Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) atosan válasza LyonnaisFan1 (#20500) üzenetére


atosan
addikt

Inkább CSE flasht csinálj, igaz minden adat veszik, de legalább az is, ami bekavart, ha bekavart egyáltalán valami. Esetleg drivereket töröld, újratelepítsd, nálam pl a gyári usb kábellel nem is akart elindulni, egy Samsung kábellel meg pörgött.
Ha muszály telót venned és Sonyt szeretnél, inkább az E4g-t válaszd.

Maine coon

(#20502) LyonnaisFan1 válasza atosan (#20501) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

A CSE Flash során leáll a program :W
És még a harmadik folyamatig sem jut el :O

[link]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#20503) atosan válasza LyonnaisFan1 (#20502) üzenetére


atosan
addikt

Esetleg egy régebbi flash toollal próbáld meg. Telefon fel van töltve?

Maine coon

(#20504) LyonnaisFan1 válasza atosan (#20503) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Jelenleg vagy félig van feltöltve.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#20505) atosan válasza LyonnaisFan1 (#20504) üzenetére


atosan
addikt

Nézd, ha sehogy sem jutsz előbbre, szerintem próbálj segítséget kérni a G3 topicban, ott vannak nálam nagyobb szakik. Még nem ütköztem ilyen hibajelentésekbe, nincs velük tapasztalatom :(

Maine coon

(#20506) Mr Dini válasza LyonnaisFan1 (#20498) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ahogy Somatom is mondta recovery módra lenne szükséged. Ott nyomhatsz egy factory resetet azt csá.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20507) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

valaki tudja hogyan lehet törölni/eltávolítani a google szövegfelolvasót? (ofc rootolt android 4). 55Mb-ot foglal az internal storage-ből, soha nem használtam. Nem tudok telepíteni egy 60Mb-os appot (nincs elég hely az eszközön címszóval. Internal 800/80Mb szabad, phone sd 2Gb/600Mb szabad, external sd 32gb.
Már minden átmozgattam amit csak lehet phone sd-re, töröltem amit csak lehet appokat, sd maid-el teljes tiszítás...de ez is kevés úgy látszik.:S)

Köszi! :R

free your mind

(#20508) Jazz válasza Jazz (#20507) üzenetére


Jazz
veterán

(sikerült, elixirrel eltudtam távolítani). Ettől függetlenül bármilyen megoldásra nyitott vagyok a teló kapacitás bővítést illetően.:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#20509) air válasza Jazz (#20508) üzenetére


air
nagyúr

A 800MB-os data partíció elég sovány. Ha lehetséges átpartícionálni a készüléket, akkor ez segíthet. Másként nem lehet növelni a /data-t. Az átlinkelés sem segíthet, ha külön van a data és a belső SD. Ha jól értem, akkor neked így van.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20510) wanted5


wanted5
őstag

valaki meg tudná nekem mondani, hogy be lehet-e állítani, vagy esetleg egy programmal megoldani, hogy ne kezdjen el adatforgalmat generálni a háttérben ha bekapcsolom a mobilnetet?
legutóbb elkezdte enni a megákat, hiába volt kikapcsolva az auto sync + az auto frissítés is

(#20511) Quasi_modo válasza wanted5 (#20510) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nézd meg melyik program generálja a forgalmat aztán állítsd le.
Például.

valami

(#20512) ANDROFAN


ANDROFAN
újonc

Sziasztok!!
Segítség kéne apukámnak van egy Xperia SP-je nagyon lassú volt lefagyot stb... ezért újra telepítettük de elötte csináltunk biztonsági mentést. Minden rendben ment az újra telepítés sikerült de a biztonsági mentés megáll 9%-nál és azt írja ki hogy a Clean Master leállt.
Valami tanács vagy tipp?????

Köszi előre a válaszokat!!!

(#20513) air válasza ANDROFAN (#20512) üzenetére


air
nagyúr

Nem szakmai kérdések.
Gyere át az SP topikba, de előtte gyorsan töröld a készülékről a CM-et!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20514) atosan válasza Jazz (#20507) üzenetére


atosan
addikt

Ha már rootolt, érdemes lenne az sd kártyára egy ext patríciót csinálni, Kink2sd-vel átlinkelni amit szeretnél.

Maine coon

(#20515) Mr Dini válasza atosan (#20514) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Link2SD ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20516) atosan válasza Mr Dini (#20515) üzenetére


atosan
addikt

Basszus, jól elírtam, köszi :D

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#20517) LyonnaisFan1 válasza Mr Dini (#20506) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Az kéne, de eddig csak a tesóm tudta egyszer valami gombkombinációval kihozni, azóta az istenért sem akar újra megjelenni.
És az a Recovery Mode(?!) is csak egy halott robotot ábrázolt. Asszem valami ilyet, vagy hasonlót:
[link]

Próbálom majd újra előhozni, hogy aztán készülhessen róla egy használható felvétel.
Majd a Huawei G630-al lövök egyet, mit tegnap vettem. Az LG már 99% brick, főleg, hogy a csak halott robotot ábrázoló RM jelenik meg elvileg.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#20518) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Már rootolva lett a telefon és be lettek állítva a dolgok, ezután törölhető a kingroot a programlistából? (mert fut a háttérben, de minek is?).

[ Szerkesztve ]

(#20519) air válasza Ice&Lime (#20518) üzenetére


air
nagyúr

Törölhető.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20520) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

A hangerő panel kibővítésére nincs valami ötletetek?

Én úgy emlékszem hogy valami fájlt kell átírni csak arra már nem emlékszem hogy melyiket.

[ Szerkesztve ]

(#20521) Ice&Lime válasza air (#20519) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Később esetleg kellhet? Illetve, ha kellene, akkor mire is, és akkor ugye csak feltelepítem újból a programot azt kész, nem?

(#20522) Mr Dini válasza Just_Reboot (#20520) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Build.prop? :F

jakos73:

Nem fog kelleni. Csak a supersu hasznos, azt ne töröld, de a rootoló progit nem szokták megtartani.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20523) Ice&Lime válasza Mr Dini (#20522) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A kingroot-ot egyenlőre kikapcsoltam az automatikus indításból.
Az melyik, az a supersu, mert ilyet én nem találok a listában?
Aztán van olyan még, ami gondolom, hogy a másik része a kingroot-nak, hogy kinguser, na az mi, kell-e? Egyébként az is fut a háttérben.

(#20524) air válasza Ice&Lime (#20523) üzenetére


air
nagyúr

Ne haragudj, hogy ilyet kérdezek segítség helyett, de miért rootoltad a készüléket, ha ilyen dolgokkal nem vagy tisztában?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20525) Ice&Lime válasza air (#20524) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Mert más csinálta meg nekem, mivel még új volt ez a dolog.

(#20526) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Sziasztok

Olyan problémám lenne, hogy le akartam zárni a Samsung S3 (4.4)-es telómat jelszóval, és utána vettem észre hogy itt már titkosítás van helyette :/ Na most minden képernyő bekapcsoláskor jelszót kér, és nem tudom deaktiválni. Gyári beállítások visszaállítása segítene rajta? Vagy teljes android újrahúzása?

köszi

Life is better with a Titan

(#20527) Viktor0610 válasza Eversmann (#20526) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Titkosítás esetén szigorúan tilos gyári beállítást nyomni, mert akkor lőttek a titkosított adatoknak.

Samsung Galaxy A54

(#20528) #79335424 válasza Just_Reboot (#20520) üzenetére


#79335424
törölt tag

Xposed alá láttam olyan modult, ami több lépcsőt varázsol a hangerőállítóba.

(#20529) Eversmann válasza Viktor0610 (#20527) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Pedig valamit szerintem lépek, mert nincs kedvem mindig beírni a jelszót minden egyes feloldáskor. Sajnos NoLock se segített a problémán.

Life is better with a Titan

(#20530) wanted5 válasza Eversmann (#20529) üzenetére


wanted5
őstag

nem jelszavas képernyőzár? :F

(#20531) f2d


f2d
csendes tag

Sajnos a Win 10 wi-fi routeren keresztül nem látja a mobil eszközeimet, előtte Win 7 alatt minden rendben volt, automatikusan felismerte a telefont és tabot is. Hogy tudom ezeket manuálisan beállítani? Mindkét mobil eszköz Androidos.

(#20532) air válasza Ice&Lime (#20525) üzenetére


air
nagyúr

A dolog lényegét tekintve nem számít, hogy más csinálta.
Ha nem tudod, hogy mire jó, és hogyan kell használni, akkor nincs rá szükséged.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20533) Jazz válasza atosan (#20514) üzenetére


Jazz
veterán

Ext partíciót létrehozva bármit átlehet linkelni? Pl. only internal storage app-okat is kompletten?
A másik: ha leszeretnék tölteni egy 500Mb-os appot, akkor ugye elsőkörben az internal storage-re tölti le, majd onnan megnyitva installálja, aminek nagy részét ugye a phone sd-re fogja pakolni ha úgy van beállítva mint előnyben részesített tárhely.
Na most a normál play-ről való telepítés 800Mb-os internal storage-al esélytelen. Hogy lehetne még is ezt valahogy megoldani hogy működjön?

free your mind

(#20534) Just_Reboot válasza #79335424 (#20528) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszi. De Xposed nélkül kell megoldanom mert az M previewre még nincs xposed meg amúgy sem szeretem.

(#20535) atosan válasza Jazz (#20533) üzenetére


atosan
addikt

Akár system appot is, persze csak az ilyen gmail, play zene stb dolgokat, telefon működését befolyásolót szerintem nem volna egészséges. A fizetős verziót megéri meg venni.
A kérdésed második felére nem tudoma választ, nem szoktam ekkora appokat telepítteni.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#20536) Mr Dini válasza Jazz (#20533) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

500 megás app esetében is az apk max 50 mega lehet. Ez szabvány. Az obb, ami a belső sdre kerül teheti nagyobbá az appot.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20537) Ice&Lime válasza air (#20532) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Hát ha nem fontos, akkor jó. köszi.

(#20538) #79335424 válasza atosan (#20535) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én az első felével is óvatosabb lennék. A linkeléshez a mappa írható kell legyen. A system viszont alapértelmezetten ro -ként van csatolva. Kockázatos állandóan rw -ként csatolva használni.

[ Szerkesztve ]

(#20539) air válasza Ice&Lime (#20537) üzenetére


air
nagyúr

:F Mondtam én ilyet?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20540) Ice&Lime válasza air (#20539) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A tartalma ezt sugalta.

(#20541) air válasza Ice&Lime (#20540) üzenetére


air
nagyúr

Arra gondoltam, hogy a rootolásra nem volt szükséged, ha nem tudod, hogy mire jó egy SuperSU vagy egy Kinguser.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20542) atosan válasza #79335424 (#20538) üzenetére


atosan
addikt

Vissza lehet rendszer appá alakítani a link2sd-vel, de én is csak olyanokat szoktam, mint amit írtam, gmail, play zene, máshoz nem igazán nyúlok.

Maine coon

(#20543) Ice&Lime válasza air (#20541) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Viszont, ha nincs rootolva, akkor nem lehet leszedni a felesleges programokat és átvariálni a boot animáció dallamát, szóval mégiscsak kellett, csak még idő kell ehhez a területhez, úgy, mint pl. linuxhoz.

[ Szerkesztve ]

(#20544) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Tesóm újból előhozta a Recovery Mode-ot az alábbi halott robot képpel:

Ezek után halottnak tekinthető a mobil? A kissé rossz minőségért elnézést, még szokni kell a hüvely kameráját.

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#20545) Beni2360 válasza LyonnaisFan1 (#20544) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem már vagy 4 éve így van egy 7" táblagépem. :D
Nincs pipám az USB hibakeresőnél. :(

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20546) #79335424 válasza Ice&Lime (#20543) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem air arra utalt, hogy ha nem vagy tisztában ezekkel az összefüggésekkel, akkor ne akarj "felesleges" programokat leszedegetni és főleg ne akarj bootfolyamatokba belepiszkálni.

(#20547) Ice&Lime válasza #79335424 (#20546) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az jogos is, viszont rengeteg program van, ami nem kéne (csak pár dologra használom a telót), jó volna egy lista, hogy mi-micsoda és miket lehet törölni, úgy, mint win-nél is van. (A boot animációs rész már ki lett cserélve).

(#20548) Eversmann válasza wanted5 (#20530) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Most ugyanott csak Titkosítás és Dekódolás gomb van. Más nincs. Ennek ellenére (dekódolás után), is kér jelszót. Nincs más opció :/

Life is better with a Titan

(#20549) air válasza Ice&Lime (#20547) üzenetére


air
nagyúr

A törléssel nem érsz el semmit.
A Beállítások - Alkalmazások - Mind fülön tiltsd le azt, amit nem használsz! Amiről nem tudod, hogy pontosan micsoda, azt ne piszkáld!
És ehhez még root sem kell.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20550) diablo1984 válasza LyonnaisFan1 (#20544) üzenetére


diablo1984
veterán

flashtool-al próbáltátok újra rakni?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.