Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) cappa72 válasza Raqueia (#23245) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, pl. mtkdroidtools-szal is, vagy adb-n keresztül is menthető a recovery.
Akár kaphat egy angolt is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23252) sasa311 válasza fil (#23248) üzenetére


sasa311
veterán

Ezt valahova be is kéne írni talán az első hozzászólásba:

Az MTK GPS chipset (legyen az a 20-as vagy 28-as) teljesen TÖKÉLETES, ELFOGADHATÓ MINŐSÉGŰ chip! A probélmák 95%-a vagy szoftveres (orvosolható, lsd. első hsz) vagy ANTENNA probléma!

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#23253) hunaqua válasza szabopeter73 (#23249) üzenetére


hunaqua
addikt

Biztosan jó cucc,de az már"pingpong ütő".

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23254) szabopeter73 válasza hunaqua (#23253) üzenetére


szabopeter73
csendes tag

Éppen ez benne a lényeg.:)

(#23255) tutis válasza Raqueia (#23245) üzenetére


tutis
őstag

tesztképeket tudnál feltenni valahova? Érdekelne vakus kép is! :R
Milyen vastag a teló? Mindenhol eltérő adatokat látok.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#23256) Peaceliker válasza fil (#23244) üzenetére


Peaceliker
őstag

2 progival sem sikerült törölni, majd a link2sd kiírta, hogy neki sem sikerült, közben törölte …aztán nem sikerült telepíteni az újat, ugyan azzal a hibaüzenettel elszállt … ekkor rájöttem, hogy túlreagálhattam ezzel a törléssel :-)
Aztán a preferált telepítési helyet átállítottam arra, hogy a rendszer döntse el és fel is ment :-) ...playt már törölnöm sem kellett, tudtam is frissíteni a legújabbra :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#23257) f8enter válasza sasa311 (#23252) üzenetére


f8enter
aktív tag

Azért a W8-ról benne van az 5%-ban. :(

(#23258) Pítőr válasza Raqueia (#23250) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Van benne notification led?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#23259) DJGABI válasza nash13 (#23237) üzenetére


DJGABI
addikt

1 mag, dual sim (szerintem, van ahol valóban egyet ír... lényegtelen, 1 kártyával lenne használva) itthon kb semmi nincs ilyen árban, kintről a 6577-es gépek jóval drágábban kezdődnek. Ez pont jó lenne. Az a kérdés honnan rendeljem?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#23260) nash13 válasza DJGABI (#23259) üzenetére


nash13
aktív tag

Én azt a 30 dollárt rászánnám arra a plusz magra...:) Ez mégis csak dual core és IPS kijelző....de te tudod.
Jiayu G2

iPhone 7

(#23261) tutis


tutis
őstag

Hero H7500+ megrendelve :) Majd írok én is egy összefoglalót..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#23262) Raqueia válasza tutis (#23255) üzenetére


Raqueia
tag

tutis:Képeket majd próbálok, a vastagságot vonalzóval tudom most csak, 10-11 mm között.

Pitör: nincs notification led

[ Szerkesztve ]

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#23263) sirály69 válasza Raqueia (#23243) üzenetére


sirály69
őstag

Notification LED van rajta? :O

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#23264) hungobungo válasza Raqueia (#23243) üzenetére


hungobungo
aktív tag

"Aki mt6577-es telót használ, az szerintem nem fog egetverő különbséget tapasztalni a két proci között."

Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam, igaz, hogy a 6589-es telefon már 4.2-es Androiddal fut, a 6577-es meg még 4.0.x-el. Böngészés sokkal gyorsabb: a komplexebb weboldalak sokkal gyorsabban jelennek meg (Pl. Vatera), beágyazott flash is sokkal fürgébb. Memóriában tartott programok száma is sokkal több, kamerakezelés sokat javult. Pl. Viberrel eddig gondjaim voltak, egyszerűen megállt csendben, és csak amikor elindítottam újra az alkalmazást, akkor érkeztek sorra az üzenetek és a nem fogadott hívásról szóló értesítések.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#23265) Raqueia válasza hungobungo (#23264) üzenetére


Raqueia
tag

Lehet sokat dobott az enyémen, hogy kapásból 4.1 volt a 6577 alatt is. Meg persze ezt erősen árnyalja a használt progik erőforrásigénye.

Más: 4.2 droidon a zárképernyő widgetekhez lehet letölteni újabbakat, vagy csak ami akapból fenn van a telón abból lehet választani?

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#23266) LámaZ válasza sasa311 (#23252) üzenetére


LámaZ
addikt

Ezzel a sok helyesírási hibával?

Legyen minden jó!

(#23267) dReFiX


dReFiX
senior tag

Hogy kéne tmallboxnak irni hogy válaszra méltassanak, gariztatni kéne a telefonom, megirtam nekik a contact fül alatt a problémát de nem válaszolnak. Skype mindig offline....

(#23268) Terentius válasza dReFiX (#23267) üzenetére


Terentius
őstag

Skypeon a justin elérhető csak általában ilyen éjjel 3-tól.Náluk kb. akkor van reggel.

Poco F5 12/256 Gb

(#23269) LámaZ válasza sasa311 (#23252) üzenetére


LámaZ
addikt

Egyébként, nem értek veled egyet. Az MT6620-as csipet feljavítottam antennaügyileg egy alufóliával. Tény, hogy ma, szórványosan felhős ég mellett 10 műholdat fogott 26 mp alatt a korábbi 2-3 perc és 5-6 műhold helyett. De a pontosság percek múlva is 25-30 m. Külső Bluetooth GPS-nél azért lemegy 2,5 m-re is.
A 25 m sávváltást is kezelő naviknál sok.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#23270) fil válasza Raqueia (#23250) üzenetére


fil
őstag

Naná, már mindent kipróbáltam. Pl. otthon a kertben ,kell neki néhány perc, de talál jelet. Sajnos ott kevésbé életszerű, nem hiszem ,hogy valaha is eltévednék. :)
De pl. városban (Bp.), vagy kocsiban reménytelen, vagy mire talál, már tárgytalan. :(

(#23271) fil válasza LámaZ (#23269) üzenetére


fil
őstag

"...Külső Bluetooth GPS-nél azért lemegy 2,5 m-re is..."
Milyen külsőssel próbáltad?

(#23272) fil


fil
őstag

Próbálta már valaki (rajtam kívül) Cappa72 TWRP recovery-ét?

(#23273) Xabi78


Xabi78
aktív tag

Jelzem, hogy a kb fél éve cserélt Telenoros SIM kártyám rendszeresen dobált com.android.phone FC-t. Amit ma kaptam, azzal minden ok. Ezzel a szériával másoknak is voltak ilyen gondjaik.

Nem jó kártya:

Ez meg a jó kártya (jelenleg ilyet adnak a Telenornál):

Én kártyahibára hivatkozva kértem cserét, nem akadékoskodtak, cseréltek.

X.

Cave canem!

(#23274) gyuszito válasza Xabi78 (#23273) üzenetére


gyuszito
senior tag

Párom is így járt... (Star B94M dual core) az egész család szimgyûjteménye jó, 5 éves.., 1 hónapos.. csak az övé nem megy..

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#23275) beers válasza Raqueia (#23262) üzenetére


beers
addikt

akkor ez is kilőve......

M&N

(#23276) janakbacsi válasza Xabi78 (#23273) üzenetére


janakbacsi
őstag

igen, ez nálam is probléma volt. csere után minden rendben.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#23277) fil válasza sasa311 (#23252) üzenetére


fil
őstag

Na, most melyik? "tökéletes", vagy "elfogadható minőségű"
Egyébként, az ,hogy a 3 komponens melyike a leginkább a ludas a problémákban, én nem tudom, de gyanítom, hogy bizonyos mértékig mindegyik. Az tény, hogy az antenna buzerálással állítólag nagymértékű javulást sikerült többeknek elérni. Ami a szoftvert illeti, szerintem az sincs a toppon. Mindenesetre a Defy+-ommal, soha föl sem merült, hogy a GPS engedélyezésén kívül bármi mást is kellene tennem. Csak működött...
Ami a chipet illeti, az előbbi kettő nélkül nem lehet nagyon minősíteni, hiszen ki tudja, milyen lenne egy igazán jó antennával és sw-el. A három alkot egy rendszert. Nekünk meg a (jól) működő rendszer kell(ene).
Még egyszer, ez nem minősíti (le) a telefonokat egészében, csak a GPS-t. (Pl. a wifi-je jobb mint a Defy-é volt és azt többet is használom).

(#23278) Gwent1 válasza cappa72 (#23205) üzenetére


Gwent1
tag

Szép Napot
Köszönöm nálam tökéletesen működik

Xiaomi redmi note 5 global

(#23279) SirAlo


SirAlo
aktív tag

torolve, rossz helyre irtam

[ Szerkesztve ]

(#23280) tabela válasza szabopeter73 (#23249) üzenetére


tabela
tag

Nekem annyi infóm van a ThL W7+-ról, hogy most rendeltem meg a minideal-től. :-)
A 22ABED kupon még működött, így 249.99 helyett 235$ lett Singpost-al. Ha megjön, majd írok róla.

(#23281) gr8tjoey válasza LámaZ (#23269) üzenetére


gr8tjoey
tag

Az alufólia felejtős. Réz kell neki. Vedd le a hátlapot, és csak úgy ragassz rá szigszalaggal egy darab drótot, csodát fogsz látni.

------((-----))------

(#23282) LámaZ válasza fil (#23271) üzenetére


LámaZ
addikt

Van egy javaslatom!

A GPS-problémákkal menjünk az új szaktopikba: GPS-vétel javítása.

Legyen minden jó!

(#23283) sasa311 válasza LámaZ (#23269) üzenetére


sasa311
veterán

Navigáltam már G3-al és G3N-el is. Egyikben 20,másikban 28-as chip van.
Mind a kettő tudta, hogy melyik sávban vagyok.

Ha a chip egyszer képes rá máskor nem akkor kizárásos alapon csakis máshol keresendő a probléma.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#23284) sasa311 válasza fil (#23277) üzenetére


sasa311
veterán

Telefon szinten tökéletes. Navigáltam már Samsunggal, Nokiával, újjal, régivel. Semmi különbséget nem veszek észre. Egyáltalán semmilyet.

Ahol "jobb" minőséget észleltem az pl. a BMW beépített navigációja. Csak az épp egy hangyányit többe kerül, mint egy mobiltelefon....

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#23285) Saccco


Saccco
nagyúr

Zopo ZP980:

Két SIM, mindkettő WCDMA/GSM, 1 micro, 1 standard.... :Y :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23286) Pítőr válasza beers (#23275) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Mondjuk, megnézve a youtube videókat, az amoi-nak világítanak a gombjai, azokat nem lehet, valamilyen appal notification leddé varázsolni?

Ui.: és a Lenovo a820-é is!?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#23287) FatalEror válasza Saccco (#23285) üzenetére


FatalEror
addikt

Túl szép ez a telefon.

HardCore is my LifeStyle

(#23288) Raqueia válasza Pítőr (#23286) üzenetére


Raqueia
tag

az xda-n találtam egy progit ami direkt erre van, de nem emlékszem a nevére. aztán meg ott a Noled app, bár tudom az nagyon szívja az aksit de valamit valamiért. a végén meg arra jöttem rá hogy olyan gyakran tapogatom a telot hogy mindegy, pár percet kibir az a notification

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#23289) helltp válasza FatalEror (#23287) üzenetére


helltp
aktív tag

és túl drága... :(

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#23290) FatalEror válasza helltp (#23289) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát ja.....Ennyit azért egy kínai telefonért nem adnék....:(
És nem is az baj,hogy kínai,hanem az,hogy nem,hogy itthon,de külföldön se lehet kapni hozzá fóliát,illetve tokot,mármint amit a hátlapra tudsz rakni.

Mit tudnak ezek a telók,amúgy magyar szolgáltatóknál?Telefon,illetve a net,hogy megy?
Másik láttam egy telefont,amihez magonként 1,7ghz volt írva,az egyáltalán lehetséges?

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23291) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Srácok, kérnék egy kis segítséget.
Vásárolnunk kellene egy dual simes készüléket a férjemnek. Jelenleg egy X2-02 Nokiája van, de ez kissé meghalt, szóval kell egy másik.
Kettő darab kérdésem van.
1: Létezik egyáltalán olyan készülék, amelyik VALÓBAN egyidőben tudja kezelni a két sim kártyát?
(Ezalatt értem azt, hogy amíg az egyiken beszélsz a másikon NEM jelez kikapcsolt állapotot )
2: A fentiek fényében melyik készüléket ajánlanátok?

Ezer köszönet.
:R

as good as it gets

(#23292) Xabi78 válasza pixelblondie (#23291) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Van, a ZTE u960 (300$), és a HTC T528w (350$).

Meg elméletileg a Samsung GALAXY Note II N7102 is (900$).

B verzió: sokkal olcsóbb: beállítod a 2. simnek, hogy átirányítson, ha foglalt. Vagy SMS értesítés.

Egyébként a gyakorlatban ez nem szokott komoly problémát okozni.

X.

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#23293) Peaceliker válasza Raqueia (#23288) üzenetére


Peaceliker
őstag

Szét googliztam az agyam, mert jó ötlet, de csak LG hez meg néhány samuhoz találtam, de azokhoz először vmi hekkelt ROM kell... amúgy én is vagy rá vagyok tapadva a telóra, vagy nem érdekel, hogy mi van rajta (csörgést meg hallom :) ), szal először szomorú voltam, hogy nincs, mert megszoktam, hogy volt,de már rájöttem, hogy pont tök mindegy :)

"Oh my Goa'uld!"

(#23294) Pítőr válasza Raqueia (#23288) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Ez volt az?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#23295) pixelblondie válasza Xabi78 (#23292) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Férjemnél komoly gondot okoz az ilyesmi, mert nála az egyik kártya a munkahelyi, és mivel MÁVos mozdonyvezető, sokszor van, hogy perceken múlnak fontos dolgok, információk.
Erről a beállítási dologról nem tudtunk, köszi az infót nagyon hasznos, tényleg! :R

Az általad felsorolt ketyerék elég borsos árban vannak.. Itthon is beszerezhető mélyebb árfekvésű telók közül mit ajánlanál?

as good as it gets

(#23296) Andrewstarr


Andrewstarr
aktív tag

ZTE V970 Micsoda ár!!! :Y :C

(#23297) gipsztigris válasza Andrewstarr (#23296) üzenetére


gipsztigris
addikt

Máshol is ennyi!....de tény, hogy szépen megy lefelé az ára! A dollár meg szépen megy felfelé! :DD

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#23298) dReFiX válasza Andrewstarr (#23296) üzenetére


dReFiX
senior tag

Micsoda postaköltség :-D

(#23299) gipsztigris válasza dReFiX (#23298) üzenetére


gipsztigris
addikt

Jaja! A tmallbox-nál free postával ennyi. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#23300) Pumika1975 válasza tutis (#23261) üzenetére


Pumika1975
senior tag

Szia! mennyi idő múlva szokták a tmall-nál a csomagszámot küldeni?

win 10, ....múkodj!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.