Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61951) Cifu válasza tfalcon96 (#61949) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mennyivel jobb az MTK 6572, mint a 6577?

Az MT6577 még 40nm-es, csak 1Ghz-en fut. Az MT6572 már 28nm-es, 1.2Ghz. Jobb technológiák támogatása, stb.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61952) CoolBoy323 válasza tfalcon96 (#61949) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Olvass vissza, csak egy kicsit kellett volna... :W

(#61953) b0bcat válasza tfalcon96 (#61949) üzenetére


b0bcat
addikt

Mennyivel jobb az MTK 6572, mint a 6577?

Gyorsabb/erősebb, de kevesebbet fogyaszt. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#61954) junkpod válasza bb71 (#61945) üzenetére


junkpod
nagyúr

hol 82? a linken 134 usd...

Box's don't touch!

(#61955) CoolBoy323 válasza junkpod (#61954) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Kinaban!
150$ korul lesz a vegso ara szvsz.

(#61956) cappa72 válasza tfalcon96 (#61949) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem árt tudni, hogy a

w718-nak elég pontatlan a kijelzője az i/p betűknél. Ez a ZTE-kre nem jellemző.
A w718 kijelzője hamarabb invertálódik, betekintési szöge elmarad a v889m-től (az s-hez nem tudom hasonlítani).
A w718 magyar nyelvi szempontból kicsit hátrányt szenved a ZTE-vel szemben.
Viszont van benne front kamera.
Borzasztó nehéz kibányászni belőle a sim és sd kártyát.
Alapból 4.2.x van rajta, needromon van frissítés is hozzá, de figyelni kell, mert az MT6572-es platformra épülőből már 2 generáció van belőe (+ még egy MT6575-ös kiadás is van belőle). Az sem mellékes, hogy volt olyan, akinek 1,3GHz helyett a max freknevia 1GHz volt.

A v889s-hez az oroszok hegesztettek már 4.2.x-es JB-t.
Magyar nyelvű ROM elérhető hozzá a needrom-on (4.1.x)

A v889m
Már régebbi konstrukció, de teljesen vállalható. Kívülről Blade 3-nak néz ki.
Csak 4.0 ICS-ről tudok, ami feltehető rá ROM.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#61957) 485


485
aktív tag

Erről tud valaki valamit: COOLPAD 7929A

(#61958) DJGABI válasza cappa72 (#61956) üzenetére


DJGABI
addikt

v889s-be is elég gyenge kijelző került: [link]

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#61959) Crytek válasza nbukta77 (#61950) üzenetére


Crytek
veterán

150$-ért venném :C

$130-árt írnak tehát ez is olyan 220-250$ lesz

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#61960) rokarudi


rokarudi
aktív tag

Hm, lehet, hogy itt már van 1 Gb RAM-os Honor 3C?

[link]

Vagy eddig is volt, csak nekem nem tűnt fel :-)?

[ Szerkesztve ]

(#61961) dehogyisnem válasza sfbukfenc (#61907) üzenetére


dehogyisnem
tag

Üdv!
Hát bizony nem néztem, de már rajta vagyok.
Tibor

(#61962) smarci2000


smarci2000
tag

Sziasztok!

Én ezzel a galaxy s4 klónnal ismerkedek most. Valakinek van esetleg valamilyen tapasztalata vele? :) Egész barátságosnak tűnik a 2 giga ram.
Előre is köszönöm! :))

(#61963) Zeki válasza smarci2000 (#61962) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#61964) smarci2000 válasza Zeki (#61963) üzenetére


smarci2000
tag

Köszönöm!

(#61965) Skinkiller


Skinkiller
csendes tag

Sziasztok!
Ha külföldről rendelek telót akkor mennyi az esélyem hogy Áfát és vámot kell fizetnem? És milyen érték alapján számolják ezeket? A magyar hatóság értékeli fel a telót vagy az számít ami a csomagra van írva (általában 50 dollár alatti összeget írnak rá)
Köszönöm!

(#61966) fateless válasza Skinkiller (#61965) üzenetére


fateless
veterán

Úgy érted EU-n kívülről? Akkor számolj az ÁFA-val (max ha mégsem, örülhetsz).
EU-n belülről nincs ÁFA, mert az adott országban kifizeted.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#61967) b0bcat válasza Skinkiller (#61965) üzenetére


b0bcat
addikt

99%. Az utalási adatok alapján fognak számolni, a csomagon feltüntetett értéket senki nem veszi komolyan.

Ráadásul ha nem DHL-lel rendelsz, akkor még hosszú hetekig is várhatsz a csomagodra a vámkezelés miatt, aminek a végén plusz 1500 Ft-ot is ki kell csengetned (aminél nem sokkal kerül többe a DHL felára).

Röviden: lényegében biztos, hogy vámot kell fizetned, és ha nem gyorspostával rendelsz, akkor 1-2 hét helyett 3-4 hét szállítási idővel számolhatsz. :U

Update: A fentiek EU-n kívüli rendelésre vonatkoznak.

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#61968) Laza... válasza Skinkiller (#61965) üzenetére


Laza...
addikt

Válasz

Never give up!

(#61969) Skinkiller válasza fateless (#61966) üzenetére


Skinkiller
csendes tag

Rendeltem tabletet EU-n kívülről tavaly nyáron és 1 ft áfa vagy vám nem volt...

(#61970) Cifu válasza Skinkiller (#61965) üzenetére


Cifu
nagyúr

Másik topic...

Röviden: Kb. 5% esélyed van megúszni, hiába írnak rá kínában bármit a csomagra. Telefonra nem kell vámot fizetni, csak 27% Áfát, plusz sima postai küldemény esetén 1500 Ft eljárásí díjat, DHL express esetén csak az Áfát. Olvass vissza a belinkelt topicba.

Szerk.: A NAV tavaly ősztől keményített be, szóval hogy tavaly nyáron te éppen adót csaltál, az nem túl releváns...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61971) b0bcat válasza Skinkiller (#61969) üzenetére


b0bcat
addikt

Azoknak az időknek már vége. :(

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#61972) Laza... válasza Skinkiller (#61969) üzenetére


Laza...
addikt

2 fontos tényező: Tavaly és nyáron. Mind2 elmúlott

Never give up!

(#61973) Skinkiller válasza b0bcat (#61967) üzenetére


Skinkiller
csendes tag

A magyar hatóság honnan a fenéből tudja hogy én mennyit utaltam Paypal-on? :) Főleg hogy a paypal account más nevén van mint a postázási cím...

(#61974) Laza... válasza Skinkiller (#61973) üzenetére


Laza...
addikt

Ne legyél már annyira okos. Ha nem küldöd a valódi utalást, majd felértékelik, és törölheted a szemed. Jobb úgy?

Never give up!

(#61975) Skinkiller válasza Cifu (#61970) üzenetére


Skinkiller
csendes tag

Annyira csaltam adót mint aki megveszi kint és a zsebében hazahozza mint a sajátja :P

(#61976) Cifu válasza Skinkiller (#61973) üzenetére


Cifu
nagyúr

Úgy, hogy bekéri a papírjaidat, többek között az utalásról szólót. Ha pedig gyanúsnak véli a szállítmányt, akkor joga van ellenőrizni az utalást, vagyis kikérheti a bankodtól az adott napra szóló utalási jegyzéket, sőt, adott esetben fel is bontathatja a csomagot, és felértékeltetheti annak tartalmát.

Most komolyan azt hiszed, hogy a NAV-nál degeneráltak ülnek? Még egyszer: olvass bele a másik topicba...

Annyira csaltam adót mint aki megveszi kint és a zsebében hazahozza mint a sajátja

Ha beismered, hogy adót csalsz, attól jobb vagy, vagy mi? Ez olyan, mint amikor a boltban amiatt pattognak, hogy papír nélkül, 'okosba' olcsóbban meg tudja venni máshol...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61977) Skinkiller válasza Laza... (#61974) üzenetére


Skinkiller
csendes tag

Ok, ha ennyire náci rendszer van akkor nézek EU-n belül megoldást.

(#61978) Skinkiller válasza Cifu (#61976) üzenetére


Skinkiller
csendes tag

Fizetek elég adót évente hogy felháborodhassak azon hogy nem vehetek meg bármit külföldről mert ott is le akar nyúlni az állam.... Az adózott pénzemen megvehetem a 27%-kal terhelt árut. Na persze.
De már elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől. Pont. vége.

(#61979) laslie92


laslie92
senior tag

Jiayu G2 GPS FIX [link]

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#61980) tihibaby


tihibaby
senior tag

Adva van egy Zopo3 ZP998,minden f@xa,minden jó,egy dolog érdekelne,és ezzel a dologgal találkoztam már más telefonnál is.
A dolog pedig a következő:a zárképernyőn a csúszkát választva,a nyitó gomb mellett egy zöld kör imbolyog,amire ha rányomok,egy függőleges skála tűnik fel,amin egy csúszka csúszik le,és valami értéket mutat Mb-ban.
Különösebb problémát nem okoz,és egy Jiayu G3S-en gyári rom-nál már találkoztam ezzel a jelenséggel,csak érdekelne mi ez,és hogy esetleg el lehet-e tüntetni.

(#61981) KurtCobain válasza Skinkiller (#61978) üzenetére


KurtCobain
őstag

Üdv a való világban. :)

(#61980) tihibaby:
Beállítások -> Adathasználat, ott valamelyik SIM és Megjelenítés a zárolt képen be van kapcsolva. Kapcsold ki és nem fogja mutatni.

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#61982) junkpod válasza CoolBoy323 (#61955) üzenetére


junkpod
nagyúr

mondjuk a jiayu 99usd-re írja csak még nincs készleten...
[link]

Box's don't touch!

(#61983) CoolBoy323 válasza junkpod (#61982) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ez még mindig nem hivatalos bolt, hanem az antelife "átverő" oldala!

(#61984) junkpod válasza CoolBoy323 (#61983) üzenetére


junkpod
nagyúr

ezt honnan gondolod?
ezt írják:
Founded in 2013, Jiayu Mobile Store is Jiayu's global distributor for international buyers, shipping all Jiayu products to smart phone fans all around the world, featuring Jiayu G2,Jiayu G2s, Jiayu G3, Jiayu G4, along with Jiayu branded accessories.

Box's don't touch!

(#61985) tihibaby válasza KurtCobain (#61981) üzenetére


tihibaby
senior tag

Hálás köszönet,ma is tanultam valamit! :)

[ Szerkesztve ]

(#61986) CoolBoy323 válasza junkpod (#61984) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ezer eve kibeszeltuk mar ;)

(#61987) fuzso


fuzso
csendes tag

Sziasztok :)

Végig olvastam ezt a topicot és sok hasznosat tanultam belőle. Most jött el az idő, hogy lecseréljem a jelenlegi már nem friss, de azért még jól szolgáló első droidos telefonomat. Ez is kínai, egy Huawei Asscend G300. Új telefonokat böngésztem a szolgáltatóknál amikor is rábukkantam, hogy vannak más, számomra előnyösebb lehetőségek is. Már kb. 2 hete, hogy naponta bújom az itteni tapasztalatokat, közben összevetve a kínai webáruházak ajánlataival. Miközben az itthoni kínálatban is kezdenek felbukkanni az itt megismert márkák. Közben kialakult az is bennem, hogy mik azok amik számomra fontosak lennének az új készülékkel kapcsolatban. - A kijelző legalább 5" legyen, ha lehet akkor Gorilla Glass üveg fedje. - A felbontása legalább HD. 4 magos proci, viszonylag jó grafikus gyorsítóval. - A Ram legalább 1Gb. És akkor most érkeztem el oda, hogy a belső memoria ami 4-8-16-32Gb között van a legtöbb készülékben. Mire elég ma 4Gb belső memória? Ha egyben van a partició, akkor valószínűleg semmi gond nem lesz az elkövetkező 1-2 évben mert az érkező szoftver frissítésekkel sem telik meg valószínűleg. Azonban ha két részre van osztva akkor már lehetnek gondok abban az esetben, ha külső SDHC kártyára esetleg nem engedi átpakolni a fájlokat. Ezek tükrében lennék kíváncsi a véleményetekre az általam kiválasztott 4 db telefonnal kapcsolatban. Még fontos lenne, hogy netezés közben tudjak zenét hallgatni és ne csak egy megnyitott weboldalam lehessen akadály mentesen. A játék nem nagyon lényeges. Lényeges viszont a dizájn.

- WayteQ TALK 5H, 49900Ft (magyarországi garancia, és valószínűleg jó support és közösség, szép forma, de csak 4Gb a Rom)

- iNew V3, 52.500Ft (nekem nagyon bejön a kinézete, kínai gyártói garancia)

- THL W200, 55.000Ft (kínai gyártói garancia)

- ConCorde SmartPhone 5005 NFC 64990Ft (magyarországi garancia, külsőre teljesen iNew V3 és a hardvere is erősen hasonlít/egyezik)

Köszönöm előre is szakértő / segítő válaszaitokat, hogy jó döntést hozzak. :)
Ha az általam felsoroltakon kívül tudtok jobbat ajánlani azt is szívesen fogadom. :)

(#61988) Sanyesz. válasza fuzso (#61987) üzenetére


Sanyesz.
őstag

"Végig olvastam ezt a topicot és sok hasznosat tanultam belőle."

Hát, ha tényleg végig olvastad, akkor minden elismerésem. Közel 62000 hsz. :Y

Valami nem stimmel a kínai árakkal. Az iNew v3 és THL W200s gyakorlatilag egy árban van. A sima W200 olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#61989) fuzso válasza Sanyesz. (#61988) üzenetére


fuzso
csendes tag

Szia :)

Akitől kaptam az árlistát ennyiért voltak feltüntetve az árak vámmal+áfával együtt. :)

(#61990) Sanyesz. válasza fuzso (#61989) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Az iNew v3 és THL W200s kb. 200$ + ÁFA (vámot nem kell fizetni). Ez kb. 57- 58.000 Ft.
A THL W200 kb. 170$ + ÁFA, azaz kb. 50.000 Ft.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#61991) Zeki válasza fuzso (#61989) üzenetére


Zeki
nagyúr

A talk5-ről nemrég írt valaki. Vannak hiányosságai, nem kellene.

(#61992) Cifu válasza fuzso (#61987) üzenetére


Cifu
nagyúr

A probléma az hogy Concorde-ról nem sokat tudni, lévén nincs róla első kézből való információ. A Concorde esélyesen egy rebrandelt iNeW V3, egyetlen dolog ugrik ki, hogy az egyik bemutatón 8MP-s kameráról írnak - most vagy az iNeW hazudik a kamerával (rengeteg kínai teló hazudik magasabb felbontást a valós fizikai felbontásnál, a képeket pedig felskálázva menti el), vagy a Concorde készülékében van másik fajta kamera (ez esetben viszont lehet, hogy nem lesz kompatibilis a két telefon ROM-ja). A másik érdekes dolog, hogy nem említik a Gorilla Glass-t...

Én első körben az iNeW V3 mellett maradnék, ha kiderül, hogy a Concorde valóban 1:1-ben V3, akkor persze inkább az.

CineDOG1: Meg is van :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61993) Laza... válasza Sanyesz. (#61990) üzenetére


Laza...
addikt

De ÁFA-t igen ;]

Never give up!

(#61994) Sanyesz. válasza Laza... (#61993) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Igen, hiszen ezt is írtam. :F

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#61995) fuzso válasza Cifu (#61992) üzenetére


fuzso
csendes tag

Szia :)

Köszi a válaszodat. Olvastam én is ezzel a megapixel variálással kapcsolatban és valóban zavaró hogy nem egységes és korrekt minden leírás a termékekről. Valaki tett fel képeket iNew V3-al készítve és egész jónak néztek ki. De a fotóra csak akkor használnám, ha nincsen kéznél a fényképezőm. Inkább amit kifelejtettem az előbb a navigáció lenne amit időnként jó ha tudok majd normálisan használni.

(#61996) fuzso


fuzso
csendes tag

A WayteQ TALK 5H fórumba beleolvasva, kezd beindulni a telefon körül az élet. :)

(#61997) kisskaresz21 válasza fuzso (#61996) üzenetére


kisskaresz21
tag

Engem is érdekelne, hogy melyik lenne akkor jobb választás, az iNew v3, vagy a THL W200s? Mert nekem nem hangzik rosszul a THL hardvere, csak nem gyenge egy kicsit az akkuja az Octa-Core procinak?

[ Szerkesztve ]

(#61998) RBJ válasza fuzso (#61987) üzenetére


RBJ
addikt

Helyedben az overmax ot is megnézném. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#61999) fateless válasza fuzso (#61987) üzenetére


fateless
veterán

Ezek közül én mindenképp a Talk 5H-t venném, ha - ahogy írtad - nem gond, sőt előnyös a nagy méret a következők miatt:
- itthoni, megbízható garancia
- nagyon jó közösség van már most mögötte (pl kelzsoca - ROM)
- forgalmazó jó hózzáállása (fórumban több infó)
- jó a készülék
- 43k hivatalos garanciával (privátban több infó)

Mivel a másik három csak 5", így a méret lehet zavaró, de ha nem az, akkor ne keress tovább

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#62000) junkpod


junkpod
nagyúr

hát ez az áfa alaposan elrontja a kínai telók piacát, szétnézve nem is találtam már olyat amit érdemes lenne, hiszen a Zopo-nak van EU-s raktára és pl a Zopo 980+ hw jellemzőit 270USD-áfa=212USD kínai áron egy sem közelíti meg, távolról sem.
De a várva várt Jiayu G2F-t is üti a Zopo P700-as (bár picit nagyobb 4,7") hiszen 160USD-áfa=125USD kínai ár.

Mi a véleményetek? Mi a buktató a Zopo-nál? (ok hallottam, hogy van némi ghost touch probléma a 980+ -nál, de nem hiszem, hogy ez így marad, ennél jobb teló a Zopo).

Box's don't touch!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.