Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) beg válasza Ice&Lime (#20300) üzenetére


beg
veterán

Adb és aroma fájlkezelő, de ezeket a napokban már mondtuk neked.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#20302) Ice&Lime válasza beg (#20301) üzenetére


Ice&Lime
veterán

És akkor a telón hozzá nem kell nyomkodni, engedélyezni semmit?,mert ugye most jelenleg nincs rajta kép.

(#20303) Keeperv85 válasza Ice&Lime (#20302) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha be volt kapcsolva az usb debug, akkor semmit. ...de az már gyanús, hogy törölt bootanimáció mellett, miért nincs kép vajon...

(#20304) beg válasza Ice&Lime (#20302) üzenetére


beg
veterán

Custom recovery+aroma. Ha ezek telepítését meg tudod oldani, működni fog. (Ha az usb debug be van kapcsolva a fejlesztői lehetőségeknél.)
Ha nincs bekapcsolva, és nincs a telefonnak fizikai gombos hard reset funkciója (pl. bekapcs és valamelyik hangerő hosszan), akkor hosszabb menet lesz. Az itt olvasottakból nem fogod tudni egyedül megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#20305) Mr Dini válasza Ice&Lime (#20302) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Egy készülék típus jobb lenne. (Bocs, ha vótmá, nem rémlik, h írtad :B)

Ahogyan a többiek is írják a c. Recovery segíthet.

Ha samud van pl(mondjuk nem gondolom, ha a bootanimáció zip), akkor gyerekjáték cwmet rávarászolni, de ha van a telón factory mód, akkor is könnyű feléleszteni.

Persze ha a recoveryt cwmre cseréled, akkor garit buktad.(általában így van a gyártók többségénél)

De speciel én letöröltem az animációkat és úgyis bootolt az eszköz, csak várni kellett.

Szerk.: vagy, ha valóban volt root a rendszerben és az adb is be volt kapcsolva, akkor ritka szerencsés vagy! Csak szerezned kell egy bootanimációt, majd kiadni a su, majd az adb push <elérési út a PC-n>.zip /sdcard/ [azért ide, mert tudtommal az adb push nem tud rootos mappákba írni, csak ha írhatóként van felcsatolva nem rootként is] ezután csak be kell rakni a helyére az animációt az mv /sdcard/bootanimation.zip / .

Persze az sdcardos elérési út lehet más is, csak tudja beleírni a fájlt. ;)

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20306) LyonnaisFan1 válasza Quasi_modo (#20298) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Sztem az lesz, bár először megnézem, amit a Oldman2 írt.

Oldman2

Köszi! Sztem megnézem azt. Hátha kidobja amit ki kell dobnia :))

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#20307) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Az usb debugging nem volt bekapcsolva egyébként.
De, sikerült megoldani sajátos módon.
Bármennyire is furcsán hangzik, a nyitja a dolognak az "auto rotate" funkció volt (még jó, hogy az be volt kapcsolva).
A telót ahogy ki/be kapcsolgattam úgy forgolódott közben, úgy az a funkció is működésbe lépett (mind mindig) és akkor lepődtem meg. Függőlegesen, normál helyzetben semmi képe nem volt egyáltalán, viszont a forgatás hatására vízszintesen tartva adódott egy kb. 1/3-ad kép rész, a jobb szélén. Na most, mivel a többi részén nem volt kép, ezért ott találomra kellett nyomkodni - kiválasztani az explorer programot a menüből nem volt így könnyű, aztán engedélyt kiadni a programban - majd azon a kis ficaknyi kép részen ügyeskedni kellett ide-oda húzva a mappákat keresgélni és megtalálni a cél mappát, majd ott kitöröltem a bevitt helyettesítő fájlt, aztán újraindítottam. Újraindításkor az eredeti helyett egy android felirat "boot animáció" lépett érvénybe, de legalább már volt képe. A sim kártya leblokkolódott, előszedni a régi papírját a kártyának és fel is kellett oldani. Majd miután bejött a teljes kép, a régi fájlt visszaneveztem az eredeti nevére és ismét újraindítottam. Így már a régi lett ismét.
Szóval, animáció marad véglegesen, jó az úgy ahogy van.

(#20308) diablo1984


diablo1984
veterán

sziasztok!

adott egy telefon, ami már 2 éves és járt rajta pár rom(lenovo a800) és olyan hibába ütköztem, hogy egy korábbi romot raktam rá, de a lenovo logonál megáll a tudomány, onnan nem megy tovább! mondom én vagyok a hülye, wipe-oltam, újra feltoltam, megint addig jutott, sőt azóta próbáltam még 4 romot, az is a lenovo felíratnál megáll!
flash tollal tooltam fel egy orosz romot, az felmegy, el is indul, csak nem magyar!

2 kérdésem lenne:
- ha recoveryvel így járok, akkor hol lehet a hiba, már recovery-t is cseréltem, de nem változott a helyzet
- az orosz romba vajon bele lehet-e rakni a magyar nyelvet? mert a flash tool az azt az orosz romot fel tudja tolni úgy hogy el is induljon......

(#20309) Mr Dini válasza diablo1984 (#20308) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Wipe alatt a data a dalvik cache a cache és a system is formázva lett? Utána tetted fel a romokat és így is ezt produkálja? :F

Mielőtt a zipet flashelnéd a mounts and storage alatt javaslom, h csatold fel a systemet.

Más ötletem nincs... :( (egyenlőre)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20310) diablo1984 válasza Mr Dini (#20309) üzenetére


diablo1984
veterán

igen, minden formázva lett! az a poén, hogy most felraktam rá azt a romot, ami délutánig volt rajta pár hónapig, annak is a logóig jut.....

a mounts and storage résznél a cache van unmountolva a többi mount. ez így jó?

[ Szerkesztve ]

(#20311) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Szeretnék egy ingyenes apk játékot kicsit átszerkeszteni, azon belül a zenéjét. A music mappában .jet kiterjesztésű fájlok vannak. Ezeket hogyan lehet szerkeszteni, lehet-e egyáltalán? (kibontva a csomagot több audio-ra utaló fájlt már nem találtam).

(#20312) Mr Dini válasza diablo1984 (#20310) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen. Az így jónak tűnik.

Gondolom vmelyik rom elpartícionálta a telót, v valami ilyesmi gondja lehet...

Aromával (fájlkezelő) rá lehetne nézni, vagy esetleg adbvel, h mi lehet a gond.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20313) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#20311) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Illetve a .tex kép fájlokat szerkeszteni. Pl. .tex-ből .jpg-be és .jpg-ből .tex-be úgy, hogy ne legyen üres az átkonvertált fájl, mert egy konvertáló programmal próbáltam és a végeredmény üres jpg-k lettek.

[ Szerkesztve ]

(#20314) air válasza Ice&Lime (#20313) üzenetére


air
nagyúr

Attól, hogy ingyenes, még nem biztos, hogy a készítője engedélyezte az utólagos módosítást.
Szerintem nem véletlenül nem lehet belenyúlni.
Egyébként miért akarod ezt tenni?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20315) Ice&Lime válasza air (#20314) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Pár háttérkép nem tetszik benne, azt szerettem volna kicserélni másikra.
Szóval akkor van ilyen, hogy nincs engedélyezve?..
Már több programmal próbáltam átkonvertálni pdf-re, de a pdf-et nem tudja megnyitni semmi, mert hibás lesz.

(#20316) t420s


t420s
aktív tag

A mobilommal netezek. Ha fenn vagyok a 3G-n és jön egy hívás a hívás idejére ledob a netről. A hanghívásnak elsőbbsége van.
Van arra mód hogy netezés alatt a netnek elsőbbsége legyen és ne a 3G kapcsolatot szakítsa meg, hanem a hívást dobja el?

Droid 4x root van.

Köszönöm

(#20317) kemotox


kemotox
addikt

Helló!
Az android alap e-mail kliensében be van állítva egy fiók, a jelszót ki lehet valahogyan bugázni onnan? Véletlenül kidobtam a papírost amire a céges e-mail fiók jelszava volt írva, és meg akarom csinálni PC-n is.
Ha nem, akkor marad az újra elkérés a rendszergizdától.

Köszi!

(#20318) air válasza kemotox (#20317) üzenetére


air
nagyúr

Nem lehet.
Az alkalmazások nem a jelszót tárolják, hanem a hash kódját.
Legalábbis amelyik rendesen van megírva.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20319) meno10


meno10
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni!
Olyan telefon keresek amelyet elsősorban a fotó tudása miatt vásárolnék a legfontosabb szempontom az lenne hogy nagylátószögben tudjon fotózni kb. 150-170°-os látószöggel rendelkezzen! Belső terekben kell fényképeznem, eddig előtétlencsével oldottam meg a dolgot de sajnos nekem az néha macerás és nem a legjobb képminőséget adja sajna!
Ha van-vannak ilyen telefonok kérlek soroljátok, márkától-ártól függetlenül jöhet minden!

(#20320) Quasi_modo válasza meno10 (#20319) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

[link]

valami

(#20321) air válasza meno10 (#20319) üzenetére


air
nagyúr

Ez bármelyik telefonhoz jó.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20322) meno10 válasza air (#20321) üzenetére


meno10
csendes tag

Köszi szépen, sajna ez is egy előtét "fényképező" de ennek is kicsi a látószöge jó ha van 60-70fokos látómezeje úgy hogy ez mindkét szempontból sem jó.

(#20323) kemotox válasza meno10 (#20322) üzenetére


kemotox
addikt

Galaxy S4 Zoom?

(#20324) AttilaN


AttilaN
tag

Szép napot!

Egy nagyon idegesítő jelenség nehezíti meg mindennapjaimat. A kijelző érintésekor egy másik pontban is érintést érzékel a telefon. Ha jól tudom ezt ghost touch-nak hívják. Valakinek van tapasztalata hogyan lehet ezt megszüntetni?

(#20325) nanorambo


nanorambo
őstag

Sziasztok.
Az miért van, hogy van 270 mb szabad helyem a mobilon és 180 az sd kártyán viszont nem enged telepíteni semmilyen alkalmazást (még a pár megás számológépet sem) a play áruházból, arra hivatkozva, hogy nincs elég tárhely.

(#20326) meno10 válasza kemotox (#20323) üzenetére


meno10
csendes tag

Sajna az S4 Zoom is csak 24mmes gyújtótávval rendelkezik ami szintén csak 80fok körüli látószög, köszi az ajánlatot! :)

(#20327) Viktor0610 válasza nanorambo (#20325) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert az Android a teljes hely min. 10%-át kéri szabadnak egy program telepítéséhez.
Átmeneti megoldás a különböző telepített appok átmeneti tárának törlése (pl. böngésző, Fb, stb...), teljes megoldás a nem használt programok törlése, legvégső esetben a készülék átparticionálása.

Samsung Galaxy A54

(#20328) nanorambo válasza Viktor0610 (#20327) üzenetére


nanorambo
őstag

Ó bakker. :(
Köszönöm a választ! :R

(#20329) air válasza meno10 (#20326) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem 150-170 fokos nagylátószögű optikája még egy kompakt gépnek sincs, nemhogy mobiltelefonnak. Ekkora látószögű optikát talán DSLR gépen lehet elérni.
De ha beltérben akarsz ilyen képeket készíteni, akkor inkább keress egy olyan fényképező appot, ami jó panoráma képeket készít!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20330) diablo1984 válasza Mr Dini (#20312) üzenetére


diablo1984
veterán

mit nézzek rajta, vagyis mit kellene látnom? amelyik rom átparticionálhatta, az a poén, hogy az is a boot logóig jut, az sem megy tovább!
most már olyan szinten állok, hogy egy flashtoolos romnak hála(ami 13 perc után megállt a telepítésben....) az imei számaim is elszálltak, így ahogy mondani szokás egyre mélyebbre jutok......

(#20331) Banyai87


Banyai87
csendes tag

Sziasztok!
Lolipopon (5.1.1) be lehet olyat állítani, hogy mobilnetre csak akkor csatlakozzon, ha nem talál wifit? Szóval hogy folyamatosan tartsa a netkapcsolatot, de automatikusan váltson wifi és mobilnet között, a wifit preferálva.
Előre is köszi! :R

(#20332) Viktor0610 válasza Banyai87 (#20331) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi? :F Az Android már "ezer éve" így tesz.
Amennyiben aktív a mobil internet és lecsatlakozol a wifiről, automatikusan átvált mobilnetre.

Samsung Galaxy A54

(#20333) Banyai87


Banyai87
csendes tag

Jó bocs, most lett először androidos telefonom. :)
Ezek szerint ha wifit talál, akkor nem húzza le a mobilnet adatforgalmat.
Ez jó hír, köszi! :)

(#20334) air válasza Banyai87 (#20333) üzenetére


air
nagyúr

"ha wifit talál"

Azért ez nem ennyire egyszerű. Ismert wifire csatlakozik, amire korábban már megadtad az jelszót.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20335) Banyai87 válasza air (#20334) üzenetére


Banyai87
csendes tag

Ok, úgy is tökéletes. Köszi a segítséget!

(#20336) #79335424 válasza t420s (#20316) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én csak közvetett módszereket ismerek. Automatizált hálózatmód váltás, ussd kód futtatása a szolgáltatónak, dualSIM esetén a hanghívós kártya slot deaktiválása, stb.

(#20337) aimettirlz


aimettirlz
tag

Valakinek esetleg építőjellegű tapasztalata wifi beragadás ügyben? :F :R

® aimeTTi atticuS ™

(#20338) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#20292) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Vki? :R

[ Szerkesztve ]

(#20339) #79335424 válasza IMIIKE1998 (#20338) üzenetére


#79335424
törölt tag

A hibajelenségekből arra következtetek, hogy kifogy alóla a RAM, a rendszer meg elkezdi bezárogatni a háttérben futó alkalmazásokat. A specifikáció alapján egyébként sem egy "Gamer" teló. Át kéne nézned alaposan az alkalmazás menüt, hogy milyen RAM -zabálók futnak (pl. Facebook).

(#20340) air válasza IMIIKE1998 (#20338) üzenetére


air
nagyúr

És ezt miért a szakmai topikba írtad?
Át kellene olvasnod az SP topikot rendesen, mert látom elég gyakran write-only üzemmódban vagy. :U

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20341) géeles válasza air (#20340) üzenetére


géeles
aktív tag

Vagy csak szedje azt a CleanMaster-t vagy mit.......
:C :))

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#20342) Rage47


Rage47
veterán

40-50 körül 50-60 körüli szülőknek milyen androidos okostelefont ajánlanátok? A lényeg, hogy nagy legyen, ne indulgasson újra, alap alkalmazások legyenek (FB, böngésző, Email, Snapchat, Youtube). 0 játék.

(#20343) air válasza Rage47 (#20342) üzenetére


air
nagyúr

Android szakmai topik, nem telefon ajánlós.
Keresd a "Miyen okostelefont vegyek?" címűt!
Kb. 1 napja írtuk le.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20344) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Van nekem egy apk fájlom, aminek a kódjának egy sorát módosítani szeretnék. Viszont nincs hozzá pc-m, Windows-al, hogy ezt megtegyem. Megvan az app forrása is. Kivitelezhető ez valahogy androidon? Apk kicsomagol, kódot módosít, visszacsomagol. Vagy forrásból is jó lenne. A neten már egy órája keresek használható anyagot, de semmi ígéretes.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20345) GGAllin


GGAllin
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy olyan böngésző alapú játékot ami futtatásához Flash Player szükséges tudok e Androidos tableten elindítani? ... A hibaüzenet linkje azt írja hogy nem támogatott eszköz, akkor ez ennyi vagy van valami megoldás rá? :F
Esetleg az Android verzióval lehet probléma? 3.10.17 a kernel verzió..
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

bite it you scum !! ~GGA

(#20346) Mr Dini válasza teo77 (#20344) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Tegyél fel dosemuval win 95-öt. ;] :DDD

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20347) nahy22


nahy22
újonc

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Kaptam a sógornőmtől egy sony xperia m2 telefont.
A gyári beállítást visszaállítottam, viszont most vettem észre, hogy a hívástiltásnál MINDEN tiltva van, a kimenő a bejövő az összes hívás. A sony oldalán azt írják, hogy egy pin2 kóddal lehet ezt visszaállítani, de ha ez be sem lett állítva, akkor ez hogy lehet? Folyamatosan kéri a jelszót a feloldáshoz.
Nincs vkinek ötlete, vmi alapkód ezekhez a telefonokhoz?
Kihoztam külföldre, itt derült ez az aprócska probléma ki... tehát hiába garanciális, nem tudok elszaladni vmi szervízbe. :F

Előre is köszi, ha vkinek van vmi hasznos ötlete!

(#20348) Mr Dini válasza nahy22 (#20347) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Pin2 kód a sim kártyához tartozik. Azt pedig a simez adott kártyán meg tudod nézni.

Amúgy nem lehet, h a teló szolgáltatófüggő(pl telekomos) és csak olyan kártyával lehet használni, különben kódot kér?

Ez a kódkérés mikor jelentkezik?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20349) teo77 válasza Mr Dini (#20346) üzenetére


teo77
őstag

Kérek még ilyen ötleteket :)

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20350) beg válasza teo77 (#20349) üzenetére


beg
veterán

Dual boot tablet.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.