Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) dh66e válasza BBéci (#21047) üzenetére


dh66e
veterán

Megvan természetesen és a wd is.

(#21052) robi-k


robi-k
őstag

Úgy néz ki, hogy a Sigma újabb SMP csipjei egyáltalán nem jók: azt ugyebár olvashatjuk/tapasztalhatjuk, hogy a Popcorn A400 tele van hibával (bug), nem igazán felel meg az ára a tudásának és nagyon "nyers" az egész szoftvere, ami a legújabb Sigma SDK hozama.

Friss infó a Dune belső háza tájáról, hogy az új Sigma SMP8672 csip is tele van hibával, pl. most küzdenek a DTS-HD MA hangformátumok lejátszásának megoldásával, és a 3D-vel sem minden Ok (azt már korábbról tudjuk, hogy a Dune az év elején lemondott már a Sigma SMP891x csipek használatáról azok problémája miatt). És emiatt nem tudták tartani az év végi tervezett megjelenést a TV-303D és a Base 3D modelleknél (nem fogják elkövetni a Popcorn hibáját, nyers terméket nem dobnak piacra).

Hát úgy néz ki, hogy valóban ideje lesz a Dune-nek új csip gyártó felé nézni (a Popcorn ezt nem fogja megtenni, hisz gyakorlatilag a Popcorn=Sigma), pl. jó alternatíva lehetnek a Mediatek processzorai (ezek vannak pl. az Oppo-ban ill. a Pioneer BDP lejátszóiban is).
Épp emiatt nagyon érdekes lesz pl. a Max 3D, hisz abban már 2 db csip lesz (az egyik a "konzum" osztályú SMP8672, de a másik - ami biztosítani fogja a BD lemezek/ISO képfájlok full menüs lejátszását - még titok, bár én a Mediatek-re tippelnék).

(#21053) hunaqua


hunaqua
addikt

Én 2-3 hónapja használom az Egreat R200s-t,és nagyon meg vagyok elégedve vele.Stabil 2.73 transmission,és a custom szoft által nyújtott sok online lehetőség.Én "röccenést" nem tapasztalok.

...ma is megvenném. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#21054) Mercutio_ válasza hunaqua (#21053) üzenetére


Mercutio_
félisten

Röccenés: R800-asnál szaladtam bele, aztán kiderült mi a bibi: Az első USB csati gyengébb mint a hátsó, azóta hátulra megy a külső vinyó, az elsőre pedig az usb-s dvd-rw.

Ha valaki használ Egreat -ot leírná létezik-e olyan megfizethető USB hub amit a hátsóra dugva több eszközt is rálehet aggatni? Nincs kedvem kihúzgálni az usb-s dvd-rw-t és ha van valami film ami csak 1-2GB azt pendrive-on dugom rá, nem külsővinyózok azért kellene.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21055) Mezga Aladár válasza Warter (#21027) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kösz de de úgy sem jó.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21056) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

lg 42ls570 tvhez keresek egy jó playert :)) 3 evig wd tv 2g hasznaltam ,de 1 hete beszart...csak hd filmeket neznek rajta tehat nem kell semmi extra 3d meg internet ...stb...en gondoltam veszek egy dune 102,de arra is irnak rosszat....csodalkozva olvasom a forumot hogy az en wd tv ami 3 eves....azota nem sikerult olyan playert gyartani ami akadas es gondolkodas nelkul lejatszik mindent? :Y
varok minden javaslatot :R :R arban a 30ezer a lelektani hatar :DDD

(#21057) anonym1s válasza Ed Parker (#21030) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Amirol te beszelsz az a 2009-es kiadas, EZ ITT.
Amirol en beszelek az a 2011-es kiadas, EZ ITT.

Ujabb, elvilegg jobb processzor, beepitett N-es wi-fi, meg mashogy is nez ki. Nem ugyanaz.

(#21058) BBéci válasza traktorgumi (#21056) üzenetére


BBéci
titán

Mik azok a rosszak, amik miatt nem vennél Dune TV-102 lejátszót? Itt van nálam 2 hete és boldogan használom. Pedig rajta kívül még másik három gyártó terméke pihen a polcomon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21059) Feanor1031


Feanor1031
tag

Sziasztok!
Vettem egy Asus Oplay Minit es olyan bajom van vele, hogy nehany jpg-nel azt irja, hogy ervenytelen fajl! Tobb pendriveval es merevlemezzel is probaltam, mindig ugyanazokat a fajlokat erinti. (gepen teljesen jol megnyilnak!)
Egy bizonyos mappaba belepve pedig mindig lefagy az egesz.
Van ilyesmi tapasztalata valakinek? Mit lehet ezzel csinalni?
Ha valaki tud valamit, nagyon megkoszonnem!

(#21060) BBéci válasza Feanor1031 (#21059) üzenetére


BBéci
titán

Vizsgáld meg a fényképek adatait, hasonlítsd össze azokkal, amiket lejátszik a készülék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21061) hunaqua válasza Mercutio_ (#21054) üzenetére


hunaqua
addikt

Belső HDD-t használok.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#21062) traktorgumi válasza BBéci (#21058) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

azt olvastam hogy van hogy nincs a hd hangja....
de ha azt mondon fasza akkor elhiszem neked :R
tvben is te segitettel :R
akkor ebben az ar kategoriban ezt ajanlod? :DDD

(#21063) BBéci válasza traktorgumi (#21062) üzenetére


BBéci
titán

Van probléma a HD hangok kiadásával, nálam 10-ből kettő (Fast Five, Bourne) akadozik, elhallgat. Azok nézésekor átállítom DTS core-ra és elégedett vagyok.
Ami számomra fontos, a Celine Dion A New Day koncert 8000 kbites Dolby TrueHD-ja nem okoz gondot. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21064) illex1


illex1
csendes tag

Sziasztok!
Ha a Dune 301-et belső merevlemezzel használnám, akkor usb-n keresztül tudok filmet feltölteni rá?

(#21065) vlaho válasza illex1 (#21064) üzenetére


vlaho
aktív tag

Igen, ezért van rajt USB 3.0 slave port.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#21066) traktorgumi válasza BBéci (#21063) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

hmm en a tvnek a sajat lejatszoval neztem meg ezt(ideglenesen ezt hasznalom ameg nincs uj player) The.Bourne.Legacy.2012.Blu-ray.720p.DTS.x264.HuN-TRiNiTY es jo volt a hang :) az hogy lehet?vagy a tv szarabb minosegben adja mint pl dune?nem BD fajlokat toltok csak sima 1080p vagy 720p mkv...azoknal is van gond? :Y

(#21067) illex1 válasza vlaho (#21065) üzenetére


illex1
csendes tag

Köszönöm! És milyen kábel kellene nekem ide?Próbáltam rákeresni, de nem igazán vagyok jártas a témában!

(#21068) Dorian válasza traktorgumi (#21066) üzenetére


Dorian
félisten

Az előbb a HD hangok hiányát kifogásoltad, most meg jössz olyan példákkal (Bourne DTS meg "nem BD hanem .mkv") amik nem HD hangúak.
Tehát mi a kérdés?

(#21067) illex1:
USB3 AB kábel.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21069) vlaho válasza illex1 (#21067) üzenetére


vlaho
aktív tag

Adnak hozzá, legalábbis nekem volt a dobozban. Így néz ki.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#21070) traktorgumi válasza Dorian (#21068) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

bocs,de tudatlan vagyok...az a kerdesem hogy 1080p 720p mkv fajloknak lehet problema dune 102? :R

(#21071) Dorian válasza traktorgumi (#21070) üzenetére


Dorian
félisten

Semmi gond, így a kérdésre a válasz: Nem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21072) traktorgumi válasza Dorian (#21071) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

ez jo hir :C
felvilagositanal hogy mivel hetnek gondok?
30 ezer kornyeken te ezt ajanlanad vagy masikat?tenyleg csak azert kerdezek ilyen sokat mert jovo7en megakarom venni mert most vagyok szabin es szeretnek sok filmet megnezni es nem szeretnek valami szart venni :D :))

thx

(#21073) Dorian válasza traktorgumi (#21072) üzenetére


Dorian
félisten

Ahogy korábban már te is írtad a HD hangok kiadásával van problémája. tehát a DTS-HD-MA-val és a Dolby True HD-vel. De ezek mindegyike tartalmaz egy "nemhd" magot, ami DD vagy DTS, ezeket ki tudja adni.
Ez az egész HD hang mizéria téged azért nem érint, mert
1: .mkv-kben nincs is HD hang, csak BD-kben
2. A HD hangok minőségi többlete az "alaphoz" képest csak többszázezres hangrendszeren hallható.
3. Ha mégis BD-t töltesz le, hangod mindenképp lesz, vagy 640kbps-es DD vagy 1500-as DTS.

30-ért én is a Dune102-t venném, ahogy egy haveromnak is javasoltam. (Igaz ő végül mégis Dune HD Max-ot vett, szvsz. számára pénzkidobás, de sznob.)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21074) Warter válasza Dorian (#21073) üzenetére


Warter
őstag

Lehet mkv-ban is DTS-HD vagy TrueHD hangsáv, csak nem jellemző. Nekem pl van pár ilyen filmem. Ugye ez csak egy konténer, szóval bármit lehet bele rakni.

(#21075) Tibiajax válasza Warter (#21074) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

de annyira ritka, h még én sem találkoztam vele..

(#21076) Dorian válasza Warter (#21074) üzenetére


Dorian
félisten

Tudom, de ezerből egy ilyen, úgyhogy gondoltam ezzel már nem bonyolítom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21077) BBéci válasza Tibiajax (#21075) üzenetére


BBéci
titán

Én sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21078) traktorgumi válasza Dorian (#21073) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

koszonom a kimerito valaszt :R akkor korulnezek hol lehet jo arban kapni :C :R

(#21079) JaniS válasza Dorian (#21073) üzenetére


JaniS
senior tag

Előre is bocsánat, most elárulom tudatlanságomat. Hogyan kell rávennem egy Dolby True HD vagy DTS HD MA-val rendelkező filmet arra, hogy a nem HD magot játssza le? Az erősítő egy Denon AVR-2113, a média lejátszó pedig egy Popcorn C-300. utóbbi egy-két HD hangú filmnél előjött a Sigma problémája, egyszer vagy kétszer 1-1 másodperce elment a hang. A BD lemez menüjében ha látok a Dolby True HD mellett Dolby Digital 5.1-et akkor OK, azt választom. De ha nem látok semmi mást, akkor hol kell beállítanom?

JaniS

(#21080) erdoke válasza JaniS (#21079) üzenetére


erdoke
titán

A lejátszó hang beállítások menüjében tudod megadni, hogy mit csináljon.

A legjobb aláírás a héten

(#21081) JaniS válasza erdoke (#21080) üzenetére


JaniS
senior tag

Nálam ott passthrough van ill. downgrade. Ezek szerint ha downgrade, akkor adja ki a core-t. Köszi.

(#21082) BBéci válasza JaniS (#21081) üzenetére


BBéci
titán

Vigyázz, lefokozhatja sztereóra is!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21083) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Tettem egy kísérletet egy 4K-s file lejátszásával,hálózaton keresztül. Az eredmény majdnem siker.

Azaz a kép éppen hogy megvolt a hang viszont simán ment. Ez egy 4096x2304 felbontású és 50Mbit/s os videó volt. Ezzel csak annyit szerettem volna demonstrálni,hogy a kis Boxee Box jól össze van rakva.

Természetesen nem várom el tőle hogy simán vigye az ilyet is,de azért tesztnek jó volt... :DDD

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#21084) JaniS válasza BBéci (#21082) üzenetére


JaniS
senior tag

OK. Idáig végig passthrough-n volt hagyva és rendben volt minden, de az én rendszerem úgysem adná vissza a HD hangokat, ezért nem gond, ha problémás esetekben inkább downgrade-elném. Persze nem sztereóra, azért annál jobbat szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#21085) BBéci válasza JaniS (#21084) üzenetére


BBéci
titán

Időnkénti 1-1 mp kimaradás miatt nem variálnék, hagynám HD-n a kimenetet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21086) rappit4 válasza I.T.E.M (#21083) üzenetére


rappit4
őstag

Hmm... Érdekelne a file , esetleg pmben elküldöd linkjét?

(#21087) I.T.E.M válasza rappit4 (#21086) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Ment PM.. ;)

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#21088) Dorian válasza JaniS (#21079) üzenetére


Dorian
félisten

Talán Béci említette, hogy a HDMI hang beállításoknál kell spdif-re álltani. Bár az Dune 102-nél volt, Popi menüjétől függ.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21089) atike


atike
nagyúr

Üdv mindenki!

Érdekelne, hogy milyen alternatívák vannak asztali médialejátszó vásárlására, ha a következőek az elvárások:

- 30.000 - 35.000 Ft körüli ár (ha olcsóbb nem baj persze :) )
- magyarországi vásárlás (nem külföldről rendelt / behozott)
- HDMI
- RJ45 (lehetőleg gigabites)
- belső, 3,5 HDD (természetesen a vinyó nem kell, hogy beleférjen a megadott anyagi keretbe)
- netes tartalmak legyenek (igen, az asszony álma TV-n fészbuk :DDD :(( )
- esetleg torrent... :)

3D, DVB tuner, felvételi lehetőség nem kell.

Előre is köszi a válaszokat! :R

(#21090) illex1 válasza Dorian (#21068) üzenetére


illex1
csendes tag

Dorian,Vlaho köszi!
Sikerült ma beszereznem a kábelt. Összekötöttem a gépet, a dunéval, a gép látja a belső vinyót az eszközöknél. De az istenért nem jövök rá, hogy tudnék a vinyóra feltölteni filmet.Ha ebben segítene valaki, nagyon megköszönném!

(#21091) BBéci válasza illex1 (#21090) üzenetére


BBéci
titán

Olvasd el a kezelési könyvét!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21092) illex1 válasza BBéci (#21091) üzenetére


illex1
csendes tag

Semmit nem ír róla!

(#21093) BBéci válasza illex1 (#21092) üzenetére


BBéci
titán

Például Total Commanderrel rámásolod, mintha egy külső rackban lévő merevlemez lenne.
Milyen kezelésit néztél? Ami a Dune honlapon van?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21094) Dorian válasza illex1 (#21090) üzenetére


Dorian
félisten

A gépen megjelenik külső meghajtóként. Rámásolod.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21095) illex1 válasza BBéci (#21093) üzenetére


illex1
csendes tag

Köszi, sikerült!
A hozzá kapott angol nyelvűt olvastam.A dune honlapján csak a 101-ét találtam meg, ott meg nincs belső merevlemez.
Dorian, neked is köszönöm!

(#21096) access_denied válasza rappit4 (#20989) üzenetére


access_denied
senior tag

Egy kérdés Mede8er jukebox funkciójával kapcsolatban. A YAMJ által készített adatbázisban egyedül a cím lesz magyar, a leírás gondolom nem. Jól sejtem?

(#21097) shenmuedc


shenmuedc
tag

Egy 3,5 colos saját tápos winyónak nem gond ha a médialejátszó kikapcsolása után (a winyó is lepörög) nem húzom ki a konnektorból mindíg?

(#21098) csodacsoki


csodacsoki
tag

Sziasztok!
30eFt körül milyen lejátszót ajánlanátok? Én a WD TV Live-ot néztem ki már elég régen, de nem tudom azóta van e jobb alternatíva ebben az árkategóriában. Ami lényeges lenne az az, hogy wifi-n keresztül nézhessen filmeket a lenti tv-n a család.
Amitől tartok az az, hogy egy eltolt 3 szintes családi házról van szó és a router a legfelső emeleten lenne, a lejátszó pedig a földszinten, ezért aggódom, hogy gyenge lenne a jel és ha sikerülne is lejátszani a filmeket, azok akadoznának. A router egyébként TP-LINK TL-WR1043ND. Vagy ilyentől nem kell tartanom? (Egyébként jelenleg még routerem sincs, ezt is most venném, többek közt erre a célra)
Ha továbbra is a WD TV Live-ot ajánlanátok írnátok pontos típust? Mert biztos van ebből is többféle.
Ja és még annyi, hogy egy régebbi tv-ről van szó, nem egy csodamasináról ezért csak azon a sárga színű video bemeneten (sry nem tudom a nevét) vagy SCART-on keresztül kellene megoldani a lejátszóval való összeköttetést. De gondolva a jövőre azért ha már pénzt adok ki érte, szeretnék olyan lejátszót ami megbírkózik a FullHD-vel is.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#21099) gumisxxx


gumisxxx
tag

Sziasztok!

30k körül milyen lejátszót ajánlotok?

Amit tudnia kell:

-Wifi
-Vigyen mindent rendesen
-2TB winyót kezelje

-set-top box-de ez nem annyira fontos

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#21100) BBéci válasza shenmuedc (#21097) üzenetére


BBéci
titán

Nem értem a kérdést. Mit jelent az, hogy lepörög?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.