Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21201) cappa72 válasza Ice&Lime (#21200) üzenetére


cappa72
nagyúr

2 dologról írtál egy mondatban:

1, ezek nem jöttek be.
Mit próbáltál?

2, Nem értek semmit
Mit nem értesz? Lehetnél konkrétabb, mert a pontosítás segít a probléma megoldásában.

Nyugodtan kérdezz lépésről lépésre, mert senki nem úgy született, hogy tudjon mindent. Én is tanulok folyamatosan.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21202) Ice&Lime válasza cappa72 (#21201) üzenetére


Ice&Lime
veterán

1. ami van lehetőség a wifi beállításoknál, ami 1 féle, az alkalmazva van, hogy a wifi ne kapcsoljon ki soha
2. bocs, véletlenl félre írtam, azt akartam igazából írni, hogy nem érnek semmit. Csak egy téves n helyet t betű volt.

Szóval ez a telefon ennyit tud, és azt is így. Akkor valószínű, hogy kell hozzá egy külön program, ami tényleg bekapcsolva tartja a wifit, csak nem gondoltam, hogy ehhez külön program kell, ami így elég érdekes és gázos.

(#21203) aprokaroka87 válasza Ice&Lime (#21202) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a jel erössége milyen?

(#21204) Ice&Lime válasza aprokaroka87 (#21203) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A 4 csíkból 2-3 szokott lenni általában.
Ha viszont ott van a router mellett 2 méterre, akkor is ezt csinálja, pedig akkor megvan mind a 4 csík.

(#21205) aprokaroka87 válasza Ice&Lime (#21204) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

más wifi képes eszközzel ki tudod probálni?
pl egy laptop

(#21206) matepe válasza beg (#21184) üzenetére


matepe
csendes tag

érdekes hogy a hirdetésben front kamerával hirdették még 0,3 pixelt is megneveztek. De nem is ez a legérdekesebb, hanem hogy fizikaliag van front kamera, nem hiszem hogy dísznek tettek oda egy kis plexi pöttyöt. Nem ír ki hibaüzenetet. Egyszerűen mintha nem létezne. Azért gáz, mert ajándékba vettem keresztfiamnak, és front kamerával volt hirdetve.

(#21207) aprokaroka87 válasza matepe (#21206) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

0.3 pixel?
nem 0.3megapixel?
vagy esetleg 3 megapixel?
amúgy ez ilyen kinai csodatermék?
az előlapon lát kamerát valahol is?

amúgy töltse le pl az Aida64 appot a play store-bol és az megmutatja hogy az kis pötty a kamera-e vagy esetleg pl fénymérő szenzor....vagy vmi más

[ Szerkesztve ]

(#21208) Ice&Lime válasza aprokaroka87 (#21205) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Van egy laptop. És mit csináljak majd vele?

(#21209) aprokaroka87 válasza Ice&Lime (#21208) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

azon stabil a wifi jel?
illetve probáld ki a telefont másik wifis helyen is

(#21210) Ice&Lime válasza aprokaroka87 (#21209) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen, általában az szokott lenni.
Máshol egyenlőre nem tudom fixen kipróbálni.

(#21211) aprokaroka87 válasza Ice&Lime (#21210) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nállam multkor egggyik ismimnél volt ilyen gond,a laptopon stabil volt a jel,a telefonon közepes volt a jelerösség,viszont a telefonon folyamatosan beleesett egy ilyen keresés "loop"-ba...kapcsolodott...majd 3-4 perc múlva eldobta,vagy mikor milyen kedve volt...furcsamód pl 2 nappal elötte szintén közepes jellel,de stabil volt a jel.

(#21212) Ice&Lime válasza aprokaroka87 (#21211) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor ezen a téren elég gagyik ezek, mert akkor külön program kell hozzá...

(#21213) Bozek válasza beg (#21184) üzenetére


Bozek
nagyúr

A GSMArena írja a secondary kamerát, ami VGA (erre illik is a 0,3 MPx).

(#21207) aprokaroka87: Igen, a 0,3 MPx a VGA. 640x480 = 307200 pixel = 0,3 megapixel.

(#21214) phanfantom válasza Ice&Lime (#21202) üzenetére


phanfantom
senior tag

Esetleg vedd ki a pipát a "wifi soha ne kapcsoljon ki"- ből, hátha fordítva működik a dolog, akár egy rossz fordításnak köszönhetően.
Nyilván kicsi rá az esély, de soha nem tudni:)

(#21215) aprokaroka87 válasza Bozek (#21213) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ez érdekes...tehát van benne
csak nem jó...namost ez vagy szoftver vagy hardver hiba lehet
vagy ami mégjobb esetleg szériahiba

(#21216) aprokaroka87 válasza phanfantom (#21214) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mondasz valamit
mert nállam arra a kérdésre hogy "tartsa-e a wifit alvás közben 3 lehetőséget ad fel:Mindig;töltés közben vagy soha...namost a soha után zárojelben ott van hogy "növeli az adatforgalmat.
véletlenül nem a mindig és a töltés közben opció esetén kellene több adaforgalmazásra figyelmeztetnie?

Egyátalán hogy értelmezhetö az alvás?
amikor a kijelző screen off állapotban van?

(#21217) Bozek válasza aprokaroka87 (#21215) üzenetére


Bozek
nagyúr

Várjá, most nézem, hogy ez a 706, amit linkeltem, nem is a 760. A 760-nak tényleg nincs előlapi kamerája: [link].

(#21218) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

A rezgő motort ki lehet kapcsolni a build.prop-ban vagy valamelyik rendszer fájl atírásával?

[ Szerkesztve ]

(#21219) phanfantom válasza aprokaroka87 (#21216) üzenetére


phanfantom
senior tag

pont ez a helyzet nálam is:)
én is úgy értelmezem ahogyan te

(#21220) aprokaroka87 válasza Bozek (#21217) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

akkor lehet hogy neki a 706-os doboza van?

(#21221) beg válasza Bozek (#21217) üzenetére


beg
veterán

Há' nem ezt magyarázom egy ideje?
A plexi pötty meg a fényérzékelő szenzor.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21222) beg válasza matepe (#21206) üzenetére


beg
veterán

Írj a lenovonak, ha nekem és a topikjának nem hiszel.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21223) aprokaroka87 válasza Just_Reboot (#21218) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

miért szeretnéd kikapcsolni?

(#21224) #79335424 válasza Just_Reboot (#21218) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én Gravitybox -ban iktattam ki.

aprokaroka87:
Vannak olyanok, akiket idegesít, ha rezeg a teló. Nekem egy pillanatra az fut át az agyamon, hogy most b...tt meg az áram.

[ Szerkesztve ]

(#21225) aprokaroka87 válasza #79335424 (#21224) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a gravityboxban hol lehet kikapcsolni?
de szerintem nem is lehet lekapcsolni,max utasitani hogy ne kapcsolodjon be.

(#21226) Just_Reboot válasza #79335424 (#21224) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Gravity nálam nem jöhet szóba, nem használok Xposedet. EX kernel managerben ki tudom kapcsolni (rezgés erősséget lehúzom 0-ra.) de reboot után mindig vissza áll alapértelmezettre.

[ Szerkesztve ]

(#21227) #79335424 válasza aprokaroka87 (#21225) üzenetére


#79335424
törölt tag

Biztos, hogy ki lehet kapcsolni. Legvégső esetben, terminálban kirúgod alóla a driver -t és csókolom. Sajnos, a pontos parancsot nem ismerem. De látod, hogy kernel manager -ben is van rá megoldás. Na, annak a parancsát kell automatizálóban lefuttatni rendszerinduláskor, vagy, betenni script -ként init.d -be.

Nekem egy makacs értesítésem volt, ami rezgett, ha tiltottam a hangját. Gravityboxban egyedi rezgésmintát adtam neki. Nullásat.

[ Szerkesztve ]

(#21228) teo77


teo77
őstag

Új romot tettem fel a Nexus 7 - re (Dokdo). Nagyon fasza! Viszont: ha ki van kapcsolva a kijelző, lekapcsolja a netet, vagy nem tudom, mit csinál. Itt hagytam egy órára, hogy töltsön fel, de nem ment senmmit. Copy-felhőszolgáltatásba. Most meg, hogy használom, töltött fel egy csomót. Nem tudjátok, mi lehet ez? Az energia gazdálkodásnál nincs semmi ilyen beállítási lehetőség.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#21229) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

Több témával fordulok hozzátok, remélhetőleg sok szerencsével. :)
Két androidos készülékem van(igen csak kettő xD ) az egyik egy Samu Galaxy S4, a másik egy Samu Galaxy Camera

Először az S4-ről:
Amióta frissültek a legutóbbi android verziók, kezdve a KitKat-el, egyre silányabb, egyre hitványabb a telefonom által nyújtott sebesség, szolgáltatások, stb. Értem ez alatt hogy mindkét navi programom nyöszörögve fut, lefagy, leáll, meghibásodik.
Nem lehet telefonálni felhőtlenül. Felhívok valakit, ő hall engem, de én még csak a kicsöngést sem, nemhogy a kapcsolást sem hallom.
Mindegy, sorolhatnám naphosszat. Kérdésem, hogy ezzel tudok-e kezdeni valamit a root, és az új ROM előtt?
Már nagyon hozzá akaródzik nyúlni, de napi szinten komoly használatban van, várok egy hosszú hétvégére.
Addig is kellene valami megoldás rá.
Minden javaslatot szívesen fogadok. A rendszer alaphelyzetbe állítását viszont ugorjuk is át ;)
knox nem baj ha ugrik, a gari ha nem is járt le, hamarosan le fog.

Galaxy Camera
Holnap (vasárnap) szeretnék nekiállni a rootnak, mert a sok gyári sz_rság foglalja a helyet fölöslegesen. Ennek sem számít a knox, már a megjelenése hónapjában megvettem, szóval kb 3-4 éves.
Továbbá érdekelne, hogy erre a készülékre nem-e fabrikáltak valami frankó kamera ROM-ot?
Nyitott vagyok az újdonságra. Viszont fontos hogy a jelenlegi állapotát bármikor visszahozhassam.
Azt hiszem ez még az S2-es szinkron ROM-ja.
Szükségem lenne valakire, aki online lesz holnap a knox folyamán, és részletes utasításokkal lát el, mert nálam valamiért minden készülék a kivételt képzi akár az elromlást, vagy a legvalószínűtlenebb opciókat tekintve.
Múltkor pl egy navigációs program feltelepítése során voltak olyan gondok, ami senki másnál nem jelentkezett még.

Szelíd szakértelmem van csak a témához, én inkább számítógépekre specializáltam magam, de S4-est már hoztam vissza a halálból. Viszont ott nem volt mit lementeni, nem volt kockázat. Amúgy is papírnehezék volt már.
A segítség azért is kell, mert az idő szorít sajnos. Csak akkor állok neki, ha tudom hogy be is tudom fejezni.

Kire számíthatok? :DD :U

Szerk: Szakkifejezések ismeretei a leírtakban kb ki is merülnek :D

[ Szerkesztve ]

(#21230) #79335424 válasza sanyek2 (#21229) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem ezzel inkább a topikjában próbálkozz, mert az az igazán hasznos segítség, ami ugyanilyen telóval szerzett tapasztalatokon alapul.

(#21231) milkabrams válasza milkabrams (#21199) üzenetére


milkabrams
őstag

kössz hogy ilyen segítőkészek vagytok

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#21232) sanyek2 válasza #79335424 (#21230) üzenetére


sanyek2
senior tag

Rendben.

Esetleg van ötleted (vagy bárkinek) a telefon lassúságának kiküszöbölésére?

Szerk: Sajnos a galaxy camera mindkét topikja két éve kihalt :((

[ Szerkesztve ]

(#21233) beg válasza sanyek2 (#21232) üzenetére


beg
veterán

Már leírta egyszer. Én is ugyanazt tudom javasolni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21234) #79335424 válasza milkabrams (#21231) üzenetére


#79335424
törölt tag

Már bocs, de ez egy Android szakmai topik, Te pedig gyártó (készülék) specifikus kérdést tettél fel. A többiek nevében nem nyilatkozhatok, de én szoktam segíteni, ha egy olyan droidról van szó, amit véletlenül ismerek. De, azt sztem nem sérelmezheted, hogy egy rossz topikba írt kérdésedre nem érkezik válasz.

(#21235) beg válasza milkabrams (#21231) üzenetére


beg
veterán

Valami azt javasolta, hogy valahonnan töltsön le valamit az osztálytársa valamire, és mi nem ugrottunk kulcsrakész megoldással. Szégyen.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21236) aprokaroka87 válasza milkabrams (#21199) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

jajj,most megint tárhely gond
hol van 490mb szabad hely?

(#21237) matepe válasza beg (#21221) üzenetére


matepe
csendes tag

Innen vettem és itt is írja a tmallbox.com :Lenovo A760 (Mulit-Language Version)

·Google Android 4.1
·CPU:MSM8225Q Quad Core 1.2GMHz
·4GB ROM+1GB RAM
·GSM/GPRS/EDGE/WCDMA HSPA
2G GSM:900/1800/1900 MHz
3G:900/2100 MHz
·Dual sim cards dual standby
·WIFI:802.11b/g wireless internet
·Built in GPS
·4.5 inch Capacitive screen:854*480
·Dual Camera:0.3MP front camera,5MP back camera wifh Auto focus

(#21238) beg válasza matepe (#21237) üzenetére


beg
veterán

Mindegyik kínai bolt rosszul hirdeti, keverik a 706-al. Még rugózhatsz rajta, de a lenovo gyártósoron nem került bele előlapi kamera. Ezt vagy elfogadod, vagy még hitetlenkedhetsz sokáig, de attól még nem lesz benne.

Itt sincs benne
Meg itt sincs
És itt sincs

Single Camera, back camera 5.0MP with auto focus

Zárjuk le végre kérlek.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21239) maxr


maxr
csendes tag

Sziasztok!

Samsung Galaxy S Duos telefonom van. Vettem bele egy 8 GB-os Samsung micro SD kártyát. Behelyeztem, ahogy kell. A telefon pedig nem érzékeli. Mit tanácsoltok?

Köszönöm!

(#21240) chubby2o6 válasza sanyek2 (#21229) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szia! Csak az S4-el kapcsolatban tudok segíteni, a kamerához nem értek.
Nem tudom, miért zárod ki alapból a factory resetet, sok problémára megoldás lehet. Ha egy új ( másik ) romot teszel fel, az is azzal kezdődik, na mindegy.
Én elég sokáig használtam a gyári 4.4.2-t ( NG8 EUR ), rootoltam, letöröltem róla a felesleges gyári szarokat, mit mondjak, nekem tökéletesen bevált. ( Nem írtad, milyen S4-ed van, az enyém 9505 .) Semmi lassulást, akadást nem tapasztaltam, az IGO is meg a google navi is simán futott rajta, bár megmondom őszintén, egyiket sem sokat használom/tam. Már csak azért is ajánlott ilyen esetben először a gyári visszaállítás, mert ha mondjuk felteszel egy másik romot, aztán egy mentésből visszaállítod az appjaidat, lehet, hogy ugyanolyan szar lesz, amennyiben egy alkalmazás okozta a gondot.
A legtutibb az lenne, ha első körben mentenéd azt, ami tényleg fontos ( itt most nem feltétlenül az angry birds-ben elért eredményedre gondolok :) ),képeket, ha nem a külső sd-n vannak, egyéb fontos dolgokat, aztán odinnal feltennél egy 4+1 fájlos romot, azt frissítenéd egy újabbra, rootolnád, letörölnéd róla a felesleges bloatware-ket, aztán belaknád megint. Addig viszont nem tudlak linkekkel segíteni, amíg nem ismerem a telód típusát.

(#21241) Bozek válasza matepe (#21237) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk azt se értem, hogy mit szeretnél egy VGA kamerával. Kb. semmire se jó, szóval olyan mindegy, hogy van-e benne vagy nincs.

(#21242) iceQ! válasza Doki16 (#19498) üzenetére


iceQ!
addikt

Az EDGE, vagy második generáció (Enhanced Data Rates for GSM Evolution) - 256 kbit/s adatátviteli sebességre alkalmas.

A 3G (Harmadik generáció) - 384 kbit/s-ra.

A HSDPA (High-Speed Downlink Packet Access) - 14.4 mbit/s-re.

A HSPA+ - 21 mbit/s-re

A 4G vagy LTE (Negyedik generáció) - 60 mbit/s-re

Nem ide akartam.... :W

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#21243) awakening87 válasza maxr (#21239) üzenetére


awakening87
aktív tag

Szia! Milyen fájlrendszerre van formázva a kártya? Milyen fájlrendszereket támogat az éppen fent lévő Android rendszered?
Az utóbbit kiírja az alábbi, terminálban kiadott parancs:
cat /proc/filesystems

Ha nincs fent terminál alkalmazás, tedd fel a Playből a Terminal Emulator-t.
Ha fontos a 4 GB-nál nagyobb állományok kezelése a kártyán és a rendszer is tudja, érdemes exFAT-ra formázni, különben FAT32-re. A FAT32-nél egy állomány maximum 4 GB lehet.
Sőt, úgy emlékszem, hogy a telefonban is le lehet formázni, a Beállítások -> Tárhely menüpont környékén :)

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#21244) modflow


modflow
veterán

A kameránál rákattintottam, hogy ne kérdezzen rá többet, hogy mivel nyissa meg az elkészített fotót.
Hogy lehet ezt most megváltoztatni Lollipop-ban?

(#21245) Dave™


Dave™
nagyúr

Segítsetek egy kicsit, eddig csak WP-t használtam, most viszont kiszemeltem a Meizu M2 Note-ot. Annyi világos, hogy van belőle A és I verzió, előbbi unbranded kínai, az I pedig nyitott bootloaderes nemzetközi verzió, ezen kívül különbség még, hogy az A-n telepíteni kell a google szolgáltatásokat, de elvileg ez egyszerű az elmondások alapján, illetve nincs magyar nyelv, az I-n pedig van mindkettő.

Kérdés: van-e bármi érezhető hátránya a zárt bootloadernek - illetve ha van ilyen tapasztalat - a kínai belpiacos modellnek a nemzetközivel szemben? Más romot felpakolgatni meg nagyon belemélyedni nem szeretnék, csak használni, viszont szeretnék frissítéseket kapni ameddig csak potenciálisan lehet.

Köszönöm!

(#21246) maxr válasza awakening87 (#21243) üzenetére


maxr
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! Telepítettem a Terminal Emulatort. Sajnos nem értek ilyen szinten a telefonhoz, ezért miután beírtam a parancsot, amit mondtál, sem tudok válaszolni a kérdésedre. Ilyet látok pl.:

nodev fusectl
exfat

Egyébként szerintem elegendő lenne számomra a FAT32 is.

Nem tudom formázni ott, ahol mondtad, bár gondolom, ahhoz előbb érzékelnie kellene a memóriakártyát.

[ Szerkesztve ]

(#21247) Bozek válasza modflow (#21244) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az összes alkalmazás között megkeresed, amire rákattintottál és alapértelmezések törlése.

(#21248) sanyek2 válasza chubby2o6 (#21240) üzenetére


sanyek2
senior tag

Előszöris köszönöm szépen a választ!

A visszaállítást azért ugorjuk át, mert már megvolt, és nem használt :P
Az enyém is 9505-ös, de nekem egy XXUHOF2-es rom van rajta.
Ez azért fontos, mert ahogy a kérdésben írtam, itt is megjelenik a murphy törvénye, ha elszaródhat, miért ne?
Kamera szoftverben nincs olyan opció, mint amit neten írnak. Erős a gyanúm, hogy sok másik telefonban sem érhető el a slow motion, de olyan rom-ot szeretnék ami tartalmazza, de ami fontosabb, stabilan futtassa az alkalmazásokat.
Jelenleg természetesen a legújabb 5.0.1-es verzió van fent, de a kitkat előtt nekem is tökéletesen futott minden. Nekem gyárilag öregebb verzió volt fent mint a 4.4.2, de az is volt a telón. Sajnos keveset használhattam, mert jött hamar a következő, és meg befrissítettem :( Pedig sok helyen olvastam, hogy a 4.4.2. milyen frankó volt.
Elsősorban megpróbálnám csak rootolni a meglévő verziót, és ha még mindíg instabil, akkor feltennék egy másikat. Habár úgyis az lesz a bége, hiszen 1.3gigát foglal a jelenlegi rom a memóriából, teljesen fölöslegesen.

(#21249) awakening87 válasza maxr (#21246) üzenetére


awakening87
aktív tag

Szívesen :)
Igen, valószínűleg elég lenne a FAT32 is. A kártya működik pl. számítógépben, kártyaolvasóval?
Ha igen, és leformáztad a gépen és a telefonod ezután sem látja, akkor lehet, hogy nem kompatíbilis a kártya a telefonnal.
Másik kártyát hogyan kezel a telefonod?

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#21250) maxr válasza awakening87 (#21249) üzenetére


maxr
csendes tag

Ez az első kártya a telefonomban. Kártyaolvasóm még nincs, de a héten szerzek egyet. Akkor megformázom a számítógépen és kiderül. Sajna addig másik kártyával sem tudom kipróbálni a telót. Köszönöm még egyszer, próbálkozom, utána írok, ha elakadtam.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.