Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61201) Áfogat


Áfogat
csendes tag

Sziasztok!

Dual SIM-es telefont keresek, viszont nem találok az alábbi elvárásokkal:
- a legfontosabb, hogy legyen kicsi, ez alatt azt értem, hogy a szélessége max. 60 mm (egykezes működtetés nekem max. eddig kényelmes). A képernyő lezáró gomb az oldalán legyen, ne a tetején, hogy könnyen elérhető legyen.
- szép kijelző.
- jó akku, pontosabban hosszú üzemidő. Ez alatt napi 2 óra net, 3 óra telefon, folyamatos szinkron 3G-n, és bírja ki az esti töltésig.
- legyen szép, vagy legalábbis formás.
- kesztyűben is kezelhető legyen.
- elfogadható sebességgel menjen, egy deka játék nem lesz rajta, nem kell erőmű. Most van egy 512 MB/MTK 6577-es telefonom, ez a sebesség kiváló számomra.
- Max. 70 eFt, mindegy honnan, lehet kínai is.
- mindegy milyen rendszer fut rajta, felőlem lehet Symbian is.
Igazából nekem így nézne ki egy tökéletes telefon, de sajnos nem találok. Amennyiben bárkinek van hasonló jellemzőkkel bíró telefonról tudomása, kérem ne tartsa magában az infót. Ha álmot kergetek légy szíves azt is írjátok meg, előre is köszönök minden segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#61202) azozo válasza Áfogat (#61201) üzenetére


azozo
senior tag

(#61203) RVR400 válasza azozo (#61202) üzenetére


RVR400
veterán

Nem azt írta, hogy KELL erőmű, hanem azt, hogy NEM KELL erőmű. :DDD

(#61204) KurtCobain válasza azozo (#61202) üzenetére


KurtCobain
őstag

Meg az 1 simes, neki dual kell.

Mmm'kay?

(#61205) sbe561


sbe561
tag

Ha valakit esetleg érdekel. Auchan Qilive = Archos

(#61206) Mazsika


Mazsika
őstag

Sziasztok!

Lenovo P770i-hez kellene nekem valami jó magyarított rom! Tudna nekem valaki segíteni? Köszönöm előre is!

Dáccsika

(#61207) Kopi_52 válasza RVR400 (#61200) üzenetére


Kopi_52
csendes tag

Antutu szerint ALPS 5I
modell(hátfalon) 5i

Egyébként a Flying fotói szerint akár lehet az is... (???) csak az enyémben 1.9 és 8Mpx-s a kamera

[ Szerkesztve ]

ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ Tévedni emberi dolog, de ha igazán el akarsz rontani valamit, számítógépre van szükséged.(Paul Ehrlich)

(#61208) Zeki válasza Mazsika (#61206) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#61209) Sanyesz. válasza Cifu (#61178) üzenetére


Sanyesz.
őstag

THL T100s

- Szerintem teljesen korrekt a fogása és tapintása is. Én nem használom a hirtelen rózsaszín szilikon tokot, de enélkül is jó a tapintása. Inkább vettem egy beledugós tokot.
- A Bluetooth-t két autó gyári, beépített kihangosítójával próbáltam (Suzuki, Mazda). Normál módon lehet párosítani és a hívásokat intézni mindkettőnél. Mondjuk a BT Audiót nem próbáltam ki.
- Az akku nyilván a készülék paraméterei és a kapacitás (2300 mAh) miatt kevesebbet bír, de ezt tudtam előre. Kínai belpiaci viszonylatban januártól 2700 mAh-s akkuval is kapható, talán hozzá lehet férni egyszer itthon is a nagyobb akkuhoz. A Zopo 998-nek 2400 mAh-s az akkuja, de 5,5" a kijelzője. Az üzemidő ott sem lesz jobb. :)
- A GPS jó, fullHD-s teljes képernyős navival szépen működik.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#61210) azozo válasza KurtCobain (#61204) üzenetére


azozo
senior tag

Igaz.átsiklottam .... de legalább 62 mm széles :DD

(#61211) Cifu válasza Sanyesz. (#61209) üzenetére


Cifu
nagyúr

Köszönöm a tapasztalatok! :D

Ha a TD-től keddig nem jön visszaigazolás a feladásról, akkor lehet felülvizsgálom a döntésemet. :D

Amúgy igen, ha a ThL T100 a 2700mAh-s aksival elérhető lenne, nem is lenne vitás, hogy nekem is jobb választás lenne. A fene érti, miért kell ez a nagy szeparáció...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61212) jemy válasza Mazsika (#61206) üzenetére


jemy
tag

inkább ide menj:
http://logout.hu/tema/re_lenovo_p770_keszenleti_egyseg/friss.html

(#61213) beers


beers
addikt

Egész jó kis octa telefon és az akku is 2500-as!
G2F mellé ez is érdekesnek tűnik!

[ Szerkesztve ]

M&N

(#61214) BaginZe válasza beers (#61213) üzenetére


BaginZe
tag

Nincs itthon 3G....

3G: TD-SCDMA 2010-2025/1880-1920MHz

(#61215) beers válasza BaginZe (#61214) üzenetére


beers
addikt

Jogos, de szerintem lesz belőle WCDMA verzió is!

M&N

(#61216) Zeki válasza beers (#61213) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lassan már csak az nem dob össze kínában valami okostelefont/tabletet, aki nem akar.

És lassan eljutunk oda, hogy az egyéni vevő online választja ki, hogy milyen házba milyen hardver kerüljön (mi a fontos, és mit fizet meg).
Szerintem ez lesz a jövő.

(#61217) Gino20


Gino20
őstag

Sziasztok!

Nem tudom hol tegyem fel a kérdést, ezért itt is felteszem hátha tudtok segíteni.
Tegnap óta rákattantam ezekre a kínai cuccokra, mert szükségessé vált egy dual SIM-es készülék és elég jónak tűnnek.
Már annyi mindent olvastam, hogy kezdek elveszni az adat dömpingben, így a segítségeteket kérném, hogy milyen telót vegyek 50000 körüli összegből?
Maga a tárhely nem fontos (jelenlegi 4Gb-ot sem használom ki) csak a gyorsaság számít. És itt jön szóba a RAM mérete. Nem tudom, hogy elegendő-e az 1 Gb-t, mert ha megtelik, akkor gondolom belassul a teló (erről esetleg tapasztalatok?).
Cubot One Ennek ha jól tudom nagyon gyenge a kamerája viszont baromi jól néz ki (szerintem).
THL W8
THL W8s W8 és W8s alig van különbség árban. Itt PH-n van két teszt erről a telóról. Elég jónak tűnik, relatív jó kamerával.
Neken N6 Na erről nem sokat tudok. Se minőség, összeszerelés, se kamera.
Vagy egy olcsóbb változat W200

Vagy esetleg van más ötletetek ebben az ár kategóriában?
Vámot, hogy lehet megúszni? (valaki azt írta, hogy nem fizetett, valaki meg igen)

Válaszaitokat előre is köszönöm :R

(#61218) djnice válasza RVR400 (#61171) üzenetére


djnice
veterán

Az igaz hogy nem tud 3G-t, de nagyobb az akksi és nagyobb felbontású a kijelző.

(#61219) Zeki válasza Gino20 (#61217) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez miért nem jöhet nálad szóba?
Vagy ez?
Nagyon megvannak vele elégedve. Coolboy hosszabb ismertetőt is írt róla a logout blogon.
Az 1GB ram sem lassul be.

(#61220) RVR400 válasza djnice (#61218) üzenetére


RVR400
veterán

Van egy Miz Z3-am. Ennek az akksija akkora kb, mint egy Galaxy Ace, és erre van ráírva 3300 mAh. Szerinted mekkora a valószínűsége, hogy egy fizikailag feleakkora méretű akksi 2800-as?
Amúgy érdekes, mert itt írja a 3G-t.

(#61221) Gino20 válasza Zeki (#61219) üzenetére


Gino20
őstag

Szóba jöhet csak tegnap óta eddig a márkáig még nem jutottam el :)
Amit linkeltél már talán túl ,,gyenge" az általam kiszemeltekhez képest. Gondolok itt procira, memóriára, kijelző felbontásra, kamerára.
Viszont megnézem a kínálatukat.
Köszi a tippet :R

(#61222) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok. 40e forintig bezárólag keresnénk strapabíró dualsimes telefont. Mik mostanában az ajánlott tipusok? üdv

(#61223) RVR400


RVR400
veterán

Guruk!

Valaki tud végleges megoldást az INVALID IMEI megoldására? Tehát a lényeg, hogy hard reset után ne kelljen mindig visszaállítani az IMEI számot, mert most jelenleg így van a telómnál, és kicsit zavaró. Van rá valami végleges megoldás, vagy marad az MTK Tools-os visszaállítgatás a backupból?

(#61224) Zeki válasza Jim-Y (#61222) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az igazi strapabírók a rubbed phone-ok.
Az aliexpressen nézz szét.

(#61225) preczol válasza szirup (#61196) üzenetére


preczol
csendes tag

Szia! Köszi az infót. Én is így vagyok vele, hogy az ünnepük letelte után sem jeleznek vissza, akkor írok nekik. Neked már megjött a telód, vagy még vársz rá? Azért kérdem, hogy be tudjam lőni, mikor jöhet az enyém.

(#61226) atv72


atv72
tag

Sziasztok,

erősen hajlok egy Iocean x7 hd-re. De a kérdés:
- érdemes megspórolni kb. 8000 Ft-ot és venni egy minideal/aliexpress/1949deal-es esetleg rootolt, de semmi mást nem tartalmazó készüléket, ha egyáltalán nem vagyok egy root bajnok vagy ennyivel drágábban az etotalk-tól megvenni mod rommal?

(Figyelembe véve pl. hogy épp az x7 hd-re nem nagyon jöttek még ki romok.)

Köszönet minden mérleglési szempontért!

(#61227) szabmat


szabmat
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni:
Betörtem az iOcean X7 Turbo-m kijelzőjét, és a repedés alatt nem érzékel semmit az érintőpanel (a kép az üveg alatt tökéletes), bár a törés nem nagy, de a telefon használhatatlan (PIN kódot nem tudok beírni, lock screen-t nem tudom felnyitni). GSM szervízekből érthető módon elküldtek, én viszont nem tudnám megcsinálni, másikat nem akarok venni, mivel nagyon szeretem.
Van köztetek olyan aki tudna segíteni?

Köszi: szabmat

(#61228) RVR400 válasza szabmat (#61227) üzenetére


RVR400
veterán

Mivel OGS kijelző, így egyben cserés az egész. 100 dollárért van kb hozzá a cucc, ami annyit jelent, hogy 30-35e Ft körül leszel a végén a javítással.

(#61229) CoolBoy323 válasza atv72 (#61226) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

érdemes, sőt!!

ha nem vagy "root bajnok", akkor nem is fog hiányozni!!
ha meg igen, és szerencséd van, egy apk telepítéssel rootolhatod majd!

szóval én nem fizetnék egy forintot se azért a romért!!! majd lesz frissítés... még hova legyen, vadi új!!!

[ Szerkesztve ]

(#61230) atv72 válasza CoolBoy323 (#61229) üzenetére


atv72
tag

Egy ilyen telefon esetében akkor jön egy angolra átállítható alap android? Amin viszont nem lesz gapps, ugye?

(#61231) Jim-Y válasza Zeki (#61224) üzenetére


Jim-Y
veterán

Sajnos nem magamnak lesz a telefon, így a külföldről való rendelés nem játszik, csak a magyarországon (szolgáltatótól, gsm boltból, webshopból) elérhető modellek játszanak:/ Ezzel a kitétellel tudnátok ajánlani valamit? Maguktól az ALCATEL one touch 918D -t nézték ki, ha nem jön más/jobb ajánlat, akkor szerintem ezt veszik meg, ellenben már alig elérhető.

(#61232) CoolBoy323 válasza atv72 (#61230) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem feltetlen!

Azon 99% h lesz gapps, es szerintem magyar nyelv is!

(#61233) Zeki válasza Jim-Y (#61231) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az elég tré telefon.
Ha dual simes kell, ilyet vegyél.
Szerintem.

(#61234) szirup válasza preczol (#61225) üzenetére


szirup
csendes tag

Nem, még nem kaptam meg, február 4-e óta Célországba elküldve státuszú, tehát még az országba sem ért be. Mostanában a vámon is sokáig ücsörögnek a csomagok, szóval minimum 30-40 napra számíts.

(#61235) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Szerintetek melyik a legjobb dual sim-es telefon ár/érték arányban? Azaz melyiket ajánljátok leginkább, melyik a bestbuy a kategóriában? Samsung előnyben, de lehet más is.

Köszi! :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61236) Zeki válasza emiki6 (#61235) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mivel mindenkinek mások az igényei, így elég nehéz bestbuyt mondani.
Van egy rakat ugyanolyan hardveres telefon, aztán egy másik rakat másik ugyanolyan hardveres, amelyik neked bejön (tudás, külső, ár), az neked a bestbuy.

Vannak páran, akiknek most a Zopo ZP700 a bestbuy, de másnak meg más.

(#61237) EG0 válasza atv72 (#61226) üzenetére


EG0
aktív tag

Én NeedROM-on látok iOcean X7 HD-hez friss firmware-t, Google Apps included.
A PandaWill-en szerdán 148,49 USD-ért lesz.

(#61238) b0bcat válasza Zeki (#61224) üzenetére


b0bcat
addikt

Az inkább "rugged" lesz. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#61239) atv72 válasza EG0 (#61237) üzenetére


atv72
tag

Hoppá, köszi, az jó ár!
A panda happy hourban vagy azon kívül? Mert ezt a happy hourt nem tudom, meg lehet-e csípni.
Panda rootolva küld?

(#61240) emiki6 válasza Zeki (#61236) üzenetére


emiki6
veterán

Nem nekem lesz...
Igények:
- legyen viszonylag jó fényképezője (5-8 megapixeles)
- első sorban telefonálásra
- legyen jó minőségű és megbízható
- Nem kell, hogy "csúcs" hárdver legyen benne
- Legyen érintőképernyős
- kb 4(-5)"-os legyen
- Legyen androidos
- mobilnet, gps, wifi
- legyen jól látható külső fényben
- Bruttó 40-60 ezer forint között legyen

Kb. ennyit tudok most mondani. Tudom a kört nem nagyon szűkítettem le.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61241) EG0 válasza atv72 (#61239) üzenetére


EG0
aktív tag

Happy hour, és ez a második ár (az első 141.99), teát ennyiért könnyen elhozható, csak majd figyelni kell, melyik órá(k)ban. Nem hiszem, hogy rootolva küldené, azt neked kell (kell?) megoldanod.

(#61242) cappa72 válasza emiki6 (#61240) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha elolapi kamera nem kell es led villano sem, akkoe lenovo a820.
Az enyem 3/4 éve teszi a dolgat hibatlanul.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#61243) emiki6 válasza cappa72 (#61242) üzenetére


emiki6
veterán

Azért jó lenne rá vaku, hogy zseblámpaként is funkcionálhasson.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61244) myk74


myk74
senior tag

[link]
Végre van feketében!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#61245) CoolBoy323 válasza myk74 (#61244) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

hmmm... nem hittem volna, h valaha ezt fogom mondani, de nem szebb feketében :U

(#61246) RVR400 válasza CoolBoy323 (#61245) üzenetére


RVR400
veterán

+1

Így olyan tucat lett.

(#61247) myk74 válasza RVR400 (#61246) üzenetére


myk74
senior tag

Lehet egy szürke vagy kék jobb lett volna.
Vagy barna :DDD

Nincs kéz Nincs csoki!

(#61248) iMaverick válasza emiki6 (#61240) üzenetére


iMaverick
addikt

Ha kellene rá a vaku is, akkor a cappa72 által említett A820 "testvérét" tudom javasolni: Amoi N828... Gyakorlatilag ua. csak vakuval. Nálam is 3/4 éve szolgál és nincs vele probléma. Van topicja is, bár nincs valami nagy élet. (Legutolsó stabil rom: 4.2.2-es. Ennél újabbat ezekre a MediaTek-es SOC-os telókra nem is fogsz találni.)

LINK

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#61249) Sanyesz. válasza Sanyesz. (#61209) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Pótlás: Ma délután kipróbáltam a THL T100s-n a BT Audió-t. Működik az is (Mazda gyári kihangosító).

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#61250) CoolBoy323 válasza iMaverick (#61248) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Vagy a THL W100(S)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.