Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) Mezga Aladár válasza szucsi57 (#21703) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egy biztos, rengeteget olvasol a neten, de életedben nem hallottál egy jó audio rendszert.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21752) liszi70 válasza cekkk (#21748) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nekem tökéletes, sőt a legjobb a HDD-n lévő mappaszerkezet használata. Pontosan tudom mit-hol kell keresni, nekem ez a legegyszerűbb. Persze nem hülyeség, hogy minden ott van egy helyen a médiatárban.

A távoli irányíthatóságot még sohasem próbáltam, eszközöm és fingom sincs hozzá.
(De természetesen megértem, ha valakinek ez is szempont, pont ezért kérdeztem, hogy mi a valós előnye.)

[ Szerkesztve ]

(#21753) liszi70 válasza szucsi57 (#21749) üzenetére


liszi70
nagyúr

HTPC-nél leggyakoribb az XBMC és az MPC-HC, ezekkel nem gond pl. a frekvenciaváltás sem, amit a legtöbb PC-s lejátszó nem tud.

[ Szerkesztve ]

(#21754) cekkk válasza liszi70 (#21752) üzenetére


cekkk
veterán

Jól kezeli külön a sorozatokat/filmeket /zenéket. Én szeretem az ilyen csiricsáré dolgokat :B így nekem ez megfelel.
Próbáld ki egyszer. :)

(#21755) erdoke válasza szucsi57 (#21717) üzenetére


erdoke
titán

Jó és hasznos összefoglaló, de az értelmetlen szavak használatának kerülésére hívnám fel a figyelmed. Attól, hogy kiemeled, a "tökéletesebb" még értelmetlen marad. ha belegondolsz, mit jelent az alap szó, rögtön egyet fogsz érteni velem. :K

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#21756) liszi70 válasza cekkk (#21754) üzenetére


liszi70
nagyúr

És mivel tud többet, mint amikor mondjuk a HD-Maxon, vagy a HTPC-n külön mappába teszem a sorozatokat/filmeket/zenéket? (Komolyan, nem ellenkezésből kérdezem (mondjuk ilyet soha nem teszek), mert nem ismerem teljes mélységében a dolgot, pedig lehet, hogy nekem is jó lenne.)

(#21757) cekkk válasza liszi70 (#21756) üzenetére


cekkk
veterán

http://www.youtube.com/watch?v=mNPVZhYC5No

Vagy tetszik vagy nem :D Ez is szubjektív :D Ha neked nem, akkor ez van :D

(#21758) BBéci válasza Mezga Aladár (#21751) üzenetére


BBéci
titán

Bennem pontosan ez fogalmazódott meg, de nem mertem leírni, mert igyekszem, próbálom elkerülni a vitát.
A jó képet, képminőséget is hozzátehetjük.

(#21755) erdoke
Hasonló rettenetek: legideálisabb, legoptimálisabb.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21759) liszi70 válasza cekkk (#21757) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm, értem én ! Szép és informatív.
És ez átnevezett fájlokkal is tud működni? Tudniillik a gyerekek miatt én a magyar (sokszor idióta) címet teszem előre, csak utána illesztem be az eredetit, meg az évszámot.

[ Szerkesztve ]

(#21760) rappit4 válasza robi-k (#21743) üzenetére


rappit4
őstag

Érdekess... :C

[ Szerkesztve ]

(#21761) #75912448 válasza rappit4 (#21760) üzenetére


#75912448
törölt tag

Aszonnyák Intel Berryville Atom CE5315 futott rajta.

(#21762) cekkk válasza liszi70 (#21759) üzenetére


cekkk
veterán

Én angol címeket hagyom meg. De keresés után a listában már magyar címekkel jelenik meg szóval esélyes.

Ki kell próbálni :D

(#21763) viperabácsi válasza cekkk (#21757) üzenetére


viperabácsi
addikt

Csak egy kérdés.A videón látott bemutatóban ,a már meglévő filmjeimet fogom látni borítóval meg miegymással?
Ha igen akkor nem látom értlmét mert mikor letöltök egy filmet akkor azt azért teszem mert utánanéztem a neten hogy milyen , megnézem és máris legtöbbet törlöm.Tehát ezekre a funkciókra nem hiszem hogy sok embernek lenne szüksége.
Amennyiben ez alapján tudom letölteni a filmeket akkor hasznos lehet.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#21764) cekkk válasza viperabácsi (#21763) üzenetére


cekkk
veterán

Te ugye egyedül élsz és nem szoktál másokkal filmet nézni? Vagy ha igen akkor őket nem érdekli a tartalom, nem szokott spontán filmezés lenni, hogy hú akkor mi is van és egyből ott vannak a információk? ;)

Attól, hogy neked nincs értelme másnak van. Nem kell használni ennyi. :P :K

(#21765) #75912448 válasza viperabácsi (#21763) üzenetére


#75912448
törölt tag

Sokaknak a házimozizás ill zenehallgatás a hobbija. Ebből kifolyólag gyűjtenek zenéket és filmeket, melyeket a programmal pl katalogizálni lehet, de felsorolni is nehéz mi mindene másra is jó. Nekem is van temérdek filmem, mely kizárólag a képért vagy hangjáért lett a gyűjtemény része. Önmagában nem nézném végig, de van benne néhány hang vagy kép, amiért megtartásra érdemesnek találom, bármikor meghallgatom, megnézem. Egy referencia szintű BD transzfer számomra ugyanakkora vizuális élményt nyújt, mint másnak egy festmény megtekintése, nem látok különbséget a két élmény között. Ezért gyűjtögetnek az emberek festményeket, én ugyanezért filmeket, és ezzel nem vagyok egyedül. Arról nem is beszéltem, hogy magát a filmeket is lehet gyűjteni, erre az XBMC-nél jobb felületet nem is nagyon tudok elképzelni. Persze én kórházi eset vagyok, képes vagyok egy értékelhetetlen filmet az utolsó 5 perc vizuál orgiájáért megtartani, mint pl a legutóbbi esetben a mirror mirror c. filmnél. Ott olyat művel az operatőr a szűrőivel, hogy magam alá fo.ok a BD láttán.

(#21766) cekkk válasza #75912448 (#21765) üzenetére


cekkk
veterán

Aztán takaríts is ki magad után :P ;]

(#21767) Dorian válasza viperabácsi (#21763) üzenetére


Dorian
félisten

Miért ne tartana meg az ember egy csomó filmet, amit biztos, hogy többször is meg fog nézni? Persze nem a legújabb zombigyilkolós hulladék popcorn filmekre kell gondolni, de van filmművészet is a világon.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21768) Tomix24 válasza #75912448 (#21765) üzenetére


Tomix24
addikt

Én nekem minőségromlás nélküli gyűjteményem van Film részletekből, kivágottan(BD kép/HD hang). Töredék a helyfoglalás, és azonnali az élmény. Nem kell oda tekerni. :P

(#21769) #75912448 válasza cekkk (#21766) üzenetére


#75912448
törölt tag

Bizonyos filmeket felkészülve, pelenkába csomagolva szoktam nézni. :D

(#21770) #75912448 válasza Tomix24 (#21768) üzenetére


#75912448
törölt tag

Jó ötlet, nálam az XBMC-ben van "bekedvenzcezve" számos demó anyag, pont a részletre léptethető.

[ Szerkesztve ]

(#21771) Ed Parker válasza Dorian (#21767) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egyszer egy jo barátom mesélte, hogy ő mindig törli, egy nézés után a filmeket.
Kérdeztem miért? Ha jo a film?
Mert nincs az a tárhely, amit ne lehetne megtölteni.
Most hogy van 7Tb tárhelyem, értem miről beszélt :D
A másik ok amit mondott, egyszerűen arra nincs idő, hogy ujranézzem a dolgokat, annyi új film van.
Így én is úgy vagyok ezzel, amit tuti érzem, hogy megfogok nézni mégegyszer, azt megtartom, a többit rögtön törlöm.

(#21772) viperabácsi válasza Dorian (#21767) üzenetére


viperabácsi
addikt

Meg van 120 mb/s -os net is és így minek tárolni.Ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#21773) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

erről a BD lejátszóról mi a véleményetek [link], tud e24p-s lejátszást? Keresek lejátszót, 3D nem kell, 24p igen...tudtok valamit ajánlani ~20k körül?

(#21774) Warter válasza WhiteWalker (#21773) üzenetére


Warter
őstag

Fáradj át a BD lejátszós topicba ott tudnak esetleg segíteni. De szerintem 20 körül nem fognak tudni igazán jót ajánlani max használtan.

(#21775) Warter válasza viperabácsi (#21772) üzenetére


Warter
őstag

Van valami videótékás tagságod ahol mindig minden film megvan a legjobb minőségben? Vagy nem nézel csak új filmeket?

(#21776) liszi70 válasza WhiteWalker (#21773) üzenetére


liszi70
nagyúr

Mégsem működik a PC-n a frekiváltás?

(#21777) #75912448 válasza Ed Parker (#21771) üzenetére


#75912448
törölt tag

Tárhely szempontból szerencsés év volt 2012 :) . Eszméletlen mennyiségű pocsék, totálisan nézhetetlen film született. Szóval nem kellett annyit spájzolni.

(#21778) WhiteWalker válasza Warter (#21774) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi megkérdezem ott..de amit linkeltem azzal mi a baj? :U

Én meg a szerkesztés gombot ajánlom ha öt percen belül vagy még ;)

liszi70: működik, nincs azzal semmi baj, csak ha BD filmet néznék akkor inkább asztali lejátszon tenném...mint ugye tudjuk az mkv legálisan nem létezik,nincs kedvem töltögetni stb..,meg szeretném BD minőségben nézni a filmet...még egy pc-be való BD iró/olvasón gondolkodom,mert ugyanannyi mint a fentebb linkelt Samsung BD asztali player... ja és lehet szeretnék majd venni BD filmeket :B

[ Szerkesztve ]

(#21779) Ed Parker válasza #75912448 (#21777) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én inkább klasszik filmeket szereztem be, meg amúgyis BD-n tárolom a jobb filmeket, olcsó es egyszerű.

(#21780) BBéci válasza Dorian (#21767) üzenetére


BBéci
titán

Erről eszembe jutott a ma hajnalban elb@szott időm, amit a Dredd megnézésével töltöttem. Alig várom, hogy leteljen a kötelező seed idő és kukázom. A hangja viszont egész jó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21781) liszi70 válasza WhiteWalker (#21778) üzenetére


liszi70
nagyúr

Jaaaa, azt hittem, részben médialejátszás végett keresel blu ray playert! Egyébként egy BD játszó nyilván tudja a 24p lejátszást a lemezekkel.

[ Szerkesztve ]

(#21782) Multibit válasza viperabácsi (#21772) üzenetére


Multibit
veterán

Ha csak mainstream filmeket nézel, akkor igazad van, azok letölthetők bárhonnan.

(#21783) bl4ze válasza robi-k (#21743) üzenetére


bl4ze
veterán

faja! :) reméljük akkor tényleg hamarosan kikerül az új FW pld a 101-re is, jó lenne ha javítanák az ismert és veled tárgyalt WIFI hibát is :( addig csak nézem a Linksys wifi stickemet :F :))

.:. bl4ze .:.

(#21784) BBéci válasza bl4ze (#21783) üzenetére


BBéci
titán

Ilyeneken nem szabad spórolni, olyan, mintha én a Gaggia Classichoz valami olcsó utángyártott szűrőt, vagy kart vennék és csodálkoznék, miért nem passzol.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21785) WhiteWalker válasza liszi70 (#21781) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A 24p-s dolog meg leesett közbe :DDD
Egyenlőre filózok melyik legyen....asztali player vagy egy BD iró/olvasó....

(#21786) Ed Parker válasza BBéci (#21784) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

mondjuk egy marzo-t ;)

(#21787) Ejelhar válasza bl4ze (#21783) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Miért tennék?
Van Dune-hez gyári WIFI ami működik. Azt kell venni.

A másik opció:
a linuxos kernelbe lévő összes wifis drivert befordítja a Dune kernelbe a HDI, ergo mindenki tud féláron wifi sticket venni, nem szükséges feltétlenül a gyárit. Illetve az új firmware-ek tartalmazzák majd az új típusok driver-eit, ha másért nem, hát ezért is kihoznak majd frissítéseket.

Viszont az meg nagyobb flash memóriát, nagyobb háttértárat és jóval több tesztelést igényel, ami nyilvánvalóan drágítja az alapkészüléket. Mondjuk rádobnak minden Dune árára 10-20 rugót, azért, hogy 5 rugóval kevesebbet kelljen fizetnie annak, akik nem gyári wifi sticket vesznek majd hozzá.

Szerinted meg fogják ezt lépni?

[ Szerkesztve ]

(#21788) BBéci válasza Ed Parker (#21786) üzenetére


BBéci
titán

Az nem olcsó utángyártott, hanem éppen ellenkezőleg: professzionális.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21789) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

szucsi57 fórumtársnak a nyilvánosság előtt. Nem kötözködtem, a véleményemet írtam le, igen tömören.
Amennyiben valaki, nyilvános fórumon kommunikál, lehet, neki nemtetsző véleményt, választ kap.
Ez van.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21790) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#21789) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

aki pék az lisztes lesz...

(#21791) liszi70 válasza Mezga Aladár (#21789) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nocsak, kaptál privátot?

(#21792) Mezga Aladár válasza liszi70 (#21791) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21793) liszi70 válasza Ed Parker (#21790) üzenetére


liszi70
nagyúr

Azt hiszem arra a szólásra gondoltál valójában, hogy aki k@rvának megy, ne csodálkozzon, ha b@sszák. (Csak dícséretes módon virágnyelven fogalmaztál.)

(#21794) Warter válasza liszi70 (#21793) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem aki annak megy, az nem csodálkozik. :U
Viszont aki úgy öltözködik vagy viselkedik, annál lehetnek meglepetések. :D

(#21795) Ed Parker válasza liszi70 (#21793) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen, valóban :)

(#21796) access_denied válasza Mezga Aladár (#21751) üzenetére


access_denied
senior tag

Most azt a hibát követem el amit Te is. Személyeskedés. Van egy hozzászólás, tárgyilagos, tényekkel. Erre jön egy intuícióból fakadó hozzászólás. Tartalom nélkül. Vagy cáfolj meg valamit, vagy ne tedd. Írd le hol a hiba, akkor talán lesz _hasznos_ tartalma is a hozzászólásnak. Vágom, hogy most ugyanazt teszem mit Te tetted, csak tudod vannak tények amelyeken szubjektivitás nem változtathat. A 0 az 0 marad az 1 meg 1. Erről szól a veszteségmentes tömörítés.

Még egy, az intelligens ember egyik erénye a beismerés.

(#21797) BBéci válasza access_denied (#21796) üzenetére


BBéci
titán

Szerinted tárgyilagos tények, mások szerint hadova, hablaty, tapasztalat nélküli, fennhéjázó, kioktató okoskodás, felesleges billentyű koptatás, ami ráadásul teljesen offtopik.
Nem érdemel több reagálást annál, amit Mézga Aladár megfogalmazott.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21798) access_denied válasza BBéci (#21797) üzenetére


access_denied
senior tag

Bocs, de nem szeretném nem idevaló tartalommal tovább süllyeszteni a topikot, privátban válaszolok. Nem, nem azért, mert a nagyközönség előtt nem vállalnám amit mondok, fogadd inkább emberi gesztusként.

(#21799) robi-k


robi-k
őstag

Hivatalosan megerősítették, hogy a Dune HD Max 3D és a Pro Intel csipre épül, viszont annyi titkolózódást meghagytak maguknak (hisz Dune-ről van szó :) ), hogy nem közismert csipről van szó, és ennek nincs gondja a 23,976 fps-sel (ami az Intelek "sajátossága", hasonlóan a Realtekhez).

(#21800) szucsi57 válasza BBéci (#21797) üzenetére


szucsi57
tag

Ezt nem hagyhatom szó nélkül.

BigBécike, ha valamit ésszel nem tudsz felfogni, arra ne reagálj. Nyilván kellemetlen számodra, hogy az általad előadott ezoterikus sületlenségeket valaki hozzáértő módon cáfolja.

Mellesleg: azon a honlapon, amelynek címe az aláírásod helyén látható, szerintem olyan mértékű zagyvaságok is vannak összehordva, hogy az már szinte boszorkánykodásnak nevezhető. Szerintem méregdrága eszközök használatának kábító hatásával próbáltok hitelt szerezni az általában szakszerűtlen, értéktelen és ezért kifejezetten megtévesztő teszteknek. Úgy gondolom, hogy csupán marketing fogás az is amit itt előadsz, hiszen minden hozzáértő azonnal láthatja, hogy a szövegeidnek nincs kellő tudás és ismeret alapja.

Mindenkitől elnézést kérek, ezt a beírást szerettem volna elkerülni. Ezért korábban privátban kértem nagyobb belátást az érintettektől.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.