Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) Márton válasza crok (#41200) üzenetére


Márton
nagyúr

1. akkor hogyhogy elvoltam hónapokig és egyszercsak megmakkant, elkezd napokig optimalizálni?
2. értem
3. ha nem indul el, akkor mi megy most 70-95%-on igen gyakran? (dex2oat a folyamat)
:R

4. ok, tehát nem változtat semmit ilyen téren. remek

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41202) crok válasza Márton (#41201) üzenetére


crok
Topikgazda

Azert megy mert az appok valtoznak, ujabb keszulekek ujabb rendszerek ujabb SDK-ira irodnak - a telefonod meg Nougat-on van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41203) Márton válasza crok (#41202) üzenetére


Márton
nagyúr

Ja hogy akkor valamelyik appom frissítése az oka.
Vili.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41204) lovi27 válasza Márton (#41203) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem egyszerűen csak safe módban indítsd az androidot és akkor kiderül, hogy a rendszer vagy valamelyik telepített app a ludas.

(#41205) Márton válasza lovi27 (#41204) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát, lehet hogy ez lesz, ugyanis 40 perc alatt lefutott a parancs, de még restart után is ott a dex2oat process 90% cpu-val :W Akkor itt más gond lesz.
Ráadásul úgy bootol be a teló, hogy "A system folyamat nem válaszol - alkalmazás bezárása - várakozás"
:F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41206) Márton válasza lovi27 (#41204) üzenetére


Márton
nagyúr

De safe módban nincs cooltool, meg semmi extra app. Mivel tudnám ellenőrizni a cpu használatot?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41207) crok válasza Márton (#41206) üzenetére


crok
Topikgazda

Nougat-on még megy root-al a Simple System Monitor is, egyébként terminálban su aztán top. Ez ADB-ből is megy (az safe mode-ban is van még): adb shell és utána su majd top. Ha még mindig van olyan app amire kell dex2oat akkor az az app Nougat-ra egyáltalán nincs optimalizálva. Nem rendszerapp lesz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41208) lovi27 válasza Márton (#41206) üzenetére


lovi27
addikt

Döntsd el érzésre. Azt mondtad nagyon fogja, nagyon terheli valami a CPU-t. Mérő nélkül is lehet érezni, ha nem melegszik és gyors mint régen.

(#41209) Márton válasza crok (#41207) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, fennt van az is, de safe módban ugye az sem megy.
Na nézem pc-ről.
Hát, nincs sok jó hír. Safe módban is ott az a fránya dex:
[kép]

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41210) Márton válasza Márton (#41209) üzenetére


Márton
nagyúr

Szóval ha csökkentett módban is ilyen cpu használatom van, akkor nem egy általam telepített app okozza a gondot. Rendszerszintű probléma? Mit lehet csinálni a csomagoptimalizáláson túl? Miért indul még mindig a dex2oat? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41211) crok válasza Márton (#41210) üzenetére


crok
Topikgazda

Mert még mindig van olyan app (akár rendszerapp is lehet) aminek a kódja a rendszerbeállítás szerint optimalizációra szorul és nem fut le. Kéne egy top vagy ps kimenet, mégjobb lenne hogyha csinálnál egy bugreport-ot és megnéznéd benne a folyamatokat hogy mire fut a dex2oat.
PC-ről:
adb bugreport > /sdcard/bugreport.txt
Telefonról terminálból:
su -c bugreport > bugreport.txt
De a fejlesztői menüben is szokott lenni bugreport menüpont.
A Simple System Monitorban is van olyan beállítás, hogy ne csak az appokat hanem a rendszerfolyamatokat is mutassa - abban is meg lehetne nézni hogy a parancsot ki tudja-e szedni vagy csak a folyamatazonosítót és a process nevet - kéne a teljes parancs mert abban látszik melyik appot csinálja. A recovery-ben a Dalvik cache törlés törli egyébként ezeket az optimalizált kódokat.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41212) Márton válasza crok (#41211) üzenetére


Márton
nagyúr

Megtettem. Nagyon remélem hogy mond neked valamit és végre megtaláljuk a ludast.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41213) crok válasza Márton (#41212) üzenetére


crok
Topikgazda

20123 20123 u0_a108  39  19   3% T 755424K  85684K  fg main            /system/bin/dex2oat

u:r:untrusted_app:s0:c512,c768 u0_a108 11355 3182 1897560 71248 20 0 0 0 fg SyS_epoll_ 0000000000 S com.facebook.katana (u:574, s:165)

com.facebook.katana = Facebook

Szerintem az
adb shell "dumpsys package | grep -A1 'userId=10108'"
vagy telefonon
su -c dumpsys package | grep -A1 'userId=10108'"
ugyanezt kellene mondja, hogy Facebook.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41214) Márton válasza crok (#41213) üzenetére


Márton
nagyúr

Mi a teendő?
Legfrissebb van fennt.. Eltávolítás?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41215) crok válasza Márton (#41214) üzenetére


crok
Topikgazda

Én biztos törölném, egy időre mindenképp..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41216) Márton válasza crok (#41215) üzenetére


Márton
nagyúr

Tehát ha jól értem a facebook kiadott egy olyan update-et, ami az ilyen elavult op.rendszereken mint a Nougat, ezt a folyamatos cpu terhelést idézi elő :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41217) crok válasza Márton (#41216) üzenetére


crok
Topikgazda

Lehet.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41218) Márton válasza crok (#41217) üzenetére


Márton
nagyúr

Ahogy látom nem vagyok egyedül.
Uninstalláltam, sőt az appoknál le is tiltottam. Restart után most meg egy "sh" nevű process örvendeztet folyamatos 80-95%-os terheléssel. Ez kész. :O

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41219) crok válasza Márton (#41218) üzenetére


crok
Topikgazda

Az sh az egy shell - az futtat valamit.
Csinálj egy bugreport-ot és nyisd meg, keress arra hogy "CPU INFO" és ott lesz alatta a top kimenete, ott meg tudod nézni mi van ott még, az sh futtat valamit, alatta ott kell lennie mit futtat.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41220) Márton válasza crok (#41219) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem látok ott sh-t, csak shellt, de alatt nincs számomra hasznos infó.
Ránéznél plíz?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41221) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok,
nehezen tudok működésre bírni egy Xiaomi Redmi 4x telefonról wifi megosztást egy notebookkal. A telefonon Vodafone mobilelőfizetés van. Egy másik telefonról (Xiaomi Redmi 3S - Telekom) rendben megy a megosztás, töltődnek az oldalak így a gép beállításait kizárhatom. Mi lehet a gond, vagy a különbség, ami ezt okozhatja?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#41222) crok válasza Márton (#41220) üzenetére


crok
Topikgazda

Biztos nem nézel most be valamit? Az az egyetlen sh shell csak azt a top-ot futtatja ami épp ki lett adva hogy láthasd mit csinál a rendszered, alatta minden nulla ami folyamat:

------ CPU INFO (top -n 1 -d 1 -m 30 -H) ------
User 16%, System 13%, IOW 2%, IRQ 0%
User 42 + Nice 0 + Sys 36 + Idle 177 + IOW 7 + IRQ 0 + SIRQ 0 = 262
  PID   TID USER     PR  NI CPU% S     VSS     RSS PCY Thread          Proc
31495 31495 shell     0 -20   5% R   9284K   3108K  fg top             top
 4334  4334 root      0 -20   0% S      0K      0K  fg kworker/6:3H    
 4344  4484 system   12  -8   0% S 3170588K 150816K  fg SensorService   system_server
30788 30788 root     20   0   0% S      0K      0K  fg kworker/0:0
..kivágva..

Itt nem fut most semmi kirívó, annyira, hogy az a legnagyobb "fogyasztó" az az a program (top) ami a listát írja. A rendszerterhelés alig valami:
User 16%, System 13%, IOW 2%, IRQ 0%
App % / Rendszer % / ki- ill. bemenet % és megszakítás % - ez egy nyugodt rendszer.

Nem lehet hogy amit még néztél az a restart után "túl hamar" lett nézve és még a rendszer azon dolgozott épp hogy egyáltalán elinduljon? Vagy a Simple System Monitort nézted? Mert az is a top-ot használja adatforrásnak.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41223) crok válasza lehella (#41221) üzenetére


crok
Topikgazda

Vodafonnál az APN-t internet.vodafone.net-ről átírva standardnet.vodafone.net-re működni fog (nem lesz proxy-zva a forgalom, nincs adattömörítés, stb..). Kis leírás az APN beállítások mellé ha újat kellene hozzáadnod - de amúgy egy az egyben lemásolhatod az internet.vodafone.net beállításait csak a név legyen más. Lehet hozzá kell adni külön mert nem engedi szerkeszteni és lehet kell egy reboot is majd neki.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41224) lehella válasza crok (#41223) üzenetére


lehella
senior tag

Köszönöm, sikerült is :R Remek a Vodafone.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#41225) Márton válasza crok (#41222) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát, most percek óta nézem és 3-6% között ugrál, ami már okés.
De van hogy még mindig előjön a dex2oat és akkor pár mp-ig látom 90%-on, aztán több percig semmi. Ez már normális? Vagy még mindig gyomoljunk?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41226) crok válasza Márton (#41225) üzenetére


crok
Topikgazda

Az mar okay.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41227) Márton válasza crok (#41226) üzenetére


Márton
nagyúr

Azt hittem el fog tűnni.
Menet közben mit fordítgat? Még mindig zavar, hogy ha épp akkor indítanék el egy appot, amikor a dex2oat 95%-on teker, akkor lassan indul az app. Én pattogós rendszert szeretnék.
Ebben látsz valamit, mester? FB. már letiltva..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41228) lovi27 válasza Márton (#41227) üzenetére


lovi27
addikt

Mióta kínlódsz már többször újratelepíthetted volna az egész rendszert. :F

(#41229) Márton válasza lovi27 (#41228) üzenetére


Márton
nagyúr

Vagy nem.
Szeretem megismerni a dolgokat. :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41230) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Van egy Samsung S7 Edge készülékem.
Kb 1/2 órája csak úgy újraindult.
Azóta nem indul el. A Samsung feliratnál megáll, majd hosszú percek után újraindul.
Hosszan nyomott bekapcsoló gombbal sem lehet kikapcsolni.
SIM és memória kártya már kiszedve.
Van ötlet, hogy mit lehet még csinálni az android rendszerrel? Jó lenne adatvesztés nélkül.
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#41231) justmemory válasza World-Soft (#41230) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

mikor nekem csinált ilyet a Samsung A5-öm, azt hiszem azt kellett csináljam, hogy download módba újraindítottam, majd mikor újraindulás után megkérdezte, hogy akkor download módba lépjen-e, vagy újrainduljon, akkor az újraindulást választva bebootolt. Asszem :)

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#41232) World-Soft válasza justmemory (#41231) üzenetére


World-Soft
senior tag

Kipróbáltam most újrainduláskor a Power+home+Volume downt, majd nem folytattam csak újraindítást kértem. (gondolom erre gondoltál)
Nem lett jobb. Ugyanúgy nem indult, majd újraindult.
Ha rajta van a Win10-es gépen, akkor egy ilyen eszköznek látszik eszközkezelőben:
"Samsung Mobile USB Composite Device "

(#41233) World-Soft válasza World-Soft (#41232) üzenetére


World-Soft
senior tag

Viszont most elindult a telfon. Nem tudom mitől.

(#41234) lovi27 válasza Márton (#41229) üzenetére


lovi27
addikt

Ha annyi idő alatt se ment volna akkor tényleg jobb ha megismerkedsz a dolgokkal. :D

(#41235) Márton válasza lovi27 (#41234) üzenetére


Márton
nagyúr

Tényleg van rajta sok app, amit hosszú idő volt beállítani.
Még nem tartok ott időben, hogy az újratelepítésen gondolkodjak, nyugi :)
És szeretem megismerni mélyen a dolgok mikéntjét..

Valami még mindig nem kerek, mert FB letiltás után is már 20 perce itt megy mellettem a teló, nézegetem és igen gyakran jön a dex2oat meg a zygote64. 70-95% cpu-val, merítik is az akkut. (bocs a kép elfordult, zöld-akku, vörös-cpu)
Szerintem ez nem normális: menet közben, ennyi idővel a boot után maradjon már nyugton, 10% alatt a használat. Látom, hogy ilyenkor megakad a görgetés ha megpiszkálom, ha pedig épp indítanék appot, lassan indul. Bele sem merek gondolni, mi van ha akkor támad kedve ilyenre, mikor a drónom épp a levegőben van és a teló adná a repülési parancsokat..)

De érzem hogy már az alagút végén járunk, már csak néhány puzzledarab hiányzik. Segítetek megtalálni? :U
Crok a 41227-ben látsz valami gyanúsat?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41236) Márton válasza Márton (#41235) üzenetére


Márton
nagyúr

csodás :((

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41237) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok!

Nem tudom témába vág e

Samsung J6 vizet kapott, az érintőkijelző nem mindenhol érzékel
Ilyen esetben elég a kijelző csere vagy más hiba is lehet?
köszi

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#41238) crok válasza Márton (#41227) üzenetére


crok
Topikgazda

Semmi extra, ne misztifiláld túl a dolgot mert rápörögtél a semmire (red herring) és már csak a számokat látod de nem tudod mit nézel. A készüléken futnak a rendszerfolyamatok meg az appjaid - ennyi. Az első kettő fogyasztó terhelése fele annyi mint a 8 dex2oat pedig az első kettőben benne van az a folyamat ami magát a statot írta ki (hogy kontextusban legyen a terhelés), és mind a 8 rendszerfolyamat. Ha a felhasználási módodnak nem elég a készülék és|vagy ennyire parázol mi lehet akkor a drónoddal akkor itt az ideje váltani, én amúgy se csinálnék ilyet egy 4..6 éves készülékkel. Egyszer-egyszer megugrik a terhelés, ok, de 70% load nem mindegy hogy minimál CPU freq-en van (és nem is vált fentebb vagy a bigLITTLE másik, gyorsabb oldalára) vagy maximálison, esetleg a max. CPU-na gyors core-on, az meg hogy a készülék lassan vált a frekvenciák közt vagy lassan vált a CPU architektúra lassú részéből a gyorsabbra.. nos, ez egy 4..6 éves készülék ugyanilyen régi OPrendszerrel, az appok pedig nem a 4..6 évvel ezelőtti elvárásokra vannak ma írva. Ez ilyen, több oldalú dolog. Ha gondolod egy fact. resetet megérhet - ahogy lovi27 is javasolta - de csodát nem kell várni. Eljár minden felett az idő (és ez nem tervezett avulás). Elég emellett arra kitérnem, hogy az említett első két fogyasztó ugye a statot készítő programocska mellett a kswapd0 ami a kernel swapolásért felelős thread-je és a memóriahasználatból látszik, hogy 2GB ZRAM swap-ból 300MB szabad - vagyis mikor váltogatsz az appok közt pl. akkor előfordulhat vastagon hogy olyan appot nyitsz meg aminek az adatait még át kell pattintania ZRAM-ból "sima" RAM-ba dehát ott sincs hely igazából, szóval előbb valamit ki kell swap-olnia, és csak aztán jöhet a váltás.. ez viszont 100% hogy okoz olyan lagot amit már látsz is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41239) Márton válasza crok (#41238) üzenetére


Márton
nagyúr

Lehet túlmisztifikálom, de este 30%-on volt az akku, reggel 6-kor 18-on.
Ez is normális? (nem, nem az akku gyenge már).
Valamint, hogy menet közben 10-20-30 másodpercekig fordítgat a dex2oat?
Akkor igazából ott vagyunk mint az elején és nem is a facebook app volt a hibás? :U

Igen, 4-6 éves a teló, de kb. az appok is ilyenek.. Nem frissítek, ha nem muszáj, gyakran csak rosszabb az új verzió, már sokszor megégettem magam..

"de 70% load nem mindegy hogy minimál CPU freq-en van vagy maximálison"
Szerintem a Cooltool van annyira intelligens, hogy ezt figyelembe veszi a cpu % kijelzésénél. Be is kapcsoltam most a MHz kijelzést és valóban, amikor 80-95% cpu van, piros grafikonnal, akkor mindig stabil 1500Mhz az órajel.

Végülis a 8 dex2oat miért fut, ha nem telepítek, nem futtatok épp semmit, amivel dolga lenne? Ha megcsinálom az optimalizációt az alapértelmezett speed-profile-ról everything-re, akkor elvileg minden optimalizálva lesz és elmentve (van hely, 64gigás a teló), és akkor nem szabadna látnom már menet közben a dex2oat-ot, legalábbis addig amíg nem frissítek valamit? Hiszen minden ami a telón van éppen, már optimalizálva van, ugye?.
Ez még megérne egy kört, ha így van.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41240) rep3at


rep3at
őstag

Lehet hogy inkább készülékspecifikus kérdés, ám ennek a mobilnak a topikja már egy jó ideje halott, inkább felteszem itt a kérdést:

Van egy Note 10 Lite-om (Samsung), élő háttérképet szeretnék beállítani a zárképernyőre (konkrétan ezt). Android 10, a készüléken gyárilag is vannak ilyenek, ez az S21 mozgó háttere amúgy. Előre is köszönöm, talán másnak is hasznos lesz.

Forward thinking. كرر

(#41241) rep3at válasza rep3at (#41240) üzenetére


rep3at
őstag

Galéria videók mappájából be lehetett tenni csak nem a tetejére tette azért nem találtam meg.

Forward thinking. كرر

(#41242) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Üdv.Mivel az legjobban közelálló topik 1 éve kihalt, de valamelyest az android érintett a témámban, így megkérdezem itt ha nem gond.
Adott egy HTC U11 Life mobil Android One-al. Tavaly vettem az első tulajától. Nem régiben kezdtem kutakodni alternatív frissítési módok után, mivel tavaly Október óta nem kapott frissítést a teló. A telefon fastboot képernyője ezt mutatja:

E szerint a rendszer módosított. Annyit sikerült kiderítenem, hogy a telefon szoftvere sosem volt babrálva.
Már csak az a kérdés, hogy akkor a rendszer állapot miért "Módosított", ha nem babrálták.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#41243) mobilizmo válasza st3v3np3t3r (#41242) üzenetére


mobilizmo
addikt

És hogy derítetted ki, hogy a telefon szoftvere sosem volt babrálva? Ha az előző tulaj mondta, lehet csak simán félrevezetett. Amit még el tudok képzelni (de majd crok megmondja jól gondoltam-e), hogy kinyitotta majd módosítás nélkül visszazárta a bootloadert. Lehet, hogy ettől bebillent egy flag, ami miatt módosítottnak mondja magát. Esetleg dobj fel rá egy Rootbeer-t, ha az nem problémázik, akkor nagy valószínűséggel az egyébként kényes banki appok is elfutnak rajta, akkor nem lesz gond vele.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#41244) Márton válasza Márton (#41239) üzenetére


Márton
nagyúr

Nokérem, 65 perc alatt le is futott az
adb shell cmd package compile -m everything -f -a parancs.
Vártam még 5 percet, restart, vártam most is 5 percet és mit látok?
Mintha semmit nem csináltam volna.. Nem értem, ha minden le van fordítva, mit molyol még?
Ne mondjátok, hogy ez normális.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41245) tordaitibi válasza mobilizmo (#41243) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A modified jelentheti a frissitesek.miatti allapotot is.
Lehet tevedek, ha lefut 1 teljes upgrade akkor az mar nem a gyari allapot.
Okosabbak majd megmondjak jol gondolom-e.

(#41246) st3v3np3t3r válasza mobilizmo (#41243) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Mondjuk igen, nincs okom kételkedni a szavában. Ennek a telefonnak a Bootloadere olyan, hogy ha visszazárják, akkor azt írja ki hogy, RELOCKED, mint ahogy a neten talált kép is mutatja.

Majd holnap megnézem az appot.

Arra gondoltam, hogy felteszek újra egy gyári verziót, és megnézem majd azzal is.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#41247) st3v3np3t3r válasza st3v3np3t3r (#41246) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Hopp, most találtam a galériámban ezt a képet.
A Recovery meg ezt írja ki.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#41248) Márton


Márton
nagyúr

Segítsetek kis vuknak megtalálni a gonosz processzt, ami nem hagy aludni. Éppen logcat-et nézek adb-vel, pörögnek a sorok rendesen, úgy hogy nem matatom a telót.
Néhány screenshot:
[kép] [kép] [kép]

Látok sok dex2oat-ot speed compiler-filterrel. De mit keresnek ezek itt, ha egyszer már túl vagyok egy órás everything-es optimalizáláson :F
Azt elfogadom, hogy néhanapján kedve szottyanhat picit optimalizálni még itt-ott, mert ahogy olvastam crok linkjein az "everything" sem mindent jelent igazából. Nade ez mégis nonszensz, hogy pár percenként rákezd és akkor belassul a teló.

Hát nem szebb egy 6-os Android a másik S6-omon? (bal oldalt)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41249) crok válasza Márton (#41248) üzenetére


crok
Topikgazda

..még mindig van fent Xposed?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41250) Márton válasza crok (#41249) üzenetére


Márton
nagyúr

az nekem is szemet szúrt, pedig nincs az alkalmazások között. uninstalláltam.
akkor hogy lehet? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.