Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) looser válasza cappa72 (#21048) üzenetére


looser
addikt

Őszintén szólva én elég bátran telepítgettem, mondván az A820 4GB-ja után (amit még Vegyszer segítségével partícionáltuk át, de rengeteg segítség jött a topicodból) a 16 maga a Vallhalla. Egyébként szívesen nekiesek ennek is, de gondolom a gyári rom nem fog örülni ha a /data-hoz csapom az /sdcard1 tárhelyet is, ugye? Egyáltalán van partícionáló szkript/app ehhez? Ez is MTK6589 egyébként. Régebben Meteos-sal csináltuk. Szóval csak az az egy parám van, hogy ha nem megy vissza a gyári szoft, akkor az egyetlen, amit ehhez a készülékhez portoltak, vajon megfelelő lesz-e... Esetleg on the fly hozzá tudom mountolni valahogy? Mármint élő rendszeren? Még pontosan ehhez a típushoz való twrp-t vagy cwm-et sem találtam. nem is lett volna gond, ha nem jön elő a fenti probléma...
Bocs a kisregényért mindenkitől :R
Szóval Cappa mester, szívesen ugrok a mélyvízbe :-))
:R

(#21047) aprokaroka87: igen, de ha megoldható a fenti forgatókönyv (elég sok hibalehetőség van benne, de nem halok bele, ha téglásodik. Szegény A820 is megért 1-2 fura dolgot és jópár romcserét :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21052) aprokaroka87 válasza looser (#21051) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát hajrá!de elötte legyen teljes rendszerleméntésed vagy minimum az os telepithető változata legyen meg!

bár az én sem értem hogy miért kell külön szedni a data részt...de hátha cappa72 leírja

[ Szerkesztve ]

(#21053) Bozek válasza #79335424 (#21009) üzenetére


Bozek
nagyúr

De most komolyan, segíteni próbáltok egy ismeretlen eredetű telefon felélesztésében? Honnan származhat vajon? Ő vette? Akkor tudnia kellene legalább a márkát... Ajándék? Általában ezeket nem doboz nélkül adják át... Vagy csak nekem gyanús a "nevenincs (de konkrétan semmilyen név/jel/minta/szag) gépezet"?

(#21054) aprokaroka87 válasza Bozek (#21053) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nekem priviben megírta,hogy nem az ővé,eggyik ismerőse adta oda neki hogy oldja meg rajta a gondot.

de az ilyen nevenincs tabletek kicsit furcsák...vagy inkább az esetleges "import" módjuk

(#21055) cappa72 válasza looser (#21051) üzenetére


cappa72
nagyúr

A 4GB az A820 esetén, illetve a 16GB a jelenleginél az össz-memória (eMMC / nand flash).
Ezek felosztásra kerülnek, mint magad is láthattad milyen felosztású az emmc.
Attól, hogy valami 16GB "HDD"-vel rendelkezik, még lehet nem túl kedvező a felosztása.

Amennyiben ehhez van kedved, itt az átparticionálós topikban találkozunk, aminek előfeltétele eme hsz megtekintése ;)
Meg persze legalább egy portolt CWM, ami ugye itt kérhető.

Tekintve, hogy ez azért nem sétagalopp, és elég időigényes, inkább a link2sd programot javaslom első körben, és a külső SD-n egy külön ext2-es partíciót.

Ha azonban magad szeretnéd megoldani, akkor ez jól jön majd, itt részletesen leírják, hogy mit hogyan kell értelmezni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21056) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Google Play Film,Újság,Könyv,Zene,Játék gond nélkül letiltható-e?

(#21057) #79335424 válasza Bozek (#21053) üzenetére


#79335424
törölt tag

Miért ne? Mi a legrosszabb lehetőség? Az, hogy lopott a kütyü. Számomra még ebben az esetben sem egyértelmű, hogy valójában ki az igazi károsult. ;]

[ Szerkesztve ]

(#21058) Keeperv85 válasza cappa72 (#21055) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Óvatosan a repart-os cuccokkal, háta lila púp van azon a telón! Valahogy az nem igazán tűri az ilyesmit... :U

(#21059) aprokaroka87 válasza GEPESZ66 (#21056) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem igen
ezek ugyebár mind Google appok
Nem az Android alapvető elemei.

(#21060) cappa72 válasza Keeperv85 (#21058) üzenetére


cappa72
nagyúr

Természetesen óvatosan.
Még akár zárt bootloader is lehet.
Bár a 6589-re 5.x nemigen van, a leírásából (emag) 4.4-et vettem ki.

Lila púphoz sörhas ;) szerk.: meg pizza hát

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21061) atosan válasza GEPESZ66 (#21056) üzenetére


atosan
addikt

Én alapból tiltom ezeket, semmi hátrányt nem szenvedek a mellőzésükkel.

Maine coon

(#21062) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
2.5 mm-es headset - hez nincs valakinek egy fiókban elfekvő 3.5 mm-es adaptere, amitől megfelelő "szívesség" fejében szívesen megválna? Neten annyiba kerül, mint egy headset. Van egy régi headsetem, amit ily módon szeretnék kihasználni. Köszöntem!

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#21063) gfefe


gfefe
őstag

Üdv mesterek.

Némi segítségre lenne szükségem adott egy ilyen telefon: [link]
Kellemes technikai paraméterekkel és tényleg minőségi összeszereléssel viszont szoftveresen nem kis gondok vannak a készülékkel.... "röviden":

os: android 4.4.4
Hiba: Memóriakezelés!
A belső memóriát valahogy érthetetlen módon kezeli... Elvileg 16Gb nak kellene lenni viszont egy német fórum szerint ez valójában csak 8Gb... [link] Ebbe még bele is nyugodnék hiszen ennyi pénzért ez az anyagminőség ajándék, de a valós sd kártyát az osztott belső háttértár miatt nem kezeli... a saját memóriáját látja internal sd nek. A valós sd kártyát meg látja, de programot nem kezel róla hiába teszem data vagy obb be a program fájlokat.

Erre kellene némi segítség. (hogyan egyesíthetném a belső tárhelyet mert most virtuálisan ketté van osztva... (másolok az egyikbe telik a másik is.... pc-re kötve viszont a valós 5 gb alatti felhasználható tárhelyet látja)

Tudom nem kis kérés, de nagyon kellene a segítség miként is tudnám a valódi sd kártyát munkára bírni.

Köszönettel
gfefe
:R

[ Szerkesztve ]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#21064) cappa72 válasza gfefe (#21063) üzenetére


cappa72
nagyúr

A tárhely kezelés az sokféle lehet.
kérd le az alábbi infókat (adb parancsok)
mount
cat /proc/partitions
cat /proc/partinfo
df

Ezekből megállapítható, hogy melyik partíció hol helyezkedik el, mennyi a szabad hely rajta, stb.

a saját memóriáját látja internal sd nek.
Ez teljesen logikus, hiszen az beépített belső adattároló, tehát belső SD.

. A valós sd kártyát meg látja, de programot nem kezel róla hiába teszem data vagy obb be a program fájlokat.
Mire gondolsz?
Mert a 4.4 újdonsága, hogy oda programok nem települhetnek.
Nincs esetleg a beállítások tárhely résznél olyan, hogy alapértelmezett íráslemez beállítása?

(hogyan egyesíthetném a belső tárhelyet mert most virtuálisan ketté van osztva...
Hát 67xx esetén más a módszer, mint az elődjeinél, de elméletileg megoldható. [link]
De elég kockázatosnak tűnik.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21065) gfefe válasza cappa72 (#21064) üzenetére


gfefe
őstag

Köszönöm a gyors választ. :R

- Az adb parancsokat nem tudom, hogy hol tudnám lekérni. Ebben némi segítséget kérnék.

- A memória kezelés azért érdekes és írtam, hogy problémás mert elviekben 16GB al van szerelve a készülék.... valójában ezt valahogy virtuálisan generálja. 8GB lesz az valójában. Van gy 5 gb és egy 10 gb virtuálisan, de pc-n csak az 5 gb-os tárhelyet látja... ha androidon belül másolok bármelyikre mind a két meghajtó töltődik... (a linkelt német cikk ír róla) az sd kátyára már másoltam android-data vagy obb mappába program adatokat. Apk fájl pedig telepítettem. Programok fent vannak, de nem látja a bemásolt program fájlokat. Ez a legnagyobb problámám. Hiába állítom menüben, hogy az alapértelmezett írási terület az sd ákrtya legyen.

Remélem ezzel kicsit érthetőbb.

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#21066) gfefe válasza cappa72 (#21064) üzenetére


gfefe
őstag

ha ez segít valamit ez a rom van most a telefonon.

Pandawill suport adta a linket: [link]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#21067) air válasza gfefe (#21065) üzenetére


air
nagyúr

"az sd kátyára már másoltam android-data vagy obb mappába program adatokat. Apk fájl pedig telepítettem."

Ennek erősen warez szaga van. A fórumon tilos ilyen témában segítséget kérni és adni.
Bár úgy érzem, sokkal inkább az a probléma, hogy nem tudod, hogy melyik tárhely mit takar és mire való.
Azt ugye tudod, hogy a 16GB az nem teljes egészében használható számodra?
Ha van 5 és 10GB-os partíció is, akkor gyanítom az nem 8GB-os készülék.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21068) aprokaroka87 válasza air (#21067) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát ez igy nem egyértelmű
ugyanis lehet az egy megvásárolt app is
kvázi igy lehet "lementeni" csak az app eggyes könytvárait
igazábol Androidon ez amúgy is furcsa
mert akkor pl egy app&backup and restore is warez,mert az sokszor a fizetős appokat is kimenti apk.ba

(#21069) gfefe válasza air (#21067) üzenetére


gfefe
őstag

Köszönöm a hozzászólást, de mint ahogy "aprokaroka87" is említette másik telefonról próbálnék programokat átmenteni. (az a telefon is a tulajdonomban van)

A táhely probléma pedig, hogy mi mire való úgy érzem sejtem. Kérlek olvass vissza mielőtt kritizálsz. A problémám ugyanis az, hogy ez az úgynevezett 16Gb ami valójában 15Gb nak felel meg szétosztva természetesen. Az egy virtuális osztás.... 5 és 10 Gb ra van osztva, de szerintem a virtuális megosztást mi sem bizonyítja jobban, hogy ha az egyikre másolom telik a másik is magyarul a 10Gb os partició egy virtuális parasztvakítás ami szerintem okoz nekem minden gondot.... Az 5Gb a reális és az is azért kb 5 mert a rendszer a valós 8Gb tárhelyből lecsipi a felesleget....

A lényegen tehát, hogy én mit akarok másolni vagy hova olybá nem lényeges... a valós problémában kérnék segítséget. És nem kötözködést .

Maradok tisztelettel.
gfefe :R

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#21070) air válasza aprokaroka87 (#21068) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem nem így szoktunk backupolni és áttelepíteni, de mindegy. (Megint csak kötözködni akartam. :W)
A backup & restore nem warez.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21071) aprokaroka87 válasza air (#21070) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát akkor hogyan?
mert szerintem root nélkül eleve nehéz
ráadásul van az hogy apk+adatai...ami eggyes appoknál tulajdonképpen külön van

(#21072) cappa72 válasza gfefe (#21065) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az Linux parancsokat be tudod gépelni a telefonon a terminal emulator nevű parancssoros programba - play-ről telepíthető.
Adb-n keresztül a számítógép kerül kapcsolatba a telefonnal, ha a telefonon bekapcsolod az usb hibakeresést.
Ekkor a parancsok elé amit leírtam, oda kell biggyeszteni, hogy adb. Persze ehhez kell adb driver (adbdriver.com) a windows-hoz, illetve abd csomag (általában 1 exe és 2 dll).
(most nem igazán tudok linkelni, linkeket sem nagyon tudok nézni, főleg romokat nem)

PC-vel történő összeköttetést én adb-n keresztül oldom meg, főleg 4.4 esetén, mert ott nem minden esetben lehet előszedni a sima usb tárhely opciót, a régi Linuxom meg nem kezeli az MTP módot.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21073) gfefe válasza air (#21070) üzenetére


gfefe
őstag

Uraim....

Nem kívántam problémát okozni és nem is szeretnék.
Elvégre ez egy szakmai topik és én egy szakmai kérdést tettem fel.
Ne ofoljunk tovább hanem a problémára próbáljunk meg valami megoldást találni....

A 10Gb os virtuális particiót nem lehet valamilyen módon törölni és a lajstromból kivenni? Gondolom nem egyszerü dolgo, de úgy érzem vannak itt olyan tagok akik kitalálhatnának rá valamit.... Erre kiindulás lehetne mondjuk a linkelt teljes rom.... :U

csak egy ötlet

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#21074) aprokaroka87 válasza gfefe (#21073) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a 10gb is a rendszer része
de itt külön van bontva a 10+5gb ami egyenlő 15gb-al ugyebár
ezek fizikailag egy,de külön vannak választva
bár nem értem hogy miért

(#21075) gfefe válasza aprokaroka87 (#21074) üzenetére


gfefe
őstag

Én ezt megértem... de hogy van az, hogy ha az egyikre másolok telik adattal a másik is.... mi több hatványosan.... :U

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#21076) aprokaroka87 válasza gfefe (#21075) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ha megnézel egy windows-t az is hasonlóan viselkedik
bizony szétszórja az adait és bizonyos komponenseket
igy megalkotva a rendszer
ezért mondják sokan hogy bizonyos elemei és megoldásai hasonlitanak a Windows-hoz

és bizony itt jön be az alkalmás fejlesztők gondolkodása
avagy a 2+1 "könyvtár közül melyik-be rakja a +adatokat
persze egy normális app ezt megkérdezi az usertol vagy ad rá választási lehetőséget

[ Szerkesztve ]

(#21077) gfefe válasza aprokaroka87 (#21076) üzenetére


gfefe
őstag

Viszont itt nem ez a helyzet.... pont tegnap próbáltam.... 900mb adatot toltam fel az 5 gb os particióra ahol valósan annyit is foglalt.... mindeközben a 10Gb os partición hírtelen egy közel 3Gb os tárfoglalás jelent meg....

magyarul hatványozottan foglalja a helyet a másikon is. ha megtelik az 5 gb megtelik a 10 gb is....

Érted a problémám és miért gondolom, hogy az a 10 Gb csak parasztvakítás és ezért nem használja az sd kártyát mert ezt a 10Gb os particiót nézi elsődleges sd nek.... :U

Mind ez egyszerű paraszt logika nem biztos, hogy megállja a helyét , de nekem ez ugrik be....

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#21078) aprokaroka87 válasza gfefe (#21077) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

erre írtam azt hogy ez a kitkat nyűge.
ha kitudod rootolni a telefonod sokkal jobban átlátod majd a dolgokat

[ Szerkesztve ]

(#21079) gfefe válasza aprokaroka87 (#21078) üzenetére


gfefe
őstag

Én már mindent elhiszek :DDD csak valami megoldást kapjak rá, hogy mitévő is legyek.... :U

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#21080) aprokaroka87 válasza gfefe (#21079) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Android kitkat esetén ez egy "bug" ami root után elvileg tán orvosolható

(#21081) cappa72 válasza gfefe (#21077) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha a parancsok kimenetét megkapnánk, kicsit előrébb lennénk.
Amúgy ha emulált belső sd van benne, akkor egyszerre fogy a data és az internal sd.
Ezt ha minden igaz a boot ramdiszkjében lehet megtalálni, és talán ki is lehet iktatni - ha így van.
De addig csak találgatunk.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21082) aprokaroka87 válasza cappa72 (#21081) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ha jól emlékszek az aida64 ben is van ilyen mount kiolvasó rész
mármint az androidosban

egyszerre?na az igen...vajon azt ki találta ki?

[ Szerkesztve ]

(#21083) air válasza cappa72 (#21081) üzenetére


air
nagyúr

"Amúgy ha emulált belső sd van benne, akkor egyszerre fogy a data és az internal sd."

Viszont akkor nem látszik külön 5 és 10GB tárhelyként is.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21084) gfefe válasza air (#21083) üzenetére


gfefe
őstag

Némi pontosítás gyanánt... mert kicsit félre érthető a dolog...

Fájlkezelőben 10GB és egy 8 gb-os sd látszik...
BEállítások-tárhely nél viszont belső tárhely 5GB telefon memória 10Gb valamint a 8 gbos sd kari.... :U

(cappa utasításait megcsinálnám, de nem tudom, hogy hogyan kell.... :U )

[ Szerkesztve ]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#21085) aprokaroka87 válasza gfefe (#21084) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

töltsd le az aida64-et a playből
elvileg ott a könyvtárak rész kijelzi az ilyen dolgokat
készits egy screenshotot...viszont arra figyel hogy scrollozható

(#21086) cappa72 válasza air (#21083) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ezért mondom, hogy találgatunk egészen addig, míg a partíciókról nem kapunk tényleges képet, és nem tudjuk a mount kimenetét.

cappa utasításait megcsinálnám, de nem tudom, hogy hogyan kell...
Letöltöt a terminal emulatort.
Beirod a parancsokat.
kiadja az eredményt
megosztod.

Ha úgy írod, hogy
cat /proc/partinfo > /sdcard/partinfo.txt
akkor rögtön az sd kártyára menti txt formában a kimenetet (ekkor nem látod a képernyőn, mert a > jel átirányítja fájlba.
cat /proc/partitions > /sdcard/partitions.txt
mount > /sdcard/mount.txt
df > /sdcard/df.txt

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21087) aprokaroka87 válasza cappa72 (#21086) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ezért írtam az aida64-et neki mert azthiszem egyre gondolunk

ha van időd nézd meg.

(#21088) #79335424 válasza aprokaroka87 (#21082) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mármint az emulált tárhelyet? Nem tudom, hogy kinek a háborodott agyszüleménye, de ütném még a mentőben is. Egy dologra biztosan alkalmas. Azzal is meg tudja útáltatni az Androidot, aki egyébként szeretné. De, ha ő nem, akkor ott a másik életkeserítő spanja, a SELinux. De, állítólag, ez teljesen rendben van így. Na, aki ezt így látja, az ilyenkor elmagyarázhatná, hogy mit is kéne tenned. A SELinux kikapcsolása is "csak egy parancs". Ahha. Hát persze!

[ Szerkesztve ]

(#21089) aprokaroka87 válasza #79335424 (#21088) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ezzel egy a bibi
NEM kötelező!
A google nem írja elő hogy csak úgy lehet megoldani
ez a gyártok sara!

(#21090) gfefe válasza aprokaroka87 (#21085) üzenetére


gfefe
őstag

A kért képek.... :R

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#21091) air válasza #79335424 (#21088) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem bőven van érv az emulált tárhely mellett is.
Mondjuk van egy 16GB-os készüléked, amiből 4GB-ot elvisz a rendszer. A maradék 12-t szétosztják úgy hogy lesz egy 2GB-os datád és egy 10GB-os belső sd-d.
Ha nincs szükséged belső tárhelyre, mert van egy 32-es vagy 64-es kártyád, akkor a 10GB-os belső teljesen feleslegesen viszi a helyet az appok elől. Ha elfogy a 2GB-os data, cseszheted a mellette lévő plusz 10-et, semmire nem fogod tudni használni.
Emulált tárhely esetén mind a 12-őt használhatod akár alkalmazások telepítésére.

(#21090) gfefe

Ebből csak pont a lényeg nem derül ki. Melyik partíciónak mekkora a mérete.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21092) aprokaroka87 válasza air (#21091) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hmm
amit cappa72 írt egész ügyes!

(#21093) #79335424 válasza air (#21091) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ehhez nincs szükség emulált tárhelyre. Mivel mindkettő ext4 és mindkettő rw -ként van csatolva, símán átmásolhatod az alkalmazás adatait a felhasználói tárra és visszalinkelheted. SGS 2 -n így csináltam.

(#21094) gfefe


gfefe
őstag

Ebből ki lehet venni valamit? :U

[ Szerkesztve ]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#21095) air válasza #79335424 (#21093) üzenetére


air
nagyúr

Kézzel gányolás. Mond ez neked valamit?
Ráadásul ehhez még root is kell, szerintem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21096) aprokaroka87 válasza gfefe (#21094) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát nagyjábol ki
az a bizonyos data 998mb szerintem borzalmas karcsú

(#21097) #79335424 válasza air (#21095) üzenetére


#79335424
törölt tag

Olvass vissza! Te hogy látod, most mi történik? Sztem kézzel gányolás, root -tal. Csak sokkal bonyolultabb, mint egy linkelés.

(#21098) gfefe válasza aprokaroka87 (#21096) üzenetére


gfefe
őstag

Ebből akkor kitűnik, hogy az sd miért nem használható? :U

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#21099) aprokaroka87 válasza gfefe (#21098) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem itt a kitkat lesz a bűnős
ugye az van rajta?
de majd valaki leírja

(#21100) air válasza #79335424 (#21097) üzenetére


air
nagyúr

Nem a konkrét esetről beszéltem, hanem az emulált tárhely mellett hoztam fel érvet.
Ha emulált lenne a tárhelye, nem lenne ez a probléma.
Viszont érdekelne, hogy szerinted a külön particionált, belső SD-nek mi az előnye.

#21098) gfefe

Igen, kiderül. Mert nem arra való.
Belső tárhely médiatartalom tárolására. Képek, videók, zenék, ebook stb.
Hogy a rendszer mit hazudik 10GB-nak, azt csak a gyártó tudja. Ez egy kínai telefon, ugye? Kicsit illik rá a mondás, mely szerint: Messziről jött ember azt mond, amit akar.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.