Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) #33253120 válasza SDEJC (#21547) üzenetére


#33253120
törölt tag

(#21552) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Arra van-e lehetőség,hogy a Google Play szolgáltatások és Google play store appokat meggátolni abban,hogy mobilinternet esetén ezeket önmagátol lefrissitse?

(#21553) beg válasza aprokaroka87 (#21552) üzenetére


beg
veterán

Tűzfal alkalmazással (vagy némelyik rom alapból tartalmaz ilyet) lehet. Droidwall pl.
Viszont ez annyiból macerás, ha mobilnettel szeretnéd nézegetni a play-t, akkor ilyenkor újból engedned kell. Viszont ilyenkor frissülhet is, ezt ebben az esetben nem tudod szabályozni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21554) aprokaroka87 válasza beg (#21553) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igen ezt tudom
de én azt szeretném hoy magát a play store-t,illetve a google play szolgáltatásokat ne frissitse le a háttérben,ha esetleg érkezik hozzá frissités
A Play Store most blokkolva van tüzfallal,mert durva hogy a háttérben milyen adatforgalmat generál.
valami 150mb-ot zabált el a háttérben,előtérben meg kb 20mb-ot.

(#21555) beg válasza aprokaroka87 (#21554) üzenetére


beg
veterán

Ahhoz ki kellene bogarászni, hogy a Play melyik service szála végzi ezt, majd egy disable service alkalmazással rövid kantárra fogni. Az a baj, hogy a Google Play service és Play áruház annyi aktív service-t használ (kb. 200 rémlik a két google termék esetében), hogy egyszer egy jó kis wakelockot csináltam ezek piszkálása után, nem mentek soha aludni. :DDD

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21556) aprokaroka87 válasza beg (#21555) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az létezhet,hogy a play store frissitést maga a play store végzi a háttérben?
viszont ha jól rémlik akkor maga a letöltés a letöltés vezérlön keresztül zajlik.

(#21557) beg válasza aprokaroka87 (#21556) üzenetére


beg
veterán

Így gyorsan 2 megoldást találtam, az egyik az, amin elindultam:

"Download a root service from the store called "Disable service" (again make sure root is installed and the app is given root permission)
Now, in the disable service app, navigate to the system app tab and find Google play store. Tap on it and you will get a list of services
Scroll to the bottom and uncheck "check Wifi And Update" service.
You will see a "please wait" notification, and at the bottom busybox should appear, notifying you that the app was given root access
Exit the app and voila! Google play store will never update itself or Google play services ever again (unless you install a new version, in which case you would need to repeat the process)"

"install busybox, then terminal emulator
stop whatever internet access on your android, or it will silently auto-update store, making your hard typing work useless
open settings -> app manager and find play store. tap on it. it will open properties window. there will be button Uninstall Updates. Tap on it, click yes on "replace with factory version?" question.
because there is no internet connection, this is the moment the play store couldn't be updated. let's use it.
open terminal emulator and type commands one by one (numbers are just for order, don't type them):
su
(at this time supersu app will ask you for granting root access for terminal emulator app, click grant access)

touch /data/app/com.android.vending-1.apk

chattr +i /data/app/com.android.vending-1.apk
Enjoy! Regardless of internet connection, play store is now has version YOU need, not GOOGLE. This might work for Play Store 4.8 and up, but I didn't test it."

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21558) aprokaroka87 válasza beg (#21557) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát mintha a luckypatcherben lenne ilyen a play store-nál
az a neve hogy disable selfupdate.
kibrobálom,hátha...

(#21559) #79335424 válasza beg (#21557) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hááát... Az előbb megnéztem Elixírrel, ezen a Custom Romon, (de, sztem a gyárin is így van) a Google Play szolgáltatások keretrendszernek 11 szolgáltatása tiltott (egyiket se én követtem el).

[ Szerkesztve ]

(#21560) beg válasza #79335424 (#21559) üzenetére


beg
veterán

Igen, érdekes mód nálam is alapból pár service tiltva van a gyári romon.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21561) beg válasza #79335424 (#21522) üzenetére


beg
veterán

Jelentem, megy. Chuwi vi8 (win 10) és lenovo p780 páros. FT readback, adb-s elérés, firmware flash működik. Sima mezei hozzá adott otg-vel.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21562) Mr Dini válasza beg (#21561) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

:R

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#21563) cappa72 válasza beg (#21561) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nagyon köszönjük! :R
Szerintem ez igazán jó hír! :C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21564) #79335424 válasza beg (#21561) üzenetére


#79335424
törölt tag

:R

(#21565) bwin.party válasza beg (#21555) üzenetére


bwin.party
aktív tag

Szia! Én a Package Disabler Pro-t vásároltam meg a Play-en. A legjobb megoldás root nélkül. :)

(#21566) Pirostank válasza #79335424 (#21467) üzenetére


Pirostank
csendes tag

Szia, köszi a gyors valaszt, csak most volt idöm visszanezni. Megyek körülnezek a javasolt topikban.

Üdv : Tankok

(#21567) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

furcsamód amióta tűzfal blokkolja a google play áruházat,nem nagyon mászkál fel a mobilnetre csak úgy.
Illetve a One mobile Marketet is blokkoltam.
mostantól figyelnem kell az adatforgalmam...hála ennek népművészeti cserépedény Telenor-nak.

(#21568) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!
Vajon hogyan lehetne a stock hívó képet lecserélni egy CM-romon? Van egy nagyon szép téma, csak egyszerűen kiakaszt a hívókép.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#21569) Steeke


Steeke
tag

Az mitől lehet, hogy lolli alatt minden facebook frissítésnél lefagy a telóm, ill eltünteti a háttérképet és fekete lesz a háttér?
A downgrade garanciavesztéssel járna vagy nem?

(#21570) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Olyan előfordul, hogy egy program kérdezés nélkül törölget/módosít az sd kártyáról?

(#21571) aprokaroka87 válasza Ice&Lime (#21570) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát ha az engedélyek között van hozzáférés az sd-kártya tarlamak módositásához,akkor elvileg igen
bár itt jön a buktató...hogy a módositás milyen jogokat ad.

(#21572) Ice&Lime válasza aprokaroka87 (#21571) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor peldaul van rajta egy kep, mp3, doksi es valamikor egyszercsak eltunik, na az szep. Akkor ezt erdemes szamitasba venni.

Ez csak a felhasznalo altal telepitett programokra lehet igaz vagy a gyariakra, beepitettekre is?

[ Szerkesztve ]

(#21573) aprokaroka87 válasza Ice&Lime (#21572) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát gondolom csak csak az általa létrehozott mappában vagy tartalomhoz fér hozzá.
Melyik app volt ez amúgy?

(#21574) Mr Dini válasza helixP (#21568) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Kibontod a téma apk-t, lecseréled az adott képe(ke)t(általában a képeket/médiákat a ./res/ mappában találod meg), majd visszacsomagolodés aláírod. Ennyi, utána ha telepíted más lesz a kép.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#21575) Ice&Lime válasza aprokaroka87 (#21573) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Csak elméletben kérdeztem, konkét tapasztalat még nincs, ezért is kérdeztem, hogy mire lehet számítani.

(#21576) cappa72


cappa72
nagyúr

Háh... a Lenovo A858t kicsit hazudós...
Azt írja a cpuinfo, hogy MT6752. Pedig csak 4 magos.

A leső tárhelyre azt írja, hogy 8GB - a data és belső sd összege, na ez meg a df szerint csak 5,5GB (5815128kB)

Ejnye Lenovo....

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21577) aprokaroka87 válasza cappa72 (#21576) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

tyűha...nem lehet hogy hamisitvány az a Lenovo?

(#21578) beg válasza aprokaroka87 (#21577) üzenetére


beg
veterán

Nem. Viszont mindenhol 6732-vel hirdetik. :) cpuinfo félrenézte szerintem.

(#21576) cappa72: Sajnos elindultak a dev/null/ felé :(

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21579) cappa72 válasza aprokaroka87 (#21577) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem, nem hamisítvány. Eredeti lenovo. De a Lenovo-s UI-k (ide értve a régi LenovoUI és a VibeUI is felszorozza a valós értéket úgy, hogy a ROM névleges méretének megfelelő értéket mutassa. Mihelyt AOSP rom kerül rá, rögtön a helyes érték kerül napvilágra. :)

@ (#21578) beg
Viszont mindenhol 6732-vel hirdetik. :) cpuinfo félrenézte szerintem.
Nem, a cat /proc/cpuinfo _elméletileg_ helyes eredményt ad (klónoktól eltekintve), sőt a preloaderben is ROMINFO_v...MT6752 van...
Olyan, mintha butított 6752 lenne, amiben nem műxik 4 mag...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21580) Keeperv85 válasza cappa72 (#21579) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én úgy tudom a 6732 pont egy csökkentett órajelű és csupán 4 magot használó 6752-es... :B

(#21581) aprokaroka87 válasza cappa72 (#21579) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

de tudod is hogy 4 mag van benne?

(#21582) beg válasza aprokaroka87 (#21581) üzenetére


beg
veterán

Kiöntötte az asztalra és mind megszámolta :DDD

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21583) cappa72 válasza Keeperv85 (#21580) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én ezt nem tudtam, még nem volt lehetőségem szemügyre venni az újabb generációs SoC-cal szerelt csecsebecséket, ezért bátorkodtam gyanakodni.
De ez most itt marad nálam egy ideig, kicsit felzárkózni...

Meg egyébként is rossz helyre írtam. Ide kellett volna a mélyvízbe...

@(#21581) aprokaroka87
ls -R -l /proc/ | grep cpu
dr-xr-xr-x root root 2014-01-01 01:17 cpu0
dr-xr-xr-x root root 2014-01-01 01:17 cpu1
dr-xr-xr-x root root 2014-01-01 01:17 cpu2
dr-xr-xr-x root root 2014-01-01 01:17 cpu3

Ebből arra következtetek, hogy 4 mag van benne.

@ (#21582) beg
:DD

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21584) aprokaroka87 válasza cappa72 (#21583) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

és ha esetleg a Lenovo kernel szinten tiltotta le valahogy a +4 magot?

van egy olyan az Aida64-ben a rendszerfájloknál hogy proc/cpuinfo

ott elvileg bogomips-et ír...viszont ott müködnie kell az összes magnak ha jól tudom

ha 8 sorban van bogomips,akkor 8 magon számol,ha 4,akkor 4 persze

(#21585) helixP válasza Mr Dini (#21574) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi a választ. Az aláírást hogy kell rátenni? Ilyet még nem csináltam... :B

(#21586) cappa72 válasza aprokaroka87 (#21584) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem elegendő a parancssoros ellenőrzés, szerintem az általad ajánlott program se' mutatna mást.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21587) aprokaroka87 válasza cappa72 (#21583) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a pdadb adatbázisa szerint

van ilyen hogy mtk6752m

azt 4 magosnak írja...kérdés hogy valós-e.

bár lehet benne valami mert pl a 6572-ből is létezik "m" változat,bár ott csak annyi a változás hogy 2g-s modem van benne csak.

Lehet hogy itt meg a cpu magokat vágták meg
Csak egy tipp...hátha

(#21588) Mr Dini válasza helixP (#21585) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Pc-n is meg lehet csinálni, de ha csak egy ilyen kis módosítást csinálsz, én javaslom a zip signert. Playben fent van. Ha pl testkey-el aláírod az apk-t, simán felmegy!

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#21589) Morran


Morran
csendes tag

Sziasztok!

Már több telefont is rootoltam és raktam fel rá custom romot, másik recoveryt, de ennyire még sosem szúrtam el :DD

Egy Alcatel POP C1 telefonra akartam új androidot tenni, rootoltam, másik cwm recoveryt is flasheltem rá, felraktam a romot. Minden floppul ment. Rákötöttem a gépre, hogy másoljak rá pár zenét és kijött a pc-n, hogy formázni kell a meghajtót, reflexből rá is mentem, hogy formázza. Észrevettem, hogy nagyon lassú a telefon, nyomtam neki egy restartot azonban a bootnál nem jutott tovább. Nem bootloopban van, csak simán megáll annál a résznél, mikor kiírja azt, hogy Alcatel One Touch POP C1. A recoverybe bele tudok menni, de alul kiírja, hogy "unable to mount e:\recovery\" és hasonlókat. Próbáltam új romot tenni rá, de ugyanúgy megáll a bootnál. Se a Mobile Upgrade S, se az ADB nem ismeri fel a telefont.

Valami ötlet?

elnézést, ha rossz helyre írtam, de hirtelenjében nem találtam neki jobb topikot

[ Szerkesztve ]

(#21590) G@ben


G@ben
addikt

Van egy Sony Ericsson Xperia Pro-m, ami a következő hibát produkálja:
egy alkalommal kétszer egymás után újraindult (bevásárlásnál, fém tetejű boltban, ahol akár az is előfordulhat, hogy nincs térerő), aztán nem volt gondja, míg el nem mentem külföldre nyaralni. A határ előtt sms-eztem, neteztem, de a határ után, amikor már átváltott volna másik szolgáltatóra, folyamatosan újraindult és ezt a szokását megtartotta egészen a hazaérésig. Itthon újra rendesen működött, és annyit sikerült kiderítenem, hogy ha a WCDMA vagy a WCDMA/GSM van bekapcsolva és rányomok a hálózatüzemeltetőkre, akkor keres egy darabig, majd újraindul. Csak GSM-nél megtalálja a hálózatokat és nincs gond. Csináltam már rajta factroy reset-et, akkor jó volt egy ideig, de most újra megpróbálva újraindul. Ha nem keresek rá a hálózatüzemeltetőkre, akkor semmi gond, megy a hívás, a net, de ha így megyek vele külföldre, akkor megint elkezdi az egészet. A szoftver a gyári 2.3.4, 2 éve is voltam vele nyaralni külföldön, akkor semmi gondja nem volt. Mi lehet a hiba? Valamelyik program okozhatja? Nem szeretnék mindig factory resetet csinálni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#21591) kék ördög


kék ördög
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap a következő problémával szembesültem.
Van egy Samsung Galaxy 5 tablettem ami kapcsolódik a Wifihez, de a weboldalak nem töltődnek be. Mindig azt írja ki, hogy "Hálózati hiba." Ellenőrizze hálózati beállításait."

A tablettel más helyeken semmi gond, simán meg minden, ezért gondolom, hogy a Wifinél lehet a gond. A Wifi egy Asus RT-N12+

Persze lehet, hogy a következtetésem hibás. A wifi egy asztali PC-vel van összekötve, amin gond nélkül fut a net.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#21592) Gyb001 válasza Morran (#21589) üzenetére


Gyb001
senior tag

Cwm be próbáld meg az összes partíciót formázni

(#21590) G@ben
Gyári rom? Ugyanilyen telefonom volt és Cyanogen alatt nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#21593) Mr Dini válasza Morran (#21589) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Menj a format /data & cache re!

Ha van cwm, akkor a systemet is formázd, majd utána rakj fel romot.

Szerk.: elkéstem :B

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#21594) #79335424


#79335424
törölt tag

A Tabos flashelés után, itt van Somatom újabb jóéjt -kérdése. :)

Van arra mód Androidon, hogy ramdisket használjak úgy, hogy annak az elérési útját, felhasználói alkalmazásban betallózhassam pl. mentéskönyvtárként? Egyik alkalmazásban szeretném használni a másik által kiírt infókat. Ezek lehetnek gyakran és gyorsan változó adatok, amik nem kell, hogy megmaradjanak a felhasználás után. Fölösleges lenne tárhelyre írogatni és sztem gyorsabb is lenne RAM -ban kezelni. Szabad RAM -om is lenne hozzá.

(#21595) Morran válasza Mr Dini (#21593) üzenetére


Morran
csendes tag

Ilyenkor az jön ki, hogy error formatting data, error formatting cache. Bármit formázok, a hibaüzenetek ugyanúgy megmaradnak és ugyanúgy megakad a bootnál.

(#21596) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

üdv!
Ha esetleg véletlen valakinek van egy telenor n900(Zte v795) tipusú telefonja,és esetleg kirootolta,az megtudná velem osztani a system/app mappában levő comtacts(névjegyek).apk,illetve a hozzá tartozó .odex fájlt?

vagy ha esetleg valakinek megvan a rom hozzá,az is jó.

köszi!

(#21597) air válasza aprokaroka87 (#21596) üzenetére


air
nagyúr

Legközelebb esetleg használhatnál kevesebb esetleget. ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21598) aprokaroka87 válasza air (#21597) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát...ok :)

(#21599) G@ben válasza Gyb001 (#21592) üzenetére


G@ben
addikt

Gyári volt, aztán a hiba jelentkezése után fel lett téve a 4.0.4, de nem ment vele a wifi, úgyhogy vissza lett téve a 2.3.4, viszont nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy ugyanaz a build szám lett, mint a gyári. Ugyanúgy működik, ugyanazt a hibát produkálja. :) Nem lehet túlterhelés vagy hardveres hiba? Esetleg valamelyik telepített program okozhatja, ami jogosultságot kért olyan dologhoz, amihez nem is kéne?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#21600) kék ördög


kék ördög
csendes tag

A 21591-es hozzászólásomat annyival egészíteném ki, hogy a tablet valamiért a hálózatot nem látja. Kiürítettem a cache tárat, de nem tudok a Samsung fiókba sem bejelentkezni, mert valamiért nem enged fel a netre. Pedig a wifi-hez csatlakoztatva van.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.