Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21901) CoroStar86 válasza tomic (#21895) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Nem csak itt... Pl az erősítő fórumon is sznob/milliomos vs. csóró/igénytelen vita megy... A válasz mindenre: "ez szar, vegyél helyette használtan jobbat..."

(#21902) Rekro válasza rappit4 (#21890) üzenetére


Rekro
aktív tag

Köszi szépen tényleg ez volt a gomb most már megy minden!;)

(#21903) liszi70 válasza CoroStar86 (#21901) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A válasz mindenre: "ez szar, vegyél helyette használtan jobbat..."

Egyébként ezzel mi a baj? Inkább egy használt jó, mint egy új szar. Vagy te tudsz okosabbat ajánlani annak, aki ismeret- és tapasztalathiány miatt, éppen valami botrányos minőséget készül megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#21904) BBéci válasza Ed Parker (#21868) üzenetére


BBéci
titán

Az nem tartozéka a tévének, 250000 forintért lehet megvenni, de van nagyobb és drágább is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21905) BBéci válasza Rekro (#21887) üzenetére


BBéci
titán

Próbáltam a Mede8er 600-ast a jegesmedvés filmmel, nem volt gond a 3D-vel.

(#21890) rappit4
Akkor én csak képzeltem a 3D-hatást. :)

(#21892) Schizoka
Ne már! A tévé eleve felezi a felbontást, képes lennél felezett filmet küldeni rá?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21906) tomic válasza #75912448 (#21900) üzenetére


tomic
addikt

Akkor ebben a kategóriában a Meder lesz a best buy ,ha kijön hozzá a frissítés?
Dune HD hang nélkül 60-ért? Na ne!

CoroStar86 Engem csak a tele szemetelés és a személyeskedés zavar zavar. A többivel nem törődöm.
Moderátorok nem véletlen vannak.

[ Szerkesztve ]

(#21907) Ed Parker válasza BBéci (#21904) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

(#21908) #75912448 válasza tomic (#21906) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szerintem igen.

A Dune 303 HD hanggal kapcsolatos fejleményeire én is kíváncsi vagyok. Szerintem öngól lenne ilyen kiadni, szóval lehet bízni pozitív változásban, tőlük amúgy is megszokottá vált a hetente változó kommunikáció.

(#21909) BBéci válasza tigipuf (#21894) üzenetére


BBéci
titán

Rakás szarról nem volt szó, csupán arról, hogy iszonyatos mértékben felhős az a példány, ami tesztelésre hozzám került. Ha nem hiszed, gyere el és nézd meg! Élvezhetetlenné válik, amint kicsit sötétebb jelenet van a filmben.
A jegesmedvés természetfilmen jó, mert szinte végig havas tájat mutatnak benne.
A tápegység cicergés nem csak a plazmákra jellemző, abban viszont igazad van, hogy nem elfogadható.

Egyébként a személyeskedést tiltja a fórum szabályzata, ami rád is vonatkozik.

(#21907) Ed Parker
Az más, én az Individualra. A Loewe tévék hangja mindig kiváló volt, viszont nagyon, sőt, irreálisan drágák.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21910) szucsi57


szucsi57
tag

Csak, hogy értsem is ez a plazma, LCD ellentétet:

Mi az a döntő különbség, ami miatt néhányan azt mondják, hogy azonos árkategórián belül, a minőség tekintetében labdába sem rúghat az LCD? Mi ez a jellemző, ami miatt állítólag a plazma a győztes?

(#21911) Ed Parker válasza BBéci (#21909) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nos ahogy a Bang & Olufsen es a Loewe is egy másik vásárlói réteget céloznak meg.

(#21912) erdoke válasza szucsi57 (#21910) üzenetére


erdoke
titán

A középkategóriában egyértelmű a plazma előnye, gondolok itt mondjuk egy 50-es Panasonic ST50-re:
- Feketeszint, sötét képek részletessége
- Kontraszt
- Mozgás megjelenítése
- (Nagyon gyakran) sötét/fekete kép egyenletessége

Van még sok apróság, és persze hátrányok is akadnak, de a fentiek a mozizást alapvetően befolyásolják. Ami minőségben már megközelíti az említett 260 ezer Ft-os plazmát, az vagy csak 40-42", ami azért durva méretbeli különbség, vagy közel azonos méretben sokkal többe kerül. Nézd meg, mennyibe fáj egy 50" környéki Sony HX850, a 40-es 300-350e Ft, a 46-os 400-tól indul az Árgépen... Annyiért 55-ös ST50-et veszek garanciabővítéssel, vagy 60-as (!) Samsung E6500-at.

A legjobb aláírás a héten

(#21913) rappit4 válasza szucsi57 (#21910) üzenetére


rappit4
őstag

Példának okául: Fekete szint és mozgás megjelenítés. És használd azt az OFF gombot!!!

(#21914) hunaqua


hunaqua
addikt

Minden fórum halála az LCD kontra PLAZMA!
Évekig nyugodtan,barátságban folyik a hangvétel addig a pillanatig mikor felvetődik,hogy......... :D

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#21915) #75912448 válasza erdoke (#21912) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ez így van. Pana 55ST50: 370k körül, 55VT50 alig több, mint 500k.

Ezek pedig a csúcs LCD-k, amiért én is pénzt adnék: LG 55LM860: 560k, 55LM960: 650k, a 760-as is 500k. A Sony 55-ös 750/850 is 500 ill 700k. A Philips 8-as sorozata 600-tól indul.

A 6-os sorozattal már mindegyik típusnál elég sok kompromisszumot kell kötni. Az ST50 valószínűleg mindet magasan verné. Majd elfelejtettem, mazochistáknak ott van még a Samsung ES7 ill 8000, nem meglepően hasonló árazással. Ne feledjük, hogy ezek kifutó árak.

(#21916) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Dune esetén megoldható egy külső programmal, hogy apple eszközről vezeték nélkül (AirPlay) tudjak kiküldeni képet és hangot a tv-re?
Állítólag a Popcor-nok tudják.

(#21917) Ed Parker válasza #75912448 (#21915) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A 8000-es Samu az tényleg nagy bünti :D

(#21918) M@trixfan válasza Ed Parker (#21911) üzenetére


M@trixfan
addikt

Napokban hallottam egy Beoplay A9 hangszórót. Kevés haszontalanabb dolgot láttam. A hangzása hoz egy minimum szintet, de olyan mint egy felnagyított pécés multimédiás hangfal. Az Airplay implementáció brutális, a szoftveres csúszka szabályozza, véletlen mellényúltam a telefonomon és frászt kaptam. A basszus persze szépen torzít nagyobb hangerőn. Szerintem a Loewe nem gyárt ennyi hülyeséget, de ha az is ilyen akkor az biztos, hogy az életben nem fogok tőlük semmit venni. Szerintem az ár/érték arány borzalmas, de nem azért mert olyan különleges technológiát tartalmaz amit csak szűk réteg tud értékelni és drága gyártani. Lavór széklábon, úgy is szólt. :D

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#21919) Ed Parker válasza M@trixfan (#21918) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

15 éve láttam először B&O rendszert, az azért komoly volt.
Nekem hatalmas élmény volt.
Azt azért hozzáteszem, ez a két cég nem Hi-end cuccokat gyárt, inkább lifestyle kategória, egyedi dizájnnal, aminek sajnos ára van.
Ide tartozik az Antony Gallo is.

(#21920) csocsoszán válasza M@trixfan (#21918) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szervusztok!
Egy pár évig javítottam loewe-t! Külön gyártó sora van a philips-nél. És bizony nagyon jók az elektronikáik. A kép meg magáért beszél. (Nem a sony és samsung féle festett mû kép, aminek kevés köze van a valósághoz. Talán még a sharp tv-k képe valóságszerû.) A hifi-be meg a linn paneljai kerülnek. Persze nem a csúcs, de nem rosszak!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#21921) Ed Parker válasza csocsoszán (#21920) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azon a prémium áron ezek már elvárhatóak nem? :)

(#21922) #75912448 válasza Ed Parker (#21921) üzenetére


#75912448
törölt tag

Középkategóriás Sony és Samsung elcédék képét is lehet referencia szintre kalibrálni, ehhez már felsőkat sem kell. Nem kötelező vásári, művi képpel nézni. Vicces lenne ha bármelyiknek festett művi képe lenne. Az más kérdés ha valaki úgy szereti nézni, sajnos nem kevesen vannak. Ha csak a képminőség, és semmi más nem számítana, nem árulok el nagy titkot, hogy az említett Loewe nem lenne a kívánságlistám első néhány helyén, főleg nem azon az áron. Bár úgy érzem a Sony és a művi kép felvetése miatt felesleges volt reagálnom :)

(#21923) Ed Parker válasza #75912448 (#21922) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem egy bajom van azokkal az LCD-kel,es az a felhősödés,a laggolást még ugy ahogy elviselem :)

(#21924) csocsoszán válasza #75912448 (#21922) üzenetére


csocsoszán
őstag

Furcsa, de mint említettem egy pár évig javítottam öket. Próbáltam bebizonyítani,hogy majd én jobb képet csinálok mint a gyári. Elárulom sose sikerült, mindig vissza tettem a gyárit. (Pedig én nehezen adom fel! A sony-ból még régebben megpróbáltam loewe képet kicsiholni, de az sem sikerûlt! Kutyából nem lesz szalonna!) Enyit loewe-röl.
Samsungról meg annyit, mért kell egy szalonból kihozott tv-t állitgatni? Nem is értem. A gyárban Minden Lehetôség Adott. Azt elhiheted komoly müszer park áll rendelkezésükre nem ez a 60 ezres kalibráló. Azért ezek a tv-k nem filléres piaci lomok! A samsung megbecsülhetné a vásárlóit egy precíz beállítással.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#21925) #75912448 válasza Ed Parker (#21923) üzenetére


#75912448
törölt tag

Már régen nem az LCD-k színhelyességével van baj. Én a pocsék mozgásmegjelenítést nem tudom megszokni, és itt mindegy, hogy LM760-ról vagy Samsung 6030-ról, vagy akár Loewe-ről beszélünk, egyformán sz@r mind. Hiába a jobb panel és az elektronika, 24p mellett a bekapcsolt interpoláció mindig művi lesz, ha meg kikapcsoljuk, akkor ott állunk az 50Hz-es tévénkkel. A felhősödést pedig szinte lehetetlen kikerülni, ráadásul a technológia velejárója miatt a nagyobb képernyőt kedvelőket jobban sújtja. 32--40" körül már kifogni 1-1 szinte homogén példányt, de 55 körüli méretben szinte lehetetlen. Még a Nano LED-es LG 960 is felhősödik. És akkor az LCD bandingról még szót sem ejtettünk. Milyen sokan panaszkodnak az ST50 csíkozódására, bezzeg ha látnának egy 46" feletti Samsungot mindjárt nem vinnék vissza azt a 4 db Panát :D, foggal körömmel ragaszkodnának ahhoz a néhány elhanyagolható csíkocskához.

A plazma sem fenékig tejfel, isteníteni azt is hülyeségnek tartom. Aki akar úgyis talál horizontal/vertical bandingot, foszfor lagot, vibrálást, kis beégést itt-ott, ghostot és sorolhatnám. Jó példa erre a plazma topikban a VT50-es kolléga, nem keveset panaszkodik ő sem.

Elképzelni nem tudjátok, hogy egy átlag család mennyire örül a 40-es LCD-nek. Bekapcsolja a dinamikus kontrasztot, égbe lövi a háttérfényt és vígan tévézik, elájul a konvertált 3D-től. Szerintem ez így rendjén van, azt sem tudnák miről beszélünk, de ne mis kell. Egyszerűen a nagy többségnek mások az igényei, mint nekünk, ahogy az élet más területén akár fordítva is lehet. Néha úgy érzem mindig mindenkit meg akarunk győzni arról, hogy mi jobb minél, de közben nem vesszük figyelembe, hogy egyénileg mennyire más igényekkel rendelkezünk. Mondhatnám azt is, hogy mennyire másképp működő érzékszervekkel, enne kellenére mégis a saját igazunkat erőltetjük.

Megpróbálom szemléltetni :) Ránézek az LM760-ra és tökéletesen nyugodt, villódzás mentes képet látok, gyönyörű, referencia szintű színekkel. A háromdéje crosstalktól mentes, nincs fél kilós szemüveg, nem kap agymenést tőle egy gyerek sem aki felveszi, nem vibrálja ki az agyát a helyéről. Ezután ránézek az ST50-re és megkérdezem mi ez a sz@r? Vibrál itten nekem, 2 perc után kifolyik a szemem. Mik ezek a csíkok a szélén? - így nem tudok focimeccset nézni. Mik azok a zöldes utánhúzások? Gyors mozgásoknál csóvahatást látok, pfujj. Jéééé, mik ezek a piros pontok ha közel megyek? Grrr, nem kell ilyen tévé, ráadásul pörög a villanyóra, valami cicergést is hallok a közelében, este tuti zavarna.

Behívom Bécit, nézzen már rá erre a két tévére:

Hű bazz, brutál ez az ST50. Micsoda kontraszt! Odasüss, az LM760 mellett olyan a feketéje, hogy azt az LCD-t bottal nem piszkálnám, hát nem látod, végre nem szürke az a fekete, az ST50 kávája pedig beleolvad a sötét jelenetekbe. Ez aztán a mozgásmegjelenítés, tökéletes 24p-s megjelenítés, mint a moziban. . Nincs interpoláció miatti artifakt, mint az LCD-n. Jééé, full hd a 3d, nem olyan felezett fos, mint az elgén. És nem folytatom, innentől mindenki megfordíthatja a továbbikat.

Így lesz 2 egyforma tévéből két teljesen más tévé, és csak ízlésről, illetve egyénileg eltérő érzékelésről beszéltünk. Ráadásul kiegészíthetném azzal, hogy mindketten igazat mondtunk. Azt, hogy mit akartam ezzel az egésszel, kizárt dolog, mert nem tudom, úgyhogy jóéccakát. :))

(#21926) BBéci válasza csocsoszán (#21924) üzenetére


BBéci
titán

Annyiszor leírtuk, hogy már nekem kellemetlen magamat ismételgetni.
Minden tévé "egyéniség" nincs olyan beállítási csomag, amelyikkel mindegyik szabványos, színhelyes képet adna, ezért egyedileg kell őket kalibrálni és nem 60e forintos műszerrel. Ráadásul adott lejátszóhoz történik a kalibrálás, amin fut a műszerhez tartozó ábrákat tartalmazó lemez.
Megpróbálják a gyárban eltalálni az optimális állapotot, de talán 1000-ből egy tévénél sikerül. Nézd meg a tesztoldalak precal és postcal mérési ábráit, a különbség óriási is tud lenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21927) CoroStar86 válasza liszi70 (#21903) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Csak egy példával élnék arról, hogy miért ódzkodok (és rajtam kívül valószínűleg sokan mások) a használt cucctól és részemről zárom is a dolgot: kinézek egy használt erősítőt 120-ért, aminek az új ára mondjuk 180-200 ropi. Leutazok érte mondjuk 150 km-t oda, meg ugyanennyit vissza. Az erősítő egy hónap múlva meghal, gari nincs rá, az eladó meg elhajt a halálba. Na most mit csinálok, ha ez megtörténik? Mi van akkor, ha más is így gondolkodik, de nincs pénze több százezres cuccokra (vagy csak egyszerűen nem ér neki ennyit)? Mi van, ha vkinek csak egy bögreszettre telik? Aki azt mondja, h ezekből mindnek ugyanolyan sz@r a minősége annál vmi nagyon nem stimmel odabent (sorry, de erről van szó). Volt nekem Sony egybedobozom remek hanggal, meg egy kétszer akkora 2.1-em is minősíthetetlen, okádék hanggal. Az itteni főguruk szakértelmét nem vitatom, de ha már a segítségnyújtásról van szó: rákérdeztem több ízben is néhány erősítőre és hangfalszettre minőség szempontjából, kb 4-5x, egy hozzászólásomra érkezett válasz (vegyél használtat...). No comment. Biztos mindjárt jön valaki és megmagyarázza, hogy én vagyok a hülye úgyh részemről ehhez nem kívánok semmit hozzáfűzni a továbbiakban. Bocs az offért.

(#21928) CoroStar86 válasza #75912448 (#21925) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Huhh... Ez hatalmas gondolatmenet volt, mindenkinek el kellene gondolkodnia rajta... :C

(#21929) BBéci válasza CoroStar86 (#21927) üzenetére


BBéci
titán

Az említett árkülönbség és utazgatás esetén valóban nem lenne érdemes használttal foglalkozni, de a házimozi erősítős topikban nagyságrenddel jobb vételekről olvashatsz. Például csúcs Denont, ami újonnan 1,1 M volt, 175000-ért vett egy szerencsés fórumtárs.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21930) CoroStar86 válasza BBéci (#21929) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Ezt értem is, természetesen nem azt mondom, h az ember mindig megszívja, de előfordulhat. Az említett fickó is szerencsés volt, aláírom. De! Ha valaki (mint pl. én) max 200-at szán játékos/erősítő/5.1 szett kombóra, de nem szeretne használt dolgokkal lutrizni, akkor illene útba igazítani, ha kérik. Én is tudom, ha még 80-100-at rátettem volna, akkor egy kategóriával jobb hangfalszettet vehettem volna, de nem csak nem tudtam, nem is akartam rá többet költeni. Ennyiből sikerült kihozni egy Pioneer BDP-150/Onkyo HT-R548/Onkyo 4700 5.1 triumvirátust (egyébként a lejátszóval, mélynyomóval és az erősítővel meg vagyok elégedve a kis panelban, az 5.0 olyan, amilyen, talán az új hangfalkábelek és egy kis finomítás a beállításokban majd segít valamit). Hopp, csak sikerült írnom még egy hsz-t... ;]

(#21931) Toobee válasza CoroStar86 (#21930) üzenetére


Toobee
veterán

Házimozi topik, elsõ hsz. Nyugodtan olvasd el, lesz ott ajánlás!

https://barbieripnk.hu/

(#21932) Ed Parker válasza CoroStar86 (#21930) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez a lényeg, hogy neked tetszen.
A többi nem számít.

(#21933) Dorian válasza CoroStar86 (#21930) üzenetére


Dorian
félisten

Azért se nagyon kapsz választ a "melyik bögreszettet vegyem" kérdésre, mert a topiklakók nem használnak ilyeneket, így tapasztalat sincs ezekről, korrekt tanácsot így nem lehet adni.
Amúgy tényleg van olyan szintű különbség a bögrék meg egy tisztességes komponens szett közt, hogy erről az oldalról nézve "mind kb. egyforma"

(Amikor régen kompakt gépekről kérdeztem a DSLR-eseket akkor is kb. ezt a választ kaptam, "Á, azok mind ugyanolyanok" -én is néztem- aztán amikor DSLR-t vettem, ebből a nézetből már érthető a dolog.)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21934) csocsoszán válasza #75912448 (#21925) üzenetére


csocsoszán
őstag

Ok! Azt hiszem teljesen egyet értünk! (azért ezt kár lett volna nem leírni!)
Bizományiban dolgoztam még a hős korban.Piszkosul szidtuk a videoton hangfalakat, mikor az egyik bámészkodó vevő megszólalt,hogy már pediglen azok nem is olyan vackok, és tudnánk e mennyi fejlesztői munka áll mögötte! Na kiderült,hogy a fejlesztői mérnök csapatban dolgozik.(akkor is vackok voltak, nem az első időszak de az utána lévők!) Na ezt csak azért mondtam el,hogy hol vannak a samsung fejlesztői akiknek kötelezővé tenném ezen írások olvasását.Mondok példát az Annex-ban ingyen kaptuk az újságokat és kötelező volt elolvasni a híreket,hogy napra készek legyünk. Az újságban megjelent vevő problémákra nekünk kellett reagálni persze az újságíró tolmácsolta. Hol vannak a fejlesztő mérnökök? Reagálni kéne! (magyarázkodni legalábbis!)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#21935) kiscarlos77


kiscarlos77
csendes tag

Sziasztok!
Van esetleg tapasztalata valakinek a Sencor SMP-9000 playerrel kapcsolatban? :U

[ Szerkesztve ]

(#21936) bl4ze válasza Ejelhar (#21787) üzenetére


bl4ze
veterán

figyelj, ha a GYÁRTÓ kiad egy hivatalos listát, hogy milyen wifi sticket működnek, és végül MÉGSEM működik akkor az gáz, nem ? erről szólt a sztori. nem kell 4000 féle wifi driver, de ami chipsetet ír, hogy megy és mégsem az meglepő...

Bbéci : nem akartam többet rászánni. ez a lényeg. nem ért meg nekem 6200 Forintot. egyébként Classic-hoz is vannak nagyon jó utángyártott dolgok, és passzolnak :) :) :)

.:. bl4ze .:.

(#21937) znsht


znsht
csendes tag

Üdv.

Nincs véletlenül valakinek infója (esetleg leírása) Netger Neo TV 550 és egy PC ubuntu linux (12.04) megosztás terén ?
(belső hálózaton routeren át)
Azaz, hogy mi módon lehet a médialejátszón a PC megosztott merevlemezeit elérni.

Köszönöm, előre is.

(#21938) Warter válasza znsht (#21937) üzenetére


Warter
őstag

Feltelepítesz egy samba-t és utána neten található leírások alapján beállítod. Bár az ubuntuban levő alapkonfig is jó lehet. Utána a NeoTv-ről tallózással vagy IP alapján el kell, hogy érd a PC-det.

(#21939) liszi70 válasza #75912448 (#21925) üzenetére


liszi70
nagyúr

A gondolatmeneteddel csak egy bajom van.
Nem az a probléma, hogy az egyik ember rossznak, a másik jónak látja a plazmát vagy az LCD-t egymás mellett. Az a baj, hogy természetesen el sem jutnak odáig, hogy összehasonlíthassák a két technológiát. Aki lehetőséget teremt magának arra, hogy normális fényviszonyok, otthoni körülmények között hasonlítsa össze a technológiákat, annak döntő hányada plazma mellett dönt, tapasztalataim szerint. Természetesen kevés embernek fontos annyira ez az ügy, hogy erre lehetőséget teremtsen. Bemegy a boltba, a "szakértők" meg jól elmagyarázzák neki, hogy itt ez a gyönyörű LCD, nézze má' meg milyen szép fényes meg szmart, ja, az meg egy plazma (ha van a boltban), de áááá, olyat már nem szabad venni, elavult technológia. User megveszi az LCD-t, boldog vele, fogalma sincs milyennek kell lenni egy jó képnek, de azt gondolja, hogy amit otthon lát, az az. Viszont terjeszteni fogja az igét, és osztja az észt, hogy plazmát ne vegyünk, mert milyen f@sza ez a lettévé, és a plazma már elavult.

Szóval vitatkoznék azzal, hogy egy user a plazmát meg egy elcédét egymás mellett látva, a plazma hátrányait olyan szinten venné észre, mint ahogy írod. Részt vettem ilyen összehasonlításon, mindenki észrevette a plazma természetesebb képét, az élethűbb színeket, jobb mozgásmegjelenítést, sötét részek részletességét. Sokkal feltűnőbbek voltak az LCD hátrányai (inkább nem sorolom), mint a plazmáé, amit sokszor csak én láttam. Az én 50ST50-emen lévő sávosodást csak én látom, bárkinek mondtam eddig, hogy keressen már a képernyőn függőleges sávokat (szoktam ilyenekkel bombázni a hozzám betérő gyanútlan vendégeket), még focimeccs esetén sem vették észre, meg kellett mutatnom, hol van (pontosabban vannak, mert több van b@ssza meg). Aztán kiröhögtek, hogy emiatt vagyok mérges. (Engem viszont tényleg zavar, sajnos.) Ditherzaj van, de normál nézési távolságról egyáltalán nem látható. Ghostingot alig látok, de ha van, egy perc alatt eltűnik, más képtartalom esetén. Beégésnek nyoma sincs, pedig egyáltalán nem vigyázunk rá. (Igaz, nem is nézünk naphosszat ertéelklubbot.) "Gyors mozgásoknál csóvahatást látok, pfujj." Ezt a mondatodat, nem is értem, ilyet én csak LCD-n láttam. A foszforlagot is csak én vettem észre eddig.
Szerintem az ragaszkodik az LCD képi világához, akinek nincs tapasztalata a másik technológiában, vagy a pár százaléknyi ember közé tartozik, aki észreveszi, és zavarja a plazma villogása.

Nekem 3 db. LCD-m volt az első plazmám előtt, egyik sem érte meg az egy hetet nálam. Plazmát eszemben sem volt venni, sokan elijesztettek tőle, rémtörténetek és városi legendák tömkelegét olvastam, hallottam róla. A 3 lcd-fiaskó után azonban betértem egy ismerősöm műszaki kisboltjába, ahol elpanaszoltam, hogy jártam az eddig vásárolt tévéimmel, mert képtelen megszokni a szemem a sok anomáliát a CRT után. Volt ott egy pana 42U20 plazma, haver mondta, vigyem haza nyugodtan, kifizetnem sem kell, ha nem tetszik, visszahozom. Oké, mondom, egy próbát megér, még sokkal olcsóbb is, mint az LCD-k voltak. Mondanom sem kell, nem engedtem ki a lakásból többet.

[ Szerkesztve ]

(#21940) #75912448 válasza liszi70 (#21939) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szóval vitatkoznék azzal, hogy egy user a plazmát meg egy elcédét egymás mellett látva, a plazma hátrányait olyan szinten venné észre, mint ahogy írod.

Persze hogy nem venné észre, a témát saját, finnyás izésemmel közelítettem meg. Arra próbáltam rávilágítani, hogy plazmás oldalról az LCD-t alkalmatlannak vélni mért kontraszt, fekete szint vagy egyéb miatt ugyanaz, mint ahogy én alkalmatlannak vélem mozizni a plazma technológiát a számomra elviselhetetlen villódzása miatt.

Ha pedig átlag vásárlói szempontból közelítem meg a témát, előtérbe helyezve a 24p megjelenítését mozis tartammal, még sosem fordult elő, hogy bárki hozzám fordulónak LCD-t ajánlottam volna. Felhívom a figyelmét a 2 tech előnyeire és hátrányaira, majd a plazma felé terelem, ahogy van egy vásárlói réteg, melyet az LCD felé, de ezt már nem bontom ki ebben a topikban.

Ezért nem is alakulhat ki köztünk vita a kérdésben, egyetértek a leírtakkal. Te is csak megerősíted azon véleményem, mennyire másképp érzékeljük ugyanannak a tévének zavaró és kevésbé zavaró jelenségeit:

Az én 50ST50-emen lévő sávosodást csak én látom, bárkinek mondtam eddig, hogy keressen már a képernyőn függőleges sávokat (szoktam ilyenekkel bombázni a hozzám betérő gyanútlan vendégeket), még focimeccs esetén sem vették észre

Nálunk ugyanez a helyzet :) Vicces, hogy a plazmás topikban sem nagyon volt téma. Mióta feldobták, a userek elkezdték keresni és egyre többen látják :)

(#21941) atike


atike
nagyúr

Üdv mindenkinek!

Anno felvetettem egy kérdést médialejátszó vásárlásával kapcsolatban és most kellene pontot tenni a végére. Elhangzott anno rengeteg érv / ellenérv, ezeket mind én, mind a megrendelő megértettük, nem vitatjuk.

Viszont a kérdés az lenne, ha két modellre le van szűkítve a vásárlás lehetősége, abból a kettőből melyiket ajánljátok?

Mind a kettő Egreat termék.

Az egyik az R800, a másik az S2.

Ha ebből a két típusból lehet választani ki melyiket ajánlaná?

Ha valaki tudd bruttó 30.000 Ft körül másik típusú lejátszót, amelyik tud 3,5"-es HDD-t kezelni illetve van rajta LAN csatlakozó azt is örömmel veszem, de tudtommal nincs alternatíva.

(#21942) JaniS válasza Dorian (#21933) üzenetére


JaniS
senior tag

Kíváncsi vagyok, hogy a KEF KHT3005SE-t bögreszettbe soroljátok-e?

(#21943) Ejelhar válasza bl4ze (#21936) üzenetére


Ejelhar
senior tag

figyelj, ha a GYÁRTÓ kiad egy hivatalos listát, hogy milyen wifi sticket működnek, és végül MÉGSEM működik akkor az gáz, nem ?

Igen, ebben igazad lenne, ha így történt volna. Azonban azon a Listán szerepel az un. "USB ID", és ez nem véletlen. A típusszám csak ezzel együtt igaz.

Ha mindenképpen gyáritól eltérő USB adaptert akarsz venni, akkor szerintem előtte be kell dugni egy linuxos gépbe, majd futtatni egy "lsusb" parancsot. Az ki fogja köpni az "USB ID"-t is, meg lehet nézni, hogy rajta van e a támogatott hardware lsitán.

[ Szerkesztve ]

(#21944) bl4ze válasza Ejelhar (#21943) üzenetére


bl4ze
veterán

ez nem nyert! mert PONTOSAN stimmel, MINDEN! robi-k sem értette a dolgot, jelezte is a DUNE felé, és elviekben javítják majd.
nem mindenki rendelkezik linux-szal, plusz ebay-es vásárlásnál nehéz a "bedugás próba stb."

a stick 100%-ban passzol a DUNE listáján elvárthoz, csak sajnos mégsem viszi azt a chipset-et. erre írták robi-k felé, hogy orvosolják.

szóval ennyi.

.:. bl4ze .:.

(#21945) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

WDTV Live HD lejátszóm van ezt szeretném lecserélni.

Amit elvárok:

- beépíthető hdd,
- használható torrent kliens,
- "mindent vigyen",
- asszony miatt magyar menü de ez nem létkérdés,
- 3D nem kell.

Popcorn A-300-at néztem, de ha hasonló tudású és árfekvésű készüléket tud valaki ajánlani, főleg személyes tapasztalat alapján azt szívesen fogadom.

(#21946) Multibit válasza kaszaf (#21945) üzenetére


Multibit
veterán

Nem létezik olyan mediaplayer, ami mindent visz!
A felsoroltak alapján én a Dune HD Smart D1-et vagy a H1-et javaslom.

(#21947) kaszaf válasza Multibit (#21946) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Köszönöm az infót!

Nem vagyok nagy szakértő a témában de ez a Popcorn <-> Dune olyasmi mint PC-n az Intel<->AMD?

(#21948) Multibit válasza kaszaf (#21947) üzenetére


Multibit
veterán

Nem. Mindkét cég ugyanazokat a Sigma chipeket használta - eddig. Hasonlóan jó vélemények vannak róluk általában. Az újabb Sigma chipekkel épült modellekkel vannak/lehetnek gondok. A Popcorn A-210 is jó választás lehetne, de - ha jól tudom - az már nem kapható (a Dune Smart-ok még igen).

(#21949) kaszaf válasza Multibit (#21948) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Leginkább a torrent miatt "aggódom". A mostani wdtv is vitt mindent amit megpróbáltam lejátszani, barkácsolással még torrentezni is lehet vele de nem az igazi. Lehet tudni valamit a Dune torrent klienséről? Transmission vagy ilyesmi?

(#21950) Multibit válasza kaszaf (#21949) üzenetére


Multibit
veterán

Látom, nem nagyon olvastál vissza. A mediaplayerekben a torrentezési lehetőség csak a "földművesek szemfényvesztését" szolgálja. Éppenséggel lehet torrentezni velük, de nem leszel maradéktalanul elégedett ezzel a ficsörrel. Inkább PC-n vagy NAS-on torrentezz!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.