Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) tomiivagyok válasza WOT-H-A-C (#21950) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Knox mar mindegy, mert 0x1 :DDD valoszinuleg probalkozni fogok egy jo oreg CM-mel. Ugyis szerettem anno, habar JB ota nem jartam rajta :D

(#21952) MaMMonBelAg


MaMMonBelAg
újonc

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni! Kézhez kaptam egy Lenovo A680 típusú készüléket, mert állítólag rendszert frissítettek rajta (vagy csak próbálkoztak) és azóta nem kapcsol be. Felteszem gépre le föl dobálja magát, meg ki be kapcsol. Nem működik a hard reset sem. Mit tudok vele csinálni?

Válaszotok előre is köszönöm! :)

Fanatikus az, akit lehetetlen meggyőzni, de témát sem hajlandó váltani.” (Winston Churchill)

(#21953) cappa72 válasza MaMMonBelAg (#21952) üzenetére


cappa72
nagyúr

Többet kellene tudni róla. Mármint, hogy hogyan frissítették, és mivel.

Egy gyári firmware-t tegyél fel SP flashtool-lal.
Ehhez kell az usb vcom driver.
Hacsak a preloader nem módosult, akkor menni fog. (A preloader egy kényes dolog MTK platformon...)

Amit a telefon kikapcsolva csinál géppel összekötve, az normális. Az MTK platform így működik.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21954) mobilizmo válasza ksanc (#21895) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem vagyok egy üldözési mániás típus, de én elég vakmerőnek tartom azokat akik mindenféle védelem nélkül merik használni az okos telefonjukat. De természetesen szívük joga.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#21955) air válasza mobilizmo (#21954) üzenetére


air
nagyúr

Az okostelefonon a legnagyobb biztonsági rés maga a júzer.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21956) Viktor0610 válasza mobilizmo (#21954) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam sincs védelem. A használt fiókokban természetesen van, ahol lehet, az azonosítás kétlépcsős, de a készülékre megelőzés jelleggel vigyázom.
Ahol úgy érzem, hogy el kell, elteszem a készülékem, soha nem volt szükség, hogy védelem legyen rajta. Engem csak idegesítettek a plusz mozdulatok a feloldás előtt. ;)

Samsung Galaxy A54

(#21957) #79335424 válasza mobilizmo (#21954) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahha. És mi ellen védekezel? Nehogy ellopják az adataidat? Ha cracker lennél, akkor mire utaznál inkább? A kliensekre, vagy a központi szerverekre? Na és ilyenkor mi van? Megmondom én. Semmi. Mehetsz Hitlerhez panaszra. Hagyjuk már ezt a biztonsági marhaságot! Az egész parádé a korlátozásokról szól. A biztonság csak ürügy.

(#21958) Y72 válasza #79335424 (#21927) üzenetére


Y72
aktív tag

Kösz, sajnos nem igazán tudom hogy kell felcsatolni (:D)
Total commander-ben simán beléptem system-be de nem tudja írni, hibaüzenet ír ki.
CM-en is próbáltam, hibaüzenet megvan de bemásolja a fájlt, viszont ugyanúgy nem látszik kiválasztásnál.
Formátum CBR 320kb/s mp3 mind, amit felismert és amit nem az is.

(#21959) mobilizmo válasza air (#21955) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez szerintem nem csak okostelefonra igaz, hanem minden számítástechnikai eszközre is. Értelemszerűen viszont itt a legtöbb júzer, köztük nagy százalékban vannak akiknek ez az első ilyen jellegű (számtech) eszköze. Ergo halvány lila sziliíciumfüstnyi fogalma sincs arról, hogy működik, használata során milyen veszélyekkel lehet szembetalálkozni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#21960) mobilizmo válasza #79335424 (#21957) üzenetére


mobilizmo
addikt

Van egy az ismerőseim között, majd megkérdezem :-)
De meggyőztetek, maradjunk annyiban, hogy bár semmi haszna nincs, a lelkemnek jót tesz és én egyelőre nem érzek semmilyen lekorlátozást ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#21961) Adebayor


Adebayor
aktív tag

Sziasztok

nem találtam jobb topicot, ezért elnézést.
de végülis android-hoz kicsit kapcsolódik.

van egy Nokia cloud pop fülesem. Ez működhet android készüléken? Amugy c7-00-án pl nem megy normálisan :) szoval még nokián se mindig megy... pff :)

Ez az

[ Szerkesztve ]

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#21962) cappa72 válasza Adebayor (#21961) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem droidfüggő, hanem a telefonon lévő jack kiosztásának függvénye.
OMTP vagy CTIA .

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21963) Adebayor válasza cappa72 (#21962) üzenetére


Adebayor
aktív tag

köszi.

hirtelen megnéztem egy samsung telót meg egy lg-t a hivatalos oldalukon, és erről szó sincs. rákerestem szókeresővel a böngészőben, és semmi találat. És még át is néztem.

De talán a mostaniakkal működik. amugy melyik típus lenne a jó ilyen hívásfelvevős gombbal ellőtott, mikrofonos headset-hez?

[ Szerkesztve ]

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#21964) beg válasza Adebayor (#21963) üzenetére


beg
veterán

Kérj meg valakit a közeledben, hogy próbálja ki droidon.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21965) tomy86 válasza Adebayor (#21963) üzenetére


tomy86
addikt

Az ukránok szerint CTIA szabvány szerinti a Nokia WH-510 Coloud Pop füles, és mivel az az újabb szabvány, így jó lesz a droidos telóhoz. Tudtommal a 2012-től megjelent telefonok headsetje már mind CTIA szabvány szerint készül. De a próba a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#21966) Adebayor


Adebayor
aktív tag

köszi a válaszokat.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#21967) helixP


helixP
nagyúr

Tudom, hogy nagyon off, de az általam ismert legnagyobb koponyák látogatják ezt a fórumot :D
Tudnátok segíteni, hogy ez vajon milyen USB-szabvány lehet? Nekem nagyon gyanús, hogy ő az. Őt hívják 4P-nek?
A kábelját naná, hogy elhagytam de a headset meg tökéletesen működik, csak kábelt szeretnék venni, vagy átalakítót.

Előre is köszönöm mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#21968) jaja1981


jaja1981
addikt

Kérem. [link]

(#21969) tibcsi0407 válasza jaja1981 (#21968) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ezt olvastad?
Lehet csak egy update kellene a recovery-ből.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#21970) #79335424 válasza jaja1981 (#21968) üzenetére


#79335424
törölt tag

Rockchip 2926. Sztem RK Batch Tool -lal, vagy RK Flashtool -lal tudod PC -vel flashelni. Kell hozzá egy gyári ROM. Remélem, van rajta reset gomb! Itt elolvashatod, hogy milyen egy Rockchip flashelés.

(#21971) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

az ellen mit lehetne tenni hogy a médiatároló folyamat ne pörgesse a cpu-t sokszor 20-30 percig is?

(#21972) helixP válasza aprokaroka87 (#21971) üzenetére


helixP
nagyúr

Nekem régen, amikor JB/ICS alatt ez gond volt, így oldottam meg:

SD-kártya használatkor, több készüléknél jelentkezik a hiba, hogy a Mediaserver-rendszeralkalmazás folyamatosan, több órán keresztül vizsgálja az SD-kártyát médiafájlok után kutatva, ébren tartva ezzel a készüléket, szívva az akkumulátort, pörgetve a processzort. Ez tipikus JB-probléma, melynek megoldása lehet a következő eljárás:
Root szükséges! Telepítsük a DisableService-ingyenes alkalmazást a play-ről, indítsuk el, majd adjuk meg a root-jogot. Váltsunk át a System Apps fülre és keressük meg a media storage-alkalmazást, ezen belül vegyük ki a pipát a MediaScannerService elől. Reboot nem árthat.

(#21973) aprokaroka87 válasza helixP (#21972) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hmm a mediascanner service folyamat kilövése viszont azt jelenti hogy utánna nem lesz mediakeresés

amúgy nem a mediaserver a gond hanem a mediaprovider

(#21974) jaja1981 válasza #79335424 (#21970) üzenetére


jaja1981
addikt

És ha nincs gyári ROM?

(#21975) vicze


vicze
félisten

Nexus Security Bulletin - October 2015
Hát erre rossz ránézni... :( Ezek mind érinti minden BB-t és W10M-et is, mivel AOSP-t használnak teljesen.
Gyártói eszközökben nem biztos, hogy megtalálható mind, mivel esetlegesen más codecet vagy saját fejlesztésű modult használnak. Egyszóval az általánosítással vigyázni.

(#21976) tibcsi0407 válasza aprokaroka87 (#21973) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Esetleg ezt kipróbálhatnád.

https://utdetailing.hu/

(#21977) Bozek válasza tibcsi0407 (#21976) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hasznos, nekem megoldotta a problémát, de azt is írd mellé, hogy Xposed kell hozzá.

(#21978) aprokaroka87 válasza tibcsi0407 (#21976) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

köszi ránézek
van xposedem

(#21979) tibcsi0407 válasza Bozek (#21977) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Úgy is látszik a topic nevében. :)

https://utdetailing.hu/

(#21980) SzabZol5


SzabZol5
újonc

Sziasztok!

LG G2-m van. már 5.0.2-s Androiddal.
Azt szeretném megkérdezni, hogy a záróképernyőn meg tudom-e jeleníteni az értesítési sáv összes ikonját?
Mert jelenleg csak a jobb oldali "állapotjelző" ikonokat látom, a bal oldali értesítéseket viszont nem.

Köszi a segítséget!

(#21981) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy ismerősöm, akit szeretnék megnézni cella információ alapján, hogy merre van éppen, tudom számtalan GPS alapú ilyen program van, de neki nincs bekapcsolva a GPS a telóján, csak ha neten van, vagy maga a cellainformáció alapján be lehetne e azonosítani. Elvileg létező dolog, és egy helyen valamikor régebben olvastam is a program nevét, de nem emlékszem már rá. Tudtok ilyen programot esetleg androidra? Köszönöm szépen!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#21982) beg válasza Feri1977 (#21981) üzenetére


beg
veterán

Google eszközkezelő vagy Cerberus.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21983) Feri1977 válasza beg (#21982) üzenetére


Feri1977
senior tag

Értelek és köszi, de ezek azt hiszem csak a saját eszközt nézik mintha az enyém lenne a teló, és ellopják azt megkeresem a saját email cimem kell hozzá meg ilyenek, nem olyanok, hogy egy telefonszámot beírok, és azt megkeresi térképen, merre van cella információ alapján..:-/ vagy igen?

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#21984) beg válasza Feri1977 (#21983) üzenetére


beg
veterán

Az csúnya lenne, ha a másik fél engedélye vagy hozzájárulása nélkül tudnád az ő cellainfóit nézegetni :)
A szolgáltató tud ilyet, ahhoz érvényes bírósági végzés vagy ügyészségi engedély kell.

Természetesen ezek úgy működnek, hogy a másik eszköz G accountját felteszed a tiédre és az eszközkezelőből megnézed. Vagy a másikra feltelepíted a Cerberust és úgy nézelődsz, de mindkét esetben a másik fél tudtával (vagy a jelszavát adja meg vagy engedi feltenni a másik appot).

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21985) Feri1977 válasza beg (#21984) üzenetére


Feri1977
senior tag

Értem és köszönöm. Csak hát ugye cella információ alapján tényleg le lehet követni telefonokat, és úgy olvastam régen erre vannak programok, de gondolom ezt csak a rendőrségen lehet kivitelezni szolgáltatón keresztül, de akkor nem tudom miért volt egy ilyen cikk, hogy androidra létezik ilyen, és telefonszám alapján térképen megmutatja, hogy hol van a másik. :F

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#21986) ksanc válasza Feri1977 (#21985) üzenetére


ksanc
őstag

A cellainformációk nyilvánosak, pontosabban egy adott átjátszóállomás adatai, pl. az, hogy helyileg hol van. Ha ezeket a cellainfókat megosztod a saját telódról, akármilyen módon, akkor más is tudhatja, hol vagy. Flottakövetésnél is használják ezt, pl. spéci sms-esekkel. Persze ezen a módon erősen korlátozott a pontosság, nem mindegy, hogy egy adott területet öt torony, vagy csak egy fed le. Ha csak egy, vagy csak eggyel vagy kapcsolatban, akkor a kérdéses torony pozícióját kapod meg. De minden megoldásban közös, hogy a követett fél tud arról, hogy ilyen infókat oszt meg. Persze apuka is megoldhatja egy szem kislánya telóján a dolgot, ugye.

Ami nem nyilvános, az az egy adott cellainformációhoz tartozó előfizető, vagyis a cellainfó-előfizető adatpáros, ezt semmilyen módon nem tudod "kívülről" kideríteni, ezt csak a szolgáltató tudja megadni, itt jön a képbe a bírósági végzés vagy az ügyészség. Ezért nem létezik olyan nyilvános, mezei alkalmazás, ami egy telefonszám alapján megmondja annak pozícióját. Minden ilyet ígérő csak átverés, pont.

(#21987) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Olvastatok-e újat a Googla Maps Offline navigációról?
Állítólag még ebben az évben megújuló verzióban lesz erre lehetőség.
http://24.hu/tech/2015/05/29/google-maps-tamad-az-offline-navigacio/

(#21988) gyuranecz


gyuranecz
csendes tag

Sziasztok!
Nem biztos,hogy jó helyen,akkor bocsi!
Overmax tablet,micro usb hibásodott meg,felküldték pestre szervizbe,felhívott a szervizes,hogy a micro usb cseréje nem tartozik garanciába! Kb.8000 ezret akarnak kérni érte! Ez igaz lehet? Még csak lesem esett,hogy az én hibám volna!

(#21989) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

bocs, h írok mielőtt keresnék, csak kicsit ideges vagyok.
eladtam a telefonom, de elfelejtettem visszaállítani a telefont.
mit tudok tenni?

(#21990) beg válasza Sanyi.mTs (#21989) üzenetére


beg
veterán

1. Igyál egy felest.
2. Ha aktív volt az android eszközkezelő, akkor weben belépve távolról tudod törölni. Ha nem volt bekapcsolva:
3. Igyál még egy felest, tökmindegy
4. Változtass jelszavakat.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21991) Deck válasza beg (#21990) üzenetére


Deck
titán

1. És 3. Pontra +1

PS5

(#21992) Keeperv85 válasza gyuranecz (#21988) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A szerviz normálisan jár el, bár az ár egy kicsit húzós...

(#21993) Viktor0610 válasza Sanyi.mTs (#21989) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tetszik beg megoldása is ( :)) ), de a "felhívod, és megkéred, hogy végezze el a törlést" nem játszik? :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#21994) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#21993) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát ha az illető nem túl kiváncsi akkor lehet hogy azonnal megcsinálja

(#21995) Sanyi.mTs válasza Viktor0610 (#21993) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

megtörtént, de sajnos ilyen dolgokhoz mindig pesszimistán állok hozzá.

(#21996) aprokaroka87 válasza Sanyi.mTs (#21995) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

volt rajta nagyon kényes tartalom?

(#21997) géeles


géeles
aktív tag

Hali!
Bluetooth fülest használok, a híváskor trillával jelez. Meg tudom-e oldani azt, hogy a névjegyekhez rendelt csengőhangok szóljanak a híváskor.
Mindenféle hang kimegy rá, böngészőből youtube medialejátszó navi..., de híváskor ne trilla legyen hanem hozzárendelt csengőhang.....
:F

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#21998) Bozek válasza gyuranecz (#21988) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Kb.8000 ezret akarnak kérni érte"

Hát, 8 milliót azért ne fizess érte. :D

(#21999) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
Segitségre lenne szükségem ROOT-olás hoz.
Készülékem: HTC Desire 510 Vodafone-os, gyári Rom-mal.
Először is: Csak Angol nyelvü fórumokat találtam, ezért kellene egy magyarra valaki által elmagyarázott, tisztán érthető help számomra. Nagyon szépen megköszönném annak aki ezt megtenné mert nagyon jó jönne a Root Access.
Amik ehhez elvileg kellenek: Bootloader "Unlock", aztán elvileg Fastbootba flashelni valamit, fogalmam nincs. Recovery elvilegben nem kell, mivel az én telóm Európai, azaz 64bit, és ahhoz álltiólag nem kell. Ennyit tudok.
Többi angol, ezért kellene magyar segitség. Köszönöm előre is tényleg! :K :R ;)

(#22000) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehet olyan Google fiókba belépni Android 4.4-es telón, amin kétlépcsős azonosítás van?
Már 19 alkalommal próbáltam, de sosem sikerül.
Beírom az e-mail címet, jelszót, átirányít egy böngészős felületre ahova be kell írni a kapott kódot, beírom és erre fel meg nem dob vissza a telefon beállításira hanem ezen a böngészős felületen megnyitja a Google fiókom beállításait. Ha visszalépek, akkor meg kiírja hogy Sikertelen bejelentkezés.
Mégis mit csináljak neki, hogy végre belépjen?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.