Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) aprokaroka87 válasza teo77 (#20249) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

tehát the a stream hanganyagból szeretnél mp3-at?

(#20252) Ice&Lime válasza Mr Dini (#20250) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor segíthetnél picit, pont ezt a programot telepíteném fel és telepítés közben megszakad (win 7 x64) ezzel a hibaüzenettel:
"Error writing to file: DroidExplorer.ShellExtension.dll. Verify that you have access to that directory."

Esetleg valami még kell hozzá, külön feltelepíteni, és ha igen, pontosan miket?

(#20253) beg válasza Mr Dini (#20250) üzenetére


beg
veterán

Az csak ideiglenesen marad addig, amíg flesseled recovery alól (kvázi egy portable fájlkezelő recovery alá :) ). Ahogy elindul, egyből fel kell jönnie a fájlkezelőnek.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#20254) #79335424 válasza Mr Dini (#20250) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tisztázzuk! Aroma installer, vagy Aroma fájlkezelő?

(#20255) teo77 válasza aprokaroka87 (#20251) üzenetére


teo77
őstag

Így van! És ezt androidon akarom megcsinalni. Pc - n tudom, hogy kell, de az nem játszik.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20256) Mr Dini válasza #79335424 (#20254) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

beg kolléga ezt írta:
"aroma installeres fájlkezelő"

Gondoltam ezzel az aroma installerrel romba felrakott fájlkezelőre gondol... Mert az aroma file manager nem képes gépre megosztani a root mappákat(se semmit) szerintem.

Akkor ezek szerint a fájlkezelőről van szó (a recoverys)?? :F :B

A fájlkezelőt tudom használni, csak az installer nem világos.

jakos73:

Nálam ilyen hiba nem volt. Próbáld az installer exéjét rendszergazda módon futtatni! Vagy adj meg más telepítési könyvtárat, ahova tud írni. Én alapból rendszergazda fiókból tettem fel, tehát ilyen permission denied jellegű gondom nem volt. :DDD

Nekem csak az sdk-t hiányolta(jobban mondva a platform-tools könyvtárat), ezért azt felraktam és az sdk-n belül leszedtem egy romhoz való sdk-t. (Pl én a 4.2-t, de bármelyik jó, ami droid. ;)

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20257) Ice&Lime válasza Mr Dini (#20256) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Kipróbáltam rendszergazdai jogosultsággal futtatni és más meghajtóra, könyvtárba telepíteni, de ugyan azt a hibát írja ki telepítés közben. Szerintem elég bugos a program.
error code: 2350

(#20258) #79335424 válasza Mr Dini (#20256) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az installerről találsz leírást az XDA -n. A lényege az, hogy a ROM telepítőjébe tudsz egyéb lehetőségeket belefaragni. Telepítéskor felajánlja, hogy ezt, vagy azt az alkalmazást, témát, UI -t, stb. akarja -e a user, hogy települjön a ROM -mal.

(#20259) koboldozat


koboldozat
senior tag

Üdv!

Miért van az hogy a wifi jel olyan mintha nagyon gyenge lenne a telón. Szinte csak a router mellett fogja ahogy távolodok egyre kevesebb a jelerősség aztan hatókörön kivül van. Meg nagyon sokszor eldobálja a wifit.

Tud vki vmi mókolást ez ügyben??

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#20260) beg válasza Mr Dini (#20256) üzenetére


beg
veterán

Bocs, tényleg rosszul mondtam. Aroma fájlkezelőre gondoltam :B

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#20261) #79335424 válasza koboldozat (#20259) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez hardveres problémának tűnik. Milyen teló ez?

(#20262) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#20257) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Vagy ez már inkább a win.-es témába tartozik?

(#20263) aprokaroka87 válasza teo77 (#20255) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az mx player nem tudja streamelni?

(#20264) Mr Dini válasza Ice&Lime (#20257) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nekem egy 32 bites win 7re simán felment!

Próbáld esetleg más verzióval!

@Somatom

Igen, tudom mire való. Szépen végigmegyek a lépéseken, kidobja, h kész a zip azt ennyi. Sehol semmilyen zip. Rom felrakása után sem történik semmi. :(

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20265) Ice&Lime válasza Mr Dini (#20264) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Milyen más verzióra gondoltál?

(#20266) Mr Dini válasza Ice&Lime (#20265) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

[link]

Itt oldalt vannak más régebbi verziók. Hátha ott nem lesz ilyen jellegű gond. Ugye jót szedtél le(ha 32 bites géped van, akkor a DroidExplorer *.*.*.*.x86.Setup-ot, ha 64-es van, akkor pedig a DroidExplorer *.*.*.*.x64.Setup-ot).

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20267) Ice&Lime válasza Mr Dini (#20266) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ezzel próbáltam: DroidExplorer.0.9.0.2.x64.Setup

(#20268) Mr Dini válasza Ice&Lime (#20267) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hmmm... Most feltettem VM-be egy 8.1 pro-t, 64 biteset 4 giga rammal, felraktam az SDK-t és felment a cucc. :U Működik is, úgyhogy nemtudm mi lehet a probléma. Winben nem vagyok profi... :B Javaslom inkább tedd fel a kérdést az oprendszered topikjában. ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20269) teo77 válasza aprokaroka87 (#20263) üzenetére


teo77
őstag

Nem stream-elni akarok! :) Rögzíteni a tabletem kimeneti hangját. És nem csak online műsorét, hanem egy-egy videóból, egy-egy hangrészt.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20270) Ice&Lime válasza Mr Dini (#20268) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A 0.8.8.11 verzióval települt (nem értem hogy miért nem az újabb 9-essel..), az sdk is fent van. Elindult a program. Kiválaszthatom a telefont (bár elég érdekes neve van) és megnyitódik a droid explorer. Viszont üresek az ablakok, nincs benne egy könyvtár sem??.. Megnéztem, hogy működik-e egyáltalán a program a telóval a reebot device ikonnal, és igen, újraindítja a program a telót. Már csak az a kérdés, hogy miért üres a mező, hol vannak a könyvtárak, fájlok?

[ Szerkesztve ]

(#20271) Mr Dini válasza Ice&Lime (#20270) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Hanyas droidod van?

4.2nél pl az eszközömöm kérdezte, h adb-t engedem e az xy nevű Pcről. Itt mentem a megjegyezre, majd engedélyeztem. Aztán a su appban a shellnek meg kell adni a root jogot. (Nyitsz egy terminált, felcdzel a platform toolsra) és kiadod az adb shell-t. Ha ez megvan add ki a su-t és fogadd el a telón a kérelmet.

Így már mennie kell! ;)

Szerk.: Javaból érdemes régit feltenni, mert a mostaniban már nem lehet működésre bírni pát cuccot. :(

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20272) Ice&Lime válasza Mr Dini (#20271) üzenetére


Ice&Lime
veterán

4.4.2 van, java-ból a 8 update 51, a többi amit írtál már sajnos kínai viszont.

[ Szerkesztve ]

(#20273) aprokaroka87 válasza teo77 (#20269) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

tehát te a hangszórobol kijövő hangot szeretnéd mp3 formátumban rögziteni?
Vagy pedig az Audio_out részt?

(#20274) aprokaroka87 válasza teo77 (#20269) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát nekem MTK chipsetes telefonom van.

Ott az enginer módban van olyan hogy Hardware/Audio/Audio logger,abban van olyan rész hogy stream audio output dump vagy mi

Annyit csinál hogy audio lejátszáskor létrehoz pl egy valami.pcm fájlt...de semmivel sem tudtam visszahallgatni,de lehet nem is hang.
Amúgy brutális méretet produkál.

Te valami ilyesmire gondolsz?

(#20275) aprokaroka87 válasza aprokaroka87 (#20274) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

folyt ..

Az mx player megnyitja,ha pl átnevezem wav-ra

A kiterjesztés pcm
Az audio formátum 96000hz-es térhatású aac lesz,a telefonomon meg se mukkan,gondolom túl "erős" neki.

(#20276) Mr Dini válasza Ice&Lime (#20272) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A java-t csak azért írtam, mert a screen mirror a droid explorerben java alapú, viszont nincs megfelelően aláírva, ezért a biztonsági szabályzat letiltja java 7től asszem.

Ezért mondtam, h régi java kell hozzá(5ös, vagy 6os nemtudom :B), mert abban még lehet állítani a biztonságot és nemcsak közepesre. (Persze internetbank használata közben érdemes bekapcsolni :D).

Adb engedélyezve van ezek szerint?(gondolom, mert felismerte)

Beállítások>a telefonról> build szám nyomkod 6-7x>vissza a beállításokba>fejlesztői eszközök alatt van az adb.
Ha adb megvan, akkor marad a terminálos "rásegítés". De ezt szerintem folytassuk majd privátban, ne a topikot floodoljuk! ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20277) teo77 válasza aprokaroka87 (#20273) üzenetére


teo77
őstag

A kimeneti vonal jelét. Audio out.
Mp3-ban vagy wav-ban.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20278) aprokaroka87 válasza teo77 (#20277) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát nálam a leírtak alapján müködik csak.

(#20279) Ice&Lime válasza Mr Dini (#20276) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Szerintem én leteszek erről, ennyi mindent telepítgetni, már ki tudja miket, és hogyan beállítani ezt meg azt, annyit nem ér az egész. Azt gondoltam azért kicsit egyszerűbb és nincs ilyen sok hibalehetőség vele. Köszi azért.

(#20280) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

üdv

Egy alkalmazás lefagyasztva is tud a hattérben adatokat fogadni és küldenni interneten keresztűl?

(#20281) teo77 válasza aprokaroka87 (#20278) üzenetére


teo77
őstag

...

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20282) teo77 válasza teo77 (#20233) üzenetére


teo77
őstag

Bakker, lemaradt a link! :) Ez lett volna az "ebben", amit az angol miatt nem teljesen értek :) : [link]

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20283) Bozek válasza teo77 (#20282) üzenetére


Bozek
nagyúr

Megér ez Neked ennyit? Azt remélem tudod, hogy ha SCR-el felveszed videónak, akkor nagy valószínűséggel kisebb mérete lesz, mint ha ezzel a megoldással RAW-ot csinálsz.

"download the android source tree will be the first step here"
Egyébként itt az első lépés, töltsd le az Android forrást, ami nem 1-2 MB, hanem jó pár GB.

[ Szerkesztve ]

(#20284) teo77 válasza Bozek (#20283) üzenetére


teo77
őstag

Ezt nem tudtam! Ha kell hozzá a forrás minden alkalommal, akkor nem, nem ér meg ennyit. Sajnálatos, hogy nem kivitelezhető egyszerűbben. :/
Kösz szépen!

Szerk.: Bozek! Ehhez mit szólsz?
[link]

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20285) aprokaroka87 válasza Bozek (#20283) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

amúgy az általam felvázolt MTK-s megoldás mi a fene akar lenni?

(#20286) Bozek válasza teo77 (#20284) üzenetére


Bozek
nagyúr

Bár gondolom azt csak az emulátor miatt írta. Viszont végigolvastam és nem írt megoldást a kérdésedre. Ennyi van a végén: "If you write this buffer out to a file, like /data/wav.raw". Szóval HA kiírod ezt a buffer-t egy fájlba (azt már sehol se írja le, hogy hogyan), akkor le tudod játszani.

(#20285) aprokaroka87: Lehet, hogy pont megírták a szoftverben ezt a funkciót. MTK-s telefont be lehet időzítetten is kapcsolni például, szóval az egy más "állatfaj".

(#20280) aprokaroka87: Attól függ. Ha Greenify-vel fagyasztod, akkor igen, ha a beépített funkcióval, akkor nem. Előbbinél tudod futtatni is, utóbbinál csak akkor, ha felolvasztod.

[ Szerkesztve ]

(#20287) aprokaroka87 válasza Bozek (#20286) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát igen,de elég idétlen formátumban van 96khz 5.1 aac...azt hiszik hogy házimozi rendszerem van? :)

Amúgy az appokat a system tuner appal fagyasztom le,tehát root fagyasztás van.
Csak furcsáltam,ugyanis a Google play szolgáltatások fagyasztva van,és a Network log nevű app kijelezte hogy épp adatot forgalmaz.
Mindez történt akkor amikor a gmail leszinkronizálta az e-mail-eket.

(#20288) #79335424 válasza aprokaroka87 (#20287) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nézd meg, hogy egy-egy Google alkalmazásnak milyen jogosultságai vannak! Bár nem valószínű, hogy ez történt, de tulkép bármit felülbírálhat.

(#20289) teo77 válasza Bozek (#20286) üzenetére


teo77
őstag

Hmmm... köszönöm!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20290) aprokaroka87 válasza #79335424 (#20288) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a gmail az tuti

De amúgy a gpsz rendszerszinten van integrálva,tehát lehet hogy a működéséhez nem kell az appnak müködnie

ott van system/app és data/app -ban is.
Illetve a system/lib mapábban több olyan .so fájl is szerepel ami a google play services apk- ban is van.
De pl a build.prop ban is van rá utalás.

(#20291) teo77


teo77
őstag

Asszem, megvan a megoldás, csak azt nem tudom, hogy nem a mikrofonból vesz - e fel: [link]

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20292) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
A Sony Xperia SP telefonnal lenne problémám:
Olyanokat csinál, hogy megy 2 böngészőlap +zene, erre kikapcsolja a zenét... Ha a home gombot megnyomom, tuti újratölti a menüt, a melegedesről nem is beszélve. A 720 p-s videók néha csúnyán beszaggatnak, a Subway Surfers nevű játék meg szintén laggol, néha amiatt vétem el az ugrást, a multitouch pedig bugos... 10 ujjból néha csak 2-3-at érzékel, de ez egy újraindítással orvosolható. Gyári 4.3. .205 van rajta... Hibát követtem el, mikor megvettem, néha ezt érzem. :(
Hard reset volt már, semmit sem segített.
Előre is köszi. :R

(#20293) Bozek válasza teo77 (#20291) üzenetére


Bozek
nagyúr

Rendben, akkor már csak egy feladatod van, írd meg a programot, mert letölteni nem lehet. :D

(#20294) teo77 válasza Bozek (#20293) üzenetére


teo77
őstag

Tudom... baxxa meg! :)
Amúgy letölthető a script. :) Megtalaltam

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20295) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Sziasztok!
Talán nem ide kéne írnom, de ezzel mit csináljak? A telefon napok óta feldobja a majd képen látható üzenetet random időpontokban.

Konkrétan a telónak mi kínja lehet? Az akkumulátor haldoklik, vagy a telefon hülye? Esetleg vírus, vagy én lennék hülye :W
Most ha felraknám ezt az akkumulátor doktort javíthatna a dolgokon?

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#20296) Quasi_modo válasza LyonnaisFan1 (#20295) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Valamelyik alkalmazás reklámoz valami baromságot.
Ne rakd fel.

valami

(#20297) LyonnaisFan1 válasza Quasi_modo (#20296) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Köszi!
Akkor ergo egy Adware-ről van szó? Hogyan deríthetném ki, hogy mely program hozza elő ezt az ablakot?

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#20298) Quasi_modo válasza LyonnaisFan1 (#20297) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Jó kérdés. Ha egyesével leállítod a letöltött dolgokat, előbb utóbb el kell tünnie. Szerintem.

valami

(#20299) Oldman2 válasza LyonnaisFan1 (#20297) üzenetére


Oldman2
veterán

Esetleg az AirPush Detector segítségével?

(#20300) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Bekapcsolódik a telefon és működik, de sajnos a root könyvtárban a bootanimation.zip nevű fájl átnevezése miatt (egy másikat szerettem volna behejettesíteni) bekapcsolás után elmegy a kép, a bootanimation hibája miatt. A telón így nem tudok mit nyomkodni, usb-n látja a pc a teló tárát.
A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben bele lehet-e nyúlni vissza a root könyvtárba valamilyen módon, hogy visszanevezzem a bootanimation fájt az eredetire? Vagy ez már így kuka?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.