Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) #79335424 válasza air (#21100) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az, hogy megegyeznek a kernel és az OS szintű elérési utak. A CIFS csatolásomat buktam az emulált tárhely miatt. Nem találok olyan csatolási pontot, amire ne dobna "no such file or directory" hibaüzenetet. A linkelések sem működnek pl. a felhasználói tárhelyen.

(#21102) aprokaroka87 válasza air (#21100) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

akkor a data partició egy részere miért nem tudsz pl zenéket másolni root nélkül
itt tárhelyről van szó,amibe szerintem belefér pl az ha egy app odarak bizonyos dolgokat
az hogy a kitkaten ez hibás,az a google sara...sokan háborogtak is az miatt

(#21103) gfefe


gfefe
őstag

A kitkat hibás.... de nincs akkor megoldás az sd karis problémára.

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#21104) aprokaroka87 válasza gfefe (#21103) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

elvileg van
de én nem tudom

(#21105) air válasza aprokaroka87 (#21102) üzenetére


air
nagyúr

"akkor a data partició egy részere miért nem tudsz pl zenéket másolni root nélkül"

Miért kellene tudni? Nem arra való. A data partíció a telepített felhasználói alkalmazásoknak dedikált rész.
Én nem is értem, hogy miben hibás a KitKat.
Nálam van egy SP 4.3 JB-nel, és egy Z1C 4.4.4 KK-tel, mindkettő emulált tárhelyes, és ugyanúgy működik.
Mi hibás a KitKatben?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21106) aprokaroka87 válasza air (#21105) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

jó de itt buktak azok a készülékek,amik nem emuláltak
most erre mit írjak
Szar android vagy köcsög gyártók?

(#21107) air válasza #79335424 (#21101) üzenetére


air
nagyúr

Azért lásd be, hogy egy "mezei" felhasználónak erre nem igazán van szüksége! (Többségük nem is érti, hogy miről beszélsz.)
Neki sokkal tisztább, ha kap egy jó nagy tárhelyet egyben, és arra használja, amire akarja.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21108) aprokaroka87 válasza air (#21107) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a legnagyobb baj az hogy a mezei user sok esetben azt sem tudja mi az a data és társaik
illetve hogy nincs tájékoztatás

(#21109) air válasza aprokaroka87 (#21108) üzenetére


air
nagyúr

Emulált tárhely esetében nem is kell tudnia semmiről.
Milyen tájékoztatást szeretnél?
Ha a XXI. században, az Interneten, egy okostelefonról valaki nem talál meg valamit, annak nem is való okostelefon.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21110) cappa72 válasza gfefe (#21094) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, ez már beszédes.

Tehát van külön dedikált belső sd is – külön partíció -, ami mind a df, mind a partinfo szerint 4,7GB. Tehát ez a belső SD, FAT fájlrendszerrel.
Ezen kívül egy 8GB-os fizikai sd kártya is van benne?

A
cat /proc/partitions
kimenete is jó lenne még - megerősítésként -, mert míg a partinfo a kernelbe ágyazott értékeket adja vissza, addig a partitions kimenete ettől eltérhet bizonyos esetekben (újabb MTK SoC-oknál még nem vennék rá mérget, hogy így van, régieknél így volt).
A partitions kimenetének további előnye, hogy egyben látszik az emmc blokk-összméret.

A data partíció elég karcsú, nincs 1GB sem, ez hamar elfogy általában.
Az jó hír, hogy a data és az intsd egymást követő partíció.
Az újabb SoC-ok esetén - mint azt említettem - szintén van átparticionálási lehetőség (mivel a data és az intsd egymás után vannak), de ha 5.x a droid, akkor kérdéses, hogy menne-e rendesen (nagyon kérdéses). Ehhez tapasztalati alap kellene.
Ha 4.4 van a telefonon, és nem zárt a bootloader, akkor a kernel ramdiszkben megfordítható az sdcard0 és sdcard1. Vagy akár a belső eltüntethető (nem kerül csatolásra).
A módosított boot.img fastboot-tal 28sec alatt felrakható.
Elméletileg a felcserélősdivel (vagy nem csatolással) becsaptuk a rendszert, és a fizikai SD lesz a belső SD. Hogy megeszi-e, az függ a rendszertől (4.2-őt mindig meg tudtam etetni, a 4.4-esnél is csak a miui-t nem sikerült becsapni teljesen, de az is megette végül, mint Sztálin macskája a mustárt)
További lehetőség, hogy a settings.apk kibontott storage.xml-jében módosítható szintén a láttatás (ezt általában kombinálni szokás a boot.img ramdiszk csatolási pont változtatásának megfelelően).

Meg lehetne nézni a /system/etc/permissions/platform.xml-t is, hogy ott milyen engedélyek társulnak az egyes csatolási pontokhoz (/mnt/media_rw/sdcard1)

Megjegyzendő, hogy semmiféle módosítást nem csinálunk komplett rendszermentés nélkül. Legalább 1 féle - flashtool readback - mentés a minimum, de ha van root, akkor a dd mentés is jó.

Mint a fentiekből kiderül, nem kevés dolgot kell megtenni, ha az a bizonyos alapértelmezett íráslemez beállítás nem permanens.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21111) gfefe válasza cappa72 (#21110) üzenetére


gfefe
őstag

Köszönöm a bőséges kifejtést.

Viszont ezeket az alternatívákat sajnos az én hozzáértésemmel egyedül nem tudom megoldani sajnos.
Skypon fent vagyok :R ha van rám némi időd. Nagyon hálás lennék.

Az átparticionálás lenne a legjobb megoldás, de nnak megmondom őszintén a felét nem értem... a parancssorban meg végképp nem vagyok jártas.
Viszont ha ez nem megy. A belső-külső meghajtó átnevezése is egy megoldás lehet .... :U

[ Szerkesztve ]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#21112) aprokaroka87 válasza cappa72 (#21110) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

viszont én is kérdeznék

az a bizonyos /cache partició nem hasznositható valahogy tárhelyként

ugyanis az nállam is üres szinte

annó egy Cm romban azt is használta valahogy a rendszer

(#21113) Gyb001


Gyb001
senior tag

Szerintetek ez a módszer garanicavesztős?
[link]
Gdisk el törlöm a data és egy használaton kívüli meghajtót. Létrehozok egy új partíciót és így majdnem megduplázódik a tárhely.

Azt sejtem hogy ha így vinném vissza akkor bukom a garanciát. De ha visszapartícionálom a gyári állapotra akkor észre vehetik-e?
Bootloadert nem kell hozzá nyitni. Csak bootolok az img ről fastboot -i 0x1bbb boot twrp-with-gdisk.img
Működik a módszer már kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#21114) cappa72 válasza Gyb001 (#21113) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintetek ez a módszer garanicavesztős?
Biztosan.

(#21112) aprokaroka87
A cache-t is át lehet szabni, hozzáadni a data-hoz, de azért azzal inkább óvatosan, egy esetleges frissítéskor gondot jelenthet. Tehát túl sok nyereség nem származik belőle (legalábbis legtöbb esetben).

(#21111) gfefe
Ez mostanában nem nagyon meg. Tippet tudtam adni, de megcsinálni most nincs időm.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21115) #79335424 válasza air (#21107) üzenetére


#79335424
törölt tag

Attól, hogy az átlag usernek nincs rá szüksége, nekem még lehet. Hasonló esetek kapcsán már többször leírtam, hogy megértem, ha a piackutatás szerint az átlag usernek ez kell, akkor legyen akár alapértelmezett az emulált tárhely, az enforced SELinux, stb. Én csak a választás, deaktiválás lehetőségét hiányolom. Ne legyen az átlag user szeme előtt, tegyék, mondjuk a fejlesztői beállítások közé, de aki tudja, hogy nem felel meg neki ez a megoldás, arra ne kényszerítsék rá! Ha lehetett Art/Dalvik kapcsoló, akkor ezek a funkciók is lehetnének opcionálisak.

[ Szerkesztve ]

(#21116) air válasza #79335424 (#21115) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem túl sokat vársz el egy, lényegében ingyenes, rendszerről.
Bár az Android forráskódja nyílt, írhatsz magadnak sajátot. ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21117) Keeperv85 válasza air (#21116) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Téves rögzülés a köztudatban, hibás fordítások és mellébeszélések eredménye. A Linux kernel esik GPL alá, az nyílt, az Android Apache licencelt: az AOSP kódútig nyílt, onnan pedig a gyártó dönthet...

(#21118) #79335424 válasza air (#21116) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ingyenes? Lehet, hogy Te mázlista vagy és ingyen kaptad, de nekem bizony kő keményen fizetnem kellett érte. Addig semmilyen G. szolgáltatást sem használhattam, amíg bele nem egyeztem a policy -jébe és nekem nem úgy tűnt, hogy a G. semmit se kérne cserébe.
Írhatok magamnak saját OS -t is. Sőt! Gyárthatok hozzá telót is. De sztem ez a story nem erről, hanem az Android használhatóságáról szól, amibe igenis beletartoznak a Google szolgáltatásai. Persze, hogy lehet nélkülük is Androidos telót használni. Csak minek?

[ Szerkesztve ]

(#21119) aprokaroka87 válasza #79335424 (#21118) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nem tartoznak hozzá
de pl itt a ph! is el kell fogadnod az aszf-et
Amúgy te egy saját termékben nem probálnád meg nyomatni a szolgáltatásaid?
Az a Google tulajdona,és neki abból egy gramm "bevétele" nincs ha nem tudod használni a szolgáltatásait.

(#21120) air válasza Keeperv85 (#21117) üzenetére


air
nagyúr

Bocsánat, én is pongyolán fogalmaztam, de nem akartam ennyire kicifrázni.
A lényeg, hogy AOSP alapról írhatna magának bármit, mint a CM, PA stb.

Soma!
A kirohanásod szerintem (ezúttal is) túlzó.
Azzal, hogy elfogadod a policy-t nem kell külön fizetned. A készülék árában lényegében benne van a gyártó által fizetett licence díj.
Úgy értettem az ingyenest, hogy nem kell megvásárolnod az operáció rendszert úgy, mint mondjuk egy notebook esetében a Windowst.
Ráadásul ott is csak felhasználási jogosultságot vásárolsz, nagyon komoly pénzért, sokkal keményebb korlátozások mellett, és még annyit sem reklamálhatsz, mint egy telefonnál.
Tudom kicsit sántít a hasonlat, de a lényeg talán így jobban érthető.

"story ... az Android használhatóságáról szól"

Átlag júzer számára. Nem a speciális igényűeknek fejlesztenek nagy tömegben. Ezt te sem várhatod el.
Vannak alternatívák, ahol megoldhatók amit szeretnél. CM-ben például kapcsolható a SELinux tudomásom szerint. Legalábbis SP-n béta CM12-ben (4.3-as kernellel) biztosan kapcsolható volt. Sőt Bagyusz készített többféle változatot a CM11-ből is. Ezek között volt olyan, ami emulált tárhelyes volt, volt olyan, ami dedikált, belső SD-s.

"Persze, hogy lehet nélkülük is Androidos telót használni. Csak minek?"

Levelezni, böngészni lehet. Alkalmazásokat telepíteni (Amazon, F-droid stb.) lehet. Milyen nélkülözhetetlen pluszt adnak a Google saját alkalmazásai? Szerintem mindenre van alternatíva.
Mondjuk 1-2 évvel ezelőtt ez még nekem is furcsa volt, de mára másként látom én is.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21121) Salex1


Salex1
senior tag

Nincs valami megoldás arra,hogy az Email-ben küldendő képeket automatikusan kisebbre méretezze a rendszer?

(#21122) cappa72 válasza air (#21100) üzenetére


cappa72
nagyúr

Viszont érdekelne, hogy szerinted a külön particionált, belső SD-nek mi az előnye.
Bár nem nekem címezted a kérdést, azért ez jó kérdés.

Összességében semmi előnyét nem látom.
De az emulált sd-nek sem.

Valahol mindkettő egy dolgot akar megoldani érzésem szerint:
Fizikai SD kártya hiányában is lehessen mentéseket végezni, letölteni, fényképezőt használni.
Ezen kívül semmiféle előnye nincs egyik megoldásnak sem.
Mostanság a fizikai sd kártyák ára jelentősen csökkent, így szerintem már csak berögzült reflexből hozzák létre.
Ez persze csak olyan esetben "elítélendő" - részemről (oszt' ki vagyok én...) -, ahol van bővítési lehetőség fizikai SD kártyával.
A rögzített belső tárhellyel (eMMC) és bővítési lehetőséggel nem rendelkező telefonok esetén természetesen kell az egyik megoldásból valamelyik. No ez már erősen felhasználói véleményen alapul, és innen szabadul el a választási szabadság és a gyártók által kínált eszközök kavalkádja.
A data+emulált előnye a több szabadság.
A dedikált előnye a variálhatóság.
Kinek melyik.

Magam részéről egyiket sem szeretem, így a kezembe akadó telefonok esetén ez az a dolog, amit elsőként kiiktatok. A belső sd minden formáját: legyen az emulált vagy dedikált belső SD. (Még nem volt nem bővíthető telefonom)

Megjegyzem, hogy pl. egy lenovo P70 esetén nagyon korrekt módon ez úgy választható, hogy ha az emuláltat nem akarod használni, beállítod a fizikai tárhelyet alapértelmezettnek, és onnan már ténylegesen csak data a data, és sd a fizikai sd. (Na jó, itt nem iktattam ki, pont ezen tulajdonság végett.) Tehát erre is vannak megoldások. Az itt persze kérdéses, hogy Somatom által használatos csatolás-bukás ("A CIFS csatolásomat buktam") ebben az esetben is megállná-e a helyét, működne-e.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21123) air válasza cappa72 (#21122) üzenetére


air
nagyúr

Egyetértünk.
Mivel nekem még nem volt dolgom MTK alapú eszközzel - vélelmezem azoknál oldható meg a kikapcsolás és/vagy a teljes átparticionálás - így nekem csak a dedikált, belső- és az emulált SD-s megoldásokkal van tapasztalatom. Ezek közül volt nem bővíthető készülékem is: Xperia U.
Én jobban elvagyok az emulálttal, de ha nem lenne az sem okozna törést, mert van kártyám, és az utóbbi telefonjaim bővíthetők.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21124) #79335424 válasza air (#21120) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem csak pénzben lehet fizetni. A Google nem közvetlenül pénzt kér, de ez nem jelenti azt, hogy ingyen ad bármit is. Adatokkal, információkkal fizetünk a szolgáltatásaiért, méghozzá folyamatosan. Ebből a Google profitál, tehát számára értékes ez az infó. Annyira, hogy egy teljes oprendszert fejleszt és managel emiatt. Úgyhogy, szó sincs ingyenességről. Ez kő kemény bíznisz.

[ Szerkesztve ]

(#21125) aprokaroka87 válasza #79335424 (#21124) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerinted az MS,facebook,Amazon
nem ugyanezt csinálja?

(#21126) air válasza #79335424 (#21124) üzenetére


air
nagyúr

Ha a telefonkönyvemben lévő Vér Pistike telefonszámából, és a naptáramban lévő találkozók információiból tud profitot csinálni, tegye.
Ettől én nem leszek szegényebb. Ha neked ezzel problémád van, használj papírt és ceruzát! :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21127) #79335424 válasza air (#21126) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha ezzel problémám lenne, akkor nem használnék Androidot. Azzal van problémám, hogy a Google korlátozza a használatomat, pedig én most is adom neki a kért infókat. Sőt, még adblockot sem használok. Egyedül a YT videókat adom át BS playernek.

[ Szerkesztve ]

(#21128) air válasza #79335424 (#21127) üzenetére


air
nagyúr

"Google korlátozza a használatomat"

Szerintem nem korlátozza, hanem ellenkezőleg, lehetőséget biztosít. Hogy te ezeken túl akarsz lépni, mert mások az igényeid, az nem a rendszer hibája. Szöget sem banánnal akarsz beverni a falba. Meg kell találni az igényeidnek megfelelő eszközt.
Erre írtam, hogy van alternatíva. Ha egyik sem megfelelő, akkor pedig az igényeidet kell a lehetőségekhez igazítani.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21129) milkabrams


milkabrams
őstag

Üdv
Tegnap vettem egy Telenor sim kártyát, független lg f6 ba. Betettem a t mobilos helyett hogy megnézzem milyen a térerő, működött, kivettem hogy másoljam át a régi t mobilosról a tel számokat visszatettem a telenorost de bekapcsolás után, hálózatkeresésnél újraindul a telefon csak a telenorosnál.
Ötlet?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#21130) aprokaroka87 válasza milkabrams (#21129) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az a sim kártya más telefonban jó?

(#21131) #79335424 válasza air (#21128) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem gőzöd sincs, hogy miről van szó. Gondolom, hogy abban egyetértünk, hogy a mobileszközöknél elég fontos szempont a hálózati kommunikáció. A CIFS/NFS egy hálózati csatolási mód. Ezt használtam JB -n, majd 4.4 -től, az emulált tárhely miatt nem működött. Sztem ezt nevezhetjük korlátozásnak. Ez egy szükséges rossz, vagy lehetne másképp is? Lehetne, mert néhány nevenincs gyártó (pl. Sony) meg tudta oldani. Akkor alapból miért nem lehet?

[ Szerkesztve ]

(#21132) milkabrams válasza aprokaroka87 (#21130) üzenetére


milkabrams
őstag

Nincs más telenoros vagy független teló a háznál,de előszőr nem volt gond, mikor másodjára cseréltem át akkor kezdődött az újraindulgatás,
Ha bemegyek a telenorhoz tudnak ezzel kezdeni valamit?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#21133) aprokaroka87 válasza milkabrams (#21132) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igazábol nem tudni
ha van lehetőséged akkor elöbb probáld ki másik telefonban
illetve az LG-t másik telenoros sim kártyával
de te tudod

(#21134) air válasza #79335424 (#21131) üzenetére


air
nagyúr

Persze, hogy gőzöm sincs. Csak okoskodom, hogy téged idegesítselek. Azt sem tudom, hogy miket írogatok.
Tudod mit, ... háborogj magadban! :W Szerintem az extrém problémáidra a felhasználók többsége nem is kíváncsi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21135) #79335424 válasza air (#21134) üzenetére


#79335424
törölt tag

Neked lehet, hogy extrém. Sztem (meg a Sony szerint) teljesen természetes módja egy hálózati meghajtó csatolásának. Egyébként sem kértem, hogy foglalkozz az "extrém" problémámmal.

(#21136) WOT-H-A-C válasza #79335424 (#21135) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Atom úr!! Tessék méltóztani megnézni a privátjait!! :D

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#21137) #79335424 válasza WOT-H-A-C (#21136) üzenetére


#79335424
törölt tag

Láttam. Köszönöm! Fogok reagálni, csak most cituáció van a kormánynál, nem tudom szétkapni a telót. De ahogy végzek, kikapom belőle az akkut és küldöm az infót.

(#21138) WOT-H-A-C válasza #79335424 (#21137) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#21139) TIstvan4


TIstvan4
tag

Szép napot !
Egy lerágott csontot probálok ismét lerágni. :)
Adot android 4 4 (kitkat)
internal,external sd card default átváltás lehetséges e?
Ha van megoldás szívesen olvasnám!
Android 4.1 készülékemnél van olyan lehetőség,hogy válthassak külső és belső tároló között.amit alapértelmezettnek vesz a rendszer.

(#21140) #79335424 válasza TIstvan4 (#21139) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne akarj ilyet! Túl extrém. Egy átlagos felhasználónak ilyesmire nem lehet szüksége. :)

(#21141) TIstvan4 válasza #79335424 (#21140) üzenetére


TIstvan4
tag

Áh nem!
Csak amikor az egyik készülékemen átkapcsolom külső sd re.
És zökkenőmentesen rámegy a storból a fifa 15,akkor én nem vagyok átlagos ?
Ha ezt egyszer valaki megtapasztalta,hogy vannak még csodák,csak egy kapcsoló,és az eddigi hibaüzenetek helyett
ráenged egy oriás játékot.

Miért nem lehetett minden verziót ilyen korrektül megalkotni? :((

[ Szerkesztve ]

(#21142) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv néktek Hozzáértők ! :R

Van egy 4.4.2-es Androidos Lenovo A5500-as tabletem, még éppen garanciális - így természetesen NEM rootolt (meg se próbáltam, nem is értenék hozzá...) Három víruskergető van rajta, így vírusról nem tudok.
(Tudtommal) semmi extrém dolgot nem műveltem vele

Ma - minden előzmény nélkül - bekapcsoláskor megzavarodott... :F (Mondjuk az igaz, hogy 20 %-os töltöttségi állapotban volt, ezért töltöttem).
A "szokásos" Lenovo üdvözlet helyett piros szöveg fogadott, és a hangerőszabályzó gombot nyomva több alternatívát ajánlott ( természetesen angolul) : resetelt gyári állapot, rendszermentés, rendszer visszaállítás SD kártyáról, ill. máshonnan.
Kiválasztottam a recovery-t, erre csigalassúságú "rendszerfrissítés" után a zöld Androidos emberke fekvő állapotba került - "Nincs parancs" kiírással. Majd ismét a piros kiírások, és ugyanez még 2x, végül harmadikra rendesen elindult, azóta megy, mintha semmi sem történt volna...

Tiszteletteljes kérdéseim : - mi okozhatta ezt ? esetleg a "nagyon lemerített állapot" ? azaz a 20 %
- örüljek, hogy megy és hagyjam, vagy adjam be garanciális javításra ?
- ezzel meg kell barátkozni, máskor is/ bármikor előfordulhat ?

(Windows-ban többé-kevésbé járatos vagyok, de az Android nekem magas- semmit sem találok, a tablethez semmilyen leírás nincs...)

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#21144) Deck válasza jasonka (#21142) üzenetére


Deck
titán

A 3 vírusírtó extrém dolog!

A root meg a legtöbb esetben nem jár garancia vesztéssel. Ha utána se néztél honnan tudnád azzal jár-e..

PS5

(#21145) air válasza #79335424 (#21140) üzenetére


air
nagyúr

Az extrém igényeket természetesen nem erre értettem, de nyugodtan forgasd ki a szavaimat. :(((

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21146) TIstvan4 válasza jasonka (#21142) üzenetére


TIstvan4
tag

Szia!
Ha semmire nem jutsz a lenovóval szerintem vidd vassza nekik javítsák meg ők!
Én nem kinlódnék vele!
Hiszen garis.

(#21147) beg válasza jasonka (#21142) üzenetére


beg
veterán

"Három víruskergető van rajta, így vírusról nem tudok."

De hosszú üzemidőről, lag mentességről és alacsony akksi használatról sem ;]

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21148) WOT-H-A-C válasza beg (#21147) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:DDD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#21149) #79335424 válasza air (#21145) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem forgatom ki a szavaidat. Szted hogy cserél alapértelmezett tárhelyet az emuláció kikapcsolása nélkül? Tök mindegy, hogy a tárhelycsere, vagy a CIFS a cél, ha ugyanazt kell végrehajtani mindkettőhöz.

(#21150) TIstvan4 válasza jasonka (#21142) üzenetére


TIstvan4
tag

Ha én új tulal jennék recovery-t biztosan nem használnék.
Emlékszem kezdetben én is rátaláltam a recovery re és az eredmény egy letisztított rendszer lett.Eltünt minden odáig rátelepített app,Akkor nagyon megijetem az eredmény láttán.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.