Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) aprokaroka87 válasza TIstvan4 (#21150) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a recovery használatát azt nem te mondod
vannak az alap pl 3e,3c recovery
illetve pl a cwm ami már alkalmasabb arra hogy belenyúlj a rendszerbe

(#21152) WOT-H-A-C válasza TIstvan4 (#21150) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

O. o

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#21153) jasonka


jasonka
aktív tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

dekrer Hol írtam azt, hogy "utána sem néztem" a rootolásnak ? Olvasgattam a Prohardveres okostelefonos és Androidos fórumhsz-okat, ott olvastam, hogy a rootolás nem ajánlott- különösen nem garanciás kütyüben, ill. hozzá nem értés esetén (azaz az én esetemben)

TIstvan4 Kösz, de időközben "életre kelt" : Egy ízben többszöri WiFi-vesztés miatt beadtam garira - "kifogástalannak írták", szoftvert frissítettek, de majdnem 30 napig volt náluk... :O
Végül is a leírt "molyolás" után teljesen ugyanolyan állapotban tért magához, mint előző nap "egészségesen".
Semmi nem változott, semmi nem veszett el.

beg Az általad leírtak okozhatták ezt az anomáliát ? (Mi az a "lag mentesség " ? (Eszik v. isszák ? :DDD )
Mondtam, hogy analfabéta vagyok ! :D

Sajna arra senki sem válaszolt, hogy ez mitől lehetett, ill. hogy várhatok-e ilyet más alkalommal... :F

Mégegyszer : köszönöm a válaszokat ! :R

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#21154) aprokaroka87 válasza jasonka (#21153) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a rootolás nem jár garanciavesztéssel
viszont igazából úgy nem ajánlott hozzákezdeni ha nincs meg vagy a "szűz" OS vagy pedig egy komplett rendszerlementés.

a lag:kisebb vagy nagyobb megakadások illetve lassulások

[ Szerkesztve ]

(#21155) géeles válasza jasonka (#21153) üzenetére


géeles
aktív tag

amiatt lehetett, hogy töltőre csatlakozva kapcsoltad be (ha jól értem így volt).
Nálam is másként viselkedik, ha töltőre dugva kapcsolom be, és még másképp amikor a gépre dugva-töltve kapcsolom be. Akarva vs véletlenül akár...
:))

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#21156) air válasza #79335424 (#21149) üzenetére


air
nagyúr

Azt írta van internal SD-je. Akkor ott nem emulációról van szó.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21157) jasonka válasza géeles (#21155) üzenetére


jasonka
aktív tag

Ez bizony igaz (löhet) !!! Különösen, hogy ennyire még sohasem volt lefárasztva az akkuja...
Jóllehet már fordult elő sokszor, hogy töltés közben kapcsoltam be- majd figyelek erre.

10*10*10 köszönet Neked ! :R

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#21158) cappa72 válasza vicze (#20953) üzenetére


cappa72
nagyúr

T'om résgi posztra válasz
Az mt_boot(vagy bármi is volt van) is értelmezi a Fastboot parancsokat, szóval azokon is működik, max. valamiért elérni nem tudod.
Ezért mondottam, hogy nem támogatja. Elfogadni elfogadja, és nagyon frankón beragad ebbe a módba, csak akku ki/be segít. MT6572/82 esetén már működik, de ott is csak néhány parancs (devices, reboot, flash boot; de a flash recovery már nem)

Fastboothoz ideális esetben csak az exe kell, és USB driver.
Az ADB teljesen más, nincs közük egymáshoz, más driver is kell hozzá.

A fura, hogy mindkét módban az eszközkezelőben adb interface-ként jelenik meg a telefon. Adb és fastboot módban is.

Nem vagyok járatos windows driverek kezelésében. Ezért is nem tudom elkülöníteni, hogy melyik mód melyik drivert használja. Ám köszönöm a pontosítást.

Kipróbáltam : bekapcsolt debug nélkül is működik a fastboot, igaz azt nem tudom, hogy adb driver nélkül megy-e.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21159) modflow


modflow
veterán

Android 5.1-re felraktam az Apex launchert.
Egész jó. De az Android 4.4-ben volt képernyő zároló kép beállítás, ebbe az 5.1-ben pedig még az sincs. Az Apex-ben sincs. Mit kellene még felrakni, hogy ez is állítható legyen?

[ Szerkesztve ]

(#21160) modflow


modflow
veterán

Tesóm telóján meg nem tudok frissíteni, mert azt írja nincs benne sd kártya. Hát nincs, mert van belső 16 Gb tárhely.
Hogy lehet rávenni, hogy ugyan méltóztasson már oda letölteni?

(#21161) modflow


modflow
veterán

More Locate 2-t hogy lehet elindítani root nélkül?
Nincs magyar nyelv a menüben és szeretném ezzel beállítani.

(#21162) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
A Mega - stream mukodik Mini-PC-n?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#21163) ksanc válasza modflow (#21161) üzenetére


ksanc
őstag

Android 4.2-től mindenképpen kell root hozzá.
Melyik menüben nincs magyar nyelv? Mert ha a telefonéban, akkor a morelocale-től sem lesz. Illetve kiválaszthatod, de nem lesz magyar, mert nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#21164) vicze válasza cappa72 (#21158) üzenetére


vicze
félisten

Én köszönöm a pontosítást. :)
MT6572-es leírást olvasgattam, szóval ott már szerepelt hogy megy fastboot-ba. Azt is simán el tudom képzelni, hogy gyártónként változó lehet a kezelés. :( Azért 4.4-es droid előtt elég nagy káosz volt az MTK support.

Driver:
Hát erre passz. Mert én eddig csak külön drivert láttam, erre. Nexus-nál is külön ADBInterface driver van és külön "generic" Android valami, HTC és Sony esetén is külön van a két driver.
Igazából lehet egybe rakták valahogy másik, megoldható. :P

(#21165) cappa72 válasza vicze (#21164) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azt is simán el tudom képzelni, hogy gyártónként változó lehet a kezelés.
Hóóóó, de még mennyire.
Van olyan amit csak adb-ből lehet fastboot-ba irányítani, és van olyan, ahol előhívható egy boot menü, onnan lehet normál, recovery, bootloader módokat választani. És van olyan is, ahol annak ellenére nem működik a fastboot, hogy a bootloader mode kiválasztható... :W

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21166) aprokaroka87 válasza cappa72 (#21165) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

gondolom nálam sem jó a fastboot
ugyanis ha gépre dugom a telefonon eleve forditva
annyit ir ki hogy Fastboot........
de ha lehúzom akkor is.

(#21167) ksanc válasza vicze (#21164) üzenetére


ksanc
őstag

Szerintem minden androidos teló megy a sima Google adb driverrel, csak be kell írni a hardverazonosítót a megfelelő fájlba. Ha van már fent adb driver, akkor az Users/Felhasználó/nememlékszemfejbőlholvan .ini fájlba, ha most telepíted, akkor meg az android_winusb.inf megfelelő szekciójába.
Bár most a Win10 alatt már problémázik a .cat fájllal, tehát létre kell hozni egy újat is. Ezt most próbálgatom :)
Persze így kissé bonyolultabb...

(#21168) ryger


ryger
aktív tag

Sziasztok,

Azt szeretnem kerdezni, hogy lehet-e torolni a regi update maradvanyokat, amik a kulonbozo programokhoz jottek az idok soran? Valami olyasmire gondolok mint ami Windowsban van.
Most pl a chrome toltott le ~50MB adatot es ugye mar tobbszor frissitette magat. Van Titanium backup-om, nem tudom, hogy abban a cache torlo ezt tenne? Szerintem nem.

Galaxy S2-Nameless Rom-5.1.1 ha fontos lenne.

Koszi elore is!

(#21169) ksanc válasza ryger (#21168) üzenetére


ksanc
őstag

Szia!

Androidnál nincs szükség ilyesmire, amennyire én tudom. Az új frissítéssel mindenestől törlődik a régi.
Ha hely kell, akkor érdemes rákeresni valami értelmes fájlkezelővel a nagy (mondjuk 30MB-nál nagyobb) fájlokra és megnézni, mit talál. Persze ehhez nem árt tudni, hogy mit lehet törölni és mit nem.

(#21170) ryger válasza ksanc (#21169) üzenetére


ryger
aktív tag

Szia,

Ha torli a regi frissiteseket akkor rendben, hely nem kell sok mert a zene SD kartyan van es a kepeknek, progiknak eleg a mostani is. Azert kerdeztem mert a gyari rendszernel volt regebben, hogy nem tudtam updatelni a programokat mert sirt a szaja, hogy nincs eleg szabad terulet. Ezt szerettem volna megelozni inkabb mar most.

Koszonom! :R

(#21171) aprokaroka87 válasza ryger (#21170) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az az miatt is lehet
mert a gyári dolgok sok esetben a system-re vannak rakva
míg azok frissitései már a data-részre kerül.
ha erre gondolsz

(#21172) MrM94


MrM94
őstag

Üdv
Van egy note 3am gyári lollival rajta,semmi buhera.
És a kijelző helyett az android rendszer eszi a legtöbb energiát ami zavar mivel pörgeti a cpu-t. konkrétan a system_server process.Tud e valaki valamit róla?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#21173) TIstvan4


TIstvan4
tag

Szép napot kivánok mindenkinek!

Ujabb kérdéssel fordulok ide!

Valaki tudja e pontosan mire jó a: "pm set-install-location 2" utasítás?

Próbálgattam adb n kiadni a telefon felé,és el is fogadta,Majd ellenőriztem,hogy valóban változtatta az értéket.
A telefonban semmi változást nem tapasztaltam.? :(

(#21174) ksanc válasza TIstvan4 (#21173) üzenetére


ksanc
őstag

Szia!

Ezzel elvileg az alapértelmezett telepítési helyet tudod beállítani, tehát hogy az alkalmazások hova települjenek. A 0 az alapértelmezett, az internal,belső tárhely (data), a 2 pedig az external, általában az SD kártya.
Már persze ha támogatja az oprendszer, 4.3-tól nem nagyon fog működni.

(#21175) aprokaroka87 válasza MrM94 (#21172) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

annyit sikerült kideritenem hogy
ez valószinű
hogy egy kernel folyamat
elvileg egy normálisabb feladatkezelő megmutatja majd a kernel és system folyamatokat
ott kell keresni
valószinű hogy a system/bin/android_server lesz az

de amit írtam az nem biztos.

(#21176) TIstvan4 válasza ksanc (#21174) üzenetére


TIstvan4
tag

Értem,és köszi a választ!

4 alatti rendszert támogat ez a parancs sor?

[ Szerkesztve ]

(#21177) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Először is bocsi hogy itt teszem fel a kérdést, de a telefon topikjába nem kapok választ...
Az lenne a kérdésem hogy adott egy Telenornál vásárolt, gyári, nem buherált androidos telefon, (jelen esetben egy Z1 Compact) amin 5.0.2 lollipop rendszer van, és én ezt a rendszert szeretném vissza állítani 4.4.4 KitKat-re. Leírást néztem a menetéről, nem jár garanciavesztéssel se (bár a telón nincs már gari), megis tudnám csinálni, csak nem tudom sehonnan se beszerezni a gyári telenoros magyar 4.4.4-es romot, mert a program is (Flashtool) csak az 5.0.2-eset tudja letölteni.

A kérdésem az lenne hogyha nem a Telenorosat hanem a sima Central Europa romot teszem fel rá akkor azzal tönkre tehetem a telefont?

A választ és a segítséget előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#21178) TIstvan4 válasza Pöttön (#21177) üzenetére


TIstvan4
tag

Szia!
Jobb a 4.4.4 mint az 5.Valami nem müködik rendben a készüléken,hogy át szeretnéd szoftverezni?

(#21179) MrM94 válasza aprokaroka87 (#21175) üzenetére


MrM94
őstag

Pöpec,esetleg tudnál-e ajánlani egy olyan feladatkezelőt ami ezt megmutatja és nincs szüksége root jogokra?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#21180) Pöttön válasza TIstvan4 (#21178) üzenetére


Pöttön
őstag

Nekem a 4.4.4 jobban bejött, már alapból a színvilága is, (A beállításoknál meg itt ott ez a fehér alapon babakék téma kiveri nálam a biztosítékot, és nem lehet átállítani! még loaderrel se...) meg Lollipopal vannak érdekességei a telónak pl.: néha nem rezeg, ha a csengőhangot beállítom egyedire van hogy nem azzal akar csörögni, meg ez a prioritásos szarság is többször is bekapcsolódott már nálam is meg tesómnál is, és egy napig nem tudott elérni ez miatt pl a főnök, na meg az hogy a kijelző zárat nem engedi kikapcsolni most per pill valamiért az már mindent visz, na meg a kijelző zár előtti óra mutató kép is teljes mértékben felesleges, (amit ugyszintén nem lehet kikapcsolni) mert a kijelző záró minta fölött tökéletesen tudná mutatni az időt úgy mint ahogy a 4.4.4-nél...
Az új legördülő menü se tetszik, meg az se hogy vendég profilt is be lehet állítani, ez is egy felesleges baromság, jó tudom ezt nem kötelező használni, de a legördülő menün ott foglalja a helyet fixen amit ugyszintén nem lehet kikapcsolni, illetve (nem állítom hogy egyáltalán, de egyértelműen bénábban állítja automatán a kijelző fényerejét, többszőr jártam már vele úgy hogy napos helyen semmit se láttam a kijelzőn)
Sokkal szarabbul kapcsolódik, és dobálja el a wifit...
És végül, de nem utolsó sorba a kamera minősége is ég és föld negatív irányba...
Szóval rengeteg apróság van ami nem jön be benne.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#21181) matepe


matepe
csendes tag

Sziasztok,
Lenovo A760-as telot szereztem be
Gondom:
- nem érzékeli a front kamerát, próbáltam más kamerákat is feltenni, mintha csak back lenne. Még ikon sem ugrik fel a programokban hogy átváltson frontra.Szerintetek?

(#21182) aprokaroka87 válasza matepe (#21181) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hogy mi?
más kamerákat?

(#21183) TIstvan4 válasza Pöttön (#21180) üzenetére


TIstvan4
tag

Akkor nosza!
Ha megvan minden a készülékhez,és nem félsz tedd fel a 4 4 4 romot.A közép europai rom szerintem a nyelvre utal.

matepe
A kamera váltással volt hibaüzenet?

[ Szerkesztve ]

(#21184) beg válasza matepe (#21181) üzenetére


beg
veterán

Talán, mert gyárilag nincs benne?

Ajánlott a topikját átolvasni (abból linkeltem) és akkor nem ér hasonló meglepetés :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21185) TIstvan4 válasza Pöttön (#21180) üzenetére


TIstvan4
tag

xperia amit írtál?

Tele van vele a "Googl" világ a megoldással.

(#21186) géeles válasza Pöttön (#21180) üzenetére


géeles
aktív tag

Arra a telóra sokkkaaal jobb romok vannak a gyárinál. Nem tennék rá gyárit. :N

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#21187) #79335424 válasza géeles (#21186) üzenetére


#79335424
törölt tag

Cserélj elemet a billentyűzetben! :)

(#21188) air válasza géeles (#21186) üzenetére


air
nagyúr

Például?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21189) TIstvan4 válasza géeles (#21186) üzenetére


TIstvan4
tag

A gyári romokat kellene a legjobban megalkotni.

(#21190) géeles válasza air (#21188) üzenetére


géeles
aktív tag

Beanstalk, meg a mokee nagyon bejött, hasonló eszközön.
:K
Akár OC kernel...

Persze ki kell próbálni a MIUI-t is feltétlen.

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#21191) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Helló!
Kérlek segítsetek, hogy tudnám felrakni az 5.1.1-es androidot a galaxy s1 telefonomra. Akárhogy próbálom nem sikerül, mindig azt irja, hogy E: unable to mount '/system' , E: unable to mount '/data'
Nincs rajta OS valamiért. Mindig csak ez a Team Win recovery project indul el rajta. Mit tehetnék? Homemade zip rendszer lenne rá. A telefonnak mindegy, csak buherálgatom.

(#21192) Bozek válasza géeles (#21190) üzenetére


Bozek
nagyúr

A linkelt BeanStalk Z1-re van és nem Compact-ra. A MoKee meg ilyen CM koppintásnak tűnik, a letöltőoldal is ugyanolyan. Na meg még mindig csak nightly. Az OC-s kernel nem megy Sony ROM alatt, szóval részemről ez is kilőve. Van még valami?

(#21193) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Az mitől lehet, hogy állandóan lecsatlakozik a wifi-ről?
Ott van hagyva a telefon, nyugalmi állapotában és nincs wifi.
Aztán képernyő be, belépek a beállításokba, wifi-hez és akkor elkezdi keresni és magától visszakapcsolódni a wifi-re. Ez nagyon gázos így.

(#21194) cappa72 válasza Ice&Lime (#21193) üzenetére


cappa72
nagyúr

speciális beállítás -> Tartsa bekapcsolva a wifi-t alvás közben -> mindig
Ha még van olyan, hogy WI-FI optimalizálása, akko onnan pipa kivétel.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21195) olyt74


olyt74
csendes tag

Szeretnék segítséget kérni.mtk processzoros,android telefonom van.
Rom csere közben ,a recovery wipe menübe,letöröltem mindent.a systemet is.Lehet valahogy újra rakni rá a droidot,és a systemet?ha most újra indítom,akkor a telefonlogoig megy a betöltés.recovery menü se indul el.
előre is köszi a segítséget!

(#21196) Deck válasza olyt74 (#21195) üzenetére


Deck
titán

Telefon típus pl jól jönne.

PS5

(#21197) cappa72 válasza olyt74 (#21195) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha rom csere kozen formazodik az normalis. Tedd fel az uj romot es kesz system.
Ha pedig volt mentesed akkor azt is vissza tudod tenni restore-ral.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21198) modflow


modflow
veterán

Van egy ilyen app, hogy "Morelangs".

Azt írja, hogy ha nincs root-om, akkor rakjam rá PC-re a telós usb debugging opcióval és ott adjak meg egy bizonyos parancsot.
De hogy? Hova írom azt be???

(#21199) milkabrams


milkabrams
őstag

Üdv!
Osztálytársam Huawei Ascend Mate phabletre kk romot telepített valami emui oldalról szedte valalmi Hisuit program ajánlotta, csak az a go d hogy van úgy 490 mb szabad hely a telefonon és így nem tud semmi appot telepíteni, egy cm rom megoldás lehet erre? bocs ha nem fogalmaztam pontosan, de ehhez nem igazán értek.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#21200) Ice&Lime válasza cappa72 (#21194) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ezek nem jöttek be, nem értek semmit.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.