Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) #79335424 válasza -PLevi- (#20894) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez TiBi pro -ban van és sztem egy nagyon érdekes feature. Megpróbálom egy példán keresztül bemutatni. Van egy VOIP alkalmazásom, amiben manuálisan, bármilyen SIP szervert be tudok állítani, de csak azt az egy beállítottat tudja kezelni. TiBi -ben engedélyezem az adott alkalmazásra a kettős adatmódot és nevet adok nekik. Aztán kiteszem TiBi adatmód választó Widgetét a főképernyőre, rábökök és kiválasztom az egyik adatmódot. Elindítom a VOIP alkalmazást és beállítom az egyik szervert. Majd kilépek, a widgeten adatmódot váltok és megint elindítom az alkalmazást. Ekkor úgy jelenik meg, mintha semmit se állítottam volna be. Bekonfigolom a másik szervert. Innentől, amelyik TiBi profillal indítom az alkalmazást, azzal a beállítással fog futni. Így lehet pl. egy könnyed, RAM kímélő és egy addonokkal megpakolt verziója ugyanannak a böngészőnek, stb, stb. Ami számomra érthetetlen, hogy miért csak widget -tel lehet kezelni az adatmódokat. Ha parancsikont lehetne hozzájuk rendelni, akkor automatizálóval is lehetne kezelni az adatmód váltást. De, azért így sem reménytelen az ügy. A trükk lényege, hogy TiBi duplikálja az alkalmazás /data/data alatt található könyvtárszerkezetét és a választott adatprofilnak megfelelőt symlinkeli az eredeti elérési útra. Így, az alkalmazás mindebből semmit sem "vesz észre". Ilyen symlinkelősdit pedig TiBi nélkül is össze lehet hozni. Egyik fórumtársunk már csinált is erre, működő Tasker profilt. Különböző szerver konfigokkal tudta automatizáltan indítani ugyanazt a VOIP klienst.

[ Szerkesztve ]

(#20902) vicze válasza aprokaroka87 (#20900) üzenetére


vicze
félisten

:D
És lett benne GPS? :P

(#20903) aprokaroka87 válasza vicze (#20902) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nem,persze a gps rész piros volt a taskerben:)

(#20904) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok

a telefonon készenléti állapotban be van kapcsolva a wifi.
viszont amikor bekapcsolom akkor szinkronizál le és akkor kapom meg az értesítéseket fb, email stb.. ez miért van?

Szépnapot!

(#20905) Bici válasza vicze (#20888) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Van egy MyAudio tablet, pontos típust nem tudok, de egy elég tré darab, Allwinner A10 van benne. 4.2-es droid.
És van egy Xperia Ray teló, amin jelenleg 4.0 van, de tervezek rá 4.4-et rakni.
Utánanézek az általad említett dolgoknak. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20906) aprokaroka87 válasza Dexter-2000 (#20904) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

miből gondolod hogy az jó ha folyamatosan kommunikál a szerverrel pl a google?

(#20907) -PLevi- válasza #79335424 (#20901) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszönöm a részletes kifejtést! :R
Jó tudni, hogy ilyen lehetőség is van a TiBi-ben, lehet hogy egyszer még szükségem lesz rá.

(#20908) cappa72 válasza #79335424 (#20901) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi, hogy megosztottad érthető példán keresztül. :R
Nagyon hasznos!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20909) Dexter-2000 válasza aprokaroka87 (#20906) üzenetére


Dexter-2000
őstag

a fb leveleket csak akkor kapom meg ha bekapcsolom a kijelzőt, és volt úgy hogy az üzenetet már kb 1 órája meg kellett volna kapnom.

Szépnapot!

(#20910) phanfantom válasza Dexter-2000 (#20909) üzenetére


phanfantom
senior tag

Futhat a háttérben az alkalmazás? Védetté van téve? A beállításokat nézd át, engedélyezz mindent. Ezek után wifi-n mennie kellene.

(#20911) -PLevi- válasza Dexter-2000 (#20909) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Mi a készülék pontos típusa?
Egyes telefonokon előfordul hogy külön engedélyezni kell az ilyesmit, talán a háttérben futást, pl. Huawei (EMUI).

(#20912) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

jól van köszi, m8-ról van szó :)

Szépnapot!

(#20913) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

amúgy valaki tudja hogy pl a gooogle hogy kommunikál mobilrol a szervereivel?
ugyanis ha az autosync bevan kapcsolva,akkor egyszer végigfut a fiókok szikronizálásán és ennyi,viszont ha végig bekapcsolva hagyom az autosync opciót és küldök egy levelet másik gmail címre akkor nem történik szinkronizálás.
viszont ha ki majd bekapcsolom az autosync opciót...akkor már megkapom push-ként
pedig az e-mail el van küldve...mert ott van az "elküldve" mapábban.
bár lehet hogy a szerverig eljut,de a kiküldés nem mindig stimmel

(#20914) vicze válasza Bici (#20905) üzenetére


vicze
félisten

Az Allwinner A10 tudja(USB Audio Class 2-t támogat), és amennyit találok az annyi, hogy CM9-cel ment, de gyári ROM-mal nem biztos hogy megy.

Ray érdekesebb:
"Some say it works, some say it does not. Perhaps it needs a powered usb hub?"
CM10-ben van USB audio driver hozzá elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#20915) Bici válasza vicze (#20914) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Kár, hogy a Ray nem tudja, pont azzal lett volna igazán jó használni. Lehet, hogy majd be kell újítanom egy új telóba a jó minőségű zenéért.
De nem mostanában, mert elég nekem a Ray minden másra CM11-gyel.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20916) vicze válasza Bici (#20915) üzenetére


vicze
félisten

Bocsi, javítottam. :B Rosszul emlékeztem a SoC-ra.

[ Szerkesztve ]

(#20917) Bici válasza vicze (#20916) üzenetére


Bici
félisten

Hmmmm, akkor ideje Rom-okat túrni. :K
Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20918) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!

Segítsetek mert megőrülök.

Röviden a sztori. Vettem egy Prestigio 7557 Grace telefont. Kézhezvétel után pár nappal érdekes jelenségre lettem figyelmes... töltés nélkül emelkedett az aksi %. Á mondom biztos hülye az android. Viszont gyári visszaállítás utána is csinálta, úgyhogy elküldtem a szervizbe, ahol ki is cserélték a készüléket, kb 2 hét alatt.
Az új készüléket boldogan elkezdtem használni, majd jött egy üzenet, hogy van frissebb firmware, telepítsem. Mondom neki ok, letölti, majd újraindul, elkezd telepíteni,majd hiba és nem települ fel. Hívom a szervízt, hogy ez most mi, erre mondják, hogy megint küldjem vissza... Újabb két hétig nincs teló, majd visszaküldik szoftver újratelepítéssel, és a frissebb firmware-el. Na ezek után emrtem azt gondolni, hogy most már végre minden rendben lesz, végre van telefonom, amit 2 hónapja vettem.... Erre tegnap este kíváncsiságból ránéztem az akkumulátorra és láááám, megint töltődött napközben magától, persze megint töltés nélkül :O

Megint a készülék lenne rossz? Ebben már kezdek kételkedni... Valamelyik alkalmazás okozhat ilyesmit?

Kezd nagyon elegem lenni, a fogyasztóvédelem megkeresésén is gondolkodom :( A végtelenségig küldözgessem szervizbe? Na azt már nem. Kiadtam egy valag pénzt a telóért, viszont a sok szervizbeküldözgetés miatt olyan mintha meg se vettem volna, használni nem tudom... Ott tartok, hogy kérem vissza a pénzem valamilyen úton módon...

Kössz a véleményeket előre is.

(#20919) beg válasza Nauda (#20918) üzenetére


beg
veterán

Prestigio is egy feláraztott átszitázott kínai kacat. Sajnos ez ilyen. Én visszakérném a pénzem. Valószínűleg hibás az a frissítés, ami után csinálja.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#20920) aprokaroka87 válasza Nauda (#20918) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem ez valami kernel vezérlés gond lehet.
vagy az OS kergül be valamitől.
én olyannal is találkoztam hogy lemerült pl 5%-ra és felraktam töltöre akkor a számláló nem mozdult,aztán kb 10 akksi ki/be vétel után hajlandó volt ki írni hogy 40%.
Kiderült hogy a kijelzés aludt be
és az pont egy prestigio termék volt.
Annál történt meg egyszer hogy kb 30 perc alatt merült le 95%-rol 10%-ra,úgy hogy az illető hozzá sem ért.

(#20921) cappa72 válasza Nauda (#20918) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szoftver okozza; kijelzési probléma, ahogy a többiek is írták.
A gyártó nem töltötte ki megfelelően a fogyasztási adatokat (most nem találtam az ehhez tarozó linket, kelzsoca linkelte, csak nem ebben a topikban), így az akármit és a bármit is számolhatja kijelzésnek.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20922) Nauda válasza beg (#20919) üzenetére


Nauda
tag

Na ennek nem örülök.... De ha a frissítés lenne a ludas, akkor talán többen is hőzöngenének a neten (külföldi oldalakon), hogy hülyeségeket irkál ki frissítés után...

A CPU energiatakarékos mód eddig be volt kapcsolva, most kikapcsoltam...
A CPU maximális teljesítményének korlátozása az akku kímélése és az eszköz hidegebb működése érdekében.

Ez nem okozhatja? Tudja valaki, hogy ez a funkció hogyan is működik? Talán ha a feszültséggel játszik, akkor akár ettől is megzavarodhat az aksi %? Ilyen funkció mindenkinél van?

[ Szerkesztve ]

(#20923) aprokaroka87 válasza cappa72 (#20921) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

batterystats.bin-nek nincs hozzá esetleg köze?

(#20924) Nauda válasza cappa72 (#20921) üzenetére


Nauda
tag

Na látom ti vágjátok a témát :R

Na és akkor most mihez is kezdjek? :) Van rá megoldás?

(#20925) cappa72 válasza aprokaroka87 (#20923) üzenetére


cappa72
nagyúr

Forrás
Last but not least, batterystats file is simply a logging tool that monitors your battery behavior. The "stats" part is pretty self-explanatory.
The actual Power Manager lies in kernel, not in /data partition which accessible to anyone

Tehát a batterystat.bin csak loggol.
A kernelben van a tényleges energiakezelő.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20926) aprokaroka87 válasza cappa72 (#20925) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

köszi :)

(#20927) Nauda válasza cappa72 (#20925) üzenetére


Nauda
tag

Előrebocsátom, hogy nem értek hozzá, elnézést ha nagy hülyeséget kérdezek :R

A firmware update-nek van köze a kernel-hez? Talán épp a firmware frissítés miatt szált el a dolog? :O

(#20928) cappa72 válasza Nauda (#20927) üzenetére


cappa72
nagyúr

Legtöbb esetben egy FW udate/upgrade új kernel is szokott jelenteni.
Ez miatt igen, lehetséges, hogy az előző verzió jól működött, az új pedig nem.

Jó tapasztalati példa volt erre a Lenovo A820-nál néhány 140-es jelölésű frissítés, ami jól elvitte pontosan ezt a töltéskijelzési érték helyességét. Aztán a legutolsó frissítés teljesen rendbe rakta.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20929) aprokaroka87 válasza cappa72 (#20928) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

de ha jól olvastam akkor az elözöző firmware is produkálta ezt a hibát ezért vitte szervizbe
tehát simán lehet,hogy a hibát nem javittották az új firmware-ben
nyilván az a kérdés ilyenkor,hogy tudnak-e a hibáról

(#20930) Nauda válasza aprokaroka87 (#20929) üzenetére


Nauda
tag

Végiggondoltam a dolgot. Csak az új firmware-el tapasztaltam a problémát. A régivel szinte nem is használtam.

Az első készülék bekapcsolása után rögtön jelzett, hogy van frissítés ami rendben települt is. Majd produkálta az "öntöltődő" jelenséget. Erre a szerviz kicserélte a készüléket.

Az új készüléket meg kapásból visszaküldtem, mert a frimware telepítés hibát jelzett. És mivel már fel voltam húzva hogy már megint szar valami, ezért kapásból visszaküldtem. Most pedig már frissített firmware-el kaptam vissza.

Vissza tudom tenni rá valahogyan az eredeti firmware-t, hogy teszteljem? Semmi kedvem a szervizre bízni a dolgot.

(#20931) cappa72 válasza Nauda (#20930) üzenetére


cappa72
nagyúr

Persze, ha megvan a régiről a mentésed.
Vagy a prestigio oldaláról le tudod valahogy szedni. Ehhez meg kell nézni, hogy van-e támogatás.
Esetleg egy ugyanolyan telefonról készült régi FW mentés is jó.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20932) Nauda válasza cappa72 (#20931) üzenetére


Nauda
tag

Hát ez érdekes... Most tettem le a telefont a szervizessel és azt mondta, hogy ezután a szoftverfrissítés után már csak alaplap cserével tudják visszarakni a korábbi verziót, de az újabb két hét :( Viszont te meg azt írod, hogy simán visszarakható :)

Erre feltettem a kérdést, hogy amúgy az aktuális készüléknél mi okozta a frissítési hibát? Alaplap csere után ez nem fog fenn állni ismét? Erre meg azt mondta, hogy a flash memória hibája okozhat ilyesmit, de azt is hozzátette, hogy nem tudja pontosan a hiba okát. Arról megerősített, hogy alaplap csere után ilyen frissítési hibára nem kell számítani... vagyis ha netán kijön egy újabb frissítés, akkor annak gond nélkül működnie kell majd.... Bár én már sajnos abban is kételkedem, hogy valaha is gond nélkül fog működni :(

Sajnos mentésem nincs a korábbi verzióról, letölteni meg csak az újabbat tudom :O

http://www.prestigio.hu/catalogue/MultiPhones/MultiPhone_7557/PSP7557BLACK#/product-support

(#20933) cappa72 válasza Nauda (#20932) üzenetére


cappa72
nagyúr

ezután a szoftverfrissítés után már csak alaplap cserével tudják visszarakni a korábbi verziót,
Ezen nagyon meglepődnék, extrém esetektő eltekintve (flash memória hiba). (értsd úgy, hogy szerintem nettó baromságot mondtak)

a flash memória hibája okozhat ilyesmit
Feltételes módban persze, okozhat.
Mivel nincs másik készülék, amiről átrakható lenne a FW, ezért ugye jelenleg csak feltételezünk itt a fórumon, a szerviznek azonban van mindenféle eszköze, fw-je - elméletileg.
Többet akkor lehetne mondani, ha tényleg lenne olyan "donor", amin a régebbi FW van.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20934) #79335424 válasza cappa72 (#20933) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem valószínű, de lehet benne egyéb csavar is. Lásd SGS 3, V1 -es és V2 -es EFS. Az EFS tartalma egyedi. Frissítésnél megváltozik a formátuma, de nincs külön tool a visszakonvertáláshoz. Ha nincs a saját V1 -es EFS -edről mentésed, akkor nem tudsz egyszerűen downgrade -elni.

(#20935) cappa72 válasza #79335424 (#20934) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azonban ez MTK alapú, MT6592 (ha jól láttam).
Egyedül főverzióváltás esetén lehetnek gondok, de az 1.0.6 to 1.0.7 frissítés vélhetően nem ezt tartalmazza.
Tudom, nem néztem meg a firssítés tartalmát, de nem tűnik főverzióváltásnak.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20936) Nauda válasza #79335424 (#20934) üzenetére


Nauda
tag

Hát srácok, köszönöm szépen, okosabb lettem. Ha már ennyit szenvedtem vele, akkor nem hagyom annyiban. Két hét ide vagy oda, már mit sem számít. Ha meg valóban lehet gond a flash memóriával is, akkor inkább cseréljék ki az egész alaplapot....

Megy vissza ismét a szervizbe, ha meg utána is szar lesz, akkor megyek a fogyasztóvédelemhez vagy kiba**-om a kukába :D

Amúgy jó kis gép lenne :DDD

Jaaaa még egy dolog most ugrott be: tegnap reggel ciklikusan újraindulgatott vagy 10-szer egymás után. Az indítóképernyőnél magakadt majd újraindult... az ág is húzza ezt a telót. Ezen már csak nevetni tudok :C

Még 1x is köszönöm a hsz-eket.

[ Szerkesztve ]

(#20937) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

na kérem teszteltem egy antivirus appot

most komolyan,milyen virusvédelmi app az ami valósidőben nem ismeri fel pl azt a ha egy luckypatcheres mókolás történik,azaz nem riaszt hogy itt valami nem stimmel,de ugyanez vonatkozik más appokra is.
tehát pl ha futásidőben modosul a dex file a viruskergetőnek fogalma sincs róla,de ugyanez vonatkozik pl a valós idejű engedély kezelésre is.
illetve csináltam egy olyan tesztet hogy a hots file-t módositottam
az m.mobilarena.hu cimet átirányitottam a google.com ip-cimére és megnéztem hogyan reagál az antivirus app...kérem szépen sehogy,viszont itt tapasztaltam egy érdekes dolgot ami talán pozitiv is lehet,méghozzá azt hogy az opera mini bizony nem irányitotta át a google-com-ra az m.mobilarena.hu cimre
az uc mini browser átirányitott,az uc browser service 503 hibát dobott.

tehát az esetleges "áloldalas" támadás elleni védelem is böngésző függő.

Egy antivirus appot teszteltem most,de rájöttem ez számomra elbukott a valósidejű teszten.

[ Szerkesztve ]

(#20938) géeles válasza aprokaroka87 (#20937) üzenetére


géeles
aktív tag

Ezek nem arra vannak....
Csicsa micsa szép animációval "keres", vedd meg a prémiumot-reklámmentesíts fizess.
Ezektől sokkal erőforráskímélőbb ha mindenről van mentésed, aztán valami miatt gebasz van gyári visszaállítás, aztán mentések vissza.
Megvan annyi idő alatt amit ezekkel foglalkozol, tesztelgetsz feleslegesen, meg dobálja a hülyeségeket.
Nem szabad ki sem próbálni ilyeneket, már le van írva párszor.
:(

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#20939) aprokaroka87 válasza géeles (#20938) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

tudom csak kiváncsi voltam rá,mit tud,most egy másikat tesztelek :)

meg igazából azért irtam le hogy akik annyira szeretik felrakni az ilyeneket lássák hogy a viselkedés alapú védelmük kb 0-t ér.

[ Szerkesztve ]

(#20940) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Abban kérnék segítséget, hogy minden Androidnak lennie kell recovery menüjének, ugye? Azt akkor is elő kellene tudnom csalni, ha a gyerek elnyomta sokszor a bejelentkezésnél a mintát, ugye?
Van a kezemben egy nevenincs (de konkrétan semmilyen név/jel/minta/szag) gépezet, és minden lehetséges hangerő+power kombinációt végigpróbáltam kétszer, de nem találok recoveryt benne...
A reset gomb a hátulján nem oldja meg a problémát.
Hálás lennék, ha segítene valaki.
Köszi.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#20941) beg válasza Játékos (#20940) üzenetére


beg
veterán

Mondtad, hogy végigpróbáltad, de azért fuss neki még egyszer próbaképp.

To do a factory data reset, follow these steps:

1. If your phone is on, turn it off.
2. Press and hold the Volume up button and the Power button at the same time until the device turns on.
3. Press the Volume down button to select "Recovery mode." If you need to navigate to the "Recovery mode" option, use the Volume up button to move the arrow and the Volume down button to select it.
4. You’ll see an image of an Android robot with a red exclamation mark and the words "No command."
5. While holding down the Power button, press the Volume up button and release it.
6. Use the volume buttons to scroll to "wipe data/factory reset" and press the Power button to select it.
7. Scroll down to "Yes - erase all user data" and press the Power button to select it.

Esetleg ezeket a kombókat is próbálhatod:
Volume Up + Home + Power
Volume Down + Power
Home + Power

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#20942) #79335424 válasza aprokaroka87 (#20939) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Én sem használok vírusírtót, de hasznosnak tartom az ilyen éles teszteket. Tudomásom szerint, az Opera mini abban különbözik a többi böngészőtől, hogy a kliens adatforgalmát a csönkentendő, átküldi a kért oldalt a saját szerverén, ami azt lebutítja. Sztem emiatt akadt el a dolog.

géeles:
Ha a vírusírtó erőforrásigényét a mentések automatizálására fordítaná a user, akkor egyáltalán nem kéne foglalkoznia a mentésekkel. :)

[ Szerkesztve ]

(#20943) aprokaroka87 válasza #79335424 (#20942) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igen abban különbözik.
viszont kifogom probálni az opera maxon keresztül is a többi böngészőt.

(#20944) vicze válasza aprokaroka87 (#20943) üzenetére


vicze
félisten

Operánál két szint van a tömörítésben.
Az Opera Mini csak egy kvázi HTML megjelenítő kliens, nem valódi böngésző(az én szememben). A kért oldal teljes lekérése és feldolgozása szerver oldalon történik, a mini már csak a végeredményt kapja, ezért nem úgy működnek benne a dinamikus oldalak ahogy "kellene", és erősen JS-re épülő oldalt nem túl jó benne használni. A szerver oldal tömörít mindent ami az oldalon található képeket konvertálja és HTML-t is tömörítve küldi a mini-nek.

A Opera Turbo és a Max, magába az oldalba és az adatforgalomba annyiban nyúl bele, hogy pl. a képeket átkonvertálja WEBP-re, videókat WEBM-re, és a szöveges részeket is tömöríti. A Max egy VPN kapcsolatot hoz létre automatikusan az Opera szervrei között és minden adat keresztül megy rajtuk.
HTTPS-t nem tömörít egyik se, mivel ahhoz nem férhet hozzá!

(#20945) vicze válasza Játékos (#20940) üzenetére


vicze
félisten

"minden Androidnak lennie kell recovery menüjének"
Vanni van, de nem kötelező, hogy GUI-ja legyen. :( Pl. Sony-nál nincs, így nem tudsz belépni.

Viszont fastboot, kötelezően kell legyen.
Onnan pedig ezzel resetelni lehet:
fastboot erase userdata
fastboot erase cache

[ Szerkesztve ]

(#20946) aprokaroka87 válasza vicze (#20944) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ertem köszi! :)

(#20947) aprokaroka87 válasza vicze (#20945) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

csak akkor van bibi ha a fastboot menü valami kinai megoldás:)

(#20948) vicze válasza aprokaroka87 (#20947) üzenetére


vicze
félisten

A Fastboot-nél pont az a lényeg, hogy felőlem szanszkrit is lehet. :P Csak rádugod a gépre és megy 99%-ban generic USB driverrrel.

(#20949) aprokaroka87 válasza vicze (#20948) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

na jó igen
viszont ugye elméletileg úgy elérhető az adb is,ha jól emlékszek.

(#20950) cappa72 válasza vicze (#20948) üzenetére


cappa72
nagyúr

A régi mt6572/82 előtti SoC-ok (csak Mediatek) nem támogatták a fastboot-ot.
Fastboot-hoz nem kell az usb debug bekapcsolása?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.