Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) #79335424 válasza Dave™ (#21245) üzenetére


#79335424
törölt tag

Miért nem veszel nemzetközi verziósat? WP után, kezdő droidosként biztos szeretnél egy új telón megküzdeni EZZEL?

(#21252) chubby2o6 válasza sanyek2 (#21248) üzenetére


chubby2o6
senior tag

A Lolli romokat nem ismerem. Előző telómra feltettem egy CM12-t, de megmondom őszintén, hányok a Lolli felületétől. Kb. 3 nap után visszatettem rá egy CM10.1-t, annak ellenére sem akartam rá a Lollit, hogy akkor már nem is használtam azt a telót.
Nekem tökéletesen bevált a KK, mondjuk én azzal is vettem az S4-et. A gyári is nagyon jó volt, meg a most használt Phoenix 10.0 is nagyon jó. Már csak azért sem akarok Lollit a telómra, mert túl azon, hogy szerintem ronda, de rengeteg problémáról is olvastam, szal semmi sem indokolja, hogy 5.x.x romot tegyek a telómra.
Nem tudom, te hogy tettes rá a Lollit, de érdemes letölteni a romot, és odinnal feltenni, az OTA-s frissítések után szoktak gondok lenni.
Ha ragaszkodsz a Lollihoz, szerintem szedj le egyet a sammobile.com-ról, és odinnal tedd fel, nézz utána a rootolásnak, ha a knox tényleg nem számít, az csak jó ebből a szempontból. XDA-n, Youtube-n találsz rengeteg leírást. Ha sikerült, én a helyedben tennék fel egy custom recoveryt ( nálam a TWRP a favorit ), és keresnék egy deodexelt Lollit, az Imperium romot sokan dícsérik, de a Phoenixnek is van Lollis változata. Ezekben a deodexnek köszönhetően működik az Xposed is.
Azt gondolom tudod, hogy egy sima rootolás nem old meg semmit, szal utána még csinálni kell vele ezt-azt, de arra mindenképpen jó, hogy egy root explorerrel le tudod takarítani a bloatware-eket, ehhez is találsz XDA-n segítséget.
Az S4 topikban épp most írtak egy hosszabb összefoglalót az Imperium romról, szerintem egy próbát megér.
Slow Motion opciót találsz a Snap Camera-ban, Play-en megtalálod. Nem ingyenes, ha jól emlékszem, valami 500 Ft, de annyit simán megér.

[ Szerkesztve ]

(#21253) _q


_q
addikt

Sziasztok!

5.1.1-es androidot használok. Szeretnék csatlakozni egy laptopról megosztott wifi hálózatra. A telefon látja is a hálózatot. Jelszót beírom és csatlakozni kezd, de sajnos sose sikerül. Valami külön beállításra lehet szükség. Valakinek esetleg lenne ötlete mi lehet a gond?

(#21254) #79335424 válasza _q (#21253) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kezdj alapról! Kapcsold ki a laptopon a titkosítást, legyen free a hotspot és nézd meg, hogy úgy csatlakozik -e!

[ Szerkesztve ]

(#21255) Dave™ válasza #79335424 (#21251) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igazad van, nem akarok szórakozni vele, marad az Expansys és az I verzió :)

(#21256) _q válasza #79335424 (#21254) üzenetére


_q
addikt

Eddig mindig egy programot használtam a wifi megosztásához. Titkosítás kikapcsolás és free hotspot sajnos nekem nem sokat mond.

(#21257) teo77


teo77
őstag

Urak! A DCIM-ben lévő ".thumbnails" tartalma törölhető bátran? 300 Mb-ot foglal.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#21258) modflow válasza Bozek (#21247) üzenetére


modflow
veterán

Köszönöm.

(#21259) #79335424 válasza _q (#21256) üzenetére


#79335424
törölt tag

A laptopon, a hotspotot létrehozó alkalmazásban kapcsolj ki minden titkosítást! Tehát, a droidban ne kelljen jelszót megadnod a csatlakozáshoz, hanem úgy csatlakozuon, mint egy free wifihez!

(#21260) chubby2o6 válasza teo77 (#21257) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nyugodtan törölheted, de minden fényképezés után megint létre fogja hozni ezt a mappát.

(#21261) _q válasza #79335424 (#21254) üzenetére


_q
addikt

Közben most találtam végre egy programot amivel megoldódott a probléma. Ezek szerint eddig nem jó programokkal próbálkoztam. Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#21262) sanyek2 válasza chubby2o6 (#21252) üzenetére


sanyek2
senior tag

A Lollitól meg akarok szabadulni, mert szörnyű. Nem a felület, mert az olyan semmilyen nekem.
Minden más tulajdonsága egy rakás trágya.

A root leírások oké hogy fent vannak neten, de angolul nem tudok. A másik meg hogy mint mondtam szükséges az aktív segítség, mert nálam nagyon kacifántos formában tudnak megjelenni a problémák, nekem viszont minden nap kell a teló, anélkül nem tudok dolgozni.

Az instrukcióid közül az OTA-s frissítést már nem vágom, de a fonalat a TWRP-nél vesztettem el. :D
A szakszavak, mozaikszavak nem mennek. :U

(#21263) chubby2o6 válasza sanyek2 (#21262) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ok, akkor lépésről lépésre.
1. Töltsd le innen a 4+1 fájlos 4.4.2-t [link] Csak katt a hsz-ben lévő linkre, a megás oldalról töltsd le a romot, a kicsomagolásához jelszó kell, az is ott van a hsz-ben.
2. Töltsd le innen a 3.09-es odint [link]
3. A letöltött romot csomagold ki, kapni fogsz négy fájlt, + a pit fájlt.
4. Telót kapcsold ki, majd tedd download módba ( hangerő le+ home gomb+ power gomb együttes nyomvatartása, ha bejött a felkiáltójel a figyelmeztetéssel, akkor hangerő fel. Odint indítsd rendszergazdaként ( ha van Kies a gépeden, töröld le előtte, az odinnal nem nagyon szeretik egymást, a driverek viszont legyenek a gépeden ). Csatlakoztasd a telód a géphez, saját adatkábelt, alaplapi usb portot használj. Várd meg, amíg felismeri a telót az odin, onnan tudod majd, hogy balra fent kékre vált az egyik kis ablak.
5. Ha felismerte, tallózd be a fájlokat a megfelelő helyre ( pit fájlt a pithez, AP-t az AP-hez, BL-t a BL-hez, CP-t a CP-hez, CSC-t a CSC-hez ). Ha a pit fájl beírása után bal oldalon a Re-partition nem pipálódna be magától, akkor pipáld be. Ha ezekkel megvagy, nyomj a Start-ra, várd meg, míg végez és újraindul.
Folytatom tovább, csak kicsit lassan gépelek, de mire ezekkel megvagy, addigra én is végzek a további instrukciókkal.

(#21265) sanyek2 válasza chubby2o6 (#21263) üzenetére


sanyek2
senior tag

Elkezdtem tölteni a fájlt, de ahogy nézem nem biztos hogy jó lesz nekem.
Német hálózatra kell majd regisztrálnia a SIM kártyát, nem magyarra. :/
Az én szolgáltatóm jelzése OXXKE4 a net szerint.
Viszont a függetlennek jobban örülnék. :)
Letöltés 6% -_- fél óra alatt ehh...

(#21266) chubby2o6 válasza chubby2o6 (#21263) üzenetére


chubby2o6
senior tag

6. Tölts le a sammobile.com-ról egy friss 4.4.2-t, én ezt javaslom: [link] Ez egy független, görög rom, sokáig használtam, nagyon bevált.
7. Telót tedd download módba, odint nyisd meg, a romot tallózd be az AP-hez, start, ha kész, újra fog indulni. Itt már NEM KELL a re-partition-t bepipálni.
8. Következik a rootolás. Ehhez használhatod a Cf-AutoRoot-ot [link] is, de én inkább a TowelRoot-ot ajánlom. Ha az utóbbit választod, akkor innen [link] le kell töltened a megfelelő kerneleket. Kicsit bonyolultnak tűnik, de igazából tök egyszerű:
-letöltöd a GT-I9505 International (LTE) szekcióból a ( ROOT ) kernelt meg az NG8 kernelt a PC-re,
-letöltöd a Towelroot .apk-t a TELÓDRA, majd telepíted, de még nem kell csinálnod vele semmit,
-odinnal az AP-hez tallózva felrakod a ( ROOT ) kernelt a telóra,
-újraindulás után megnyitod a towelroot-ot, rányomsz a make1t rain-re, vagy vmi hasonló, másra nem tudsz nyomni, mert csak az van ott. CSAK AKKOR VÁLASZD A TOWELROOTOT A ROOTOLÁSHOZ, HA VAN MOBILNETED, MERT MIKOR ENNÉL A RÉSZNÉL JÁRSZ, NEM LESZ WIFID, A NET VISZONT KELLENI FOG A ROOTHOZ.
-ez pillanatok alatt lefut, ha végzett,
-telót tedd download módba, majd odinnal az AP-hez tallózva tedd fel az NG8 kernelt. Ha végzett, restart után megint lesz wifid, és rootolva lett a teló, ezt a Play-ről ingyenesen letölthető Root Checker progival ellenőrízheted.
Folyt. köv.

(#21267) chubby2o6 válasza sanyek2 (#21265) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ez egy régi 4.4.2, de csak ezt az egy négyfájlost tudom, erre majd bármelyik 4.4.2-t fel tudod rakni.
Egyébként nincs jelentősége, Németországban ugyanúgy működni fog, mint itthon.
Igen, elég lassan szokott jönni, de ha ez vigasztal, a másik ( sammobile.com-os ) még lassabb lesz.

(#21268) sanyek2 válasza chubby2o6 (#21267) üzenetére


sanyek2
senior tag

A sammobilos már fél perc után túlszárnyalta a másikat ;)
A letöltésvezérlőm 16 szálon kezdte meg a letöltést :P
A mega.com-ról meg csak egy szálon jön :(

(#21269) chubby2o6 válasza chubby2o6 (#21266) üzenetére


chubby2o6
senior tag

9. Töltsd le ezt a progit [link], meg innen a legelsőt ( .img formátum ) :[link], természetesen mindkettőt a telóra.
10. Nyisd meg az SGS4 Flasher progit, nyomj a Flash-re, válaszd ki a letöltött .img fájlt, a progi felteszi neked a TWRP recoveryt. Ezt mát csak akkor csináld, ha TÉNYLEG nem számít a knox státusz, mert a custom recovery ugrasztja.
11. Tölts le egy root explorert a Play-ről, én az ES File Managert ajánlom, ingyenes és nagyon jó.
12. Itt [link] találsz egy listát azokról a felesleges gyári sz.rokról, amiket gond nélkül törölhetsz a telóról.
13. Ha kész vagy a pucolással, lakd be a telót, rakd fel a megszokott progikat, állíts be rajta mindent, amit be szoktál.
14.Lépj be recoverybe ( kikapcsolt állapotban hangerő fel+ power gomb rezzenésig ), majd itt a Backup menüpont alatt csinálj egy teljes mentést. Ha végzett, restart, és a mappát. amibe a mentést tette, érdemes átmásolni a PC-re, ne foglalja a helyet a telón, meg a PC-n biztonságban van.
15.Innentől kezdve nyugodtan romolhatsz, XDA-n rengeteg romot találsz, előbb-utóbb biztos lesz olyan, ami minden szempontból megfelel. Bármi gond van, a TWRP-s mentést visszamásolod a TWRP mappába, és recoveryben a Restore menüpont alatt pár perc alatt vissza tudod tenni az összes appal, adattal, beállítással együtt.
Nagyjából ennyi.

Bocs mindenkitől az offért, ennek az S4 topikban lett volna a helye.

(#21270) sanyek2 válasza chubby2o6 (#21266) üzenetére


sanyek2
senior tag

A mobilnetem korlátolt adatforgalmú. Nem tudom mennyinél járok ebben a hónapban.
A CF AutoRoot-ot válasszam inkább?
A mega még tölt. :(

(#21271) chubby2o6 válasza sanyek2 (#21270) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Le fog jönni a megás is, csak türelem :D
Abból ítélve, hogy mennyi idő alatt fut le a towelben a rootolás, szerintem minimális adatforgalommal jár. Próbáld meg, ha nem sikerül, visszateszed az NG8 kernelt, és mehet a CF.

(#21272) sanyek2 válasza chubby2o6 (#21271) üzenetére


sanyek2
senior tag

A Towelroot .apk-ra 3 verzió van. Az első kettő valószínűleg csak két elérési út, de a harmaddikat "offline" jelzővel illették.

(#21273) awakening87 válasza sanyek2 (#21270) üzenetére


awakening87
aktív tag

A törölközős root futtatásához egyáltalán nem kell internetkapcsolat, előtte legyen letöltve minden, ami kell :)

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#21274) chubby2o6 válasza sanyek2 (#21272) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Telón nyisd meg a chrome-ot, írd be, hogy towelroot apk, a kapott találatok közül az elsőn már le is tudod tölteni. Telepítés előtt lesz egy biztonsági kérdés, de nyugodtan telepítheted.
Rootolás után az apk-t másold át külső sd-re, utána magát a progit le is törölheted.

(#21273) awakening87 Nem olyan nagyon rég csináltam, akkor még BIZTOSAN kellett hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#21276) sanyek2 válasza awakening87 (#21273) üzenetére


sanyek2
senior tag

Jól hangzik, de nem vágom az android-szlenget :D Pacsi!

chubby2o6: Jól leszaladt az idő, és még 32%-nál tart a mega. Holnap meló, ma már nem állok neki, úgyhogy jövő hétvégére kell hogy napoljam. Sok idő amíg belakom a telót, és mivel melóhoz kell, akkor állok neki ha lesz szöszmötölésre is időm.
A leírásod tökéletesen kimeríti a "részletes" szó jelentését, és ezt nagyon szépen köszönöm!
Elméletben értem az egészet. :)

Szerintem nem igazán off amit ideírtál, és sokan érdekes olvasmánynak fogják tartani.

Hálásan köszönöm a leírást! Szerintem menni fog, és majd írok, hogy sikerült! Neked is pacsi! :)) és :R :R :R

(#21277) chubby2o6 válasza sanyek2 (#21276) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ok, te tudod, mindenesetre sok sikert kívánok hozzá, csak vigyázz, mert könnyen rákattan az ember a mókolásra :D
Szívesen :)

(#21278) Penge_4


Penge_4
veterán

Lehetséges valami logikus oka annak, hogy egy alkalmazás összeomlik, ha Xprivacy-ban le van tiltva a getRunningAppProcesses, ami korábban nem omlott össze emiatt, vagy tudatos fejlesztői munka lehet mögötte?

(#21279) chubby2o6 válasza sanyek2 (#21276) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Azt el is felejtettem, hogy a rootoláshoz az is hozzátartozik, hogy utána letöltesz egy SuperUser progit, a Play-en találsz.

(#21280) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Van rá valami mód, lehetőség hogy állítsak (hangosítsak) a telefonom (Xperia Z1 Compact) álltalános headset hangerején?
Az előző telóm egy Samsung Wave 2 volt annak a szervíz menüjébe lehetett hangosítani, halkítani az álltalános hangerőn. Valami hasonlót szeretnék eszközölni a mostanin is.
A választ előre is köszi! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#21281) teo77 válasza chubby2o6 (#21260) üzenetére


teo77
őstag

Kösz szépen! 👋

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#21282) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Egy utolsó életre keltésre lenne szükségem egy Alcatel OT918-ason.
Nap közben frissítettem pár alkalmazást, majd ezután magától kikapcsolt, visszakapcsolásnál már nem voltak okésak a dolgok. Aztán idegességemben véletlenül bepipáltam a telepített launcher erőltetését, de máris bántam, mert az meg nem tudott onnantól megnyílni. Így onnantól nem tudtam a menübe se belépni. Ezután visszaállítottam egy régebbi mentést, amit pont ilyen esetek miatt mentettem (nem volt rá eddig szükségem). Na de, ez se segített, ugyanazt a helyzetet hozta vissza (pin kód beírása után csak a launcher hibajelzése jelenik meg, bezár és újra). Na mondom "Factory reset", megcsináltam, azóta bootloop...

Segítenétek, mik is a lépések innentől fogva?
Köszönet előre is!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#21283) cappa72 válasza HoTaZo (#21282) üzenetére


cappa72
nagyúr

Próbáld meg OTU-val javítani.
(ez a onetouch update program rövidítése)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21284) HoTaZo válasza cappa72 (#21283) üzenetére


HoTaZo
őstag

Rádugtam, azt mondja "There is no greater software version aviable to upgrade..." , ha nem frissíteni, hanem javítani akarom arra van más mód?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#21285) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!
Van valamilyen lehetőség, hogy a Lollipop beállítások menürendszerét sötétre állítsam?
AryaMod custom rom, és samsung gyári program az alapja, TW.
Köszönöm!

(#21286) HoTaZo válasza HoTaZo (#21284) üzenetére


HoTaZo
őstag

Kínomban flashelnék egy másik ROMot, erre azt írja ki, hogy nem találja az update scriptet, pedig a zip.-en belül egy recovery mappában, másik recovery zipben, egy META-INF mappában> com> google>android mappákon át megtalálható az update-binary és az updater-script. :W
Akkor ő miért nem találja?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#21287) sanyek2 válasza chubby2o6 (#21279) üzenetére


sanyek2
senior tag

Az angol leírás nem mond sokat, valami a biztonsági mentéssel kapcsolatban talán? :U

(#21288) chubby2o6 válasza sanyek2 (#21287) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nem tudom, mire gondolsz, minek az angol leírása?

(#21289) cappa72 válasza HoTaZo (#21286) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha nem cwm hanem gyari a recovery akkor az csak update.zip-et keres.
Neked meg ha zip-es mod rom van, ahjoz mod recovery kell.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21290) sanyek2 válasza chubby2o6 (#21288) üzenetére


sanyek2
senior tag

Meglestem egy SuperUser progit a play áruházban, de annak a leírása nem mondott sokat.

(#21291) chubby2o6 válasza sanyek2 (#21290) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Én ezt használom: [link]
Nem kell vele foglalkoznod, ez ad engedélyt a rootot kérő alkalmazásoknak. Amikor megnyitsz egy ilyen appot, egy felugró ablakban megkérdezi, hogy engedélyezed-e, elfogadod és kész. Az ingyenes verzióban amúgy se nagyon tudsz állítgatni semmit, de nem is kell, viszont a SU kell ahhoz, hogy a rootot kérő alkalmazások működni tudjanak.

(#21292) repvez


repvez
addikt

valaki tud nekem abban segiteni, hogy inviteles mobilnet sticket lehet és ha igen akkor hogyan használni, hogy azt a netet használja a telefonom?
Huawei p7 telefonon, Tmobilos és OTG kávelen csatlakoztatnám a telefonhoz a netsticket.

Mit kellene telepitenem vagy hogyan kell és hol bellitani hozzá.

A duplasimes telefonoknál müködik a dolog.

(#21293) HoTaZo válasza cappa72 (#21289) üzenetére


HoTaZo
őstag

Cwm, root, int2ext, minden van (volt?) rajta, ahogy a nagykönyvben meg van írva.
Nem tudom mi az a zip-es mod rom, meg a mod recovery...
Gyújtanál világosságot kis sötétségemben? :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#21294) chubby2o6 válasza HoTaZo (#21293) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ne má :D
A .zip-es rom a .zip fájlból flashelhető moddolt rom ( custom rom, főzött rom ), a mod recovery ami neked is van, tehát a nem gyári, hanem custom ( fejlettnek is szokták fordítani ) recovery.

(#21295) sanyek2 válasza chubby2o6 (#21291) üzenetére


sanyek2
senior tag

Rendicsek!
Köszi szépen! :C

(#21296) chubby2o6 válasza sanyek2 (#21295) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szívesen :)

(#21297) HoTaZo válasza chubby2o6 (#21294) üzenetére


HoTaZo
őstag

Eddig a gyári rom volt, de amit próbáltam feltenni az biztos valami főzött. Attól még, hogy megcsináltam az int2ext-t meg rootolást, az még nem jelenti azt, hogy értem is, meg át is látom. Ügyesen tudok leírást (jó) magyarázatot követni, utánozni. :D
De miként tudom elfogadtatni vele ezt (vagy bármilyen) működő romot? :F

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#21298) chubby2o6 válasza HoTaZo (#21297) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nem igazán értek az Alcatel telókhoz, csak általánosságot tudok írni.
Próbálj meg belépni recoverybe, és csinálj egy wipe cache-t. Ha nem sikerül, vagy nem jár eredménnyel, akkor nézz utána, hogyan kell gyári romot feltenni erre a típusra, én hirtelen ezt találtam:[link]
Gondolom, akku ki-be már megvolt, szerintem nézd meg a telód topikjában, hátha volt már valakinek ilyen, vagy hasonló gondja, és talált is rá megoldást.

(#21299) Werkly


Werkly
őstag

Ezt már valósította meg valaki Ascend Mate 7 telónál?
[link]
Most akkor a 128 GB Micro SDXC megy a 32GB-os modellnél vagy csak 64GB?
És Samu vagy csak Sandisk?

(#21300) HoTaZo válasza chubby2o6 (#21298) üzenetére


HoTaZo
őstag

Sajna már túl vagyok minden wipe-on. A saját teló topikban tettem fel először, de a teló kora miatt valószínűsítem, hogy mára egyedüli használója maradtam ennek a példánynak. Hát igen, olvasgathatom ezek szerint visszafelé is a topikot. :O
Köszi a türelmet és a segítséget! :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.