Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) Bryan65


Bryan65
tag

Sziasztok!
Lenne egy Sencor Element 8d101 tablet android betöltéskor csak az android emberkéig jut,és megáll a töltés
tudnátok valami ötletet adni,van valami progi amivel újra lehet telepíteni,illetve honnan lehet szoftvert letölteni,most android 4.1 van rajta.
előre is köszi. :R

You'll never walk alone

(#51052) yetee


yetee
tag

Sziasztok,
Egy kis segítségre lenne szükségem, tablet vásárlás előtt állok. 7-8" méretben gondolkodom. A kinezett gépek a következőek.
Asus memo pad 7 (ME176C) illetve ugyanúgy Asus memo pad 8(ME181C). Kèrdesem az lenne hogy a két gép között nagyjabol 25e HUF a különbség. Ér -e ennyit az az egy coll.
Jelentős különbség nincs a két gép között.
Mindkettő Intel procival szerelt, illetve a memo pad 8 az 16gb tárhely el van szerelve.
Mert ha mar kiadom mondjuk a 70-et a 8" gépért, akkor már nem érdemes -e mondjuk az LG G Pad 8.3-on is gondolkodni?
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#51053) tjb007 válasza Bryan65 (#51051) üzenetére


tjb007
nagyúr

A recoveryben (hangerő FEL + be-/kikapcsológomb) nyomj egy wipe data/factory reset-et.

(#51052) yetee

Azt csakis te tudod eldönteni, hogy megér-e neked +25e forintot az a 2,54 centiméter.
Érdemes az LG G Pad 8.3-on is elgondolkodni, ha már eljutottál ehhez az árkategóriához.

[ Szerkesztve ]

(#51054) q2w3 válasza yetee (#51052) üzenetére


q2w3
senior tag

Szia! Én is ezeken gondolkodtam, de végül a 8"-es Memo pad lett, mert az Lg-nek gyenge az akksija és nem is tetszik annyira a külseje mint az asusnak. Én az ASUS-tól rendeltem, 5 nap alatt jött ide ( 2 napot írtak), holnap kapja meg ajándékba barátnőm. 7" nem játszott mert azt kapásból kilőtte azzal hogy az kicsi.

Annyit mondanék ha ezt választod, akkor inkább amazonon rendeld, mert az ASUS is Hollandiából hozza és UPS-el, akik ma szépen nem hozták ki a csomagot, mert nem elég pontos a cím. 5x telefonáltam nekik mire annyit sikerült elérni hogy elmehetek érte Vecsésre a raktárba.... Természetesen mikor megkaptam a csomagot, semmi hiba nem volt a címmel, csak gyökér volt a futár... Inkább amazonról hozatok legközelebb, ott még sosem volt ilyen gond. Az ár is megegyezik.

Ha használtuk pár napot akkor majd mondok véleményt, elöljáróban annyit hogy ez fehér színű és baromi jó a hátlapja, egyáltalán nem csúszik, a hangja elég jól szól és szép erős fényű kijelzője van. Súlyban megegyezik egy ipad minivel szóval semmi gond vele. Jól össze van szerelve. Majd rakok fel pár képet is a topicjába amit nyitottam.

(#51055) randras


randras
veterán

Sziasztok,

mit tudunk a Dell Venue 8 Base-ről? Gondolom bolond kérdés, hogy ez vagy LG G Pad 8.3?

(#51056) Mr. Nimbus


Mr. Nimbus
senior tag

Helló mindenki!

Olyan tabletet keresek ami meghajt külső winchestert és látja is.

Válaszokat, segítséget előre is köszönöm!

(#51057) yetee válasza q2w3 (#51054) üzenetére


yetee
tag

Szia,
Köszönöm előre is és várom a tapasztalatokat. A jövőhéten rendelni szeretném. :)

(#51058) Laurh


Laurh
aktív tag

Valaki erre esetleg? [link]
A német amazonnak most csábító az ajánlata 79eur.

A másik versenyzős a wayteq xtab-7x 4 magos verzió.

Nem kicsi dilemmában vagyok. :U

[ Szerkesztve ]

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#51059) zozoka79


zozoka79
tag

betyárok: kínai tabletek terén melyiket ajánlanátok?chuwi,vagy onda,vagy pipo,ainol? megbízhatóság szempontjából.100-120 dollár a keretem rá.7 vagy 8colosban,de akár 10esben is.nézegettem a chuwi v88at,egy olyan tudásút akarnék kb.

(#51060) tlala válasza Laurh (#51058) üzenetére


tlala
addikt

Biztos hogy én a Kindlét választanám.
Nekem egy ősrégi Kindle Fire van, a legelső, de még mindig fantasztikus akku időket produkál, szuper kijelző, stb. - egyszóval nagyon minőségi darab. Van topicja, nézd meg, hogyan kell okosítani, hogy ledobja láncait.

(#51061) rwin5 válasza keszo (#51018) üzenetére


rwin5
őstag

Szia!

Most felraktam tölteni mert lemerült megint, de most kikapcsolt állapotban töltöm, így egyáltalán nem melegszik, egyébként használat közben sem melegszik egyáltalán a tablet, de töltéskor a tűzforróság bekapcsolt állapotban mindig jelen van. Lehet buta kérdés: Bekapcsolt (használat közben) állapotban szabad-e egyáltalán tölteni? :U Köszönöm

(#51062) nimfas


nimfas
addikt

Nézegettem a MiPad tabletet... találtam róla magyar tesztet...hátrányként ezt írták:

"A Tegra K1 igen jól teljesített a benchmark tesztek során, viszont sajnos a tegra-betegségtől ez sem mentes, bizony meglehetősen szeret melegedni, ehhez pedig nem feltétlenül szükséges játszani. Már webböngészés, vagy videózás során is hajlamos a hátlap felmelegedni annyira hogy az már nem feltétlenül nevezhető jónak."

Ez mennyire igaz rá, ha van már valakinek esetleg kommentálhatná... továbbá, hogy ugyanaz a fasza kamera van benne mint a Hongmi 1 és 1S-ben???

Előre is köszönöm...

Esetleg vmi alternaríva kicsit olcsóbban 4 mag 2 GB (esetleg cserélhető akksi+SD) 8-9"-es méretben... ??

(#51063) Szatura válasza nimfas (#51062) üzenetére


Szatura
tag

Galaxy tab pro....és nem kell kísérletezned kínai izékkel

(#51064) Lovi24 válasza nimfas (#51062) üzenetére


Lovi24
senior tag

Itt érdemes olvasgatni.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#51065) nimfas válasza Szatura (#51063) üzenetére


nimfas
addikt

Köszi, de Samsung alapból nem... TV-m Samsung... gari előtt 6 hónappal beszart... javították, azóta is hibás...

Hongmi és Hongmi 1S volt már nálam... meggyőzőbb az ár/érték aránya számomra. Fényképezője is kiemelkedik a többi közül.

(#51064) Lovi24 : köszi, utánaolvasok! :)

[ Szerkesztve ]

(#51066) Szatura válasza nimfas (#51065) üzenetére


Szatura
tag

Megértem, ha kifogtál egy nyűgös darabot és elment a kedved a márkától, nekem ellenkezőleg.....8 samsung van itthon, maximális az elégedettség

(#51067) q2w3 válasza yetee (#51057) üzenetére


q2w3
senior tag

Antutu eredmény ASUS ME181C ( LG G2-m 26600-at csinált G3 rommal)

(#51068) Szatura válasza q2w3 (#51067) üzenetére


Szatura
tag

Szép szám
mennyiből sikerült megvenni?

(#51069) Szatura


Szatura
tag

Ennyit tud a tab pro is, mondjuk root nélkül, teljesen gyáriban a samsung összes "vackával"

(#51070) khalox válasza Szatura (#51069) üzenetére


khalox
őstag

Csak van köztük vagy 40 rugó különbség.
Meg aztán ez az új 64-bites Intel SoC belépőszintnek van szánva, de hogy ezzel mennyire fog zörögni az Androidos placcon, az erősen kérdéses. Mindenesetre kezdetnek nem rossz.
De azért root-ra nem számítanék még egy darabig se a ME181C se a ME176C esetén.

[ Szerkesztve ]

(#51071) q2w3 válasza Szatura (#51069) üzenetére


q2w3
senior tag

Hát ez is teljesen gyári, csak feltelepültek rá a google profil miatt a programok.

Más : Esetleg azt tudja valaki hogy ez tényleg 64bites-e? Legtöbb helyen ez van írva, de pl cpu-z ×86 ot ír.

[ Szerkesztve ]

(#51072) Szatura válasza khalox (#51070) üzenetére


Szatura
tag

Nem is hasonlítani akarom, nem egy kaptafa a két ketyere, csak az antutu értékre kaptam fel a fejem.

(#51073) Szatura válasza q2w3 (#51071) üzenetére


Szatura
tag

Mennyi volt az ára mire megérkezett?

(#51074) tjb007 válasza Szatura (#51069) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak épp a te eredményed dupla akkora felbontás [WQXGA (2560x1600) vs.WXGA (1280x800)] mellett jött ki, ami azért nem mindegy.

(#51070) khalox

Amíg van ártámogatás, addig nincs nagy gond.
Mondjuk a 3745 inkább középszint, ami belépőszint az a 35x és 36x, plusz a Merrifield és Moorefieled, amik ugye direkt Android alá készültek.

(#51071) q2w3

Igen, tényleg az.

[ Szerkesztve ]

(#51075) khalox válasza Szatura (#51072) üzenetére


khalox
őstag

Ez így van. Tényleg nem ugyanaz.
Ráadásul ugyanez a vas van a 7''-es modellben is (értelemszerűen a teljesítmény is ugyanaz). Az ára 130-150 euro, ami így igen népszerűvé teheti.
A ME181C most 80000 forint (az ASUS shopban), amennyit szerintem nem ér. Akkor lenne jó vétel, ha az árát a 2013-as Nexus 7 II alá tennék vagy 20%-kal, mert a Nexus még mindig jobb (a 8''-hez képest). Természetesen a 7''-hez képest is, csak ott már az jóval olcsóbb.

tjb007: a felbontást akartam írni én is, csak megelőztél :D

[ Szerkesztve ]

(#51076) q2w3 válasza khalox (#51075) üzenetére


q2w3
senior tag

Szerintem nincs igazad az árát illetően. Egyrészt nem ennyi, asustól 72 volt szállítással, amazonon 70 alatt jön ki. Másrészt ez nagyobb mint a nexus 7 így már kapásból a 8 inches kategóriában kéne összehasonlítani. Ha a 7 inches verziót nézzük akkor az nagyon is a helyén van a nexushoz képest, sőt szerintem jobban is megéri mert ha nem számít a felbontás akkor egy még gyorsabb gépet kapni legalább 15.000el olcsóbban. Az me181c pedig szerintem leginkább a gpad 8.3hoz hasonlítható. Ha valakinek kell a full hd akkor 78ért ott a gpad, viszont az asus kisebb felbontáson de nagyobb tejlesítményre és jobb üzemidőre képes. Ezek alapján szerintem árban a helyén van és nem is nagyon van konkurencia 8 inchben. Ezért esett rá a választás is. Nem volt létszükséglet a full hd panel viszont a 8 inch igen, és jó üzemidővel( ami sem a gpadra sem a samsung tab 8.4-re nem jellemző) és erős soc-al rendelkezik.Azt még megemlítem hogy a zenui személy szerint nagyon jól is fest rajta és még jó ideig fog frissítéseket is kapni remélhetőleg. Talán még windows 8.1 is elérhető lesz rá egyszer. Szerintem egy nagyon jó kompromisszum gpad és yoga 8 között!

(#51077) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Aki en.jd.com-ról rendelt Acube Talk7X-et, lenne két kérdésem. Ahogy olvastam DHL-el adják fel, áfát és vámot már megvásárláskor hozzáadják, vagy utólag kell fizetnem? És a DHL futárral hozza, vagy átadják a postának? Nem vagyok otthon egész nap, és a postai átvétel jobb lenne.

4 8 15 16 23 42

(#51078) khalox válasza q2w3 (#51076) üzenetére


khalox
őstag

Tényleg, 70 000-et akartam írni, de már nem tudom javítani.

A kijelzőméretben természetesen igazad van. Azért írtam mégis a Nexus 7-et, mert a 2Gib/32GB és az 1920x1200, meg az elsőkénti frissítés azért mellette szól, árban pedig most kb. egyformák. Ezzel szemben van +1'' jóval kisebb felbontáson, fele RAM, és fele SD (igaz bővíthető).
Szóval igenis alternatívája neki.

A ZenUI OK és a ME176C is árban jó helyen van valóban. abban egyetértünk :).

[ Szerkesztve ]

(#51079) Met válasza tonyrulez (#51077) üzenetére


Met
nagyúr

Ha DHL-el adják fel akkor az is viszi ki hozzád, célszerű olyan címet megadni hol munkaidőben vagy esetleg a szomszédnak szólni hogy ha látja a futárt akkor vegye át.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51080) q2w3 válasza khalox (#51078) üzenetére


q2w3
senior tag

Az 1 GB ramtól féltem kicsit, de eddig semmi gond nincs vele úgyhogy erre a felbontásra bőven jó az 1 GB. Természetesen a fullhdhoz már kell a 2 úgyhogy azt nem hozom fel előnynek. Amire kíváncsi leszek az egy offscreen benchmark fullhdn hogy nexus 7 hez viszonyítva hogy végez.
A nexus viszont nem bővíthető hiába 32gb. Nekem a külső sd fontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#51081) Chimpy válasza tonyrulez (#51077) üzenetére


Chimpy
tag

A vámeljárás akkor indul, amikor a DHL megkapja a csomagot a feladótól, tehát a webshopnak nem fizetsz Áfát, vámot, stb.
Majd felhív a DHL, vagy sms-t küld és kéri az e-mail címedet a további ügyintézéshez.
A DHL futár fogja hozni, engem előtte mindig fel szoktak hívni, hogy van-e otthon valaki, ilyenkor kérheted, hogy városon belül valahol máshol találkozzatok (én mondjuk kisvárosban lakom, itt nem nagy gond, de Pesten lehet, hogy nem viszi el a város túlsó végébe).

(#51082) tonyrulez válasza Chimpy (#51081) üzenetére


tonyrulez
őstag

Én úgy olvastam hogy van DHL futár és a német posta DHL-je is, az utóbbi csak a határig viszi és átadja a postának. JD.com akkor ezek szerint futáros? És ezzel mennyi idő a kiszállítás?

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#51083) tjb007 válasza q2w3 (#51080) üzenetére


tjb007
nagyúr

„Amire kíváncsi leszek az egy offscreen benchmark fullhdn hogy nexus 7 hez viszonyítva hogy végez.”

[link]

[ Szerkesztve ]

(#51084) khalox válasza q2w3 (#51080) üzenetére


khalox
őstag

Papíron az Inteles ketyere jó 30%-kal gyorsabb kellene legyen, mint a Nexus 7 a harapós sárkányokkal.
Ez elvileg ki is jön.
Pl. ebben az (angol) cikkben pont a 2 Nexus-sal hasonlítják össze a 7''-es ME176C verziót (ami gyakorlatilag csak a kijelzőméretben különbözik a ME181C-től).
Az Ice Storm tesztjére érdemes egy pillantást vetni (offscreen renderel).

tjb007: na ebból aztán most találjuk ki :) :)

[ Szerkesztve ]

(#51085) q2w3 válasza tjb007 (#51083) üzenetére


q2w3
senior tag

Ezek alapján kb most egy szinten mozog a kettő, viszont még benne van hogy lehet még a későbbiekben jobban optimalizált lesz az intel alapú rendszer.

(#51086) khalox válasza q2w3 (#51085) üzenetére


khalox
őstag

És olcsóbb... remélhetőleg.

(#51087) fudi2002 válasza kutyafile (#51029) üzenetére


fudi2002
veterán

Akkuidőről számolj majd be nékünk lécci :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#51088) tjb007 válasza q2w3 (#51085) üzenetére


tjb007
nagyúr

CPU-ban erős a Bay Trail-T, GPU-ban viszont csak középmezőny. Ez idén várhatóan nem is nagyon fog változni, de ez az Androidos tabletek szempontjából annyira nem is nagy baj a olcsóbb Moorefield érkezése miatt. Abban már igaz nem olyan nagyon sokkal, de erősebb GPU lesz (G6430). A MeMO Pad 8-ból (ME581CL) is fog érkezni egy ilyennel szerelt Full HD kijelzős, 2GB RAM-os, LTE modemes változat.

(#51089) Throme


Throme
veterán

Helló!

Nem találtam concorde vivo-val foglalkozó fórumot.

Mennyire ismert az AllWinner A23 Dual-Core 1.2 Ghz Dual-core proci, mi várható tőle?
Film (max 720p), net és némi játék mennyire foghat ki rajta?

kösz!

(#51090) khalox válasza Throme (#51089) üzenetére


khalox
őstag

Mindig nagyobbak az elvárások, mint amit a készülék nyújtani tud.
Mit szólsz egy Navon Predator 8-hoz ebben az árkategóriában? Sokan dicsérik és lehet jobban jársz vele.

[ Szerkesztve ]

(#51091) Hungarikum87


Hungarikum87
tag

Jó napot urak. RK3288 szerelt tabot szeretnék vásárolni mégpedig 10,1 hüvelykes modellt, de jelenleg ilyen nincs a piacon. Augusztus végéig szükségem lenne egy ilyen tabletre, érdemes várni addig, vagy nincs hír ilyen paraméterekkel rendelkező tabletről?

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#51092) Chimpy válasza tonyrulez (#51082) üzenetére


Chimpy
tag

Németországban a sima posta is DHL. Az, hogy ki hozza attól függ, hogy hogy adják fel, DHL Express, DHL Mail, stb.
De nyugi, a jd.com-os csomag DHL futárral fog jönni (kb. 1 hónapja rendeltem tőlük és úgy jött). Feladástól számítva max 7 naptári nap alatt itt van.

(#51093) Throme válasza khalox (#51090) üzenetére


Throme
veterán

thx!

Nincs nagy elvárásom 26k huf környékén, pl nem hiányolom az IPS kijelzőt.
Összehasonlítottam a concorde draco-val, ami 7" kijelzővel bír, de 4magos a procija.

A navonról azt olvasgattam, hogy nehézkes a szervizelése, nincs támogatása.
De benézek a fórumába, ha van...

(#51094) khalox válasza Throme (#51093) üzenetére


khalox
őstag

A Predator 7-nek van topicja itt.

A 7 és a 8 között a kijelző méretén kívül az akkumulátor kapacitás a különbség. A 7''-é igen harmatos (3000mAh) a 8'' egy fokkal jobb (3500mAh). A garancia meg, nem tudom... Ha vinni kell, akkor szerintem mindegyikkel szívás a B brandeknél.
Esetleg Wayteq? A 79qci-vel olyan nagyon nem nyúlsz mellé, és lelkes tábora van, meg a rendszert is mindig igyekeznek frissen tartani és a root sem gond. Igaz az 35k.

(#51095) tjb007 válasza Throme (#51089) üzenetére


tjb007
nagyúr

A filmekkel nem lesz gond, a netezéssel szintúgy, és az egyszerűbb játékok is menni fognak rajta.
Viszont ha a játék prioritást élvez, és nem csak ilyen Angry Birds kaliberű játékok futtatása van tervben, hanem ennél komolyabbak, akkor érdemes inkább azt a 2.159 centimétert feláldozni és inkább a Dracot választani ebben a max. 30e forintos árkategóriában.

(#51090) khalox

Mondjuk a Predator 8 és a Vivo nem éppen egy árkategória.

(#51091) Hungarikum87

Egyelőre a PiPO P9 az egyetlen hivatalosan is bejelentett 10.1 hüvelykes RK3288-as, de ez is még csak előrendelhető státuszban van, nem tudni pontosan mikor fog piacra kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#51096) khalox válasza tjb007 (#51095) üzenetére


khalox
őstag

Igen, egy 10-essel feljebb van, ami nem kevés. De azért érdemes lehet elgondolkodnia rajta. Meg ugye tok meg SD kártya...

[ Szerkesztve ]

(#51097) Throme válasza tjb007 (#51095) üzenetére


Throme
veterán

...és (#51094) khalox

A wayteq-ről nem mindenhol olvastam jót ettől most tartózkodnék.

Játék csak mérsékleten játszik szerepet. Főleg logikai és kártyajátékok közt keresgélek. Bár van pár szépen animált kártyajáték, de ezek nem izzasztanak procit.

A 8" jobban feküdne nekem és figyelembe véve a véleményeteket ugrottam egy kategóriát és a concorde amazon lesz a kiválasztott.

Kösz a segítséget!

(#51098) Soma01 válasza Throme (#51097) üzenetére


Soma01
veterán

8" Körüli táblát keresek. Régen a Chuwi V88-at néztem ki.
Van mostanában olyan (akár kínai is) aminek:
- Jobb a kijelző felbontása,
- jobb a RK3188-nál a procija / több a memóriája,
- akksi is legalább annyit bír és
- az ára se sokkal több?

(#51099) tjb007 válasza Soma01 (#51098) üzenetére


tjb007
nagyúr

Talán az FNF iFive mini 3GS vagy a Teclast P89 3G, de akkor már inkább megvárnám az RK3288-asokat és a Allwinner A80-asokat, amik nem sokkal fognak ezeknél többe kerülni.

(#51100) Soma01 válasza tjb007 (#51099) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!
Ez kb. mennyi időt jelent? 1-2 hónap?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.