Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) jiayuh2


jiayuh2
csendes tag

Sikerült megcsinálni mindent a GS2 végre,már csak egy gondom lenne vele mégpedig az hogy hiába van a megjelenés beállításokban a betű mérete a legnagyobbra állítva,így is elég kicsik az ikonok és a feloratok.
Ezt tudom valahogy orvosolni,vagy ez a 16:9 képernyő miatt van?
A többi 4 collos kijelzőn a normál betű méret akkora mint a gs2-n a legnagyobb.

(#23202) beers válasza Raqueia (#23195) üzenetére


beers
addikt

Van benne notification led?

M&N

(#23203) gr8tjoey válasza Peaceliker (#23200) üzenetére


gr8tjoey
tag

Sziasztok,

Új vagyok itt, de örülök, hogy van egy ilyen fórum.
Ez a GPS dolog nekem is beakadt. Vettem egy HDC Galaxy S3 EX telót még jan. elején.
Sajnos a GPS nem volt jó rajta (gyárilag fos az antenna).
Itt (http://forum.frandroid.com/topic/131508-fix-antenne-gps-b92m-modifications-physique-de-lantenne/) kiokosodtam mit kell vele csinálni. Alkottam rá vagy 40 féle antennát, de csak nyílt terepen ment 15 méteres pontosságig, városban vacak maradt, sokat keresgélt, hogy hol vagyok. Maga a telefon piszok jó volt, de emiatt nem tudtam megszeretni, eladtam. http://www.youtube.com/watch?v=0zWoevgJRp8

Vettem helyette egy kifejezetten GPS hibás JIAYU G2S-t, amit viszont sikeresen javítottam. Az elmúlt hónapokban pár órám ráment az antenna gyártásra (teljesen empirikus úton csak kísérletezgetéssel), ha valakinek ilyen terve van, akkor keressen nyugodtan.
A legtöbb esetben az antenna fólia és az alaplap közti kontakt okozza a jel gyengeségét, amiből nem tud a telefon pontos helyet meghatározni. Persze nagyobb antennákkal is lehet jelet erősíteni.
http://www.youtube.com/watch?v=3GSeVk4y_kM&NR=1&feature=endscreen

A JIAYU-ban most az alaplapra van forrasztva egy drót, ami rá van forrasztva az eredeti helyre vágott antennára, ami érintkezik egy a hátlap belsejébe beragasztott nagy antennával. Krampácsisten dörzsöli a tenyerét ha csak rágondol. Viszont prímán működik.

[ Szerkesztve ]

------((-----))------

(#23204) hunaqua válasza gr8tjoey (#23203) üzenetére


hunaqua
addikt

Ügyes vagy! :)
...de a gond az,hogy ezt a gyártónak kéne kezelni! A tapasztalatok alapján nagyon sok G2S-ben sz@r.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23205) cappa72 válasza Gwent1 (#23177) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jiayu G2S TWPR recovery qHD felbontással, majd kérnék visszajelzést.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23206) dhgm válasza Maxximus (#23180) üzenetére


dhgm
tag

Az Alcatel is Kinai :Y .

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#23207) Novicsok válasza LámaZ (#23183) üzenetére


Novicsok
tag

Lám - Lám aZ, én is megszívtam a napokban. Fiam csodálkozott is, hogy mit akarok a WhatsApp-al.

(#23208) FatalEror válasza dhgm (#23206) üzenetére


FatalEror
addikt

Öööö az összes az,szerintem,csak más az anyaghasználat.

HardCore is my LifeStyle

(#23209) sirály69


sirály69
őstag

A Lenovo A820-ban van notification led?
Nem találok infót..., vagy csak nem látom? :DDD

Szerver Hosting Debrecenben

(#23210) beers válasza sirály69 (#23209) üzenetére


beers
addikt

Szerintem nincs!

M&N

(#23211) fil válasza gr8tjoey (#23203) üzenetére


fil
őstag

Nagy vagy! :R
Esetleg nem tudnád valahogy (pl. fényképek) dokumentálni?

(#23212) fil válasza cappa72 (#23205) üzenetére


fil
őstag

Töltöm aztán jöhet a próba.

(#23213) fotosjani válasza gr8tjoey (#23203) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Engem érdekel hogyan kivitelezted a GPS hack-et :)
Ha tudnál felrakni egy pár fotót a fabrikált antennáról azt megköszönöm.
Milyen pontosságot tudsz elérni?

[ Szerkesztve ]

(#23214) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Ezekbe a 200$ körüli MTK6589-es csodákba milyen GPS chip van(A820,N828 stb)?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#23215) Peaceliker válasza Bagira01 (#23214) üzenetére


Peaceliker
őstag

Szerintem leginkább valamilyen! xD
...bocsi, de nem tudom, hogy ezeket mennyire lehet (ha lehet) hitelesen kideríteni... :S

"Oh my Goa'uld!"

(#23216) Gab-007


Gab-007
csendes tag

Sziasztok! Keresek B92M-hez JB 4.2-t. Tud valaki segíteni?

(#23217) hunaqua válasza beers (#23210) üzenetére


hunaqua
addikt

...hát ez a LENOVO A820 :F

Pro:
-A telefon biztosan jó minőség (ezt tapasztaltam a P770-nél,igaz az sokkal drágább)
-MTK6589
-Kezelhető méret (4.5),szerintem ez a legjobb (nekem)
-Jó az ár

Semleges:
-Átlagos külső
-Átlagos akkumulátor

Kontra:
-nincs front kamera
-nincs villanó
-nincs értesítési led

...nem sokat kellett volna rakni hozzá,és akkor "Best" lenne,de így nem tudom :F :F :F

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23218) sirály69 válasza beers (#23210) üzenetére


sirály69
őstag

:O

Szerver Hosting Debrecenben

(#23219) Raqueia válasza Bagira01 (#23214) üzenetére


Raqueia
tag

Amoi n828 - mtk gps 6628

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#23220) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Akinek van Romaniai ismerose ajanlom ezt a telefont , itt kaphato es eleg jo hardveresen az arahoz kepest ( kb mint a kinai telefonok) : Allview P5 Quad kb 72 ezer forintba kerul atszamolva es garancia is van ra

(#23221) gabor# válasza Bagira01 (#23214) üzenetére


gabor#
tag

Ezt kutatom éppen, hogy miben milyen GPS chip van. Jó lenne egy gsmarena szerű oldal ahol több adat is van és közösségi adatfeltöltés. A ZTE V987 glonass holdakat is lát, valami jobb chip lehet benne.

(#23222) Buccer válasza Maxximus (#23180) üzenetére


Buccer
tag

Most vagy eltűnt a hsz-em vagy csak én nem találom.
Szóval nekem tetszik ha ez segít valamit :)
Nem tudom led van-e benne és a kijelző milyen üveggel van, mondjuk az akku lehetne kicsit nagyobb, de ami nekem igényem azt szerintem tudja.
Árat nem találtam hozzá. Mi pénz?

Pécs City

(#23223) SirAlo válasza gabor# (#23221) üzenetére


SirAlo
aktív tag

meik programmal lehet megnezni a muholdak nevet amit megtalalt? felraktam a GPS Status & Toolbox-ot de ott csak azt irja hogy hanyat talalt , nalam ez 7/11

(#23224) Merlini válasza Merlini (#23131) üzenetére


Merlini
tag

Végre postára adta ma az Antelife a ThL W8-at. :))
STATUS Complete
Singapore postán keresztül jön.

(#23225) Pumika1975


Pumika1975
senior tag

"Add a message:

If you would like to add a comment about your order, please write it below." megrendelés közben van egy ilyen rublika.

Ez nagyjából annyit jelent, hogy ha valamit rá akarok íratni magára a küldeményre ide írhatom? :F

Nem akarok megrendelés közben hülyeséget csinálni inkább kérdezek... :K :B

win 10, ....múkodj!

(#23226) laca112


laca112
tag

Sziasztok!

Valaki kapott mostanában (az utóbbi 2 hétben ) Minideal kupont?

(#23227) gedadavid válasza Raqueia (#23195) üzenetére


gedadavid
csendes tag

Szia!
Majd írhatnál az Amoi N828-ról egy kis összegzést, akár privátban is, ha már egy kicsit belaktad :D
Én is pont ezt néztem ki magamnak, de láttam, hogy te megrendelted és gondoltam megvárom, hogy mégis milyen :) (na meg a dollár is elég drága volt akkortájt :D) Remélem jó lesz, mert nekem nagyon tetszik és az ára is vonzó :)
Használd egészséggel! :D

(#23228) helltp válasza Pumika1975 (#23225) üzenetére


helltp
aktív tag

Hát ez kb annyit tesz, hogy ha a megrendeléssel kapcsolatban bármi megjegyzésed vagy kívánságod van, azt ide írhatod. (gondolom ide írhatod azt is hogy ha azt akarod hogy játéktelefonként jöjjön a vám miatt)

Más.

Lassan be akarok én is ruházni egy ilyen kínai mt6589-es csodatelefonra, de a 2gb ramnak örülnék, szerintetek megéri várni arra hogy jelenjen meg valami 2gb-tal? Gondolok itt ugye az állítólagos problémára, habár szerintem ez egy egységes kamuindok, mert vagy meg bír címezni 2gb memóriát, vagy nem (tudtommal 32bites szóval meg kéne bírnia). A másik indok ami miatt várnék, hogy a G4-nek csak lesz tán támogatottsága, vagy van olyan ami a piacon lévők közt fölveszi vele a versenyt támogatottságban? (custom romok, cwm, root stb.)

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#23229) fil válasza cappa72 (#23205) üzenetére


fil
őstag

Most már jó a felbontás és a touch is.
Köszönöm.
Backup-ot még nem tudtam valamiért csinálni, mert nem mountol fel semmit, de ez lehet, hogy az én hibám. Még nem ismerem a TWRP-t (eddíg CWM-ot használtam) ,most keresgélek valami leírást róla.

(#23230) DJGABI válasza gabor# (#22880) üzenetére


DJGABI
addikt

Ilyen telefont (keresőnek: POMP P8) rendelt valaki, hol a buktató? Szoftverre gondolom nem sok időt fordítottak (max annyit mint a Star telóknál, bocs :Đ ) de ha az alap dolgok működnek rajt, akkor már egész jó deal nem? Tesónak kéne valami olcsóság, engribörc, facse és társai menjenek rajt, a mostani Blade-je felett eljárt az idő, annál csak jobb lehet... Honnan lenne érdemes rendelni? A fenti Antelife, vagy Ali [gyanúsan alacsony ár, 0 feedback] DX [megbízhatóbb, aztán ki tudja van-e raktáron]

szerk: magyar nyelv ahogy látom nincs, de egy kis hekkelés + jbart nem probléma

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#23231) cappa72 válasza fil (#23229) üzenetére


cappa72
nagyúr

Örülök, hogy legalább elindult.
Sajnos tapasztalat híján én sem tudok mondani semmit.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23232) Pumika1975 válasza helltp (#23228) üzenetére


Pumika1975
senior tag

Köszönöm a választ! :R

win 10, ....múkodj!

(#23233) bigrock válasza gr8tjoey (#23203) üzenetére


bigrock
addikt

Üdv,
Valahová nem tudnál pár fotót feltölteni erről a műveletről? Én is nekiállnék meghekkelni a G2S-t.
Köszi

(#23234) LámaZ válasza gabor# (#23221) üzenetére


LámaZ
addikt

Star u920+-ban mt6620 van. Elég gyengus.

Sikertörténetek:
GPS Antenna Hardware Hack only 2 seconds to fix GPS status ;)
DHD GPS issue fixed, 100% working
Nekem még nem jött össze.

Amit viszont még érdekesnek találtam, állítólag a system/etc/gps.conf-ban a tanúsítvány-ellenőrzés miatt nem jó a
SUPL_HOST=supl.google.com
helyette:
SUPL_HOST=supl.sonyericsson.com
esetleg még a lassabb:
SUPL_HOST=supl.nokia.com

Legyen minden jó!

(#23235) gr8tjoey válasza bigrock (#23233) üzenetére


gr8tjoey
tag

Igen, íme:
http://kepfeltoltes.hu/view/130411/IMAG1306_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/130411/IMAG1305_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ilyen működés közben:
http://kepfeltoltes.hu/view/130411/Screenshot_2013-04-10-23-45-33_www.kepfeltoltes.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/view/130411/Screenshot_2013-04-10-23-44-58_www.kepfeltoltes.hu_.png

Az fontos, hogy mindig MTK engineering módban kell kezdeni a gps keresést YGPS programmal.
Ha ott vagy, akkor az INFORMATION fülön nyomj AGPS restartot, majd FULL, majd COLD. Ezután a pontosság 20-30 métert is javulhat!

Sokáig keresgéltem, hogy mégis hogy kéne egy GPS antennának kinéznie. A linkelt francia oldalon sokat írtak róla, hogy mm pontosnak kell lenni az antennának, különben nem lesz jó. Hát én kivágtam mm papíron az egészet, és rohadtul nem jött az eredmény. Aztán - mivel vettem egy méter öntapadós rézfóliát - elkezdtem mindenféle antennaformát kivágni. Az általános tapasztalatom az volt, hogy ha hátlap nélkül egy ujjal megfogom az akármilyen formájú antennát, akkor 10m alatti pontosságot tud a gps. Ebből kifolyólag nem a hardverrel van a baj, hanem a jel erősségével (SNR). A legjobban a sima sodort rézdrót fogja a jelet, azzal 40 feletti SNR-t lehet csinálni, de azt nem tudod betekerni sehová (főleg az S3 klónban nem volt __semmi__ hely). Próbáltam elkalapálni a drótot, de úgy már nem jó, és nagyon törékennyé is válik.
Aztán egy oldalon találtam laptopba rendelhető GPS kártyát (a link már nincs meg) amin az antennának való réz csak úgy meg volt hajtogatva 180 fokokban Z alakban, jó közel egymáshoz. Vágtam én is egy ilyen antennát, és azonnal sokkal erősebb SNR-okat láttam a kijelzőn. Az S3 klónnal itt megakadtam, mert ott belefutottam abba a problémába, hogy az alaplap és a gyári antenna érintkezése volt rossz. Pici nyomásra megjavult. Csöppentettem bele érintkező tisztítót, egy pár napra jó is lett, de aztán megint nem. Szét kellett volna szedni (vagy egy lyukat vágni rá mint a franciák), de inkább eladtam valakinek akinek a gps nem volt lényeg.

A JIAYU-t azért vettem meg, mert az eladó már szétszedte, és állítása szerint egyszerű szétszedni. Így is van. Az alaplapról sodort rézzel jövök fel a hátlapra, aminek a vége el van kalapálva, de a törés miatt rá is kellett forrasztani az antennára, ami a hely miatt egy P betűre emlékeztet. Ezzel már volt jel, de gyenge. Az erősítőt a Z forma adta. A forma egyébként nem érintkezik a P betűvel, csak 1 pontban, nagyjából ott, ahol a sodort réz feljön a hátlapra. Oda egy pici gumit tettem a rézfólia alá.

Igazi házibarkács :DD

------((-----))------

(#23236) gr8tjoey


gr8tjoey
tag

Van esetleg valaki aki szánna rám egy fél órát (skype), hogy egy sony ericsson xperia telefont rootoljunk? Vagy már az is jó lenne, ha a saját gyári 2.3.4-es androidját vissza tudnám tenni, mert 4.0.4-gyel akad-szaggat. Bár ki is kéne rootolni, hogy a gyári szeméttől megszabaduljak.
Túl sok anyag van már ezzel kapcsolatban, és nem megyek el rajtuk.
http://forum.sonymobil.hu/Tema-Leiras-Flashtool-hasznalata-0291-067-es-071-s

Köszi!

------((-----))------

(#23237) nash13 válasza DJGABI (#23230) üzenetére


nash13
aktív tag

Én úgy láttam, hogy 1 magos és 1 simes, így szerintem drága:)

iPhone 7

(#23238) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Ha root explorer el letúrom a gmail app ot, akkor vissza tudom telepíteni simán playről? És ha a playt túrom le? :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#23239) cappa72 válasza gr8tjoey (#23236) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem keresd darvinya kollégát, ő xperia-s.
Ráadásul ez itt offtopiknak számít.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23240) Terentius


Terentius
őstag

ezek a kinai mobilok mukodnek 2-3 evig?A jelenlegi mobilom is mar 4 eves es semmi baja nem volt egy akksi cseret eszamitva.Szoval egy 2 ev uzemelest elvarnek egy kinaitol is.Mi a tapasznyalat?

Poco F5 12/256 Gb

(#23241) f8enter válasza hungobungo (#23196) üzenetére


f8enter
aktív tag

Engem pl. zavarna, ha 2-3 perc lenne a a fix, mivel minden nap 2x használom trackelésre a telót (bringázás), és nem szeretem, ha lemarad az eleje a tekerésnek :)
Mivel nem az utcán öltözködöm, ezért nekem nagy segítség a gyors fix.

Természetesen teljesen más a helyzet Mohabánál, ahol valószínűleg az utcájából mindenki kitalál GPS nélkül is.

(#23242) sasa311 válasza Terentius (#23240) üzenetére


sasa311
veterán

Ezt még senki sem tudja szerintem. De tippre 2 évet majdnem biztos, hogy igen.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#23243) Raqueia


Raqueia
tag

Megérkezett az Amoi N828. Minidealtől rendeltem 03.26.-án, megérkezett 04.10.-én. Nekem ennek az elődje is megvan, az N821, így sok helyütt ahhoz fogom hasonlítani. Első a kialakítás. A minőséggel elégedett vagyok, minden jól illeszkedik, a hátlap gumis(nekem ez fontos szempont volt). Viszont az N821 kialakítása szerintem vagányabb. Nüansznyi a különbség, de van. (persze ez szubjektív) A telefonon 4.2 droid üzemel. Itt is vegyesek az érzéseim egy bug miatt. A saját bluetooth kezelőjével nem tudtam sem küldeni sem fogadni fájlokat. Valsz szoftveres a gond, mert a Playről letöltött bluetooth progival mentek a dolgok. Szerencsére ez a headsetekre nem vonatkozik, azokkal csatlakozik gond nélkül. Van Magyar nyelv. kb 90-95%-os, azért találkozni angol kifejezésekkel. De ha már van nyílván ezt használon, bár az N821-en nincs, ott sem okozott gondot. Vártam a katarzist a működési sebességre vonatkozóan, de ez sajnos elmaradt. Aki mt6577-es telót használ, az szerintem nem fog egetverő különbséget tapasztalni a két proci között. Persze én nem játszom, "csak" mezei progikat futtatok. Az egyik mumusunk a gps. Nekem ez az N821-nél is gond nélkül működik, itt is ez van, kapásból letoltam a torkán az 1. hsz.-ben leírtakat, és jó. 8 holdat látott, a legrosszabb érték 22 volt a legjobb 43, pontosság 8 m-re ment le (tovább nem vártam), szerintem használható lesz. A gps chip-re mint már fentebb is írtam mtk 6628-at ír. A kijelzővel én elégedett vagyok, színei szépek, az én szememnek a qhd felbontás a 4,5 colon jó, de ez is szubjektiv. A simek jól működnek, a hívásokkal nem volt gond. A 900 mhz 3g-t ez se tudja, pi..ba! na mindegy, ez van. Igaziból kb 10% szívás területileg azon a környéken ahol én mozgok, a vodás kártyával. És hogy a benchmark rajongóknak is kedveskedjek, antutu 13660, quadrant 4002, epic citadel 55.8/54.5

Szóval összegzésként többet vártam, de csak kevéssel jobb mint az N821. (lehet azért mert már az is q..va jó)

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#23244) fil válasza Peaceliker (#23238) üzenetére


fil
őstag

A gmailt minden további nélkül. Ha a playt-t "letúrod" , akkor viszont legyen készenlétben egy telepíthető gapps-od, különben nem tudod elérni a playt ...

(#23245) Raqueia


Raqueia
tag

Ami még eszembe jutott, hogy ne csak "rosszakat" írjak, az N828 már full hd-t tud felvenni, és jobb, erősebb a villanója mint az N821-nek.

Van rajta valami recovery, ami szerintem nem a gyári, de kínai, így nem sokat értek belőle. Gyanús, hogy a lenovo a820-hoz fabrikált lehet, mert a sok kínai krikszkraksz között az A820 az a címében olvasható. Találtam egy képet a neten, ami lefordítja a kínai recoveryt, de ez abszolut nem olyan. A recoveryt külön az mtkdroidtoolsal tudom kinyerni?

[ Szerkesztve ]

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#23246) fateless válasza Raqueia (#23243) üzenetére


fateless
veterán

Pont a leírtak miatt nem tudom, hogy lecseréljem-e a Neo 02-t 03-ra. Bár ott a kijelző mérete és felbontása is növekszik, de feketében még nincs, csak fehérben, addig pedig nincs min gondolkodni, hacsak nemet nem akarok váltani...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#23247) Raqueia válasza fateless (#23246) üzenetére


Raqueia
tag

Motorola Defy +-ról váltottam az Amoi N821-re, és ott megvolt a katarzis. Ez is jobb lett persze, de már nagyon kevés ponton akad bele az ember olyasmibe, hogy azt mondja "na igen itt aztán látszik, hogy gyorsabb", mondom úgy hogy én nem játszom. Azért hogy egy példát említsek, van az SD Maid app, amivel (láss csodát) az sd karit lehet mókolgatni. Na ott mikor a 16 gb-s kártyát kezelgette, ott markánsan érezhető volt hogy gyorsabb.

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#23248) fil


fil
őstag

Érdekesek ezek a GPS antenna dolgok. Én először azt gondoltam, hogy egy gyenge (vagy nagy minőségi szórást mutató) MTKxxxx GPS chip miatt van és nem nagyon lehet vele mit csinálni. Olvasva a különböző hozzászólásokat és a barkácstehetséggel megáldott emberek sikeres beavatkozásait (irigylem őket), kezdem azt gondolni, hogy talán inkább az antenna konstrukciós hibája lehet a ludas. Na de ,ha ez utóbbi, az összes MTK chipet használó gyártó egymástól függetlenül elköveti?
Tudom lehet, hogy túl sokat rugózunk ezen a GPS problémán ,de az az igazság, hogy nagyon másba eddig - igaz kevés ideje van meg - nem tudtam belekötni ,jól összerakott készüléknek tűnik :))
Nekem nem is kardinális kérdés a GPS, ritkán használom. Csak az bosszant, hogy lehet hogy egy ilyen bagatell dolog miatt nem működik, meg aztán. ha már van , működjön...

(#23249) szabopeter73


szabopeter73
csendes tag

Üdv!

Erről esetleg valakinek véleménye, tapasztalata van-e:MTK6589 THL W7 (QUAD CORE 1280*720 1G/4G)
Tmallboxnál most 229 dodó.

Előre is köszönöm.

(#23250) Raqueia válasza fil (#23248) üzenetére


Raqueia
tag

Az 1. hsz-ben lévőket megcsináltad? Oda annyi kieget hagy tegyek, hogy ami előtt rányomsz az mobileuncletoolsban az ygps résznél a "full" gombra, ott hagyd hogy előtte kiszámolgasson mindenfélét, pár perc lehet ez is, aztán nyomj a "full"-ra. Itt is számolgat pár percet és aztán a "cold" lenyomása után is. Igy sem jó?

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.