Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) chubby2o6 válasza sanyek2 (#21350) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Töröld le a fájlkezelőt, aztán szedd le megint. Indítsd el, nyomj balra fent a "/" karakterre, a felugró engedélykérést okézd le, biztos, hogy működnie kell.

Az ES File explorerben KAPCSOLD BE A ROOT EXPLORERT! Balra fent menü, legörgetsz, ott találsz egy root explorer kapcsolót.

[ Szerkesztve ]

(#21352) sanyek2 válasza chubby2o6 (#21351) üzenetére


sanyek2
senior tag

BASZKI!!! xD Ezt nem hiszem el..
Szerintem te is csak most jöttél rá hogy van ilyen kapcsoló xD
Most már sikerült

cappa72 Nem tudjuk valahogy visszaírni a jogosultság megtagadását? Nem szoktam babrálgatni az androidban, de nem csináltam még a lementést.

[ Szerkesztve ]

(#21353) chubby2o6 válasza sanyek2 (#21352) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nem most jöttem rá, csak nem gondoltam, hogy nem kapcsoltad be. Rá is kérdeztem, hogy engedélyezve van-e.
Mindegy, most már törölgethetsz :D

(#21354) aprokaroka87 válasza sanyek2 (#21352) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hehe,amúgy sok fájlkezelő a root-os dolgokat külön kezeli az appon belül.
Sőt van amelyikhez pl plugin kell.

(#21355) sanyek2 válasza chubby2o6 (#21353) üzenetére


sanyek2
senior tag

Az android alkalmazásokkal megvolnék. A többit nem tudom kiszemezni angol nyelvtudás hiányában, hogy kell-.e törölnöm.
Fentebb, lejjebb azoknak is feküdjek neki?

(#21356) Keeperv85 válasza sanyek2 (#21355) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szerény véleményem, hogy amit csinálsz, az egy hozzá nem értő, kezdő Android felhasználó kínlódással kikövezett útja a megállapítás felé: "Az Android szar, Apple termékre váltok." Bár ne lenne igazam... :U

(#21357) beg válasza sanyek2 (#21355) üzenetére


beg
veterán

Ha nem érted, ne piszkáld. Később megköszönöd :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21358) aprokaroka87 válasza sanyek2 (#21355) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

eszeveszett modon nem szabad bármit törölni
vagy melyik könyvtárban is vagy?

(#21359) sanyek2 válasza Keeperv85 (#21356) üzenetére


sanyek2
senior tag

Az eleje igaz, mert nem mozgat a telefon buherálása. Viszont nem áll tőlem távol ;)
Ha számítógépekkel megy, akkor gondoltam telefonnal is menni fog, ha kapok tőletek segítséget.
Viszont az apple még messzebb áll tőlem, mint a mélyreható turkálás.
Na jó, valahol félúton lehet a programozási szint és az android-fejlesztő képzeletbeli ranglistán. :DDD
Szóval hogy én Apple-ig eljussak, nagyon meg kell öregednem :))

(#21360) beg válasza sanyek2 (#21359) üzenetére


beg
veterán

Mentésed van? Azzal kezd a friss rootos partizánkodást.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21361) sanyek2 válasza beg (#21357) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ja bocs, kellett volna linkelnem. Pontosítok kicsit. A systemből eltávolítandók alatti listát nem értem. Az törlendő, vagy megőrzendő, vagy mi?

Ha belaktam, csinálok mentést.

[ Szerkesztve ]

(#21362) aprokaroka87 válasza sanyek2 (#21361) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a system/app részen vannak olyan appok amiket le lehet törölni.
Viszont csak akkor érdemes ha valóban tudod hogy mi az.
Pl ha van olyan google álltal adott app amit nem használsz,azt törölheted,kivétel persze itt is van

VISZONT ELÖTTE MINDIG MENTSD LE AZ ADOTT APK-T!

MENTÉST PEDIG ELÖTTE CSINÁLUNK,UGYANIS HA KÖZBEN BEÜT A BIBI,AKKOR AZ AZ ÚTOLAGOS MENTÉS SORÁN GOND LEHET!

[ Szerkesztve ]

(#21363) Viktor0610 válasza aprokaroka87 (#21362) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

bERAGADT A KAPSZLOKK? :P ;] :))

Samsung Galaxy A54

(#21364) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#21363) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

csak ezt kiakartam neki emelni
:)
így oldottam meg

(#21365) sanyek2 válasza aprokaroka87 (#21362) üzenetére


sanyek2
senior tag

Esetemben mindegy a mentés ideje, mert régebbi droidot tettem fel a mai nap folyamán, szóval teljesen szűz.
Ha elbaszódik, akkor 10 perc és újratelepítem.
A listában szereplők többségét tudom mi.

[ Szerkesztve ]

(#21366) chubby2o6 válasza sanyek2 (#21361) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Az mind olyan, amit törölhetsz, ha nincs rá szükséged. Neked kell eldöntened, mi az, amit használsz ezek közül. Pl, ha a samsung fiókos mentést használod, akkor az ezzel kapcsolatos appokat ne bántsd. ( sCloud sync... apl-k pl. ) Nem gond, ha törlöd, nem kell a rendszer működéséhez, de nem tudsz biztonsági mentést szinkronizálni a samsung fiókoddal. Ezerféle más lehetőség van a mentésre/visszaállításra, szal nem tragédia, ha pont ez nem fog működni.
Ami ott szerepel a listában a /system/app ill a /system/priv-app mappákban, azokat törölheted nyugodtan. Ha valamelyikben nem vagy biztos, nem tudod beazonosítani, hogy mi is lehet, akkor ne bántsd.
Toltsd le a Play-ről a korábban már említett Link2SD-t, azzal tudod fagyasztani az appokat, tehát nem törlöd véglegesen, de nem lesznek ott az alkalmazásfiókban, és nem fognak futni a háttérben sem, viszont bármikor kiolvaszthatod és használhatod, ha mégis kell.

(#21365) sanyek2 Mi az, hogy régebbi droidot? Csak feltoltad a négyfájlost, és kész? Nem tetted fel legalább az NG8-as KK-t?

[ Szerkesztve ]

(#21367) sanyek2 válasza chubby2o6 (#21366) üzenetére


sanyek2
senior tag

Dehogynem! :) Mindent úgy csináltam ahogy leírtad! Az egész folyamat nem volt több 20 percnél, de csak mert folyamatosan olvastam az instrukcióidat. Ha párszor megcsinálom, 10 perc alatt megvan :U

[ Szerkesztve ]

(#21368) chubby2o6 válasza sanyek2 (#21367) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Hát ja, a legtöbb időt az veszi el ilyenkor, amíg felmegy a rom. De inkább olvasd el többször is, idő van, a kapkodásnál meg nincs rosszabb.

Az ÖSSZES knoxos cuccot töröld le teljesen, ha csak a superuserrel tiltatod le, abból gyakori random restart szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#21369) sanyek2 válasza chubby2o6 (#21368) üzenetére


sanyek2
senior tag

Holnap folytatom, ma már nincs idő sajnos. :(

(#21370) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A saját LG , ill. az apósom Huawei telefonján is tapasztaltam már azt,hogy 2G-n egy bizonyos ideig (2 na, 1 hét,stb.) volt net, majd nem. Ilyenkor a telefon ki-be kapcsolása után ismét van.
Egyszer valaki írta, hogy ha a hanghívások miatt terhelt a 2G hálózat, akkor az ezen való mobilnetet korlátozzák, letiltják.
Tényleg így lehet-e?
Azért használok mobilnetet 2G-n, mert az email-hoz ez is elég, s a 3G sem stabil mindenütt, s ne ugráljon a 3G,H,H+ között a telefon.

(#21371) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok jó reggelt. Bocsánat ha volt már a téma de nem találom.
Adott egy Sony E xperia arc s telefon ami 2g hálózaton olyant csinál ,hogy netezés közben rengeteg háttér adatott leszed a playről.
140Megás volt az adatforgalom a Chorme használt 20Mb Facebook 29Mb a többit meg a play háttér adatként
Előtér 596KB.
Erre lenne valami megoldás? Mert így hamar el fog fogyni az 1Gb s netem :(
A frissítések mindenhol kivannak kapcsolva pedig.
Teljesen tanácstalan vagyok.
Segítséget köszönöm szép :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#21372) Sleek válasza GEPESZ66 (#21370) üzenetére


Sleek
senior tag

Nálam ugyan ezt csinálja a telefon mint Neked.
Én este tapasztalom 8-9 körül a hibákat meg reggel 5-6 körül

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#21373) GEPESZ66 válasza Sleek (#21372) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Akkor nyílván marad a 3G.Ott nincs ez a probléma.
Elég lenne 2G-ről 3G-re váltani,majd vissza,hogy legyen net,de ezt a macerát nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#21374) Sleek válasza GEPESZ66 (#21373) üzenetére


Sleek
senior tag

Nálam sajnos nincs 3 g sem 4g pedig már ígérték másfél éve...

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#21375) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

üdv
az Usb módok sorrendjét meglehet valahogy változtatni?

Azt szeretném hogy ha rádugom pc-re akkor ne az adatár módot,hanem az MTP módot inditsa el,ugyanis így mindig át kell váltanom.

[ Szerkesztve ]

(#21376) vicze válasza aprokaroka87 (#21375) üzenetére


vicze
félisten

Arra szokott "default" beállítás lenni.
Valami ilyesmi:

(#21377) aprokaroka87 válasza vicze (#21376) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez nállam is megvan
viszont ha pl újrainditom a telefont
vagy lehúzom az usb portol,akkor mindig az adattár módot dobja vissza.tehát nekem kell újra rányomni az MTP módra

(#21378) #79335424 válasza aprokaroka87 (#21377) üzenetére


#79335424
törölt tag

Root -tal megoldható, hogy indulás után átváltson.

Más.
Tud vki megoldást arra, hogy konkrét időértéket adhassak meg a nyomvatartás érzékeléshez? Konkrétan végtelent szeretnék, hogy egyáltalán ne legyen ilyen lehetőség. Vagy, vmi konkrét intent, vagy shellparancs egy kényszerített ACTION_UP -ra. Egy célhardverhez kéne.

[ Szerkesztve ]

(#21379) aprokaroka87 válasza #79335424 (#21378) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

és hogyan?
Root megvan

(#21380) #79335424 válasza aprokaroka87 (#21379) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ami menüvel kapcsolható, az automatizálóval is. De, nekem nincs ilyen menüpontom, hogy konkrétan ki tudjam választani. Ha a Beállítások -> tárhely menüben nyomok egy menü gombot, akkor megjelenik egy "számítógépes USB kapcsolat", de ez inaktív addig, amíg nem dugom gépre. De, ha neked van ilyen opciód, ami aktív, akkor azt automatizálóval tudod kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#21381) aprokaroka87 válasza #79335424 (#21380) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

majd ránézek taskerrel.
köszi!

(#21382) #79335424 válasza aprokaroka87 (#21381) üzenetére


#79335424
törölt tag

Miért nem azzal kezdted, hogy képben vagy a Tasker -rel? :)
Legrosszabb esetben Autoinput plugin -nal megoldható, de első körben sztem nézd meg Tasker -ből a Secure Settings lehetőségeit! Actions -> Device Settings -> Global alatt nekem van USB Mass Storage mód, 0 és 1 értékekkel.

(#21383) aprokaroka87 válasza #79335424 (#21382) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

holnap tudom megnézni jobban,bár a taskeres részt most fogom majd

(#21384) awakening87


awakening87
aktív tag

Látom, nehezen megy a törlés a /system-en,
egyrészt alapértelmezetten csak-olvasható (read-only) módon van felcsatolva ez a partíció, a remounttal megoldható.
másrészt hiába csatolod újra írható-olvashatóként a terminálban a /system-et, KitKat és felette futó folyamatonként szét vannak választva a csatolási pontok, ezért a másik alkalmazásod nem fogja "megérezni" a változást.
Ez a SuperSU-ban a Beállításoknál a Mount namespace separation opciót jelenti, érdemes kivenni a pipát, hátha úgy jobban mennek majd a dolgok; bár nálam 5.0.1 Imperium rom alatt továbbra is trükközni kell a Total Commandernél, amikor közvetlenül a /system-en szerkesztenék valami fájlt.
A legjobban bevált módszer az adb shell vagy ssh szerver (pl. SSHDroid) általi elérés és ott su-zni meg remountolni. Vagy a Root Browserben a saját RB Text Editor szerkesztőjét használni.

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#21385) #79335424 válasza awakening87 (#21384) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt nem tudom, hogy mire írtad, de ha OS alól nem mennek a fájlműveletek, akkor sztem a legjobb módszer az Aroma fájlkezelő (XDA -s project, nincs a Playen).

[ Szerkesztve ]

(#21386) lovi27


lovi27
addikt

Egy láma kérdés...
Nincs simkártya vagy tiltott a mobilos adatkapcsolat, viszont van kiváló, nagy sebességű wifi. Néhány program mégis hiányolja az adatkapcsolatot. Nem tud kapcsolódni. De miért? Ott a wifi. Oda kapcsolódik ahova akar, azt tölt le vagy fel amit akar, mégis a mobilos adatkapcsolatot hiányolja. Miért nem elég neki csak a wifi?

(#21387) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Ha ugyanazon a telón két különböző rom másképp kezeli a modemet ( Az egyik hamarabb észreveszi hogy nincs térerő, és kevesebbet van offline, ott, ahol amúgy is gyenge a jelerősség.) azt hogyan lehet kideríteni, hogy pontosan melyik része ez? Egyik romból át kellene tenni a másikba.
Qualcomm cwm custom rom. 4.1.2

-

(#21388) aprokaroka87 válasza lovi27 (#21386) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

vannak olyan appok amelyekben meglehet adni hogy wifi vagy mobilneten kommunikáljanak
vagy bármelyiken.
Lehet hogy az a bibi

(#21389) lovi27 válasza aprokaroka87 (#21388) üzenetére


lovi27
addikt

Konkrétan az Antutu-nál van az, hogy a tabletemen az eredmény pirossal villog, Non-verified Score üzenettel. Eddig azt hittem valami inkompatibilis miatt nem tetszik valami az Antutu-nak. Véletlenül a mobilomban egy mérésnél tiltva volt a mobiladat és akkor ott is előjött ez az üzenet. Így jöttem rá, hogy tulajdonképpen a mobiladat-kapcsolatot hiányolja az Antutu, nem elég neki a wifi. Pedig arról lett telepítve, beállítást nem találtam rá. Ezek szerint egyedi tulajdonságról van szó. Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#21390) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

hát kérem így kellve-járva a telefonom dolgai közt ,egyre érdekesebb dolgokat talláltam.

Pl egy kis "activityt" ami olyan kis puritán fm rádio,ami müködik headset nélkül is...
Mtk fmradio test a neve

(#21391) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv.
Olyan appot keresek amivel éretsítéseket lehet módosítani pl az xda app értesítését a telefon hangouts ként jelenítse meg.

Bővebben.
Vettem egy Alcatel Watch-ot. Az androidos alkamazásban csak néhány értesítés állítható be. Jó lenne valahogyan a nem támogatott értesítéseket egy nem használt de támogatott appként megjeleníteni.
Ötlet?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#21392) #79335424 válasza Gyb001 (#21391) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ilyet közvetlenül nem tudsz csinálni. Azt megteheted, hogy ha bejön egy XDA -s értesítés a telóra, akkor egy automatizáló azt eseményként kezelje és küldjön róla egy E-mail -t. Ennek megint lesz egy értesítése. Feltételezem, hogy a Gmail értesítéseit megjeleníti az "okosizé".

(#21393) Gyb001 válasza #79335424 (#21392) üzenetére


Gyb001
senior tag

Tudsz ilyen email értesítőt? Én nem találok hasonlót.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#21394) #79335424 válasza Gyb001 (#21393) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem értelek. Amit én vázoltam, abban nincs külön értesítő alkalmazás. A telód küld neked egy e-mail -t arról, hogy jött egy XDA -s üzeneted. Ez egy ugyanolyan Gmail e-mail lesz, mint amit bárkitől kapnál. Ha a Gmail értesítés lehetősége szerepel az órán megjeleníthető értesítések között, akkor ez is meg fog jelenni.

[ Szerkesztve ]

(#21395) Gyb001 válasza #79335424 (#21394) üzenetére


Gyb001
senior tag

Már leesett :D Oké kösz.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#21396) modflow


modflow
veterán

Lollipop 5.1 esetében ha a bill zár le van zárva és amikor feloldom azt látom, hogy a wifi ki van kapcsolva. Miért???
A beállításoknál úgy van beállítva, hogy ne kapcsoljon ki.

[ Szerkesztve ]

(#21397) aprokaroka87 válasza modflow (#21396) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ird le hogy mi az a 3 lehetőség.

(#21398) modflow válasza aprokaroka87 (#21397) üzenetére


modflow
veterán

Micsoda?
Milyen 3 lehetőség?
Nekem ilyen van:
Keep wifi on during sleep: Always

(#21399) aprokaroka87 válasza modflow (#21398) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az always-en kivül nincs más lehetőség.
pl olyan hogy
Soha vagy csak ha töltön van?

(#21400) modflow válasza aprokaroka87 (#21399) üzenetére


modflow
veterán

De, az a másik kettő az Always-s mellett.
Miért?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.