Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) r4z válasza #27441408 (#20600) üzenetére


r4z
nagyúr

A YouTube nem szemetel. Ahogy a legtöbb játék se. Csak elhitette veled az a sz@r, hogy probléma van, és ő "megoldotta".

Mellesleg ezeknek a programoknak a folyamatos használata okozza a legtöbb problémát, csak akkor használd, ha valamit konkrétan ki akarsz vele takaríttatni. Nem kell mindig, mindent egyből törölni.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#20602) #79335424 válasza r4z (#20601) üzenetére


#79335424
törölt tag

+1
Én egyáltalán nem használok ilyet. Ha csak nem vmi számomra nqgyon fontos alkalmazásról van szó, akkor kb. hetente szoktam frissítést csinálni. Előtte egy Titanium mentés. Amikor megnyitom a Titaniumot, akkor látom a szabad tárhelyeket. Amíg ott nem látom, hogy gond lenne, addig nem érdekel, hogy mi, hova "szemetel".

(#20603) #27441408 válasza r4z (#20601) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi! Akkor ez marad magyar is, meg szebb is :)

(#20604) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Egyébként az internal storage-nál a cached data-t kiürítve, ami kiürítés előtt olyan 2.5MB volt, most 1.6MB, ez normális, hogy nem nullázódik le ürítés után?
A másik, hogy van még olyan, hogy mic., itt van jó-pár fájl. Ezek mihez kellenek, illetve meg kell-e tartani őket?

(#20605) r4z válasza Ice&Lime (#20604) üzenetére


r4z
nagyúr

Ne. Foglalkozz. Vele. Csak. Használd.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#20606) Ice&Lime válasza r4z (#20605) üzenetére


Ice&Lime
veterán

De azért a cachet ki lehet tisztítani havonta..

(#20607) r4z válasza Ice&Lime (#20606) üzenetére


r4z
nagyúr

Tisztítja azt a rendszer magának is folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#20608) bodo753


bodo753
tag

Sziasztok!

fél éve vettem egy samsung galaxy s-et. az elözö tulaj feltelepített rá egy cyanogenmodot amihez nemrég lejött egy frissítés és elrontotta a telefonom.
úgyhogy felraktam rá a cm-11-20150626-SNAPSHOT-XNG3CAO1L7-galaxysmtd nevezetű verziót ami jól is működik,de nincs rajta a play áruház ami nekem kéne.
sikerült egy valamilyet leszedni,de az nem hajlandó elindulni :(((

(#20609) Bozek válasza bodo753 (#20608) üzenetére


Bozek
nagyúr

Minek telepítget szoftvert az, aki nem ért hozzá... Megsúgom a keresőszót: gapps.

(#20610) bodo753 válasza Bozek (#20609) üzenetére


bodo753
tag

beleírtam hogy miért telepítettem,mert muszáj volt.
de kösz a segítséget,elkezdtem letölteni.

(#20611) bodo753 válasza Bozek (#20609) üzenetére


bodo753
tag

sikerült is,köszönöm szépen :)

(#20612) FrenkTéjlor


FrenkTéjlor
csendes tag

Sziasztok!

Pénteken megbolondult az Alcatel POP C7 7041X-em (eredeti rom, nem rootolt, nem flashelt, minden gyári), és millió próbálkozás után sem sikerült megoldani, hátha tudtok segíteni.

Péntek este folyamán az adatkapcsolat gyenge volt, elég lassacskán töltődtek be a dolgok. Aztán 23:00 körül kiírta, hogy leáll a Googl Play alkalmazás. Leokéztam, majd 3-4 másodperc múlva ismét kiadta, és így tovább, újabb hibaüzenetk kíséretében, gyakorlatilag az össze Google-el kapcsolatos program leállt, végül magától ki akart kapcsolni, de a kikapcsoló képernyő loopolt 10-15 percig, amíg ki nem vettem az aksit. Ez már olyan hajnal 3-kor volt.

Újabb bekapcsoláskor az időt jól írta ki, azonban minden megmaradt a 23:00 körüli időpontban (Értem itt a FB értesítéseket, üzeneteket, hívásnaplót, SMS-eket, Gmail értesítéseket. Amiket azóta kaptam, nem jelezte.) Többszöri újraindítás után is mindig erre az időponti állapotra tért vissza, pedig azóta már sokszor újra lett indítva, kaptam SMS-t, de következő rebootnál már nem jelezte.

Próbáltam letörölni/letiltani pár alkalmazást, és SMS-t, illetve telepíteni is de rebbot után ugyanúgy megmaradt a 23:00 körüli időpontnak megfelelően. Próbáltam visszaállítani a gyári beállításokat mind a Beállításokból, mind hard resetnél. Utóbbinál ki is írta, hogy sikerült, de ennek ellenére mindig visszaáll az említett időpontállapotra.

Ha Wi-Fi-re csatlakozom, szinte egyből újra elkezdi, hogy leállítja a Google szolgáltatásokat, Launchert, Kulcstartót, mindent, így már nem használható érdemben a telefon. Adatkapcsolatnál csak ha Google appot nyitok meg, kis késéssel. Ha nincs kapcsolódva, és nem nyitok meg alkalmazást, akkor telefonálni lehet vele.
Próbáltam hard resetnél "restore ser data"-t is, de checksum erorrt ír, ahogy adb-n keresztül is "error: closed"-al bombáz. Fastboot bejön, de erase parancsoknál, csak beállaz "erasing" és nem halad semerre.

A RootGeniust is bevetettem végül, de 18-28%-nál feladja, de van, hogy csak úgy kilép a program. A Kingo Root szerint pedig sikeresen rootolt, de a root checker szerint nem.

Lehet kicsit zavarosan írtam le a problémát, de két nap után már teljesen kikészít. :D Ha van valakinek valamilyen megoldási javaslata, szívesen fogadom. :)

[ Szerkesztve ]

(#20613) #79335424 válasza FrenkTéjlor (#20612) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Google -hoz: Ez nem a megoldás, hanem hibaszűrés. Kapcsold ki az autoszinkront, tedd repülő módba, majd az időbeállításoknál válaszd a manuális módot és állítsd be a dátumot, az időzónát és a pontos!!! időt! Ezután engedd netre és hagyd, hogy szinkronizáljon! Esetleg indítsd újra! Mi történik?

A root -hoz:
Telepítsd a Terminal Emulator -t! Nyisd meg, írd be:
su
Bökj egy entert! Ha a válasz ez:
#
Akkor rootolt. Ha bármi más, akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#20614) Mr Dini válasza #79335424 (#20613) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ejnye Somatom! Roothoz ezt kell linkelni:
[link]
:D

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20615) #40351744 válasza Mr Dini (#20614) üzenetére


#40351744
törölt tag

Istenem, ettől a hsz-től még mindig a padlón fetrengek. :DDD Korrekt megfogalmazás!

(#20616) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok,

S2-es topicban beírtam - bár nemtom hányan olvassák azt- ezért itt is megkérdezem. (nem feltétlen készülékspecifikus a dolog, ezért kopizom át):

A megjelenési évében vásároltam a készülékemet, tehát elég idős a mobil, de idáig gond nélkül működött.
az elmúlt hónapban kezdte úgy, hogy ha villnatóval fotóztam, fekete képernyőre váltott és, teljesen leakadt...akku ki-be segített csak. Úgy gondoltam, h az idős akkumulátor makkant meg -akkorát tört a feszültség, hogy beállította a rendszert-....ezek mellett nemegyszer fordult elő, hogy hívás kezdeményezéskor megszólalt az a kis trilla (vagy mi a fene) de kicsengés nem követte...pár mp után elkezdett számolni (mintha létrejött volna a kapcsolat a hívott féllel) ...de nem hallottam semmit, a hívott statikus zajt vagy "zsebben maradt telefon" zaját hallotta a hattérben.
Megoldás: újraindítás!

Mindezek hatására vettem egy új akkumullátort (nem gyárit, de -elmondás alapján- minőségi utángyártott) bízván abban, hogy minden problémám tovaszáll....akku be, factory reset. (jah, azt tudni ,kell, hogya legfrissebb elérhető GYÁRI software van rajta...soha nem látott egy darab custom ROM-ot sem)

Factory reset...újra kezdem belakni a készüléket....erre ma egy sürgős hívást kellett volna intéznem, és "trilla" ....és néma csend...nincs kicsengés, elindul a számlálás (nem, nem fél másodperc alatt vette fel a hívott!) és újra jött a "zsebzaj".

Találkoztatok már ilyen hibajelenséggel?! Vagy ez egyedi?
Ha igen, mi a megoldás? Dunába vele? :(
Nagyon szeretem, szerettem....sosem gondoltam volna, h valaha akkor 145.000ft-ért telefont veszek. Azóta is vigyázok rá mint a hímestojásra...erre tessék. :S
Lehet SW?! (factory reset után sem jött helyre) lehet hogy alaplap?!

Mi lehetne a méltó utódja? ...nem tudom.
Előtúrtam a 10éves Nokia 6131-em, most azzal bonyolítom a hívásaimat, az mint a Doxa, teszi a dolgát...de hiányoznának az okostelefon kényelmi funkciói...illetve a gyönyörű fényképei (az utóbbi pár hétben többen is dícsérték a képeit -pedig aztán tényleg nem mai csirke a gép)

Szerintetek ez az Android hibája (más is találkozott már ilyennel?) vagy HW -es lehet a gond, és abban az esetben papírnehezék...?! :U

Sziasztok!

(#20617) teo77


teo77
őstag

Sziasztok! 4 fájlos, repartos rom installról nem találtam leírást. Valaki elmondaná, mit is kell csinálni pontosan SGS 3 esetében? MobileOdin-al fog felmenni.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20618) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Van-e arra lehetőség androidban (5.0.2), vagy valami app, amivel meg tudom nézni, mikor mit telepítettem? Pontosabban pl. kíváncsi vagyok, hogy kb. 1,5 héttel ezelőtt adott napon mik történtek a telefonomon. Mit telepítettem, stb. Nincs root, semmi, sima Z3C, telekomos hivatalos 5.0.2-vel.

[ Szerkesztve ]

(#20619) #79335424 válasza teo77 (#20617) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem Mobile Odin -nal nem tudsz 3+1 -est felrakni. Pontosabban fel tudsz, csak nem tudsz repartot csinálni, úgy meg fölösleges a 3+1 -es ROM. Repartot csak PC -s Odinnal tudsz csinálni, mivel az mindent gyalul.

(#20620) teo77 válasza #79335424 (#20619) üzenetére


teo77
őstag

IMEI-t próbálok visszaállítani. Elég hozzá a 3 fájlos is vajon?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20621) diablo1984 válasza teo77 (#20620) üzenetére


diablo1984
veterán

imei-t lementetted és vissza akarod állítani, vagy csak vissza akarod írni?

(#20622) #79335424 válasza teo77 (#20620) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom. Nekem van EFS mentésem.

(#20623) teo77


teo77
őstag

Ki mondta, hogy nincs EFS mentésem? :) Van, de nem állítódik vele vissza. Vissza akarom állítani, mert baj van a hívással. Gondolom, a modem miatt.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20624) #79335424 válasza teo77 (#20623) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem v1 -es EFS mentés visszaállításával próbálkozol, v2 -est igénylő ROM -on? Ha a modem a gond, akkor miért nem modemet cserélsz? Annak mennie kell Mobile Odin -nal.

(#20625) migabi24 válasza r4z (#20607) üzenetére


migabi24
nagyúr

Jártál te már a youtube cache mappájába? ezerszám tárolja a cache fájlokat, és nem takarítja a rendszer magától csak a factory reset

[ Szerkesztve ]

(#20626) r4z válasza migabi24 (#20625) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen, jártam. Thumbnailek, semmi extra. De elárulom, nem kell hozzá FR, ha ennyire zavar, az alkalmazáskezelőben tudod törölni a cache-t.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#20627) teo77 válasza #79335424 (#20624) üzenetére


teo77
őstag

Igen? Szóval csak a jelenlegi modemet kell cserélnem? Hogyan csak betallózom a megfelelő helyre, és flashelem?
Jelenleg valószínűleg egy v2-es modemet használó rendszer van fent. Felteszem, hogy v1 volt eredetileg a teló stockjában.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20628) migabi24 válasza r4z (#20626) üzenetére


migabi24
nagyúr

Akkor rossz helyen jártál, mert ott minden van csak thumbnail nincs, egyébként nekem nincs ezzel problémám, mert csináltam egy init.d scriptet ami minden cache mappát töröl bekapcsoláskor, én csak arra reagáltam amit írtál, hogy nem szemetel, aztán meg már magától törli a rendszer stb.

(#20629) #79335424 válasza teo77 (#20627) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem biztos, de egy próbát megér. Igen, csak a modemet tallózd be Odin -ba. Nekem nincs S3 -mam, csak vkinek próbáltam segíteni egy downgrade -ben és akkor okosítottak ki az S3 topikban, hogy ez nem olyan egyszerű, mert valamelyik frissítésnél (talán 4.2) a Samsung megváltoztatta az EFS szerkezetét. De, elvileg ezt csak a modem használja, úgyhogy a v1 -es EFS -hez való modem működhet v2 -eshez való ROM -mal. Persze, a tuti az lenne (már, ha tényleg ez a bibi nálad), ha PC -s Odin -nal, pit -tel és repart -tal visszaállnál az EFS -ednek megfelelő ROM -ra, onnan gyári frissítés, hogy legyen új EFS -ed, arról egy mentés és aztán azt csinálsz, amit akarsz. De, kérdezz rá a topikjában, mert én ezt csupán logika alapján írom.

(#20630) FrenkTéjlor válasza #79335424 (#20613) üzenetére


FrenkTéjlor
csendes tag

Mire ezeket kipróbáltam, kellett 20 próbálkozás, mert mindig kiírta hogy ez leáll, az leáll.

Tesztetltem többféleképpen (mostani időt, az utolsó szinkronizáció idejét, előbbi dátumot, későbbit), de a vége mindig az lett, hogy wifi-nél 5 másodpercen belül minden Google cucc bemondja az unalmast, az meg húzza magávala galériát, launchert, mindent. Egyébként a dátumot automatikusan hálózatiról a pontosat találja meg.

Adatkapcsolatnál ez picit tovább tart. A Terminal Emulatort is sikerült leszenvedni, de sajnos a "Lóf...t vagy te uram! Nekem te nem parancsolsz." verzió van. :(

(#20631) Just_Reboot válasza teo77 (#20617) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Galaxy S nem szereti a Mobile Odint, tapasztalat.

(#20632) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

tudja valaki, hogy Data\asec mappának a phone sd-n is kéne lennie?
Thx

free your mind

(#20633) Mr Dini válasza Jazz (#20632) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem mnt/asec?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#20634) teo77


teo77
őstag

Urak! Hogyan tudható meg a már főzött telóról, hogy egészen pontosan milyen verziójú stock rommal volt kiadva? Ezek az adatok ott vannak valahol a szerviz menüben vagy a készülék dobozán, papírjain?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20635) Just_Reboot válasza teo77 (#20634) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Mi a telefon tipusa?

(#20636) air válasza teo77 (#20634) üzenetére


air
nagyúr

gsmarena.com

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20637) teo77 válasza Just_Reboot (#20635) üzenetére


teo77
őstag

Samsung Galaxy S III (I9300)

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20638) Just_Reboot válasza teo77 (#20637) üzenetére


Just_Reboot
addikt

4.0.4 el lett kiadva, és az utolsó hivatalos android amit megkapott az a 4.3-volt.

[ Szerkesztve ]

(#20639) teo77 válasza Just_Reboot (#20638) üzenetére


teo77
őstag

Nagyon köszönöm, air, neked is!
Arra van tippetek, hogy ha felteszem Odinnal a repartos 4.0.4-et, akkor visszaáll az eredeti IMEI? Vagy ez nem ilyen egyszerű?
Már dolgozom egy ideje az IMEI ügyön, de sikertelenül. Nem segített a 3 fajos 4.2.1+ EFS partíció restore, pedig abban v1-es modem van.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20640) beg válasza teo77 (#20639) üzenetére


beg
veterán

Tehetsz rá bármit, az nvram (IMEI) nem fog visszaállni az eredetire, csak ha a saját korábbi nvram mentésedet teszed vissza. Ezt a részt nem mindegyik mentési módszer menti le. (TWRP például tudja)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#20641) teo77 válasza beg (#20640) üzenetére


teo77
őstag

Értem, köszönöm! Tudsz az esetemre valami home made megoldást?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20642) beg válasza teo77 (#20641) üzenetére


beg
veterán

Hogyne, de az nem fér össze a fórumszabályzattal.
Goto google: galaxy s3 invalid imei

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#20643) teo77 válasza beg (#20642) üzenetére


teo77
őstag

Köszönöm!
Amennyiben az IMEI visszaállt, már csak a stock 4.0.4 modemjét elég fel flashelnem? Mert vacakol a hálózat. Megszakad hívás közben.
Amúgy az IMEI 2 utolsó tagja tér el csak. A boeffla kernel felrakása óta van ez az egész. Mármint az első főzés óta. Valszeg az új modem kavart be. Vagy ki tudja...

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#20644) beg válasza teo77 (#20643) üzenetére


beg
veterán

Modem nem kavar(hat) be. A félre vagy rosszul flesselés vagy az az előtti "véletlen" gyalulás, vagy a nem az eszközre való FW igen.
A kettes slot IMEI egy vagy két számmal tér el az egyestől, igen. Vagy nem tér el, olyan is lehet.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#20645) Keeperv85 válasza beg (#20644) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Modem nem kavar(hat) be."

Csak annyira nem, hogy én konkrétan töröltem vele a komplett nvramot... ;)

(#20646) Just_Reboot válasza beg (#20644) üzenetére


Just_Reboot
addikt

"Modem nem kavar(hat) be."

Nem a f**zt! :D Én egy modem flashelésel tégláztam a nexusomat olyan szinten hogy 4 órámba tellett mire életre bírtam kelteni.

ON: Van egy Galaxy S i9000-em. Van rá nem hivatalos CM 12 ha ezt felrakom mindig elmegy az imei szám, minden más rommal teljesen rendben van csak ezzel sz@rakszik. Valaki tud rá megoldást? Vagy hogy mi okozhatja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#20647) Bozek válasza Keeperv85 (#20645) üzenetére


Bozek
nagyúr

és (#20646) Justreboot: De itt nem a téglázás vagy az nvram törlés a probléma, hanem az, hogy a hívás megszakad. beg arra utalt, hogy ez nem lehet a modem miatt.

(#20648) Misiviktor


Misiviktor
csendes tag

Sziasztok!

Samsung Galaxy S2-re milyen rendszert ajánlotok ami stabil és viszonylag energia takarékos?

(#20649) GB07


GB07
csendes tag

" címtár sajnos leállt" Sziasztok, tud valaki segíteni!? Uriver h900-ról lenne szó. Újraindítás megtörtént, alkalmazásokban a gyorsítótár törlése megtörtént. Ennyi

(#20650) beg válasza Bozek (#20647) üzenetére


beg
veterán

Nem, ezt én néztem be. A modem tényleg belenyúl az nvramba.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.