Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) hungobungo válasza dhgm (#23648) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Azt, hogy nincsenek csodák. Meg azt, hogy:
*Payment: T/T and Western Union, HSBC, vagyis viszik a pénzt azonnal, bottal ütheted a nyomát ha téglát küldenek telefon helyett...

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#23652) fateless válasza dhgm (#23648) üzenetére


fateless
veterán

Én nem tenném, de te tudod. :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#23653) Peaceliker válasza dhgm (#23648) üzenetére


Peaceliker
őstag

Szerintem megpróbálni is kár, csak elküldöd neki a pénzed a semmiért... nézd meg a fizetési módokat... egyébként hol találtad ezt?

"Oh my Goa'uld!"

(#23654) dhgm válasza banderasz77 (#23649) üzenetére


dhgm
tag

http://www.Cengam.com Hétvégén ráértem egy kicsit nézelődni. Már meg nem mondom milyen honlapon kértem sima g2-re árajánlatot. Eddig 13 email-t kaptam köztük ezt is. Szetm nem webshop paypal úgy láttam nincs. De hát tizenezer ft egy jó délután a kocsmában elmegy a semmire. Vagy nem. Elgondolkodtató, hogy kinek milyen haszna van ezeken a telókon, ha ez valós, gondolva a nagy shopokra, amikről itt is szó van.
Fórumtársak a ladba feldobva!!! Ki meri megjátszani?

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#23655) Peaceliker válasza dhgm (#23654) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ez szerintem azért ennyi mert kamu :) és így is haszna lesz rajta, mert nem kapsz érte semmit ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#23656) dhgm válasza hungobungo (#23651) üzenetére


dhgm
tag

Aliexpressen nem egyszer rendeltem. Azonnal fizetés kártyáról. Gond egy szál sem. Mondjuk az ali visszatartja a pénzt állítólag amig vissza nem igazoltál. Ki tudja. Az ár annyira kevés ezért készülékházat nem adnak.

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#23657) Csygusz válasza Bagira01 (#23641) üzenetére


Csygusz
tag

Én meg még csak trackinggel sem tudom követni, de a héten már kézhez kellene kapnom :U

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#23658) LámaZ


LámaZ
addikt

EZT OLVASD EL, HA ÚJ KÉSZÜLÉK VÁSÁRLÁSÁN TÖRÖD A FEJED

Megkérem azokat a fórumozókat, akik azt mondják, hogy 500 MB RAM elég, hogy nem mondják többet ezt.

Miért is?

Volt itt egy vitánk nem olyan rég az android memóriakezeléséről.
Sokan itt kötötték az ebet a karóhoz, hogy az android milyen okos, és a felhasználónak e téren nincs teendője.
Ez rossz válasz volt!
Ma a waze navigációs program segítségével autóztam Budapesten, és egyszer csak megjelent egy hibaüzenet, hogy elfogyott a memória. Ez többször ismétlődött.
Egy piros lámpánál kikapcsoltam, és másik GPS-progira váltottam, de ugyanaz a mese volt.
Nagyon, nagyon ziki, sőt, balesetveszélyes.
Az okostelómban csak 500 MB RAM van, sajnos.

Legyen minden jó!

(#23659) fPApi válasza LámaZ (#23658) üzenetére


fPApi
őstag

Ellenpélda: xperia ray navigációval (meg a többi szokásos dologgal), több, mint egy éve gond nélkül üzemel. Még soha nem volt kevés a RAM.

[ Szerkesztve ]

(#23660) tutis válasza LámaZ (#23658) üzenetére


tutis
őstag

Nem bántásként írom, de ezt a hülyeséget szerintem inkább vond vissza :) Nem kell telerakni minden szarral a telót és fog menni a navi tökéletesen. Én telómban is 512 ram van, sose volt memóriahibám, ráadásul nem hiszem ezt még balesetveszélyesnek is :) Navim működik rendesen. :R

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#23661) hungobungo válasza dhgm (#23656) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Aliexpress teljesen más, ne keverd ide! Bár az egy közvetítő oldal, de a paypal/ebay-hez hasonlóan a visszatartja a pénzt az eladó felé addig, amíg meg nem kapod az árut, és nem jelzed vissza hogy minden rendben volt vele.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#23662) osztraksajt válasza LámaZ (#23658) üzenetére


osztraksajt
őstag

Én meg megkérnélek téged hogy az egyszeri saját tapasztalatod alapján ne vonj le általános következtetéseket és ne oszd az eszet mert te láttál egyszer valamit. Úgyhogy a te tapsztalatod alapján ne általánosítsunk, mert van rá ellenpélda is.

Nekem a Waze a kocsiba félig meddig beépített T-Mobile Pulse készüléken megy mindenféle probléma nélkül, pedig abban brutális 192Mb ram "dühöng", de sosem záródott be a waze és a régebbi 3 betűs navi memóriahiányra hivatkozva. De tovább megyek a nejem 512mb rammal szerelt 6577-es procijú Bedove i5 telefonján sem találkoztam sosem memóriaelfogyás jelenséggel, pedig live wallpaper, e-mail szinkronizáció, viber, skype, árfolyam monitor is fut folyamatosan, és persze sokszor netezem, gmapsos navigáció is előfordul.

(#23663) Bagira01 válasza LámaZ (#23658) üzenetére


Bagira01
veterán

Nekem a Jiayu G2-m 512MB rammal gond nélkül megy. Játszani is elég sokat játszok rajta.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#23664) pmikloska


pmikloska
aktív tag

A www.coolseason.com-nak megnéztem egy domain check oldalon az adatait. Nézzétek meg nekem ti is páran, hogy szerintetek is okés a webshop? A domain 2003 óta van regisztrálva, ha csaló lenne, talán csak tegnapelőtt hozta volna létre... viszont egyelőre nem adták fel több csütörtök óta, tegnap megkérdeztem az online chat-en, van nekik készleten.

(#23665) fil válasza LámaZ (#23658) üzenetére


fil
őstag

Nekem sokáig volt Motorola Defy+ -om. Annak 512MB a RAM-ja. Használtam vele a 3 betűs navit és soha, de soha nem volt ilyen hibám, pedig sok egyéb is futkározott mellette. Sőt, ennél kevesebb memóriával is működött (pl. HTC Magic vagy Vodafone Smart II.)
Tehát ilyen egyszerűen nem intézhető el a dolog.

(#23666) dhgm válasza pmikloska (#23664) üzenetére


dhgm
tag

Nézzetek bele a honlapba. Mondjuk lehet sokmindent írni oda 20.000 km-ről ki tudja. Próba szerencse, meg a bátraké. Nem ezért vagyunk mindannyian itt. Mindenki megjátszotta valami módon a telefont. Vehettünk volna nagynevűeket is 2 év garival semmi támogatással. De nem tettük.

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#23667) Csygusz válasza fil (#23665) üzenetére


Csygusz
tag

HTC Dreamen a Google Mapses navigáció, a Sygic, a hárombetűs is elment, memória nem volt kevés, de a processzora annál inkább :D

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#23668) dhgm válasza pmikloska (#23664) üzenetére


dhgm
tag

Sztem semmit nem jelent. Annak idején mikor én rendeltem igen sokan lehúztátok a jiayumobileshopot, hogy az anteliféhez van közem, meg usa szerveren dolgoznak. A telepfon a kinai uj év ellenére és a sok negatív vélemény ellenére igen rövid idő alatt megérkezett. Nem csak a doboza, mint ahogy sokan fogalmaztatok.

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#23669) vegyszer válasza LámaZ (#23658) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem volt ilyen probléma. ZTE BLADE készülékkel, a "memória bővítés" előtt. Ugye akkor 256MB-t volt kénytelen beosztani magának mindenre. Utána egyből átpartícionáltam, amint lehetett. Utána már 512MB-vel soha többet nem is jelentkezett újra.

És ebből mi következik? Semmi az égegyadta világon!

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23670) Peaceliker válasza fil (#23665) üzenetére


Peaceliker
őstag

nekem egy huawei g300 am volt előző telóm, az küszködött a memóriával rendesen...főleg navi, az fagyott is orba-szájba... nem volt telehányva a teló egyébként...
most nem azé írom, mert vitát akarok kiváltani, csak jelzem, hogy van azé LámaZ mellett szóló érv is :)
Szóval függ ez sok mindentől, ROM tól leginkább szerintem, meg 1-1 app különböző hardveren működhet máshogy (lehet egyikre jól sikerült az optimalizáció, míg másikra nem)...most találtam egy progit, ami már 2x sírt, hogy kevés a memória (most ugye 1GB van)...ott sztem az app lehet a ludas...

"Oh my Goa'uld!"

(#23671) vegyszer válasza dhgm (#23654) üzenetére


vegyszer
addikt

A kérdés az, hogy te fogsz egy jót sörözni a haverokkal a vásárlás örömére, vagy Xiao Ping!
B-)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23672) Bagira01 válasza dhgm (#23668) üzenetére


Bagira01
veterán

Az ok, hogy van webshop amiről nem tudni, hogy megbízható, de az árak a többihez hasonlóak, max egy kicsit alacsonyabbak. De ilyen irreálisan alacsony áron nulla az esélye, hogy igaz legyen(mikor a legolcsóbb helyen 160$ körül van a telefon). A hootablet-et sokan bevállalták, mert nem volt nagy vesztenivaló, de hogy csak úgy elutalni pénzt a világba...

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#23673) tutis válasza vegyszer (#23671) üzenetére


tutis
őstag

ezdehülye :DDD :DDD Szétröhögtem most az agyam :DDD

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#23674) azerazer


azerazer
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni 3g hálózati hibával kapcsolatban.
Megkaptam egy STAR X920 típusú telefont, ami 3g hálózaton nem működik rendesen.
Ha bekapcsolom a 3g-t dobálja a térerőt, és nem tudok telefonálni sem.
Ha csak a 2g-t kapcsolom be akkor minden működik.
Ha lenne valaki, aki ezt a hibát meg tudná oldani azt megköszönném.
Üdv! :F

(#23675) fateless válasza dhgm (#23654) üzenetére


fateless
veterán

Ez nem arról szól, hogy ki meri megjátszani, mert nem bátorság, hanem botorság kérdése - szerintem, szerintünk.
De ha gondolod, rendeld meg. Ha megkapod, lesz egy olcsó készüléked.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#23676) apeelme válasza LámaZ (#23658) üzenetére


apeelme
addikt

Nem akarlak bántani, és ne haragudj de... :R
Ekkora baromságot, és a lehető legfelületesebben levont következtetést régen láttam... :U

(#23677) tutis válasza azerazer (#23674) üzenetére


tutis
őstag

itt kutakodj, van 3g fix-es topik is

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#23678) sasa311 válasza LámaZ (#23658) üzenetére


sasa311
veterán

Ekkora ékes baromságot is rég olvastam. :U
Akkor mikor a 256mb RAM-al szerelt készüléken fut az IGO akkor az csoda kategória?! :W

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#23679) vegyszer válasza tutis (#23673) üzenetére


vegyszer
addikt

Köszönöm!

Egyesek szerint cinikusan látom a világot. Szerintem viszont "csupán" reálisan.

Én is tudom, hogy kockázat nélkül nincs veszteség, és így vettem is 3 mk808 chippel szerelt android tv okosító célszetszámot. De egy sem jött meg 13-16$ért, mikor a konkurencia 65$ért sem adta...

Igaz, én azt hittem, hogy a PayPal teljesen véd, de sokan megszívták a harci pélót. Ugyanis Xiao Ping úgy gondolta, jól mutatna a fülemben egy pár rózsaszín fülbevaló. Így küldött is iziben egyet, azzal a tracking numberrel, amivel az androidos kütyüt kellett volna. Szerencsére én tudatosan későn jeleztem az eBay felé, hogy "Tyű az anyját, engem lehet átb@..tak, mint sz@rot a palánkon" Ugyanis addigra Xiao Ping barátunk már bannolva volt. Így nem nézték meg, hogy a fülbevaló nekem már megjött. De nem volt mindenki ilyen szerencsés. Volt, akit kötelezték, hogy küldje vissza a Feladó címére a kapott holmit, persze követve. De a hamis címről visszajött a "répa"...

És igen, a PayPal mosta kezeit. Pénzt nem utalt vissza.

Biztos vagyok benne, hogy ha csak 200 ember járt így pórul a 3000 vásárló közül, Xiao Ping barátunk igen jókat sörözgetett mindenkivel, aki nem emiatt nézett rá ferde szemmel. :-)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23680) gipsztigris válasza LámaZ (#23658) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ismered a mondást, hogy "Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna!" :DD

Olvass egy picit! Másik topik, más telefon, de a lényeg ugyanaz!

[link]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#23681) fateless válasza LámaZ (#23658) üzenetére


fateless
veterán

;] ON

EZT OLVASD EL, HA ÚJ KÉSZÜLÉK VÁSÁRLÁSÁN TÖRÖD A FEJED

A hétvégén elmentem a Tescoba Ariel mosóport venni. A boltba bemenet megbotlottam az önműködő ajtó mögötti lábtörlőben és bevertem a kosarak halmába a kisujjamat. Ezek után fájdalmas volt a mosóport cipelni, ami bosszússá tett. Mivel bosszús lettem, hazajöttem és elfelejtettem megnézni az ebayen egy készülék aukcióját, így lemaradtam róla.
Ha tehát új készülék vásárlásán töröd a fejed, semmiképp se vegyél mosóport!

;] OFF

Bocs, ezt nem bírtam kihagyni. Néha elkap a genyagépszíj, mint most :B

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#23682) LámaZ válasza sasa311 (#23678) üzenetére


LámaZ
addikt

Engem nem érdekel, hogy ti mit láttatok, és mit nem, én leírtam a saját tapasztalatomat. 5 hónapig nem volt ilyen probléma, ma előjött.
Pedig használom a Link2SD-t is. Lehet, hogy épp ez a probléma, nem tudom.
Elképzelhető, hogy ezek az optimalizáló programok inkább rosszat csinálnak.
Várom a további véleményeket, a lehúzósakat is.

Legyen minden jó!

(#23683) gipsztigris válasza LámaZ (#23682) üzenetére


gipsztigris
addikt

A véleménnyel semmi baj, csak a kinyilatkoztatással!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#23684) sasa311 válasza LámaZ (#23682) üzenetére


sasa311
veterán

Baromságot írtál, vitathatatlanul. De ha vélemény, akkor azt írd, ne kinyilatkoztass valamit, mint tény.

Nekem még sosem fogyott el a RAM, pedig 2 héttel ezelőtt vettem az első 1gb RAM_os készülékemet. De navit előtte is használtam.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#23685) LámaZ válasza sasa311 (#23684) üzenetére


LámaZ
addikt

Volt egy tény, és egy tanács.
Annyit még hozzátennék, hogy ICS-ről van szó.
+
több értelme lenne a megoldási javaslatoknak, mint a "Jaj, de buta vagy!"-típusú hsz-eknek.

Legyen minden jó!

(#23686) BaginZe válasza osztraksajt (#23640) üzenetére


BaginZe
tag

ezt írtad:

"semmi plusz költség nem jön erre az összegre mint pl paypal fee stb"

Ezért írtam.

(#23687) hungobungo válasza LámaZ (#23685) üzenetére


hungobungo
aktív tag

LámaZ: de hát még csak azt sem írtad, hogy többször előforduló jelenség volt-e.... bármitől elfogyhat a memória, a 12345-ödik háttérben futó szarul megírt app megeszi a szabad memóriát, egy bugos kernel driver, stb.
Ha utána akarsz járni, factory reset, csak a fontos appok telepítése, és azzal nyomass egy tesztet.

Nekem memória gondjaim utoljára a T-Mobile Pulse telefonomon voltak (hello kollega! :) ), 192 MB ram azért már szopás volt a javából.

Nem véletlen, hogy az 512MB-os telefonokhoz készített közösségi romoknál már nem vacakolnak a swap bekapcsolásával (="korlátlan" virtuális memória), hidd el, hogy ha lenne értelme, használnák...

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#23688) KukkSteve válasza LámaZ (#23685) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Megoldás:

Nézz szét az applikációid között és csekkold le melyik mennyi memóriát használ. Ezután mérlegelj, ha valamit nem használsz, nyugodtan töröld. Nekem egy nagytakarítás után olyan lesz a telóm mint a villám. :)
Egyébként hányszor indítod újra a telód egy héten? Ha ez < mint 0,5-1 alkalom/nap akkor ajánlom figyelmedbe az újraindítás napi/kétnapi gyakorlását. :) ;)

A számom az adatlapomon. ;)

(#23689) dhgm válasza vegyszer (#23671) üzenetére


dhgm
tag

Kiderül.

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#23690) tlac válasza hungobungo (#23687) üzenetére


tlac
nagyúr

nem tudom, én mikor nézegettem a telefonomat, szempont volt, hogy 1 gigás legyen

legutóbb egy galaxy mini2-vel találkoztam, ami szintén szenved a fél giga ramtól, alig volt rajta csak pár alkalmazás a gyáriakon kívül, de volt kb 50 mega szabad ram
és így pl. a mobilevoip-ben a hang szaggatós, míg egy gyengébb hardverű blade1-en cm rommal tökéletes
egy ramürítés, után lesz kb 150 mega, az kicsit segít rajta

(#23691) sasa311 válasza tlac (#23690) üzenetére


sasa311
veterán

Értsük meg, hogy a memóriakezelés egy külön "tudomány".

Világi példa:

Futtattam a jelenlegi rendszeremet 2 GB rammal. kb. 1 GB szabad RAM-om volt az alap futó alkalmazások mellett.

Nemes egyszerűséggel kicseréltem 2x4 GB RAM modulra a memóriát és láss csodát, most az üresjáratú rendszer 2,5 GB memóriát használ.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#23692) dReFiX


dReFiX
senior tag

Mennyire para ha a töltőm szivárgás szerű hangot ad ? ;]

(#23693) Bagira01 válasza dReFiX (#23692) üzenetére


Bagira01
veterán

Ha gázszagot nem érzel akkor nincs gond ;) Minden elektronikai eszköz ad ki magából hangot, van amelyik halkabb van amelyik hangosabb.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#23694) dhgm válasza hungobungo (#11732) üzenetére


dhgm
tag

Aliexpress rákeresel és küldik kis kézügyesség és kicseréled.

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#23695) dhgm válasza hungobungo (#11732) üzenetére


dhgm
tag

egyébként kb 5 ezer típusfüggő

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#23696) gyuszito


gyuszito
senior tag

Skacok!
Márkával valakinek valamilyen tapasztalat? Ebben tökéletesen testesül minden, ami kell! :) :R

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#23697) LámaZ válasza sasa311 (#23691) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez a baj, hogy itt minden külön tudomány, ahelyett, hogy bekapcsolom, és már működik is.
Itt - nem mondom meg most, hogy mit értek ez alatt :-) - mindennek utána kell olvasni, szét kell túrni az internetet, hogy rendesen működjön. Közben az ember belevakul.

Legyen minden jó!

(#23698) LámaZ válasza hungobungo (#23687) üzenetére


LámaZ
addikt

Inkább itt folytatom.

Legyen minden jó!

(#23699) gabor#


gabor#
tag

ZTE v987 most jelent csak meg [link] ,hogy van róla najd hónapos review?

(#23700) sasa311 válasza LámaZ (#23697) üzenetére


sasa311
veterán

Ha csak simán használod és nem buzerálod (pl. amit te tettél is a RAM bővítéssel SD kártyáról) akko az estek 99,9%_ában hibátlanul fut minden piszkálás nélkül.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.