Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) Ice&Lime válasza #79335424 (#20749) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi, hát, majd kiderül mit sikerül ebből csinálni.
Kár, hogy itt nem úgy van, mint win.-nél, hogy megkeresed a játék mentési mappáját, mented, majd újratelepítésnél visszamásolod, én ezt szerettem volna, de-hát nem ilyen egyszerű ez ezen a rendszeren sajnos akkor.

(#20752) Keeperv85 válasza Ice&Lime (#20751) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Vannak kivételek azért, ahol el lehet tenni a mentéseket. Nem rendszer, hanem program specifikus lehetőségek ezek.

(#20753) ksanc válasza tpeter77 (#20748) üzenetére


ksanc
őstag

SCR Screen Video Recorder kell neked, mostanában volt is róla szó.
Playen pillanatnyilag nincs fent.

(#20754) tpeter77 válasza ksanc (#20753) üzenetére


tpeter77
addikt

dupla

[ Szerkesztve ]

(#20755) tpeter77 válasza ksanc (#20753) üzenetére


tpeter77
addikt

nem vált be, próbáltam.

- Kitkat Screen Capture
- Screen Recorder
ezek viszont beváltak de max 180mp a felvehető anyag hossza.

(#20756) Edween


Edween
őstag

Van e rá módszer, hogy root nélkül az 5.0.1 alól alkalmazás mappákat irányítsak sd kártyára? thx

(#20757) Edween válasza Edween (#20756) üzenetére


Edween
őstag

Sorry, nem ide akartam!!!

(#20758) ksanc válasza tpeter77 (#20755) üzenetére


ksanc
őstag

Játszani kell a beállításokkal, alapból nekem sem volt jó, de aztán tökéletes lett.
Persze ha találtál mást, ami működik, akkor nem érdemes tökölni.

(#20759) vicze válasza #79335424 (#20745) üzenetére


vicze
félisten

Most szívatsz? :DDD
Eddig hányszor írtam le, hogy a jelenlegi és múltbéli storage rendszer úgy szar ahogy van? :U Még mindig a 1.5 faszságait fogja a hátán cipelni a 6.0 is, hogy visszafelé kompatibilis legyen.
"Google ezt a mentés ügyet nem "szabványosította"."
De teljesen szabványos, a data-ban található mappában tárolhatja az alkalmazás a menteskét, ez a mappa a belső tárhelyen és az SD-n is rendelkezésre áll fix-en. A mentést magát könyörgök lehetetlen szabványosítani, mert ahány alkalmazás annyi lehetőség. Sőt ott van a Play Games külön játék mentésre szabvány API-val pont erre.(és ez mellesleg felhőbe menti) Sőt most már az AutoBackup-nak is ott lesz a mappája M-től kezdve. Szóval több tök szabványos lehetőség is van.
Gyakorlatilag azt írtad le, hogy legyen olyan mint a KitKat ahol az SD-re csak a saját mappájába írhat az alkalmazás, és ugye ezen pont te nem kicsit vagy felháborodva. Akkor most hogy is van ez?

Továbbra is a probléma az, hogy a fejlesztők azt csinálnak amit akarnak. Ha van joguk írni bárhova, akkor bárhova írni is fognak, és pontosan ezt teszik szabványtalan mentésekkel. Ha mindenki az external storage Data mappa alkalmazás mappáját használná erre, ahogy a Developper guide-ban le van írva, semmi gond nem lenne a backup alkalmazásokkal és Helium mindenre elég lenne, sose kéne TB. Ha jogot adsz máshova írni, mindig lesz aki random helyre ír, mert neki az a jó. És akkor jöhet az SDMaid, hogy takarítsa azt az istentelen szemetet amit maguk után hagynak totál értelmetlenül...
Ebben nincs középút! Vagy full korlátozás, vagy teljes szabadság. Tudtommal te az utóbbi híve vagy, de akkor viseld a következményeit.

Ha változik ROM cserekor az Android ID akkor nemes egyszerűséggel a ROM készítője elbaszta. Régen nagyon sokat ROM-moltam és az ID csak akkor változott (tehát új eszköz a Play-ben), ha elrontott valamit a fejlesztő, lényegében a build.prop-ban kavart valamit, ami a de. Ezért nehogy már a Google legyen a felelős. :F Igazából Nexuson még váltogatok, de ID-m 1x-se változott, fizetős appal 1x se volt gondom, pedig ez is már jóval kívül esik a normál használaton.

"nincsenek arra felkészítve, hogy ezután, egy 3rd. party alkalmazás megváltoztasson ilyen alapvető azonosítókat"
Miért is legyen rá felkészítve?

#20747 Mr Dini: Nem, ő csak a játék mentést szeretné semmi mást, ha végigolvasod az egészet.

(#20760) #79335424 válasza vicze (#20759) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem értelek. Szted ez egységesen és jól meg van oldva rendszer szinten, mégse tudta megírni senki, hogy hol van az adott játék beállításainak, állásának a mentése. Nem gondolod, hogy ez a két dolog üti egymást? Az már csak hab a tortán, hogy egy 3rd. party app segítségére van szükség, ami még rootot is igényel, pedig a root haaaatalmas biztonsági kockázatot jelent. Hát, nekem ebből továbbra is úgy tűnik, hogy ez a mentés dolog rendszer szinten el lett ...rva. Nem kicsit, hanem nagyon.
Egyébként is totál félremagyarázod a szitut. Én egy, az alkalmazásokkal szemben támasztott kritériumról írtam, aminek nincs köze a jogosultságaikhoz. Miért ne írhatnának korlátlanul az SD -re és miért lenne ebből káosz? A káosz abból adódik, hogy az alkalmazásoknak nincs megszabva egy kötelező mentés opció. Pontosan egy backup API -nak kellett volna lennie, kb. már az első Androidban. Nem is kellene a fejlesztőnek az elérési úttal foglalkoznia. Tudomásom szerint, a /data/data útvonal sincs külön definiálva az alkalmazásokban, mégis egységesnek tekinthető. Sztem senki nem bánná, ha egy alkalmazás számára kötelező lenne a beállításainak menthetősége/visszaállíthatósága. Na, ilyen még most sincs, de az SD -re írás már lett korlátozva.

(#20761) Keeperv85 válasza #79335424 (#20760) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Nem értelek. Szted ez egységesen és jól meg van oldva rendszer szinten, mégse tudta megírni senki, hogy hol van az adott játék beállításainak, állásának a mentése. "

Meg van írva, benne van az API-ban. Az hogy valaki újat ír, pont nem a rendszer hibája. Az hogy erre milyen megfontolás vezet, szintén nem. Egy biztos: nem a dokumentáció hiánya...

"A káosz abból adódik, hogy az alkalmazásoknak nincs megszabva egy kötelező mentés opció. Pontosan egy backup API -nak kellett volna lennie, kb. már az első Androidban. "

Pontosan az volt és van is benne, de ugye te sem gondolod, hogy mindent menteni kell?! MI van, ha nem akarok menteni? Akkor nem hívom azt a eljárást. Ha nem hívom meg, akkor is írhatok helyette másikat, ami mást és máshová, máshogyan ment. Hogy szabványosítod? Ha egy alkalmazásban nem lehet kikapcsolni a mentéseket, akkor az alkalmazás bizonyos szinten naplózható. Ha naplózható, akkor a két mentéssel a védelme is kikerülhető. Egy óra alatt elbukott egyik játék ez miatt a hackerek kezében...

(#20762) Jarod1 válasza Keeperv85 (#20682) üzenetére


Jarod1
addikt

mármint 4.4.2 android mellett..

(#20763) Keeperv85 válasza Jarod1 (#20762) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

AirDroid pl.

(#20764) Jarod1 válasza Keeperv85 (#20763) üzenetére


Jarod1
addikt

és ez tud írni a kártyára 4.4.2 mellett?

(#20765) Keeperv85 válasza Jarod1 (#20764) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen, azért írtam ezt. A 4.4.2 alatt még nincs gond az SD-re írással többnyire.

(#20766) vicze válasza #79335424 (#20760) üzenetére


vicze
félisten

"Szted ez egységesen és jól meg van oldva rendszer szinten"
Elég világosan leírtam, hogy a lehetőség adott, viszont nem használják. Azért ennyire nem kell kiforgatni a szavaim.

"ami még rootot is igényel"
A Helium nem igényel root-ot...

"ez a mentés dolog rendszer szinten el lett ...rva"
Ami nincs azt nem lehet...
4.0 óta van backup service, amit nagyon sok játék egyszerűen letilt, hogy még csak esélyed se legyen mentei. Gondolkozz el azon hogy miért is jó nekik, hogy egy játékot elölről kezdesz? Csak az nem tudom, hogy a ki***** barométer appom mi a jó fenének tiltotta le...

"alkalmazásokkal szemben támasztott kritériumról írtam"
Én meg leírtam, hogy nem tudsz ilyen kritériumot támasztani. Vagy korlátozol valamit vagy nem pont, ez igen is fekete fehér, ha valami kötelező az korlátozás. A mentésre a lehetőségek meg vannak, de NEM használják őket a fejlesztők, sőt esetenként akadályozzák!

"Miért ne írhatnának korlátlanul az SD -re és miért lenne ebből káosz?"
Tehát az SD-m gyökerében található 150 mappa(többnyire üres) tök normális és nincs ezzel semmi probléma? A fejlesztők tök rendeltetés szerűen használják ugye? Na ne szívass már...

"egy alkalmazás számára kötelező lenne a beállításainak menthetősége/visszaállíthatósága."
És azt úgy mégis hogyan? Az alkalmazások 90%-ának még beállítása sincs. Fejlesz egy alkalmazást és akkor leesik, hogy ez nem olyan egyszerű.

M-mel már nem lesz kifogás még erre se mondjuk, mert ott van gyárilag

(#20767) vicze válasza Keeperv85 (#20765) üzenetére


vicze
félisten

De van. :) 4.4-tól nem tud AirDroid a saját mappáján kívül máshova írni, mivel nem írták meg a módosult kezelést.
Valószínű elnézed 4.2-nek. :)

(#20768) Keeperv85 válasza vicze (#20767) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez így nem teljesen igaz. A külsőre akadhat probléma, de a belső SD-k továbbra sem okoznak gondot...

(#20769) vicze válasza Keeperv85 (#20768) üzenetére


vicze
félisten

Ja, abban teljesen igazad van nyilván. :)
Az SD fogalma nekem még mindig a külső azért. És hirtelen az se tudom milyen néven fut épp Google-nél. Talán épp secondary storage...

(#20770) air válasza vicze (#20769) üzenetére


air
nagyúr

External, nem?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20771) joey0235


joey0235
aktív tag

Sziasztok! Samsung retailt hogy tudnám levenni? ace 4 ről?

... No sacrifice, No victory ...

(#20772) air válasza joey0235 (#20771) üzenetére


air
nagyúr

[link]
3 mp. Google-lel.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20773) vicze válasza air (#20770) üzenetére


vicze
félisten

Verzió és modell függő, ki mit hova mountol. :( Az API csak a mount point elnevezést fogja figyelembe venni nyilván.
Jelenleg legtöbb készüléken az External Storage az a belső SD, az SD pedig a secoundary storage ként szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#20774) #79335424 válasza Keeperv85 (#20761) üzenetére


#79335424
törölt tag

És Vicze1:
Mintha szándékosan értenétek félre, amit írok. Ha a user nem akar mentést, akkor nem ment. Én csak a fejlesztőkkel szemben támasztott követelményekről írtam. Arról, hogy a usernek mindenképpen legyen lehetősége menteni, ha akar. A játékállást sokféleképpen meg lehet oldani. Nem értem, hogy miért fájna bárkinek is, hogy ha a user a 10. pálya/szint teljesítése után nyom egy FR -t, vagy cserél telót, akkor a 11. -en tudja folytatni.
"Elég világosan leírtam, hogy a lehetőség adott, viszont nem használják."
Én követelményt írtam, nem lehetőséget. Használniuk kell és pont. Mi történik, ha nem? Ugyanaz, mint azokkal, amik a Youtube -ról tudnak letölteni, vagy a SELinux enforceden változtatni. A Google nagyon be tud keményíteni, ha akar.
"A Helium nem igényel root-ot..."
Visszaállításnál sem? Anélkül max. félmegoldás.

(#20775) vicze válasza #79335424 (#20774) üzenetére


vicze
félisten

Egyszerűen nem gondolod végig azt amit mondasz csak mondasz valami egyszerűnek látszó "megoldást", de abba nem gondolsz bele, hogy annak kb. 1 millió vonzata és következménye van.

"usernek mindenképpen legyen lehetősége menteni"
Megint olyat kérsz ami már létezik, elég régóta, olvasd már el ezt, légy szíves. Ez a hivatalos android Backup service 4.0 óta! Ezt használja a Helium, és ezt asszák használni az app készítők maguk. Még egyszer ezt konkrétan letiltják egyes fejlesztők. Miért akarják, hogy előröl kezd? Segítek, akkor In App Purchase.

"Én követelményt írtam"
Hogyan követelsz meg ilyesmit? Ez egy alapvető változtatás, ami még a SD kezelésnél is nagyobb, és végső soron az összes létező appot át kellene írni hozzá. = Lehetetlen.

A játékok nagyon nagyon különbözően kezelik a mentést(alkalmazásokról nem is beszélek) pl. nagyon sok cross platform és teljesen saját felhőt használ erre, hogy a játék állás mentve legyen. Ez esetben mit csinálsz? Még legjobb esetben is "csak" ütközik a kettő.
Sikeresen felhoztál két olyan dolgot aminek semmi köze az appokhoz, de ennek sokkal de sokkal szélesebb a következménye, mivel teljesen át kell írni az appot hozzá.

Egy fejlesztőt olyan primitív dolgokra mint, hogy a GUI-t update-elje nem lehet rávenni, vagy hogy 5.0-ás SD kártya kezelést is basszák beleírni, akkor szerinted egy ilyen megkötés, amikor át kell írni a tejes alkamatást milyen következménye van?
Tehát A dologért kötelezed a fejlesztőt hogy átírja, de B dolog miatt nem? Jó lenne ha elmagyaráznád ezt a logikát... :F Nem igazán értem, hogy egyik oldalon a nagy szabadság mellet vagy, de egy valami aztán legyen kötelező?

"Visszaállításnál sem?"
Nem, nyilvánvalóan nem kell, semmi értelme nem lenne különben.

(#20776) diablo1984


diablo1984
veterán

sziasztok

twrp-s fullos mentésből lehet valahogyan flastoolos mentést csinálni? arra az esetre, ha a telefonon a kijelző nem kapcsolna be, mert akkor a flashtool-al még restore-ozható lenne......

(#20777) Xdongo567


Xdongo567
csendes tag

Sziasztok.
Nem tudom jó helyen kérdezek, de hátha :)

Adott egy iNew V7 okostelefon, kb fél éves. Böngészés/játék/vagy bármi más közben, néha olyan mint ha az érintőkijelző nem érzékelné a mozdulatokat. Néztem tesztelő progival az érintőképernyőt, van amikor tökéletesen működik, de néha kihagy. Nem tudom hogy hardweres vagy szoftveres hiba lehet? Van esetleg valamilyrn megoldás erre? Vagy mindenképpen érintő panel csere?

Előre ia köszi a segítséget. :)

(#20778) beg válasza diablo1984 (#20776) üzenetére


beg
veterán

Nem egyszerűbb ilyen esetben újra felesselni a twrp-t, és utána azt visszatenni? A kijelző ebben az esetben szerintem működne. Vagy ott az adb-s mentés, az tuti működne.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#20779) diablo1984 válasza beg (#20778) üzenetére


diablo1984
veterán

rom-ot akarok cserélni, de elképzelhető, hogy a lenovo hardverelemet cserélt a telóban, így elképzelhető, hogy a képernyő elfelejt bekapcsolni, hangok vannak, de kép nincs! így olyan mentés kellene, amit pc-ről indítva lehetne visszatenni, twrp mentésem van egy fullos!

(#20780) #79335424 válasza vicze (#20775) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mit írtam? Azt, hogy ennek a követelménynek alapból, az első Androidon is így kellett volna lennie. Bár, nem lehetetlen, de utólag valóban nagyon nehéz lenne megváltoztatni. Ez el lett ...rva. Pontosan ezt írtam. Másfelől viszont meg lehetne közelíteni a szitut. Pl. egy "Titanium", mint Androidos rendszeralkalmazás.

(#20781) Keeperv85 válasza #79335424 (#20780) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem érted még mindig... :W

Hogy követelheted meg, hogy egy fejlesztő ugyan azt a megoldást használja MINDEN esetben? Legalább 10 grafikus motor fut a mobilos játékok alatt. Átiratod a fejlesztővel a kódsort, mert neked nem tetszik? Mégis mi alapján? Ha nem rak bele mentési lehetőséget, vagy direkt letiltja, akkor te rákényszeríted, hogy márpedig legyen benne? :W

Alapban a rendszer tartalmaz rá szabványt IS, amit már lehet használni, ha nem akarsz sajátot. Lehet, nem pedig KELL!

A Titanium nem jó példa, mert csak root jogok mellett csinál neked mentést, amit pont azért NEM tud átvinni a másik rendszerbe, mert az alkalmazásfejlesztő fragmentálja a saját kódsorait API szerint, kedvére...

Amit írsz, az olyan, mintha odaadok neked egy C++, de megmondom hogy az adott programot hogy írhatod meg benne, hiába van más megoldásod, azt nem használhatod. Ezen az elven a Windows 3.1 még élő platform lenne, mert nem lehetne eltérni a szabványoktól...

(#20782) #79335424 válasza Keeperv85 (#20781) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha a Titanium hivatalos, Google által fejlesztett (nem tudom, hogy minek nevezzem, hogy megértsd) rendszeralkalmazás lenne, akkor nem a usertől kéne root jogot kapnia, hanem alapból lenne hozzá jogosultsága. Én elismerem a tudásodat, de ha létezik egy sokak által és általam is használt megoldás egy problémára, akkor nincs olyan szakértő, aki el tudná fogadtatni velem, hogy nincs rá megoldás. Ha egy alkalmazást bezárva, nem vesznek el a beállításai, játékállásai, akkor azok menthetők. Ha százával vannak olyan alkalmazások, amik bonyolultságuk ellenére is képesek menteni a beállításaikat, akkor ez igenis lehetséges és jogosan merül fel a kérdés, hogy ha ezt X alkalmazás tudja, akkor Y miért nem? Ha lehetséges, akkor ezt összehangoltan, egy elérési útra is lehetne terelni, legalább alapértelmezés szerint. Ami pedig a Titaniumot illeti, sztem a kompatibilitási problémák jelentős része megoldódna, ha rendszer szintű támogatás állna mögötte. A rendszerből viszont nagyon hiányzik egy ilyen lehetőség. Ha nem így lenne, akkor a Titanium sem lehetne ennyire ismert és népszerű annak ellenére, hogy root jogot igényel.

(#20783) Keeperv85 válasza #79335424 (#20782) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Ha egy alkalmazást bezárva, nem vesznek el a beállításai, játékállásai, akkor azok menthetők."

HA nem vesznek el! A beállítások pl. lehet nem. A játékállás lehet igen. Esetleg fordítva....

"Ha százával vannak olyan alkalmazások, amik bonyolultságuk ellenére is képesek menteni a beállításaikat, akkor ez igenis lehetséges és jogosan merül fel a kérdés, hogy ha ezt X alkalmazás tudja, akkor Y miért nem?"

Erről pofázunk neked mind a ketten. MINDEN alkalmazás képes LEHET rá! Van támogatás a rendszerben is és tehetsz az alkalmazásba egyéb lehetőségeket is, pl. felhő stb.

"Ha lehetséges, akkor ezt összehangoltan, egy elérési útra is lehetne terelni, legalább alapértelmezés szerint."

Terelik. Ott van az API-ben, lehet használni. LEHET, nem pedig kötelező!

"A rendszerből viszont nagyon hiányzik egy ilyen lehetőség. Ha nem így lenne, akkor a Titanium sem lehetne ennyire ismert és népszerű annak ellenére, hogy root jogot igényel."

Értsd már meg, hogy NEM HIÁNYZIK! :W Ott van benne a kicseszett rendszerben! Nem használják a fejlesztők! A Titanium meg arra képes, amire engedik, hogy képes legyen... Modernebb játékokat pl. nem lehet azzal SEM menteni...

(#20784) Ádyka


Ádyka
őstag

Sziasztok!

Már más is megkérdezte, de nem nagyon kapott rá vélaszt:
Az akkulemerülés hangjának a fájljait hol lehet módosítani? Vagy módosítani kéne hangosabb / hosszabb jelzésre, vagy sokkal több jelzésre lenne szükség a jelenlegi kb 2 db-nál. Eddig ez minden droidomnál probléma volt, hogy halkan jelez amikor már lent van az akksi. Az ősök telefonja van, hogy napokig ki van kapcsolva mert 0-ra merült nekik.
Köszönöm

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#20785) Salex1


Salex1
senior tag

Be lehet azt állítani a böngészőben (gyári vagy chrome), hogy ha a lapfülre kattintok, ne töltse újra az oldalt?

(#20786) tpeter77 válasza Salex1 (#20785) üzenetére


tpeter77
addikt

opera minit használok erre a célra, mert az nem frissíti automatikusan az oldalakat, csak ha te rányomsz a frissités gombra.
chromet nem próbáltam még ki...

(#20787) air válasza Salex1 (#20785) üzenetére


air
nagyúr

Ha fülváltásra gondolsz, akkor azért tölti újra, mert nincs elég RAM-od, és amíg az egyiket nézted, addig a másik lap tartalmát kikukázta a memóriából.
Ha nem töltené újra, akkor üres lapot látnál.
Tehát nem lehet kikapcsolni az újratöltést.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20788) Keeperv85 válasza Ádyka (#20784) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

sytem/media/notifications/ mappában vannak a hangok.

(#20789) joey0235 válasza air (#20772) üzenetére


joey0235
aktív tag

hát csak nem tudom mi a kódja :/ úgy vásároltam jofogásról. :(

... No sacrifice, No victory ...

(#20790) Viktor0610 válasza joey0235 (#20789) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A leírásban szereplőket kipróbáltad?
1. Password : 5444
2. Password : M729Q16K8546
If one of the passwords don´t work try "galaxy"

Vagy kerested az eladót? ;)

Samsung Galaxy A54

(#20791) Beni2360 válasza Keeperv85 (#20763) üzenetére


Beni2360
félisten

Hi!
Azért érdekes mert az Airdroid pl nem engedi saját fájlkezelőjében 4.4.2. (THL T11 rot) átmásolni a letöltött fájlt a külső SD-re.Figyelmeztetés is felugrik, hogy nem lehetséges 4.4.x felett.
Másik két fájlkezelő simát átmásolja. :Y
Ez mitől van? :F
A válasz már megtaláltam: 20767 - vincze1 megadta

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20792) #79335424 válasza Keeperv85 (#20783) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megpróbálom másfelől. Szerintem első a felhasználó. Ő fizet, belőle élnek, ezért az alkalmazásnak és az OS -nek is az ő igényeihez kell alkalmazkodnia. Azt írod, hogy az OS -ben a lehetőség megvan. Igény lenne rá és mégsem teheti meg a user. Ez szerinted rendben van? A Google alkotta és az alkalmazások piaca is a G. kezében van (kivétel Kína). Ha a fejlesztők nem használják az OS által nyújtott lehetőséget, amire egyébként lenne igény, akkor rá kell kényszeríteni őket. Nem a programozókért van az OS, hanem a felhasználókért! A hiba az, hogy ez a mostani helyzet passzol a G. elképzeléseihez, a G. pedig azt hiszi, hogy már bármit megtehet. De, ha széllel szemben pisál, akkor ő is nedves lesz. Az Android is csak egy lufi, mint a Symbian. Ha nem vigyáz arra, hogy a userek elégedettek legyenek, akkor ugyanúgy kipukkad és megy a levesbe Play -jel, alkalmazásfejlesztőkkel, tok-vonó.

[ Szerkesztve ]

(#20793) atala


atala
addikt

Üdv!
Van esetleg olyan alkalmazás ami root nélkül elvégzi ugyan azt mint a Titanium Backup?
Tudom, nem nagy dolog a root, de ha nem muszáj, akkor kihagyom.

(#20794) Viktor0610 válasza atala (#20793) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Root nélkül a Helium nevű app van.
Legjobb tudásom szerint számítógép kell hozzá root nélkül. :)

Samsung Galaxy A54

(#20795) AtHoS válasza Beni2360 (#20791) üzenetére


AtHoS
nagyúr

AirDroid a napokban többször is frissült. Ma délelőtt is felrakott egy frissítést.

Ránéztem play-en és ezt találtam az újdonságok ecsetelésénél:

"Új funkciók:
1. Külső SD-kártyára mentett fájlok kezelése Android 5.0+ operációs rendszeren."

Szóval elméletileg pótolták a hiányosságát...gyakorlatban nem néztem meg így van-e

read-only mode on the forum

(#20796) Beni2360 válasza AtHoS (#20795) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi!
Hát felmentem frissíteni de a 4.4.2 még így sem. :Y
Nem mintha nem tudnám másik alkalmazásban átmásolni de azért furcsa. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20797) Viktor0610 válasza AtHoS (#20795) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem működik.
Legalábbis nem tartom magam hikomatnak ehhez, de nem tudtam beállítani.

Samsung Galaxy A54

(#20798) joey0235 válasza Viktor0610 (#20790) üzenetére


joey0235
aktív tag

Eladot kerestem nem valaszol es egyik kod sem jo :(

... No sacrifice, No victory ...

(#20799) air válasza joey0235 (#20798) üzenetére


air
nagyúr

Ismeretlen embertől használt telefont venni rendkívül kockázatos.
Ez az "ígyjárás" tipikus esete.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20800) Viktor0610 válasza joey0235 (#20798) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én felkeresnék egy Samsung üzletet, hátha segítenek, vagy a szolgáltatód egy boltját, hátha van ott valami okos, aki segíthet ebben a dologban. :)

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.