Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) #79335424 válasza vicze (#20145) üzenetére


#79335424
törölt tag

Értettem. :) Én nem úgy nézem, hogy a "biztonság mindenek fölött". A biztonság érdekében szükséges korlátozásokat összevetem a biztonság hiányában vállalt kockázattal. Ha aránytalannak tartom a korlátozást, akkor inkább vállalnám a kockázatot. Egy Verhovinára sem szoktak Casco -t kötni. A gond akkor van, ha caak kötelező Cascoval kaphatsz Verhovinát. Én most pont ezt érzem az Androidnál.

(#20152) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#20148) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Most van egy gond. Nem engedi bemásolni az új wav-okat a mappába, mert ezt írja ki: "you cannot peste here because the file system is read-only. Egyébként a wav-ok át sem nevezhetőek benne, akkor is ugyan ezt írja ki. Most ilyenkor mi van? Mert hát ez mind nagyszerű, hogy megvan minden, de nem engedi módosítani a mappa tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#20153) air válasza vicze (#20145) üzenetére


air
nagyúr

Egy irányított, point-to-point antennát ne keverj össze, egy AP rövid hatósugarú antennájával!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20154) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#20152) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egyébként a mappa, amiben találhatóak a cserélendő hangok, ez van mellette tulajdonságokban: rwxr-xr-x
A benne lévő két wav fájl tulajdonságai pedig: rw-r--r--

(#20155) Oldman2 válasza Ice&Lime (#20154) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez így normális, alapból csak read-only, írhatóként újra kell a system -et csatolni.
Ehhez kell a root és megfelelő fájlkezelő.

(#20156) Ice&Lime válasza Oldman2 (#20155) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A telefon már rootolva van, a speed software explorerrel (2.2.3) böngészem éppen. A mappába belépve amiben a cserélendő wavok vannak, ott a mérete mellett a r/o sor van. Viszont néztem, hogy elméletileg máshol-másoknál van olyan gomb is mellette, de nálam nincs ilyen, hogy mount r/w, amit nem értek.

[ Szerkesztve ]

(#20157) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#20156) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ez a két dolog hiányzik nálam, az egyik a mount r/w gomb, a másik a sárga r betű az ikonról:

(#20158) #79335424 válasza Ice&Lime (#20157) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tán meg kéne vásárolni a fizetős verziót.

(#20159) Ice&Lime válasza #79335424 (#20158) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Jó lett volna először akkor közölni, hogy ezt csak egy fizetős app tudja.

(#20160) vicze válasza air (#20153) üzenetére


vicze
félisten

Az AP antennája mindegy, mert a vevő kell irányított és erősített legyen, ha kilátszik a házból, már megvan.
Ilyen szempontból előnyös a régi házakon alkalmazott dróthálóval megerősített vakolás, mocsok jól árnyékol. :P

(#20151) Somatom: Ez pontosan így van. Csak míg 1 AP-nál végső soron csak te vagy érintett, egy egész OS-nél akár több milliárd user, és olyankor a legkisebb közös többszörös elve érvényesül, kicsit mások lesznek a szempontok. Teljesen más döntéseket hozol, ha magadat kell védd, és mást, hogy ha a világot.

(#20161) Oldman2 válasza Ice&Lime (#20159) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem csak egy fizetős tudja, használhatod pl az ES File Explorer-t is, az ingyenes.

(#20162) Ice&Lime válasza Oldman2 (#20161) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi, azzal is megpróbálom akkor.

(#20163) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
A 4ext recovery touchból eltünt minden gomb.... Csak az üres hátteret látom, meg a a felső sávot. A telefon egyszer lemerült és azóta bootloopban ragadt. Van ötletetek hogy hogy tudnám életre kelteni a recoveryt?

Köszi,

(#20164) #79335424 válasza vicze (#20160) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha egy user telóján keresztül veszélybe kerülhet az egész rendszer, akkor abban a rendszerben más alapvető hibák vannak, amiket nem a kliensek felől kéne orvosolni. Ha a rendszer egyébként biztonságos, csak a kliensekre leselkedik veszély, akkor a kockázat és szabadság / biztonság és korlátozások közti választás lehetőségét, megfelelő tájékoztatás mellett, hagyják meg a usereknek! Ha bejönne a Verhovina fullCascoval, akkor Iphone -t vettem volna, nem Androidot.

[ Szerkesztve ]

(#20165) air válasza vicze (#20160) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem ez hülyeség. Az adóteljesítmény a lényeg, nem a vevő oldal. Ott ugyanis nem tudsz erősíteni, ha a jel gyenge vagy zajos oda az információtartalom, hiába erősíted fel vevő oldalon.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20166) vicze válasza #79335424 (#20164) üzenetére


vicze
félisten

A végtermék a telefon egyedi, de a OS nem az az közös mindenhol, és minden végtermék user felhasználástól függetlenül védve kell legyen.
Tehát a kormányhivatalnok DoD-s Józsi is védve kell legyen és a Markia a pénztáros is, legkisebb közös többszörös elv = Józsit védjük. Marikának overkill lesz, de Józsinak nem. Ez ilyen egyszerű.
Vagy mindenkinek van Casco vagy senkinek,

Mivel nagyvállalati környezetben dolgozok, elég érzékeny információkkal, és magánéletemben is hackerekkel(withe hat) vagyok körülvéve, így én mindig Józsi védését fogom favorizálni, mert globális mértékben ez lesz jó Marikának is, akkor is ha nem tetszik neki. Elég csak a legújabb stagefright csodát nézni.

(#20167) #79335424 válasza vicze (#20166) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én meg addig használok egy rendszert, amíg egy másik nem szolgál ki jobban. A Nokia is azt gondolta, hogy nem kell azon dolgoznia, hogy a Symbian minél jobban kiszolgálja a usereket, hisz úgyis mindenki Symbian -t használ. Az Android is egy lufi, csak nagyobb. Nálam már kipukkadt. Remélem, hogy egyszer jóban lesz az IOS -sel, megfogják egymás kezét és szépen eltűnnek együtt a bús.......-ba.

(#20168) vicze válasza air (#20165) üzenetére


vicze
félisten

Csak is kizárólag az antenna érzékenysége a kérdés, nyilván csak irányított vevővel megy, de működik.
Nem a kisujjamból szívom, csak hogy érthető legyen 7 mérföldes területet fedtek le.

(#20169) air válasza vicze (#20168) üzenetére


air
nagyúr

Aha, jól van. Majd megnyugszol. :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20170) ALI_G


ALI_G
veterán

ALI_G
(PH! kedvence)
LOGOUT blog
sziasztok,
ujabban olyan csinal a gyari rom-mal a telefon, hogy idorol-idore felvillan a kijelzo, mintha ertesiteni szeretne valamirol, de semmi nem erkezett.
Hogy lehet kideriteni mi okozza?

(#20171) ALI_G válasza ALI_G (#20170) üzenetére


ALI_G
veterán

lol, ez jol sikerult :D

(#20172) Mr Dini válasza Ice&Lime (#20159) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nemcsak a root explorer tudja.

Ami ingyenes és szeritem a legjobb rootexplorer után az a TC(total commander) ő tudja ingyen is a root mappák írását.

Ha a TC nem jön be, akkor file manager (explorer) amit még ajanlok, de több tucat van a playen. ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20173) Mr Dini válasza -PLevi- (#20140) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Figyelj... Az én 136 kb/s-es kemény netemen (BP szélén, a világ végén lakom csupa weekend házzal, ahol kötögetős idősek laknak) kiváncsi leszek, ki fog bármit is csinálni. :))

Mikor a szerződést megkötöttem, direkt figyeltem arra, h a letöltés gyors legyen, a feltöltés meg minimum.

Aki feltöri, hát egészségére!

Kíváncsi leszek, h ki lesz az a kamikadze, aki feltöri a netet, majd utána a gépeket/szervereket/bareboneket stb a lakásban 1 hó alatt...

Plusz ha feltörnek, akkor is norvégiai ip címmel fog történni a feltöltés. :D (VPN)

De úgy gondolom nem szennyezem tovább offal a topikot. :B

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20174) #27441408


#27441408
törölt tag

Sziasztok olyan játéknak meg szabad adni androidon a face jelszót ami korrekt weblappal rendelkezik, több milliós játékostábor van stb?
(és 4-5 játékuk van a facen)

köszi

azért kérdem mert múltkor is olvastam, hogy androidon olyan vírusos játékokat fogtak ami kérte a face belépőt....

[ Szerkesztve ]

(#20175) air válasza #27441408 (#20174) üzenetére


air
nagyúr

Csinálj egy fake fiókot a fb-on, és használd azt ilyen esetekben!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20176) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Köszi mindenkinek a segítséget, végül kész lett a dolog és már nem "zenélget".

[ Szerkesztve ]

(#20177) FerNandor


FerNandor
őstag

sziasztok. google play áruházban véletlenül bejelentkeztem egy játékba. hogy tudok onnan kijelentkezni? törölni a bejelentkezést?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#20178) #27441408 válasza air (#20175) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ennyire nem fontos, be lehet lépni vendégként, akkor inkább ezt használom, gondolom ha magával a játékkal játszom semmi veszély nem fenyeget nem? (bocsi nem értek hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#20179) #79335424 válasza Ice&Lime (#20176) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mi lett a megfejtés?

(#20180) jubilleum válasza jubilleum (#20163) üzenetére


jubilleum
senior tag

Up!:)

(#20181) Mr Dini válasza jubilleum (#20180) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Adb van? :F

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20182) Ice&Lime válasza #79335424 (#20179) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egy másik programmal kicseréltem a hangfájlokat, arra, amiket magam szerkesztettem.

(#20183) #79335424 válasza Ice&Lime (#20182) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Csak, hogy meglegyen a működő megoldás.

(#20184) aimettirlz


aimettirlz
tag

Üdv, most én latom rosszul vagy nm lehet kilőni a wifimet?!

Azert az erős h normál használat (1 ora igo volt benne) ami mellett 24 oran belül lemeritek note2vel 4.3 android egy mpj 4500 mah es egy linkdream 4300 mah akksit. Keresném h mi a gond...

:R

[ Szerkesztve ]

® aimeTTi atticuS ™

(#20185) TurpiUrfi2


TurpiUrfi2
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy LGF6-om JB 4.1.2-vel használom. Bizonyos nyilvános wifi-kre felcsatlakozik de egyszerűen nincs adatforgalom (jellemzően bécsi ingyenes tömegközlekedési wifi, mekik wifije kint stb.) Más wifik simán mennek.

Kint nincs mobilnetem, kéne nagyon.

Esetleg ha nagyon off át tudnátok irányítani releváns topicba? (F6 -osban nem nagyon volt válasz)

Óriás köszönöm szépen!

D.

(#20186) -PLevi- válasza FerNandor (#20177) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Szia!
Google-beállítások* -> Társított alkalmazások -> {Adott játék} -> Szétválasztás
A művelet természetesen internetkapcsolatot igényel.
*a különálló app

(#20178) silver star
A leggyengébb láncszem a user. Azzal hogy nem adsz meg belépési adatokat (egy esetleges FB-s bejelentkezéssel akár ezt is kockáztathatod, a múltkori két játékból kiindulva...) már rengeteget tettél a biztonságod érdekében.

(#20184) aimettirlz
Előfordulhat, hogy beragadt valamiért. Egy újraindítás meg szokta oldani.

(#20172) Mr Dini +1 a TC-nek. :)

(#20173) Mr Dini
Mindössze arra reagáltam, hogy milyen okból törhetnek fel hálózatokat és ez a tulajdonosnak milyen kellemetlenségeket okozhat.
Ha valaki feltöri a wifi-det és azt törvénytelen célokra használja, például letölt valami jogsértőt (tehát nem a te eszközeidet támadja) és az kiderül, értelemszerűen téged vesznek elő elsőként és lehet magyarázkodni.
Persze mindezt általánosságban írtam. :R

[ Szerkesztve ]

(#20187) FerNandor válasza -PLevi- (#20186) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi!

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#20188) sid87


sid87
senior tag

Egy idős ismerősömnek lett egy Galaxy Trend telója, és elkezdte nyomkodni.

Az lenne a kérdése hogy miért nem tudja beállítani a sima húzás teló feloldást, csak pin jelszó és minta lehetőség van, a többi szürke. Az van ott hogy rendszergazda, vagy titkosítás miatt nem engedélyezett, de én nem jöttem rá mit kéne állítani hogy lehessen.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#20189) Bozek válasza sid87 (#20188) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ott, abban a menüben keress olyant, hogy Hitelesítő adatok törlése.

(#20190) beg


beg
veterán

No. Adott egy intel soc, 4.4.4 droid. Root adb-n keresztül (elvileg) megtörtént egy ehhez az eszközhöz való batch file segitségével, success jött a végén. Supersu viszont nem frissíti a binárist. Ellenben titanium backup kap root jogot, feljön a supersu, hogy engedélyezzem. Sd fix is kapott root jogot ugyanígy, írható az sd nem gyári app által is. Viszont ebben a két alkalmazásban ki is merül. Terminál sem ad #-t su-ra, és az ES file explorer sem engedi bekapcsolni a root módot. Innentől kezdve akárhányszor futtatom az adb-s dolgot , nem akarja az igazságot.
Ez a hibrid dolog hogy jöhetett létre?
Van-e ötlet, mert én kifogytam.
Van-e valakinek a fenti paraméterekhez való atombiztos root módszerre?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#20191) Deck


Deck
titán

Szeretnék billentyűzetet és egeret használni a telefonomhoz. Ha otg-n rádugom akkor a telefont meríti de nem tudom mennyire? Ha vennék androidhoz való bluetooth billentyűzetet és egeret akkor van olyan ami mondjuk nem a telefon akksiját használja energiaforrásnak? Pl elem vagy tölthető lenne. Nem mozgok otthon ebben a témában.

Illetve ha rökötnék egy hdmis full hd monitort akkor mivel annak külön energiaforrása van így nem kell az akksi miatt aggodnom.

Ha van valakinek egy kis ideje felvilágosíthat és adhat tanácsokat ;)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#20192) Deck válasza Deck (#20191) üzenetére


Deck
titán

Energy Mouse

Ez szerintem jó lesz egérnek :D

PS5

(#20193) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sziasztok! Remélem jó topikba írok.

Tudtok olyan hangfelvevő applikációt Androidra, amin be tudom állítani, hogy pl. 1 óráig vegye a hangot és utána töltse fel valahova? (pl. Dropbox)

(#20194) #79335424 válasza Ron Swanson (#20193) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem jó topikba. Ez az Android alkalmazások topikba való. Ha nem találsz célalkalmazást, akkor E-Robot + Foldersync.

Dekrer:
Ha nincs külön HDMI kimeneted, akkor csak MHL adapterrel tudsz rá monitort kötni (ha MHL kompatibilis a telód). Az adapternek külön táp kell, ami a telót is tölti. Ebben az esetben viszont csak a BT egér, bill. játszik, mert a teló nem tud egyszerre OTG -t és MHL -t. Emiatt adapteres BT egér, bill. sem működne. Csak olyannal működik, ami közvetlenül BT HID profillal csatlakozik.

(#20195) HardRic


HardRic
addikt

Itt is megkérdezem, hátha:
Létezik MIUI v6 launcher ami normálisan fut 5.1.1 alatt? Amiket a Google kidob azok nem indulnak el, EZ pedig fut, de a régi design, nem az ami a Mi Note videókban megtetszett.

(#20196) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

LG L90- en hálózatnak beállítottam csak a GSM-et.
Ilyenkor jó néhány napig van mobilnet,majd megszűnik.
Ha átkapcsolok 3G-re ott megint lesz.
Mi lehet az oka?
Valaki egyszer azt mondta,hogy terhelt a 2G a hívások miatt,s ilyenkor korlátozzák ezen a mobilnetet.

(#20197) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Van egy 3 éves Sony Xperia S-em, és ha bármilyen alkalmazást szeretnék rá telepíteni, vagy frissíteni, azt írja, hogy nincs elég hely. Gyári szoftver van rajta, eddig egyszer reseteltem a telefont, alig van rajta pár alkalmazás (7-8 nem gyári alkalmazás), a beállítások/alkalmazásoknál azt írja, hgy 1,5GB foglalt, 458MB szabad (mondjuk pár perce még 1,7GB foglalt, 238MB szabadot írt).

Van valami ötletetek, hogy mi foglalhatja a helyet, illetve hogyan tudnék még helyet felszabadítani? Próbáltam a képek/videók törlését, de azok nem a 2GB-os belső memórián vannak.

(#20198) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Lollipopban bent van még a régi AOSP browser? Rég voltam már androidon, utoljára egy 4.3-on tudtam előcsalogatni, talán még root se kellett hozzá. :)

(#20199) vicze válasza Chosen (#20198) üzenetére


vicze
félisten

(#20200) aimettirlz válasza -PLevi- (#20186) üzenetére


aimettirlz
tag

Köszi de nem oldja meg... ;( akkor ez vszínű eszi rendesen mi? Valakinek esetleg építőjellegű talasztalata wifi beragadás ugyben?

® aimeTTi atticuS ™

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.