Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) KD6-3.7 válasza helixP (#41750) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nokia 3
Édesanyámé, ô számolt be nekem errôl a problémáról. Nem tudja, hogy mióta ilyen, de régebben nem volt igy.

(#41752) crok válasza KD6-3.7 (#41751) üzenetére


crok
Topikgazda

Csak gyors Google de nem az a baj hogy ki van kapcsolva a bejövő hívás értesítés? Itt el van bábozva hogy mire gondolok, vagy itt. Meg a telefon app adatainak teljes törlése.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41753) KD6-3.7 válasza crok (#41752) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Köszi, de ez be volt kapcsolva gyárilag is. Nem lett semmi ilyenhez hozzá nyulva. Akkor valoszínû marad a teljes gyári visszállitás.

(#41754) crok válasza KD6-3.7 (#41753) üzenetére


crok
Topikgazda

Azert elobb csak a tarcsazo app adatainak a torleset probald ki mielott lezuznad az egeszet.. 15 masodperc, annyit meger..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41755) KD6-3.7 válasza crok (#41754) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Ugyan úgy maradt a hiba. Kösz a segítséget!

Más

Kotorásztam itthon és előkerült egy Auchan által forgalmazott tablet, Qilive AC97BPL.
Az a baja, hogy bekapcsol, megjelenik a gyártó logólya és ennyi. Nem bootol be a rendszer csak fekete képernyő marad. Van rajta reset, tűvel be is nyomtam, de az sem segít. Megy a gépezet, mert a Windows is érzékeli ha bedugom az USB-t.
Van valami universal mód, hogy mondjuk ADB-n keresztül újra flasheljem a cuccot vagy ilyesmi? Emlékeim szerint ezen stock rom volt, 4.4 körül lehetett az utolsó. Tök jó lenne mondjuk egy digitális képkeretnek befogni nagyinak a polcon.

(#41756) tordaitibi válasza KD6-3.7 (#41755) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Esély akkor lenne ha a pontosan rá való romot valahonnan le tudnád bányászni a netről.
Semmi mással ne is kísérletezz, bár ennek már amúgy is mindegy a mostani állapotát nézve.
A tab egészen biztosan valami középnoname gyártó terméke, átcímkézve. Még így is csakély az esély az erdeti romra.
Pl. anno a Wayteq xtab 7x quad az egy Cube, de kijött ATAB néven is.
Logikusan ezek mivel belül egyformák, ugyanaz a stock rom. Sajnos ez sem igaz mert lehetnek apró eltéréssel verzióváltozatok is, csak hogy ne legyen egyszerű az élet.

Nem reagál a power+hangerő le, vagy fel gombojra sem, általánosságban ez egy reco szerűséget kéne behozzon. Hátha.
Végső tippem az akku kivétele majd visszarakása, ez sokszor macerás és forrasztott zömében.
Ha ez után sincs életjel akkor szerintem engedd el.

USB-n valószínűleg le lehetne menteni a teljes emmc-t és visszatölteni de értelmét nem látom. Ehhez ismerni kéne a socot, pl. MTK akkor az annak megfelelő szoftverek vadászata, nem tudom ér-e ennyit.

(#41757) KD6-3.7 válasza tordaitibi (#41756) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Köszönöm a részletes választ.
Valahogy teljesen elszáltt az egész, power gomb+volume down-ra sem reagál. Csak a reset pines benyomásra jön be a logo utána blank screen.
Hagyom a fenébe, mert nem találtam ehhez való romot. :N

(#41758) Fecogame


Fecogame
veterán

Androidtól vagy applikációtól függ hogy melyik SMB verzió támogatott?

Windows 10-ről SMB3_11-ként csatlakozik fel a szerverre, Androidos eszközökről viszont csak SMB2-vel.

Többnyire a Cx File Explorer-t használom, de másik appokkal is ugyanez a helyzet.

Mi ennek az oka?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#41759) crok válasza Fecogame (#41758) üzenetére


crok
Topikgazda

Termeszetesen az adott apptol fugg, abban van implementalva hogy mit tud, mi a "legmagasabb" verzio.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41760) bango


bango
tag

4 különböző androidos telefononhoz próbálkoztam USB-s eszközt (endoscope camera ill. pendrive) csatlakoztatni és egyiken se müködik semelyik sem. Mindkét eszköz működik asztali gépen. 3 esetben ugyanazt a type-c átalakítót használtam a 4. ben ez nem kellett mert micro-b csatlakozós az a teló. Mindegyik esetben tök süket mindegyik készülék egyáltalán nem érzékelik hogy bármit is hozzájuk csatlakoztattam. Egyszerűen nem tudom mit tegyek.

(#41761) tordaitibi válasza bango (#41760) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

USB-C ahhoz hülye vagyok mert nem volt még ilyen csatis telefonom, de a micro-usb az ugye OTG kábel volt?
A pendrive meg fat32 fájlrendszerű?
Fennt van a telefonokon olyan kamera app, ami tutira kezeli a kamerát? Mert maga a telefon semmit nem fog jelezni ha csatlakoztatod.
Egérrel vagy billentyűzettel próbáld, azt még a kenyérpirító is felismeri.
Ha ezekkel megy akkor sajnos kernelszinten nem támogatott egyik kamera sem.
Ha ezekkel se működik akkor passz.

[ Szerkesztve ]

(#41762) Somatom válasza tordaitibi (#41761) üzenetére


Somatom
veterán

USB-C -hez is ugyanúgy OTG kábel kell, csak más a dugasza. Ha a pen NTFS, akkor is fel kéne ismernie, max. nem kezeli, hanem formázást ajánl.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41763) Fall-N válasza bango (#41760) üzenetére


Fall-N
veterán

Kell egy OTG kábel Type-C <-> USB-A és kiderül müködik-e.

(#41764) Fecogame válasza crok (#41759) üzenetére


Fecogame
veterán

Valóban, a Google Samba kliense tudta ezt, azonban letörölték. Beszereztem máshonnan az apk-t, de nem működik jól, másikat pedig nem találtam, amelyik tudná az SMBv3-at.

Köszönöm a választ, átmegyek ezzel a kérdéssel a Android alkalmazások topikba. :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#41765) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Nem kifejezetten Android téma ezért elnézést, van egy Lumia 625 telefon, amit Windows Phone Internals - progival akartam rootolni.
Boot Loader folyamat során a folyamat itt leállt: "Switching to emergency download mode"

a mobil: fekete képernyő (mintha kikapcsolt lenne) és ennyi.
hosszú idő után bezártam a programot,
a telefon nem reagál semmire.
hiába csatlakoztatom a pc-hez, a program nem látja.
Mi lehet vele van valakinek tipp?
Nem is tudom már helyre hozni a telót sehogy?
(próbáltam hogy lekapcsoltam róla az aksit aztán vissza de semmi.)

(#41766) Viktor0610 válasza fulton (#41765) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Windows 10 Mobile (Windows Phone) szakmai topik

Itt próbáltad már? ;)

Samsung Galaxy A54

(#41767) Somatom válasza Viktor0610 (#41766) üzenetére


Somatom
veterán

Jéééé! Ilyen is van? Btudos a szememben egy hős mártír. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41768) fulton válasza Viktor0610 (#41766) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm :R (nem még)

[ Szerkesztve ]

(#41770) kesztió


kesztió
aktív tag

Valaki elmagyarázná nekem értelmesen, tulajdonképpen mi is az az Android Auto? Mert akármit is találok róla, éppen csak a lényeget felejtik el megemlíteni.
Szóval, egyszerűen csak annyi, hogy a telefon mindenkori képét képes áttükrözni a fejegységre? Mert ha igen, ez számomra orbitális sületlenségnek tűnik, a telefon ugyanis továbbra is ott dolgozik, merül és melegszik a zsebedben, ráadásul a navigáláshoz sem a legfaszább, ha a körömfeketényi antennának még csak rálátása sincs a szabad égre a nadrágzsebből. Nem beszélve arról, hogy ma már szinte kizárólagosan FULL HD+ az okostelefonok kijelzője, az autós eszközöké viszont csak HD, így a leméretezett kép sem a legesztétikusabb.

Vagy van valami „hozzáadott érték”, mint pl. a Chtomecast-nél? Sőt, annyira intelligens lenne az egész, hogy pl. a fejegység beépített (és sokkal nagyobb nyereségű) antennáját/chipját tudja használni, miközben a telefon navigációs app-ját futtatja? Még ha így is lenne, mi az előnye ahhoz képest, hogy maga a fejegység legyen Androidos?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#41771) cappa72 válasza kesztió (#41770) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem, nem áttükrözi a képet.
Alapvetően (tételezzük fel, hogy kábeles az összeköttetés, mert még mindig az az alap) bizonyos funkciók a telefonról "átkerülnek" az autó kijelzőjére, ami (sok esetben) megkönnyíti a használatot.
De ez nem jelent képernyőtükrözést, mert teljesen más lesz a felülete az AA-nak az autó kijelzőjén, mint magának az autónak alapszoftverének.
Ez egy Google által biztosított szoftvercsomag.

Mert ha igen, ez számomra orbitális sületlenségnek tűnik, a telefon ugyanis továbbra is ott dolgozik, merül és melegszik a zsebedben, ráadásul a navigáláshoz sem a legfaszább, ha a körömfeketényi antennának még csak rálátása sincs a szabad égre a nadrágzsebből.
Mivel alapvetően vezetékes összeköttetésen alapul (igen, vannak már vezeték nélküli lehetőségek is), ezért furcsa, hogy a zsebében akarná valaki tartani AA használat közben, kilógatva onnan a kábelt. Illetve ha autóban használod, akkor azért a gps talál jelet, főleg ha szellőzőbe tett tartón használod (télen a meleg befúvás miatt nem a legjobb - bár én elzárom ekkor, de nyáron pont jó a klíma hűvöse neki). De zsebre téve is képes jelet találni a telefon, azért egy autó nem teljesen Faraday-kalitka.

Fórumtémák
1
2

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#41772) kesztió válasza cappa72 (#41771) üzenetére


kesztió
aktív tag

Értsem úgy, hogy amikor beülök az autóba, akkor ki kell vennem a telefont a zsebemből és csatlakoztatnom kell valahová? A legbunkóbb okostelefon is képes már arra, hogy pl. beülök az autóba és kérés nélkül, magától felcsatlakozzon a kihangosítóra, de Android Autónál nekem azzal kell kezdenem a vezetést, ugye, hogy előveszem és kötözgetem a telefont. Nem beszélve arról, mennyire guszta egy csüngő kábel a középkoznol előtt.
Ezek szerint vagy én vagyok lustább az átlagnál, vagy mindenki megbolondult.

De tényleg, akkor mi is az előnye egy natívan Androidos fejegységgel szemben?

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#41773) cappa72 válasza kesztió (#41772) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez egy olyan, fejlesztés alatt álló sw, mint bármi más. Tehát már van olyan telefon+AA+atuó fejegység kombó, ahol már vezeték nélkül is működik.
Természetesen itt nem csak arról van szó, hogy milyen a telefon, hanem hogy melyik autógyártó fejegysége fogadja a telefont AA-n keresztül.

De tényleg, akkor mi is az előnye egy natívan Androidos fejegységgel szemben?
Egyelőre talán semmi. De azért ritka az az autógyártó, aki natív androidos fejegységgel árulja a potékáját.
Az AA így egy híd az autógyártók és a Google szolgáltatásai között.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#41774) ArthurShelby válasza cappa72 (#41771) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én 1 dolgot hiányolok nagyon az android autóban. Hogy navigációnál ne a telefon, hanem a kocsi gps jelét használja (vagy legyen lehetőség a 2között választani), hiszen az sokkal pontosabb, és kevésbé/később vesztik el az alagútban a jelet pl, mivel egy autónak méreteiből adódóan sokkal nagyobb az antennája.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41775) cappa72 válasza ArthurShelby (#41774) üzenetére


cappa72
nagyúr

Persze ez nem lenne rossz, mint lehetőség.
Alapvetően akár az álhelyek engedélyezésével is lehetséges volna (?)
Régebben, amikor bizony nem voltak jó tervezésűek bizonyos MTK alapú telefonok gps funkciói, akkor bluetooth GPS vevővel (még mindig megvan :D) pótoltam eme hiányosságot, ami álhelyek engedélyezése után vált elérhetővé.
De hogy most ez hogy változott, változott-e egyáltalán...
Kérdés azobnan az, hogy az autógyártók hozzájárunak-e ehhez a "hatalomátvételhez".
Hát ez ilyen félig-off, de majd topikgazdi off-ba teszi, ha úgy gondolja.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#41776) mobilizmo válasza kesztió (#41772) üzenetére


mobilizmo
addikt

Android autóval kapcsolatban nem vagyok képben (nekem Prius 3 Plugin van :-)), a telefonom automatikusan felcsatlakozik a fejegységre, ennek ellenére én kiveszem a zsebemből. Azt hiszem sokan vannak így, azt a bszom nagy tepsit kényelmetlen ülő helyzetben a zsebben tartani (pedig csak 5,5"-os a telóm ami manapság kimondottan a kicsik közé számít).

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#41777) bango válasza tordaitibi (#41761) üzenetére


bango
tag

A kamera micro usb-s (mi mással árulnák 2021-ben), köveltemény: ANdroid 4.4 nagyobb
telefon 1-2: type C
telefon 3-4: micro USB

kamera->micro - type-C átalakító-> telefon 1-2
kamera->telefon 3-4
kamera->micro - type-A átalakító->micro usb- OTG->micro- type-C átalakító->telefon 1-2
kamera->micro - type-A átalakító->micro usb- OTG->telefon 3-4

pendrive (FAT32-s és NTFS-s is van)
pendrive->micro usb OTG->micro- type-C átalakító->telefon 1-2
pendrive->micros usb OTG->telefon 3-4

ugyanez a helyzet egérrel és billentyűzettel is: SEMMI

ha a type-C átalakító rossz és másik kell (kár volt érte pénzt adnom) akkor sincs magyarázat micro USB-s telóval miért nem megy.

A kamera software arra akar rábírni nyissam meg az OTG mode-ot és hogy semmi nincs a telefonhoz csatlakoztatva

namost ennek akkor Root a vége mert anélkül nem lehet megnyitni

akkor semmit nem lehet csatlakoztatni root nélkül?

ez már tényleg annyi variáció 3 eszköz 4 telefon hogy nem tudom elhinni hogy sehogy nem megy

(#41778) Somatom válasza cappa72 (#41775) üzenetére


Somatom
veterán

Maga az Android képes rá. Egyik Androidos eszköz tud a másiknak GPS jelet továbbítani (tehát fogadni is tudja).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41779) cappa72 válasza Somatom (#41778) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi!

Akkor viszont marad az a kérdés, hogy az AA és az egyes gyártói fejegységek milyen viszonban vannak/lehetnek egymással.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#41780) crok válasza bango (#41777) üzenetére


crok
Topikgazda

Elarulod vegre hogy milyen keszulekek es tudnak-e OTG modot biztosan? Mert pl. ha mind Sony akkor siman lehet hogy egyik se tudja.. szerelomnek kellett volna pl. endoszkopkamera Sony-hoz.. persze nem megy mert OTG az nincs az USB moduljaban..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41781) Somatom válasza cappa72 (#41779) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem mostoha viszonyban. :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41782) bango válasza crok (#41780) üzenetére


bango
tag

samsung A5 2017, Sony XA1, Vodafone smart e9, meg még vmi alap samsung kisteló
az USB host check progi sztem semelyiken nem ad 3 pipát

(#41783) crok válasza bango (#41782) üzenetére


crok
Topikgazda

Az a Sony pont nem tud hostot UVC kamerahoz (kernelmodul nincs benne, tapolni tudja max), az van a szerelomnek, arra akart o is endoszkopkamerat. Ha raadasul a host check is bukik akkor imho megvagyunk. Talan a Samsung tudna ha megfelelo lenne a kabel.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41784) tordaitibi válasza bango (#41777) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Erre nem tudok mit mondani.
Szintén egy usb endoszkópot próbálgattunk kb. 1 éve a fiaimmal, 7 okoseszközből 3 tudta használni.
Viszont én olyan Androidos telefonnal még nem találkoztam ami pendrájvot, egeret ne ismert volna fel otg kábelen.
Nem tudom, nem a kábel a hibás nálad, másra nem tudok gondolni.
De passz.

(#41785) ksanc válasza bango (#41782) üzenetére


ksanc
őstag

Némi google keresés után fórumok szerint sem az A5, sem az XA1 nem támogatja az OTG-t, azokkal hiába is kísérletezel. A Smart E9 elvileg tudja.
Milyen szoftvert használsz? Az én endoszkóp kamerám is csak a saját szoftverével működött, másra rá sem bagózott.

(#41786) Muton


Muton
addikt

hello!

hátha itt tud segíteni valaki (:
erről van szó: link
szóval gyári frissítés óta nem látja a pc-t, de most vettem észre, hogy a kocsihoz sem csatlakozik, csak tölt :(((
remélem van valakinek ötlete

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#41787) crok válasza Muton (#41786) üzenetére


crok
Topikgazda

Masik kabel? Masik port?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41788) Muton válasza crok (#41787) üzenetére


Muton
addikt

kipróbáltam, semmi. egy s7-est rádugtam próbaképp, egyből megjelent, mint meghajtó

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#41789) Mcrazy válasza ksanc (#41785) üzenetére


Mcrazy
őstag

Akkor a Google most nem volt a barátod, mert az A5 2017 OTG képes. Nekem is van, ezért tudom biztosan.
Usb-C csatlakozós Telefon talán nincs is OTG nélküli.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#41790) Muton válasza Muton (#41788) üzenetére


Muton
addikt

ha rádugok pendriveot (c typosat vagy sima usb-set otg átalakítóval), akkor megjelnik az usb menu, és azt írja, hogy a vezérlő a külső eszköz, és ha át akarom állítani a telefonra, akkor nem tudja megcsinálni. komolyan nem értem, h miért lesz minden frissítésnél szarabb ez az s10... minek erőltetik, ha ennyire nem megy... vagy cél, h más gyártót keressek :(((

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#41791) ksanc válasza Muton (#41790) üzenetére


ksanc
őstag

A frissítés után csináltál factory resetet? Ha nem, akkor valószínűleg kellene... A szükséges adatok lementése után, persze.
Gyakran okoz gondot, ha ez kimarad.

[ Szerkesztve ]

(#41792) Viktor0610 válasza ksanc (#41791) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A gyakran okoz gondot a frissítés után elmaradó gyári visszaállítás erős túlzás.

Az tény, ha hibát tapasztalunk, célszerű elvégezni.

Samsung Galaxy A54

(#41793) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Samsung A51-re lett telepítve az Android 11.
Nem sikerül csatlakozni a céges wifi-hez.
Kitöltjük az azonosítót, jelszót,hitelesítésszolgáltatói tanúsítványt ahogy eddig.
Viszont Android 11-en feldobja a következőt.
Online tanúsítvány-kiválasztjuk, hogy nem érvényesíti
Domain-beírjuk a cégnevet
Ezt az utolsó kettőt hogyan kellene kitölteni, hogy működjön a wifi?
Android 11-en még nincs erre megoldása az informatikának.

(#41794) crok válasza GEPESZ66 (#41793) üzenetére


crok
Topikgazda

Tippelhetek? Self-signed cert? Mert arra volna ám megoldása az informatikának - max. az informatikusaitoknak nincs.. bár nem is értem, hát céges telefon, céges telefonra illik támogatást IS adni, Android 11, el volt mondva és le lett írva hogy Android 11 alatt hogy jön a WPA3 Enterprise megfelelés ahol már nem lehet a himi-humi self-signed certekkel trükközni mert ritkaegyszerűen hamisíthatóak. Ha nem számítottak rá hát megvan ki a hibás.. rá kell szánní azt az éves néhány dollárt (vagy akár ingyen) hogy rendesen aláírt tanusítványt használjatok. Almán csak azért megy még mert még nem lett implementálva.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41795) commanDOS


commanDOS
senior tag

Sziasztok!

Szeretném a régi telefonomról törölni a dolgaimat. Kijelentkeztem minden fiókból, megszüntettem a szinkonizálást. Ettől függetlenül a google fotók appban továbbra is láthatóak a szinkonizált képeim, holott nem vagyok bejelentkezve. Miért lehet ez?
Családon belül adnám tovább a telefont, de ettől függetlenül a személyes cuccoktól megszabadulnék.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#41796) Viktor0610 válasza commanDOS (#41795) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha visszaállítod gyárira a telót, plusz kitörlöd a teljes belső memóriát, akkor full üres lesz. ;)

Samsung Galaxy A54

(#41797) commanDOS válasza Viktor0610 (#41796) üzenetére


commanDOS
senior tag

Hálás köszönet! :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#41798) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Mi történ? Kezdenek felébredni a gyártók?

Üdv: Mcrazy

(#41799) crok válasza Mcrazy (#41798) üzenetére


crok
Topikgazda

Remelem.. utaltam adb-n vagy root-al terminalbol kapcsolgatni :D Es ja, az AOSP-bol alapbol kerult ki.. remelte mindenki, hogy visszakerul.. remelem a helymeghatarozas is visszaall egyszer.. :U elol uszik a capa, a remeny hal meg utoljara.. :))

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41800) tordaitibi válasza Mcrazy (#41798) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez nagyon jó dolog.
Viszont, Magisk modullal évek óta elérhető a funkció, bár nincs semmi intelligens tanuló funkció de beállítható hogy meddig töltse, és mikor kapcsolja visza a töltést.
Pl.
92%-chargeOFF
88%-chargeON

Csak én azért nem használom mert nekem a töltés be és ki váltásához egy brutál hang van hozzárendelve, nem titkolt a funkció,
vagyonőr vagyok és ha bármikor elmegy az áram amikor szunyókálok, ne legyek kellemetlen helyzetbe, ez a hang felébreszt.
És a Magisk modul sajnos működése közben ezt valahogy triggereli, és éjjelente 4-5x felordít a telefon.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.