Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) PapG. válasza ksanc (#21748) üzenetére


PapG.
tag

Jó lenne egy ilyen buherált apk sokaknak asszem' :D :D

(#21752) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok aki ért a felső kategóriás Huawei készülékekhez tudna irni ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#21753) #79335424 válasza PapG. (#21750) üzenetére


#79335424
törölt tag

(#21754) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Androidon valahogy vissza lehet szerezni egy kitörölt fájlt? (gta san andreas 52 órányi játékállása :O )

Üdv. Johnny

(#21755) Mr Dini válasza jonnyjoker01 (#21754) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Root valószínűleg kelleni fog hozzá. Vmi disc digger program van rá, vagy undeleter, azzal vissza lehet hozni a darabjait a fájloknak, ha még ott vannak.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#21756) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
Root-olni szeretném a HTC Desire 510-emet, de nem találtammagyar nyelvü Leirást/Fórumot, csak Angolt arról hogy hogyan is kell. Elvilleg valamilyen Bootloader-t kell Unlock-olni, aztán pedig Recoveryt is kell talán, és úgy, vagy tudomis én :F
Ha valaki tudna ebben segiteni annak előre is nagyon köszönöm, régóta próbálkozom, de igy nem merek belevágni magyar segitség, vagy leirás nélkül.
Nagyon köszönöm előre is! ;) :K

(#21757) PapG. válasza #79335424 (#21753) üzenetére


PapG.
tag

A TvGo progi elindult, de a "filmlejátszás minőségbiztosítási okokból nem támogatott.." Pedig hu.telekom.tvgo -t megkapta a rootcloack, volt restart is. Szóval ezzel se megy. Viszont legalább nem akarta magát egyből a legújabb verzióra frissíteni (mint az én v1.0.7-em) :) Azért köszi hogy linkelted :R

(#21758) air válasza PapG. (#21757) üzenetére


air
nagyúr

Dettó.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21759) Doner


Doner
aktív tag

Sziasztok, tud valaki segíteni mit lehet kezdeni egy téglamobillal(letöltés mód sem jön be).
Kihez lehet fordulni? Úgy halottam valami jig-es cucc kell hozzá.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#21760) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

A következő problémában kérném a segítségeteket:
Egy LG G4 telefon belső memóriájából szeretném visszahozni a kitörlődött adatokat. Tudnátok-e valamilyen megoldást mondani ezzel kapcsolatban? ( már kipróbáltam néhány recovery programot, sajnos nem segített :( )

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#21761) Keeperv85 válasza Doner (#21759) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Samsung? Jól hallottad, de az a megoldás sem 100%.

(#21762) jonnyjoker01 válasza Mr Dini (#21755) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Sajnos csak különböző kiterjesztések alapján tudnak keresni a play store-os appok :( A mentés kiterjesztése pedig nincs a kiválasztható listán :(

Üdv. Johnny

(#21763) #79335424 válasza PapG. (#21757) üzenetére


#79335424
törölt tag

Töröltél előtte mindent?
1.: Alkalmazás leállít
2.: Gyorstár törlés
3.: Alkalmazás adatok törlés
4.: Alkalmazás törlés
5.: Dalvik cache (vagy mittudomén mi van helyette Arton) törlés
6.: Reboot
7.: Telepítés
8.: Első indítás előtt, RootCloak -ban beállítás
9.: Indítás

(#21764) PapG. válasza #79335424 (#21763) üzenetére


PapG.
tag

Nem, csak eltávolítottam simán az előzőt. Aztán install, indítás előtt add to rootcloack, majd volt egy telo restart. De akkor neki esem még 1x pill ..

(#21765) PapG. válasza #79335424 (#21763) üzenetére


PapG.
tag

Nem sikerült.

-kényszerleállítás
-adatok törlése
-gyorsítótár törlése
-rootcloackbol töröltem a processt
-recovery delete davlic cache
-telepítés v1.0.12 ok
-indítás előtt hu.telekom.tvgo add to rootcloak
-restart phone

Ugyan az, minőségbiztosítási bizbasz.
Nálad működik? Min?
Nálam egy s4 i9506 5.0.1 lollipop van, stock deodexed rooted stb.

(#21766) #79335424 válasza PapG. (#21765) üzenetére


#79335424
törölt tag

Measy U2C (Rockchip 3066, Android 4.1.2)
Rikomagic MK802IV (Rockchip 3188, Android 4.2.1)
Tomato M8 (Amlogic S802, Android 4.4.2)
Ezek miniPC -k (Androidos "TV okosítók").

Galaxy S2 (Wanam 14.1 ROM, Android 4.1.2) és az aláírásomban levő teló (Marsapa v.4 ROM, Android 4.4.2)
Persze, egyszerre csak két készüléken mehet. Most az M8 -on és a Zopon.

[ Szerkesztve ]

(#21767) air válasza PapG. (#21765) üzenetére


air
nagyúr

Nekem Z1C-n, gyári KitKattel ugyanez van.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21768) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok! Találtam egy Root-oló progit Androidra, a neve KingRoot. XDA Fórum is van hivatalosan róla. A Támogatott eszközök listáján megtaláltam a saját telefonomat is :C
Viszont, nem merek anélkül rámenni a "Try Root"-ra amig nem tudom, hogy ez most biztonságos? Márimint, nem csak egy fake, vagy hülyeség az egész? Másrészt pedig a Bootloaderem nincsen Unlockolva - Ergo nem tudom hogy kell-e hogy unlockolva legyen.
Szerintetek megbizható app rootolni? Ja, és kell hozzá akkor ez a Bootloader Unlockolása?

(#21769) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

üdv!Lenne két érdekes kérdésem
A Telefonomban levő Fm Rádió alkalmazás használat során kéri a headset csatlakoztatását.
Tehát nem szól vezeték nélkül.
Viszont ha az app activity rendszerét megnézem akkor ott van egy olyan hogy "fmradioengineer" activity.
Amit ha kiválásztok kapok egy nagyon puritán fmrádió activityt...amiben müködik vezeték nélkül is fm rádió,viszont ugyebár nem tud háttérben futni így.
A kérdésem az lenne hogy a normális Fm rádió app-ban hogyan lehetne megoldani azt hogy müködjön a vezeték nélküli megoldás?
Mert az eszköz hardveresen tudja,ez egyértelmű.
Illetve a másik kérdés hogy MTK alapú chipset esetén az Fm modul hangsávját át lehetne-e tenni pl a média hangsávra?

(#21770) chubby2o6 válasza Norbi095HUN (#21768) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szia! Az app valószínűleg rendben van, én is hasonló módszerrel rootoltam anno a telómat. Viszont szerintem a bootloader nyitása előtt ne próbáld meg rootolni. Utánaolvastam [link], nem tűnik nagyon bonyolultnak a bootloader nyitás. Ha nagyon nem megy az angol, használd a google fordítót, nem teljesen pontos, de azért érthető.
A linkelt oldalon a kilencedik hsz-ben EarlyMon leírta lépésről lépésre, hogyan kell nyitni a bl-t.

[ Szerkesztve ]

(#21771) ksanc válasza #79335424 (#21763) üzenetére


ksanc
őstag

Megnéztem, az újban, de már az 1.0.12-es TVGo-ban sem gagyi módon ellenőrzik a rootot. Nem jöttem rá hirtelen, hogyan :) Régen az egyik smali fájlban ott volt egyértelműen, aztán okosabban elrejtették, most már nem találom.

(#21772) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha már tvgo. Nekem root, busybox, custom rom és recovery mellett sem jelez egyik TV go app sem rootot és megy root cloack nélkül is. :P

Csak a gyári samu romos 10.1 tabon kiabált a root miatt, pedig nem is volt rajta. :C

Amúgy a Somatom által linkelt verzió nálam megy gond nélkül. (Eddig :DDD)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#21773) air válasza Mr Dini (#21772) üzenetére


air
nagyúr

Vagyis akkor az alkalmazás egy rakás szar.
Ha nem rootolt romon is jelez, de custom romon fut, akkor rohadjon meg aki csinálta. :W

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21774) Norbi095HUN válasza chubby2o6 (#21770) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Szia! Utána olvastam kicsit részletesebben ennek a KingRoot-nak, és ahogy olvastam egy-két helyen, ez elvileg müködik anélkül hogy Bootloadert kelljen nyitni hozzá. :F

(#21775) Mr Dini válasza air (#21773) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az az igazság, hogy nem csodálom, h nem jelzett be a custom romra, mivel direkt így lett tervezve. (Néhány hozzáértő kollegával egy 4.2-es romot csináltunk. Hasonlít a cmre, de picit több funkció van benne :D) Eddig minden rootkeresgélős appot átvert, kivéve a barclays-t. :D

Viszont az tényleg fura, hogy a gyerek tablettjén, ami ráadásul nem egy noname dolog nem indul a cucc. :((( Semmi módosítás nincs a rendszerben, csak fb meg egy rakat játék csücsül rajta.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#21776) Cry0 válasza Norbi095HUN (#21774) üzenetére


Cry0
őstag

szia én ezt használtam nem nyitja a bootloadert

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#21777) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Remélem jó helyre írok. :)

Milyen alkalmazást tudok letölteni droidra ami alvó állapotban is mutatja az időt,netán értesítéseket.
Olyan mint a glance screen a winre. Meg olyan ami pl némítja a telót este 8-reggel 6 között? Amivel profilokat tudok beállítani?

(#21778) Bozek válasza torma1981 (#21777) üzenetére


Bozek
nagyúr

1. Beállítások - Megjelenítés - Álmodozás. De ehhez töltőn vagy dokkolón kell lennie a telefonnak, anélkül amúgy se lenne sok értelme, mert reggelre lemerülne.
2. Automatizálóval a legegyszerűbb szerintem.

(#21779) torma1981 válasza Bozek (#21778) üzenetére


torma1981
veterán

Köszi a választ. Azt az Automatizáló progit melyiket a legérdemesebb letölteni?

(#21780) aprokaroka87 válasza torma1981 (#21779) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tasker:Angol nyelvű
E-Robot:Magyar nyelvű,itt a PH!-n van neki külön topikja,a fejlesztője Barta Tamás,aki sokszor segít a topikban

Én a Taskert használom pl

(#21781) phanfantom válasza torma1981 (#21779) üzenetére


phanfantom
senior tag

e-robot
magyar fejlesztés, a topicjában sok segítséget fogsz kapni
megelőztek:)

[ Szerkesztve ]

(#21782) Bozek válasza torma1981 (#21779) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vagy az említett kettő, vagy még az Automagic, ami egész jó erre a célra is. Ízléstől függ. Én rákattantam az Automagic-re, mert egyszerűbb folyamatábrával megcsinálni a dolgokat és van benne olyan, amit Tasker-el csak nehezen (vagy rondán) tudnék megoldani.

(#21783) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!

Redmi2-őmön CM11-van és CWM-recovery.
Backupoltam az SD-re (mert az ext. SD-t egy idő után can't mount volt).
Látom, hogy a Backupok foglalják a helyet a belső memóriában, de a szokásos clockworkmod/backup mappa üres.
Merre keressem őket, vagy mit állítsak az intézőben/TC-ben, hogy látszódjanak a file-ok?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#21784) Mr Dini válasza aprokaroka87 (#21780) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Taskernak is van topikja itt, csak a fejlesztő nincs benne. ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#21785) aprokaroka87 válasza Mr Dini (#21784) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

na jó igen,hiába öregszek:)

(#21786) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Ebben valaki tudna segíteni? Link

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#21787) aprokaroka87 válasza Nerazim (#21786) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a billentyűzet beállitásoknál az általad kiválasztott bill az alapértelmezett?

(#21788) Norbi095HUN válasza Cry0 (#21776) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Szia
Akkor úgy érted hogy a KingRoot-hoz nem kell nyitott Bootloader HTC-n sem?
És ez akkor biztonságos? Úgy értem hogy nem teszi tönkre a telefont? [Bootloop, stb, akármi]

(#21789) Nerazim válasza aprokaroka87 (#21787) üzenetére


Nerazim
őstag

igen, de csak addig amig újra nem indítom, mert a gyári eltűnt, de minden újraindításnál a hangfelismerő jön be ha valamit gépelni akarok és mindig vissza kell állítani azt amit felraktam alapértelmezettnek.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#21790) olivera88


olivera88
veterán

Gallyra vágtam a telóm ma, a Superuser cseréjévél, az LG logonál nem jut tovább, na de most nem ez lényeg. Megvan megoldás, de nem engedi az LG PC Suite mert nincs eléggé feltöltve a teló szerinte, pedig 100 % on van az akku, 70 nél is ezt írta, aztán feltöltöttem 100 ra de hiába. Nem szeretném szétszedegetni feleslegesen.
Habár felesleges kilépni belőle, ebben az állapotban kellene töltődnie a hálózaton.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21791) aprokaroka87 válasza Nerazim (#21789) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

van root hozzáférésed?

(#21792) Mr Dini válasza olivera88 (#21790) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Recoverybe lépj be és nyomj egy wipeot. Nem hiszem, h megoldja, ha a systembe nyúlt bele, de szerintem megér egy próbát!

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#21793) olivera88 válasza Mr Dini (#21792) üzenetére


olivera88
veterán

Szia!
Azt nem tudom h kell. Csak ezt download modet, ami hangerő fel lenyomására és USB csatlakoztatáskor jön be. De amint írtam megvan a megoldás, az LG PC Suite javítani tudja a rendszert
Csak azt szeretném tudni h lehet kilépni ebből a download módból? Illetve mit tegyek, töltsem kicsit tovább vagy ha ez se megy akkor nem tudom. :F
A telefonom LG Spirit H 440 4G

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21794) Nerazim válasza aprokaroka87 (#21791) üzenetére


Nerazim
őstag

Eddig volt, de most már azt sincs. iRoot-al csináltam eddig és működött is a dolog, de most már nem engedi.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#21795) aprokaroka87 válasza Nerazim (#21794) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát érdekes dolog

(#21796) Nerazim válasza aprokaroka87 (#21795) üzenetére


Nerazim
őstag

Eredeti gyári romot, hogy lehetne rá visszarakni? Esetleg jó egy nem gyári is. Flashtoolsal próbáltam eddig de a piros csík ami a letöltést jelzi 100 % on megáll pár kbyte után és utána nem történik semmi.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#21797) gerrog


gerrog
aktív tag

hali

tudnátok mondani megbízható startup / autorun kezelő progit?
egyáltalán van ilyen?

ill. lehet tudni hogy mely programokat szabad letiltani automatikus indulásból?
létezik valamiféle lista, leírás?

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#21798) Doner


Doner
aktív tag

Üdv mindekinek!
Valaki aki esetleg ért a flashtoolhoz tudna nekem segíteni?
Végső elkeseredésemben kérdezem meg itt egy napja kínlódok már vele.
Adott egy xperia mini st15 i amin 2.3.4 rendszer volt és flashtoolal akartam rátenni a legfrisebb 587-es ics-t..nem működött flash módban annak ellenére hogy minden driver fenntvan és flashmodeban csatlakoztattam utána azt csináltamhogy az ftf fájlt(ami a rom) winrarrar kicsomagoltam és betettem a /felhasználók/daniel/flashtool/firmware/sinExtracted mappába és utána próbáltam megcsinálni akkor sem jó az egyik sin. összetevőnél(ugye az ftft kibontva sin. fájl lesz hibát ír. Ezért legutoljára azt csináltam hogy fastboot módban indítottam a dolgokat és olyant csináltam hogy egyenként "flasheltem rá azokat a sin fájlokat (userdate, system, symlock, loader, kernel, system stbstbstb) utána már eljutottam addig hogy most megáll a sony feliratnál a mobil(de legalább már nem sony ericsson, tudniillik 2.3.4-ről akarok frissíteni 4.0.4-re, pc companisonnal nem akart működni mikor először azzal próbálkoztam, nem látja a telót akárhány millió driver van fennt nem működik vele és azzal nem tudom frissíteni. És azóta már a bootloadert is kinyitottam flashtool végett.(van egy másik st15-m amin ICS van azt gond nélkül látja működik mindent,,)
Szóval az a helyzet hogy most van egy telóm ami megáll a sony feliratnál, nálam van az 587-es ICS rom fenntvan a legújabb flashtól minden driverrel együtt és nem tudom elérni hogy rárakjam az ICS-tt túrom a netet ezerrel de sehol egy megoldás. Valaki nem tudja mi a búbánatot csináljak a flashtoolban:?

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#21799) Bozek válasza Doner (#21798) üzenetére


Bozek
nagyúr

Esetleg próbáld meg letölteni a legújabb Flashtool-t és az XperiFirm-el a telefonhoz tartozó ROM-ot. Az FTF-et nem kell kicsomagolni, annak fel kell mennie. Az is fura, hogy nincs Flash mode. Azt hogy csináltad?

[ Szerkesztve ]

(#21800) Doner válasza Bozek (#21799) üzenetére


Doner
aktív tag

Van flash mode. És a rom is megvan. És természetesen a legfrisebb flashtoolt használom amit észrevettem hogy youtube videókon a flashtoolban mikor használják és kijelölik a telepítendő romot akkor középen a sin fájlok amiket mutat azok nem halványak nálam viszont igen..

Azt hogy nem műkdött flash módban úgy értettem hogy mikor elkezdené flashelni állandóan valami hibát ír amiben benne van pl a loader név vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.