Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62501) Evita85 válasza Upo (#62493) üzenetére


Evita85
tag

Szerintem teljesen vállalható kép. :) Akár fóliával,akár fólia nélkül...

(#62502) Lampard19 válasza Csongii (#62500) üzenetére


Lampard19
tag

Drágábban: Zopo zp990+, THL T200

Olcsóbban Elephone P6S, Jiake V8

(#62503) Upo válasza Evita85 (#62501) üzenetére


Upo
addikt

Hát nem, nézd meg 1:1 méretben. Homályos, foltos, zajos. Azok ott lent nem vizes hínárpacák hanem elvileg fűszálakból álló fűcsomók pl...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#62504) axlfsi válasza tihibaby (#62461) üzenetére


axlfsi
veterán

A terméklapon nem rémlik, hogy láttán volna a 2 évre szóló garanciát, de lehet elsiklottam felette. Valóban 2 évet adnak a lettek?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#62505) CoolBoy323 válasza Upo (#62498) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nezd meg az en kepeim, azok sem jobbak, folia ide vagy oda :)

(#62506) stmiklosi válasza Upo (#62346) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasztok!
Nem tudom úgy általában miért panaszkodnak(tok) a GPS-re, azon belül is a JIAYUra, hogy rossz, ez itt valós körülmények között készült felvétel.
Készülék JIAYUG2, 1GB-os, 6577 SOCcal.
Nem sok jobbat láttam, még "hivatásos" GPS készüléknél sem. Ott azért magasabbak lehetnek valamivel az egyes holdakhoz tartozó "térerők", mert azokban kifejezetten erre a célra optimalizált antennát használnak, nem egy "drótdarabot"...
Azért egy pici módosítás van azon a drótdarabon, de nem hiszem, hogy attól jó... Többféle kiegészítéssel kísérleteztem, de aztán igazából egyiktpé se volt egyértelműen jobb, bennehagytam az utolsót.
Amikor csak az ablakpárkányon folyt a jísérlet, akkor csak a fél eget látta, akkor volt max. 7 hold, és 4 használatban és kellett hozzá minden rásegítés nélkül (se SIM, se WIFI) először 4 perc. Pontossága akkor sose volt jobb 10m-nél.
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#62507) Sanyesz. válasza stmiklosi (#62506) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ez a csíptetős tartó? Konkrétan melyik? Én ilyesmit nézegettem, de még nem rendeltem meg.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#62508) laslie92 válasza stmiklosi (#62506) üzenetére


laslie92
senior tag

Én is megcsináltam egy ilyen módosítást hasonló eredményekkel! [link]

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#62509) Sanyesz. válasza laslie92 (#62508) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ennél kultúráltabb a THL T100s megoldása. Itt a hátlap belső felére van felragasztva az antenna és 4 érintkezővel csatlakozik a készülékhez. Jól is működik a GPS és navi.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#62510) madrac


madrac
őstag

Haier W910-et használok, de volt nálam 1-2 napra kölcsönben egy Cubot one (6589T), így leírnám ebbe a topikba is gyors tapasztalataimat, hátha valaki hasznát veszi:

- bekapcsoló gomb pöcök használata kényelmetlen
- dizájn 5-ös
- nyekergésre ennek is hajlamos a háza még új korában is
- doboz beszédhangja van, semmi mély
- gps internettel, frissen letöltött epo-val is trágya volt, nem frissítette a pozíciót, buszon teljesen halott. gps élesztő trükköket nem vetettem be. először azt hittem hogy az mtk-tól nagy meglepetésre jó lesz a gps, mert az ablakból tudott elég gyorsan pozicionálni, de utcán már elromlott...
- a rendszer legalább gyors rajta
- kijelzője pixelesebb mint a Haier-é, és pirosasabb a képe
- 1 darab piros pixel hiba képernyő közepén (focalprice beszerzés...)
- méret: cubot pár mm-el hosszabb, kb egyforma szélesek
- gyári launcher akad, novával tökéletes
- kamerája egy vicc. direkt készítettem összehasonlító fotókat a Haier-el, elég beszédes.. részletek nuku.
- menü gombok háttérvilágítása gagyi, van olyan gomb ami nem is világít, és egyébként is halvány, nem egyenletes a világításuk

(#62511) gipsztigris válasza Upo (#62493) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ezzel a módszerrel teszem fel a fóliákat. Ezidáig hiba nélkül. :)

Video

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#62512) svgyula válasza RVR400 (#62484) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A hardver valóban jobb egy kicsivel viszont átlag használat mellet naponta töltheted............ :K
Plázamacának kiváló az inew v3 :DD
Másrészt nem a gt99 kategóriája, :N hanem az cubot one kategória azt viszont nem éri el! :P

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#62513) KurtCobain válasza gipsztigris (#62511) üzenetére


KurtCobain
őstag

Én annyit még hozzátennék a videóhoz, hogy a végén nem árt a rongyot a kártya alá rakni, nehogy megkarcolja az új fóliát. :)

Mmm'kay?

(#62514) laslie92 válasza Sanyesz. (#62509) üzenetére


laslie92
senior tag

Igen de ez egy Jiayu g2 :D És itt ez az egy megoldás volt elérhető számomra

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#62515) Sanyesz. válasza laslie92 (#62514) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Világos, ez nem feléd kritika, hanem a készülék felé. Bár az én G3-s készülékem üdítő kivétel volt. Abban jó volt a GPS. :K

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#62516) Maximum1 válasza sazabi (#62441) üzenetére


Maximum1
őstag

Driver fent van?

Driver_Auto_Installer_v1.1236.00

[ Szerkesztve ]

(#62517) laslie92 válasza Sanyesz. (#62515) üzenetére


laslie92
senior tag

Őszintén megmondva azért ilyen a GPS hogy valamelyikbe jó valamelyikbe nem mert nem mindig érintkeznek a dolgok meg ki spórolják azt a kis rézdarabot belőle ami az "antenna" Lenne!

Most készülök venni egy Cubot Gt99-et az lesz az első ,hogy szét szedem mert van egy tervem,hogy lehetne igényesen jól megcsinálni ha kész lesz dokumentálom! Én úgy vagyok vele hogy garancia garancia de iylen 40K készüléknél felesleges vissza küldeni 2 hónapra kínába!

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#62518) junkpod válasza cocus007 (#62471) üzenetére


junkpod
nagyúr

ááááááááááááá
az elmúlt napokban teljesen belezavarodtam már ebbe az áfa-nemáfa, nettó-bruttó, dollár-euro-forint kavalkádba, bocs, igazad van:)

Box's don't touch!

(#62519) flegga92


flegga92
senior tag

Ma megékezetett hozzám egy Lenovo P780. Nem az enyém lesz egyik kollégámnak rendeltem. Minidealről rendeltem 219+15$ volt DHL el. Pénteken rendeltem, de csak hétfőn került a feladásra, így cakk pakk 3 nap alatt itt volt. Vám természetesen volt. Mindennel együtt 68e forintba került. Nagyon gyors a telefon, szép a képe, az akksi brutális (4000 mAh). A fém szálcsiszolt hátlap gyönyörű. Rengeteg plusz funkció van az alap romban, hasonló cuccok vannak mint az s4 ben. Ha nem lenne ilyen dög nehéz lehet lecserélném rá az S4 emet. Járt hozzá egy szilikon tok, képernyővédő plusz kunyeráltam egy EU adapter, de a földelt konnektorba nem megy bele mert szélesebb... A hozzá járó töltő viszont vicc kategória, hogy 0,5 A-es... A régi sonyericssonomhoz már 800 asat adtak, az S4hez 2A os van az akksija pedig ennek a felénél picit több.
Összességében szerintem nagyon jó telefon, bátran ajánlom. A DHL árával is meg vagyok elégedve, főleg hogy a posta lehúz 1500 al és ahogy olvasom 1-2 hónap is lehet a szállítás.

(#62520) stmiklosi válasza Sanyesz. (#62507) üzenetére


stmiklosi
tag

SzeVASZ!
Jó szemed van! Igen a csiptetős, eleget vacakoltam ilyen kétoldalt mozgó pofás, alul támasztóssal. Az enyém távoli beszerzés volt.
Mindig zavart az oldalpofák nagy magassága, volt amit mérgemben méretre (kisebbre) vágtam, de akkor se tetszett.
Ez jól fog, egy mozdulat betenni, persze vannak készülékek, hogy oda, oldalra esik valami gomb.
Talpa jól fog, volt olyanom, hogy kicsi volt, potyogós, bár nem sűrűn, persze egyszer sem kívánatos, nyilván kapkodás közben nem "vezet" az ember, úgyhogy kb. veszélyes.
Na eddig volt a képiről a dícséret.
Rezeg benne, elég nagy kilengéssel. Mint látod, itt meg van támasztva a műszerfallal, így tökéletes, azt hiszem a lehetőségeken belül így nekem optimális.
Azért a Hannspree öreg, vastag, 2400mA-ás piszok masszív 4.3-as navim és tartója viszi a pálmát, persze az nem zsebnavi. Hatalmas méretű cuppanó, masszív tartó.
Zárójelben: volt akinek feltörték az autóját, mert ott volt a szélvédőn a navitartó kerek nyoma, igaz az régen volt, amikor még ritkaságszába ment...
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#62521) cocus007 válasza junkpod (#62518) üzenetére


cocus007
tag

nyugi,igazán én se látom már át h ki mit mond

(#62522) Sanyesz. válasza stmiklosi (#62520) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Köszi! Én eddig is egy kis szivaccsal alátámasztva használtam a navit. Így tökéletes volt, nem mocorgott. De, ha már van egy 5"-os telefonom, inkább ezt tenném fel. A kínai mobilokra nem gyártanak specifikus autós tartót, kénytelenek vagyunk valami univerzális ketyerét venni. Az előző link kamu volt, igazából ez lett volna, amire gondoltam. Persze árban nem versenyezhet a kínai tartókkal, de azok meg egy hónap, mire ideérnek. :F

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#62523) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

Srácok az inew v3 nál alul az ott stereo hangszoró két szélen az a sok lyuk???

(#62524) stmiklosi válasza laslie92 (#62517) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz! (Laslienek külön!)
Igen, nálam is volt gond azzal a pici rugós érinkezővel (akkor még nem is próbáltam a GPS-t, alapvetőbb szoftver gondjaim voltak)
Konkrétan: az új készüléknek (JiayuG2 1GB, 6628-as chip) nem szólt a csengetője.. (A hangszórója máshol van). Hívtak,ugrált, rezgett, villogott... hang semmi.
2.5 éves Blademen "elfogyott " ez a csengető, vettem Ebayen másikat (900Ft?), betettem, azóta is jó, most már lassan pihenőben.
Ismervén hogyan van megoldva, szétszedtem és lám, az a két pici rugós érintkező meg volt szorulva, megmozgattam, kicsit igazgattam, arany felfekvő "szigetét" lemostam alkohollal, összeraktam, azóta tökéletes, közben persze a GPS rugóit is megmozgattam.
Aztán megoldásra került szoftveresen a halk mikrofon is (nehezen hallottak, tényleg halk volt), azóta ismét elkezdtem "belakni" a G2-met... Egyre jobban tetszik.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#62525) stmiklosi válasza Sanyesz. (#62522) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Sok apró ezt azt veszek Kínából, de tudom, türelem. Soha nem siettetem, nem vagyok türelmetlen, kivárom.
Persze olykor el-eltűnik 5-10 dollár körüli csomag (talán 2?), de a sok között ez belefér, meggyőződésem (postás ismerős is mondta, nem könyvelt) nálunk kél lába. Olykor reklamációmra kiderül, hogy volt trackingje, csak miután én nem kértem és fizettem érte, nem közölték velem, de ő tudta, hogy bejött az országba.
Amit linkeden láttam, mintha az enyém lenne. Kb. 1200-ért vehettem, nem emlékszem. Azért vettem, mert ilyet még nem láttam és kíváncsivá tett.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#62526) pinterto válasza flegga92 (#62519) üzenetére


pinterto
tag

Melyik szolgáltató kártyájával lesz használva a telefon?
Kíváncsi lennék, hogy megy-e a 3G 900 Mhz-en.

(#62527) Sanyesz. válasza stmiklosi (#62525) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Rendeltem egyet vateráról. Kipróbálom. Ha bejön, akkor barátoknak, tartaléknak majd hozatok Kínából. :)

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#62528) stmiklosi válasza laslie92 (#62514) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Kb. ekkor hagytam abba a kísérletezést.
Logikája a dolognak, hogy miért oda:
A készülék teteje felé esik az az érinkező, amelyik a készűlék testpontja. A felhelyezett belső hátlapon a készülék belseje felé esik az antenna vezeték járatának "hidegebb" fele. Ha megnézed a fóliát, ezt a hidegebb felet egészíti ki a fólia, úgy, hogy éppen érinti csak a járatot, elkerülve a járat többi részét. Hogy igazából mennyit segít? Fene tudja, de így ahogy van a készülék már jól használható.
Azért látszik, hogy 10 emeletes házak közé érve (nem a navit, hanem a tesztet használva) ha közel közel vannak mindkét oldalon zuhannak a térerők.... Mellettem egy busz is szépen "látszik", nagy darab bizony.
A képeim "természetesen" elég szabad térben készültek.
(Na az a Westel kártya is már kuriózum....)
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#62529) flegga92 válasza pinterto (#62526) üzenetére


flegga92
senior tag

Valószínűleg t-mobil és telenor lesz a két kártya, jelenleg nincs mobilnete, majd a kedvezőbb árúra fizet elő :) De asszem van vodás kártyája is, ha azon lesz 3g akkor feltétlen írok

(#62530) fila válasza flegga92 (#62519) üzenetére


fila
senior tag

Vagy átvertek, vagy elnéztél valamit. A gyári töltő 2 A-s.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#62531) stmiklosi válasza Sanyesz. (#62527) üzenetére


stmiklosi
tag

Ha meg tudod támasztani, akkor meg leszel vele elégedve. A telefont (ha Jiayu), akkor úgy tedd bele, hogy felül legyenek a hangerő gombok.
Nem azért, hogy nyomkodhasd, hanem így felülre kerül az antenna, nem árnyékolja a készülék.
Ha más a készülék bele kell kukucskálni, hol is van a GPS antennája (ha szimpla hátlap levétellel ez megállapítható), én másért tovább bontottam.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#62532) flegga92 válasza fila (#62530) üzenetére


flegga92
senior tag

Tényleg benéztem. Középen a 0,5 A zavart be, élőben nem is láttam hogy van rajta valami alatta is. kép

[ Szerkesztve ]

(#62533) bb71 válasza stmiklosi (#62528) üzenetére


bb71
őstag

Nem vágom, mit is csináltál a két aluszalaggal? Jól látom, hogy csak úgy rá van ragasztva a műanyagra, vagy van valahol valamivel fémes érintkezés?

(#62534) Buccer válasza laslie92 (#62517) üzenetére


Buccer
tag

Ma fent voltam Bp-en, már múltkor is írtam, hogy elég jó a gps a telóban, de ma kipróbáltam az irodaházban. 1. emeleten voltunk, ha jól tudom 6 emeletes az épület, igaz küzdött a navi, de 1,5-2 perc után jelezte, hol vagyok. Huawei g700

[ Szerkesztve ]

Pécs City

(#62535) laslie92 válasza Buccer (#62534) üzenetére


laslie92
senior tag

Azért a Huaweit ne soroljuk egy Jiayu hoz mind 2 telefon jó de a huawei nál a mérnökök tuti jobban oda figyelnek a részletekre :)

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#62536) sandorwat válasza Vjankovics82 (#62523) üzenetére


sandorwat
csendes tag

Nem. Az csak dísznek van, valójában a hangszóró hátul az alsó részen van.

(#62537) kemsyt01


kemsyt01
csendes tag

Jiayu G2F tinydeal-nél raktáron:
[link]

Ez se lett egy best buy olcsó telefon.

(#62538) arfer válasza kemsyt01 (#62537) üzenetére


arfer
aktív tag

Ráadásul nem WCDMA verzió! :(

(#62539) Viktor0610 válasza arfer (#62538) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tényleg nem bestbuy... :((
Viszont részben működik itthon 3G-n:
"This Cell Phone works with 3G & 2G networks
(1)Compatible 3G network: WCDMA 850/2100MHz"

Samsung Galaxy A54

(#62540) CoolBoy323 válasza arfer (#62538) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

de, az lesz az :Y wcdma-s

viszont szerintem jó vétel, főleg h kategóriájában egyedüli...

máshol biztos lesz olcsóbb is szerintem :U remélem

(#62541) Viktor0610 válasza CoolBoy323 (#62540) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Annyira mondjuk jó vétel (ha nem is bestbuy), hogy ha hosszabb távon nagy volna a Hongmi ( :D ), beruházzak egy ilyenre.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#62542) Brain75


Brain75
senior tag

Emberek.
Hogyan lehet az hogy a telefon mindkét IMEI száma ugyan az ?
A hálózat felenged egyszerre 2 ugyan olyan IMEI számot ?
A régi kétkártyás telefonomban 2 IMEI szám volt.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#62543) Sanyesz. válasza Brain75 (#62542) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Szinte az összes dual SIM-es kínai telefonnál ugyanez a helyzet. Tökéletesen működik.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#62544) CoolBoy323 válasza Brain75 (#62542) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Lehet.
Van olyan telo, ahol 2 ugyanaz, van ahol egy van csak a 2nek.

(#62545) Viktor0610 válasza Brain75 (#62542) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam is ugyanaz mindkét IMEI. Egyébként igen, a hálózat felenged több ugyanolyan IMEI-számmal. Nem hivatalos infó, csak van egy (elvileg) hozzáértő kollégám. :D

Samsung Galaxy A54

(#62546) Brain75 válasza Sanyesz. (#62543) üzenetére


Brain75
senior tag

Tudom hogy tökéletesen működik, de kicsit furcsa hogy például ha 2 telenyomoros kártya van 1 készülékben és mindkét slot IMEI száma ugyan az akkor hogy a francba enged fel a hálózat 2 ugyan olyan IMEI számot.
Az IMEI szám olyan mint a MAC address, elvileg nem lehet 2 egyforma.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#62547) bb71 válasza CoolBoy323 (#62540) üzenetére


bb71
őstag

NEM az.

Meg sem jelent még a WCDMA-s.

(#62548) Viktor0610 válasza bb71 (#62547) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pfff... Tényleg... :W

"This Cell Phone only works with GSM networks, NOT 3G Networks"

Teszem hozzá, az előbb TUTIRA ott volt a 3G-kompatibilitás... Kétszer is megnéztem... :(((

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#62549) tihibaby válasza Brain75 (#62546) üzenetére


tihibaby
senior tag

Nem vagyok egy nagy szakértő,de mivel a kínai telefonok általában dual sim standby üzemmódban léteznek,ez azt jelenti hogy egyszerre csak egy van a hálózaton,ergo ha a másikon jön be hívás akkor vált.
Szerintem itt a trükk,de ha rosszul gondolom,majd kijavítanak. :K

(#62550) CoolBoy323 válasza bb71 (#62547) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

mostanság kell megjelennie :U

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.