Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61151) RVR400 válasza CoolBoy323 (#61149) üzenetére


RVR400
veterán

Jobb kamera, vaku, több belső memória, ez megéri a 10 dollár felárat. :P Mellékesen adtak hozzá egy felpattintós kemény hátlapot, meg egy kis mobilállványt is, amire fel lehet tenni a telót, ha filmet akarsz nézni rajta pl, és még egy headset is van a dobozban. :D
Jah, de legalább ez is azzal a hülye bootlogoval indul, mint az I60. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61152) RBJ


RBJ
addikt

Orrba szájba kerestem anno a strapa telefononokat, erre most bele botlok ebbe

TITANS DG150 van ilyen valakinek vagy valami info erről? Most meg hordom az overmaxomat zacsiban. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#61153) aytukabozs válasza RBJ (#61152) üzenetére


aytukabozs
addikt

élőben még nem láttam, de az azért elgondolkodtató hogy IP besorolást sehova nem mertek kiírni a honlapon

a webshopokban meg hol azzal hol anélkül hírdetik...
bár anno a Defy-t is mindenhol úgy árulták hogy IP67, a motorola oldalán meg nem volt kiírva :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#61154) peestike


peestike
senior tag

sziasztok!
ha már esett sz a doogee-ról, érdeklődnék, hogy van e tapasztalat wifi, gps kérdésekben?
rendesen működnek ezekben?
feleségemnek kellene 4-4,3-max. 4,5 képátlós 2 magos szerkezet, ami a lényeg, hogy totál fehér legyen, vékony, és olcsó :DD
mobilnetet nem használ, szóval akár a g2f is szóba jöhetne, ha lenne valamelyik kínai shop-ban....
doogee dg 100, 130, timmy e128 van eddig kalapban.
esetleg valakinek jut eszébe fentebbi paraméterekről valami telefon ajánlatnak? :F
köszönöm szépen a segítséget! :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#61155) tolvaj! válasza peestike (#61154) üzenetére


tolvaj!
őstag

a wifi többnyire még talán jobb is mint a neves márkák készülékeiben. a gps már más kérdés, sajnos elég nagy a szórás az egyes gyártók, sőt még egy-egy szérián belüli azonos termékek között is.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#61156) aytukabozs válasza peestike (#61154) üzenetére


aytukabozs
addikt

Sajnos tapasztalatom nincs róla de én ezt nézegettem a feleségemnek,
most zúzta le az Y300-át, na az minden volt csak nem csajos :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#61157) tihibaby válasza aytukabozs (#61156) üzenetére


tihibaby
senior tag

Ez az itthon kapható megfelelője,haver a TGazdaságosban vett a feleségének,majd a fiának is egy fehéret,egy feketét,28000 Ft körül mindkettőt.
Elégedettek vele,én is körbenéztem,korrekt kis telefon IPS kijelzővel,egy átlagos felhasználónak tökéletes választás lehet.

(#61158) aytukabozs válasza tihibaby (#61157) üzenetére


aytukabozs
addikt

köszi, de ez inkább DG100-nak tűnik.
a 210 az nagyobb és pofásabb kicsit, cserébe viszont kisebb az aksija (??).

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#61159) tihibaby válasza aytukabozs (#61158) üzenetére


tihibaby
senior tag

Jogos,ez tényleg inkább a Googe 100,de attól függetlenül van,itthon garival,és mint írtam elég jónak tűnt. :)

(#61160) peestike válasza aytukabozs (#61156) üzenetére


peestike
senior tag

köszi! megnézem.
nekem volt y300, de rendszer visszaállítás után indulásnál összeomlik a google.gapps, úgyhogy szervizes lett.
elfogytam memóriában, így nekem erősebb kell, az asszonynak elég az 512 ram. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#61161) mobilamb válasza CoolBoy323 (#61067) üzenetére


mobilamb
csendes tag

Kedves CoolBoy323!

Hacsak nem állsz valami érdekkapcsolatban a Lettekkel, igazán nem értem, hogy mi ellenvetésed van az oldalunkkal kapcsolatban.

Főleg azért nem értem, mert egyszer sem beszéltünk, nem rendeltél tőlünk szóval egyszerűen nincs semmi, amire alapozhatnád a véleményed.

Elég jó referenciával rendelkezem Pro Audio téren. Ha vannak itt hozzáértők, megerősíthetik, hogy a gyártóink kivétel nélkül élvonalbelinek számítanak, egy két területen ipari sztenderd márkákat is forgalmazunk. Ezt közzé is tettem egy korábbi hozzászólásban, de az átvételi pontunk alapján bárki ellenőrizheti is, ha kíváncsi.

Szóval igazán elárulhatnád, hogy mivel vívtuk ki ezt a heves tiltakozást. Hátha tudunk még fejlődni. Már több elégedett vásárlónk van, készlettel is rendelkezünk. A következő rendelésünkben pedig szeretnénk azokat a modelleket is lehozni, amit készlethiány miatt most nem sikerült.

/Ha ide nem akarod kiírni, akkor legalább privátban írd meg.../

(#61162) CoolBoy323 válasza RVR400 (#61151) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Na jo, mondasz valamit :))

De ezt ha megfozom, sor lesz belole :P

@mobilamb: Kedves mobilamb! a privatot privatba kerem legkozelebb!!
A gondom eredete: szlovakiaban bejelentett ceg... A tobbit meg aki akarja kitalalja... Nem ide illo, nem akarok offolni!

[ Szerkesztve ]

(#61163) Zeki válasza CoolBoy323 (#61162) üzenetére


Zeki
nagyúr

És ha szlovákiába bejelentett?
Ott fizet adót, és nem itthon kell feketéznie.

(#61164) CoolBoy323 válasza Zeki (#61163) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

:)) :))

(#61165) gipsztigris válasza mobilamb (#61161) üzenetére


gipsztigris
addikt

Mindenkinek nem felelhettek meg úgysem! Csináljátok a dolgotokat úgy, ahogy a legjobbnak gondoljátok, osztjónapot! Mindig vannak jólértesültek, okosok akik mindent jobban tudnak,mindent előre megmondanak. Ezen személyek ellen akkor sem tudsz tenni, ha személyesen viszel a lakásukra egy ajándék csúcsmodell készüléket. :)
Egy év múlva térjünk vissza erre a témára, és akkor kiderül, hogy életképes-e a vállalkozástok vagy sem. Addig is sok sikert!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#61166) GuruZone


GuruZone
őstag

üdv mindenkinek!

elindult a telefonom a messzeségből
(TCL S960, leendő Alcatel Idol X+)
kaptam egy 10 számjegyű DHL tracking számot. Nem kell elé sem CN, se más?

kb. mennyi idő, amíg a DHL-es tracking oldalon nyoma lesz?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#61167) djnice válasza RBJ (#61152) üzenetére


djnice
veterán

Ennél sztem jobb a Hummer H1+: [link]

(#61168) Bferibörs válasza gipsztigris (#61165) üzenetére


Bferibörs
addikt

:R igaz

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#61169) Cpt. Flint válasza GuruZone (#61166) üzenetére


Cpt. Flint
tag

A CN a végén lenne, ha kínai posta lenne, de ugye DHL. :)
Látszani akkor fog, ha tényleg elindul (átveszi a DHL). Szóval ha nem látszik, akkor még a kínai eladó/gyártó raktárában van.

[ Szerkesztve ]

(#61170) GuruZone válasza Cpt. Flint (#61169) üzenetére


GuruZone
őstag

oksa, köszi szépen!

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#61171) RVR400 válasza djnice (#61167) üzenetére


RVR400
veterán

Szerintem ugyanaz a 2 MP-es hátsó kamera van felinterpolálva, meg nem tud 3G-t. De miben jobb is akkor?

(#61172) Zeki válasza GuruZone (#61166) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tudod azért kérdés helyett ha gugliztad volna hogy DHL tracking, akkor ez lett volna az első találat, és akkor az oldalt olvasva rájöhettél volna, hogy csak a 10 számjegy kell, semmi más.
De hát ugye nem mindenki barátja a google.

(#61173) aytukabozs válasza Zeki (#61172) üzenetére


aytukabozs
addikt

és akkor a 'wrong topic' labda még le sincs ütve :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#61174) Zeki válasza aytukabozs (#61173) üzenetére


Zeki
nagyúr

Dúl bennem a segítő szándék, ezért helyette gugliztam, és nem mondtam, hogy nem ez a postázós topik, hanem EZ.
:)

(#61175) tihibaby válasza gipsztigris (#61165) üzenetére


tihibaby
senior tag

+1 :C

(#61176) svgyula válasza GuruZone (#61166) üzenetére


svgyula
addikt

Szia!
Akkor kezdj ízgulni amikor megkapod az sms-t, hogy csomagod érkezett. Ma még ünnep van kínában de a DHL nem kínai ezért ha megkapta akkor küldi is. Kezd el beszkeneleni az átutalási igazolást, vagy kérd el a bankodtól. Mert amint beér az országba ez lesz az első amit kérnek. Ha nem tudod produkálni a 3. nap után raktározási díjat számolnak fel.................

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61177) fotozok.hu válasza Sanyesz. (#60712) üzenetére


fotozok.hu
csendes tag

Sziasztok!

Én is vettem egy THL t100 -at. Tinydealtől rendeltem újévkor és 3 hétre érkezett, 60 eFt-ból szerintem jó üzlet volt (koppkopp). A képe gyönyörű, minden szögből, körülmények között jól látni, bár vakító napsütés idén még nem volt...
Összevetve egy Jiayu 3GT-vel: az akksija jóval hamarabb merül, persze 2400 vs 3000 mAh, de akkor is feltűnő. Átlag két naponta töltöm, napi 2-3 óra wifis netezés, videonézéssel és zenehallgatással, némi telefonálással, amit kibír. Akksi nem melegszik, legalább is nem feltűnő.
A WiFi vevője gyengébb mint a Jiayunak, a routertől két szobányira, kb. 8 méterre már csak éppen fog jelet.
Mindent akadásmentesen játszik, amit eddig próbáltam (játékok, fullhd-s mkv file), az antutu benchmark 27ezret mutatott emlékeim szerint.
A GPS jelet gyorsabban megtalálja, mint a Jiayu, nagyjából 10 mp volt szobából, felhős időben. IGO-t próbáltam volna, de aztán hagytam, mivel nem tudtam full HD-s felbontásban képet megjeleníteni rajta, csak a képernyő kis részére tette ki a progit :)
Próbáltam a wireless displayt cx-919-es mini pc-n keresztül, de eléggé akadozott, játékra használhatatlan, képek nézegetésére jó volt.

Összességében nagyon tetszik, szerintem jó vétel volt.

Üdv,
J

(#61178) Cifu válasza fotozok.hu (#61177) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hali!

Köszönjük a gyors beszámolót, pár kérdés csak kíváncsiságból (én e telefon és a ZP998 között ingadoztam, most rendeltem meg tegnap a ZP998-ast, szintén a TinyDeal-től):

-Pár tesztben megjegyezték, hogy az éles sarkok miatt nem túl kényelmes vele telefonálni, nyomja az ember tenyerét. Neked mi a tapasztalatod ezzel kapcsolatosan?
-A Blutooth-al van-e tapasztalat? Az XDA-n többen panaszkodtak rá.
-Használat közben (filmnézés, játék, stb.) mennyire melegszik?
-Fényképezőgéppel mi a tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61179) fotozok.hu válasza Cifu (#61178) üzenetére


fotozok.hu
csendes tag

Szerintem nem zavaró, hogy szögletes, nekem nem nyomta semmim :)
Amit adtak hozzá pezsgő színű hátlap, kifejezetten jó fogása van, nem csúszik (mondjuk nélküle se).
Bluetooth-t illetőleg annyi tapasztalatom van, hogy egy régebbi samu telóról átmásoltam rá cuccokat, ezt gond nélkül csinálta, viszont a nokia-s autós kihangosítómhoz nem akar csatlakozni, mert fel se kínálja a párosításnál a kódot (lehet erre van amúgy vmi software-es megoldás?)
Bevallom fényképezésre még nem használtam (mivel hobbiból fotózok tükrrös géppel, eszembe se jutott), videót próbáltam, de csak beltérben, gyenge fényviszonyok között. Zajos volt, de még elfogadható módon. Van arcfelismerés, meg ha jól láttam olyat is be lehet kapcsolni, hogy mosolyra fotózzon (lehet ez másnak nem újdonság, én jót mosolyogtam rajta).

(#61180) mayácska válasza svgyula (#61132) üzenetére


mayácska
csendes tag

Szia.

Köszönöm szépen a segítséget, de sajnos nem sikerült, feltelepítettem a telefonra úgytünt, hogy jó lesz de utána egyfolytába azt irta ki, hogy "A Google Play alkalmazása sajnos leállt." és hiába próbáltam újra meg újra de mindig ezt írja ki.
Akkor ezekszerint csak a szervíz segíthet már rajta?

(#61181) mayácska válasza dzsoke2 (#61134) üzenetére


mayácska
csendes tag

Szia.

Igen, ilyen telefonom van kb 2 hete, de annyiba nem tetszik, hogy nem támogatja a google playt, a kamerája nem csinál túl szép képet ahoz képest, hogy 8 megapixeles de amúgy semmi baja.

(#61182) aytukabozs válasza mayácska (#61180) üzenetére


aytukabozs
addikt

Új a telefon? Eladó mit mond?
Ha magad akarnád 'megheggeszteni' akkor VOILA

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#61183) bucs12 válasza aytukabozs (#61182) üzenetére


bucs12
csendes tag

üdv

http://www.needrom.com/mobile/gapps-cyanogen/

keresd meg milyen rendszer fut rajta utána frissítés !Utána boldogság!
:)

(#61184) Gino20


Gino20
őstag

Sziasztok!

Lenne pár amatőr kérdésem amire Ti ,,dual sim" tulajok egyből tudjátok a választ.
Ahhoz, hogy két SIM-et folyamatosan kezeljen a teló Dual Sim Active-ot kell tudnia?
Ha a teló csak Dual Sim Standby-t tud akkor nem vagyok elérhető mindkettő SIM-en csak a ,,preferálton" ? Vagy elérhető vagyok mindkettőn, de ha az egyiken van hívásom akkor a másik foglaltat fog jelezni?
Meg amit kérdeznék még. Azt be lehet állítani, hogy az egyik SIM-ről netezek a másikról telefonálok, vagy ez készülék függő?
A lényeg, hogy van egy céges telóm amit használok magán beszélgetésre is, viszont ezen nincs net előfizetés, erre a saját előfizetésem használom.

És még egy kérdés.
Milyen dual sim-es telót érdemes venni 50-60 k között?

Válaszotokat előre is köszönöm :R

(#61185) aytukabozs válasza bucs12 (#61183) üzenetére


aytukabozs
addikt

Köszi de az én telóm jólvan :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#61186) GuruZone válasza Zeki (#61172) üzenetére


GuruZone
őstag

Svgyula: koszi az infot, igyekszem vele.

CineDOG mindenkepp bele kellett szolnod?

Gondolom idod mar nem volt ertelmezni az up to 10 number(s)-t...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#61187) Zeki válasza GuruZone (#61186) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tényleg bocs hogy segítettem.
Máskor neked soha az életben.

(#61188) bela0401 válasza mayácska (#61181) üzenetére


bela0401
csendes tag

Na ezt jó hallani, mármint hogy nincs semmi bajod vele ;) Eddig nem sok infó volt róla.
Én most rendeltem egyet, remélem 2 héten belül meglesz. A play-t pedig egyszerű orvosolni, ha csak ennyi a baj.
Esetleg oszthatnál még meg róla infót. Milyen a wifi, gps, képernyő, stb.

(#61189) bucs12 válasza mayácska (#61180) üzenetére


bucs12
csendes tag

üdv

http://www.needrom.com/mobile/gapps-cyanogen/

keresd meg milyen rendszer fut rajta utána frissítés !Utána boldogság!

(#61190) mayácska válasza bucs12 (#61189) üzenetére


mayácska
csendes tag

Szia.

Android 4.2.2 és a Kernel verziója pedig 3.4.5, de tesóm telefonján is ugyan ez a rendszer van és neki megy minden jól rajta, ez akkor most miért van? :/

(#61191) fil válasza Gino20 (#61184) üzenetére


fil
őstag

Dual standbynál is elérhető vagy mindkettőn ,addig amíg egyiken sem beszélsz. Amikor valamelyiken éppen beszélsz ,akkor a másikon nem vagy elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#61192) mayácska válasza bela0401 (#61188) üzenetére


mayácska
csendes tag

Szia.

A wifi jó, képernyő is szép meg gyorsan reagál mindenre, a gps-t még nem próbáltam ki mert lekell tölteni hozzá valamit szerintem mert amúgy nem jön be térkép, mit szeretnél még tudni ?

(#61193) Zeki válasza Gino20 (#61184) üzenetére


Zeki
nagyúr

Dual Active:
mind a két sim folyamat a hálón, akkor is, ha az egyiken beszélsz. Ha közben csörög a másik is, akkor azt is tudod fogadni.

Dual standby:
Amíg nem dumálsz egyiken sem, mindkettő a hálón. Amint dumálsz, a másik lemegy a hálóról.

(#61194) Kopi_52


Kopi_52
csendes tag

Sziasztok! Segítséget kérnék hozzáértőktől.
ALPS 5i dualsimes CPU:MT6577, felbontás 480x854, hátsó cam: 8Mpx, front cam: 1.9 Mpx, OS: Android 4.0.4, magyar nyelv nincs
Müxik rajta többé kevésbé minden... néha bontja a vonalat, de másodikra jó..
Szeretnék rá egy frissebb ROM-ot, OS-t magyar nyelvvel...

Én nemigen találtam goog-on semmit...

Tud valaki segíteni? PLS

Üdv

[ Szerkesztve ]

ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ Tévedni emberi dolog, de ha igazán el akarsz rontani valamit, számítógépre van szükséged.(Paul Ehrlich)

(#61195) Gino20


Gino20
őstag

Világos. Ebben az esetben nincs is szükségem az active-ra.

Köszönöm a válaszokat :R

(#61196) szirup válasza preczol (#61119) üzenetére


szirup
csendes tag

Szia! Én január 17-én rendeltem tőlük, és nekem sem jött semmi visszaigazolás. Írtam nekik, azt válaszolták, hogy biztosan nem voltam bejelentkezve rendeléskor, ezért nem kaptam emailt be voltam), aztán jan. 26-án jött egy TN, és hogy feladták. Ehhez képest kb. 1 hét volt még, mire megjelent a rendszerben a csomag, febr. 4-én lett Célországba elküldve státuszú. Szerintem légy türelemmel, és ha 1 héten belül nem történik semmi, írj nekik.

(#61197) Zeki válasza Kopi_52 (#61194) üzenetére


Zeki
nagyúr

Android magyarítás:
http://logout.hu/tema/re_hungobungo_android_magyaritas_jbart_segitsegev/hsz_1-50.html

Romot meg a needrom-com-on találhatsz.

Esetleg érdemes nyomoznod, hogy a telód melyik másik teló klónja lehet. Annak hátha megvan a romja a needromon. Vagy orosz fórumokat túrni, ők is megvesznek mindent, ami telefonnak látszik.

(#61198) mayácska válasza aytukabozs (#61182) üzenetére


mayácska
csendes tag

Szia.

Új a telefon, az eladónak még nem írtam mert még próbálkozok vele, hogy hátha sikerül megcsinálni.

Köszi a videót, de nem olyan egyszerű mint ahogy a srác csinálja, vagy csak én nem értek hozzá de kb. 2 órát elvoltam vele :)

(#61199) Kopi_52 válasza Zeki (#61197) üzenetére


Kopi_52
csendes tag

Köszi, de ma már több órát túrtam a keresőben,.. a needromon is... mintha ez a tipus nem is létezne... ez egy Iphone 5 klón... több ilyen is létezik, de így hogy Alps 5I nem... ezért kértem a segítséget, hátha valaki találkozott már vele, vagy tud hozzá valami konkrétumot.

[ Szerkesztve ]

ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ Tévedni emberi dolog, de ha igazán el akarsz rontani valamit, számítógépre van szükséged.(Paul Ehrlich)

(#61200) RVR400 válasza Kopi_52 (#61199) üzenetére


RVR400
veterán

Flying 5I lenne a teló?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.