Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24051) raulicio válasza robertone2 (#24014) üzenetére


raulicio
senior tag

A micro simnek egyetlen oka van, mégpedig a hely spórolás. Lássuk be, hogy baromira nincs szükség a normális méretű simeken a műanyag keretre, az csak feleslegesen foglal helyet.
Iphone, HTC, Samsung mind használ micro/nano simet az újabb telefonjaiban, bár az apple ilyen szempontból pont kivétel, mert ők mindig eltérnek kicsit a normáltól.

Uygan az a helyzet mint az micro usbnél. Korábban volt usb mini és hasonlók, végül minden gyártó szépen beállt a microra.

Egyébként nem reklám de helyileg nekem nagyon közel van az xxl, ahol rögtön, ingyen megvágták a régi simemet, ami azóta is tökéletesen működik. Egyébként megtartottam a levágott műanyag részt összeilesztettem és csak próbából visszaraktam a régi liquidembe és úgy is tökéletesen működött.
Egy kicsit ez a kérdés túl van lihegve....

(#24052) hungobungo válasza vampire17 (#24050) üzenetére


hungobungo
aktív tag

A nem hivatalos update-ek általában zip-pelt recovery-vel telepíthető cuccok, ezekben egyszerűen ki kell cserélni/felülírni a magyarított fájlokat, és mehet a CWM/TWRP "update from zip" parancs.

A magánvéleményem az, hogy ne akarjunk azonnal hivatalos update-et frissíteni (img fájlok), várjuk meg az egyedi romokat már csak a fenti okok miatt is, meg az miatt is, hogy root jogokat, javításokat, takarítást, gps optimalizálást stb. adnak hozzá az eredetihez képest.

Ha a hivatalos frissítésnél rom preloader-ért elcsesszük (mert pl. a rom mégsem a mi telefonunkhoz készült, áramszünet, adatátviteli hiba. stb.), akkor kaptunk egy szép téglát, ha csak a recovery-t cseréljük egyedire, azzal nem árthatunk a telefonunknak.

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#24053) raulicio válasza hungobungo (#24027) üzenetére


raulicio
senior tag

Gondolkodtam én is ezen a készüléken. Kérlek mindenképpen írd majd meg a tapasztalataidat!

(#24054) a man válasza a man (#23936) üzenetére


a man
tag

Ma kaptam egy levelet az eladótól, hogy miként küldjem vissza gariztatni a hibás telefont. Mellékelt egy Excel táblázatot, amit ki kell töltenem, majd kinyomtatnom, s mellékelnem a csomaghoz.

"Before sending back to me, you have to pack it up very well.
Complete the excel, then print the excwl, and put this excel paper in the parcel.
After sending back , please tell me the tracking number, so that we can receive your goods soon.
Please not ship by dhl ups or fedex ,only by ems or register postmail with tracking number,because custom will stop in the china.
http://www.ems.coop/operators"

Ezzel egy időben indítsak-e a PayPal-en egy 'dispute'-ot?

:F

[ Szerkesztve ]

(#24055) osztraksajt válasza hungobungo (#24052) üzenetére


osztraksajt
őstag

A Lenovo A820.am remélem megérkezik hétvége előtt (ujj keresztbefon :D ), mi lenne a javaslatod recovery témában a CWM vagy a TWRP? Orosz oldalon mindkettő megtalálható, de nem vagyok tájékozott a téren, CWM-mel utoljára a T Pulse-n találkoztam.

Volt sajnos egy 2,5 éves időpocsékló ballépésem egy Samsung Wave-el, utána meg HTC evo3D-m volt, azt meg nem kellett hekkelni úgy volt jó ahogy volt, így kimaradt pár évet ez a custom rom dolog.

(#24056) hungobungo válasza osztraksajt (#24055) üzenetére


hungobungo
aktív tag

TWRP újabb modernebb, pl. érintőképernyőt kezel, nekem nagyon bejött.
Igazából csak az dönti el, hogy melyiket szereted.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#24057) osztraksajt válasza hungobungo (#24056) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ok köszi, akkor a TWRP-t fogom szeretni. :R

(#24058) citkar válasza kamillo67 (#24046) üzenetére


citkar
addikt

Igen, értem, h nem mindent, csak épp kipróbáltam volna, mert még nem rendeltem a világ végéről semmit s valami olcsóbb dologgal próbálnám.

(#24048) fateless :köszi, néztem ezeket is, na akkor regelek ott valamelyikre.

(#24059) kamillo67 válasza osztraksajt (#24057) üzenetére


kamillo67
tag

Természetesen a CWM és a TWRP backup-ok nem cserélhetők szabadon egymás között :N
Az update-os romok felrakhatók bármelyikkel.
A saját mentést azzal rakhatod vissza csak amivel mentetted.

[ Szerkesztve ]

(#24060) osztraksajt válasza kamillo67 (#24059) üzenetére


osztraksajt
őstag

De ha mondjuk a needromról letöltök egy romot azt mindkettővel fel tudom rakni?

(#24061) citkar válasza a man (#24054) üzenetére


citkar
addikt

Én ugyan nem vagyok jártas a témában, de jól értem te megkaptad azt a terméket, amit rendeltél és működött is rendesen, csak idővel elromlott. Ebben az esetben nem vagyok biztos benne, hogy a paypalnak bármi köze lenne ehhez, de vannak itt (vagy a külföldi rendelésekkel foglalkozó fórumban) ez ügyben jártasabbak is.

[ Szerkesztve ]

(#24062) fateless válasza a man (#24054) üzenetére


fateless
veterán

Paypal furcsán fog nézni rád, ha emiatt dispute-ot kezdeményezel

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#24063) a man válasza citkar (#24061) üzenetére


a man
tag

Nem, nem működött megfelelően a készülék, ui. már a kezdetektől rossz volt a mikrofonja. De ez nyilván csak a kicsomagolás és próba után derült ki.

Valakinek van tapasztalata az ilyen - vagy hasonló - garanciális ügyekben?

(#24064) citkar válasza a man (#24063) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem ha úgymond nem vertek át, azaz mégis megfelelő terméket küldtek (még ha gyári hibás is) az garanciális ügyintézés. De, igazából én csak most ismerkedem a paypalos dolgokkal s csak annyit mondtak, ha nem kapod meg a csomagot X napon belül vagy vmi egyértelműen szar dolog (pl játéktelefon) van benne, akkor lehet a paypallal vitázni.
Mindenesetre a továbbiak engem is érdekelnek, hogy alakul.

(#24065) a man válasza citkar (#24064) üzenetére


a man
tag

Magam is most ismerkedem ezzel az egésszel. Ezért is kérdeztem rá a "vitára".

Az eladó nem preferálja sem a DHL-t, sem a UPS-t, sem a FedEx-et. Így marad az EMS... - Most ennek a tarifáit nézegetem.

[ Szerkesztve ]

(#24066) citkar


citkar
addikt

Üdv!
Nézelődtem headsetek terüeltén mit találok és rátaláltam erre.
A képek közt az adapter nem magyar szabvány (két lapos, végén lyukas "lemez", ők így írták: 2-flat-pin plug), a telókhoz is ilyet küldenek?

[ Szerkesztve ]

(#24067) tutis válasza citkar (#24066) üzenetére


tutis
őstag

olyat küldenek amilyen kérsz, neked EU szabvány dugót kell kérned ha telót rendelsz.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#24068) citkar válasza tutis (#24067) üzenetére


citkar
addikt

aha, akkor megkérdezem őket, ehhez küldenek-e EU szabványt
annak van vmi neve, mint ennek volt (2-flat-pin plug)?

(#24069) tutis válasza citkar (#24068) üzenetére


tutis
őstag

elvileg nem fognak küldeni, én telóhoz írtam. egy ilyet is kell rendelned hozzá

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#24070) citkar válasza tutis (#24069) üzenetére


citkar
addikt

Mármint a telók esetében is kérni kell ezt az EU-s szabványú átalakítót, nincs EU szabványú töltőjük?
Gondoltam van akkora a piac h kérésre EU szabvány töltőt adnak.

[ Szerkesztve ]

(#24071) tutis válasza citkar (#24070) üzenetére


tutis
őstag

a telók esetében megírod hogy eu-s szabvány kérsz, olyat adnak, vagy lesz a pakkban átalakító.
A bluetooth füles esetében amit linkeltél nincs a csomagban eu-s töltő, és hiába kéred nem fogják azzal küldeni, mivel az egységdoboz nem tartalmazza. Az eu-s átalakítót külön kell megvenni ebben az esetben.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#24072) albinolynx


albinolynx
őstag

Factory Reset helyretette...

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24073) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Sziasztok!
Nekem ilyen mobilom van: [link]
Erre is fel lehet imádkozni valahogy a Cyanogenmodot vagy valami különleges verzió szükségeltetik? Rootolva van, jelenleg gyári 4.0.4 ICS van rajta.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#24074) citkar válasza tutis (#24071) üzenetére


citkar
addikt

köszi a segítséget
annyi, hogy a rendelés végén a megjegyzésbe kell írni a telók rendelésénél, vagy ezt külön pontban megkérdezi (mint a postát stb)?

[ Szerkesztve ]

(#24075) cappa72 válasza lostprophet (#24073) üzenetére


cappa72
nagyúr

MTK platformra nincs cyanogenmod.
Csak google-lal tudsz keresni hozzá rom-ot.
Van olyan oldal, hogy needrom, romzj. Ezeken tudsz nézelőni, hacsak addig valaki nem jelentkezik, hogy van erre saját romja.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#24076) osztraksajt válasza citkar (#24074) üzenetére


osztraksajt
őstag

Postázási cím alapján szokták belerakni a töltőt, nekem eddig alsó hangon 15 rendelésem jött több helyről is, de eddig mindhez jó töltőt adtak, hiába volt a képeken mondjuk USA szabványú. De sok terméknél láttam megjelölve hogy csak usa töltőt tudnak hozzá biztosítani, szóval inkább az van feltüntetve ha nem tudnak mégse adni megfelelőt. Ha megjegyzést írsz akkor "EU plug" néven hivatkozz rá, úgy ismerik.

(#24077) albinolynx válasza albinolynx (#24072) üzenetére


albinolynx
őstag

Ezzel egy időben haza is vágtam a root-ot és az invalid IMEI megoldást is. Volt ezekről összefoglaló hozzászólás a topikban?

A root ezzel ment: Script by Bin4ry (thanks to Goroh_kun and tkymgr for the idea) (22.11.2012) v17
A probléma, hogy nem emlékszem hogyan lett feltelepítve win7 x64 alá az MT driver a bekapcsolt telefonhoz. Gondolom emiatt nem fut le a script.

Az IMEI-hez elvileg van sajátomhoz való MP0B_001_NEW fájlom. A felülíráshoz viszont szükséges lenne a root.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24078) vegyszer válasza albinolynx (#24077) üzenetére


vegyszer
addikt

ez nem jó jel az álmoskönyvek szerint

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#24079) vegyszer válasza albinolynx (#24077) üzenetére


vegyszer
addikt

próbáltam visszakeresni, milyen készüléked van, és hogy mit követtél el ellene, de nem lelem itt...
így nehéz bármit is mondani.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#24080) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a Playből nagyon nyögvenyelősen települnek az alkalmazások? Rábökök, hogy telepítés és csak gondolkodik, hogy letöltés. Hosszú percekig. Amoi n821 készülékről van szó, 4.1.1-es rommal.

(#24081) vampire17 válasza Jim74 (#24080) üzenetére


vampire17
addikt

mobilnetrol es wifirol is?

(#24082) Jim74 válasza vampire17 (#24081) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mobilneten nem nagyon szoktam play-ezni, csak wifi-ről. De eddig a Galaxy W-mel ugyanennél a wifinél semmi ilyen probléma nem volt.

(#24083) tboy93


tboy93
nagyúr

MTK 6589-es procival vannak már 4G-s mobilok? Vagy lesznek egyáltalán?

(#24084) tyuli76


tyuli76
tag

Sziasztok.
Többször rendeltem az aliexpressröl,és mindig amikor felrakták a csomagot,akkor kaptam egy automatikus levelet(bár én ezt gondolom,h automatikus),h feladva a csomag.Nos most van 1 telefon rendelve,amiröl nem kaptam levelet,de a megrendelésnél azt irja,h feladva.Cheteltem az eladoval és nem értette,h mit akarok,meg aztán ki is lépett,majd irtam neki üzenetet,de nem válaszolt.Kb 5000 97% vissza igazolása van.Aggodjak,vagy másnál is volt ilyen,h nem kapott értesitö levelet?

(#24085) albinolynx válasza vegyszer (#24078) üzenetére


albinolynx
őstag

Gyakorlatilag így jött kínából is. Haipai note II klón. Csak nem emlékszem, hogy mit hogyan csináltam. Régen volt és annyira jól működött minden, hogy nem is piszkáltam.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24086) gps76


gps76
őstag

Tudtok segiteni,hogy ZP810 MTK6589 procis telonal az imei szamot hogyan kell lementeni?
mert a mobileuncle es a zopo toolbox is azt irja "no support".
viszont az zp100-nal volt olyan,hogy rom felrakas utan eltunt,vissza kellett allitani.
Erre is megjelent az SGS4 romja,nem akarnam elrontani.

(#24087) Doki16


Doki16
addikt

Van olyan 4 magos dual simes telefon ami jónak mondható és kisebb mint 5 colos. Túl nagy lenne nekem már egy HERO H7500+ vagy egy THL W8 ezért szeretnék egy kisebb telefont, de ezeknek a tudásával. Létezik egyáltalán ilyen?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#24088) tutis válasza Doki16 (#24087) üzenetére


tutis
őstag

pl

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#24089) tboy93 válasza Doki16 (#24087) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lenovo A820 bár még ez is 13,5cm :U :DDD

(#24090) gabor#


gabor#
tag

Jó lenne egy űrlap a garanciális visszaküldések / paypal panaszok kapcsán is.

(#24091) fudi2002


fudi2002
veterán

Vki homályosítson fel légyszi.
Azon telóknál ahol nincs notification led (missed calls) ott szoftveres úton lehet, vhogy a gombok ledjét villogtatni? (Olyat láttam, ami időnként hanggal jelez vagy vibrál.)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#24092) citkar válasza osztraksajt (#24076) üzenetére


citkar
addikt

Köszi, szóval ha odaírom hogy "I need EU plug" akkor érteni fogják.

(#24093) albinolynx válasza albinolynx (#24085) üzenetére


albinolynx
őstag

Szerintem lehet nyugodtan "MT65XX gyógyítás" link: [link]
Köszönet érte "lalszi"-nak és a keresőnek!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24094) osztraksajt válasza citkar (#24092) üzenetére


osztraksajt
őstag

Igen, tökéletesen érthető így.

(#24095) Bagira01


Bagira01
veterán

Megkapta már valaki az A820-át? Első körbe nagyon szeremezek az Amoi N828-al.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#24096) osztraksajt válasza Bagira01 (#24095) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ma reggel nyolckor vámkezelve, most frissült be a posta honlapon, remélem holnap már a kezembe lesz és beszámolhatok róla.

(#24097) sirály69 válasza osztraksajt (#24096) üzenetére


sirály69
őstag

Várjuk.... :K

Szerver Hosting Debrecenben

(#24098) hajduzoli válasza osztraksajt (#24096) üzenetére


hajduzoli
csendes tag

Nekem is ma reggel 8:53-kor lett vámkezelve az állapota a csomagnak. Akkor lehet holnap már megkapjuk? Már nagyon várom a kis THL W8-amat. :D

Lenovo G770, THL W8 szürke

(#24099) Doki16 válasza tutis (#24088) üzenetére


Doki16
addikt

Egész szimpatikus ez az AMOI N828. Akinek már van ilyen tudna egy két tapasztalatot írni a telefon üzemidejéről? Milyen használat mennyit bír?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#24100) osztraksajt válasza hajduzoli (#24098) üzenetére


osztraksajt
őstag

Volt amit vámkezelés utáni napon megkaptam, de volt amit csak 2. munkanap. Reméljük a legjobbakat.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.