Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) aprokaroka87 válasza SDEJC (#21500) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

googlemail.com?
elvileg igy kellene hogy gipszjakab@gmail.com

a @gmail.com-ot füzi hozzá atomatikusan.

probálj meg belépni egy újjab készülékkel

[ Szerkesztve ]

(#21502) SDEJC válasza aprokaroka87 (#21501) üzenetére


SDEJC
csendes újonc

Így is próbáltam természetesen, de nem enged. Play-re se tudok addig felmenni, amíg nem adom meg neki a felhasználót, meg a jelszót.

Az újabbal (LG G2) betudok lépni, össze van szinkronizálva, megy minden, csak ezzel nem.

[ Szerkesztve ]

(#21503) aprokaroka87 válasza SDEJC (#21502) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nálam soha nincs ilyen gond
telefonon egy böngészőben probáltál már belépni?

az könnyen lehet amúgy,hogy a google letiltja...ha a készülék nem felel meg bizonyos biztonsági előirásoknak.

[ Szerkesztve ]

(#21504) SDEJC válasza aprokaroka87 (#21503) üzenetére


SDEJC
csendes újonc

Amikor megkaptam, akkor nem volt gond. Elsőre ment az első bekapcsoláskor. Böngésző nincs rajta. Se gyári, se letöltött. Ahogy nézem van egy Superuser ikon a menüben, úgyhogy akkor mégis rootolva lett, de amikor nyugdíjba küldtem, működött. Operát próbáltam rátenni apk-ból (SD kártyáról engedélyezve van az ismeretlen forrás), de azt írja, hogy "Probléma adódott a csomag ellenőrzésekor.
Egy Gmail appot is leszedtem, szintén telepítettem apk-ból, azt most engedte. Ha elindítom, akkor viszont a gyári fiók hozzáadása lapra navigál át, ahol megint nem engedte a belépést.

(#21505) aprokaroka87 válasza SDEJC (#21504) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

itt más a gond
tehát most nem rootolt?

(#21506) SDEJC válasza aprokaroka87 (#21505) üzenetére


SDEJC
csendes újonc

De, igen, mégis rootolt lesz. Ott a superuser ikon, és valószínűleg gyári böngésző is emiatt nincs (törölve lett). Rosszul mondtam, rosszul emlékeztem, elnézést.

(#21507) aprokaroka87 válasza SDEJC (#21506) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

semmi baj...én nem figyeltem.

(#21508) #79335424 válasza SDEJC (#21504) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy lehet -e egyáltalán ilyen, de ez úgy tűnik, mintha a Gapps, vagy valamilyen szükséges összetevője eredetileg nem volt rajta, utólag lett telepítve, de nem rendszeralkalmazásként. Ha nyomsz egy gyári visszaállítást, akkor a rendszeralkalmazások és a /system -ben történt mókolások megmaradnak, de minden más (pl. felhasználói alkalmazások és azok adatai) elveszik. Tehát, ha vmi olyan mókolással volt Gapps, ami a felhasználói alkalmazások tárhelyéről is igényelt vmit, vagy a /system -ből törölve lett vmi függőség, akkor ennek hiányában most error van.

[ Szerkesztve ]

(#21509) aprokaroka87 válasza #79335424 (#21508) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igen az lehet
de szerintem létezik Gapps csomag lg p500-ra
csak az a kérdés hogy van-rajta pl cwm...

(#21510) SDEJC válasza #79335424 (#21508) üzenetére


SDEJC
csendes újonc

Akkor ROM újrarakás lesz ebből?

(#21511) aprokaroka87 válasza SDEJC (#21510) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát ha bevállalod akkor jobban jársz szerintem
szerintem az Xda developersen lesz rá megoldás...szerencsére az lg p500 egy elég jol támogatott telefon xda szempontbol

(#21512) #79335424 válasza SDEJC (#21510) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én nem tudok olyan Gapps -ról, ami ne tartalmazna böngészőt. Ha ez utólag el lett távolítva a /system -ből, akkor az nem fog visszajönni a gyári visszaállítástól. Ha bármi olyan is el lett távolítva, ami az első beüzemeléshez szükséges, akkor nem fog menni a beüzemelés, amíg nem rakod vissza, vagy nem állítod vissza a /system eredeti állapotát.

(#21513) aprokaroka87 válasza #79335424 (#21512) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

törölve :)

[ Szerkesztve ]

(#21514) aprokaroka87 válasza #79335424 (#21512) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem a gapps csomag nem tartalmaz böngészőt
esetleg a chrome-ot,de az meg nem tudom mennyire a csomag része

(#21515) aprokaroka87 válasza SDEJC (#21510) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

amúgy küldtem nemrég egy privát üzenetet.

(#21516) #79335424 válasza aprokaroka87 (#21515) üzenetére


#79335424
törölt tag

Eddig minden telómon volt böngésző, plusz Chrome. A Chrome első indításkor (vagy első frissítéskor?) rendszeralkalmazást csinált magából. Vagyis, csak csinált volna, ha nem akadályoztam volna meg ebben. :)

[ Szerkesztve ]

(#21517) aprokaroka87 válasza #79335424 (#21516) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem azt nem a google csinálja úgy
nállam is van olyan hogy rendszerappként ismeri fel pl a playstore-t pedig a data/app-ban van frisebb verzió.
ez valami technikai ok miatt lehet így.

böngésző alapbol kell hogy legyen..gondolj pl az aosp web browserra

[ Szerkesztve ]

(#21518) #79335424 válasza aprokaroka87 (#21517) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jó, igazad van, minek ugatok olyanba, amit nem ismerek pontosan? Sorry! A Gapps -ra vonatkozó kijelentéseimet visszaszívom, mert még nem mókoltam Gapps -szal, így nem tudhatom, hogy pontosan mit tartalmaz és mit nem. De, ez nem változtat semmin a /system mókolással kapcsolatban. Ha onnan bármi el lett távolítva, azt a gyári visszaállítás nem hozza vissza.

(#21519) vicze válasza #79335424 (#21516) üzenetére


vicze
félisten

Az AOSP alapú böngésző fejlesztése 4.2 vagy 4.3-mal megszünt, Nexuson azóta nincs is. Ha bármilyen általad használt GApps-ban benne van, az valami erőssen hegesztett valami, mivel nem része sehogy se. (Pusztán figyelmeztetésként.)

[ Szerkesztve ]

(#21520) Csicsoo


Csicsoo
újonc

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket, véleményeteket kérni egy problémával kapcsolatban. Tabletről lenne szó, nem okostelefonról, de azon is android fut szóval ha nem nagy gond itt tenném fel a kérdésem, ha máshol kéne kérlek szóljatok. Adott egy sencor element 8d101-es tablet a családban, a garancia lejárt, viszont nem lehet bekapcsolni. A készüléket még nem néztem meg mit is csinál vagy mit nem, mert elég messze vagyunk a rokonoktól, de most hétvégén megnézem. Elsőre gondoltam egy factory resetet, de mit tudok tenni ha ez nem segít? Van-e esetleg egy alap android rendszer ami minden tableten,vagy ezen elfut? A gyártótól nem tudok szerezni semmit. Szóval valami buherált rendszer kellene. Tudtok-e esetleg ilyet ajánlani, mire figyeljek. Illetve mivel még nem csináltam ilyet tudnátok segíteni hol nézzek utánna hogy mit is kell csinálni.

Köszönöm előre is
Üdv.:Laci

(#21521) air válasza Csicsoo (#21520) üzenetére


air
nagyúr

Nincs generális rendszer. Ha a gyártó nem adott ki hozzá semmit - márpedig úgy látom, hogy nem - akkor állj ki az udvarra, és hajítsd jó messzire, hátha legalább szépen repül. :D Az ilyen már új korában is úgy hívták, hogy ipari hulladék.
Nagyobb eséllyel lehet romot találni kínai tabletekre, mint egy ilyen re-brand-elt szutyokra valamire.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21522) #79335424


#79335424
törölt tag

Lenne egy elméleti kérdésem. Egy dual bootos, Bay Trail Tab -bal, Win 8.1, vagy 10 alatt, lehetne flashelni egy MTK -s telót? Esetleg csinált már vki ilyet?

(#21523) cappa72 válasza #79335424 (#21522) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tyűha, erre feliratkozok. :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21524) r4z válasza #79335424 (#21522) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha van USB host mode, és gyári driver hozzá, miért ne lehetne? ...feltéve, hogy teljes értékű asztali OS van rajta.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#21525) beg válasza #79335424 (#21522) üzenetére


beg
veterán

Hát nálam adott mindkettő, majd esetleg holnap rálesek ha időm engedi. Elméletileg mennie kell.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21526) dex02


dex02
tag

Sziasztok!
Egy komoly problémával kapcsolatban kérnék segítséget.
A frissen beszerzett Lenovo s650-re 4.4.2 ROMot telepítettem.
Telepítés kezdetekor a gyári töltöttség kb 50% volt.
Majd kb 2 óra múlva sírni kezdett töltőért h 10% -on van az aksi. Rárakom a gyári töltőre, nem tölt.
Rárakom egy biztosan működő töltőre, nem tölt. Majd csontig lemerült, pedig töltöttem egész este.
Kipróbáltam az aksit egy másik lenovoban, ott jól működött.
Kipróbáltam egy feltöltött aksik a saját lenovomban, működött a teló, de nem tudta tölteni az akkut.

ROM flashelés eredményezhet ilyen hibát, nem figyeltem, h előtt töltött-e, battery statos részek sérülhettek?

Akku érintkezést kimértem multiméterrel és 3,8 V feszültséget ad le, mégsem tölt......

Az alsó USB csatlakozót is tartalmazó PCB--t cserélve megoldódna a probléma, vagy a fő alaplap felelős az akku töltésért?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#21527) #79335424 válasza beg (#21525) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudtam, hogy akad rá kísérletező szellemű jelentkező. :) Azért, óvatosan! Nehogy a művelet közepén derüljön ki, hogy kevés a delej az USB porton! Az USB -n átvihető áramerősség minden iilyen kütyünél necces pont.

(#21528) beg válasza #79335424 (#21527) üzenetére


beg
veterán

Majd a játszós telefont dugom rá :) Ha csak annyi lenne a hiba, azt egy aktív otg hubbal lehet orvosolni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21529) #79335424 válasza beg (#21528) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha a Flashtool -nak nem kell "beleszólnia" az áramellátásba, akkor igen. Ha viszont beleszól, akkor attól függ, hogy milyen az a HUB. MiniPC -knél már megtapasztaltuk, hogy az aktív HUB -ok "lelkivilága" különböző. Az biztos, hogy az enyémre elég allergiás a telóm. Vszínűleg a tápjából hiányzik néhány biztonsági áramkör. Ugyanez a jelenség, ha a miniPC -s táppal próbálom tölteni. Eldobja a töltést, időnként rebootol és megbolondul az érintésérzékelés. Minőségi töltővel nincsenek ilyen problémák.

[ Szerkesztve ]

(#21530) VIBO


VIBO
őstag

Üdv. ios-en játszók a Dungeon Hunter 5-el. De most szeretnék átmenni androidra. Van lehetőség átvinni az állásokat?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#21531) aprokaroka87 válasza VIBO (#21530) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem nincs...mivel a két oprendszer teljesen más elven müködik.

(#21532) air válasza VIBO (#21530) üzenetére


air
nagyúr

Játszók? :O
Nem kell minden Android topikba beírni, pláne nem a szakmaiba.
Ha van felhő mentés a játékban, akkor átvihető. Ha nincs, akkor elég csekély az esély.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21533) VIBO válasza air (#21532) üzenetére


VIBO
őstag

Automatikus korrekció ....

Elvileg feltölti felhőbe. De ötletem sincs hogyan lehetne átvinni a mentést még így se droidra...

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#21534) aprokaroka87 válasza VIBO (#21533) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát akkor probáld ki Az Androidos appot elinditva,internet kapcsolattal.
de ne lepödj meg ha a felhő sync csak IOS és IOS között müködik eleve

(#21535) VIBO válasza aprokaroka87 (#21534) üzenetére


VIBO
őstag

Hát én is erre gyanakszok. Az ilyen alap dolgokat már próbáltam koszi :R írok sztem a supportnak hátha okosabbak mint én :D

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#21536) aprokaroka87 válasza VIBO (#21535) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem a play áruházban lehet hogy lesz erről infó valahol nézd meg
illetve persze az Appstore-ban is nézd meg ugyanazt

(#21537) Mappa


Mappa
addikt

Üdv!

Androidról-Androidra: Névjegy,sms,képek alkalmazások,mail... egyszóval minden költöztetése egyik készülékről a másikra mivel a legegyszerűbb? Olyan megoldásra gondolok -app vagy -program ami elvégzi az egész műveletet és nem ilyen külön az sms-re, külön erre arra, hanem ami kompletten lezavarja az egészet. Létezik ilyen? Összefoglalóban írva van a Adat mentés - pár megoldás stb. de mind halott link.

Válaszokat előre is köszi :)

nem kötelező megadni

(#21538) beg válasza Mappa (#21537) üzenetére


beg
veterán

Super backup SMS-re és kontaktra.
Helium a többire.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21539) SDEJC válasza aprokaroka87 (#21511) üzenetére


SDEJC
csendes újonc

Megpróbálkoztam felrakni egy custom romot (CM11). Hát nem sikerült. Recoverybe (CWM 5.0.2.7) be tudok lépni, de hiába rakom fel bármelyik CM-et, kezdve a 12-től, haladva lefelé, mindegyik hibára fut le (set-metadata-recursive: some changes failed).
Amennyire értettem az angol szövegeket, nem jó a recovery verziószámom, merthogy 6.4-et kellett volna felraknom. De a hivatalos oldal (https://www.clockworkmod.com/rommanager LG Optimus One) szerint nekem a legfrissebb verzió, ami elérhető rá az 5.0.2.7. A telefon is automatikusan ezt rakta fel.
A kérdés az, hogy upgradelem a recoveryt 6.4-re a recoveryből, és egyáltalán honnan szedjem azt le, ha erre ez a legfrissebb?
Amúgy nem indul el, csak a recoverybe tudok belépni.

(#21540) Mappa válasza beg (#21538) üzenetére


Mappa
addikt

Nagyon szépen köszönöm :K

nem kötelező megadni

(#21541) beg válasza Mappa (#21540) üzenetére


beg
veterán

Szívesen. Attól függően, hogy van-e root vagy nincs, a helium-nál erre érdemes figyelni (a playen is ott ez a leírás):

Helium Setup
1. Install Helium on Android
a) Root user? You're done!
2. Install and run Helium Desktop (link below)
3. Connect Android to computer.
a) You may need to set your USB Connection Mode to "PTP". (Nexus 7, Nexus 10, etc)
4. Helium on Android should now be enabled.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21542) Mappa válasza beg (#21541) üzenetére


Mappa
addikt

Igen, azt néztem. Semmi root nincs :N
Egy Advance S-ről lenne a költözés Galaxy Core Prime készülékre.

nem kötelező megadni

(#21543) VIBO válasza Mappa (#21542) üzenetére


VIBO
őstag

Vagy van meg a smart switch progi.

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#21544) SDEJC válasza SDEJC (#21539) üzenetére


SDEJC
csendes újonc

Valahogy sikerült frissíteni a recovery-t, és feltenni egy CM11 V9-et XDA-ról (https://www.youtube.com/watch?v=eDLTDg5urV4).
Elősször a CM11 V12-t tettem fel, de elképesztően lassú volt. Utána tettem fel a CM 11 V9-et, ami egy fokkal gyorsabb volt, de még így is a bekapcsolás 3 perc, illetve menübe be/ki, alkalmazás indítás/bezárás 5-7 másodperccel később történik meg. YT-n (https://www.youtube.com/watch?v=wzCLnQogEvU) a CM11 elég gyorsan hasít. Lehet ezzel a lassúsággal kezdeni valamit? Vagy tegyem fel a CM9.1-et?

(#21545) Mr Dini válasza SDEJC (#21544) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Data partíció formázása megvolt?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#21546) #33253120 válasza SDEJC (#21496) üzenetére


#33253120
törölt tag

A hangsúly a 2.3-on van.
Elvben hiába jó a név és a jelszó a túl régi tipusú azonosítási miatt el lesz utasítva a login.
De ezt látnod kell számítógépen a hozzá tartozó fiók levelei között.
Amiben lesz egy link is, ahol valahol lehet engedélyezni ennek az autentikációnak a használatát.

(#21547) SDEJC válasza Mr Dini (#21545) üzenetére


SDEJC
csendes újonc

Szia!

Nem, az nem volt. A leírásban/videóban nem kellett. De most megcsináltam, és újratelepítettem.Sajnos még mindig iszonyatosan lassú, és akadozós.

T_Chris:
Sajnos ilyen levelet nem kaptam, de a Google beállításokban az eszközöknél sem tudtam sehol sem ilyenre akadni. Elutasított eszközt ír, de olyat nem, amiben engedélyezni tudnám.

[ Szerkesztve ]

(#21548) Salex1


Salex1
senior tag

Le lehet tiltani valahogy a hívásokat (mint pl. repülőgép módban) de úgy, hogy az adatkapcsolat éljen?

(#21549) Salex1 válasza Salex1 (#21548) üzenetére


Salex1
senior tag

lemaradt, hogy a beállításokban a hívásletiltási beállítások alatt lévő bejövő hívás tiltás-t próbáltam, de nem működik.

(#21550) aprokaroka87 válasza Salex1 (#21548) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ha beírod a playbe hogy call blocker ott lesz olyan
van root és a nélküli is
ha van root akkor azt érdemes figyelembe venni

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.