Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21901) #79335424 válasza ksanc (#21895) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem ott az elvi hiba, hogy ha rendszer szinten van integrálva a "vírus", akkor root nélkül egy "vírusírtó" sem tud vele mit kezdeni. Ha viszont van root, akkor vírusírtó nélkül is blokkolható a folyamat, hiszen van jogosultságod megvonni bármilyen processztől (fájltól) a futási jogosultságot.

(#21902) aprokaroka87 válasza DeathAdder (#21900) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem xposedes gravitybox is megoldaná szerintem
legalábbis abban van rá lehetöség hogy az állapotsáv szinét változtasd
az is a systemui-ba nyúl bele
csak kérdés hogy az xposed hogy megy rajta

(#21903) szundybence válasza szundybence (#21887) üzenetére


szundybence
aktív tag

Látom ti sem tudjátok. Esetleg azt meg tudnátok mondani, hogy melyik másik topikba érdemes ezt megkérdezni?

(#21904) #79335424 válasza szundybence (#21903) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha tudnám, akkor most lenne GPS -em. :) A jelenség ugyanaz, mint nálad. De, az enyémben vszínűleg hardveres a hiba. A telóm topikjában ajánlottak egy tesztelt szervízt, ahol minőségi antennakábelre cserélik a gyári "kicioccót". Eddig ketten írták, hogy csodát tett a teló GPS -ével.

[ Szerkesztve ]

(#21905) szundybence válasza #79335424 (#21904) üzenetére


szundybence
aktív tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat!

nekem nem az antenna gyengesége a probléma. Amikor dolgozott, akkor hamar talált jelet, sok műholdat (10-11-et) és erős jeleket fogott. Van ez a jó kis ingyenes alkalmazás, aminél a megtalált műholdaknál a fogott jel erőssége igen szemléletesen látszik. Szóval ezzel újkorában nem volt gond. A gond, hogy ez a jelerősség és a megtalálási idő is egyre csak romlott. Addig, hogy most egyáltalán nem talál már műholdakat. A kijelzésből az látszik, hogy nem is keres. Mintha nem kapna áramot, vagy nem lenne antennája.
Mivel nincs akkor értéke használtam, hogy tízezreket költsek a javításra, vagy kidobom, vagy megpróbálom én elhárítani a hibát. Szétszedem ha kell, pákám is van, (nem is félek használni :). De azt sem tudom, hogy ez most szoftveres, vagy hardveres gond. És ha hardveres, akkor hogy néz ki egy ilyen A-GPS micsoda. Hol van a betápja, hogy néz ki az antennája. Mert lehet, hogy csak egy kis kontact spray és megy megint ezerrel.

Szóval ha ebben tudna valaki segíteni, nagyon hálás lennék érte. :R

[ Szerkesztve ]

(#21906) Werkly


Werkly
őstag

Origi Lollipop icon pack honnan tölthető le?

(#21907) #79335424 válasza szundybence (#21905) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az enyémen sem a gyenge minőségű antenna az elsődleges probléma. Valószínűleg kontakthiba (típushiba). Eleinte a hátlap nyomogatásával még lehetett némi eredményt kicsikarni, de aztán ez elmúlt. De, ha már bele kell mászni, akkor egy antennacsere már nem kunszt. Mármint egy szervíznek, mert én nem nyúlok bele olyan kütyübe, aminek a szétszereléséhez 6 -os villáskulcsnál kisebb szerszám kell.

[ Szerkesztve ]

(#21908) szundybence válasza #79335424 (#21907) üzenetére


szundybence
aktív tag

Miért írsz szürkével? Alig olvasható.

(#21909) #79335424 válasza szundybence (#21908) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem "szürkével írok", hanem OFF topik. A hardverhiba nem kapcsolódik közvetlenül az Android OS -hez.

(#21910) szundybence válasza #79335424 (#21909) üzenetére


szundybence
aktív tag

Amíg azt el tudom dönteni, hogy harver, vagy androidos szotver hiba, addig szerintem nem offtopik. De lehethogy tévedek. Akkor elnézést kérek a topik-lakóktól.

(#21911) WOT-H-A-C válasza #79335424 (#21909) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:DDD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#21912) lecsold válasza Salex1 (#21867) üzenetére


lecsold
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is volt hasonló problémám, leírom, hogy én hogyan szabadultam meg tőle. Első lépcsőben töltsd le az Ahnlab v3 mobile Security vírusirtóját, nálam ez vált be. Először futtasd le. Az kiveszi azokat amik a wifit indítják. Az MTKDroid tools al szedd ki az összes kínai programot, amíg root od van töröld a samsung apps_haiwai,SystemService.apk, smsreg.apk. Ezek trójai programok nem rendszer fájlok. Indítsd újra a telefont és csinálj egy teljes víruskeresést. Elvileg tiszta lesz a teló. Én s4 mini klónnal szenvedtem és így sikerült megtisztítani. Ha már beírtam újra megkérdezem, hogy az én problémámra (#21855) van e megoldás?
lecsold

[ Szerkesztve ]

(#21913) szundybence válasza szundybence (#21910) üzenetére


szundybence
aktív tag

Eldőlt. Szétszedtem, felcsiszoltam az érintkezőket, átforrasztottam amit lehetett. A probléma megmaradt. Sajnos nem érintkezési gond. Ez bizony Android szoftveres probléma.

(#21914) szundybence válasza szundybence (#21913) üzenetére


szundybence
aktív tag

Igen, mindent megcsiszoltam, csak mit nem? Na? Hát az akksi érintkezőit. Most azt is megcsináltam. Mindjárt van GPS!

Köszönöm a segítséget! :R

(#21915) DeathAdder válasza aprokaroka87 (#21902) üzenetére


DeathAdder
veterán

Azóta újrahúztam már és úgy változtattam egykét dolgon :)
Nem akarom feltenni xposedet, félek hogy lefogja a telefont, így is elég nehéz elérni egy note 4 -nél hogy vajsima legyen :N

Egyébként tegnap még a másik romnál feltettem xposedet és mindent megpróbáltam, de nem tudtam immersive-re bírni a böngészőt, se App Settings se pedig gravitibox LP modullal, se taskerrel, érdekes.. :U
no de nagyobb bajom ennél ne legyen:D

(#21916) pruzsi


pruzsi
őstag

Hai!
Van egy Sony Ericsson Xperia ST18i teló ami eljut a főképernyőig aztán 1perc aztán újraindul mit tudok vele kezdeni?

(#21917) pruzsi válasza pruzsi (#21916) üzenetére


pruzsi
őstag

Közben összejött egy hard resettel,továbbá tudom függetleníteni a drágát?

(#21918) Bozek válasza pruzsi (#21917) üzenetére


Bozek
nagyúr

Persze, beviszed a szolgáltatóhoz, ahol vetted és jó pénzért függetlenítik.

(#21919) pruzsi válasza Bozek (#21918) üzenetére


pruzsi
őstag

Áh nem ilyen megoldásra gondoltam :) ,

(#21920) beg válasza pruzsi (#21919) üzenetére


beg
veterán

Csak ahhoz nem megfelelő ez a topik. Büntetendő cselekmény, néhány törvényt és jogszabályt olvass el e témában. Marad a hivatalos szolgáltatós megoldás.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21921) air válasza beg (#21920) üzenetére


air
nagyúr

Nem csak a topik, de az egész fórum sem. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21922) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv.
adb sideload móbdól át tudok lépni valahogyan a bootloader módba?
Van valami adb parancs?
Sajnos teljes adb elérés nincsen. Csak stock recoveryben tudok adb-sideload al csatlakozni a géphez.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#21923) r4z válasza Gyb001 (#21922) üzenetére


r4z
nagyúr

Sokat segítene, ha leírnád, milyen készülékről van szó.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#21924) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Hogyan tudom legkönnyebben kideríteni a velem egy wifi-n lévők ip címét?

(#21925) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok,

Van egy Orion TAB-700, ami bekapcsoláskor fekvő felkiáltójeles android logo-ig jut. A gyári factory reset nem segít, ugyan az a helyzet a visszaállítás után is.
Merre tovább?
Google-ztam, de főleg telefonhoz és egyes típusokhoz való megoldást találtam.

Köszönöm.

(#21926) Y72


Y72
aktív tag

Egyedi csengőhangoknak van valami ajánlott formátuma és helye?
media/audio/ringtones -be másoltam mp3 formátumot, valamelyik fájlt látja valamelyiket nem. Ogg fájlokkal ugyanez a helyzet. Amit lát azt pedig megduplázza néha a kiválasztó menüben, de nem találtam másolatot sehol.

CM-on nem működik ez a megoldás sem mióta TWRP-ből állítottam vissza rendszert, adatok tömörítve voltak.
(Azóta az SD kártyára is létrehoz Android könyvtárat amiben van "data" de valójában üres.)
Ez a probléma TWRP miatt lehet?

(#21927) #79335424 válasza Y72 (#21926) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha van rootod, akkor a /system/media/audio/ringtones -t csatold fel RW -ben, másold be a hangokat, állítsd be a jogosultságait, csatold vissza RO -ba és reboot! Nézd meg, hogy melyik mp3 -at játsza le és a többit is kódold át ugyanolyanra (mintavételezés, konstans bitráta (CBR)). Esetleg, használhatsz WAV -ot is.

[ Szerkesztve ]

(#21928) tomy86 válasza DrojDtroll (#21924) üzenetére


tomy86
addikt

Fing

[ Szerkesztve ]

(#21929) Gyb001 válasza r4z (#21923) üzenetére


Gyb001
senior tag

Azt direkt nem írtam mert az xda fórumában már megkérdeztem hogy hogyan tudnám visszaállítani. Ez csak egy telefonfüggetlen kérdés akart lenni :D

Idol 3 3039.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#21930) r4z válasza Gyb001 (#21929) üzenetére


r4z
nagyúr

Akkor a telefonfüggetlen válasz: sideloadban csak ROM-ot tudsz a telefonra feltölteni, semmilyen más ADB parancs nem működik.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#21931) ksanc válasza r4z (#21930) üzenetére


ksanc
őstag

Nem csak rom frissítést, apk fájlokat is lehet vele feltölteni és telepíteni. Néha jól jöhet...

(#21932) r4z válasza ksanc (#21931) üzenetére


r4z
nagyúr

Meh, azt el is felejtettem, mert soha nem használtam :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#21933) DrojDtroll válasza tomy86 (#21928) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Tökéletes. Köszönöm :R :R

(#21934) jaja1981 válasza jaja1981 (#21925) üzenetére


jaja1981
addikt

Erre valaki? [link]

(#21935) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

Hello hello. (Bocsi, nincs kedvem ekezeteket irni, remelem senki nem haragszik meg erte :D)
Szoval... A napokban megint elgondolkodtam azon, hogy miert is jo a TouchWiz. Aztan rajottem, hogy nekem jobban bejon, mint a sima, stock android, viszont az nem enne annyi memoriat, es talan nem cseszekedne ennyit a telefonom. Az utobbi idoben rendkivul lelassult, van, amikor ujra kell inditanom, es meg az sem segit, es nem ezert vettem S4-et, hogy ezzel szivjak. Imadom, de a TouchWiz felqr, az meg mar csak hab a tortan, hogy a programok felet nem is hasznalom...
Szoval. A kerdes a kovetkezo: TouchWiz vs. CyanogenMod, pro es kontra? Gondolok itt: kamera, maga a teljesitmeny, RAM-zaba, meg akksiido. Remelem tudtok segiteni. :)

(#21936) Bozek válasza tomiivagyok (#21935) üzenetére


Bozek
nagyúr

Bocs, nincs kedvünk válaszolni, remélem nem haragszol meg érte. :D

(#21937) tomiivagyok válasza Bozek (#21936) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

*Tomi bebujik a sarokba es sir*

Pedig azt hittem, hogy lesz par uj baratom... :(

(#21938) Bozek válasza tomiivagyok (#21937) üzenetére


Bozek
nagyúr

Egyébként tudtommal a TouchWiz csak launcher, szóval lecserélhető mondjuk Nova-ra vagy Apex-re. Esetleg bármi másra, amire szeretnéd.

(#21939) beg válasza tomiivagyok (#21935) üzenetére


beg
veterán

CM vs. TW kérdésre keresel választ? Ez komoly?
Még szép, hogy CM.

Bozek: az, de attól még ott van a két raklapnyi bloatware samu anyánk jóvoltából.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21940) tomiivagyok válasza Bozek (#21938) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Igen, launcher, de sok helyet foglal a tobbi szarral egyutt, amit nem is hasznalok, de lefoglal vagy 400 megat a tarhelybol.

Beg: uhum, halal komoly. Azert, mert meg nem mertem belenyulni, de fogalmam sincs, hogy CM-ben a kamera milyen kepeket csinal stb. Elozo telefonomon (Alcatel OT-995) CM volt, ott szerettem, itt meg mar hozzaszoktam TW-hez. 😂
Memoriakezeles, akksiido jobb? Meg a tobbi. Erre lennek kivancsi. :D

[ Szerkesztve ]

(#21941) beg válasza tomiivagyok (#21940) üzenetére


beg
veterán

Jobb. Kollégámnál most kukáztuk, felment a CM, azóta új telefonja lett.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#21942) tomiivagyok válasza beg (#21941) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Kiraly. Koszonom a valaszt, akkor azt hiszem, ma en is csinalok egy uj telefont. :DDD

(#21943) Bozek válasza tomiivagyok (#21940) üzenetére


Bozek
nagyúr

400 megát a tárhelyből? Szerintem inkább a system-ből, mivel gyári alkalmazás. Azt meg ha törlöd a TouchWiz-t, akkor se tudod másra használni.

(#21944) tomiivagyok válasza Bozek (#21943) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Miert, a system nem a telefon tarhelyen van? :DDD en ugy tudtam eddig, hogy azon van rajta. De lehet, hogy en vagyok hulye, annyira nem melyultem bele sose az android temaba.

(#21945) #79335424 válasza tomiivagyok (#21935) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kontra:
Ha a GPU forráskódja zárt, akkor azt nem tudja a CM teljes értékűen használni. Pl. MHL tuti, hogy csak gyári, vagy gyári alapú, custom ROM -mal működik. Ugyanígy a kamera és a videólejátszási funkciókba is bekavarhat. Szóval, én inkább gyári alapú, custom ROM -ra szavaznék (biztosan van ilyen S4 -re). Illetve, ha jól rémlik, akkor az S4 -nek van egy Google Edition verziója, ami stock Android.

(#21946) tomiivagyok válasza #79335424 (#21945) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Nezz lamanak, de nem tudom, mi az az MHL.

Amugy az a gaz, hogy a GPE-s romokat nem lehet felrakni I9506-ra, masmilyen, hasonlo rommal meg meg nem talalkoztam. Csak S6, S5 forditassal, amiknel nem volt wifi, gps, es osszeomlott minden 3. percben a "stabil" verzio.

(#21947) Bozek válasza tomiivagyok (#21944) üzenetére


Bozek
nagyúr

De, csak az egy teljesen más partíció. A Play-ről telepített alkalmazások a data partícióra kerülnek, ami nem lesz nagyobb a TouchWiz eltávolításával.

MHL

[ Szerkesztve ]

(#21948) ksanc válasza tomiivagyok (#21944) üzenetére


ksanc
őstag

A system külön partíción (blokkeszközön) van, fix a mérete. Tökmindegy, hogy maga a fájlrendszer mekkora helyet foglal el benne. Szóval nem a hagyományos értelemben vett tárhelyből foglal. Ezért szoktam egy idő után a frissítéseket is a systembe pakolni, annyival több hely marad. Bár manapság már nincs akkora jelentősége, középkategóriás telóktól kezdve már nem oszt, nem szoroz.

[ Szerkesztve ]

(#21949) tomiivagyok válasza Bozek (#21947) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

"Ez a weboldal atiranyitasi korbe kerult."
Majd otthonrol megnezem. Koszi a fejtagitast, mostmar legalabb nem vagyok annyira idiota. :D

ksanc: neked is koszi. Ezt eddig nem is tudtam. Elozo telefonommal nem szorakoztam ilyennel (2 gigas "tarhely"), S4en pedig meg csak ROM-ot csereltem Odinnal. 😂 igazi thug vagyok

(#21950) WOT-H-A-C válasza #79335424 (#21945) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Egészen pontossan, igazad van! Az official snapshotban a kamera folyton leáll, gond van kijelzőre küldéssel. Ettől független a CM mérföldekkel jobb a gyári firmware-nél. Viszont sokmindennel lehet próbálkozni, mookee, GPE rom, Paranoidandroid, slimkat stb... Illetve nem árt oda figyelni melyik S4-ről van szó i9505,06 stb... Illetve ugye ott az az áldott jó KNOX is. :D

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.