Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) Mr Dini válasza mirci18 (#20045) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Flashelj rá mondjuk cwm, vagy twrp recoveryt. Ha ez megvan tedd tedd ezt a zipet az SD kártya gyökerébe, majd rebootold a telót recovery módban. Itt a mounts and storage fül alatt menj a mount /sytem-re. Majd navigálj vissza a főmenübe és menj az install zip from SD card-ra. Itt válaszd ki a letöltött zipet és flasheld fel.(nyisd meg)

Ha jól csináltad, akkor egy fájlkezelő jelenik meg. Itt navigálj a /data/system/ mappába és töröld a .key fájlt.(ha minta volt beállítva, akkor a gesture.key-t, ha pass/pin, akkor a password.key-t töröld)

Vagy a fájlkezelő menüjén belül a terminálba beírod, h rm /data/system/*.key .

Ezután lépj ki az Aromából, menj vissza a cwm gyökerébe és válaszd a reboot system now-ot.

Kész! Reboot után már nem kér jelszót/pint. Mintát viszont kér (ha azt állított be), de bármit elfogad mintaként. :D :C

Ui.: Ezzel a módszerrel az adatok bukása nélkül tudsz eljárni.

Most cwm-esen írtam le a dolgot, de twrpben is hasonlóan működnek a dolgok, csak picit mások a menüpontok.

Uui.: CWM-ben hangerő gombokkal tudsz lépkedni.

turbobusa:

Biztosan van ilyen menüpont s3on, csak a tárcsáuóban kell keresni.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20052) mirci18 válasza aprokaroka87 (#20049) üzenetére


mirci18
addikt

Samsung galaxy young

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#20053) Mr Dini válasza mirci18 (#20052) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Itt a cwm recovery younngra: http://djalo.bugs3.com/Galaxy6310/recovery.tar.md5.zip

Ezt Odinnal tudod felrakni.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20054) mirci18 válasza Mr Dini (#20053) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm szépen a választ megpróbálom.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#20055) #79335424 válasza teo77 (#20042) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet ilyet, de nem olcsó. Az a gond, hogy a teló nem tud egyszerre MHL -t és OTG -t. Ha MHL -lel kiadod a képet, akkor nem tudod USB -n csatlakoztatni a beviteli eszközöket. Olyan eszközök kellenek, amik adapter nélkül is tudnak csatlakozni. Pl. Bluetooth HID profil -lal. Ezek viszont drágábbak, mint egy hagyományos egér, bill. A billentyűzetnél akkor szűkül nagyon a kör, ha kell a Magyar kiosztás. Már a Microsoft -nak is van ilyenje, de amikor én kerestem, akkor csak egy lehetőséget találtam. Az Apple bluetooth bill. -t. Egérből talán van több lehetőség is. Nekem egy Logitech m555b -m van. Ez a duó 35 ropi volt. Eddig minden droidommal működtek. De, nem ez az egyetlen probléma. Nem minden jelenik meg a másodlagos kimeneten (pl. lejátszók floating vezérlőfelületei) és típusfüggően lehet, hogy a menü gombhoz is trükközni kell. Valamint, ha nagyon megdolgoztatod a telót és elkezd bezárogatni, akkor labilis lehet a bevitel -érzékelés. De, minden megoldható (főleg root -tal).

(#20056) mirci18


mirci18
addikt

recovery menu-vel sikerült a telefont visszaállítani.
Nem tudtam hogy ennyire könnyen fel lehet egy lezárt telefont törni.
Köszönöm a segítséget.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#20057) Geller72 válasza cappa72 (#20039) üzenetére


Geller72
veterán

A mentés előtt sajna mérgemben anno nyomtam egy resetet. Attól mászott el valszeg az imei.. A MAUi META indításakor fagy le a tella és a META progi nem is olvassa be a tellát, time outtal elszáll, a tellánál akku le/fel kell. A bejelentkező képernyőnél fagy meg. Recovery módban el lehet indítani, meg amúgy is indul, fel is áll a tella, csak no network. Wifi meg minden más ok. A két IMEI ugyan az, természetesen teljesen más, mint a hátlapon lévő két IMEI. Az MTK Droid Tools látja a tellát, ha az be van kapcsolva, be is olvassa, de mivel nem rootolt, ezért imei-t nem tud írni. Semmilyen system vagy backup nincs egyik meghajtón sem. Sem a telón, sem az sd karin. :U

(#20058) Geller72 válasza cappa72 (#20039) üzenetére


Geller72
veterán

A te cikked alapján szeretném rootolni, de az sem megy.
Eleve, amikor factory módban elindul, ugye nekem az a menü kínai nyelven jön be, ami nem gond, mert megtaláltam a fordítását. A factory mód az első sor lenne, de oda nem is enged lépni a hangerőszabályzóval, hanem egyből csak a másodikra. Így ideiglenes root jogot sem tudok szerezni. :(.

Az mtk tools sima, bekapcsolt állapotban ugye látja, de mivel unroot, ezért sok mindent nem tudok vele kezdeni. Ha rootolt lenne, a yotubos videó szerint is tudnám simán egy segég appal is írni az imeit, de így, hogy nincs root jogom, nem engedi.

Szóval ha belépek factory módba, nem látja az mtktools, csak bekapcsolt tellánál.

[ Szerkesztve ]

(#20059) Geller72


Geller72
veterán

A Maui Meta V 8.1512.0.0 olvassa, viszont az nekem csak sim 1-et lát. No meg nincs NV ram backupom..:(.

(#20060) teo77 válasza Mr Dini (#20043) üzenetére


teo77
őstag

Köszi szépen! Csináltál már ilyesmit?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20061) woros


woros
őstag

Sziasztok !

Segítségre lenne szükségem abban az ügyben, hogy odinnal amikor tennék fel egy TMH-s 1 file-os romot Galaxy Ace 4-re, azt írja a végén, hogy size fail és leáll. Mit lehetne csinálni ? A 4 file-os verzió működik csak az másik rom, nekem meg ez kéne.

Választ előre is köszönöm !

(#20062) migabi24 válasza woros (#20061) üzenetére


migabi24
nagyúr

Fogadjunk, hogy a másik rom független vagy más régiós

(#20063) woros válasza migabi24 (#20062) üzenetére


woros
őstag

Igen. független. XEH 4 file-os vagy PAN 4 file-os. Ezek felmennek.

(#20064) Mr Dini válasza teo77 (#20060) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, de ott külön volt a töltő és MHL és egy másik mUSB az OTGvel.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20065) migabi24 válasza woros (#20063) üzenetére


migabi24
nagyúr

Akkor ez a gond nálad is

(#20066) Mr Dini válasza Geller72 (#20058) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A program utal a cwmre. Katt vmelyik xda-s linkre és tedd fel! Cwmben gyerekjáték lesz rootolni és utána menni fog az MTKDT is. ;)

Ui.: IMEI-t érdemes kitakarni. ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20067) woros válasza migabi24 (#20065) üzenetére


woros
őstag

Nagyon köszönöm ! A PIT file gondolom nem csak az S5-höz jó ugye, hanem ami T-s rom azokhoz jó ?

(#20068) #79335424 válasza woros (#20067) üzenetére


#79335424
törölt tag

A pit készülék és ROM függő is.

(#20069) migabi24 válasza woros (#20067) üzenetére


migabi24
nagyúr

A pit fájl készülékspecifikus, azt ne keverd bele, egyébként 1 fájlos romot akarsz felrakni ahhoz nem is kell, annyi a dolgod ami le is van írva, hogy törlöd a csomagból a hidden.img fájlt meg az md5-öt a végéről

(#20070) woros válasza #79335424 (#20068) üzenetére


woros
őstag

Ok, akkor marad a kies verzió. Mindenesetre még egyszer köszönöm !

(#20071) #79335424 válasza migabi24 (#20069) üzenetére


#79335424
törölt tag

Feltéve, hogy az az egyfájlos ROM ugyanolyan Android főverziós, mint ami most rajta van. Az S5 -öt nem ismerem, de az S2 -n ICS -nél és Lollinál is változik a partíciókiosztás, tehát ezekből először egy 3+1 -est kell Odin -nal felrakni és csak ez után mehet az egyfájlos.

[ Szerkesztve ]

(#20072) cappa72 válasza Geller72 (#20058) üzenetére


cappa72
nagyúr

Itt válaszoltam, mert inkább oda illik.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#20073) Geller72 válasza Mr Dini (#20066) üzenetére


Geller72
veterán

Az imei a rossz imei, ami ráadásul egyforma. Az eredetinek köze nincs ezekhez a számokhoz.;). Köszi.

(#20074) donceleger8


donceleger8
őstag

Hali.
Adott egy Cat B15Q mobiltelefon. Először csatlakozik a wifi hálózathoz, megy is rendesen minden, de ha a telefon kikerül a hatókörből, majd vissza, akkor nem hajlandó csatlakozni. Ugye ilyenkor elmenti a kapcsolatot, ezt látom is hogy mentve, de nem akar kapcsolódni. Csak akkor kapcsolódik újra, ha kikapcsolom a telót, vagy repülő módba kapcsolom és vissza. Ez így viszont nem felel meg, mert így nincs mindig kapcsolatom. Mit lehetne tenni? Milyen beállítás szükséges? A többi telefon ami a routerre csatlakozik, mind jól működnek. Kérlek Segítsetek nekem. Köszi

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#20075) #79335424 válasza donceleger8 (#20074) üzenetére


#79335424
törölt tag

A javítás módját nem tudom, de, ha nem Lolli van a telón (vagy Lolli + root), akkor automatizálóval egyszerűen meg tudod kerülni a problémát. Ha megszakad a Wifi kapcsolat és épp nincs aktív hívásod, akkor indít egy repülő módot, majd rögtön kikapcsolja. Jobb híjján, sztem használható alternatíva.

(#20076) donceleger8 válasza #79335424 (#20075) üzenetére


donceleger8
őstag

Azért ez nehogy már így működjön. Repülő mód megoldja a problémát, de akkor mindig kell pin kódot írni. Pin kikapcsolása nem játszik. Fater telefonja, kellett neki egy strapabíró készülék, nem nagyon vágja a rendszert, root biztosan nem lesz rajta. Valami más megoldás? Vagy szervízbe kell vinni?

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#20077) davidj92


davidj92
tag

Sziasztok,

honor 6 telefonomra próbálom 3 gombos megoldással feltolni az emui 3.0-t. Ma vettem egy 16 gb-os microsdhc kártyát, és hát gépen rátolom a főkönyvtárba a dload mappát az update.app-al, teló kikapcs, 3 gomb benyom, majd kiírja hogy there is no update.app
Ezek után megnéztem, és minden egyes újraindítás után kiírja a telefon, hogy üres sd-kártya, vagy nem megfelelő fájlrendszer (FAT32-be van). Gépen pedig rajta van a kártyán az andorid mappa is, meg amit feltettem az is.
Bocsánat ha nem ide tartozik, csak valahol olvastam, hogy ez ilyen android butaság (mármint az üres SD kártya kiírása )
Mi lehet a gond?

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#20078) Bozek válasza davidj92 (#20077) üzenetére


Bozek
nagyúr

Formázd le a telefonnal az SD kártyát és utána másold rá a fájlokat, hátha segít.

(#20079) davidj92 válasza Bozek (#20078) üzenetére


davidj92
tag

Ha leformázom látja is szépen, csak a probléma az, ha újraindítom / kikapcsolom a telefont, és vissza, akkor kezdődik előröl... azt írja hogy üres, közbe pedig rajta van az adat. És mindaddig azt írja hogy üres, illetve nem is látja, amíg a telefonról le nem formázom.
Közben megnéztem, és egy Nokia n8 hibátlanul látja.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#20080) davidj92 válasza davidj92 (#20079) üzenetére


davidj92
tag

na közben találtam egy ilyet.... ezek szerint nem szereti a telefon a kingstonokat

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#20081) Bozek válasza davidj92 (#20080) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem csak a telefon nem szereti a Kingston-t. Az már a nem ajánlott márkák közé került.

(#20082) #79335424 válasza donceleger8 (#20076) üzenetére


#79335424
törölt tag

Várj még egy kicsit (munkanapokon többen vagyunk) és esetleg kérdezz rá, hátha véletlenül tudja vki! A hangsúly a véletlenen van, mert ez nem Android, hanem gyártóspecifikus nyavaja. Úgyhogy, sztem jobban járnál, ha vmi CAT -os topikban (lehetőleg a telódéban) próbálkoznál. Ha csak egy hálóval lenne használva, akkor esetleg próbáld meg azt, hogy az automatikus hálózat konfig helyett, a manuálist választod és átmásolod az automatikus beállításait. Hátha.

(#20083) davidj92 válasza Bozek (#20081) üzenetére


davidj92
tag

Igen, én is tanultam belőle. De most hál' Istennek működik, 20 percre félreraktam, és megjavult. Köszi a tippeket :R

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#20084) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

A telefonba kerülő microsd kártyát milyen fájlrendszerűre re kell formázni?

(#20085) Viktor0610 válasza Ice&Lime (#20084) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

FAT32.

Samsung Galaxy A54

(#20086) Ice&Lime válasza Viktor0610 (#20085) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az létezhet, hogy az imént bepróbáltam és nem ismerte fel?, ntfs-ben van egyenlőre a kártya.

(#20087) Viktor0610 válasza Ice&Lime (#20086) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze, mert azt csak külön programokkal ismeri fel, alapból nem.
Leformázhatod a telefonnal is. :)

Samsung Galaxy A54

(#20088) Ice&Lime válasza Viktor0610 (#20087) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi, akkor megpróbálom fat32-re, remélem felismeri, mert ez már egy régebbi sandisk kártya..

(#20089) Bozek válasza Ice&Lime (#20084) üzenetére


Bozek
nagyúr

Attól függ. Ha szeretnél rajta 4 GB-nál nagyobb fájlokat is tárolni, akkor ajánlott az exFAT. Feltéve, ha a telefon ismeri, én egy Sony Xperia Z1 Compact-ban azt használom például.

(#20090) Ice&Lime válasza Bozek (#20089) üzenetére


Ice&Lime
veterán

4GB-nál sosem lesz nagyobb. Viszont két kártyával teszteltem most.
Az egyiket nem ismeri fel (pedig fat32-re van formázva), az egy régebbi sandisk micro sd kártya.
A másikat felismeri, az meg egy kingston micro sd hc kártya.
Vajon miért nem ismeri fel a sandisket, azért mert az régebbi és nem hc?

(#20091) Bozek válasza Ice&Lime (#20090) üzenetére


Bozek
nagyúr

Soha ne mond, hogy soha. :) Én anno azt mondtam, hogy elég lesz a 16 GB-os kártya, most meg egy 64-essel pörög a telefonom. :D

Egyébként meg ha az SDHC-t felismeri, akkor a simát is fel kellene, hiszen visszafelé kompatibilis a szabvány tudtommal.

(#20092) Ice&Lime válasza Bozek (#20091) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Pedig a sandisk sima micro sd-t nem akarja sehogy sem.

(#20093) sid87


sid87
senior tag

Sziasztok!

A tabom ma valami oknál fogva nem csatlakozik a wifihez.. Telefon simán kapcsolódik, gépen is van net, tehát azzal semmi gond nincs. Tab viszont megáll ott hogy IP-cím lekérése... és nem megy tovább. Újraindítottam, de semmi. Mi a fene lehet ez? :S

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#20094) beg válasza sid87 (#20093) üzenetére


beg
veterán

Wifi hálózat elfelejtése (hosszan nyomod az adott wifi elérés nevét), majd újra csatlakozás. Esetleg egy router reset ha ezután sem jó.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#20095) sid87 válasza beg (#20094) üzenetére


sid87
senior tag

Közben saját magam válaszolnám meg. :)

A wifi specális beállításánál Statikus -ra kellett mennem, és már jó... Érthetetlen.

SZERK: Pontosabban már csatlakozott, de internet nincs... Amit te írtál már azt is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#20096) sid87


sid87
senior tag

Sajnos nem tudtam még egyszer szerkeszteni..

Más wifire se megy fel, más routerre, sem pedig a telóm wifi hotspotjára se.. :S

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#20097) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

üdv!
Ma reggel a telefonom annyira "mélyen aludt",hogy a bekapcsologomb megnyomására nem kapcsolt be a kijelző,csak az akksi ki-be segitett a problémán.

Ilyenkor vajon az történt hogy nagyon "bealudt"....vagy lekapcsolta valamiért a készüléket?
Valaki járt már így esetleg?

(#20098) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
A Smart Prime 6 csatlakozik ugyan a Nexu7-en létrehozott hotspot-hoz, de felkiáltójelesen, vagyis valójában nem tudja használni annak a netjét. Ezen kívül, ha a Nexus-on aktív a hotshot funkció, akkor a Nexuson nem is tudok böngészni. Ez normális így? Ugyanis szeretném használni közben a tabom is, mialatt hotshot-ként funkcionál.
A csatlakozási problémával kapcsolatban mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20099) Viktor0610 válasza teo77 (#20098) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem lehet, hogy tiltva van az internet megosztás az (Nexus 7-ben lévő) előfizetésen?
Próbáld ki, hogy a Smart Prime netjét osztod meg, és arra kapcsolódsz a Nexusszal.

(Persze, simán előfordulhat, hogy a "smart prime-os" előfizetésen is tiltva van a tethering, de hátha nem... :) )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#20100) teo77 válasza Viktor0610 (#20099) üzenetére


teo77
őstag

A wifi-t próbálom jel erősítő a Nexus. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.