Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) apeelme válasza Raqueia (#23750) üzenetére


apeelme
addikt

"Ha root a telefon...", "ha nem root a telefon": ezt a T9 csinálja nálad vagy direkt írjátok így? (cappa-nál is látom folyamatosan)

(#23752) hungobungo


hungobungo
aktív tag

NA LÁTOM BELINKELTED LÉNYEGÉBEN UGYANEZT, DE FENT HAGYOM HÁTHA VAN BENNE ÚJDONSÁG :) LAJSZI OLDALA JAVASOLT!!!

1. belső data partíció növelése flashelhető patch-el
=============================================

4GB nand-os, MTK6577-esekhez készült belső SD repartícionáláshoz flashelhető backup + leírás:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1914184

MTK6577_Data_Repartition.zip-et kell leszedni!

A legtöbb (99%) MTK6577 telefonon az adat partíció 512MB, a beépített fat (belső SD) 2GB.
Ezzel a patch-el megcserélhetjük, vagyis 2GB lesz az adat és 512MB a belső SD.
A patch univerzális, minden MTK6577-es telefonhoz használható
A patch lényegében megcseréli a két partíciót, és formázza a cache, data, fat partíciókat.

Módosított recovery kell hozzá!

1. Másold a "MTK6577_Data_Repartition.zip"-et a külső SD-kártyára
2. Indítsd el a telefont recovery módban, és készítsd egy teljes mentést: "Backup and Restore" -> "Backup"
3. Az EBR1 cseréléshez válaszd az "Install zip from sdcard" -> "choose zip from sdcard" menüt, add meg a
MTK6577_Data_Repartition.zip "-et és indítsd el a műveletet.
4. A script cserélni fogja az EBR1 és törli a cache és data partíciókat. DE EZ MÉG NEM ELÉG.
5. Válaszd a "mounts and storage" menüt, és a format /cache, /data. CSAK EZT, MÁST NE!!!!
6. Állítsd vissza a telefont a mentésből a "Backup and Restore" -> "Restore" menüvel.
7. Reboot, bódottág.

2. Belső data növelése programmal
=================================================
Csa akkor állj neki, ha:
- root-olt vagy
- van CWM recovery-d
- csináltál teljes mentést a telefonról !!!!!!!!

Innen lehet az appot letölteni:
http://search.4shared.com/postDownload/L64SC9dL/Mt657xRepartition_EN.html

A program egyszerű, de néhány tanács:
HA 4 GB-OS A NAND FLASH A TELEFONODBAN, MAX 2.5 GB-OT VÁLASSZ! A TÖBBI MÁSRA KELL!
A méret kiválasztása után a telefon újraindul a CWM Recovery-be. Itt a "WIPE DATA/FACTORY RESET" menüt kell választanod. CSAK EZT, MÁST NE !!!
Reboot, bódottág.

3. A Belső SD felcserélése külső SD-re a vold.fstab fájlban
=================================================
Root kell hozzá, és egy program pl. root explorer, amivel felcsatoltad a /system partíciót írhatóként, és módosíthatod a /system/etc/vold.fstab fájlt.

Csak meg kell csak cserélni a két SD bejegyzést, vagyis:

dev_mount sdcard /mnt/sdcard emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-sd.0/mmc_host
dev_mount sdcard /mnt/sdcard2 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-sd.1/mmc_host

új:
dev_mount sdcard /mnt/sdcard2 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-sd.0/mmc_host
dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-sd.1/mmc_host

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#23753) cappa72 válasza apeelme (#23751) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jobbára igen. A T9 néha (?) szép dolgokkal gazdagítja ékes anyanyelvünket... :D

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23754) Jim74 válasza Raqueia (#23743) üzenetére


Jim74
nagyúr

Tényleg nagyon jó kis készülék. Remélem majd jön ki rá 4.2 is.
A needrom-on elvileg bármelyik N821-eshez való rom-ot rá lehet próbálni? Vagy valamelyiktől tégla lehet? (Azér tkérdezem, mert vannak telefonok, amik ugyanolyan típusjelzés, különböző hardware-ekkel jöttek ki, éppen mi volt raktáron.) Nem szeretnék belefutni olyanba, hogy mondjuk az egyik romban másfajta kijelzőhöz van driver és soha többé nem kel életre a telefon.

Majd végigolvasom Cappa fórumtárs blogját, aztán, ha nem világos valami, akkor megtámadom egy sörrel, hogy segítsen :D

(#23755) hungobungo válasza Jim74 (#23754) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Az, hogy alkatrészt cserélnek egy telefonban, bármikor előfordulhat (pl. nálam a Star N9589-nél is kijelzőt váltottak, más lett a driver, de szerencsém volt, szinte azonnal kijött hozzá a fix), ezért mindenképp mentsd le a teljes romot a telefonról! És semmiképp ne is frissítsd azonnal (max a recovery-t cseréld, így már root-olhatsz).
Ha már van recovery-d, lementheted a működő telefonod, és pl. egy másik fórumtárstól elkérheted a recovery-vel lementett, frissebb romját - 0% kockázat, 100% siker ;)

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#23756) #06658560


#06658560
törölt tag

(#23757) bigbuda


bigbuda
aktív tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek? Bevállalható?

LINK

Kérdeztem és van raktáron szürkében, de csak 1 akksit adnak hozzá.... maga a bolt megbízható? Bár gondolom ha paypal-on keresztül megy nagy baj nem lehet, mert a lóvét visszakapnám előbb utóbb....

Vagy ilyen árba mit ajánlatok?

[ Szerkesztve ]

(#23758) Raqueia válasza apeelme (#23751) üzenetére


Raqueia
tag

Nem vagyok benne biztos, hogy jól értem e, de az a gondod, hogy nem azt írtam, hogy rootolt, hanem hogy root?

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#23759) gps76 válasza cappa72 (#23747) üzenetére


gps76
őstag

Nemrég linkeltem ezt:[link],elvileg ez is particionálásról szól,vagy nem?
Aki nem tud vietnámi nyelven,a chrome ajánlott.
Érdekes,mert ezen az oldalon a Zopo néven is árult telefonok szerepelnek Hkphone néven(mert ki tudja ki gyártja őket).Én a H5500-hoz(zp100) innen szedtem eddig a legjobb romokat(SGS3 rom),pl. a zp810 itt,HD4 néven szerepel.
mAtech:Tudod mi az érdekes,járt nálam az utóbbi időben jópár mindenféle droidos telefon az sgs3-tól,az LG 4x,HOX,kétkártyások,és hiába a bika hardver,ha szarul megírt szoft. van rajta.Ennek nagyon jó példája az LG 4x-je,tegra3 procival olyan akadós,darabos,az egész működése,kb.egy hétig volt meg mert kivágtam volna... Erre itt a kis ZP100,az egymagos MTK procijával és az sgs3 2012-10-22-es romjával használat közben teljesen rendben van,pedig a gyári zopo rom-mal elég gyengén muzsikált,minden téren egyedül a ram kevés benne.

[ Szerkesztve ]

(#23760) apeelme válasza Raqueia (#23758) üzenetére


apeelme
addikt

:DDD Aha, meg hogy direkt vagy csak T9 "szolgáltatta"...

(#23761) Raqueia válasza apeelme (#23760) üzenetére


Raqueia
tag

Direkt. ?

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#23762) Peaceliker válasza #06658560 (#23756) üzenetére


Peaceliker
őstag

az a teló presell és pletykák szerint az umi mint márka szarban van, lehet velük lesz, mint a botnak …szal én nem vállalnám be.

#23757) bigbuda

az az 1080 *720 as felbontás jó lesz neked? Nem épp sztenderd, appok hogy viselkednek egy ilyenen?

"Oh my Goa'uld!"

(#23763) bigbuda válasza Peaceliker (#23762) üzenetére


bigbuda
aktív tag

az a leírásban sztem csak el van írva.... nézd meg a képeket, ott már 1280x720... és 5" 320DPI, ami szintén stimmel... sztem elírás

néztem másik oldalon ugyanezt a készüléket, és 1280x720....

nos megérheti sztetek? néztem youtube-n videót és elég tetszetős, antutu is 13 ezer felett kapott...
csak annyi hogy a linkelt oldalon ugye a legolcsóbb (195 dodo), de ott csak 1 akksit adnak, viszont van belőle raktáron... másik oldalon 2 akksival, de 198 dolcsi, és ott nincs raktáron, állítólag rendelés után pár nap mulva jön belőle, de hallottam ilyeneket, hogy eléggé necces és elhuzodhat ez az idő...

[ Szerkesztve ]

(#23764) apeelme válasza Raqueia (#23761) üzenetére


apeelme
addikt

Helytelen. :U

- a helyes szóhasználat: root-olt

Az még elfogadott hogy azt a kifejezést használjuk hogy root-olt a telefon v. készülék, holott a készüléken futó szoftvert módosítjuk és nem magát az eszközt. Onnantól pedig a szoftver módosítással a felhasználó rendszergazdai (root) jogosultságokkal rendelkezhet amikor azt úgy kívánja. ;) :K

(#23765) tboy93 válasza Raqueia (#23712) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi az nifót, honnan rendelted? Mennyi idő alatt jött meg? Vám? Nekünk is elég szimpi ez a teló :K

(#23766) Peaceliker válasza bigbuda (#23763) üzenetére


Peaceliker
őstag

Na az mán más :-) Csak azért tartottam "hihetőnek " mert a képen is elég kocka forma :-)
a márkát nem ismerem, utána kell olvasni mik a vélemények, ha jók vagy legalábbis nem rosszak, akkor már csak neked kell eldöntened, hogy pont erre vágysz -e ;-)

"Oh my Goa'uld!"

(#23767) Raqueia válasza apeelme (#23764) üzenetére


Raqueia
tag

Köszi Apuci, hogy elmondtad, :R most már nézhetem a Tomiésdzserrit? :))

Csak vicelek, nehogy bedurranj! :D

[ Szerkesztve ]

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#23768) Jim74 válasza hungobungo (#23755) üzenetére


Jim74
nagyúr

A készülék rootolt.
Tehát, akkor ezek lennének a lépések sorrendben?:

1. CWM felrakása (remélem Cappa leírása alapján menni fog, meg talán találok kész CWM-et az N821-hez.)
2. Jelenlegi állapot mentése CWM-mel külső SD-re, majd ennek átmásolása legalább egy, de inkább két különböző másik eszközre (PC+laptop, esetleg NAS. Paragép vagyok :DDD). Ezt ugyanúgy a backup menüponttal tudom megtenni, más készülékek CWM-jéhez hasonlóan?
3. Needrom-on található, N821-hez való romok közül a nekem szimpatikus (bármelyik) rom telepítése CWM-ből.

(#23769) vegyszer válasza Maximum1 (#23377) üzenetére


vegyszer
addikt

Star N9500
Az Alit nem ismerem, de ez az eladó vagy nagyon meg szeretne gazdagodni rajtunk, vagy valamit nagyon tud.
90$-ért N9589 vagy N9500 két vagy négy maggal (még ő sem biztos benne) árul...

Hol lehet róla valami infót találni? nem ismerem itt ki magam. (mióta van itt, azt látom, hogy a mostani portékáit 2-4 napja árulja, igen jó árban...

Vagy ez a túl szép, hogy igaz legyen effektus?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23770) huczekcs válasza Raqueia (#23750) üzenetére


huczekcs
csendes tag

Köszi, ezeket megnézem, kipróbálom. Manuálisan akartam telepíteni Gmail.apk-t és Paly.apk-t is, de nem akarja vmiért. Tovább bizopnytalanít, hogy sok apk-t nem telepít, néhányat meg igen.

(#23771) Raqueia válasza Jim74 (#23768) üzenetére


Raqueia
tag

Én Mobileuncletoolsszal tettem fel a recoveryt. Nem is akartam a driverekkel Win7-en vacakolni, ezért. Ha rossz recoveryt teszel fel, attól még elindul a teló rendes bootoláskor, csak recoveryben nem fog menni. Tudom nem szép dolog más f...ával verni a csalánt, de én Cappát megkérném a helyedben, hogy fabrikáljon egy cwm-et neked. Ehhez csak a terminal emulatort kell feltenned a telóra playről, abból kiszedni a Cappa által kért dolgokat. A needromon találsz eleve recoveryt az N821-hez. Hogy az angol e vagy kínai nem tudom. De ha más nem Cappának jó lesz ellenőrzés végett. (?) Egyedül az a veszély van ebbe benne ahhoz képest, mint ha szgépről tennéd fel, hogy itt nincs mentés előtte, tehát ha rossz a recovery, addig kell vele próbálkozni míg találsz/kapsz egy jót. Nem erőltetem a Mobileuncletools-os megoldást, csak a lustaságom okán én ezt használtam, és ebbe tudok nyilatkozni.

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#23772) Jim74 válasza Raqueia (#23771) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
Olvasgatok még a témában.

Tehát, ha sikerül jó CWM-et felrakni, és mondjuk nem jó rom megy fel, akkor a CWM-es mentést még mindig vissza tudom állítani?
Először elolvasom Cappa írását, hátha sikerül megcsinálnom a dolgot :DDD

(#23773) Raqueia válasza huczekcs (#23770) üzenetére


Raqueia
tag

Mindenképpen szaladj neki a dolognak, mert ez tényleg egy faja készülék, és ami nekem volt 4.1-gyel, annak a ROM-ja nagyon király volt. A lényeg, hogy sose kapjon el a "visszafoghatatlan moddolási vágy", (továbbiakban VMV), mert abból néha baj van, ha az ember azt mondja: na vagy jó lesz, vagy nem. Ha valamiben nem vagy biztos, kérdezz, itt biztos megoldódik a dolog, ha nem azonnal akkor mindjárt.

Jim74:

Így bizony, ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#23774) b0bcat válasza apeelme (#23764) üzenetére


b0bcat
addikt

a helyes szóhasználat: root-olt

Valójában ez sem helyes. Mármint nyelvileg, magyarul. A telefon ugyanis nem root-olt senkit és semmit. ;) A telefon root-olva van. Így helyes.

A befejezett melléknévi igeneves változat ("-t" ill. "-tt") egy mesterséges kifejezésmód - szaknyelven: "tötö nyelv" -, amit a 18. század végefelé találtak ki, amikor elterjedt az a merőben téves nézet, miszerint a "van csinálva" kifejezés magyartalan.

Akit bővebben érdekel a téma, olvassa el Szepessy Gyula Nyelvi Babonák c. könyvét. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#23775) ouzohuto válasza vegyszer (#23769) üzenetére


ouzohuto
senior tag

Egyszerűen elírta :S mert a 190 már pont árban van

XiaomI RedmI Note|||

(#23776) hungobungo válasza vegyszer (#23769) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Ne legyél már növény, "No feedback received" <- nincs semmilyen értékelése.
Szerinted mennyire megbízható az ilyen?

Érdemes megnézned pl. ennek a francia csávónak az oldalát: http://armdevices.net/

Kijár az expókra, ahol GYÁRTÓK mutatják be a termékeiket, és gyakran kérdezi meg azt, hogy 1000 db-os rendelés esetén mennyiért adják őket.
Most is vannak fenn pl. a most kijövő tabletekről árak.

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#23777) Jim74 válasza Raqueia (#23771) üzenetére


Jim74
nagyúr

A needrom-on hol találtál CWM-et az N821-hez?

Szerinted lehet számítani 4.2-es rendszerre ehhez a készülékhez?

(#23778) vegyszer válasza ouzohuto (#23775) üzenetére


vegyszer
addikt

Na pont ezt nem hiszem el. boltjában 4 db 4 magos termék van, mind ugyanaz az egy termék valójában. Kb 20-an rá is csaktak, mint gyöngytyúk a takonyra. és mind a 4 ára pontosan 90$. Mert ez a véletlen több, mint gyanús...

Vagy merjünk nagyok lenni? :))

hungobungo: Akkor pont ezt nem látom... merre lakozik?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23779) Raqueia válasza Jim74 (#23777) üzenetére


Raqueia
tag

Nem cwm, hanem "csak" recovery. A cwm ugye a clockworkmod recovery, ez meg lehet hogy valami más. De tuti nem a gyári alap, hanem valami bővebb.

Pl itt a "links" alatt ott van 2 is. [link]

Szerintem lesz rá 4.2 simán, de ha egy hónapon belül nem akkor mást mondok...

[ Szerkesztve ]

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#23780) #06658560 válasza b0bcat (#23774) üzenetére


#06658560
törölt tag

root-olt pedig a szenvedö szerkezeti alak, ami szintén létezik, csak meglehetösen ritkán a magyar nyelvben.

(#23781) [w]


[w]
őstag

sziasztok!

feleségemnek vennék egy egyszerű, de megbízható kétkártyás telefont, egyelőre EZT (JIAYU G2S) néztem ki.

érdekelne a véleményetek a készülékről, egyáltalán a bolt mennyire megbízható stb. :B

előre is köszönöm!

cmdr PETER W. VOLKOV

(#23782) Jim74 válasza Raqueia (#23779) üzenetére


Jim74
nagyúr

Esküszöm nem látom, de biztos én vagyok a vakegér :DDD
A postolt linken egy ROM-ot látok.

(#23783) hungobungo válasza [w] (#23781) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Szerintem kár kiadni azt a +50$ egy csaj mobilra, főleg ha csak 4"-os a kijelző. Jiayu G2 nem lenne elég neki?

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#23784) hungobungo válasza Jim74 (#23782) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Talán ezért: "You must be logged for ROM download." ?

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#23785) bigbuda válasza [w] (#23781) üzenetére


bigbuda
aktív tag

Hali, én pont ma rendeltem egy ilyet: Feiteng H9500

Sztem az a minimális különnbság pluszba megérheti, hiszen 4 magos, és nagyobb felbontású is a Feiteng...

(#23786) huczekcs válasza Raqueia (#23773) üzenetére


huczekcs
csendes tag

Köszi az intelmeket, szerintem nekifogok majd, ha alaposan átolvastam az instrukcióitokat. 4.1-en belül mit vegyek figyelembe, neked milyen volt? Egyáltalán a 4.1 (lényegesen) jobb, mint a 4.0?

(#23787) GIJoe válasza [w] (#23781) üzenetére


GIJoe
addikt

Ha feleségnek, akkor miért nem egy fehéret pl
vagy ha megbízhatóság, akkor a Lenovo picit jobban cseng, a fülemnek...
a pandawillre sokan nyafogtak itt, én ajánlom a linken szereplő shopot, korrektek!

[ Szerkesztve ]

(#23788) Jim74 válasza hungobungo (#23784) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ööööö, izé, én kérek elnézést :DDD

(#23789) hungobungo válasza Jim74 (#23788) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Tippeltem, nem vagyok regisztrált én sem ;)

http://pda.ru, http://forum.china-iphone.ru/ nektek sem elérhető?

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#23790) Raqueia válasza Jim74 (#23788) üzenetére


Raqueia
tag

Bocs, tényleg nem néztem, hogy én be vagyok reggelve

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#23791) [w] válasza hungobungo (#23783) üzenetére


[w]
őstag

először is :DDD

másfelől azért mert csaj (ráadásul feleség) még megérdemelhet egy "kategóriáján" felüli készüléket :D, bár elgondolkodott rajta a pénztárcám, hogy a sima G2 is megfelelő választás lehet, szóval meggyőzhető vagyok.

a JIAYU mellett szól az 1G RAM, míg a Lenovo-ban 512MB van, de nyilván ennak a jónál is mégjobb lehet a támogatottsága.

ugyanakkor használati nyelv terén a Lenovonál a pont, mert a képek szerint van magyar, JG2-ben meg nagyon úgy néz ki, hogy nincs.

a képernyőméretnél azért 4"-ra gondoltam, mert az még nem túl bumszli egy nő kezében, meg amúgy sem vagyok híve a manapság terjedő tepsifonoknak... :)

a többi hozzászólónak is köszönöm (GIJoe, bigbuda), válaszaim nekik is szólnak!

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#23792) pmikloska válasza Gabócza (#23715) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Bocs, áraztál LE-t akartam írni, így kicsit más hangulatot kölcsönzött a dolognak.:-)

(#23793) hungobungo válasza [w] (#23791) üzenetére


hungobungo
aktív tag

A fórumtársak közül többen is most sikerrel magyarították a Jiayu G2, G2S romokat, elkérheted tőlük a romot, csak ezért nem kell a Lenovo-nál maradj.

A 4"-nál nagyon nem látszik a 800x480 vs. 960x540pixel különbség, ezért írtam, hogy a fehér, 1 GB rammal szerelt G2 olcsóbb mint a G2S.

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#23794) [w] válasza hungobungo (#23793) üzenetére


[w]
őstag

aha, végül is igazad is van, de momentán sajnos out of stock :(

persze nem sürge, de nem tudni lesz-e még egyáltalán.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#23795) LámaZ válasza hungobungo (#23752) üzenetére


LámaZ
addikt

Szia!
Köszi!
Én megpróbálkoztam ezzel, DE: az a baj ezekkel a tanácsokkal, hogy soha nem teljesek.
Például, te is írod, hogy „Módosított recovery kell hozzá!”. lalszi egy picit többet ír: „és lehetőleg legyen rajta CWM recovery”. Aztán, hogy ez mi a csuda, találja ki a felhasználó. Én tudom, hogy ez a ClockWorkMod, amit le is töltöttem a Play-ről, telepítettem, de ROM Manager-ként jelenik meg, nem ClockWorkMod a neve.
Van egy Backup Current ROm pontja, amely valszeg a förmverem biztonsági mentését végezné, és kiírja, hogy „You must have ClockworkMod Recovery installed before continuing! Install the recovery through ROM Manager first.” Jé, akkor a CWM nincs is telepítve? Hát, eddig mit csináltam? A Play-es app kamu volt?
Az Install-ra kattintok, de újabb megpróbáltatás következik: custom (vagyis egyéni) Recovery-t kell kiválasztanom.
- Install or update recovery: CWM Recovery
- Recovery already installed: CWM Recovery (Akkor mégiscsak telepítve van?)
- TWRP

Rábökök a második opcióra: Confirm Phone model: Unsuported - Device not listed (Click here) -> confirm version: CWM 2.x vagy CWM 3.x+ (A telefonom az aláírásomban van, MTK6577-es)
Passz, ezt honnan tudjam?
Na, eddig ment, ilyenkor dobja be az ember a törülközőt.

Hadd írjak valamit, ami tudom, hogy egyeseket bosszantani fog: tavaly novemberben vettem ezt a kitájszkij telót, de amennyi cirkusz volt vele... Egy évre rá, idén novemberben, menni fog a kukába. A fogamhoz verek minden garast, de inkább veszek majd egy iPhone 5-öst, minthogy mindennel ennyit kínlódjak. Tudom, szár az iPhone ötös, mert nem lehet külső SD-kártyát beledugni, meg annyi más baja van, de elkínlódok majd vele valahogy. :-)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#23796) Csygusz válasza LámaZ (#23795) üzenetére


Csygusz
tag

Van, aki szeret kókányolni, gányolni ezekkel a gagyi, megbízhatatlan androidos, olcsó készülékekkel, és van, akinek van pénze. A kettő között 100 ezer forint a különbség.
Míg a zájfónon korlátokba fogsz ütközni úton-útfélen, minden egyes jól működő programért fizetsz (mert ugye jailbrake nélkül ott sem lehet csak úgy bármit feltenni), és élvezed a bővíthetetlenség minden opcióját, addig az androidon egy kis okossággal csinálnak megoldást ingyér'.

(A kettő közötti arany középút, és a minden irányba kompatibilis -értem ez alatt a pc-t- windows phone a tökéletes megoldás emberek hadának. Pl. kedves barátnőmnek is inkább win phonet vettünk, mert az androiddal ő nem akar többet szenvedni, nem tetszik neki. A winphone lenyűgözte az egyszerűségével, de mégsem olyan unalmas külsejű, mint az ájfón)

Hudeofflettem, elnézést.

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#23797) hungobungo válasza LámaZ (#23795) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Amit a Play-ről letöltöttél és telepítettél, az csak egy CWM-mel végzett firmware frissítést, cserélt, backup mentést megkönnyítő Androidos felület, ami mindezekre a CWM recovery-t kéri meg (mondjuk root-oltnak kellene lennie a telefonodnak). Semmire nem tudod gyári telefonon használni!

5 perc alatt találtam neked egyet, de a felkészültséged alapján szerintem egyedül ne vágj bele, keress valakit.

Azért szoktam módosított recovery-t mondani, mert van a gyári, meg van a CWM, TWRP, ha jól tudom a LeWa sajátot használ, és még a jó ég tudta hány van.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#23798) fateless válasza Csygusz (#23796) üzenetére


fateless
veterán

Na igen, volt Windows phone készülékem, nagyon szerettem. Rövid ideig használtam iPhone-t is, ami annyira nem nyerte el a tetszésemet szoftveresen, de azon kívül jó volt, csak nem szerettem az "úúú, ájfónod van?" megnyilvánulásokat. Összességében azonban egyik sem tudott számomra kielégítő lenni, de mindez nem az Android csodája. Egyszerűen Androidos volt a két SIM kártyát befogadni képes készülék. Ennyi. Egyébként már jó ideje WP8-as készülékem lenne, ha pl Nokia lecsapna erre a piaci résre...
Szóval nem a droid miatt vagyok itt és feltételezem, sokan nem kizárólag a droid miatt vettek két SIM kártyás készüléket.
Ha az Apple 3-4 éve kihoz dual SIM-es mobilt is, már rég iPhone használó lennék.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#23799) bazsy_ válasza [w] (#23781) üzenetére


bazsy_
tag

Én innen venném a g2s-t ezen az áron nagyon baráti(155$) :K

(#23800) hungobungo válasza Csygusz (#23796) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Ez így egyáltalán nem igaz, sokkal árnyaltabb a kép: Az Androidos XYZ legűberfaszább telefont sem root-olva kapod, root-jogot igénylő funkciók, moddolás kilőve, közösségi romok, miután a gyártó baszik frissíteni az 1 éves telefonod, kilőve.
És bocs, de ekkora baromságot már régen hallottam: mi az hogy a windows phone minden irányba kompatibilis?merrefelé? Mutasd már meg!
A barátnődnek jobban tetszik egy windows phone-os Lumia? Lehet, de akkor ennyiből neki felesleges az okostelefonok feature-jeinek 95%-a, mert nem használja őket. De akkor mi lehetett a gond egy Androidos felülettel?

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.