Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61251) blaca83 válasza myk74 (#61244) üzenetére


blaca83
őstag

A fehér tényleg jobb! :B

Ezzel az a baj, hogy nem igazi fekete, hanem inkább szürkés így a kép alapján. Ha sötétebb árnyalatú "rendes fekete" lenne akkor mutatósabbra sikerült volna szerintem is. ;)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#61252) Áfogat válasza azozo (#61202) üzenetére


Áfogat
csendes tag

Szia!

Köszönöm, de ez tényleg nem lesz befutó.
Nézegettem már a XIAOMI-kat is, de ott sem volt igazán megfelelő telefon. Talán idővel eljön megint a miniatürizálás divatja.

(#61253) bunkomen


bunkomen
tag

Sziasztok!

Van egy IHTC ONE telóm. Titaniummal kitöröltem belőle a gyári weather alkalmazást és egy idegesítő 3d-s weather widgetet. Na ezután a telefon újraindult és ahogy betölt megint újraindul és ezt egy végtelen körforgásban műveli.

Bootloaderbe bebootoltattam és a kínai sorok között kilógott egy "e MMC" sor.
Rámentem, a telefon formázta magát és működik is egészen addig amíg le nem zárom a kijelzőt. Ahogy feloldom a kijelzőt a telefon újraindul és folytatja az újraindulgatást. A két kitörölt app még a formázás után se került vissza.

Hogyan tudnám megjavítani? Előre is köszönök, bármiféle segítséget. Már napok óta keresgélek és semmi.

Üdv

(#61254) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Azt nem tudja valaki, hogy mitől lehet ha csinálok egy névjegy widgetet az asztalra akkor eddig az illető fényképe volt ott most is ott van de valami fehér ablak elfedi. Nagyon halványan látszik alatta, hogy ott a fénykép is.
Találkozott már valaki ezzel?

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#61255) Sanyesz. válasza bunkomen (#61253) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nagy valószínűséggel Te a ROM-ba eleve integrált két alkalmazást töröltél, ami a rendszer "része" volt. Törlést követően persze a rendszer "nem találja" ezeket, feltételezhetően emiatt került bootloop-ba.
Próbáld meg visszatenni az eredeti ROM-ot, esetleg egy másik ROM-ot, ami erre a készülékre való. Ha sikerül, akkor ne töröld, hanem fagyaszd a két alkalmazást. Attól, hogy nem használod, még nem kell azonnal letakarítani. ;)

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#61256) dptrsk válasza Áfogat (#61252) üzenetére


dptrsk
addikt

Sziasztok!

Max. 30ezerért keresek telefont, ilyen kategóriában dualSIMeseket(csak 1 SIMmel használnám) találok, amik jobbnak bizonyulnak.

Ezeket találtam, ezek közül melyiket ajánljátok?
Esetleg van más bestbuy, amit ajánlotok?

Qilive Q.4812
Navon Mizu M400
Beex M1G
Alcatel M'Pop

Minden tanácsot szívesen fogadok.

[ Szerkesztve ]

(#61257) Zeki válasza Sanyesz. (#61255) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egy csomó telót a user error tesz tönkre.
Amit nem lehet simán uninstallálni, azt minek valami segédprogival legyilkolni? Aztán jön a jajj, mit tettem?

(#61258) bunkomen válasza Sanyesz. (#61255) üzenetére


bunkomen
tag

Töröltem már vele más kínai irritáló app-ot is, nem gondoltam hogy baja lesz. Szépen elszúrtam.
Eredeti ROM-ot és ehhez a készülékhez készült ROM-ot sehol se találok. Sőt a root törlődött a formázással együtt, és ha újrarootolom akkor ugye újraindul ami miatt kezdődik az újraindulgatás. Esetleg nem lehet valahogy visszatelepíteni azt a két app-ot? Vagy valami más megoldás?

Ha más nincs, nem tudtok valamilyen szervizt vagy valakit akit meg lehetne bízni a rendberakással? Itt Dunaújvárosban esélytelenek a szervizek, egy képernyővédő fóliát nem bíznék rájuk.

[ Szerkesztve ]

Üdv

(#61259) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok!

A www.chinapadmall.com boltot ismeri valaki, esetleg hallottatok valamit róluk?

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#61260) janaman01 válasza bunkomen (#61258) üzenetére


janaman01
addikt

Egy megoldás még, akitől vetted ( gondolom kinai) itsz neki hogy a romot kuldje el...én kaptam már igy romot ....hátha..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#61261) KurtCobain válasza bunkomen (#61253) üzenetére


KurtCobain
őstag

A 3D weather progit én is töröltem anno a telómról, :) nálam is csúnya bootloop lett a dologból. Aztán visszapattintottam szépen a CWM mentésem és haladt tovább az élet mintha mi sem történt volna.
Nem hiába mondom/mondjuk hogy mentés, mentés, mentés.
Bármilyen rendszer szintű módosítás előtt menteni kell! Legyen az egy system app törlése, vagy akár xposed framework telepítése.
Tanulópénz megvolt.
Lehetőségek:
- ha volt bárminemű mentésed, azt visszarakni
- rávaló ROM keresése
- a 3D weather.apk megszerzése, adb-n, update.zip-ként felrakása recovery-ből

Mmm'kay?

(#61262) Sanyesz. válasza bunkomen (#61258) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nagy hiba volt, hogy NEM készítettél rendszermentést (CWM, TWRP Nem tudom ezek elérhetők-e erre a típusra). Enélkül nem szabad a rendszerbe nyúlni. :(
Formázni hogyan sikerült? Mivel? :F
A rendberakás nem szerviz kérdése, főleg nem ilyen kínai készülékkel. Jó eséllyel semmit nem tudnak tenni vele. Mindenképpen kellene egy ROM-ot szerezned. Nézz körül itt vagy ezen a fórumon.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#61263) Zeki válasza ZeUS2140 (#61259) üzenetére


Zeki
nagyúr

Beírtam a nevét a fenti Keresésbe, és a találatok szerint okés a bolt.

(#61264) iMaverick válasza Sanyesz. (#61255) üzenetére


iMaverick
addikt

Szerintem a Titanium valami mást is letörölhetett az app-on kívül, mert én rendszeresen leírtom azt a sok sz@rt, amit az alap rom tartalmaz és sosem volt ilyen problémám! (bootlop)

Felrakom az ES File Explorer-t, root jogot adok neki és a system/app mappából egyszerűen kitörlöm őket. (Vagy kényelmesebbeknek ott a CWM-es kínai szoft eltávolító.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#61265) FatalEror


FatalEror
addikt

Sziasztok!
Lenovo K900-t,mennyiért lehet beszerezni mostanság,mindennel együtt?
Mit tudnak ezek az Atom cuccok?Megállják a helyüket a "nagyok" mellett is?
Illetve hivatalos "lenovo shopból" nem lehet beszerezni,a garancia miatt?

:R

HardCore is my LifeStyle

(#61266) Zeki válasza FatalEror (#61265) üzenetére


Zeki
nagyúr

Több tucat webshop van.
A pandawillen 335 USD

Valóban gyártói hivatalos webshop, ami telót is forgalmaz, szerintem nincs az EU-ban.
Nálunk meg pláne nincs.

(#61267) sbe561


sbe561
tag

Áfa visszaigénylésre van mód, ha már kiszabják rá? Persze cégként vásárolnám.

(#61268) FatalEror válasza Zeki (#61266) üzenetére


FatalEror
addikt

De ugye ennél az árnál "megszívhatom" a vámot is.Illetve akkor most a garancia Lenovo-hoz szól,vagy Pandához?Mert azért érdekelne csak a "lenovo shop-os" rendelés,hogy bármi baj van a telefonnal a lenovo-hoz kerüljön.Vagy Panda amúgy is oda küldené vissza?

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#61269) bunkomen válasza Sanyesz. (#61262) üzenetére


bunkomen
tag

Formázni úgy sikerült hogy bekapcs+hangerő le. És full kínai az egész menü. De egy menüpontba ott van hogy e MMC. Gondoltam rámegyek. Leformázta.
Ebből a kínai menüből nem lehet valahogy angolt varázsolni? Valamivel okosabbnak érezném magam.

Üdv

(#61270) Zeki válasza FatalEror (#61268) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na.. a Lenovo a mobiltelefonjaival még nem lépett ki a világ színpadára hivatalosan.
Mindenhol csak tablet meg laptop van hivatalosan.
Hogy most a kínai webshop maga javítja, vagy a Lenovo kínai részlegébe küldi vissza, passz.
Kérdezd meg a webshopokat.

A 27% Áfa mindenképp rámegy.

[ Szerkesztve ]

(#61271) tiko76 válasza bunkomen (#61269) üzenetére


tiko76
aktív tag

Na az volt nagy hiba.

(#61272) ZeUS2140 válasza Zeki (#61263) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

én is ránéztem a keresőre, csak gondoltam ha van valakinek valami friss infója biztos megosztja. De köszi azért!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#61273) Zeki válasza ZeUS2140 (#61272) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#61274) fotosjani válasza bunkomen (#61269) üzenetére


fotosjani
aktív tag

"Gondoltam rámegyek. Leformázta." Te egy bátor ember vagy :Y

(#61275) preczol válasza szirup (#61234) üzenetére


preczol
csendes tag

Pedig reménykedtem, hogy hamarosan megjön. Mikor megrendeltem 15-25 napot írtak, mondjuk gyanús is volt. Akkor március vége lesz nekem. Sajnos.

(#61276) dptrsk válasza dptrsk (#61256) üzenetére


dptrsk
addikt

Erre van valakinek javaslata?

(#61277) tihibaby válasza dptrsk (#61276) üzenetére


tihibaby
senior tag

Beex M1G már járt a kezem között,korrekt kis telefon,átlagos használatra megteszi.

(#61278) pach-adams


pach-adams
tag

Üdv mindenkinek!
Segítségért fordulok hozzátok!
Lenne egy Feiteng/HTM H9500 S4 névre hallgató kínai csodám.
MTK 6589, 1gb ram, HD IPS kijelző, 8gb belső tárhely stb...
Raktam rá CWM Recovery-t és szeretnék tenni rá egy másik ROM-ot.
Az a bajom, hogy a EZEK közzül is bármelyiket próbálom akkor a boot után a képernyő fekete majd halvány fehér csíkok jelennek meg, mint ha a telefon vagy a kijelző hibás lenne és nem tölt be a rendszer.
Nos... Recovery-ben csináltam egy teljes "gyári" szoftverről mentést, és a mentésből advenced restor-al a boot.img-ét feltettem a módosított ROM-hoz, így betölt a rendszer.
Viszont csak néha néha villan fel a kép, pl: ha másik oldalra lép, felvillan majd fekete képernyőt ad.
Fejlesztői lehetőségeknél ha bepipálon a "Képernyőfrissítések megjelenítését" akkor úgy ahogy lehet használni a ROM-ot, de villog össze vissza a kép.
Valaki tud nekem erre megoldást?

[ Szerkesztve ]

Porból lettél, s majdan porrá leszel :R

(#61279) CoolBoy323 válasza pach-adams (#61278) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

hasonló hiba volt nálam is, én nem jöttem rá a megoldásra...

nekem gyakorlatilag használni sem lehetett a romot :F

valószínűleg más driverek kellenének a romba

(#61280) Komplikato


Komplikato
veterán

Nézegettem Antelife oldalon kismillió telefont és lenne egy kérdésem. létezik, hogy az összes telefonban, proci/chipset függetlenül csak b/g wifi van? :F
Valamiért rémlik máshonnan az N, nem beszélve pár AC képesről.
Valamint miért olyan ritka az NFC-s telefon kínai gyártóktól?

Létezik olyan kínai telefon, ami hasonló a ZTE Nubia Mini (Z5S) készülékhez (4.7" 720p IGZO) felépítésben hasonló Snapdragon 600 van benne vagy MTK 6592 és van benne N-es Wifi meg NFC?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#61281) GuruZone válasza tihibaby (#61277) üzenetére


GuruZone
őstag

nem tudom volt-e már, Dual Core proci 20 ezerért hazánkon belülről?

Beex M1D: alternatíva, ha az ár a fontos.

Új termék, még a Beex honlapon sincs kint, a sima M1-et váltja.

Kétmagos prockó, de csak 256 MB RAM. A kijelző ugyanúgy 4" IPS.

Ár: 20.000 Ft (Metro)

Egy hétig ilyen van nálam, amíg megjön az új csodamobilom, a képernyő feletti üveget, élből elrepesztettem, szóval ne nagyon dobáld :)

A 256 MB RAM ha nem akarsz programokat telepítgetni és "multi-taskingolni" ELÉG lesz :D
Hátlapi kamera fura, elvileg 2 MPXL, de gyakorlatban csak 1 :D Előlapon VGA csücsül.
Az autófokusz kellemes meglepetés.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#61282) Zeki válasza Komplikato (#61280) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#61283) Cifu válasza Komplikato (#61280) üzenetére


Cifu
nagyúr

étezik, hogy az összes telefonban, proci/chipset függetlenül csak b/g wifi van

Attól függ, milyen telefonokat nézel. Az iNeW V3, ThL T100S, ZP998, stb típusoknak b/g/n Wifijük van.

Valamint miért olyan ritka az NFC-s telefon kínai gyártóktól?

Mert az olcsó SOC-ot gyártó MediaTek-nek csak most jöttek ki az alapból NFC-t támogató SOC-jai (MT6572, MT6582, MT6592), külön NFC csippel meg nem nagyon szórakoznak a gyártók, legalábbis az olcsóbb régióban.

Létezik olyan kínai telefon, ami hasonló a ZTE Nubia Mini (Z5S) készülékhez (4.7" 720p IGZO) felépítésben hasonló Snapdragon 600 van benne vagy MTK 6592 és van benne N-es Wifi meg NFC?

Csak MT6582, de ott van az iNeW V3. Támogatja az OTG-t, NFC-t, a wifije pedig b/g/n, az ára pedig verhetettlen (200 US$ alatt van). Drágább, de már FullHD felbontású a ThL T100S, amelynek MT6592 SOC-ja van.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61284) Komplikato válasza Zeki (#61282) üzenetére


Komplikato
veterán

Ja, köszi, közben általad linkelt oldalon is megnéztem pár telefont és kapásból egy csomónál írja az N-es Wifit, ami AnteLife szerint csak B/G. :D
Szóval utóbbi elég sok helyen copy-past módszerrel rakott be rizsát infó helyett. például a Xiaomi Hongmi-nél.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#61285) Mazsika válasza Mazsika (#61206) üzenetére


Mazsika
őstag

Hopsz nekem P700i-re kellene magyar rom!

Dáccsika

(#61286) Crytek válasza Zeki (#61282) üzenetére


Crytek
veterán

Remélem lesz valaha Snapdragon 800 Quad Core 2GB/32 -es telefon 70K-ért! :C

Next PC Upgrade: 2022

(#61287) CoolBoy323 válasza Crytek (#61286) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Persze, 3-4 ev mulva biztosan :)

5 eve nem is gondoltuk volna, h alap lesz a 4 magos telefon :)
Az 1.5 hasitott volna rajta :)) Az volt a kemeny droid :) 600mhzes proci, 300mb koruli ram... Hat igen, fejlodik a vilag ;)

(#61288) Jakuu válasza CoolBoy323 (#61287) üzenetére


Jakuu
őstag

5 evvel ezelott azt se gondoltad volna, hogy a kinaiak milyen szintre jutnak el a telefongyartasban, a sok gagyi keszulek lattan. Most meg mar kivalo minosegu telefonokat gyartanak es nem csak a luxus kategoriaban.

(#61289) pach-adams válasza CoolBoy323 (#61279) üzenetére


pach-adams
tag

Köszönöm az infót! :)

Porból lettél, s majdan porrá leszel :R

(#61290) b0bcat válasza GuruZone (#61281) üzenetére


b0bcat
addikt

Én köztudottan nem vagyok nagy-proci/RAM/PPI párti, de a 256 mega RAM-mal nekem már fenntartásaim vannak. :U Ezt arra alapozom, hogy volt egy ennyi memóriával szerelt Spreadtrum SC6820 SoC-os készülékem egy nagyon rövid ideig, és az annyira csak az alap dolgokra volt képes, hogy nem lehetett netet böngészni vele zenehallgatás mellett. :( Az igaz persze, hogy egy MTK SoC-os készülék valamennyire másként viselkedhet (az 1 gigás Spreadtrum SoC egy vicc az MTK6572-höz képest), meg nyilván az Android verzió is számít (azon a készüléken egy átmaszkírozott 2.3 futott).

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#61291) GuruZone válasza b0bcat (#61290) üzenetére


GuruZone
őstag

hát 3 progi frissítése kb 5 perc neki :D

illetve hívás után nem kapcsol be (vagyis rohadt lassan) a kijelző, és nem tudod letenni a hívást. :)

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#61292) cappa72 válasza pach-adams (#61278) üzenetére


cappa72
nagyúr

Valaki tud nekem erre megoldást?
Őszintén? Cseréld el/le egy márkásra ha tudod.

Ezen jellegű telefonoknál szerintem olyan mértékű a hardverszórás (különböző hw-ből épülnek fel az egyes gyártási tételek), hogy leginkább a saját ROM-jukkal mennek. Ha a saját romjával megy, akkor hobbiból próbálgathatod, de konkrét “javasolt” romot nem fog tudni mondani sok ember.
Nagy szerencse kell ahhoz, hogy egy másik romot feltéve továbbra is ugyanúgy, vagy jobban működjön.
Volt már rá példa, hogy szerencse segített abban, hogy működövé váljon egy ehhez hasonló i9192-es s4 mini... egy német oldalon találtam hozzá romot, és egy system és egy boot flash-el sikerült javítani egy nem működő gps-t. Az szoftverhiba volt.
Még a MDT (multiport download tool) lehet a segítségedre, ahol egy rom-ban lébő képernyőmeghajtókat kelet változtatni, ez az uboot-ot piszkálja meg (alacsony szintű driver-meghajtó). Az esetleges módosításokat egy jó boot.img-vel párosítva talán; talán, esetlegesen rendbe jöhet.
Kevés esélyt látok ilyenre.
Ez csak az én véleményem, lehe hogy más tud tényleges megoldást.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#61293) zero977


zero977
tag

Pandawill happy hour:
Ma Neken N6 Pro 8 magos 5 inches 249.99 helyett 229.99
Pénteken JIAKE V8 8 magos 6 inches 249.99 helyett 219.99

Nem tudom melyiket lenne érdemesebb megrendelni ... vagy egyiket sem?

(#61294) aytukabozs


aytukabozs
addikt

kicsit (NAGYON) off, de nem találtam specifikus topikot a kérdésemhez, egy allwinner a13 soc-cal szerelt tabletet nyúzok épp hogy gyakoroljam a haxolgatást.

a rootoláson túl vagyok, fent van egy CWM alapú recovery is, de a backup során a data mentés nem futott végig:

Ettől még ha baj van vissza tudom rakni a régi romot vagy próbáljam újra a mentést?

ha valaki segítene az off ellenére hálás lennék... :( :))

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#61295) citkar válasza zero977 (#61293) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem egyik se rossz, de körülnéznék melyiknek van nagyobb tábora és talán azt választanám.

(#61296) Viktor0610 válasza aytukabozs (#61294) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem mindenképp' próbáld újra, mert nálam akkor volt ilyen, mikor nem volt elég hely a backupra.

Nem tudom, van-e memória kártya a készülékben, próbáld meg arra elvégezni a mentést, illetve -ha nincs- legalább helyet felszabadítani.

Samsung Galaxy A54

(#61297) atv72 válasza zero977 (#61293) üzenetére


atv72
tag

Sziasztok,

nekem is tetszik a heti Happy Hour, de nem vagyok android bajnok és ma a panda chat azt mondta, hogy nem rootolt készüléket küldenek csak. El lehet valahogy sikálni a kínai appokat akkor róla?

(#61298) aytukabozs válasza Viktor0610 (#61296) üzenetére


aytukabozs
addikt

hát majdnem 1Gb-tal (978MB) futottam neki de akkor takarítok még a kártyáról köszi... :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#61299) Zeki válasza zero977 (#61293) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt kell venni, amelyiknek van a neten fóruma, meg jópár rom is van hozzá, mert mindenki mániákusan buzerálja a telefonját, aztán meg jön, hogy jajj, elbasztam, nem mükszik.

(#61300) zero977 válasza citkar (#61295) üzenetére


zero977
tag

Igazából 2 telefon maradt a kalapban, Elephone P8 és Newman K2S, ma mindenképpen megrendelem az egyiket, csak megvártam mi lesz a heti Happy Hour a Pandawill-en.
Ez a 2 teló viszont már a 250-270 dolláros szinten van, szóval nem nagyon tudok dönteni a 4 telefon között :-(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.