Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61901) Cifu válasza RBJ (#61898) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mit értesz strapafon alatt? Elég az IP56, vagy a valódi strapafon (ruggerized)?

Utóbbiaknál van pár, mint a ZGPAX S9, Enjoy S09, utóbbi feltehetően egy rebranded Evolveo StrongPhone Q4
.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61902) Joeker67 válasza 485 (#61896) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Elviekben ez egy Star telefon, annyira nem lehet rossz. Volt itthon kettő is,
igaz azok még a kétmagosok voltak, nem volt velük semmi gondom, remélem
a w450-el ellentétben ezek összeszerelésénél már odafigyeltek és a w450
fórumon azt olvastam, hogy a későbbi összeszerelésű készülékekkel már ott is
kevesebb a gond.

(#61903) aytukabozs válasza RBJ (#61898) üzenetére


aytukabozs
addikt

a660 van még de fehérholló, s750 van, kishaier, nagyhaier meg a feljebb emlitett kevésbé ismert és/vagy noname cuccok..

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#61904) 485 válasza Joeker67 (#61902) üzenetére


485
aktív tag

Ha megkapod és rendben van a gép, rendelek én is egyet. 100 körül kellene egy tartalék telefon a 82es procival, de ennyiért 4,5-5 collosak vannak csak.

(#61905) fotozok.hu


fotozok.hu
csendes tag

Sanyesz, te hogy tudtad párosítani az autós kihangosítóhoz a T100s-t? Nekem nem kínálja fel a gyári kódot, hanem egyből írja, hogy nem jó, amit megadtam :)

(#61906) Buccer válasza fotozok.hu (#61905) üzenetére


Buccer
tag

Nálam dettó és addig buzeráltam a kihangosítót, hogy már azzal sem működik, amivel eddig használtam

Pécs City

(#61907) sfbukfenc válasza dehogyisnem (#61880) üzenetére


sfbukfenc
tag

Érdekes, hogy nem találtál neki való fórumot.
Akkor ez mi?

[link]

Ez is Prohardver fórum, Mobilarena-t nem szoktad olvasni?

Az első hozzászólásodban jelzett hibákból itt nem nagyon találtam, egyedül talán a gyenge kamerát.

"Hogy miért nem választottam jobban támogatott (fórumokban kitárgyalt) készüléket?"
Azt hiszem, ennél támogatottabb készülék nem nagyon lesz nálunk, erre két név is garancia a fent linkelt fórumban.
Már én is gondolkodom ezen a telón, csak nem tudom, az 5,5" nem lenne-e túl nagy nekem. Jó lenne egyet élőben megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#61908) terrorbarany


terrorbarany
csendes tag

Sziasztok ,
már irtam ide de sok segitséget nem kaptam, Valki akinek van egy Noe 3 clonja ha egy backup filet tudna küldeni a rendszeről vagy bármi segitséget tudna adni azügyben hogy nem kapcsolbe a telefon és csak recovery jön be , nem tudom mit kezdjek vele és biztos vagyok benne h meglehet csináálni

Norbert

(#61909) Joeker67 válasza terrorbarany (#61908) üzenetére


Joeker67
aktív tag

A segítséghez kicsit konkrétabb megjelölés(típus, gyártó) kellene szerintem,
mert a Note3 klón megjelölés elég tág. Szerintem minimum 5-6 féle is van belőle, ha nem több!

[ Szerkesztve ]

(#61910) Cifu válasza terrorbarany (#61908) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nehéz kihámozni, pontosan mit is akarsz. Ha esetleg a Neo 003-ról van szó, akkor: NEO 003 @ needrom

Az érdekes kijelentés, hogy nem tudod, mit kezdj vele, de abban biztos vagy, hogy me lehet csinálni. :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61911) sfbukfenc válasza Joeker67 (#61902) üzenetére


sfbukfenc
tag

Nem kell izgulni.
Nálam volt egy nagyon rövid ideig egy W450, még a legelső szériából. Egyetlen hibája volt csak, a GPS.
Ezenkívül semmi baj nem volt vele, szerintem nagyon jó kis teló volt az áráért.

[ Szerkesztve ]

(#61912) pitrikzoli válasza sfbukfenc (#61907) üzenetére


pitrikzoli
csendes tag

Mert amikor én érdeklődtem ,még nem volt a teszt,Ő meg nekem válaszolt. :))

(#61913) NorbertoEco


NorbertoEco
tag

Sziasztok!

Nos az a helyet, hogy szeretnék beruházni én is egy Kínai telefonra. Jelenleg egy olcsó kategóriásat szeretnék (kb 20-25e) és majd amikor több pénzem lesz akkor egy másikat. A második jelöltem meg van ami nem más mint egy Lenovo P780-as készülék lesz, de ez a jövő zenéje.
Abban kérném a segítségeteket, hogy megtaláljuk az igényeimnek megfelelő vagy közel azonos telefont.
Amit szeretnék, hogy legyen a telefonban:
- 4,5 - 5 inch kijelző
- min 2 magos processzor
- min 512 RAM
- Wifi
- dual SIM
- Kamera (minél jobb képminőséggel)
- LED "vaku"
- Magyar menü
- (ha lehet akkor ne kelljen naponta tölteni)
Nagyjából ezek az "elvárásaim". Én nem szoktam játszani a telefonon, ha mégis akkor nagyon primitív játékok jönnek szóba amivel elmegy az idő, de inkább filmet néznék rajta meg NET-eznék és persze telefonálnék, de ezt nem kell hozzátennem szerintem :) . Dual SIM pedig a céges illetve magán kártyák miatt kellene.
Böngészgettem már a NET-en és a HTM M3 -as telefonra bukkantam rá. Ezzel viszont az van hogy nem nagyon találtam teszteket róla, de ígéretesnek tűnik.
2 olyan helyen találtam meg ahol kedvező áron kínálták, de egész mást kínál a két oldal a készülékekre:
1. "merimobiles" oldal: itt Ennél az oldalnál plusz pénzért root-olják és egyék kiegészítőket is adnak hozzá pl +aksit

2. "pandawill" oldal: http://www.pandawill.com/m3-smartphone-mtk6572w-dual-core-android-42-50-inch-3g-gps-black-p84546.html nem lehet pénzért root-olni viszont alapból 2 aksit adnak hozzá és fel van tüntetve a nyelvek között a magyar.

a kijelzőhöz TFT van feltüntetve ez milyen mértékben jelent hátrányt?

Ha esetleg tudnátok segíteni akkor azt megköszönném. Ha esetleg van egy egészen más telefon az elvárásaimnak (ár/tudás) közel azonos feltételekkel akkor várom a javaslataitokat.

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#61914) terrorbarany válasza Joeker67 (#61909) üzenetére


terrorbarany
csendes tag

hát ha ez segít aksi alá ez van irva GT- N 9006

Norbert

(#61915) Cifu válasza NorbertoEco (#61913) üzenetére


Cifu
nagyúr

Háááttt....

-A HTM H3 esetében van pár apróbb gond, például hogy csak 2 MP-s kamera van benne (az 5MP interpolálás utáni érték, tehát egyszerűen felskálázza a képet nagyobb felbontásra, de ettől jobb minősége nem lesz), és nem támogatja a 900Mhz-es 3G-t (talán a Vodafone használ 900Mhz-et itthon erre, de ha tévedek javítson ki valaki). De ez a legtöbb ilyen árú konkurensre is igaz.
-Ilyen árkategóriában, ilyen kijelzőméretnél szinte csak TFT kijelzőt találsz. Ez a képminőségben és a betekintési szögben negatívum.

-Ilyen árért csodát ne várj, én mondjuk inkább megnézném a Cubot P9-est, de annál meg nincs magyar nyelvű menü...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61916) Cifu válasza terrorbarany (#61914) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezek alapján én HDC Galaxy Note 3 N9006-ra tippelnék, de ez még mindig nem elég, ugyanis van belőle szimpla és dual SIM-es verzió, sőt, 1GB és 2GB rammal szerelt változatok is, és a jelek szerint nem kompatibilisek ezek ROM-jai egymással. Azért nem ártana tudnod, mégis milyen telefonod van, mert egy rossz ROM-al szélsőséges esetben téglává varázsolhatod a telefont.

Itt találsz HDC telefonokhoz ROM-okat. De alaposan nézd meg, hogy a te telefonodhoz való ROM-ot tölts le.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61917) Cifu válasza Cifu (#61916) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sajnos kifutottam a szerkesztési időből. Úgy tűnik, hogy az N9006-osból mégis csak egy változat van, 1 SIM, 1GB RAM és 4GB belső háttértárral. Szóval talán ez lesz a neked való ROM.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61918) NorbertoEco válasza Cifu (#61915) üzenetére


NorbertoEco
tag

Látom te azért jobban értesz ezekhez.... mint pl én :)
Szóval akkor csak 2MP mondjuk várható volt az ára miatt, de üsse kavics ez még nem a világ vége, mert úgy is csak ideiglenes telefon lenne. a 3G pedig nem tudom, hogy engem érint-e mert javarészt Wifi-vel lenne rajta net használva. Ezekat a nem épp apróságokat leszámítva szerinted tűrhető telefon? Vagy ha már ennyire értesz hozzá nem mondanál egy olyan telefont ami jó lehet? A kijelző mérete most mellékes mert max ránagyítok.

A Lenovo P780-ról mi a véleményed?

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#61919) Joe63 válasza CoolBoy323 (#61892) üzenetére


Joe63
tag

X9s nem volt náluk. A legkisebb fiamnak bőven jó.

• Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik.

(#61920) Cifu válasza NorbertoEco (#61918) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nézd, egy 25e Ft-s telefontól csodát elvárni nem lehet. Be kell látni, hogy valahol 150 US$ körül kezdődnek a komolyabb használatra való telefonok. Ez nem azt jelenti, hogy ezek az ultra olcsó telefonok semmire sem jók, csak tisztában kell lenni a korlátaikkal. Az általad leírtaknál én mondjuk az 512 MB RAM-ot tartom még kritikusnak, mert ennyi memóriával a böngészés az én Defy-men (Android 4.1.2-esen alapuló ROM-al és Opera Mini-vel) korántsem annyira zökkenőmentes, amennyire én azt szeretném - igaz az csak 1 magos SOC, de érzésem szerint itt a RAM is erősen korlátozó tényező. Sajnos személyes tapasztalatom nincs a két magos MTK procik + 512 MB RAM kombóval való netezés kapcsán, így nem biztos, hogy e téren én vagyok a legjobb információforrás.

Persze hogy TE együtt tudsz-e élni ezekkel a korlátokkal, azt én sajnos nem tudom megítélni. :DDD

A Lenovo P780-ról van Logout bemutató, van saját topicja itt. Innen kezdve információáradat van. Én is majdnem ilyet vettem, mert a 4000 mAh-s aksi roppant vonzó, illetve amit olvastam róla, az nagyon szimpatikus. Ehhez képest a ZP998 mellett döntöttem, igazából észérvekkel nehezen alátámasztható dolgok miatt (5,5"-os, FHD kijelző, 8 mag, 2GB RAM), miközben mindössze 2400 mAh-s aksija van. Az ember ritkán vesz kőkemény logika és nyers adathalmaz-elemzés alapján telefont. :)

Csakhogy szerintem ne most, hanem akkor kezd el a következő telefonod keresését, amikor megvan rá a pénzed. Ugyanis itt pár hónap alatt is jelentős változások vannak a piacon, jön az LTE képes új MTK SOC sorozat, szóval én azt mondom, hogy akár csak 3 hónap múlva is a P780-nál lesz sokkal jobb, szebb, vonzóbb ajánlatt is.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61921) NorbertoEco válasza Cifu (#61920) üzenetére


NorbertoEco
tag

Az eddigi infók alapján illetve amiket te is mondtál, lehet hogy megvárom én azt a pár hónapot. Ha 5-6 évet kibírtam a mostani telefonommal (sajnos szegénynek tönkre ment múlthéten a rezgője) akkor az a pár hónap már nem jelenthet gondot addigra legalább a pénzem is meglesz.
Még egyszer köszönöm az infókat!

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#61922) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Mi a különbség a ZTE V889S és M-között?

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#61923) Sanyesz. válasza fotozok.hu (#61905) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Én a szokott módon párosítottam, a szokott kódokkal. Mindkét kocsin.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#61924) EG0 válasza NorbertoEco (#61913) üzenetére


EG0
aktív tag

..én rendeltem napokban egy AMOI A862W-t. Jelenleg 105-110 dollár körül lehet megkapni, van fekete és fehér is. 4 magos, 1 GB RAM-os, IPS kijelzős. Azt írják meglévő tulajok, hogy jó minőségű, stabil, jó a GPS-e, elfogadható a kamerája. Ha nem kifejezetten játékra kell, azaz nem kell MT6582 SOC az erősebb grafikus rész miatt, akkor talán ár/érték bajnoknak tekinthető.

(#61925) Buccer


Buccer
tag

Sziasztok!
Mai hardcore igénybevételnek köszönhetően (hurrá nátha miatti ágyban fekvés) sikerült tesztelni, mit bír az akksi. Reggel fél8 körül húztam le a töltőről és most ment le 1%-ra. Délelőtt YT, böngészés, délután inkább csak böngésző, FB. Most legalább tudom, hogy ha hosszabb ideig konektor nélkül lennék akkor nem kell filmet nézni egész nap, mert estére nem leszek elérhető.

Pár dolog a készülékről. Ugye ismerős belenyúlt anno egy olyan Huawei G700 verzióba, amin nincs 3G itthon, így csak 2G üzemmódban tudom használni. Ennek napi használatban semmi hátrányát nem tapasztaltam, emailezni teljesen elegendő, ha meg 1-2 oldalt meg kell nyitni, azt meg bírom várni. Ismerős telója pl lassabban nyitja meg 3G-vel, de egy gyengébb hardverrel az oldalakat.
Az 1GB memória egyenlőre elegendő, nem szoktam kilőni semmit belőle, nem akadozik sehol semmi (normál használat mellett). Legdurvább játék is egy angry birds, nem szoktam amúgy játszani. Böngészőben is 2-3 oldal megy, úgy teszem háttérbe. Szóval ez a rész is pipa.
GPS: 2x használtam, de ma ahogy a fórumot olvastam volt szó arról kinek hogy talál jelet. Innen az ágyból a szobában (panel lakás, de elég közel az ágy az ablakhoz) kb fél perc alatt talált jelet. Csütörtökön Bp-re menet az autópályán menet közben is max 1 perc volt és akkor használtam először. Ezzel a részével is elégedett vagyok.

Amit szeretnék, egy olyan bőr tok valami finomabb anyagból, amibe bele lehet csúsztatni a telót, előbb utóbb fólia a kijelzőre. Ha valaki ad tippet, ilyesmit honnan tudnék beszerezni, megköszönném.

Ja és örök hála Cappa72-nek!

[ Szerkesztve ]

Pécs City

(#61926) Maximum1 válasza tfalcon96 (#61922) üzenetére


Maximum1
őstag

(#61927) junkpod


junkpod
nagyúr

Mit javasolnátok ha a zopo c2 kinézete tetszik életem párjának de azt már nem kapni. Nem kell akkpra tudás de 4,5 incs minimum jó lenne.

Box's don't touch!

(#61928) Zeki válasza junkpod (#61885) üzenetére


Zeki
nagyúr

Külföldi rendelések, postázás topik. Nincs megúszás, a szingapúri meg SZAR. Kerülni kell. Minden csomagot átvilágítanak, emiatt kurvalassú, és nem ismerik a FIFO-t.

(#61929) Zeki válasza NorbertoEco (#61913) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mint a kínai telefonos topikban írtam, ne szopasd magad. Lenovo, ZTE. Megbízhatóbbak, vannak hozzájuk romok, és van felhasználótáboruk. Ha egy noname teló túl jónak tűnik, akkor vagy gagyi az összerakás vagy gagyi a szoftver, és anyázás a vége.

(#61930) hamti2 válasza tfalcon96 (#61922) üzenetére


hamti2
csendes tag

Hali

Az "S" 3 Mp kamerával rendelkezik és bal oldalra van eltolva .
Az "M" 5 MP kamerája középen van .
Aksi ,proci ,tárhely ua.
Az "M" úgy tudom 4.0.4 droiddal jön ,az "S" 4.1-el.
Az "S"-ről tudok esetleg bővebb infót ,nekem ilyen van .

Hopp ,cappa72 megelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

(#61931) Cifu válasza junkpod (#61927) üzenetére


Cifu
nagyúr

Zopo C3? :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61932) Maximum1 válasza hamti2 (#61930) üzenetére


Maximum1
őstag

Cappa72?, nem én? :F

[ Szerkesztve ]

(#61933) Cifu válasza Maximum1 (#61932) üzenetére


Cifu
nagyúr

Annyira hasonlítotok egymásra... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61934) hamti2 válasza Maximum1 (#61932) üzenetére


hamti2
csendes tag

Jaja :DD
Bocs

(#61935) Gercsa


Gercsa
senior tag

Láttam most a Tmall-on, hogy ZTE 889m csak valami 66 dodó.

(Tudom vannak ott plusz költségek, de most 5% kedvezmény is)

Tudtok ennél jobb ajánlatot most a 80 dolcsi alatti szegmensben esetleg?
Netán van valami gáz ezzel a telóval, hogy ennyire lement az ára?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#61936) tfalcon96 válasza hamti2 (#61930) üzenetére


tfalcon96
aktív tag

Melyiket ajánlanátok?

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#61937) dhgm


dhgm
tag

G2F IME

http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-Jiayu-G2F-Phone-GSM-WCDMA-Qual-Core-4-3inch-1280-720-MT6582-Quad-Core/1551428180.html

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#61938) hamti2 válasza tfalcon96 (#61936) üzenetére


hamti2
csendes tag

Az "S" -nek a kamerája gyengébb ,mint az "M"-é.
Bár az 5 Mp sem acélos manapság .
A többi funkció nekem elég. /Még a GPS is 30 mp belül lát 6-7 holdat/
Erősebb használatnál kb 1,5-2 napot bír ,de volt már 3,5 is .
Most egyébként 60 dodó-ért láttam...
http://www.aliexpress.com/item/Original-ZTE-V889S-4Inch-800x540-MTK6577-Dual-Core-4GB-ROM-3-2MP-Camera-Support-Wifi-GPS/1599513435.html?s=p

[ Szerkesztve ]

(#61939) sfbukfenc válasza dhgm (#61937) üzenetére


sfbukfenc
tag

76.9% Positive feedback :(

(#61940) CoolBoy323 válasza dhgm (#61937) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Kamu lesz az...

(#61941) nbukta77


nbukta77
addikt

Atab5 quad van itt valakinek? Az atab forum nagyon halott. Erdekelne, hogy van e ra valami rom. Mas neven A999m vagy I50

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#61942) junkpod válasza Cifu (#61931) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez 70eft... Akkor mar a 980+ csak 60eft, de mondom nem kell eros hw, fontosabb a kinézet:)

Box's don't touch!

(#61943) b0bcat válasza Cifu (#61920) üzenetére


b0bcat
addikt

"Sajnos személyes tapasztalatom nincs a két magos MTK procik + 512 MB RAM kombóval való netezés kapcsán..."

Nekem van. ;) Féltucatnyi ilyen készüléket próbáltam már (volt közülük, amit huzamosabb ideig is használtam), 4.0, 4.1 és 4.2 Androiddal is, és semmi bajom nem volt a böngészéssel. :N Annyit tudok még elmondani, hogy az MT6572 érezhetően gyorsabb az MT6577-nél, ill. a 4.2-es Droid érezhetően gyorsabb a korábbi 4-eseknél.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#61944) Evita85 válasza dhgm (#61937) üzenetére


Evita85
tag

Miért várjátok ennyire ezt a készüléket? Ahogy néztem semmi extra nincs benne? Vagy igen? :)

(#61945) bb71 válasza Evita85 (#61944) üzenetére


bb71
őstag

Mert a tudásához képest a 82USD ár bakfitty - kínában...

(#61946) CoolBoy323 válasza Evita85 (#61944) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Mert az egyetlen 4"os 4 magos telefon lesz. Raadasul IPS, GG2, normalis akksi.

Szoval tokeletes azoknak, akik utaljak a tepsiket!

(#61947) Maximum1 válasza CoolBoy323 (#61946) üzenetére


Maximum1
őstag

4,3" ;)

(#61948) CoolBoy323 válasza Maximum1 (#61947) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De 4"-os hazban... Szoval fiziki merete 4"-nyi, ergo pici, azaz tokeletes :))

Mar csak strapasag kellene...

(#61949) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Három telefon között vacilálok:
ZTE V889S
ZTE V889M
Haier w718

A legfontosabb a stabilitás és az élettartam lenne, vagyis minél kisebb esély a meghibásodásra. Mennyivel jobb az MTK 6572, mint a 6577?

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#61950) nbukta77


nbukta77
addikt

Hongmi 1s hamarosan. Snapdragon 400+ adreno 305 plusz kicsi finomitasok. A kinezet es haz ugyan az. :) Nyero lehet.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.