Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) Ver'alor


Ver'alor
tag

Heló van arra valami mód, hogy egy androidos alkalmazás (játék) gyorsítótárazott datait átrakjam SD kártyára?

May the 4th be with you!

(#20652) Just_Reboot válasza Misiviktor (#20648) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Cyanogenmod 11 Amíg S2-őm volt csak ezzel haaználtam.

@Bozek: Ja, az más.

[ Szerkesztve ]

(#20653) teo77 válasza beg (#20650) üzenetére


teo77
őstag

Nekem le van mentve a stock EFS partíciója (EFS Manager-el), mégsem jön vissza. Bár egy kolléga szerint normális, ha a 2 utolsó számjegy változik az update-kor. Viszont ez rajtam nem segít. Van, aki szerint az alaplapi sorvéggel van a baj.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20654) ksanc válasza teo77 (#20653) üzenetére


ksanc
őstag

normális, ha a 2 utolsó számjegy változik az update-kor

Nem, nem normális. Illetve max annyiban, hogy az utolsó számjegy afféle ellenörző kód, az előző számjegyekből generálódik. MAUI META-ban pl. nem is tudod beírni, automatikusan kitölti.
Bár asszem Keeper írta, hogy ezt ki lehet kapcsolni :)
Ha megnézel egy dual SIM-es készüléket, a két IMEI-nek az utolsó előtti számjegyei között 1 a különbség, az utolsók között pedig akármennyi, vagyis egymás utániak az IMEI számok.

[ Szerkesztve ]

(#20655) teo77 válasza ksanc (#20654) üzenetére


teo77
őstag

Ok, köszi, ez jó hír nekem, mert akkor tényleg esélyes, hogy az IMEI elmászása miatt lépnek fel különböző anomáliák, és így, hogy sejthető ez, rendbe hozható.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20656) teo77 válasza #79335424 (#20629) üzenetére


teo77
őstag

Ez a ROM volt fent a telón vásárláskor: I9300XXALF2_I9300OXAALF2_I9300XXLF2
A teljes, eredeti állapot visszaállításához ennek a ROM-nak csak a repartos verziója lesz a jó? Vagy ez is megfelel? Mármint az egy fájlos. Mert, hogy az egy darab fájl is több fájlból tevődik össze, de felteszem, ezzel nem mondok nagy újságot.a fájl tartalma:

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20657) Mr Dini válasza teo77 (#20656) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szerintem maga a rom nem fog belenyúlni az imeibe...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20658) ksanc válasza teo77 (#20656) üzenetére


ksanc
őstag

Miért nem gyári rom-mal próbálkozol? Bár bevallom nem követtem az eseményeket.
Főnökömnek volt i9300-as telója, azzal csináltam ezt-azt annó, illetve nekem most ennek a ráncfelvarrt utóda, az S3 Neo van.
Majd visszaolvasok, mi a gondod.

(#20659) #79335424 válasza ksanc (#20658) üzenetére


#79335424
törölt tag

Attól az még lehet gyári ROM. A frissítések egyfájlosak. Általában főverzió váltásnál szokott 3+1 -es lenni, ha pl. változik a partíció kiosztás.

(#20660) ksanc válasza #79335424 (#20659) üzenetére


ksanc
őstag

Valami ilyesmire gondoltam:

A tar.md5 fájl.
Ha bármi gebasz van, szerintem egy ilyen felhúzása az első. Aztán jöhet a többi.
És persze pc-s Odinnal, ha probléma van a készülékkel, akkor nem a készüléken futó cuccokkal kellene variálni, de ez az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#20661) #79335424 válasza ksanc (#20660) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hááát...én másképp "tanultam". Ha "tisztán" akarunk indulni, akkor 3+1 -es ROM, repart -tal.

(#20662) ksanc válasza #79335424 (#20661) üzenetére


ksanc
őstag

Igen, így van. Ha van ilyened. :)
De ahogy visszaolvastam, nem volt repart, tehát a gyári kiosztás van a készüléken. Vagy elsiklottam valami felett :)

[ Szerkesztve ]

(#20663) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az előbb rákattintottam egy oldalra,s felugrott egy ablak,hogy vírusfertőzött a telefon,stb.
A Chrome-ban ezek után töröltem az előzményeket,ill. a McAfee-vel való átvizsgálás sem mutat kártékony programot.
Remélem így is van!

(#20664) ksanc válasza GEPESZ66 (#20663) üzenetére


ksanc
őstag

Sima, mezei, közönséges reklám. Csak nem mosóport reklámoz, hanem ilyeneket :)
Addig nem lehet gond, amig nem telepíted az ilyenek által ajánlott cuccokat. Az meg nem megy "magától" meg "véletlenül".

(#20665) GEPESZ66 válasza ksanc (#20664) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A telefon biztonsági beállításánál az Ismertlen forrás nincs engedélyezve.Ez azt jelenti ugye,hogy ha valami ilyen települni akarna ,akkor előtte ezt mindenképpen engedélyezni kellene?

(#20666) ksanc válasza GEPESZ66 (#20665) üzenetére


ksanc
őstag

A Playról is belefuthatsz ilyenekbe, bár nem sokáig vannak fent az biztos.
Igen, ha ilyen esetben ismeretlen forrásra kér engedélyt és nem tudod, hogy az micsoda, akkor cancel.

[ Szerkesztve ]

(#20667) air válasza GEPESZ66 (#20665) üzenetére


air
nagyúr

Nem azt jelenti.
Az ismeretlen forrás azt jelenti, hogy egyáltalán elindul-e az alkalmazás telepítése, ha apk-ból indítod.
Ha nincs engedélyezve, akkor el sem indul.
Egyébként minden telepítéskor a hozzáférési engedélyeket jóvá kell hagyni. Ha egy program nem igényel engedélyeket, a telepítés akkor is megáll ennél a fázisnál.
Vagyis semmit sem lehet véletlenül, vagy titokban telepíteni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20668) Ver'alor


Ver'alor
tag

Erre valaki?

May the 4th be with you!

(#20669) GEPESZ66 válasza air (#20667) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Tehát akkor a droid nem olyan,mint a windows,hogy rákattintok valamire,s már be is jött a kártevő.

(#20670) atosan válasza GEPESZ66 (#20669) üzenetére


atosan
addikt

Nem, amíg az alkalmazást nem telepítted nem csinál semmit, ahogy Air is írta. Sok az agresszív reklám, vírusos a telód, lassú, túlmelegszik stb, ezek mind visíttanak, hogy telepítsd le, mert tönkre megy az eszközöd. Nem kell velük foglalkozni.

Maine coon

(#20671) teo77 válasza ksanc (#20660) üzenetére


teo77
őstag

Egy ilyet vagy egy repartos, eredeti stock romot vajon honnan lehetne elő bányászni? Samsung Galaxy S III - ra

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20672) ksanc válasza teo77 (#20671) üzenetére


ksanc
őstag

Leginkább innen, csak ezzel az a baj, hogy nincs gyors letöltési lehetőség ingyen.
A XEH jelölésű kell neked, ha minden igaz.
Amilyet írtál, hogy rajta volt, olyan itt nincs.
De ha rákeresel a konkrét FW-re, akkor kis szerencsével valamelyik fórumban felrakta már valaki valami jól letölthető helyre.
CWM Recovery-d van hozzá? Mert az van nekem, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#20673) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!
Egy appal hogy lehet elhitetni hogy más a rendszer nyelve? Konkrétan: van egy kínai alkalmazás, ami magyar rendszernyelv alatt kínaiul jelenik meg. Ha átállítom a rendszernyelvet angolra, akkor viszont angolul, magyarra visszaállítva pedig megintcsak kínai lesz. Én a kettőt szeretném egyszerre, tehát magyar rendszert és angol appot, ezt hogy lehetne megoldani?

4 8 15 16 23 42

(#20674) ksanc válasza tonyrulez (#20673) üzenetére


ksanc
őstag

Szerkesztettem, mert nem a kérdésre válaszoltam :D

Ha nem tudsz az alkalmazáson belül nyelvet állítani, akkor sehogy. Illetve szét kell szedni az apk-t és a megfelelő helyen beállítani az alapértelmezett nyelvét angolra.

[ Szerkesztve ]

(#20675) tonyrulez válasza ksanc (#20674) üzenetére


tonyrulez
őstag

És azt _nagyon_ egyszerűen mivel lehetne megcsinálni? Nagyon nem értek hozzá :N

4 8 15 16 23 42

(#20676) ksanc válasza tonyrulez (#20675) üzenetére


ksanc
őstag

Egyszerűen sajnos sehogy.
Kellene a telódról a framework fájl a kibontáshoz-összerakáshoz. Mert ha az enyémmel csinálom, nem fog települni.
Egyébként megnéztem, benne vannak a magyar nyelvi fájlok, meg egy rakás másik, csak nem a rendszer nyelvéhez igazodva, szóval valahol biztosan lehet nyelvet állítani.

(#20677) teo77 válasza ksanc (#20672) üzenetére


teo77
őstag

A PhilZ fent van, köszi! Gondolom, az megfelel!
Az adott rom, amit írtam megvan, de csak egy fájlosban. Az nem jó? Köszi a linket! Ezen romok is egy fájlosak, nemde?

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20678) AtHoS válasza tonyrulez (#20673) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valami ilyesmi lehet a megoldás: MoreLocal

read-only mode on the forum

(#20679) ksanc válasza teo77 (#20677) üzenetére


ksanc
őstag

Igen, "egyfájlosak".
Ha nem csináltál repartot valamivel, akkor teljesen elég a hagyományos gyári.
De nyilván csak pc-s Odinnal tudod felrakni rendesen.

(#20680) teo77 válasza ksanc (#20679) üzenetére


teo77
őstag

A mobile Odin nem végzi el ugyanazt a munkát?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20681) Jarod1


Jarod1
addikt

van olyan progi amivel vezeték nélkül tudok másolni az sd kártyára?

(#20682) Keeperv85 válasza Jarod1 (#20681) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Van. Nem is egy.

(#20683) AtHoS válasza Keeperv85 (#20682) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Látom építed a közösséget ;] Teljesen lényegre törő a válasz, passzol a kérdéshez :C

De hogy konstruktívak is maradjunk pl. AirDroid, amit úton útfélen szoktak "reklámozni"/"ajánlgatni"

read-only mode on the forum

(#20684) vicze válasza AtHoS (#20683) üzenetére


vicze
félisten

Speciel az max. 4.3-ig jó, mert aszták belerakni az 5.0-ás API-k kezelését, így max. 4.3-ig tud fullosan írni rá.
4.4-től meg csak a saját alkalmazás mappájába.

(#20685) ksanc válasza teo77 (#20680) üzenetére


ksanc
őstag

Végül is de, ha már rootolt a telód.
Én nem szeretek ilyeneket telóról csinálni, de ez egyéni probléma :)

[ Szerkesztve ]

(#20686) #79335424 válasza tonyrulez (#20673) üzenetére


#79335424
törölt tag

Esetleg root + Xposed + App Settings.
Rendszerben beállítod a Magyart, az alkalmazásban pedig az automatikust (vagy, már alapból az). Ezután App Settings -ben kiválasztod az alkalmazást és a helyet átállítod USA -ra, vagy GB -re.

Esetleg azt is lehet, hogy automatizálóban (pl. E-Robot) létrehozni egy profilt, ami átállítja a rendszer nyelvét, majd indítja az alkalmazást. Ennek a profilnak kell egy parancsikon, amivel Home -ról indítod. Kilépéskor pedig visszaállíttatni a rendszer nyelvét.

[ Szerkesztve ]

(#20687) AtHoS válasza vicze (#20684) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát ugye semmi sem tökéletes :DDD

read-only mode on the forum

(#20688) tonyrulez válasza #79335424 (#20686) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ezer hála, sikerült ezzel a modullal átállítani angolra :R

4 8 15 16 23 42

(#20689) G4ga


G4ga
őstag

Sziasztok!
Segitségeteket kérném.
Adott egy MTK6572-es Samsung Klon telefon.
Van rajta 3 virus amit egyszerüen nem tudok leirtani a telefonról.
System Services, SmsReg és a Samsung Apps van megfertözve.
Probáltam SP Tools-sal rom-ot frissiteni, de minden egyes romban benne van ez a 3 virus.
3 különböző romot probáltam. Mindegyik más, és mindgyikben benne van.
Ami érdekes, hogy hibába flesheltem ujra a romot a csengő hangom és a fénykép amivel teszteltük a nagyítást rajta maradt a telefonon Factory reset után is.
Elképzelhető, hogy én csináltam rosszul valamit az SP tools-sal?
Tud esetleg valaki megbizható romot adni ehhez a telefonhoz?
i9190 MTK 6572 S4 Mini 1350MB - változat! - Nekem az is jó ha valaki megmondja honnan lehet ezekhez romot leszedni ami nem virusos!

Virusirtók amiket probáltam d nem tudnak vele mit kezdeni: LookOut, Kaspersky és a AHN Lab V3 mobil!
Mindegyik megtalálja, hiába puceválok velük, ugyan ugy ott van.

Sgítségeteket előre is köszönöm!
Üdv
Gaga

[ Szerkesztve ]

(#20690) Keeperv85 válasza AtHoS (#20683) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem kérdezte, hogy melyik az + sokadszor van leírva, hogy van kifejezetten alkalmazások topic, ott jobban tudják, ha van esetleg valami új lehetőség.

(#20691) beg válasza G4ga (#20689) üzenetére


beg
veterán

Valahogy rootold (mivel klón, nincs tuti módszer, többet ki kell próbálni) és töröld kézzel a kérdéses appokat.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#20692) Keeperv85 válasza beg (#20691) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"System Services"

Azt ha tudod törölni, akkor nagy baj van! :D

(#20693) beg válasza Keeperv85 (#20692) üzenetére


beg
veterán

A klónoknál olyan megnevezés van néha, hogy öröm velük dolgozni :) pl. android_kernel.apk persze sms küldés jogosultsággal.
Természetesen mentés után lehet barbárkodni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#20694) AtHoS válasza Keeperv85 (#20690) üzenetére


AtHoS
nagyúr

értettem én :R , azért is tettem oda ezt a szmájlit ;]

csak gondoltam írok is egy variánst, bár az említett "fejlemények" miatt kicsit mellélőttem :B

read-only mode on the forum

(#20695) Ver'alor


Ver'alor
tag

Tudom, hogy ezt a kérdést már feltettem, de lehet, hogy elkerülte az emberek figyelmét, mert a fórumtagok hozzászólásai alapján android tépában igen penhég egyesek, így kétlem, hogy ne tudnának erre megoldást:
Valahogy át lehet rakni egy app gyorsítótárazott adatait sd kártyára? (Jurassic Park Builderről van szó)

May the 4th be with you!

(#20696) air válasza Ver'alor (#20695) üzenetére


air
nagyúr

Ha pontosan tudod, hogy hová menti, akkor Folder Mounttal esetleg megoldható.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20697) Ver'alor válasza air (#20696) üzenetére


Ver'alor
tag

Majd kipróbálom, köszi :R

May the 4th be with you!

(#20698) G4ga válasza beg (#20691) üzenetére


G4ga
őstag

hmmm...
ezeknek nincs valami hasonlo oldala ahol rom-ok vannak fent?
Probáltam törölni Samsung app és az Smsreg-et ki is töröltem, de ujra eljött!

nem tudom mi tévü legyek. Mondom érdekes hogy rom frissités után megmarad a csengöhang.
Ez mitöl lehet?

(#20699) WOT-H-A-C válasza G4ga (#20698) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

MTK6572 őt simán tudsz menteni droidtoolsal és flashtoolsal is. Igazából jó úton haladsz , hogy letéglázd a telefont. Azt tudnod klónokkal kapcsolatban, hogy többségükre csak az a rendszer van amivel megkapod. Vannak olyan esetek amikor egy ugyanolyan klónra fel lehet húzni a rendszert amit pl needromon talál az ember , de bizonyos hardverek nem fognak működni pl. kamera, vagy kijelző stb... cirka két év alat 2 esetről tudok itt ph.-n amikor sikerült a dolog, de az note 3 klón volt ami sokkal elterjesdtebb. Úgyhogy mielőtt nagyon neki állsz a systemben túrkálni és romokat flashelgetni, egy alapos rendszermentést javaslok minimum droidtoolsal.
Illetve ajánlom figyelmedbe az android dual simes telefonok topik témaösszefoglalóját illetve a kínai mobilok (replika, klón) topikot, és végül de nem utolsó sorban cappa72 kolléga blogját.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#20700) beg válasza G4ga (#20698) üzenetére


beg
veterán

Továbbá kiegészíteném azzal s szubjektív véleményemmel, hogy klónt és replikát csak a perverz mazochisták és pénzpocsékoló pozőrök vesznek (kevés pénzem van, de azt eldobom egy olyanért, ami ismert markának akar látszani). Csak a szívás és a lutri van velük. De mondom, ez az én véleményem. Soha nem fogom megérteni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.