Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51551) qqcqqc válasza SPeti1984 (#51549) üzenetére


qqcqqc
őstag

pendrive, egér, billentyűzet.....

(#51552) sirkope válasza .OM. (#51544) üzenetére


sirkope
tag

Köszi.

(#51553) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

S.O.S keresek Droidos tabletet 20-30 között, a lényeg hogy legyen benne GPS és normálisan működjön, az árához képest és itthon is lehessen kapni. [moderálva]

:R

[ Módosította: BomiBoogie ]

(#51554) khalox válasza HollywoodBoy (#51548) üzenetére


khalox
őstag

Ba@@ ez az oldal... nem gyenge.
Még le sem tudja írni helyesen, hogy quad core. Szerintem ezt olyan nagy ívben kerüljed, amilyen nagy ívben csak tudod. De tényleg.

Maradjon szépen csak ott ahol van, meg az is, akinek eszébe jut. :D

Szerintem olvass egy pár oldalt vissza, biztosan találsz olyan készüléket, ami árban és teljesítményben is megfelelhet. Ennyiért ugyan nem kapsz 2GiB RAM-ot, de nem lesz kínai zsákbamacska (ha ugyan macskát tesznek a zsákba arrafelé...)
Pl. a Wayteq márka jó kiindulás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#51555) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

A 3G simet mindegy hogy a normál vagy a micro sim-be teszi az ember? (Wayteq 7x quad)

(#51556) Laurh válasza SPeti1984 (#51555) üzenetére


Laurh
aktív tag

Elméletileg igen, de olvastam olyan "hibajelenséget" hogy a micro sim foglalat csak 2g-t produkált.

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#51557) SPeti1984 válasza Laurh (#51556) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Ténleg így van, valaki erősítse ezt meg nekem akinek ilyen tabletje van légyszi.

(#51558) Vasinger! válasza Vasinger! (#51553) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

WayteQ xTAB-7X tabletet néztem, ez jó lenne? GPS-re kéne főleg, navigálásra.

(#51559) khalox válasza Vasinger! (#51558) üzenetére


khalox
őstag

Igen... és nézz utána, de mintha lenne olyan verziója, amihez megkapod a Sygic-et is navigálni, ami szerintem egy igen jó szoftver (azt hiszem a készülék 30-35 között van a teljes Európa-csomaggal).

(#51560) SPeti1984 válasza Vasinger! (#51558) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Ha már veszel akkor az újabb quad verziót vedd meg. Alig van különbség az árban és az már 4 magos.

(#51561) Vasinger! válasza SPeti1984 (#51560) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És a 4 magos kevésbé akad mint a 2? Tényleg csak navigálásra kéne Sygic-kel mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#51562) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Üdv èn vettem egy alcor o719r tabletet. Elègedett vagyok vele zsirály. Gyors a rendszer. Szèp kèpet ad, stabil a wifi, pofás a real racing 3, ami xperia z telòval valamièrt gyengèbben nèz ki, nincs a telòval visszapillantòtükör pèldául. Első tabletem. Fotòztam is vele, mindkèt kamera korrekt kèpeket csinált. Antutu eredmèny 28008. 64k-ba fájt. 8 magos mtk soc 2 gb ram, fullhd kijelzõ, dual sim, wifi, bluetooth, gps, mindent tud.

[ Szerkesztve ]

(#51563) tjb007 válasza Vasinger! (#51561) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egyik sem akad, szóval ebből a szempontból mindegy melyiket választod, csak érdemesebb az erősebb változatot választani, ha már árban nincs köztük olyan nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

(#51564) baaloo87


baaloo87
újonc

Sziasztok! Vettem egy Acer Iconia Tab 8-at és az a gond vele hogy egy idő után (teljesen véletlenszerű) veszít a képernyő az érzékenységéből. Főleg a szélén de a közepét is erősebben kell nyomkodni. Ha ki- majd újra bekapcsolom a képernyőt akkor helyrejön, nem kell újraindítani a tabot. Létezik ilyesmire valami egyszerű megoldás vagy jobban teszem ha visszaviszem a boltba? Nem szívesen tenném mert ezen kívül nagyon tetszik :( Előre is köszönöm a javaslatokat!

(#51565) Kar07


Kar07
tag

Sziasztok!

Tudtok esetleg olyan budapesti üzletet ahol a Concorde Q10 tabot meg lehet nézni (a concorde telephelyén kívül).
A concorde fórumán van egy-két kevésbé jó vélemény egy-egy funkcióval kapcsolatban. Innen közületek van valakinek tapasztalata ezzel a tabbal, pl. megbízhatóság, anyagminőség tekintetében?

Köszi!

(#51566) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Szüleim szeretnének venni egy tabletet az alábbi paraméterekkel:

- hány hüvelykes legyen a kijelző? 10"
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? Új.
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? Itthon.
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) Internet, zenelejátszás, filmek, de szerintem nem kell 1080p nekik.
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? Minél olcsóbb, bár gondolom az igények behatárolják a keretet.

Telefonokban az olcsóbb modellekkel mindig befürödtem, mert egy idő után belassult a droid. Tableteknél is megvan ez a jelenség? Használatban, mint fentebb írtam édesapám részben arra használná, hogy zenéket vigyen magával erre-arra, néhány film vagy sorozat lejátszására netezésre, esetleg könyvolvasásra. 3G nem kell, GPS akár jól jöhetne, ha belefér.

Köszönöm előre is.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#51567) tjb007 válasza baaloo87 (#51564) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az lesz a legjobb, ha visszaviszed.

(#51566) CactuS

Lenovo IdeaTab S6000L

(#51568) CactuS válasza tjb007 (#51567) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszönöm a tippet. Ha esetleg árban lejjebb kéne menni, akkor a kijelző méretéből kellene lefaragni? (elsőre 30k körül akartak, de mar akkor sejtettem, hogy ennyiért nem lesz ertelmes 10"-os :B )

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#51569) takidj


takidj
csendes tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni tablet vásárlás előtt. Ami nekem fontos:

- kulcsfontosságú a minél hosszabb üzemidő
- kijelző mérete legalább 9,7"-os legyen

Alapesetben csak netezgetnék és filmeznék róla otthon (játék max Heroes 2 :) ), de a 2 fő dolog ami miatt ilyet veszek:
1. RC hajókat szeretnék vele irányítani saját android programokkal (ha kinn vagyok 3-4 órát a vízparton bírja ki, úgy hogy wifin keresztül én kapok egy csomó adatot a hajóról (videót is) és közben ezzel is irányítom a hajót)
2. Valamilyen DJ szoftvert szeretnék futtatni rajta, ha végre kijönne Androidra valami értelmes (pl virtualdj vagy hasonló) és USB keresztül rákötni a MIDI keverőpultom, tehát az apró betűnek messziről jól láthatónak kéne rajta lennie és bírja a párhuzamos munkát (több zene egyidejű lejátszása).

Remélem ezek nem kirívó elvárások egy tablettől, mert ezt egy 20,000 Ft-os laptop tudja. Szóval én max olyan 40-et szeretnék rákölteni (használt is jöhet).

Ehhez egy jó masszív és sok pozícióban állítható tartó és billentyűzet is kellene!

Köszönöm!

(#51570) dundee88


dundee88
újonc

Sziasztok!

Szeretnék a barátnőmnek venni egy új tabletet az alábbi kondíciókkal:
- 8 coll
- 50 ezer alatt
- játékra és böngészésre
- magyar legyen

Nekem egy Galaxy S4 mini-m van és teljesen elégedett vagyok a működésével, ezért úgy gondoltam hogy hasonló tulajdonságokkal megáldott eszközt szeretnék (1,7 GHz-es kétmagos Krait 200, Adreno 305, 1,5 GB RAM). A Samsung boltban a TAB3 8.0-át ajánlották.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#51571) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok

Lenovo A3500FL jó választás lehet

Böngészésre / Zenehallgatásra / Videó lejátszásra (HD?) / microSD lehetőség.

Nejemnek vennék egy ilyet...árban még megfelel, tudását kérdeztem a megfelelő topic-ban...de mivel a típus még változhat, ezért itt (is) megkérdezem.

35000FT-körül jó választás ez a Lenovo? Van jobb is a fenti tevékenységekhez?

A lényeg még hogy külső billentyűzetet (magyar) jól kezelje illetve, hogy az OTG-vel nagyobb pendrive-ok olvasása se okozzon neki gondot. Előfordulhat hogy PowerBank-t csatlakoztatnék majd hozzá, ezért az USB csatin keresztül tölthetőséget preferálnám.

Szerintetek van jobb a Lenovo-nál ~35000Ft-ig bezárólag?

Üdv

(#51572) HollywoodBoy válasza khalox (#51554) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Köszi a választ! :R Igazad van, elvetettem azt az oldalt.
Viszont még szükségem lenne továbbra is egy kis segítségre/tanácsra. Az a kérdésem, hogy van-e olyan 8"-nál nagyobb tablet amit 30.000 megkapok? Az az igazság, hogy nem szeretnék semmiképpen 7". Valamilyen nagyobb kéne, de láttam, hogy 10" esélytelen kapni ennyiért... Mit javasoltok? Tényleg csak netezésre, és olvasgatásra használná a feleségem, így nem fontos a nagy teljesítmény, de mindenképp újat szeretne és minél nagyobbat.

[ Szerkesztve ]

(#51573) BomiBoogie válasza HollywoodBoy (#51572) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mindig csak a nők meg a méret... sry. :DDD

WayteQ-eket nézz esetleg aprón, xTAB-100qcr simán lehet már jó áron.

[ Szerkesztve ]

(#51574) HollywoodBoy válasza BomiBoogie (#51573) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Köszi a választ! :R

Jogos a nő-méret észrevétel! ;)

Annyi, hogy említettem, hogy újat szeretnék. Amit ajánlottál az újonnan jelenleg több mint 50.000. Tehát nem jöhet szóba...
Tényleg nincs 30.000-35000 körül 8"-nál nagyobb normális tablet a fent említett jövőbeni használatot figyelembe véve?

(#51575) tjb007 válasza HollywoodBoy (#51574) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nincsen.

(#51576) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Barátnőmnek szeretnék tabletet ajánlani,és véleményet szeretnék kérni hogy ez jó-e és hol érdemes megvenni?Filmezésre,netezésre leginkább talán egy kicsit játékra is.Tetszik nekem az Asus márka. :)
[link]

(#51577) HollywoodBoy válasza tjb007 (#51575) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Köszönöm neked is a választ! :R

És amúgy külföldről sem?
7"-8"-osak között mi a legjobb választás ugyan ilyen árban?

(#51578) Zeki


Zeki
nagyúr

Olcsó IPS kijelzős gyerektablet, még pár napig.
A kijelzője szép, csak lassú szegénykém. A Beach Buggy Blitzet nem viszi el.

(#51579) Shingen válasza HollywoodBoy (#51577) üzenetére


Shingen
addikt

Hali

[link]

ha még 35 bele férne a keretbe!

[link]
vagy ez?

風林火山

(#51580) Hungarikum87


Hungarikum87
tag

Sziasztok

Esetleg vki olvasott már valahol tapasztalatokat az új Pipo P9-ről? Lassan rendelnék, de hát elég korai darab nem merek még belevágni

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#51581) ->Raizen<- válasza ->Raizen<- (#51562) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem élt sokáig ez a kínai csoda, 1 napot a kijelző tönkrement magától, visszakaptam a lóvét.

(#51582) HollywoodBoy válasza Shingen (#51579) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Köszi neked is a választ! :R

Persze mindkettő még belefér, de ezek nem hulladékok? Utána néztem mind a kettőnek, és 90%-ban negatív véleményt olvastam csak. Persze tudom, hogy ne is várjak jobbat két ilyen kategóriától, de azért hulladékot nem szeretnék venni. Inkább tudomásul veszem, hogy egy megbízható 8"-nál nagyobb tablet csak 50K-nál kezdődik... De tényleg nagyon köszönöm a tippet! :R

Már csak tényleg arra lennék kíváncsi, hogy 7"-osok közül melyik a legajánlottabb 30K-ért.

(#51583) tjb007 válasza HollywoodBoy (#51582) üzenetére


tjb007
nagyúr

De, pontosan azok.
30e forintért a legajánlottabb a WayteQ xTAB-7X Quad.

(#51584) stigma


stigma
addikt

Sziasztok, ismerősömnek kellene olyan tabelet 35k-ig bezárólag amihez 2 fontos funkciónak kell tartoznia:
- Képes kezelni OTG-n mobil sticket vagy épp a stickben található kártyát be tudom tenni a Tabletbe hogy tudjam használni
- GPS-nek kell benne lennie ,mert főnéket navigációra lenne használ.
- Ezen felül e-mail, viber ilyen alap funkciókra lenne használva, irodai ügyletek gyors lebonyolítására.

Eddig körbenéztem elég sokat, de gyakorlatilag ebben az árkategóriában csak az alábbit találtam:
- Wayteq xTAB-7X Quad + Sygic 3D
- Alcor Access Q787I GPS+3G tablet

Ki melyiket ajánlja?

Lényeg még, hogy itthon lehessen beszerezni bolti garis legyen Kínából rendelt , custom romos verzió sajnos kizárva.

Segítséget előre is köszönöm.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#51585) kelzsoca válasza stigma (#51584) üzenetére


kelzsoca
félisten

Wayteq xTAB-7X Quad + Sygic 3D

(#51586) stigma válasza kelzsoca (#51585) üzenetére


stigma
addikt

Ha szabad megkéredzenem mi áll a WayteqQmellett?

Ahogy néztem szinte ugyanazt a felhozatalt adja, Alcor előnye a garancia, WayteQ előnye a gps navi amit adnak hozzá, viszont az Alcorra gondolom feltehető az igo minden gond nélkül.

És ha úgy kérdezném Alcor + Igo vagy WayteQ + Igo /Sygic?

Bocs ha hülyeséget kérdeztem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#51587) Zeki válasza stigma (#51586) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Sygic legális, megvehető és telepíthető, az IGO meg illegális.
Ennyi.

(#51588) Mercutio_ válasza stigma (#51586) üzenetére


Mercutio_
félisten

Alcor nagyobb gyártási szórás, minőségbeli ingadozás.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#51589) kelzsoca válasza stigma (#51586) üzenetére


kelzsoca
félisten

Felettem már leírták, de még kiegészíteném gyártói és közösségi támogatással.
Természetesen azt vásárolod meg, amelyiket szeretnéd, az Alcor előnye nem lehet az hogy egy warez szoftvert fel tudsz rá tenni, mert a 7x tabletből is van csupasz verzió, amire aztán olyan navigációt teszel, amilyet szeretnél, de inkább a legális szoftvert javasolnám.

(#51590) stigma válasza Mercutio_ (#51588) üzenetére


stigma
addikt

CineDOG1: Ebben igazad van.

Mercutio_ : Sajnos számomra kevésbé ismert a gyártó, igaz ajánlott márkanevű tablet, mert tényleg jó dolgokat tesznek bele, illetve az árazása is kellemes.

Köszönöm mindenkinek , kelzsoca fórumtársnak is aki közben váaszolt. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#51591) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Após pajtinak kéne tablet:
Új, magyarországon beszerezhetö.
Coll méret nem lényeg.
Filmezne rajta (próbálom rávenni, hogy nem feltétlen kell Otg képes, elég a memória kártya is), esetleg netezésre, nem feltétel a sim kártya foglalat.
Keret cca 20 ezer.

Maine coon

(#51592) Zeki válasza stigma (#51590) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az Alcor sem gyártó, hanem matricáztató. A Wayteq a Cube tebletjét matricáztatja.

(#51593) carbapenem válasza Zeki (#51592) üzenetére


carbapenem
tag

Az Alcor mit matricáztat, és a Prestigio?

[ Szerkesztve ]

(#51594) kelzsoca válasza Zeki (#51592) üzenetére


kelzsoca
félisten

Csak hogy teljesen tiszta legyen:

Valószínűleg sokan nem tudják, de a WayteQ nem csak gyártat, de ő maga is gyártó/bérgyártó, többek között a Sony, ZTE, Huawei, Foxconn, Prestigio, Zenithink stb.. ismert gyártókkal is együttműködnek.
Az anyacégtől (WayteQ Hongkong Ltd.) is volt már több készülék a WayteQ Europe kínálatában (pl: xTAB-100dci 3g, xTAB-50 GPS stb..)

Itthon a WayteQ Europe hozza forgalomba a készülékeket.

A WayteQ egyik partnere a Cube, ahol megrendelésre indul a gyártás, a készülék hardveresen és szoftveresen is változhat (szokott is) az eredeti Cube verzióhoz képest, tehát a WayteQ folyamatosan a gyártástól a szoftverezésig irányítja a folyamatot.

(#51593) carbapenem

Ez általában nem derül ki, többnyire azért mert kevésbé ismert kínai bérgyártótól rendelik a készülékeiket, illetve üzleti titok is lehet, szóval nincs értelme tippelni.
A Prestigio oroszok kezében van egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#51595) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Ha jól értem az utolsó pár hsz-t, akkor 10" alatt Wayteq xTAB-7X Quad, 10"-nál Lenovo IdeaTab S6000L az a szint amit már érdemes megvenni, ugye? Esetleg GPS/3G nélkül lehet még faragni az összegből?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#51596) tjb007 válasza stigma (#51586) üzenetére


tjb007
nagyúr

A normálisabb belső (aka SoC aka processzor), plusz amit már előttem is írtak, a Sygic.

(#51594) kelzsoca

A pontos tulajdonosi összetételt megállapítani lehetetlen, annyira kusza és labirintus az egész.
Annyi biztos, hogy az vezérigazgató, aki egyben az ASBIS jogelődjének az alapítója is fehérorosz származású.

(#51595) CactuS

Az igényektől, és a rá szánt pénzösszegtől függ, hogy mit érdemes megvenni.
A normális, megvételre ajánlott nem hulladék minőségű 10 hüvelykes modellek 50e forintnál kezdődnek jelen pillanatban, szóval ebből nagyon nem lehet faragni.
A 7 hüvelykeseknél le lehet menni akár 30e forint alá is, a normálisabb 8 hüvelykes viszont 30e forint felett kezdődnek.

(#51597) hbala válasza kelzsoca (#51594) üzenetére


hbala
aktív tag

Régen a Ramos-szal is volt valami együttműködés, nem? Azzal mi van most?

(#51598) HerrWeasel


HerrWeasel
csendes tag

Sziasztok!

Barátnőm szeretne venni egy új 8"-os tabletet. Főleg játékra (Clash of Clans, Plants vs Zombies) és internetre használná, de azért egy-egy sorozat is megfordulhat rajta. Az előbb említettek zökkenőmentes futása lenne a fő szempont, lehetőleg tiszta hatású, normális felbontású kijelzőn.

A Samsung tavalyi modelljébe (T310) kicsit beleszerelmesedett, de normális árán bőven kilóg a keretéből, illetve az "olcsó" weboldalakban pedig kevéssé bízik. Ezzel kapcsolatban is szívesen várnék észrevételeket.
http://www.gsmvonal.hu/mobiltelefon/37519-samsung-t310-tab-3-8.0-16gb-akcios

Keretnek olyan 30 és 55 közötti összeget állapítanék meg, ebben a tartományban keresgélnék egy kiváló ár/érték arányú masinát. Jelenleg az ASUS MeMO Pad FHD 10 (ME302C) tabletemet nyüstöli, ezt váltaná ki egy méretben jobban hozzáillő, de reményei szerint hasonló "érzetet keltő masinára.

Köszönöm

(#51599) kelzsoca válasza hbala (#51597) üzenetére


kelzsoca
félisten

A Ramos mostanság inkább windows alapú táblagépekkel jelentkezik.

(#51600) CactuS válasza tjb007 (#51596) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igényben, ahogy korábban is írtam játékot kivéve szinte minden (ebook (bár tudom nem a legideálisabb), net, zenelejátszás, egyszerűbb filmek (10" alatt meg aztán ugye végképp nem érdekes a fullHD) és elképzelhető a GPSkénti használat), 3G nem kell, és ne legyen használhatatlanul lassú 2 hét után (illetve előny, ha nem lilul/színeződik el a képernyő, ha apum megfogja a kezébe a cuccost).

7 és 10 hüvelykesre akkor megvan, hogy mit ajánlok édesapámnak (Wayteq xTAB-7X Quad, Lenovo IdeaTab S6000L),8 hüvelykesre tudnál esetleg még két ajánlást tenni (GPS és GPS nélkülit)?

Lehet ez szentségtörés ebben a topikban, de gondolom androidon kívül nagyon más alternatíva nincs ebben az árkategóriában, ugye?:B

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.