Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21651) Dorian válasza Ed Parker (#21649) üzenetére


Dorian
félisten

Na de mi van a 2457kbps-es flac-kal amit pl épp most hallgatok?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21652) Ed Parker válasza rappit4 (#21650) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én sem hallom,többször is kipróbáltam.

(#21651) Dorian:az már más.
van nekem is egy Jackson albumom a History,az majdnem 5000kbps,és 192/24 na ott hallani a nagyobb felbontásból adódó különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#21653) Dorian válasza Ed Parker (#21652) üzenetére


Dorian
félisten

Na, csak azért írtam, mert beszélünk itt "a flac"-ról. Pontos definíció nélkül hibás lesz a következtetés.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21654) gbors válasza Ed Parker (#21647) üzenetére


gbors
nagyúr

én is pont ezt akartam kérdezni - a flac-ból kibontott streamnek elvileg binárisan egyeznie kellene a wav-val, nem?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#21655) Ed Parker válasza Dorian (#21653) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ez így van,de azért általában a neten fellelhető flac-ok úgy 700-900kbps körül vannak megcsinálva,ha jól emlékszem a eac-n is valami hasonló az alapértelmezett érték.
de nem ez a többezres az általános.

(#21656) erdoke válasza Ed Parker (#21655) üzenetére


erdoke
titán

Átlagos LPCM-et kb. 65-70 %-ára lehet veszteség mentesen tömöríteni. Ebből adódik a FLAC bitrátája, ugyanis a CD-Audio bitrátája is adott.

A legjobb aláírás a héten

(#21657) Ed Parker válasza gbors (#21654) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ezt nem tudom megmondani,milyen algoritmust használ a flac.

annyit próbáltam,hogy cd-ről grabbeltem először flac-ba kb 900kbps aztán wav-ba 1411kbps ha jól emlékszem,nem nagyon vettem észre különbséget.

(#21658) BBéci válasza Ed Parker (#21657) üzenetére


BBéci
titán

Nem nagyon, ez a helyes kifejezés. De azért kihallható, ha az ember arra figyel.

Ezt az vegye magára, akinek inge!
Engem igazából egyáltalán nem érdekel, ki mit hall, és mit nem, azt viszont elvárom, hogy ne kételkedjen senki abban, amit leírok, mert nem vagyok Háry János, vagy Münchausen báró!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21659) Tin


Tin
veterán

a flac veszteségmentes és reverzibilis. ha nincs rontva a tömörítéskor semmi (mintavétel, bitmélység), akkor tökéletesen ugyanaz a wav állítható vissza belőle, mint amiből kódolva lett. szóval a különbséget a kódoláskor történő lerontásban kell keresni.

na, lekerestem wikipediát, ugyanezt írja...

FLAC (pron.: /ˈflæk/; Free Lossless Audio Codec) is a codec (compressor-decompressor or coder-decoder) which allows digital audio to be losslessly compressed such that file size is reduced without any information being lost. Digital audio compressed by FLAC's algorithm can typically be reduced to 50–60% of its original size, and decompressed into an identical copy of the original audio data.

(#21660) BBéci válasza Tin (#21659) üzenetére


BBéci
titán

Ez stimmel: original audio data és nem sound quality. A kettő csak elméletben azonos és szorosan összefüggő a gyakorlatban nem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21661) Ed Parker válasza BBéci (#21658) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

az én szintemen,ahogy fentebb is írtam,nem nagyon vettem észre különbséget,ugyanarról a cd-ről,amikor az olive-ban grabbeltem.

komolyabb cuccok között lehet hogy kijönne a különbség,ezt nem tudom megmondani,mivel nem próbáltam ki.
én nem kételkedem abban hogy Te hallod, én nem.

amit viszont Dorian-nak is írtam,hogy a nagyobb felbontású flac-nál azonnal lehet hallani az ordító különbséget egy sima cd-ről grabbelt wav között,nyilván a flac javára.

(#21662) BBéci válasza Ed Parker (#21661) üzenetére


BBéci
titán

Veled nincs is vitánk ebben a kérdésben és másban sem. :N
Azt viszont pontosíthatnánk, mit jelent a "nem nagyon"?! Hallottál különbséget? Igen, vagy nem?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21663) gbors válasza BBéci (#21660) üzenetére


gbors
nagyúr

értelmező kérdés:
- adott egy CD-ről begrabbelt wav, winchesteren
- konvertálom flac-ba, úgy, hogy nem piszkálom a forrásadatot a jobb tömörítés érdekében
- visszakonvertálom wav-ba, winchesterre
- mivel igényesen konvertáltam, az eredeti wav-val binárisan egyező eredményt kapok

az az állítás, hogy a két wav között lesz hallható különbség, vagy rosszul értelmezem?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#21664) Ed Parker válasza BBéci (#21662) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ha azt mondanád,hogy teszel ki 1000€-t az asztalra és meg kellene mondanom 20-ból legalább 15x a különbséget,különben én fizetnék,nem mernék leülni tesztelni:)
sztem nagyon kellene ahhoz figyelni,hogy megmondjam,melyik melyik.
nem tudom egyértelműen kijelenteni,hogy nem,de azt sem hogy igen,két kábel között előbb meghallom a különbséget.

(#21665) BBéci válasza gbors (#21663) üzenetére


BBéci
titán

Onnan indultunk ki, hogy én eredeti CD-párti vagyok és jobbnak tartok jelforrásnak egy komolyabb CD-játszót (például Denon DCD1500), mint a FLAC-kal való "bohóckodást".
Ennek egyik oka, hogy boldog-boldogtalan készít FLAC-ot, fogalmunk sincs, az milyen minőségű az eredeti lemezhez képest. Van köztük kiváló és pocsék is. Sajnos az eredeti CD-k között is, de ott van lehetőség kiadó szerint válogatni, vásárláskor belehallgatni, esetleg visszavinni.
Azt a műveletet, amit leírtál, nem végeztem el és nem is fogom, mert semmi értelmét nem látom.

(#21664) Ed Parker
Csak azt mondom, ha választhatok, első az eredeti lemez, második a WAV, harmadik a FLAC. Ez utóbbi nem a nagyfelbontásúra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21666) Dorian válasza BBéci (#21665) üzenetére


Dorian
félisten

Csakhogy a nagy magyar valóságban a CD = másolt CD, amire ugyanazok vonatkoznak, mint a boldog boldogtalan flac készítésére.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21667) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

(#21616) "BBéci A CD-játszót semmiféle FLAC mókolás nem fogja pótolni"
Gondolom nem szoktál rippelni, mert ott keményen kiderül hogy mennyi hibás gyári lemez van.

Nálam is volt különbség a wav és a flac között, én ezt úgy oldottam meg(kell az id3 tag), hogy a dBpoweramp-al tömörítetlen flac-be konvertáltam. Na úgy nincs megkülönböztethető különbség az én rendszeremen. És ez nem belépő hifi.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21668) BBéci válasza Mezga Aladár (#21667) üzenetére


BBéci
titán

Csak tesztelési céllal rippeltem. Éppen kettővel ezelőtt írtam, hogy a gyári lemezekkel sem fenékig tejfel az élet. De a Chesky, Reference, Stockfish és hasonlók ritkán adnak ki vackot.
Egyre többen vagyunk, akik halljuk a különbséget. :K

(#21666) Dorian
Ez kétségtelen.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21669) Ed Parker válasza BBéci (#21665) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nálam a Hi-res flac, wav/flac/cd, itt az utóbbi hangra egyforma cd-ként játszva vagy wav-ként.

Mézga Aladár; az én láncomon is ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#21670) Mezga Aladár válasza BBéci (#21668) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"De a Chesky, Reference, Stockfish és hasonlók ritkán adnak ki vackot."
Ez így van, csak a cd is öregszik, sérül, és a hibajavítás dolgozik gőzerővel. Én nagyon örülök, megszabadultam az optikai adathordozóktól, és az ezzel járó problémáktól.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21671) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#21670) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nincs baj a cd-vel, sőt a japán nyomások még jobban tudnak szólni.
Egy hifis barátom elég komoly gyűjteménnyel rendelkezik es nem akar digitális formátumról hallani.
Pedig megtehetné:)
A lánc es lemez gyűjteménye, 60-as évektől,kb 140.000€ ;]

(#21672) Tin válasza BBéci (#21660) üzenetére


Tin
veterán

de másról beszélünk. persze hogy egy szuper cd lejátszó és mondjuk egy médialejátszó által kikódolt flac kimenete egyáltalán nem biztos hogy ugyanaz lesz.

de ha megfogod a cd-t, lerippeled wav-ba, majd abból egy teljesen egyenértékűen flac-ba tömöríted, majd mindkettőt lejátszod ugyanazon a készüléken (pc, médialejátszó, tökmindegy) ugyanazzal a progival ugyanazon a kimeneten, akkor nem lehet különbség.

ha különbség van, akkor ahogy mondták mások, a cd 1411.2 kbps-hez képest egy 7-800 kpbs-es flac-ban már biztosan van hallható különbség. de ha egy sacd-t rippelsz majd tömörítesz flac-ba, jobban fog szólni mint a cd.

[ Szerkesztve ]

(#21673) atirag


atirag
őstag

Gondolkodtam wd live streaming lejátszón,de valamiért nem tudok dönteni,hogy megvegyem e vagy ne.
Milyen lejátszót tudnátok ajánlani 30k-ig

Amire szükség van. mindent játszon(mondjuk ez alap)
hdmi és optikai kimenet.
gigabites lan
wifi is jó volna:)

És ami elég fontos lenne és ez a wd-ben benne van az a HDMI-CEC

3D nem kell.

Köszönöm,

A wd-nek milyen negatívumai vannak?

[ Szerkesztve ]

(#21674) Mezga Aladár válasza Tin (#21672) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"de ha megfogod a cd-t, lerippeled wav-ba, majd abból egy teljesen egyenértékűen flac-ba tömöríted, majd mindkettőt lejátszod ugyanazon a készüléken (pc, médialejátszó, tökmindegy) ugyanazzal a progival ugyanazon a kimeneten, akkor nem lehet különbség"

De van!! Akit érdekel, kis olvasni való: [link]

(#21671) Ed Parker Elegem volt a sok száz lemezből, semmit nem találtam(kettő fiú gyermek).
Egy db. 1 terrás hdd-re hihetetlen sok album fér el, de ezt te pontosan tudod. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21675) Tin válasza Mezga Aladár (#21674) üzenetére


Tin
veterán

nézd, ha ugyanazok a bitek mennek ki ugyanarra a DAC-ra lejátszáskor, nem lehet különbség.

márpedig a WAV és a FLAC esetében ugyanazok a bitek mennek ki, csak a FLAC-on on-the-fly kitömöríti és úgy küldi ki a tartalmát.

mellesleg ha már belinkelted, elolvashatnád :)

a gond abból jöhet, hogy nem 44.1/16 biten tömörítik FLAC-ba. de egyébként, lehetetlen, ha bitre ugyanaz a folyam, tökmindegy miben van az adat tárolva.

[ Szerkesztve ]

(#21676) erdoke válasza Mezga Aladár (#21667) üzenetére


erdoke
titán

A FLAC veszteségmentesen tömörített LPCM (a "wav" csak egy kiterjesztés, amit ráragaszt az idióta Windows az LPCM streamre, nem formátum). Ha nincs tömörítési, vagy visszanyerési hiba (ez egyszerűen ellenőrizhető), a két zene forrásként azonos. Aki különbséget hall ugyanazon lejátszó kimenetén az LPCM és annak veszteségmentesen tömörített változata között, az nagy valószínűséggel becsapja magát. Esetleg a lejátszó nem képes valós időben visszanyerni a teljes adatot, de ez max. sok évvel ezelőtti berendezéseknél fordulhatott volna elő erőforrás hiány miatt.

A legjobb aláírás a héten

(#21677) Mezga Aladár válasza Tin (#21675) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

" on-the-fly kitömöríti"
Na itt van a kutya elásva. :K Érdemes egy kicsit utána nézni, és hallgatózni.
Nálunk mindenki hallotta az eltérést.

Elolvastam. :K

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21678) Tin válasza Mezga Aladár (#21677) üzenetére


Tin
veterán

akkor meg fosul van implementálva a dekóder, vagy pedig túl kis bufferrel dolgozik...

simán lehet, hogy maga a dekóder tartalmaz olyan hibát, amit alig hallani, de eldob adatokat, vagy rosszul értelmez, vagy pedig a kitömörítés bizonyos eseteivel amik már nagy finomságúak, nem foglalkozik. az is lehet, hogy tömörítés közben nem használ elég buffer-t ahova tömörít, és mondjuk az adatfolyam-darabok határán "lecsapja" az átmeneteket. nem tudom pontosan hogy működik a flac tömörítés, de ez lehet. és ez pontosan ugyanolyan hiba, mint amikor a szarul kódolt divx-ben néha "szétesik" a kép, csak ez hang oldalon van.

nem a formátummal van baj, hidd el, maximum az implementációval.

tudod, hogy a wifi szabványt hány gyártó hányféleképpen értelmezi? vagy pl. a html szabványt? ezért van, hogy bizonyos wifi eszközök bizonyos márkájú routerekkel nem mennek, meg ezért van, hogy minden böngésző másképp jelenít meg egy oldalt.

úgy csináljatok tesztet, hogy egy biztosan jó flac kóderrel tömörítsétek be a wav-ot flac-ba, majd vissza wav-ba, majd próbáljátok meghallani a különbséget az eredeti és a be-ki tömörített wav között. ha a program jó, nem lehet különbség. ha a 2 fájl nem ugyanaz, akkor vagy a mintavétel más, vagy valami nem sárkányos a flac codec-kel.

[ Szerkesztve ]

(#21679) #75912448 válasza Ed Parker (#21610) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem csak mi tértünk át HTPC-re, a Dune is :D A Dune PRO (MAX 3D) Intel alapon és XBMC-vel: link

(#21680) Mezga Aladár válasza erdoke (#21676) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sokan sokféle magyarázatot adnak erre.
Csak egy példa: Ugyan az a forrásanyag, dac, csatlakozás. Lejátszó vs. pc a frontend. És a pc döglötten szürkén szó a lejátszóhoz képest. Légy szíves magyarázd meg. A pc messze erősebb mint a lejátszó.

"(#21678) Tin" Ez is egy magyarázat.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21681) Tin válasza Mezga Aladár (#21680) üzenetére


Tin
veterán

a PC min küldi ki a hangot a DAC-ra?

(#21682) Mezga Aladár válasza Tin (#21681) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Koax, bitperfekt kimenet. Wasapi vagy asio a felület, és foobar vagy XBMC a progi. (Természetesen a legjobb hanghoz konfigolva)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21683) Ed Parker válasza #75912448 (#21679) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem nagyon tudok elképzelni annál rugalmasabb megoldást,azóta gyakorlatilag megszűnt minden gondom :D

(#21684) gbors válasza Tin (#21678) üzenetére


gbors
nagyúr

hmmm, akkor mégsem volt értelmetlen az értelmetlen kérdésem. az idézett cikk arról beszél, hogy a hangminőségbeli különbséget a dekódolás folyamatában lévő különbség okoz(hat)ja - tehát ha előbb dekódolom a flacot hdd-re, és utána játszom le, akkor nem lesz differencia, viszont ha a flac lejátszás on-the-fly, akkor igen. ennek legalább van fizikai magyarázata az eltérő interferenciával (még ha az mégoly csekély is), míg az előzőnek nincs.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#21685) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#21683) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csak az a BD menü. :))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21686) Tin válasza Mezga Aladár (#21682) üzenetére


Tin
veterán

bármi lehet. ha a koax túloldalán lerippelnéd a biteket mindkét esetben, kiderülne.

digitális jelekről beszélünk, ezeket nem lehet elrontani. a 0 az 0, az 1 az 1. tökmindegy, hogy wav vagy flac, ha a bit ugyanaz, az ugyanúgy kell szóljon.

mondom, én az ilyen open source cuccoknál nem csodálkoznék, ha nem lenne minden esetben tökéletes a be/kikódolás. a PC-nél sem, ha nem lenne tökéletes a hang kiküldése.

de ha az adatfolyam ugyanaz, ugyanúgy kellene szólnia.

(#21687) Tin válasza gbors (#21684) üzenetére


Tin
veterán

így van.

azon sosem fogok senkivel vitatkozni, hogy a színarany hangfalkábelnek vagy a 20 milliós hangfalnak van-e értelme, mert az analóg jel, és azon a végtelenségig lehet tökéletesíteni.

de digitális jelen nem. illetve, akkor lehet, ha nincs a fogadó oldalon ellenőrzés/hibajavítás, és a jeltorzulás nem javítható. de egyébként nem.

(#21688) Mezga Aladár válasza Tin (#21686) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Jitter, elektromos zaj,.... Gondolom, akkor azt sem hiszed el, hogy két koax kábel között hallható az eltérés.

"végtelenségig lehet tökéletesíteni." de rontani lehet rajta.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21689) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#21685) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Van bd menü xbmc alatt.
Amúgy meg ahogy Regger is ugy en is teszek rá :)

(#21690) #75912448 válasza Ed Parker (#21683) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nekem is :D Minden házimozival töltött perc ajándék. Néhány filmnél a hangminőség is jelentősen elmozdult, szerencsére pozitív irányba. A bővített LOTR 6 lemezes kiadása nálam előrelépett minden idők legjobb hangú filmjévé, legalábbis ami a mélyeket illeti. A Transformers (előszeretettel említik) és hasonlók kulloghatnak mögötte jó messzire, a LOTR-ból kihozott mindent a HTPC, ráadásul az extended verzióval a kiadás képminősége végre elnyerte az őt megillető helyet.

Mede8er 23,876-ra váróknak még minimum 3 hetet várniuk kell, addig biztosan nem lesz hivatalos fw.

(#21691) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#21689) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kellett egy kis troll-kodás. :DD

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21692) erdoke válasza #75912448 (#21690) üzenetére


erdoke
titán

Hosszú filmben már az AMD is riceg, ők se tudnak pontos 23.976-ot. Gagyi PC-k. :DDD

A legjobb aláírás a héten

(#21693) Mezga Aladár válasza erdoke (#21692) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:)) :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21694) Ed Parker válasza #75912448 (#21690) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem is, nálam is jo a hang minőség,bár nekem túlzottan a popi kép es hangjával sem volt bajom,sokkal inkább az idióta hibáit utáltam.

(#21695) dh66e válasza #75912448 (#21690) üzenetére


dh66e
veterán

"Mede8er 23,876-ra váróknak még minimum 3 hetet várniuk kell, addig biztosan nem lesz hivatalos fw."

Egyre több ismerősöm szokik át a média lejátszókra kérdezgetnek mit ajánlanék mert nekem van kettő is.Komolyan mondom régebben könnyebb volt mert volt sigma sigma meg még egy sigma. :D

Ma meg minden van de mindenhol olvasok valami bugot ami 2009-ben tök normális jelenség volt, de a maiaknál mit össze szenvednek egy dts-el(dune102 nem küldi ki analogón a dts-t),vagy 23.976-al az összes realtek.
Tényleg kíváncsi leszek a Mede8er-re.

(#21696) SunSoul válasza Mezga Aladár (#21680) üzenetére


SunSoul
tag

És PC-n mennyire volt komolyan megépített az a koax kimenet, ugyan annyira mint a lejátszón? Lejátszás memóriába kicsomagolás után a memóriából ment, tehát nem kellett lejátszás közben kitömörítgetni?

[ Szerkesztve ]

(#21697) #75912448 válasza erdoke (#21692) üzenetére


#75912448
törölt tag

Elvben riceghetne 8 percenként, de nem teszi, vagyis nem úgy ahogy a Realtek, teljesen mások szoftveresen.

(#21695) dh66e

Megnőttek a felhasználói igények, amiről a gyártók is tehetnek. Telepakolták a lejátszókat 100féle extra funkcióval, melyhez nem tudnak működő szoftvert írni, nincs rá idő, energia és megfelelő kapacitásuk. Lassabban kellett volna haladni.

(#21698) Tin válasza Mezga Aladár (#21688) üzenetére


Tin
veterán

dehogynem, hiszen a közeg analóg, és ha az átviteli protokollban nincs ellenőrzés és hibajavítás, akkor a hiba a másik oldalon megjelenik, ez tök evidens. de ez mindenre igaz, ha nem ellenőrzöd a túloldali jelet, akkor bizony minél jobb minőségű az átviteli közeg, annál pontosabb lesz a végeredmény.

(#21699) dh66e válasza #75912448 (#21697) üzenetére


dh66e
veterán

igen tudom ez igaz, de alap lejátszási gondokkal küszködnek még mindig és nem tudják megoldani vagy nem akarják.

[ Szerkesztve ]

(#21700) robi-k


robi-k
őstag

Kiváncsi vagyok, ebből mennyi igaz (tény, hogy már korábban jött hír arról, hogy a Dune esetleg áttérne Intel SOC csipekre):
Dune HD werkt aan Intel-mediaspeler met XBMC en blu-ray

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.