Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) crok válasza Márton (#41250) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt kérdezem én is hogy biztos törölted rendesen? Mivel root-oltál? Milyen Xposed-t használsz? EdExposed? Magisk modullal? Takarítsd már ki teljesen ha lehet. Az alkalmazás csak a manager hozzá. Ha más nem akkor a Magisk uninstaller zip-et flash-eld és flash-eld vissza a Magisk-t "üresen".

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41252) justmemory válasza Márton (#41248) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

olvasom a kálváriádat, gondoltam beszállok találgatni...
crok csilliárdszor jobban ért ehhez; én csak a Nokia n900-as tapasztalatomból indulok ki. Pontosan mit csinál ez a dex2oat? Kell ez neked, kell a rendszernek, hogy fusson? Mi indítja el...? Nem egy service, amit esetleg le lehet lőni, hogy ne fusson? Mondjuk ha hardcode-olt, akkor nem... A Nokia n900-on a tracker, ami indexelt mindent, az tudott beragadni, de ki lehett iktatni asszem valami config fájlal. Aztán amikor akartam, futtattam manuálisan.
Esetleg egy másik service-t írni, ami kilövi, ha fut?
Csak gondolkozom...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#41253) Márton válasza crok (#41251) üzenetére


Márton
nagyúr

Ha jól emlékszem az itteni lépéseket követtem. Nem volt Magisk, az 100%, az xposed-del csak a sensor disabler modult szerettem volna használni, reméltem az megoldja a high brightness kérdést. De nem segített, csak te, az 500Ft-os appal :R
Hogyan takarítsam ki a telót, ha nem akarok (még) factory resetet?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41254) Márton válasza justmemory (#41252) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi, hogy beszállsz ;]
Dehogy kell a dex2oat, én örülnék a legjobban ha örökre eltűnne. Nem tudom mi triggeli ilyen sokszor. Épp ezt keressük.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41255) justmemory válasza Márton (#41254) üzenetére


justmemory
senior tag

Hát... ez alapján nem fog eltűnni, nem is kell, hogy eltűnjön...
Itt pedig a #4-es azt írja, hogy akinek ilyen gondja van, annak kinéz egy factory reset... lehet, hogy az akksi miatt érzi, hogy optinalizálnia kell...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#41256) Márton válasza justmemory (#41255) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem biztos, mert ilyet is írnak:
"No improvement after a factory reset, may roll back to 5.1.1"

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41257) justmemory válasza Márton (#41256) üzenetére


justmemory
senior tag

Aham... hát... akkor lehet dobni kell a 6-os droidot... ;]
Passz... valami miatt csinálja és így szerintem nem fogod megtudni, hogy miért; nem tudom, hogy Androidon bele lehet-e nyúlni olyan mélyen a rendszerbe, hogy ezt a futást megakadályozd rendszer szinten és aztán futtasd manuálisan amikor akarod, csak azzal is akkor lenne gond, ha mondjuk telepítenél valamit, amihez meg kéne.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#41258) Márton válasza justmemory (#41257) üzenetére


Márton
nagyúr

A 6-ost? Hisz az a jó rendszerem. A 7-essel van gond. Minek frissítettem anno?... :o

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41259) justmemory válasza Márton (#41258) üzenetére


justmemory
senior tag

Sry :R Akkor azt :P
Nekem továbbra is az az elméleti kérdésem, hogy vajon le lehet-e állítani rendszer szintén a futását? Hogy hiába akarja triggerelni bármi, ne induljon el.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#41260) crok válasza justmemory (#41259) üzenetére


crok
Topikgazda

Le ne állítsa már.. ha nem lenne olyan lassú lenne a rendszer hogy szavak nincsenek, tüneti kezelés lenne, abból is a legrosszabb és még csak nem is segítene (ha visszaolvasol akkor leírtam melyik profil az amivel csak ellenőrzés lenne).De kell, ez egy elég nagy újítás volt anno ami rendesen nagyot szólt, nem volna okos gondolat visszarepíteni az egész rendszert 7..8 évet az időben. Ami nem kell az az Xposed, meg hogy belenyúljon a kódba és érvénytelen legyen a futtatás előtt - verify alatt - és hogy elszálljon.. ha még mindig fent van.

@Márton, az Xposed-t honnan tetted fel? A leírásd csak egy sima SuperSU telepítés, abban semmi Xposed nincs. Custom recovery, TWRP van? Mert itt vannak az uninstaller zip-ek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41261) justmemory válasza crok (#41260) üzenetére


justmemory
senior tag

:R
Itt néztem én is, hogy szükséges valószínűleg; inkább csak kérdés volt a részemről, mert én nem ismerem pontosan az Android lélektanát :)

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#41262) Márton válasza crok (#41260) üzenetére


Márton
nagyúr

A linkelt leírásom erre a kérdésedre vonatkozott: "Mivel root-oltál?"
Egy weblapról szedtem le az apk telepítőjét. Innen vagy innen, de a letöltési link végülis ugyanoda mutat. Ez egy keretrendszer volt, ahol kiválaszthattam melyik verziót szeretném telepíteni, stb. Akkor lehet csak ezt a keretrendszert távolítottam el és az appon belül lett volna uninstall xposed opció is? :B
Meglátásod szerint nagy valószínűséggel ez okozza most a hibajelenségem?

"ha nem lenne olyan lassú lenne a rendszer hogy szavak nincsenek,"
De ez igaz akkor is, ha optimalizáltam mindent everything-gel és nem update-elek semmit? Ha meg mégis, akkor utána lefuttatom manuálisan? Mert nekem úgy jó lenne, nincs sűrűn telepítve erre app, másodlagos teló munkákra..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41263) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Erdekelne valaminek a magyarazata.
Van egy dedos kis jetek, Fruits heroes legend a neve.
Kb. 2 honapja nyomom, 1600 palyan tul vagyok.
Telepites utan minden jogot elvettem tole es letiltottam minden internet elereset.
Megy igy is, nem kell neki net.
Es tegnap egyszer csak elkezdte szorni a reklamokat, magaba a jatekba alul a szokasos reklamot, teljeskepernyos felugrokat es reklamvideokat.
Ez mi a fene? Ezt hogy csinalja ha honapokig nyugton volt?

Mar toroltem mert ez nekem a halalom, csak erdekelne mi tortent?

(#41264) crok válasza Márton (#41262) üzenetére


crok
Topikgazda

Tudom mi az Xposed ;) De nem gondoltam hogy egyrészt végül feltetted (nem írtad) másrészt hogy nem törölted (vagyis csak az Xposed Manager apk-t törölted). Az eredeti Xposed fejlesztője évekkel ezelőtt leállt az Xposed-al (Oreo-ra már nem volt tőle keretrendszer) és továbbgondolta két ember EdExposed néven (két változatban) ami már Systemless módon, Magisk-al működik és nem módosítja a /system partíciót. Na, neked egy ilyen min. 2 éves Xposed lehet fenn, ki tudja milyen hibákkal meg melyik verzió, ha hibázik vagy ha nem tud a Manager meg_nem_léte miatt helyesen működni akkor minden futtatás előtt futni fog a dex2oat.

A Manager app törlése messze nem jelenti a keretrendszer törlését. Van benne külön uninstall funkció a Framework menüben. Takaríts fel minden módosítást rendesen amit csináltál (a root maradhat). Igen, nagy valséggel az csinál nálad még galibát, a működése eleve ezen file-ok módosítására alapul. Ha nincs custom recovery és a Managerből nem sikerül uninstall-álni (kellene..) akkor még meg lehet próbálni flash-elni az Xposed uninstaller zip-et mondjuk FlashFire-ből vagy Flashify-ból flash-elni (az uninstaller zip-eket ebben a hsz-ben megtalálod).

Utolsó két kérdés: ha minden everything-re van optimalizálva és semmit se update-elsz akkor gyors marad a rendszer, max. pl. restart után fut le egy verify. Utána lefutattod manuálisan vagy hagyod éjszakára repülő módban töltőn a telefont, akkor is el kellene induljon mert a körülmények valszeg' adottak lesznek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41265) crok válasza tordaitibi (#41263) üzenetére


crok
Topikgazda

MIUI optimalizálás nem volt borítva?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41266) Márton válasza crok (#41264) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, megtaláltam még az xposedinstaller apk-ját a telón, telepítettem és ott tényleg látom, hogy írja: xposed is installed but not activated (vagy running). Láttam alatta az uninstall gombot is, nagy vigyorral ráböktem. Még a dalvik cache-t is töröltem gyorsan és újraindítás után most ezt látom:

alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""

A boot is sokkal gyorsabb lett!
Nagyon remélem, hogy megoldódott a kálváriám, amiért hálás köszönet mindenkinek! :C
Jótanács: vigyázzatok az xposed-del! :)
És ezt az egész hókuszpókuszt megoldotta volna egy 500Ft-os brightness app. Vicc..

egy bónuszkérdés: 7.0-tól megváltoztak a lehetőségek cpu használat lekérdezése terén? 6.0-s nem rootolt telón megy az OS Monitor, mutatja a processeket, %-okat. 7.0 rootolt-on ugyanez az app 2 processt mutat és a % sem változik. :U

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41267) crok válasza Márton (#41266) üzenetére


crok
Topikgazda

Az OS Monitor jó app.. volt.. régen.. nem véletlen álltam át anno az általam említett Simple System Monitor-ra :D De az se megy már Oreo és felette :D !(Éljen-éljen-éljen). Az OS Monitor Google Play leírását nem olvastad el:

Updated
August 28, 2016
WHAT'S NEW**Version 3.5.0.7**
[...]
- Set "maxSdkVersion" as API 23 (it won't support Android 7.0)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41268) Márton válasza crok (#41267) üzenetére


Márton
nagyúr

Valóban a google play ki sem dobja, apk telepítés volt :))
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41269) tordaitibi válasza crok (#41265) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem, ez az en telefonom, Mido es custom rom.
Jol emlekszel, en kerdeztem nemreg miui ugyben es ott segitett az optimalizalas ki-be kapcsolgatasa, de az az asszony telefonja.

(#41270) Márton


Márton
nagyúr

Lehet már sokan unják, de annyira örülök ennek a képnek.
Méghogy kéne Factory reset :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41271) crok válasza Márton (#41270) üzenetére


crok
Topikgazda

Fact. reset-el eltűnt volna az Xposed kókálmány, csaxxxólok ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41272) Márton válasza crok (#41271) üzenetére


Márton
nagyúr

persze, csak nem akartam mindent újrahúzni, beállítani.
ennek a megoldásnak sokkal jobban örülök! :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41273) w.miki


w.miki
veterán

Neffos X20 telefonra szeretnénk, hogy legyen benne magyar is.
MoreLocale 2-t próbáltam, de sajnos nem lett tőle magyar.
Van ötletetek mit próbáljak még meg?
Illetve néhány alkalmazás neve az lett, de pl. a Settings/Beállítások már nem :(

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#41274) mobilizmo válasza w.miki (#41273) üzenetére


mobilizmo
addikt

A MoreLocale pont ezt csinálja. El tudja hitetni az appokkal hogy magyar a rendszer default nyelve, így az az app amelyik tud magyarul, az olyan nyelven fog települni, vagy beállítható a magyar nyelv. Ha nincs a rendszerben magyar akkor hogy állítaná be, nem tudja lefordítani.
Ez valószínűleg egy kínai belpiacos igazi dzsunka telefon. Keress rá global ROM-ot, de ha nincs gyári, akkor így jártál, mert erre szerintem épeszű fejlesztő nem fog custom ROM-ot csinálni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#41275) w.miki válasza mobilizmo (#41274) üzenetére


w.miki
veterán

Pár alkalmazás, és menüpont magyar lett, de nem túl sok :(
MoreLocale kívül, más alkalmazás, ami ezt csinálja?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#41276) mobilizmo válasza w.miki (#41275) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem érted?
A rendszert nem fogod tudni magyarítani.
Kizárólag másik ROM-ot tehetsz rá, ami esetleg tud magyarul.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#41277) w.miki


w.miki
veterán

Írtam már a Neffos-nak, meglátjuk felelnek-e...

Másik kérdés.
Huawei m5 lite TAB... nem tudom bekapcsolni az automatikus szinkronizálást. Szürke
Azt mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#41278) fulton


fulton
addikt

Sziasztok
Nem tudom jó topikba írok e, ha nem elnézést.
Azt szeretném megkérdezni, android 8.1 van e lehetőség gyors beállító menühöz hozzá adni a VPN kapcsolót?. Van beállítva egy VPN a telefonomon, de hogy bekapcsoljam mindig be kell lépkedni a menübe, ami elég "mélyen" van :R

(#41279) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok,

Szervizbe kell vigyem az s10e telefonomat, kijelző csere + aksi csere lesz. Azt mondták hogy nem kell lementsek semmit, mert fene tudja miért. De nyilván nem adom oda úgy a telefont hogy rajta van az "életem".

Tolok egy gyári visszaállítást, a kérdésem viszont az, hogy lehetne a legtöbb beállítást és appot megmenteni. A régi xiaomi telefonom a saját felhőjébe elmentette az adatokat és mindent visszaállított magától. A samsung is tud ilyet? Ahogy látom, neki nincs saját cloudja, csak a microsoft one szolgáltatást nyitja meg.

Tud valaki segíteni hogy lehetne a leghatékonyabban lementeni a cuccaimat hogy visszarakni magától az összeset?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#41280) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok, nem tudom hogy a probléma pontosan melyik topikba való, hogy 6Gb rammal(pixel) újra indulás után is opera nyitva 2 tabbal, egyiken a fórum.
Ahogy swypeolok a száraz kezemmel, átlépek a beállításokba, hogy bekapcsoljam az érzékenyebb érintést (amit most nem találok speciel, pedig pár hete kapcsoltam be nejem 4a-ján) - majd visszalépve újratölti az opera az oldalt. A hosszú hozzászólás amit írtam persze ment a levesbe.
Az Android memóriakezelésébe nem szeretik belenyúlni, mert minek; de így, hogy nem fut semmi (meg csak most kezdem telepítgetni a programokat) és pár perc beállításokban való turkálás közben már kivágja a memóriából, az nagyon nagyon bosszantó. :U

Lehet valami priorizálást nyomni egyes appokra, vagy ez az app baja, vagy merre tapogatózzak?
:R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#41281) tordaitibi válasza MC Pite (#41280) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Amit irtal valos, csak se az okat, sem a megoldast nem tudom.
Nem vigasz szamodra hogy nalam elkezdek egy valaszt irni, lezarom a telefont, ebresztem, mas appokat ranyitok es ugyanonnan folytatom az irast, vagyis nem tolt ujra, es a telefonom ram szukosebb mint nalad.
Ez a bongeszo es a rendszer hibaja, meg fog javulni valami frissitessel.
Amit leirsz, en ezzel asztali pc, Linux alatt szenvedtem kb. 1 honapig, pedig abba 8G ram van. Itt a forumba is kerdeztem, amiket tanacsoltak meg is csinaltam, eredmeny nelkul.
Atvaltottam masik fulre vagy ranyitottam egy programot es visszateresnel ujratoltotte az osszes oldalt.
Es egyszer csak megszunt, vagy os vagy Opera frissitessel, nem tudom mar.

(#41282) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Android 7 RR rom,
hova csatolja az otg pendrivot?
Feldugom, ertesitesi savba megjelenik, rabokok es behozza a gyari fajlkezelot. Ez eddig oke csak abba kinszenvedes masolgatni.
Viszont a Total Commander nem latja a pent. Se a foablakaba nem jelenik meg, se mnt se a storage alatt nem talalom a pendrivot.
Root van, TC emelt joggal engedelyezve, a system vagy a data siman irhato vele.

Hol a pendrive?

(#41283) Eastman válasza tordaitibi (#41281) üzenetére


Eastman
őstag

Én párhuzamosan három böngészőt használok a telefonon, pont a korlátaik miatt. A Vivaldit próbáld ki a fórumozáshoz...

ALL

A hsz_41189-41190-re lenne tippetek? Hogyan tudnám a rendszer frissítéskeresést, értesítést örökre letiltani? Ha lehet, a menüből?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41284) Somatom válasza tordaitibi (#41282) üzenetére


Somatom
veterán

Ha van root, akkor mount paranccsal megnézheted, hogy mit, hova csatol.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41285) tordaitibi válasza Somatom (#41284) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hinnye a rezangyalat, de eldugta! 4.4-nel en reg kiszalltam a komolyabb matatasokbol, mert logika szamomra mar nem fedezheto fel az uj rendszerekbe...

Mnt kimenet,
/dev/block/vold/public:8_1 on /mnt/media_rw/4E21-0000 type fuseblk (rw,dirsync,nosuid,nodev,noexec,noatime,user_id=0,group_id=0,default_permissions,allow_other,blksize=4096)

Ez segitett, mivel eddig 4E21 eszkozom nem volt, gyanus lett.
a dev/block/vold alatti hivatkozast hiaba nyomkodtam, semmi, elnavigaltam /mnt mappaba, a media_rw az nem konyvtar hanem valami hivatkozas, 1970-es datummal, ezert nem is gondoltam ra hogy ott lehet.
Pedig de! :)


Megvan vegre az 1 teras pendrajvom.
A Droid siman lekezelte, tartottam tole hogy nem mert exfat fajlrendszeru.

(#41286) MC Pite válasza tordaitibi (#41281) üzenetére


MC Pite
veterán

XZ2C-n is ez van, néha sok dolog között válthatok, lezárhatom, stb, és megmarad. Néha meg nem. Reméltem több rammal ez javul.

Más böngészőkkel ugyanez a tapasztalat? :F Edge/Chrome? Bár majd 20 év operázás után minden rendszeren mindig van hiányérzetem a többivel.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#41287) jozefjozefa


jozefjozefa
újonc

Emberek segítséget kérek. CAT S 60 telenor kártya van benne. Volte beállítás kéne. Alapból nincs benne. Nem tudom az ország régiót módosítani indiára és ha jól tudom az APN nèl is kell valamit állítani. Nem tudnak elérni..és én sem tudok hívni csak voltéval. SOS . Ui: redmi note 4- nél működött...

(#41288) crok válasza jozefjozefa (#41287) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem ismerem a keszuleket de Qualcomm SoC van benne, a Tarcsazoba utott *#*#86583#*#* utan se jelenik meg a menuben? A VoLTE szaktopik osszefoglalojat olvastad? Ott nem kerdezted tuti, inkabb ott a helye a kerdesnek (:

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41289) robisz


robisz
senior tag

Sziasztok! Az alábbi problémára keresem a megoldást:

Adott egy Lenovo Tab 4 Plus tablet (bár ez valószínűleg lényegtelen) kevés belső memóriával (16 GB). Mivel ez nagyon kevés bele lett téve egy 32 GB-os SD kártya ami internal storage-ként lett formázva, hogy lehessen rá alkalmazásokat telepíteni.

Most szeretném ezt az SD kártyát kicserélni egy nagyobbra és hát nyilván jó lenne a régi SD kártya teljes tartalmát átmigrálni az újra, de rájöttem, hogy ez nem is olyan egyszerű. Ha jól sejtem az internal storage-ként használt SD kártyát nem lehet PC-ről olvasni és backup-ot készíteni. Nem szeretnék minden alkalmazást újratelepíteni, de főleg azoknak az adatait elveszíteni.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy hogyan kell adopted storage-ként használt SD kártyát kicserélni, úgy hogy ne vesszen el semmi adat?? Nem akarom elhinni, hogy nincs erre valami kézenfekvő megoldás. Köszönöm :R

(#41290) crok válasza robisz (#41289) üzenetére


crok
Topikgazda

Pedig hidd el nincs kézenfekvő megoldás, pont azért mert ha belső tárra van formázva akkor úgy is kell kezelni, ha egy nem chip-et akarsz kivehető dologgal pótolni akkor rá kell tudni hogy ára van - de ez le van ám írva az adoptable storage leírásában. Lehet egyébként PC-vel olvasni, már hogyne lehetne.. csak messze nem triviális, mert egyrészt ext4 amit a Windows-od alapból se ismer másrészt pedig még ha ismerné (mert van rá lehetőség) akkor se fogod tudni megnyitni ami rajta van mert le van titkosítva alapból már akkor mikor betetted és leformáztattad (LUKS). Ha érdekel akkor ez a leírás már volt a kezemben és működött is de nem triviális (pl. nekem jól jött hogy alapból linux-ot használok desktopra is).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41291) robisz


robisz
senior tag

Köszi a választ, éS ez a módszer legalább működött? Linuxot még tudnék használni, de nálam már ott elbukik, hogy root-olni kell hozzá a kütyüt. :D

Akkor jól értem, hogy a Google ezt a megoldást úgy találta ki, hogy ha egyszer elkezdtél az SD kártyára telepítgetni, akkor az azon lévő adatokat a büdös életbe egy másik adattárolóra át nem másolhatod? Tehát kb. addig lesznek meg amíg azt az SD kártyát használod vagy amíg tönkre nem megy?

Persze láttam, hogy van az Android OS-ben egy olyan funkció, hogy visszamigrálhatod az adatokat a tényleges belső memóriába, de azt meg pont azért nem tudod megtenni mert túl kicsi :-D Hisz épp ezért teszi bele az ember az SD kártyát. Nem is értem ezt a koncepciót :-D

Legalább a fotókat videókat stb-t le lehet másolni róla USB-n keresztül vagy az sem működik?

(#41292) Márton válasza robisz (#41291) üzenetére


Márton
nagyúr

Már miért ne lehetne lemásolni?
- beraksz kártyaolvasóval egy másik kártyát és arra
- usb-vel pc-re kötöd és odamásolod
- wifi file transfer (ftp), ha kábel nélkül akarod
- feltöltöd felhőbe, pc-n meg leszeded
- stb.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41293) tordaitibi válasza Márton (#41292) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

dd -vel masolhato csak azt nem tudom, elfogadja-e a telefon a klont. Ha uuid alapjan azonosit akkor nem.
otg pendrive, telefonnal atmasol, uj sd betesz visszamasol, ez nem jarhato? Nem tudom, ezert tettem kerdo modba.

(#41294) robisz válasza tordaitibi (#41293) üzenetére


robisz
senior tag

Köszönöm a válaszokat, akkor tulajdonképp csak a telepített alkalmazások és azok adatainak átmásolásával van nyűg, ha már SD kártya akkor erre kitalálhattak volna valami felhasználóbarát megoldást, mert nem egy elvetemült ötlet hogy az ember szeretné nagyobbra cserélni.

Közben eszembe jutott még, hogy talán úgy is működhet, hogy lecsatolom a régi SD-t majd beteszem az újat és azt is megformázom belső tárhelyként. Aztán visszateszem a régit, és 1-2 alkalmazást visszamozgatok belső memóriába majd kártyacsere és átmozgatom az újra. Aztán ezt ismételgetem amíg minden alkalmazást át nem mozgattam. Csak azt nem tudom, hogy tud-e kezelni adopted storage-ként akár több SD kártyát is és lehet-e őket így cserélgetni? Erre esetleg tudja valaki a választ?

[ Szerkesztve ]

(#41295) jozefjozefa válasza crok (#41288) üzenetére


jozefjozefa
újonc

Beütöttem..nem jelent meg semmi. Írtam a Volte csoportba. Köszi hogy írtál.

(#41296) tordaitibi válasza robisz (#41291) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"Legalább a fotókat videókat stb-t le lehet másolni róla USB-n keresztül vagy az sem működik?"

Termeszetesen mukodik.

(#41297) crok válasza robisz (#41291) üzenetére


crok
Topikgazda

Ahogy írták, miért ne lehetne átmásolni a dolgaidat bárhova? Lehet.

Úgy találta ki a Google hogy hasonló védettsége legyen a kártyán levő adatoknak mint a beforrasztott eMMC-nek. És arra találta ki a migrációt hogy ha vissza akarod csinálni és|vagy másik kártyát akarsz bele tenni akkor megtehesd anélkül, hogy kikerülhetne illetéktelen kézbe az adatod amit ott tároltál, ugyanis a kulcsot nem teszik elérhetővé, érthető okokból. Nyilván a titkosításhoz használt kulcsot nem fogja elérhetővé tenni root nélkül, remélem ennek oka azért elég egyértelmű. Ha nincs root akkor így járás is van. Amúgy is az egyik leghülyébb ötlete volt a Google-nek hogy egyáltalán megengedte ezt az egészet. Nincs mit kitalálni erre, spórolni kell a helyet illetően vagy ha az igények nagyobbak akkor nagyobbat kell venni. Nem hiába írjta ki a sok gyártó még a menüpontot is, hiszen a külső microSD szinte biztosan nem lesz olyan gyors mint a bent levő eMMC, anno a csillió teljesítmény panasz miatt vette ki sok gyártó hogy még csak meg se forduljon az emberek fejében, mert hacsak nem mondjuk egy U2..U3 microSD-t tesz bele akkor bizony a teljesítmény kárára megy majd a dolog. A folyamat leírásában és az Adoptable storage leírásában is benne van hogy ezeket a dolgokat vállalja aki csinálja. Namost te a készüléket és a microSD-det is kinőtted. A koncepciót azért nem érted mert a másik oldalon ülsz. Ha meg meg lehetne csinálni az egészet root nélkül akkor meg az lenne a para hogy ellopják|elhagyod a készüléked és az érzékeny adataidat egy microSD olvasóval bárki bármikor felnyomja, ellopja az életed, az account-jaid, ésatöbbi. Direkt nem találtak ki rá felhasználóbarátabb megoldást mint a visszamigráció. Az ötleted pedig nem fog működni, ezer sebből vérzik és tudom a választ: formázáskor nem kapja meg az új a régi UUID-ját (uuidgen random) és nem fog tudni mit kezdeni a régi kártyáddal, nem minden app (értsd: szinte ma már egyik se) támogatja a microSD-re áthelyezést. A mount-olási pontok miatt annyi kibúvód lehet, hogy: a kártyán a /data/media van mont-olva, a /data, vagyis az app adatok alapvetően az eMMC-n maradnak, kivéve amiket te mozgattál a kártyára. Ha a kártyán levő képeket, video-kat vagyis a belső tárhelyed tartalmát elmented majd a kártyán levő appokat visszamozgatod az eMMC-re (vagyis vissza a készülékre) akkor indíthatsz egy migrációt amivel kiveheted a microSD-t mint adoptable storage, aztán ha kész vagy és az appok is elfértek a készüléken akkor berakod az újat ami már nagyobb, belső tárra formázod és visszamásolsz mindent ami a belső tárolón volt kép, videó, egyéb. De lényegében ez a migráció, ami szerinted nem megoldás. Egyébként de, szerintem elvetemült ötlet cserélni nagyobbra vagy bármire mert eleve maga a megoldás is elvetemült, én már régen kiírtottam volna már az AOSP forrásból is.

@tordaitibi: dd után mindegy a UUID, még ha változna is (byte-to-byte disk másolásnál nem fog, de) a partíció UUID könnyedén bármire módosítható (előtte a régin blkid-vel megnézed mi volt (de dd-vel mentett file-on is megmondja neked a kpartx vagy a partprobe) majd utána tune2fs -U [idejönarégiUUID] /dev/sdb2 vagy ami lesz nála az eszköz neve épp). El is fogadná csak nem lenne nagyobb a partíció csak a tároló.. De ez mind csak felesleges szócséplés, mert ha nincs root, nem lesz meg a kulcs és nem tud vele mit kezdeni mert a dd után a partíciót ki kell terjeszteni (nyilván nem elég szimplán az, hogy a tároló nagyobb), ahhoz meg kell a kulcs hogy a partícióhoz hozzáférjen (dmsetup-hoz).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41298) tordaitibi válasza crok (#41297) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha dd-vel egy 8 g meretu tarolot atmasolok egy 128g mereture, akkor az egeszet felhasznalja, vagy rosszul tudom? Felirja a nyolcat mint adat de az egesz particiot/meghajtot felhasznalja. Ilyenkor a maradek az nem szabad tarterulet?
Nemntudomy ezert kerdezem.
Otthon ki fogom probalni egy 32 sd es egy 128g segitsegevel.

(#41299) crok válasza tordaitibi (#41298) üzenetére


crok
Topikgazda

Rosszul gondolod. A dd 1:1 másol a megadott puffernagyságot felhasználva, mindegy hogy a teljes disk-et adod meg vagy partíciót, az adott eszköz tartalmát egy az egyben fogja másolni. Ugyanaz kerül fel rá az újra ami a 8GB-oson volt, ugyanaz a GPT/MBR tábla, ugynaz(ok) a partíció(k).. szóval dehogy foglalja el az egészet, ott lesz mögötte egy valag hely felhasználatlanul az újon. Felesleges a drága időd erre pazarolni (: Gondolj bele: a dd-vel csinálhatsz file-t is, nyomhatod a tartalmat egy file-ba is, nem csak egy másik eszközre - akkor honnan tudná hol a vége? Nem, az elkészített img file tartalmazza a partíciós táblát mindenestől, úgy, ahogy az a 8GB-oson volt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41300) robisz válasza crok (#41297) üzenetére


robisz
senior tag

Én ezt értem hogy miért van szükség a titkosításra, rendben is van. De hogy valami transfer toolt miért nem tudtak beépíteni az os-be azt egyszerűen nem értem. Pedig nem lenne egy nagy mágia

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.