Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) aprokaroka87 válasza cappa72 (#20950) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

én úgy tudom hogy az adb csak akkor,ha az usb debugging bevan kapcsolva,bár nálam alapvetöen van adb mód,ha rádugom a pc-re,így nem kell belépnem a fastboot-módba.

(#20952) lmaresz


lmaresz
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok, de talán a kérdésem ebbe a topic-ba illik leginkább...
Szeretném felrakni a CM12.1-et az S4 minimre, azonban nekem elég idegennek tűnik az, hogy a GAppsot a Githubról kell leszedni. Felvet bennem pár biztonsági kérdést, hogy nem lopja-e el a Google jelszavamat, esetleg nincs-e benne valamilyen kártékony script.
Az az igazság, hogy akármilyen feltöltőben meg nem bízok meg...
Nektek mi a véleményetek erről?

(#20953) vicze válasza cappa72 (#20950) üzenetére


vicze
félisten

Az mt_boot(vagy bármi is volt van) is értelmezi a Fastboot parancsokat, szóval azokon is működik, max. valamiért elérni nem tudod. Többi gyártónak is különböző bootloadere van, alap androidon az aboot/uboot lenne, de ezt pl. szerintem senki se használja, de mindegyikben közös, hogy a fastboot parancsokat mindegyik tudja értelmezni.

Fastboothoz ideális esetben csak az exe kell, és USB driver.
Az ADB teljesen más, nincs közük egymáshoz, más driver is kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#20954) #79335424 válasza lmaresz (#20952) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt, hogy sztem a Github a világ legbiztonságosabb lelőhelye és elképzelni sem tudom, hogy Te mit tartanál ennél jobb megoldásnak. Mármint a lehetőségekhez képest, mivel a CM alapból nem tartalmazhatja.

(#20955) aprokaroka87 válasza lmaresz (#20952) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát olyan nincs hogy 100% biztonság.
amúgy arra kiváncsi lennék hogy a google ellenörzi-e valamennyire a GAPPS csomagokat,vagy az teljesen a CM feladata és esetleges felelőssége is.

(#20956) lmaresz válasza #79335424 (#20954) üzenetére


lmaresz
aktív tag

Persze, hiszen nyílt forráskódú programok lelőhelye a github. Nem tudom mi lenne jobb megoldás, de így hogy a google által nincs hitelesítve, kevésbé érzem magam biztonságban

[ Szerkesztve ]

(#20957) Just_Reboot válasza lmaresz (#20952) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Akkor ne rakj mellé gappsot.

(#20958) lmaresz válasza Just_Reboot (#20957) üzenetére


lmaresz
aktív tag

:C Android Gapps nélkül :D

(#20959) aprokaroka87 válasza lmaresz (#20958) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát az android müködik google nélkül is:)

(#20960) lmaresz válasza aprokaroka87 (#20959) üzenetére


lmaresz
aktív tag

Nyilván, de nem csak telefonálni szeretnék rajta

(#20961) aprokaroka87 válasza lmaresz (#20960) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát azért nem csak telefonálni lehet vele,mármint google nélkül

(#20962) air válasza lmaresz (#20952) üzenetére


air
nagyúr

Ha CM kapcsán ilyen kérdések merülnek fel benned, mit gondolsz magukról a gyártókról és a Google-ről?
Miért nem aggódsz, hogy nálunk nincsenek biztonságban az adataid? :F
Miért pont a githubról letöltendő gapps veti fel benned a kételyt?
Én is kérdeznék valamit.
Biztosan tudod, hogy mit csinálsz, vagy mire készülsz? És ha nem sikerülne, akkor hogyan kell visszaállni az eredeti állapotra?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20963) lmaresz válasza air (#20962) üzenetére


lmaresz
aktív tag

Igen, teljes mértékben tisztában vagyok vele, mit csinálok. Használtam is már CM-et, le is szedtem, nem vagyok teljesen sötét ezekhez. Csak most felvetődött bennem ez a kérdés, mielőtt újra felraknám.
Azért gyanakodok kevésbé a google-re mint egy random github felhasználóra, mert talán a google-nél nem hackerekhez kerülnek a jelszavaim, adataim stb... a githubosat meg ki tudja... van valahol benne pár sor ami küldözget más szerverekre adatokat.

De mindegy, látom ez csak az én "hülyeségem", túlagyalom a biztonságot, más fejében fel se merült ez.

(#20964) aprokaroka87 válasza lmaresz (#20963) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a github nem a hackerek gyülekezője

másfelől meg mondok egy misztikus szót

NSA...és ezzel elmondtam mindent

(#20965) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

root nélkül van rá mód hogy lementsük a gmail fiók jelszavunkat, meg úgy az összeset?

Szépnapot!

(#20966) cappa72 válasza aprokaroka87 (#20964) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha nem cracker-re gondolsz.
Szerintem hekkerek lakoznak ott, nrm krekkerek.
Nem vitaindítónak, de hacker != cracker
Linux bevetés c. könyv a hekker fogalmát betyárként fogalmazza meg, akik ismerik a rendszert és nem ártó szándékkal nyúlnak bele.
Csak a média ugye ezt az évek során jól eltorzította...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20967) aprokaroka87 válasza cappa72 (#20966) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

na jó igen

(#20968) Játékos válasza vicze (#20945) üzenetére


Játékos
addikt

Köszönöm a választ!

Az maradt kérdésnek, hogy mindezt hova kell beírnom? Hogy érhető el egy ilyen lezárt gép esetén a fastboot?
Köszi!

beg: neked is köszönöm, de ezeket már végigpróbáltam vagy kétszer... :(

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#20969) Vartanus


Vartanus
őstag

Pár alapvető kérdésem lenne:

Android esetében az appok frissítése hogyan zajlik?
Amennyiben a rendszer ad lehetőséget SD-re írni,telepíteni akkor a frissítéseket a belső tárhelyre menti vagy az SD-re?(Volt már hogy 10 frissités után kb 150-200 megányival csökkent a szabad tárhely).

Minden esetben ha SD-re rakok egy appot egy com.android.alakalmazásnév app kerül a belső tárolóra. Kérdésem az, hogy megoldható-e egy app összes adatának SD-re írása, vagy mindig lesz minden apphoz 10-100megányi com.android.akármi?
Valamint egy app tárhely információinál van 3 kategória:
összesen, alkalmazás, adatok -jól sejtem, hogy SD-re csak az adatokat írja a rendszer ha egy UI támogatja ezen lehetőséget?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#20970) aprokaroka87 válasza Vartanus (#20969) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ha az azelött az sd kártyára volt telepítve,akkor a frissités id oda települ.

viszont a belső tárhely csökenésse már kicsit kacifántosabb dolog.
ugyanis egy alkalmazás hiába van az sd kártyára telepitve,az adatait írhatja a belső úgynevezett "data"particióba is,illetve android 4.4 elötti rendszerekben ugyanezen a "data" partición van pl egy dalvik cache könyvtár is amiben szintén van minden eggyes apphoz kötödő fájl.

Ha a Play áruház frissitéseit nézzük,akkor maga a letöltési folyamat a belső "data" particióra történik..ha ezen nincs annyi hely amennyi a letöltéshez kell,akkor megtagadhatja a letöltést.

a com.android.akarmi alatt könyvtárnevet vagy android alkalmazás csomag nevet ért?

[ Szerkesztve ]

(#20971) Bozek válasza cappa72 (#20966) üzenetére


Bozek
nagyúr

A hacker és a cracker nem ugyanaz, ez tény.

"akik ismerik a rendszert és nem ártó szándékkal nyúlnak bele"
Igen, ők az etikus hacker-ek, de nem csak ilyenek léteznek. Létezik olyan, aki a "sötét oldalról" állt át a másikra, a legjobb példa erre Kevin Mitnick.

(#20972) air válasza Vartanus (#20969) üzenetére


air
nagyúr

Az a probléma ezzel az appokat SD-re dologgal, hogy az alap droidban semmiféle ilyen nincs, mivel a Google referenciakészülékeiben, a Nexusokban nincs SD kártya.
Tehát mindenféle ilyen megoldás az adott gyártó által a készülékbe fejlesztett metódus.
Hogy melyik hogyan működik, azt igazából csak a gyártó tudja.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20973) aprokaroka87 válasza air (#20972) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát igen az egész egy katyvasz
ráadásul sokszor az az elnevezések sem egyértelműek

pl a "belső tárhely" és a "telefon-memória" közül vajon melyik lehet a data partció?
persze én tudom
de aki nem tudja,az szerintem belekavarodhat.

[ Szerkesztve ]

(#20974) vicze válasza air (#20972) üzenetére


vicze
félisten

AOSP-ben egész konkrétan van az opció az áthelyezésre, de csak az apk megy át. Ami ez lenne, és 2.2 óta van.

"This is an optional feature you can declare for your application with the android:installLocation manifest attribute. If you do not declare this attribute, your application will be installed on the internal storage only and it cannot be moved to the external storage."

"The .apk file is saved on the external storage, but all private user data, databases, optimized .dex files, and extracted native code are saved on the internal device memory."
Ezért nem lehet mindent áthelyezni.

Amúgy a problematika ezzel, hogy csak az external storage-et ismeri és nem lett fejlesztve, így ha a készülékben van legacy mappa és external storage-ként címkézve, akkor bizony a belső tárhelyre kerül az alkalmazás, végső soron több helyet foglalva.

Nem tudom milyen gyártói megoldás lehetne erre, én csak ezt szoktam látni(elnevezés valóban változó, de a mechanika ugyan az), max. csinálnak egy ext pertíviót SD-re. Milyen másik van?

[ Szerkesztve ]

(#20975) Vartanus válasza aprokaroka87 (#20970) üzenetére


Vartanus
őstag

Köszönöm a válaszokat! :R

A telóm 8GB-os ebből 3,7GB elérhető, akkor ez a data partíció?
Lolli után a mostani appjaimmal kb 800Mb maradna de az ART miatt elvileg az appok is többet foglalnak, ha jól tudom.
Szerintetek mekkora az optimális data partíció?

com.android.akarmi szerintem alkalmazáscsomag. Sok app van nálam SD-re téve(szinte összes) de mégis a közel 4GB-ból már csak 1,5 van úgy hogy jó sok app letiltásra került.Nem is lenne ezzel gond, ha egy app frissítéssel nem csökkenne több tíz megányit a tárhely.

Akkor gondolom egy lehetőség van: venni egy min. 16 gigás telót.

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#20976) aprokaroka87 válasza Vartanus (#20975) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

namost ez így nem egyértelmű :)

(#20977) Vartanus válasza aprokaroka87 (#20976) üzenetére


Vartanus
őstag

Bocsi lejárt a szerkesztési idő.

Elnézést, de még kezdő vagyok droid mélylélektanban.

Röviden nem értettem mitől van olyan kevés hely mikor SD-re pakoltam az appokat, de már kezdem tapisgálni.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#20978) Játékos válasza vicze (#20945) üzenetére


Játékos
addikt

Üdv!

Én igazán igyekszem, de sajna sehogy nem sikerül. :(
Ha bekapcsolom a tabletet, és rádugom a PC-re, akkor a gép látja, mint Android Device- Android ADB Interface.
De az adb sehogy nem látja a tabot. Elvileg driver van neki.
Mivel kellene próbálkoznom? Illetve a tab hogy fog fastboot módba kerülni?
Előre is köszönöm!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#20979) aprokaroka87 válasza Játékos (#20978) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát ha mtk alapú akkor nem egyértelmű

ugyanis egyes telefonokon van factory mode is.

(#20980) Beni2360 válasza Vartanus (#20975) üzenetére


Beni2360
félisten

És akkor mi a SYSTEM storage?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20981) aprokaroka87 válasza Vartanus (#20975) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

na most tisztázzunk valamit
adott egy sd kártya amiben van egy mappa pl Appok néven
azokban vannak pl ilyen nevek hogy pistike.apk aminek a csomagneve legyen mondjuk com.pistikeapp.android

namost ezek tulajdonképpen maguk a telepitő fájlok,amik hasonlítanak egy zip,vagy rar fájlra szerkezetileg...amikor a telepitő elkezd telepíteni egy ilyen ilyen apk fájlt akkor tulajdonképpen kicsomagolja az adott apk fájl tartalmát egy megadott helyre,illetve tulajdonképpen készit egy másolatot belölle a data/app könyvtárvba
általában ez a data particióra történik

namost ha ilyen apk fájl van a memória kártyán az nem biztos gond,ugyanis ha eltávolitja az adott alkalmazást akkor innen offline vissza lehet telepiteni

persze ezt inkább látni kell,mert így elmondani nem egyszerű

(#20982) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

viszont most én kérdeznék valamit,amire hátha válaszol valaki

adott egy pl pistike.apk fájl az sd kártyán amit elkezdek feltelepiteni.
ám ugyanaz az apk megjelenik a data/app részen is,tehát tulajdonképen nekem úgy tünik hogy a telepitő apk fájlt másolja oda.
a kérdésem hogy ez miért van így?
bocsánat ha esetleges bugyuta kérdés,de ennek máig nem látom a miértjét.

(#20983) vicze válasza aprokaroka87 (#20982) üzenetére


vicze
félisten

Az hogy az SD kártyán van egy XY file miért kéne befolyásolja hova települ? Alapból az égvilágon minden a belső memóriába fog települni, a szabványosan megadott útvonalra és ettől nem is fog semmi eltérni.
Illetve még lásd a #20974-ben kifejtett problematika ezzel.

(#20984) vicze válasza Játékos (#20978) üzenetére


vicze
félisten

Akkor előröl. :)

Hány fizikailag megnyomható gomb van a készüléken a Power és hangerő gombokon kívül?
A Power + hangerő le vagy fel kombinációra mi történik. (A készülék legyen előtte teljesen kikapcsolva.)

Valamelyik kombinációra egy Download, recovery, vagy bootloder menü kéne bejöjjön, legalább a 3-ból 1.
Fentiekből mi történik?

[ Szerkesztve ]

(#20985) aprokaroka87 válasza vicze (#20983) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

én nem azt írtam,lehet hogy félreértsük egymást
hanem itt arról van szó hogy amikor feltelepitesz egy appot az az apk felkerül data/app részre is,olyannyira hogy ha pl egy fájlkezelőben rányomok akkor felkinálja a telepités opciót.
tehát kibontja az apk-t+felkerül ugyanarra a tárhelyre a telepitő apk is.

(#20986) vicze válasza aprokaroka87 (#20985) üzenetére


vicze
félisten

Igen mivel a APK maga "folyamosan" kell, így hogyha pl. törölnéd a SD-ről nem lenne meg sehol és pl. egy frissítés után nem tudná újrafordítani. De cache törlésnél is jön az ominózus "optimazing applications", ami semmi más mint az APK-k újraforgatása.

[ Szerkesztve ]

(#20987) aprokaroka87 válasza vicze (#20986) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igen ezt észrevettem,csak szerintem egy tárhely miatt nem túl elönyös

(#20988) Játékos válasza vicze (#20984) üzenetére


Játékos
addikt

Köszönöm. Akkor elölről:

- ha a hátulján lévő pici rejtett reset gombot nem számoljuk, akkor 3 gomb van rajta:
-hang le
-hang fel
-power.

Elég sok androidot reseteltem már, és tudom, hogy általában power+ hang le/vagy hang fel szokott lenni a megoldás.
De esetemben akármivel együtt nyomom a power-t, ugyanaz van, mint ha csak magában nyomnám: kicsi zöld robotos android logó, utána ezüstszínű android felirat majd azon nyomban ott vagyok, ahol közli, hogy túl sokszor lett elnyomva a minta, és adjam meg a google bejelentkezési adatokat.
Próbáltam mindkét hangerő gombbal is együtt a powert, meg próbáltam a reset gombot is. Semmiképen nem találkoztam a recovery menüvel.
JA! A gombok működnek! :K Megfordult az én fejemben is, de jók a hangerő gombok.
Itt tartok fejvakarva...

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#20989) aprokaroka87 válasza vicze (#20984) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát kicsit érdekes dolog ez mert nálam pl ezekre a kombinációkra a recovery illetve a factory mód jön be

a fastboot módot pl csak taskerrel tudtam előhivni

az nem lehet hogy bár "szoftveresen" benne van a fastboot mod,de nincs hozzá rendelve semmilyen fizikai gomb kombinációhoz annak futtatása.

(#20990) Játékos válasza aprokaroka87 (#20989) üzenetére


Játékos
addikt

Az nem tilthatja le, hogy sokszor lett elnyomva a jelkód??

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#20991) aprokaroka87 válasza Játékos (#20990) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nem
de mindesetre érdekes egy tableted van ám
se név,se semmi infó rola

(#20992) #79335424 válasza Játékos (#20988) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ugyanez töltőre dugva? HW gombokkal az enyém is csak töltőn lép recovery -be.

(#20993) nonosmr


nonosmr
csendes tag

Hello.
Egy olyan kérdésem volna, hogy hol tudnám a z1 compactomat megjavittatni. Csak egy digitizer javitást szeretnék. Vagy mennyiért tudják ezt megcsinálni? Egyáltalán meglehet? Es ha igen ki az illetékes akinek írhatok ez ugyben?

(#20994) Játékos válasza #79335424 (#20992) üzenetére


Játékos
addikt

Töltőn másképp viselkedik: olyankor a kis android logó után kikapcsol, akár a power+hang le, akár power+hang fel-t nyomok... :(

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#20995) Játékos válasza #79335424 (#20992) üzenetére


Játékos
addikt

Az itthoni gépem (Win8.1) így látja, akár be van kapcsolva, akár nincs!
De nincs sehol, mint meghajtó! :F

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#20996) aprokaroka87 válasza Játékos (#20995) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem azt a bekapcsolva dolgot probáld meg újra,mert szerintem ennél több dolgot kellene látnia

(#20997) atosan válasza Játékos (#20988) üzenetére


atosan
addikt

A google bejelentezési adatokat nem tudjátok előásni? Ha van email cím, valamerre már el lehetne indulni. Csak egy ötlet.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#20998) aprokaroka87 válasza atosan (#20997) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát igen
de van egy sejtésem hogy nem tudják mi az e-mail cim és jelszó

(#20999) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Mcafee Mobile Security-vel meglehet azt csinálni, hogy egy alkalmazást zároljak, csak jelszóval lehessen elindítani.
Az Eset Mobile Security-nek van e ilyen funkciója?

(#21000) vicze válasza Játékos (#20995) üzenetére


vicze
félisten

Most ez elsősorban nem neked szól. :) Inkább a többiektől kérdezem.

Ha jól gondolom ez a készülék Mediatek SoC-os, akkor az MTK flash tool-lal nem lehet tök egyszerűen törölni az adat partíciót? Illetve ott is valamilyen mode-ba kell rakni a telót?

(#20989) aprokaroka87: A lényeg, hogy valamilyen mode bejön, a Facrtory mode-ban nem látja fastboot?
Azt kiemelném, hogy a fastboot nem valami, ami a telón "van". :) Hanem a fastboot mode, illetve annak parancsait értelmező mode kell legyen. Ez lehet Bootloder, Factory mode, vagy a fene tudja hogy hívják még.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.