Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41151) crok válasza brd (#41150) üzenetére


crok
Topikgazda

De, zarva van alapvetoen, ezek miatt se latom sok ertelmet a virusirtoknak.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41152) Márton


Márton
nagyúr

Üdv,
Android 7.0 rootolva, win ADB driver telepítve.
Pc-ről milyen paranccsal tudnám néhány alkalmazás boot során való betöltését letiltani? Pl. bicós alkalmazások, network cell info, fakegps, stb. Ezeket indítom, HA akarom, ne menjen automatikusan a háttérbe minden indításnál. A Play áruházon már túl vagyok, egyik autostart manager sem oldotta meg a feladatot.. Fura.
Talán ADB-vel több esélyem lesz. Bár azt hittem - mivel rootolt -, én leszek a király a telón és azt csinálok amit csak akarok.
köszi ha van tipp!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41153) crok válasza Márton (#41152) üzenetére


crok
Topikgazda

En leirom az adb parancsokat ha kell (ami amugy 100% ugyanaz amit su utan a telefonon is kiadnal, csak "adb shell" nelkul) de ha mar van root nem lenne neked egyszerubb, ha egy appal tenned ezt? SD Maid is tudja, appops appok is tudjak. De ha adb kell (root mellett nem sok ertelmet latom) akkor leirom ha PC mellett leszek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41154) mizoli válasza Márton (#41152) üzenetére


mizoli
addikt

Ha van root, akkor SD Maid (Pro).
A Play áruházban elérhető.
Minden app automatikus indítása külön-külön letiltható.

Persze sok egyebet is tud, és igen, Android 7-en még kb. azt csinálsz amit akarsz. 🙂

[ Szerkesztve ]

(#41155) Márton válasza mizoli (#41154) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek!
A nem Pro verzió is tudja?
Jöhetne az ADB parancs is, hadd tanuljak :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41156) tordaitibi válasza Márton (#41152) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Saját tapasztalatom, hiába nem indul el, valamilyen módon mégis beeszi magát egy idő múlva.
Ha meg elindítod 1x, utána nem mindig segít a kill se mert valamilye benne mard a ramba.
Nálam erre példa az Aptoide áruház.
Tényleg csendbe van, de ha egyszer elindítom, majd killel kilövöm, bizonyos idő elteltével ott virít az értesítési sávban az üzenete.
Fene se érti ezt.
Pl. egy mostani Fb app na azt próbálja meg valaki teljesen tiltani, próbálja meg, várom a fejleményeket.
Már külön frissítő appja is van, hogy a rosseb. Nem kell neki Playstore, átmegy mindenen és frissül és működik :)

Más, aszony Xiaomija 4 napja frissült a legújabb MIUI-ra és azóta nincs értesítési led fény.
Csak nemfogadott hívás és sms, ez a 2 jelez.
A többi, Viber stb. nem jelzi ha történt valami.
Valami egyszerű gyógymód?

(#41157) Márton válasza tordaitibi (#41156) üzenetére


Márton
nagyúr

Hátha nem minden app ilyen. Meg már az is valami, ha amíg nem indítom el, addig legalább nem látom a processek között.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41158) crok válasza Márton (#41155) üzenetére


crok
Topikgazda

A BOOT_COMPLETED bcast-ot tiltsd le [ez] alapjan elso korben. Meg ugyanezen leiras szerint nezd meg minek van meg olyan komponense ami OP_RUN_IN_BACKGROUND-ot vagy pl. RUN_ANY_IN_BACKGROUND-t nez. Vagy siman csak menj vegig a leirason :D

@tordaitibi: neked is ezt ajanlom, nem egyfelekepp tud egy app magatol indulni. A frissites utan ha nincs led.. talan eleve rendszerbug.. (keszulek topikjaban kerdezted mar?) vagy "csak" a MIUI jogosultsagkezeloje megint tamad: ilyenkor azt szoktam mondani, hogy egy appot probalj vegig, hogy mdgjavul-e attol, hogy a jogosultsagain vegigmesz es at- majd visszakapcsolod oket (pl. itt most a led hasznalatot), aztan Xiaomi optimalizacio ki- majd visszakapcsolas (vagy be- majd kikapcsolas.. attol fugg min hasznalod..) utan menj vegig az appok jogain megint, mindegyiken. Ha ez se akkor app ujratelepites.. ha ez se akkor sanszosabb a bug..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41159) Márton válasza crok (#41158) üzenetére


Márton
nagyúr

Ebbe az oldalba már belefutottam, de ott elakadtam, hogy a

pm query-receivers --components -a android.intent.action.BOOT_COMPLETED

azt mondja: Error: unknown command 'query-receivers'

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41160) crok válasza Márton (#41159) üzenetére


crok
Topikgazda

De az pont nem is kell neked, az a listat adja vissza, te meg tudod melyik appokat akatod tiltani, nem? Meg minek az egesz ha van helyben root? :U Ez a regi forma megy? Volt az adb parancsokban jo sok valtozas Nougat utan Oreotol..

cmd package query-receivers --brief -a android.intent.action.BOOT_COMPLETED

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41161) Márton válasza crok (#41160) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, ez ad egy hosszú listát 239 receiver-rel.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41162) crok válasza Márton (#41161) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, kérem, akkor lehet menni tovább a leírásban :D Az adott ponthoz a listád már megvan.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41163) tordaitibi válasza crok (#41158) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kikapcsolt optimalizacio mellett minden app villogtatja a ledet, koszi a tippet.
Ez amugy micsoda, mit optimalizal?

Irtam hogy a rendszerfrissites utan romlott el a led ertesites, de ez az egesz kataszrofa, az upgrade ota orrba-szajba rohangal hozzam az asszony mert a Viber naponta ker engedelyeket, a tobbi app is, az Opera bongeszo 5x kerdezte meg hogy hasznalhatja-e menteni a tarhelyet, Telekom app kerdezget hogy hozzaferhet-e dolgokhoz es meg vagy 10 kerdes. Mi a fene ez? Hiaba okezom le es engedelyezem, 2 ora mulva vagy masnap megint rakerdez.

[ Szerkesztve ]

(#41164) Viktor0610 válasza tordaitibi (#41163) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az engedélykérés a MIUI optimalizáció kikapcsolása miatt van.
Meg kell adni újra az összes engedélyt az összes appnak.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#41165) crok válasza tordaitibi (#41163) üzenetére


crok
Topikgazda

Ahogy Viktor0610 mondja, azert mondtam, hogy billentsd az opciot ne csak ki- vagy bekapcsold hogy alljon vissza. Kapcsold be akkor.

Eleg sokmindent csinal egyebkent, pl. ZRAM beallitasokat piszkalja, kell a MIUI jogosultsagkezelesehez, memoriakezelojehez (pl. a lakatolas "rendes" mukodesehez) de pl. atallitja a hangerogombok mukodeset is (csengohang vs. mediahangero allitas).. Ezert irtam, hogy a jogosultsagokon majd vegig kell megint menni, mert azt is kezeli.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41166) tordaitibi válasza crok (#41165) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Koszi a magyarazatot.
Csak abbahagyja majd egyszer az engedelykereseket.

(#41167) kesztió


kesztió
aktív tag

Kedves szakik, van valamiféle hack (akár szoftveres is, mélyebb rendszerbe piszkálással, ha nincs más lehetőség), amellyel az Androidos böngésző (Chrome vagy whatever) a Google térképes találatait automatikusan pl. Here WeGo-ban nyitja meg (vagy akármi egyébben, mint az alapértelmezett Google Maps)?

Nagyon hálás lennék, ha valaki végre-valahára segítene megoldani ezt a régi problémámat. A Google Maps interfészét szívből utálom, ez van.

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#41168) mobilizmo válasza kesztió (#41167) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mi lenne ha Here We Go-ban (vagy a kedvelt offline térképes alkalmazásban) indítod eleve a keresést?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#41169) kesztió válasza mobilizmo (#41168) üzenetére


kesztió
aktív tag

Az lenne, hogy legalább háromnegyedét nem találná meg. :DD
Google-ön majdhogynem minden vállalkozás rajta van, Here Maps-en ezeknek csak a negyede (pl. mi sem vagyunk rajta).
Így ügyes trükk lenne, hogy keressen a Google, de navigáljon a Here a letisztultabb, elegánsabb, minimalistább (és emiatt pl. autós fejegységnél biztonságosabb) interfészével.

Bug és debug fia vagyok én

(#41170) Somatom válasza kesztió (#41167) üzenetére


Somatom
veterán

Nem nagyon. Én úgy csinálom, hogy Firefox -ban keresek. Ha a találathoz van térkép, akkor arra bökök. A Firefox felajánlja a Google Térképet. Megnyitom Térképben, majd megosztás -> Maps Coordinates. Ez kicsomagolja a Google linkből a koordinátákat. Nekem külön hardveren fut a navi, ezért manuálisan kell beírnom, de a Maps Coordinates képes átadni más telepített navinak. Vagy, vágólap és onnan már beilleszthető másik naviba. Illetve, még azt vettem észre, hogy a böngészős térkép címsora is tartalmazza a koordinátákat, tehát onnan is kimásolhatók.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41171) crok válasza kesztió (#41167) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha a rendszerhacken azt érted, hogy meghackeled a Google-t és a saját applikációka helyett egy számodra kedvesre fordítsa le a linket akkor szerintem rootal se fog menni :D
de viccet félretéve.. a "Directions" alatti linkben kódolva van a pontos hely, de ezt már csak a GMaps "oldja fel", ahogy látom ott az utolsó két érték adja vissza a pontos pozíciót ahova a "Directions" mutat, pl:
Keresés URL:
https://www.google.com/search?q=ny%C3%ADregyh%C3%A1za+Trattoria+Amici
Ebben a "Directions" URL:
https://www.google.com/search?newwindow=1&ei=OhzyX5CIIOvhrgT53a_oCQ[soksokadat]nuC50Q4dUDCA0&uact=5#
És ebből a Google a Maps API-al csinálja ezt (nem kell a Google Térkép app hozzá, ugrik az URL-re is a böngésző és a webes GMaps is megcsinálja):
https://www.google.com/maps/dir/[saját poz. vagy kiindulás helye]/ny%C3%ADregyh%C3%A1za+Trattoria+Amici/[kivágva]!1d21.7159867!2d47.9571895

Kicsit fura, mert Maps-ben ugye pont fordított sorrendben kell ezt a két értéket betenni:
https://www.google.com/maps/dir/47.9571895+21.7159867

Ha erre találsz vagy csinálsz automatizációt akkor átadhatod a koordinátát annak aminek akarod. De a link eleve google.com, abban meg egy maps.google.com van amit egyrészt beregisztrál a GMaps hogy ő akarja megnyitni ha fel van téve másrészt meg mondom a "Directions" URL-ben nincs benne konkrét koordináta, a "Share" alatt is csak egy rövidített URL van koordináta nélkül természetesen. Amit Somatom most írt felettem az egy tök jó megoldás a koordinátaátadásra.

Ha ilyesmit kell keresni szerintem tégy egy próbát hogy amit az egyikbe írsz azt a másikban is megpróbálod, azért elég sokmindent megtalálnak ma már (legyen az "sima" POI vagy pl. étterem), főleg ha a Here WeGo-t online-ra állítod. Plusz szerintem tehetsz egy próbát a Magic Earth-el is!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41172) Somatom válasza crok (#41171) üzenetére


Somatom
veterán

Az előbb bepötyögtem a böngészős keresőbe, hogy Palm Aalen (ez egy papírgyár). A találatnál jobb oldalt ott a térkép. Ha arra rábökök, akkor erre az url -re dob:

https://www.google.hu/maps/place/Papierfabrik+Palm+GmbH+%26+Co.Kl/@48.8241474,10.1179519,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xcdd5df4500e9ab09!8m2!3d48.8241474!4d10.1179519

Világosan ott a koordináta.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41173) crok válasza Somatom (#41172) üzenetére


crok
Topikgazda

Asserossz' (:

Már a keresési oldal forrásában benne van, hogy:
data-url="/maps/place/Papierfabrik+Palm+GmbH+%26+Co.Kl/@48.8241474,10.1179519... ezt akár tovább is lehetne vinni..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41174) Somatom válasza crok (#41173) üzenetére


Somatom
veterán

Persze. Pl. Taskerben biztosan lehetne csinálni rá egy scriptet. De, nekem nincs ebben ennyi. Símán kimásolom url -ből, vagy Maps Coordinates.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41175) crok válasza Somatom (#41174) üzenetére


crok
Topikgazda

Jaja, valoszinuleg az is igy csinalja.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41176) justmemory válasza kesztió (#41169) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

kíváncsiságból most annyit csináltam, hogy a saját címemre rákattintittam a google maps app-on belül, majd megosztás, vágólap, HereWeGo-ban beillesztettem - benne van a koordináta is az elején - majd kitöröltem a többit. Ez alapján manuálisan módosítottam a koordináták formátumát; megtalálta. Mondjuk nekem ez túl szüttyögős, én is inkább keresnék rá valamilyen automatizációt.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#41177) Márton válasza crok (#41162) üzenetére


Márton
nagyúr

Most hogy már ezen túl vagyok (köszi!), jönne még egy kérdésem.
S6-nál a fényerőszint szabályzó maximumán túl is van élet (kb. utcai üzemmód), mikor is direkt napsütés éri a szenzort, akkor pici színtorzulás árán jóval fényesebb lesz a kijelző mint a sima max. beállításon. Van-e arra mód (root-tal persze), hogy ezt az üzemmódot kikényszerítsem árnyékban is, felhős időben is? Sokszor használom kameraképernyőnek a telót, ahol igen jól jönne. Méréseim szerint 30-40.000lux felett aktiválódik ez az üzemmód. Találtam is appot: "sensor disabler", aminél beállítható egy adott értékre egy adott szenzor kimenete, de sajna ezzel valamiért nem csapható be a fényerőszabályzó..
Tudom, hogy káros lehet az Oled kijelzőre hosszútávon, de ilyen heti 10-15 percről van szó..
Hátha van valakinek erre tippje! :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41178) crok válasza Márton (#41177) üzenetére


crok
Topikgazda

Itt te magad írtad, hogy tudod, hogy a root valamelyik Xposed modul ad egy megoldást.. mostmár van root - nem? Ez gondolom menne de nincs ingyen. Az app fejlesztője csinálja az EX Kernel Manager-t is, esetleg abban nincs benne alapból? Vagy a SmartPack Kernel Manager-ben? Esetleg egy ledet a szenzor elé tenni :D Bár ez a thread lehet eleve a tied.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41179) Márton válasza crok (#41178) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, a leírások alapján áprilisban még úgy gondoltam, hogy root-tal gyerekjáték lesz, de közben kiderült, hogy nem. Xposed +aza modul nem segített, nem reagál rá sajnos. Ezért kérdezem most :)
Az appra köszi a tippet, ma kipróbálom (hogyhogy eddig nem találtam rá..) ha megy, ennyit bőőven megér, ha nem, refund.
A LED-es thread az enyém, mert már szinte mindenre gondoltam :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41180) kesztió válasza crok (#41171) üzenetére


kesztió
aktív tag

Ha jól értem, akkor a probléma súlyosabb, mint gondoltam, mert a halál ellenőrizte eddig, hogy az eredeti linkben (pl. https://www.google.com/search?q=ny%C3%ADregyh%C3%A1za+Trattoria+Amici&oq=ny%C3%ADregyh%C3%A1za+Trattoria+Amici&aqs=chrome..69i57j69i60j0i22i30.688j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8#) még nincs benne az abszolút GPS koordináta, azt a Google maps alakítja át, miután kattintasz.

Kérdés, hogy ebből az eredeti linkből ki lehet-e elvileg nyerni a végső linket (amiben már ott vannak az abszolút koordináták), vagy Google-ék vannak annyira szarháziak, hogy ehhez szükséges az online adatbázisuk is. Ha az előbbi, akkor kizártnak tartom, hogy egy hacker már ne írta volna meg a dekódolást.

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#41181) crok válasza kesztió (#41180) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha egyszer nincs benne közvetlen "kódolva" akkor nincs mit dekódolni belőle, a megnyitáshoz meg nyilván a saját cuccukat preferáltatják akár webes akár app, ez számomra egyértelmű hogy miért van (vulgáris szavakat mellőzd kérlek). Akkor pl. csináld azt amit Somatom írt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41182) Márton válasza crok (#41178) üzenetére


Márton
nagyúr

Hálás köszönet a high brightness app tippért!
Alap telómon nem hoz nagyobb fényerőt, de a rootolt-on végre előjön a kívánt mód.
Ennyi pénzt megért a 2 éves problémám megoldása :C :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41183) kesztió válasza crok (#41181) üzenetére


kesztió
aktív tag

Sajnos a Google Maps megnyitása nem opció, eléggé lassan mozog az Androidos autónavigáció még így is, pont egy Google Maps nyitása hiányzik még a láncból, főleg, hogy a Here relatív gyorsan indul, de a Google maps-szel valamiért nagyon vacakol.
Akkor szerinted a linkbe egészen biztosan nincs belekódolva a koordináta? Pl. ide: chrome..69i57j69i60j0i22i30.688j0j4
A TomTom hogyan tudja közvetlenül megnyitni, hozzáférést engednek neki a Google motorjához?

Ja, és mi értelme van annak, hogy ne direkt a végső linket adja ki a Google keresés? Azonkívül, hogy [itt egy trágár kifejezés helye] a konkurenciával és így a felhasználóval is.

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#41184) crok válasza kesztió (#41183) üzenetére


crok
Topikgazda

Dehogy kell külön "hozzáférés", hozzáférésed neked is lehet:
Pl. egy szeg egyszerű curl kérés (persze egy "megfelelő" user agent-el)
és leszedi az oldal forrását, abból meg kiszedi (parse-olja) a koordinátát:curl -A "Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:59.0) Gecko/20100101 Firefox/59.0" "https://www.google.com/search?q=ny%C3%ADregyh%C3%A1za+Trattoria+Amici&oq=ny%C3%ADregyh%C3%A1za+Trattoria+Amici&aqs=chrome..69i57j69i60j0i22i30.688j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8#"
ott lesz benne - pl. a már általam is említett helyen - a koordináta
data-url="/maps/place/Trattoria+Amici/@47.9569134,21.7159289..
Erre mondtam hogy a Somatom féle megoldás is ezt csinálta szerintem.
A GMaps appot meg nem kell elindítani, szerintem törölheted is, a Google találati oldalon a térképre nyomva (ha nincs fent a Maps app) akkor megnyitja a térképet a böngészőben, nem? Ja, azon kívül persze semmi értelme, maga felé tereli a felhasználót a további tartalmak megjelenítése végett. Ez az ára az ingyenességnek.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41185) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
"Régi" Huawei (p8 lite) telefonról, új Xiaomi-ra milyen alkalmazás segítségével költöznek át?

(#41186) crok válasza Soma01 (#41185) üzenetére


crok
Topikgazda

Látom itt is megkérdezted meg az azonnaliban is..
Az összefoglalóban viszont van egy rész, ami kimondja, hogy:
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"

Addig is.. Próbáld ki pl. a Mi Mover-t ami a Xiaomi sajátja de megvannak a korlátai. Appok adatait pl. nem mindet fogod tudni átvinni, ez 100% (banki appok, 2FA appok, egyebek, appfüggő). Használhatod a Google beépített megoldását is - majd az újon pedig belépsz a Google fiókodba és visszaállítod (de a fentebb említett korlátozások ott is élnek). A képek, videók, egyebek másolására ott a Mi Mover, ott vannak esetleg az FTP szerver és kliens appok..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41187) Soma01 válasza crok (#41186) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm szépen!

Akkor mégis inkább oda tartozik a kérdés? Ott jeleztem is ezirányú kétségemet...
Jaaa, "melyik alkalmazás, ami" a fórum téma címe. Ok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41188) Soma01


Soma01
veterán

Hogy érdemes kivitelezni egy Google fióknál a jelszó cserét, hogy ne zárjam ki magam? Telefonon be vagyok most éppen jelentkezve, de nem tudom a jelszót. Mit csináljak? (biztonsági email, telefonszám nincs megadva)

(ez remélem ide tartozik) :D

[ Szerkesztve ]

(#41189) Eastman


Eastman
őstag

Üdv Uraim!

A telefonomon szinte minden felugró értesítést tiltottam, nem frissítem, csak az alap funkcióit és a kamerát használom. Pár napja mégis az alábbi értesítés fogad:

A rendszer:

Hogyan tudnám a frissítést és a hozzá kapcsolódó értesítéseket tiltani?
(Tárhely tele van az OK.)

Lehet, hogy az kavart be, hogy egy ugyan ilyen Galaxy J5 tartalék telót szereztem és arra is beléptem ezzel a G. accountommal és azt frissítettem és az itt megszokott appokat arra is telepítettem?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41190) Eastman


Eastman
őstag

Itt, ha a menüpontra bökök, azonnal indul a frissítés:

tehát beállítási lehetőség nincs.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41191) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok.

Találkozott már valaki a "pink vonal a kijelzőn" problémával? Hülyén hangzik, és aki nem samsung user valószínűleg nem is fog ilyesmiről hallani, de engem sajnos utol ért, és nem tudom elhinni, hogy a magát legnagyobbnak kikiáltó samsung hogy adhat exnynost amcsin kívül mindenkinek és mit csinál a kijelzőivel, amelyek néha random mdon megdöglenek. A saját weboldalukon is van róla cikk. Az s7-el kezdődött, és azóta odáig jutottak, hogy néhány iphone újonnan a dobozból kivéve is zöld/pink vonalkával bootolt be első alkalommal.

Nekem egy másfél éves s10e telefonom járt pórul, ami reggel még szépen ment, majd mikor beértem a munkahelyre 12 perccel később, már egy enyhe zöldes vonal futott végig a kijelzőn, ami 2 nap alatt eltűnt, majd pár hétre rá, a pink vonalka jött elő, ami azóta teljesen kinyírta a képernyőt. Ez már akkor is megjelenik, ha csak az aod megy, és minden pixel fekete kellene legyen a közelében.

Csak samsung teflonokkal fordul elő? Neten csak ezekről van cikk. Szinten minden ismerősömnek be van ütve a kijelzője, egyiknek sincs samuja, de még csak 1 halott pixelt sem hoztak össze, a samu miért döglik meg magától?

(a telefon az első hónapban (tehát másfél évvel ezelőtt az eredeti tokjában (nem ajánlom) leesett egyszer az aszfaltra, a kijelző nem sérült, 2 pici karcolás van rajta, emiatt bukta a garanciát. )

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#41192) kesztió válasza crok (#41184) üzenetére


kesztió
aktív tag

Mindent, amit itt leírtál, egy alsó-közepesen bonyolultságú alkalmazás meg tudja csinálni.
Annyi a megkötés, hogy Firefoxot kell használni, ahol kiválasztható, melyik alkalmazás nyissa meg a linket, ha a térképre kattintok. (Ez nem nagy kompromisszum.) És természetesen ez a bizonyos alkalmazás fog elindulni, aminek a következőket kell csinálnia:

1. Kibányássza az oldal forrásából a koordinátákat (a cURL-éhoz hasonló módon, teszem azt);
2. A megszerzett koordinátákkal elindítja a Here WeGo-t, vagy azt a navigációs app-ot, amit erre a célra beállítok (a legtöbb navigációs app-nak, éppúgy, mint a Here-nek van interfésze arra, hogy bizonyos koordinátapárral induljon).

Ha valamelyik szabadságomon vennék egy nagy lélegzetet és rászánnék egy hetet, kapkodnák az alkalmazást, mint a cukrot… :)

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#41193) crok válasza kesztió (#41192) üzenetére


crok
Topikgazda

Hajrá! Van Android programozás topik is ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41194) mobilizmo válasza kesztió (#41192) üzenetére


mobilizmo
addikt

És valószínűleg folyamatosan lenne vele dolgod. Google valszeg nem hagyná csak úgy annyiban.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#41195) Márton


Márton
nagyúr

Az utóbbi napokban felfigyeltem rá, hogy rootolt S6-om elég lassú, döcögősen indulnak a progik, stb. Látom a Cooltool-lal, hogy sokszor 70-80-95% a cpu használat! Ha bekapcsolom, hogy jelezze ki a leginkább cpu igényes folyamatot, egy dex2oat-ot látok ilyenkor felvillani.
Mi ez? rákeresve valami fordító cucc, az android része. De miért akar nálam állandóan dolgozni? Frissít valamit? Már úgy hagytam órákra is, restart is volt többször, de csak dolgozik, dolgozik. Wipe cache partition sem segített. Le lehet valahogy tiltani? A törlés nagyon brutális? :DDD Vagy megnézni melyik app hívogatja meg és azt uninstallálni?
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41196) crok válasza Márton (#41195) üzenetére


crok
Topikgazda

[Itt] keress rá hogy "Csomagoptimalizálás kényszerítése" - mindent is leírtam ezügyben, nem részletezném, nem másolnám át ide..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41197) Márton válasza crok (#41196) üzenetére


Márton
nagyúr

Ne haragudj, de a "mindent is leírtam" ellenére kérdéseimre a választ itt nem kaptam meg. Vagy csak nem találom. Továbbá a parancs kiadására azt mondja a telóm:
Unknown command: bg-dexopt-job
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41198) crok válasza Márton (#41197) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor nem olvasod a linkeket végig :D Az jelen esetben nagy hiba, főleg mert pl. az ismeretlen parancs alatt ott áll a Nougat-ra írt parancs is - mert a bg-dexopt-job az Oreo és felette lett bevezetve, ezért is írtam, hogy:
"Nougat-on): cmd package compile -r bg-dexopt -a"

Szóval csomagoptimalizálás futásra. Kikapcsolnád? Legrosszabb ötlet Android-on. Előzd meg hogy állandóan futtassa. Ez van leírva a szekció első linkjén. App telepítésénél és rendszerstartkor is van egy DEXOPT profil - profilok leírását is linkeltem.

Csomagoptimalizálás kényszerítése:
Miért van rá szükség: az appok kódjának optimalizálása Android-on lehetetlen hogy minden egyes készülékre meg legyen csinálva az appfejlesztők által. Ez remélem nyilvánvaló miért van, millió a hardver.. A rendszer ezt több szinten végzi el, régen viszont más volt a mód: Marshmallow és előtte ugye volt pl. a rendszerindításkor az "appok optimalizálása" ablak.. sokáig néha.. Marshmallow után Nougattól viszont megváltozott a dolog, a futás közbeni optimalizáció jött be. Ami jó mert pl. kevesebb hely, de rossz mert lassulhat a rendszer. Ennél jobb, ha egyszer lemegy az optimalizáció és el lesz mentve (dexopt) és szépen elő lehet húzni ha a rendszernek egy appot futtatnia kell - ez viszont az eszközön helyet fog foglalni, mert a kódot tárolni kell. Ezért vannak un. profilok, hogy mikor milyen optimalizációt futtasson le a rendszer, pl. rendszerstartnál minimális, csak checksum ellenőrzés fut le ha van opt. kód, installnál interpret-only vagyis csak értelmezés van, nincs optimalizáció.. van a speed ami ami megpróbálja megkeresni azokat a kódrészeket amik sokszor futnak majd és csak azokat optimalizálja (így relatív gyors lesz de több hely marad..) de van pl. everything is, ami mindent is optimalizál.. ha nincs optimalizált kód akkor ugye ugyanazon célhoz több CPU ciklus fut le, lassabb is és több ideig tart egy-egy taszk így az felhasználói élmény is rosszabb meg az akku is jobban merül.. Alapértelmezetten a speed akkor megy le ha a telefon nyugalomban van: töltőn van a készülék, teljesen töltött állapotban, be van kapcsolva és fut a rendszer de nincs használva (tehát nyugalomban van, nem nyomkodod, stb..) legalább 30 percig. Na akkor indul el. Ha valahol megszakad (pl. elkezded nyomkodni) akkor nincs gond mert ugye ez optimalizáció, max. törli amit addig csinált és úgyhagyja, majd fug megint interpretel.

De ezt lehet kényszeríteni. Erről szólt az írásom (az angol link meg arról amit most fentebb olvashattál). A futása közben van amelyik "nem csinál semmit", nincs statusbar, nincs visszajelzés. Ekkor várni kell hogy végezzen, amint végzett visszakapod a prompt-ot. Ez készülék- és feltelepített app függő hogy mennyi idő mire készen van, simán lehet 20+ perc! Nem kell pánikba esni, szépen ki kell várni és kész. Van, amelyik pedig írja hogy melyik appot csinálja épp és hogy hanyadik a sorban az összeshez képest a sorban.

Oreo és felette:
root joggal telefonon terminálból:
su -c "cmd package bg-dexopt-job"
vagy
su
cmd package bg-dexopt-job
PC-ről adb-vel:
adb shell "cmd package bg-dexopt-job"
vagy
adb shell cmd package bg-dexopt-job
Nougat-on és alatta: cmd package compile -r bg-dexopt -a

Ezt még annyival lehet tweak-elni, hogy az optimalizációt az alapértelmezett speed-profile-ról (általában ez van a build.prop-ban minden ROM-ban) átállítod everything-re (itt az összes profil leírása) mégpedig pl. úgy, hogy vagy átírod a build.prop-ban (ha írható a /system-ed, custom ROM-od van amúgy is.. stb..) vagy felteszed Magisk alá a MagiskHidePropsConf modult, nyitsz egy terminált, su után kiadod a props parancsot majd a [4] menüpontban hozzáadod ezeket a prop-okat:
dalvik.vm.bg-dex2oat-threads értéke legyen 4
dalvik.vm.dex2oat-threads értéke legyen 6
pm.dexopt.bg-dexopt értéke legyen everything
pm.dexopt.core-app értéke legyen everything
pm.dexopt.forced-dexopt értéke legyen everything
pm.dexopt.install értéke legyen everything
pm.dexopt.nsys-library értéke legyen everything
pm.dexopt.shared-apk értéke legyen everything
Pl. így az appok ugyan lassabban települnek és több helyet foglalnak de optimalizáltan futnak már telepítéstől. Vagy válassz olyan profilt amit akarsz.

Ennek a minden appra kiterjedő parancsa (JIT opt. Oreo (vagy Pie?) és felette) pedig:
PC-ről ADB-vel:
adb shell cmd package compile -m speed -f -a
Telefonon futtatáshoz root kell:
su
cmd package compile -m speed -f -a
vagy
su -c cmd package compile -m speed -f -a

Végszó: Szóval.. remélem kimerítő volt. Ha linkek vannak a hozzászólásomban az okkal van ott.. nem kamu.. nem a rendszer teszi be mint pár egyéb fórumon.. kéretik elolvasni ;) Én pár hetente le szoktam futtatni vagy pl. miután olyan appot frissítettem amit gyakran használok, esetleg ha rendszerfrissítést (ROM) telepítettem. Mindig relatív "villámgyors" marad a telefon, mert ha esetleg nem is erős de a kód ami fut legalább optimális - és ha van PC akkor még root se kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41199) Márton válasza crok (#41198) üzenetére


Márton
nagyúr

Hatalmas vagy, hálás köszönet, rögtön indítom!

Néhány fennmaradt kérdés:
- ez most azért jött elő nálam mert rootoltam pár hete a készüléket? Előtte hónapokig nem tűt fel ilyen mértékű lassulás.
- másik telómon Marsmallow van, de megmondom őszintén még nem láttam az "appok optimalizálása" üzenetet, pedig szoktam újraindítást végezni. (Samsung logo+zárolt képernyő jön be)
- ha ezt az egészet nem csinálnám, pár nap múlva csak végetérne a folyamat, mert befejezné?

szerk: továbbá ez a kényszerítés semmilyen hatással nincs az appok működésére, stabilitására nézve, ugye? (drón-vezérlő, stb-k vannak rajta)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41200) crok válasza Márton (#41199) üzenetére


crok
Topikgazda

1. nem attol
2. nem mindig kell fusson, nem is mindig veszed eszre
3. nem erne veget mert lehet el se indul magatol (lasd: mikor kezd futni)
4. nem tudom milyen stabilitasra gondolsz, ez a muvelet a mukodes optimalizalasa, a megirt kodot nem valtoztatja meg. Ha s.*?r az app akkor optimalizalva is az lesz.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.