Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) atike válasza #75912448 (#21143) üzenetére


atike
nagyúr

Szerintem ez lesz a nyerő.... :R Köszönöm.

Nem feltétlenül fiók a lényeg, csak legyen beépíthető... A plafon szerintem meg kitolható max 40-re.. De ez az S2 eléggé szimpatikus... :)

(#21152) erdoke válasza atike (#21151) üzenetére


erdoke
titán

Szimpatikus lehet, de hogy megfelelő firmware támogatás nélkül mennyire barátságos a mindennapokban, az már egészen más kérdés...

A legjobb aláírás a héten

(#21153) #75912448 válasza atike (#21151) üzenetére


#75912448
törölt tag

Csak némi utánjárás után vedd meg. Olvasgass fórumokat, véleményeket. Tudniillik ahogy az R800-hoz, úgy ehhez sincs hivatalos fw támogatás, ráadásul ehhez jó ideje. Tehát hiába a jó hardver ( az SMP8643 a mai napig a legmegbízhatóbb médiaproci), ha ahhoz nem írnak megfelelő szoftvert. Ha meg is veszed, használd ki a netes rendelés nyújtotta 8 napos visszaküldés lehetőségét. Ha egy Popcorn 8643-as vennél, teljesen más lenne a helyzet, de az jóval drágább, használtan is.

(#21154) atike válasza erdoke (#21152) üzenetére


atike
nagyúr

Értem.

De ennyi keretből, ilyen elvárásokkal van jobb alternatíva? :)

Szerk:
Akkor a következő lépcső, amit meg lehetne venni (drágábban természetesen) az ez lenne? Vagy még esetleg 40 körül más is?

[ Szerkesztve ]

(#21155) cekkk válasza hamyka (#21150) üzenetére


cekkk
veterán

De milyen játék kell?

Most hagy ne ajánlgasson már neked az ember 15 ezertől fél millióig minden fajtát, amikor neked csak x pénzed van. Írd le az igényeket, meg, hogy mennyit szánsz rá, aztán úgy egyből könnyebb lenne.

(#21156) hamyka válasza cekkk (#21155) üzenetére


hamyka
senior tag

csak kérdeztem hogy lehet-e rajta játszani :D

Mondjuk a popkorn az mit tud? mindenki azt dicséri :D

De szöget vertél a fejembe a htpc-vel is, gondolom asztali pc lenne :)

Gondolkodtam már olyanban is hogy számítógépen tv-zni, kapható is hozzá usb dvb vevő vagy micsoda, csak hát csak az ingyenest lehet fogni, ez a dvb digitális ?

Comodó új távlatok...........

(#21157) erdoke válasza atike (#21154) üzenetére


erdoke
titán

Abban csak 2,5" HDD fér el. Ha fontos a 3,5" és jó minőséget akarsz, egy Popcorn A210-est, vagy egy Dune HD Smart B1/D1-et, esetleg Dune HD Base 3-at próbálj szerezni használtan.

A legjobb aláírás a héten

(#21158) Mezga Aladár válasza BBéci (#21118) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Elnézést, le nem kapcsolja, hanem üzen az usb elektronikának, és ha az tudja a funkciót akkor leáll.
Sajnos elég sok gagyi külső ház van ami ezt nem tudja.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21159) #75912448 válasza hamyka (#21156) üzenetére


#75912448
törölt tag

Vegyél Popcorn A-210-et és mellé egy fakockát. Minden gondod megoldódik, tudsz játszani és lesz lejátszód.

(#21160) cekkk válasza hamyka (#21156) üzenetére


cekkk
veterán

Hát a médialejátszókkal sem fogsz mást fogni mint az ingyenset.

lejatszo.hu ott van szinte az össze lejátszó árakkal és leírással.

(#21161) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#21158) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Elnézést,de ez merevlemez es nem ház fícsőr.

Nekem az összes seagate merevlemezem kb 5perc tétlenség után lekapcsol :B

(#21162) rappit4


rappit4
őstag

Hátha valakit érdekel: Dune 3D [link]

(#21163) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#21161) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ne keverd a két funkciót.
Nekem is, ha leállítom a popit, akkor azonnal leáll a hdd, de ha használom és üresjáratban megy, akkor 10 per után leáll a lemez. Ugyan ez a lemez, egy másik házban, sz@rik mindenre, amíg kapja a tápfeszt, pörög.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21164) koncsik válasza #75912448 (#21159) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:C :DD :C

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21165) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#21163) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem keverem.
Htpc-ben vannak ezek a lemezek,ha nem bátor őket,nem is indulnak el,csak ha rákattintok a meghajtóra.

(#21166) Warter válasza Ed Parker (#21165) üzenetére


Warter
őstag

Azért az más sztori, hogy berakod egy htpc-ben és megint más, hogy egy külső házban rádugod egy média lejátszóra vagy egy BD lejátszóra. Ilyenkor legtöbbször tényleg a házon múlik, hogy leáll-e.

(#21167) Warter válasza erdoke (#21129) üzenetére


Warter
őstag

Rendes 3D-hez maximum a mede8er ajánlható, a többi lejátszó amit ajánlottál csak az SBS-t és egyéb "fake" 3D-t tudja.

(#21168) Ed Parker válasza Warter (#21166) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A NAS-ban is ilyen van,ott is ugyanígy leáll 5 perc után.

(#21169) Multibit válasza erdoke (#21157) üzenetére


Multibit
veterán

B1-et ne ajánlj neki, mert abba nem fér még egy HDD a már eleve benne lévő ODD mellé! :D

atike:
A Popcorn A210 és Dune Smart D1-en kívül a Dune Smart H1 is számításba jöhet még, ha nem fontos a kijelző. Persze ezek csak használtan férnek bele a keretedbe - ha szerencséd van.

[ Szerkesztve ]

(#21170) cekkk válasza Ed Parker (#21168) üzenetére


cekkk
veterán

De ez mind oprendszeres beállítás, a külső házaknál ahol nincs elektronika szerintem addig megy amíg csak kapja a feszültséget, ahol már van valami intelligens elektronika ott le kapcsol.

(#21171) shenmuedc válasza cekkk (#21170) üzenetére


shenmuedc
tag

Nekem 2 terrás western digital van. Ez vajon olyan?

(#21172) cekkk válasza shenmuedc (#21171) üzenetére


cekkk
veterán

De melyik? :Y Element mybook stb, vagy csak egy sima asztali vinyód van még, amit tokba akarsz rakni :F

(#21173) Ed Parker válasza cekkk (#21170) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ki kell próbálni,en továbbra is azt mondom hogy ez a hdd es nem a ház extrája.

(#21174) cekkk válasza Ed Parker (#21173) üzenetére


cekkk
veterán

Pedig a ház lesz az, mert van nekem egy külső dokkolóm és az az istenért sem kapcsolja le, pedig járt benne egy pár vinyó. Sőt van ami most nálam van a nasba és ott lekapcsol :DDD

(#21175) Dorian válasza Ed Parker (#21173) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogyis, tévedsz. USB-s csatlakozásnál a lejátszó annyit csinál, hogy elveszi az USB-ről a feszültséget. Az a külső vinyó házától vagy dokkolótól függ, hogy erre leállítja-e a vinyót vagy nem tudja.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21176) strosek


strosek
csendes tag

Sziasztok !

Egreat r 300 tulajdonosa vagyok immár két hete, gyakorlatilag meg vagyok vele elégedve.
Egy problémám van vele jelenleg, a lejátszón létezik egy USB 3.0 host port amelyhez csatlakoztattam egy ICY Box külső USB 3.0 házat, benne 2 db. WD egyenként 2TB-os HDD-t. Itt azonban nem működött, a médialejátszó nem látta, az USB 2.0 porton azonban tökéletesen működik.
Az USB 3.0-as működik, mivel ezen keresztül egy 16 G pendrivén lévő filmeket simán lejátszotta.

Valakinek van valami ötlete mi lehet a gond ?

Köszönöm ! :W

(#21177) csenzi2


csenzi2
tag

Üdv! Popcorn C-200-al lenne olyan gondom, hogy DD és DTS hangoknál kb. 15-20 percenként csuklik egyet a hang. A felvétel jó mert más lejátszó nem csinálja, és nem mindig ugyan ott jelentkezik. FW a legfrissebb. A hangkimenetek mindegyike passtrough-ra van állítva. HDMI kábelen megy a hang az erősítőbe. Mi lehet a gond?

(#21178) robi-k válasza strosek (#21176) üzenetére


robi-k
őstag

A gond ez: " ICY Box külső USB 3.0 ház, benne 2 db. WD egyenként 2TB-os HDD." A készülék nem támogatja.

(#21179) strosek válasza robi-k (#21178) üzenetére


strosek
csendes tag

USB 2.0 csatlakozón meg támogatja ?

(#21180) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Van nekem egy Dune D1 médialejátszóm. Lecseréltem a W7-es gépemet egy macre. Sajnos a mac nem képes írni az ntfs fájrendszert, ezért a meglévő külső merevlemezemet le kell formáznom olyanra amit tud írni és olvasni is a mac, de a Dune is szeretei. Van esetleg aki ugyanilyen felállásban használja a Dunet-t? Melyik a megfelelő fájlrendszer számára? Köszönöm a segítséget!

(#21181) Ed Parker válasza cekkk (#21174) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

N majd akkor kiprobálom,van pár merevlemez itthon.

Akkor a htpc-ben seagate merevlemezeket mi kapcsolja le es a wd scorpio-t miert nem?

(#21182) Warter válasza Ed Parker (#21181) üzenetére


Warter
őstag

Az elektronika? :DDD
Komolyra fordítva a szót, a gépedben gondolom nem usb-re vannak dugva a HDD-k. Szóval az egy teljesen másik eset.

(#21183) Ed Parker válasza Dorian (#21175) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

En nem erről beszéltem,hanem hogy a nasban es a htpc-ben is ugyanolyan merevlemezem van,ami 5 perc tétlenség után megáll.

Warter: mind sata csatlakozóval vannak bekötve.
Ettől független elképzelhető hogy valahol a ház csinálja ezt a lekapcsolást.

[ Szerkesztve ]

(#21184) robi-k válasza Gergőke88 (#21180) üzenetére


robi-k
őstag

Szia,

és miért nem használód hálózaton keresztül SMB vagy NFS protokoll segítségével?
Próbáld ki a MAC-ok HFS rendszerére formázni a lemezt, elvben tudja a Dune kezelni, bár a Mac-re vagy egy program, ami lehetővé teszi, hogy NTFS fájlrendszerű lemezeket is kezeljen: [link], [link]

(#21185) Gergőke88 válasza robi-k (#21184) üzenetére


Gergőke88
addikt

Elsődlegesen a merevlemezek rá vannak kötve a Dune-ra, és a Dune nincs lanon rákötve a routerra.
A hfs-t kiprobálom, de ha jól sejtem akkor a dune arra nem tud írni ugye?

(#21186) Dorian válasza Ed Parker (#21183) üzenetére


Dorian
félisten

Az eredeti kérdésben külső, USB-s csatlakozásról volt szó, mást felesleges ide keverni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21187) erdoke válasza Warter (#21167) üzenetére


erdoke
titán

3D mkv merült fel igényként, arra írtam, hgy azt kvázi mindegyik viszi. ;)

(#21169) Multibit
Igen, a H1-re gondoltam elsősorban, mert az a legolcsóbb, csak belezavarodtam. :D

(#21175) Dorian
Pontosan így van. Mivel a külső tápos HDD keretek nem az USB-ről veszik a delejt, a keret elektronikáján múlik, mit csinál, amikor a lejátszó elvágja a köldökzsinórt. Gyári külső vinyók szinte mindig igényesen be vannak állítva, figyelik az USB-t, és lekapcsolják a HDD-t. A 4-5e Ft-os keretek nagy szórást mutatnak, de gyakran egyszerűek, mint a faék, hogy a lehető legolcsóbb legyen a cucc.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#21188) Gergőke88 válasza robi-k (#21184) üzenetére


Gergőke88
addikt

Abban tudnál segíteni, hogy a D1-be be tudom én is szerelni a merevlemezt, ugy hogy a garancia megmaradjon?
Ez megfelelő bele:
WD

(#21189) Dorian válasza Gergőke88 (#21188) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, hogy megmarad a garancia. Csak egy csillagcsavarhúzó kell hozzá.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21190) cekkk válasza Ed Parker (#21181) üzenetére


cekkk
veterán

Miből gondolod, hogy nem kapcsolódik ki?

(#21191) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#21181) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Van egyszer a hdd firmware, amiben támogatva van, vagy nincs az energiatakarékosság.
És van az usb ház, pc, nas, amiben az aktuális szoftver dönti el mit akar. És ebből kialakul egy katyvasz, a fene sem tudja hogy fog működni a hdd. Ki kell próbálni, vagy összeillő eszközöket kell vásárolni. PL hdd+ház

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21192) shenmuedc válasza cekkk (#21172) üzenetére


shenmuedc
tag

WD element.

(#21193) Dorian válasza shenmuedc (#21192) üzenetére


Dorian
félisten

Mybook lekapcsol, így valószínű az Element is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21194) cekkk válasza shenmuedc (#21192) üzenetére


cekkk
veterán

Az lefogja kapcsolni, szerintem, de van egy ilyen külső merevlemezes topic, ott érdemes utána olvasni.

(#21195) blakey válasza Gergőke88 (#21180) üzenetére


blakey
titán

Alapból nem, de ott a paragon ntfs, tuxera ntfs (szerintem ez a jó) és van valami ingyenes ntfs-3G+MacFuse. Lehet írni, olvasni, formázni. Évek óta mac-el használom, semmi para. Kérdezz ha nem megy valami. Google is sokat segít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21196) Mezga Aladár válasza Dorian (#21193) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"valószínű az Element is." :K :K :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21197) Digger válasza Dorian (#21193) üzenetére


Digger
senior tag

Nagyon régen assembly-ben programoztam, hobby programozóként. Akkor még leginkább IDE felületű winyók voltak. Emlékszem, hogy a BIOS funkciók meghívásával lehetett ezt a tétlenségi kikapcsolást megejteni. Írtam is egy kis progit amivel paraméterezhető volt a kikapcsolás ideje. Ha lefuttattam a progit, beírta ezt a kikapcsolási időt és utána mindig így kapcsolt ki a wincsi, áramtalanítás után is megjegyezve az értéket. Ha akár másik gépbe át lett téve, akkor is mindig kikapcsolt a megadott időben. Mivel ez szabvány BIOS interface-n keresztül volt meghívva, szerintem működni kell a mai HDD-kel is! Ha nem megy valahol akkor az a firmware hibája! Ezt az időzítési értéket pedig a HDD elektronika eltárolja, valószínűleg flash memóriában.

(#21198) Dorian válasza Digger (#21197) üzenetére


Dorian
félisten

De itt nem tétlenségi kikapcsolásról volt szó!
Hanem arról, hogy ha a médialejátszó kikapcsol, így az USB-n megszűnik a feszültség, akkor a rá USB-n csatlakoztatott külső vinyó kikapcsol-e = a külső ház elektronikája tudja-e így értelmezni az USB-s áramelvételt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21199) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#21191) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Így van, előttem már megválaszolták a működését, én a saját tapasztalatomat írtam le, de ennyire nem foglalkoztat a téma.

(#21200) Digger válasza Dorian (#21198) üzenetére


Digger
senior tag

A tétlenségi kikapcsolással azért ha nem is azonnal, de csak leáll a winyó! :K
Másrészt azért van itt egy érdekes probléma, amit nem árt átgondolni!
A külső winyók néha rendelkeznek, tápcsatlakozókkal, néha nem. Ha nincs külön csatlakozó, akkor az USB-ról veszi a tápot. Ez nem éppen ideális, mert ezek a szabvány szerint 500 mA leadására képesek, amit nem mindig teljesítenek a különböző eszközök. Van amelyik alig 300 mA-t tud. Egy 2,5"-os winyó álló lemezének a megpörgetéséhez nagyon nagy energia szükséges, így induláskor némelyik még 1 A-nál is többet vesz fel. Vannak olyan áthidaló megoldások, hogy egy Y kábellel, két USB-ről lopnak áramot, de ez is kérdéses, hogy elbírja-e! Ezért a külső tápos HDD-nél, ha rádugod az USB-re, meg kell figyelni, hogy indul-e rögtön a winyó.
Visszatérve a felvetésedre, a készülék kikapcsolásakor az USB-ről eltűnik az 5 volt, akkor kérdéses, hogy mi történik a külső táppal! Az intelligens külső HDD házak megszakítják az 5 V-ot is, nem fogják a külső tápjukról táplálni az éppen kikapcsolt berendezést! Sajnos nem minden külső HDD csinálja ezt meg! Nekem van egy Asus routerem, amin egy külső tápos HDD lóg. Ha kikapcsolom a routert, de be van dugva a wincsi, akkor a router vígan üzemel tovább a külső tápról!
Szóval a HDD-ben normális esetben beterveznek egy diódás kapcsolást, hogy visszafelé ne tudjon táplálni az USB-n keresztül semmit!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.