Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61801) steve1977 válasza Killerlaca (#61782) üzenetére


steve1977
tag

Szia! Hasonló az SPoB, a közelségérzékelőt kell simizni :) [link] A képernyő kikapcsolásához meg hasznos a screen off [link]

(#61802) EG0


EG0
aktív tag

Original Iocean X7 2GB 32GB Turbo Elite Plus fullHD 197 dollárért, ZOPO ZP980 fullHD 195 dollárért, Bambook S1 1GB RAM IPS 58 dollárért van.

[ Szerkesztve ]

(#61803) Zeki válasza EG0 (#61802) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem semmik az árak. A Bambook sem.

(#61804) Zeki válasza Zeki (#61803) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#61805) EG0 válasza Zeki (#61804) üzenetére


EG0
aktív tag

Már el is fogyott. :-)

(#61806) Zeki válasza EG0 (#61805) üzenetére


Zeki
nagyúr

Helyes. Nekem annyiért sem kellett.

(#61807) sbe561


sbe561
tag

fateless és cappa72, ti vagytok akiknek a legtöbbet adok a szavára és pont különböző véleményem vagytok... :F :)) (ami persze nem baj, csak nem lett megkönnyebbítve a helyzetem! :) )

Megvárom hungobungo árait is, és azután döntést hozok.

(#61808) sbe561


sbe561
tag

Egyébként valaki vett már telót cégként kínából?

(#61809) Elaniel


Elaniel
csendes tag

sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni megint. :)
Valakinek van tapasztalata ezzel a márkával, illetve érdemes ennyire "noname" telefont venni?
http://www.pandawill.com/ubtel-u8-smartphone-android-42-mtk6592-50-inch-2gb-16gb-3g-gesture-sensing-white-p86002.html
Előre is köszi a válaszokat :)

(#61810) Zeki válasza Elaniel (#61809) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nyugodtan hagyd ki.
Nincs felhasználó tábora, nincs rom hozzá a needrom.com-on. Semmi infó róla.
Ha bajod lesz, magad maradsz.

(#61811) b0bcat válasza dehogyisnem (#61798) üzenetére


b0bcat
addikt

Köszönjük a beszámolót! :R

Érdekes, hogy ennyire vegyesek a tapasztalataid. Több külföldi tesztet olvastam erről a készülékről, és ilyesmi hibák nem rémlenek, hogy szerepeltek volna bennük. (Talán te fogtál ki egy ilyen darabot? :U)

Mindenesetre most már sokkal kevésbé valószínű, hogy ilyet veszek a nejemnek a (szerinte) "gyengélkedő" H7100 helyett, hála neked. ;)

Még szerencse, hogy csak "gyanús" (számla nélküli) darabokat árulnak az apróhirdetések között, mert így el tudtam odáig húzni a dolgot, amíg valaki vesz egyet, és megosztja a tapasztalatait. :D

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#61812) janakbacsi


janakbacsi
őstag

jiayu g2f wcdma változatáról van már hír? vagy még mindig nem elérhető?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#61813) CoolBoy323 válasza janakbacsi (#61812) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Még mindig semmi sehol :W

(#61814) CSAVI38 válasza dehogyisnem (#61798) üzenetére


CSAVI38
tag

És kipróbáltad az összefoglalóban leírt gps fixálást. Mert ez minden négymagos mtk-nál probléma, ami viszont orvosolható

(#61815) Mizse válasza Mizse (#61602) üzenetére


Mizse
csendes tag

up

(#61816) dehogyisnem válasza Zeki (#61800) üzenetére


dehogyisnem
tag

Szervusz(tok)!

Annyira nem sötét annyira a kép. A GPS végül magára talált, pedig fele annyi holdat lát mint az S3. Az akku így este 8 felé ment csak 50% alá. Mint kiderült gyárilag rootolt a készülék, nem is értem hogyan! Adatkapcsolat 4 nap alatt 50 megát evett meg (2 gigás csomag) ennek fele véletlenül Play Store volt.
Leszedtem a fóliavédő fóliát így a touch is jobb lett, valszeg szoftveresen lehet még javítani rajta. A Bluetooth A2DP funkciója a gagyi autórádiómmal jól passzol, ki tudom választani, hogy az A2DP átvitelt, vagy a kihangosítót vegye figyelembe, jobban konfigurálható mint más droidos telefonnal. Navigációs szöveg alatt a zene elhalkul, ahogy a nagykönyvben meg vagyon írva. A kijelző fényereje félgázon is erősebb mint az S3-nak fullon. Néhány felesleges háttérfolyamat kilövésével érezhető sebesség növekedést sikerült elérni. Az antutu persze kíméletlenül megmutatja a két készülék közötti difit. Ez persze a vételárban is megmutatkozik.

Az árra visszatérve. Ahhoz a kellemetlen emberfajtához tartozom aki gombokért High-End kategóriát akar. És ez valahol jól is van. :) nálam a 60 ropi a lélektani határ egy készülék beszerzésénél. Végül 50 ropiért vettem meg ezt. Nem hiszem, hogy ennyiért kaptam volna jobbat, de nagyobbat biztosan nem. A kínai beszerzés maceráját pedig nem hiszem, hogy el tudtam volna fogadni. Így maradt a hazai beszerzés, így gari is van rá.

Összefoglalva:
Habár a hosszútávú megbízhatóságáról még nem tudok beszámolni, az a benyomásom, a készülék megéri az árát. De nem többet és nem is kevesebbet.

Beszéltem: Kérdezzetek
Tibor

(#61817) dehogyisnem válasza CSAVI38 (#61814) üzenetére


dehogyisnem
tag

Szia!

Kipróbáltam, de nem tudtam megfigyelni menet közben, hogy ettől javult-e meg vagy csak úgy magától. Még tesztelnem kell hosszabban.

Tibor

UI:
Ha valaki beleszaladna egy használható gumi tokba (nem a becsukós, ráhajtós) Talk 5H-hoz kérem jelezze.

[ Szerkesztve ]

(#61818) fateless válasza EG0 (#61785) üzenetére


fateless
veterán

Számold újra. direkt írtam, hogy minden extra költséggel és kuponnal együtt. A kupon ott virít az oldalukon, március 10-ig mindenből 5% lejön...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#61819) fateless válasza aytukabozs (#61789) üzenetére


fateless
veterán

Bocs, kicsit megkésve, mert csak nemrég értem haza.
Címszavakban
+ szokásosan gyors
+ nagyon masszív készülékház, nincs nyekergés, ropogás
+ gyors és pontos GPS
+ sok ROM (ha ez számít)
+ az 5"-hez képest is csak 71mm széles
+ nagyon jó akkuidő
szubjektív tényező, de nekem nagyon tetszik a formája
- gyenge kamera (tudom, más készüléknek sem feltétlenül jó, de azért ennél jobbak is vannak)
- gyenge felbontás (ez engem egyáltalán nem zavart, de sokakat igen)
- sok van belőle, ezért már nem olyan jól eladható

Hmm, most megint megjött a kedvem egy ilyen készülékre. Lehet meg kéne hagynom amolyan backup telefonnak...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#61820) sbe561


sbe561
tag

Nem tudjátok hogy miért nem tudok regisztrálni a tmallbox oldalán?

Itt tényleg ingyenes a DHL?

[ Szerkesztve ]

(#61821) youngboy


youngboy
senior tag

Sziasztok!

Miben tér el a Desire 601 Dual SIM a Desire 600 Dual SIM-től?
Keresem a specifikációkat a neten, de eddig amit találtam, ellentmondásosak.
Pl. abban sem vagyok biztos, hogy a 601 dual active.
Ki melyiket venné?

(#61822) Cifu válasza fateless (#61819) üzenetére


Cifu
nagyúr

sok ROM (ha ez számít)

Bocsánat a hülye kérdésért, de amikor én tanultam informatikát, akkor a ROM még a Read Only Memory rövidítése volt, itt véletlenül nem a háttértárat (memory, flash memory) jelöli?

A kínai oldalakon tele van RAM / ROM jelöléssel, és ezeket profin tudják keverni is (láttam iNeW V3 adatlapot, amely szerint 1 GB ROM / 16 GB RAM található benne... :D ).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61823) Zeki válasza sbe561 (#61820) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem ingyenes. kamu. Nem tudom miért nem tudsz regisztrálni. De mindenre van postaköltség, meg 4% paypal díj. Ez csak a termék kosárba rakása után derül ki.

(#61824) kisBözsi


kisBözsi
tag

Sziasztok!
Most tervezek valami 2 kártyást venni. Ezek a kínai telók használhatók HSDPA hálózaton? Nálunk nincs WCDMA. Vagy van? Ez nekem nagyon sötét. :F
Köszi!

(#61825) Zeki válasza kisBözsi (#61824) üzenetére


Zeki
nagyúr

Viszik a hazai 3G hálózatot. WCDMA a jó.

(#61826) fateless válasza Cifu (#61822) üzenetére


fateless
veterán

ROM-ok

Nagyon régen még én is így tanultam a fősulin, ahogy mondod (16 éve), de a változás szele...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#61827) CoolBoy323 válasza Cifu (#61822) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Az is ROM, amit Te mondasz, persze.

Amirol mi beszelunk ROM cserekor, az gyakorlatilag az OS (oprendszer) cserejehez hasonlo folyamat.

De szakmaibban pl Cappa72 biztos el tudja mondani, tolem most ennyire futotta :)

(#61828) sbe561 válasza Zeki (#61823) üzenetére


sbe561
tag

Köszi sikerült, én voltam béna. Bár nem volt minden egyértelmű...

(#61829) Cifu


Cifu
nagyúr

fateless & CoolBoy323: Azok a ROM-ok, amiről ti beszéltek az maga az OS, ami viszont a háttértárban ücsörög, oda van feltelepítve (flash-elve, bár ez már messze nem az, mint anno a flashmemoryba csináltunk).

Javítsatok ki, ha tévednék, de itt például az iNeW V3 esetében 1 GB RAM-ról és 16 GB háttértárról beszélhetünk. ROM-ja nincs.

Én erősen tippelnék, hogy a kínai oldalakon a RAM / ROM keverés az angol nyelv kifordítása, egyszerűen nem találtak frappáns elnevezést a belső tárhelyre, így ráakasztották a ROM jelölést, annak valódi jelentésétől függetlenül, oszt kész...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61830) kisBözsi válasza Zeki (#61825) üzenetére


kisBözsi
tag

Köszi! Akkor tudja a 4.2Mbit sebességet a wcdma itthon is?

(#61831) CoolBoy323 válasza Cifu (#61829) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Az nyilvan nem read only, az fura lenne :))
Amit egyszer felraksz, az ott is maradna :))

(#61832) tfalcon96 válasza Cifu (#61829) üzenetére


tfalcon96
aktív tag

Érdekes dolog, aliexpressen rákérdeztem 2 eladónál, hogy miért 260 USD a Haier w910, holott 2 hónapja 130 USD volt, egyiktől ezt a választ kaptam:

Dear friend,
Thanks for your reply,

Because the last part phone, the cost is higher than original, and we have only 1-2 in stock, because before this phone is customer place the order, but no payment, if you like it, please place the order, we will ship it soon.

And the phone price is $160.99 + shipping price is $5.79, the total price is $166.78.

If you like, please place the order soon, we will change the price for you.

Eredeti hirdetés:[link]

[ Szerkesztve ]

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#61833) Zeki válasza kisBözsi (#61830) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja.

(#61834) Cifu válasza CoolBoy323 (#61831) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezzel tisztában vagyok, csak arra próbálok rájönni, hogy mi ez a ROM elnevezés a kínai oldalakon, ennek megértéséhez kértem segítséget, hátha megvilágosodok. :)

Más szóval:

A TinyDeal-es oldalon lévő ZP998 esetében ugyebár 2 GB RAM (ez még rendben) és 16 GB ROM jelölés van. A ROM értelmezésével vagyok bajban. Az ugyanis (szerintem) egyszerűen csak a belső háttértár, és kész. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61835) kisBözsi válasza Zeki (#61833) üzenetére


kisBözsi
tag

Szuper! Már csak egy-két típus kellene, hogy mit érdemes megvenni úgy 130$ környékén. Rengeteg típus van, és már kezdek bele gabalyodni. Min 1G ram, és 4magos, 4,3"- 5"ig, jó támogatás rom terén, természetesen 2sim. :B
THX :R

(#61836) CoolBoy323 válasza Cifu (#61834) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ez nem kinai "szokas", mindenki igy hivja :)

(#61837) cappa72 válasza Cifu (#61834) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az aktuális trendnek megfelelően a ROM jelentése a belső tárhely összesített mértete.
Ezen foglal helyet a rendszerindításhoz szükséges összes fájl.
Ezen kívül az úgynevezett belső SD, amely egy FAT fájltípusra formázott ROM-szakasz, ROM-partíció.
Tehát gykorlatila ez a ROM már csak egy elnevezés, nem a klasszikus, 80-as években megismert/tanult "sima" ROM.
Ez ellen lehet ágálni, de monduk úgy hogy ez egy e2prom, amit manapság már szimplán ROM-nak mondanak, mondunk.
Tehát ha valaki ROM-ot cserél, akkor a firmware-t cseréli le, gyakorlatilag ezzel elektronikusan átprogramozza a ROM-ot.
"... valahogy így magyarázta ki Ápri"

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#61838) Cifu válasza CoolBoy323 (#61836) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én a kínai gyártókon túl másnál nem látom:

A Mobilaréna esetében: Szabadon felhasználható belső tárhely
Samsung UK: Memory
LG UK: Internal Memory / eMMC
Sony US: Internal Phone Storage
Motorola Moto G: Memory

cappa72: Magyarul ez egy szakmailag nem alátámasztott, nem hivatalos elnevezés, aki ki tudja honnan jött, és mit is akar itt egyáltalán, de mindenki ezt használja, és én vagyok a hülye, hogy ezen felakadtam. :DDD

A magyarázatot természetesen köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61839) aytukabozs válasza kisBözsi (#61835) üzenetére


aytukabozs
addikt

az errfele eléggé közkedvelt Zopo ZP700 most kuponnal pont olyan 130 körül van a tmallboxon...
(gyenge pontjai, akku(?), fotó)

egyelőre 2 rom van hozzá needromon, dehát alapból 4.2-vel jött ki (?)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#61840) kisBözsi válasza aytukabozs (#61839) üzenetére


kisBözsi
tag

Köszönöm! Igazán tetszetős készülék, szemeztem már vele. Szerintem ez jó lesz.

(#61841) cappa72 válasza Cifu (#61838) üzenetére


cappa72
nagyúr

és én vagyok a hülye, hogy ezen felakadtam
Nem , nem vagy hülye.
Nekem is kicsit rua volt ezt elfogadni.
Alapvetően amikor valaki ROM-ot cserél, akkor pontosabb volna azt mondani, hogy Frimware-t cserél, és még a kínai oldalaknál is azt írják hogy "gyári firmware frissítés".
Tehát valahol igazuk lehet, amikor azt mondráj, hogy 4GB ROM-mal árulják. Azt is írhatnák, hogy 4GB eMMC (ami a memória típusa), vagy 4GB NAND Flash, 4GB e2PROM. De egyszerűen ROM-ot írnak.

A Telenor is 4GB belső memóriát ír (Blade Supet, MT6577T). Memória pedig többféle van. Belső memórián lehet érteni az a belső tárhelyet, amelyet a felhasználó tud használni (/data partíció és/vagy belső SD tárhely). Ez legalább akkora csúsztatás(?), vagy inkább pontatlan megfogalmazás, mint a ROM. Ugyanis ebből a belső SD 2GB, a telepítendő programok számára azonban csak 500MB marad, amit szintén tárhelynek mondanak.

szerk:
A Mobilaréna esetében: Szabadon felhasználható belső tárhely
Samsung UK: Memory
LG UK: Internal Memory / eMMC
Sony US: Internal Phone Storage
Motorola Moto G: Memory

Innen is látszik, hogy kinek mi a szóhasználata ebben... Legpontosabb az LG UK. eMMC. De ez az eMMC is az, ami az összérték. Általában a júzereket meg ezen technikai elnevezés egyáltalán nem érdekli. Sokszor nincsenek is tisztában azzal, hogy a 4GB hogyan épül/osztódik fel. Majd jön a pofáraesés pl. a Sony megnevezés esetén, Internal Phone Storage... Ez most a /data partíció, ahova a user programok települnek, vagy a belső SD?

Nagyon sok megnevezés kering, és mindenki úgy adja elő, hogy az jobb színben tűnjön fel.
Ez olyan, mint a 200GB-os HDD.
1024 vagy 1000 Mega Byte-os egységekben számítva?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#61842) Cifu válasza cappa72 (#61841) üzenetére


Cifu
nagyúr

Félreértés ne essék, értem amit írsz, és belátom, hogy ha mindenki ennyire belelovalta magát az elnevezésbe, akkor ezen túl kell lendülni, csak megütötte a szemem, hogy valaki itt is így hivatkozik rá, mivel én főleg a kínai oldalakon látom csak így írva.

Hozzá kell tegyem, hogy a saját meglátásom az, hogy itt tele van szakmai szempontból hibás megnevezésekkel minden, hiszen gyakorlatilag nem firmware-ről beszélünk, hanem egy OS-ről, ami a háttértáron van, és igen, valójában nem flashelünk semmit, hiszen nem egy EPROM-ról beszélünk, plusz az a szép az egészben, hogy a megadott háttértár méreten terpeszkedik maga a rendszer, tehát pl. a Mobilaréna elnevezése is sántít ebből a szempontból (hiszen egy 16GB-s háttértárból általában csak 12-14GB-ot kapunk meg). Szóval szép kis kavarc van itt minden szempontból. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61843) svgyula válasza dehogyisnem (#61798) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Beleírták a kezelési útmutatóba, hogy milyen közel kell lenned a műholdhoz? :P 100-200méter :DDD Miért nem maradtál egy olyan típusnál aminek van fóruma és működik is? ŐK meg maradhattak volna a GPS gyártásnál :N bár ezek szerint az sem megy nekik valami jól :(

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61844) cappa72 válasza Cifu (#61842) üzenetére


cappa72
nagyúr

hogy itt tele van szakmai szempontból hibás megnevezésekkel minden
Hát bizonyos szempontból igaz...

Kicsit olyan ez, mint a köznyelvben a súly/römeg kérdés.
Legtöbben "jajj milyen súlyos egyén vagyok", és az mondják, hogy 65kg súlyú vagyok...
Nóóóóórmális?
A súly az kg*m/s/s (kilogramm szor méter per szekundumm-négyzet), vagyis N (Nyúton), a tömeg az ami g vagy kg...

Hiába magyarázom, hogy tömeget mérünk, mégis súlyról beszél majd' mindenki.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#61845) CoolBoy323 válasza dehogyisnem (#61798) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

MX Playernel allitsd at a dekodolast SW-re!

@Cappa72:
Ilyen az ujjnyomat-ujjlenyomat viszonya is, kb az emberek 5%-a hasznalja helyesen.

[ Szerkesztve ]

(#61846) Cifu


Cifu
nagyúr

Ilyen példákkal tele a világ, ha valaki szétnéz a saját érdeklődési körében: fényjelző-nyomjelző, ravasz-elsütőbillentyű, lövedék-lőszer és így tovább.

Viszont az meg szerény véleményem szerint már az igényesség szempontja, hogy legalább aki otthonosan mozog a témában, az törekedjen arra, hogy igenis írjuk / mondjuk már helyesen... Félreértés ne essék, itt nem kritikáról van szó, én sem veszem sértésnek, ha valaki kijavít, amikor valami ostobaságot sikerül leírnom, ha azt normális hangnemben, és érthetően teszi.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61847) tomcsa44


tomcsa44
tag

Üdv!

Van egy dual-simes androidos telefonom. A kérdésem az, hogy egy szolgáltatótól lehet bele tenni két simet (telenor sim + digi net)? Működni fog? Azt hallottam, hogy problémás lehet. Ezért gondoltam, hogy megkérdezem itt.

Köszönöm!

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#61848) Cpt. Flint válasza Cifu (#61846) üzenetére


Cpt. Flint
tag

ezzel csak annyi a gond, hogy a kínaiakra nincs hatásod. viszont ha ők így használják, te meg itt - szakmailag persze helyesen - tök más kifejezésekhez ragaszkodsz, akkor a laikusok baromira nem fognak megérteni.
márpedig ez a topik 90%-ban kínai telókról szól és rengeteg laikus látogatja.

(#61849) Zeki válasza tomcsa44 (#61847) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bármilyen szolgáltató simjeit viszi.

(#61850) fil válasza tomcsa44 (#61847) üzenetére


fil
őstag

Mindegy neki milyen szolgáltatótól van a két sim. Nekem is volt már két vodás benne...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.