Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50551) Hungarikum87 válasza Kapanyél (#50538) üzenetére


Hungarikum87
tag

Akkor kis utána olvasás után, kérdeznék megint :) Az RK3288-ról találtam magyar nyelvű cikket, de a Amlogic M802-tom Z37xx sajnos nem. Te mint aki ért hozzá vagy bárki más itt a topicban, tudna véleményt formálni róla h melyiket ajánlaná a három közül és miért? :)

Illetve, keresgélek de nem találok csak 9.7 képernyőset, én pedig 10.1 arányút szeretnék. Tudtok mondani ezekkel szerelt 10.1 kijelzős tabletet vagy nem is készült még ilyen?

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#50552) monti0222w válasza tjb007 (#50547) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia tjb007 mit szólsz a Xiaomi Mi padhoz, szerinted ez egy jó gép, jövőbe mutató soccal, vagy felejtős? Nem semmi a specifikációja szerintem. :)

(#50553) dragonfx válasza dragonfx (#50549) üzenetére


dragonfx
veterán

Na találtam. 4 et.
Valaki hozzáértő guru ranezne ezekre??

Overmax ovs 7+
Wayteq xtab 7x
Myaudio 708gn
Myaudio 708ag

A cortex procik után az a betű utáni szamnak a kisebb vágy a nagyobb a fejletebb gyorsabb? Van erre teszt valahol?
Számít ha mali vagy power vr gyorsító van bennük?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#50554) tjb007 válasza anonym1s (#50548) üzenetére


tjb007
nagyúr

OtterBox Defender, ez a legjobb és legstrapabíróbb mind közül, de ez meg is látszik az árán. Szilikon tok nem sok van, ami van az is az eBay-en nem épp alacsony áron. Maradtak az ilyen és ehhez hasonló tokok, illetve az univerzálisok.

(#50550) Lovi24

Akku: az FNF 4,5-5 óra körül, az Onda 7-8, persze:
- ez függ a beállításoktól is
- ez csak egy saját becslés a megadott adatok alapján, amik nem mindig tükrözik a valóságot

Az FHD filmek és az újabb játékok is gond nélkül fognak menni mindkettőn, persze ha az időtállóság is szempont, valamint a játékok is prioritást élveznek, akkor érdemesebb inkább mást nézni.

(#50551) Hungarikum87

Az erősorrend így néz ki:

RK3288 > Z3745* > Amlogic M802

* jellemzően ez kerül a kínai tabletekbe, szóval ezt veszem most alapul, de láttam már 35-tel szereltet is

Mindegyik ajánlott, persze azért vannak elég komoly különbségek köztük. Például:
- az M802-ben lévő Mali-450 nem ismeri/nem tudja az OpenGL ES 3.0-ás API-t, így ha kijön egy ilyen játék nem fog rajta elindulni, bár erre nem sok esély van a közeljövőt tekintve.
- a Z3745 egy x86-os architektúrára épülő SoC, nem ARM-re, így előfordulhatnak problémák a natív alkalmazásokkal, de erre az esély igen csekély. Némi öröm az ürömben, hogy az x86 miatt elméletben akár még Windows 8.1 is futtatható ezeken a készülékeken.

Ha fontos a jövőt állóság, akkor e közül a három közül inkább az RK3288-cal szerelt modellek között nézz szét.
10,1 hüvelykes modellt meg azért nem találtál még, mert egyelőre még nem létezik ilyen.

(#50552) monti0222w

Androidos vonalon a jelenlegi egyik legjobb, csak épp elég nehéz beszerezni.

(#50553) dragonfx

Az első felejtős, a második ajánlott, a harmadik szintén felejtős, a negyedik pedig már nem különösebben ajánlott, de be lehet vállalni (legfőképp akkor, ha számít a kijelző felbontása).

„A cortex procik után az a betű utáni szamnak a kisebb vágy a nagyobb a fejletebb gyorsabb?”

Minél nagyobb az szám, annál erősebb, de ez még önmagában nem jelent semmit, ugyanis egy SoC nem csak ennyiből áll, és a csíkszélesség sem mindegy.

„Számít ha mali vagy power vr gyorsító van bennük?”

Maga csak az, hogy Mali vagy PowerVR nem, mivel ezek csak márkanevek. Többféle Mali és PowerVR IP is létezik, ezek között viszont már vannak különbségek, sok esetben elég nagyok. Például a Mali-400MP4 gyengébb a PowerVR G6400-nál, viszont a Mali-T760MP16 erősebb nála. Játékoknál számíthat, minden másnál meg szinte mindegy, hogy mi van benne.

(#50555) monti0222w válasza tjb007 (#50554) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszönőm a válaszodat, :R a beszerzés már itt magyar honban is megoldott, de kintről is beszerezhető. Egyébbként nemsokára már ithon is árulják. Még annyit kérnék tőled, hogy ez mennyire jövőre tekintő! Vagyis ezt socc-t hamar túl fogják lépni? Köszönőm előre is. :K

(#50556) Hungarikum87 válasza tjb007 (#50554) üzenetére


Hungarikum87
tag

köszönöm a türelmedet :)

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#50557) tjb007 válasza monti0222w (#50555) üzenetére


tjb007
nagyúr

A elérhető/legyártott példányszám miatt írtam azt, hogy nehéz beszerezni.
Egyelőre még felső kategória a K1 (igaz csak a GPU-ja miatt), de nem kell sok idő, hogy jöjjön egy nála jobb és erősebb. Ez az ágazat már csak ilyen, gyorsan történnek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#50558) kelzsoca válasza Kapanyél (#50543) üzenetére


kelzsoca
félisten

Sem a 100qcr, sem a 933R nem túl stabil. Nyilván vannak, akik meg vannak velük elégedve, mert gyönyörű a kijelzője, és csak olvasgat vagy filmet néz vele, de rengeteg a panasz rájuk, akár itt a PH topikjaikban is.

Több ezer készüléket értékesítenek ezek a gyártók, most az hogy van pár darab negatív user, az össz. eladás 1-2%-át sem teszi ki (mellesleg a fórumokon a segítségkérés, panasz stb.. van túlnyomórészt) tehát felesleges téves következtetéseket levonni, mikor nem látod át a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

(#50559) Lovi24 válasza tjb007 (#50554) üzenetére


Lovi24
senior tag

Köszi a segítséget :)

Én is néztem a Xiaomi-t,csak kicsi magas az ára (nekem).

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#50560) penge111


penge111
addikt

Sziasztok!

Haverom kért meg, hogy nézek neki tabletet, de sokkot kaptam annyi féle van.
Szóval a feltételek:

9"-10" tehát nagy képernyő
Legfontosabb kezeljen simet, vidéken tudjon vele netezni, ahol nincs wifi
Amire kell: főleg internet, zene, youtube, filmek bár ez kevésbé
Viszonylag jó képeket csináljon, de nem muszáj
Ár, hát max 60k
Megbizható tablet legyen, Mo- n könnyen beszerezhető legyen.

Remélem létezik ilyen tab, kösz a segítséget előre is.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#50561) kutymorg


kutymorg
tag

WayteQ xTAB 7x és az xTAB-700qci-nek ebben az árkategóriában (<30) milyen más alternatívája van?
SIM (3G) és GPS nem kritérium! Vagy a 7x a best buy?

(#50562) kelzsoca válasza kutymorg (#50561) üzenetére


kelzsoca
félisten

A 7x jó választás.

(#50563) tjb007 válasza penge111 (#50560) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ennyiért nem létezik ilyen modell.

(#50564) Zeki válasza penge111 (#50560) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#50565) monti0222w válasza tjb007 (#50557) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszönőm szépen a válaszod, gondolkodok egy ilyen Mipadon és több évre kell ezért voltak a kérdéseim. Sztem a K1 jövőre is ott lesz a szeren, ahogy én látom a tab piacot, nem lesz itt hamar tron fosztás! + Miui a hetenkénti frissitésekkel amit még a nagy gyártok is utánozhatnának!
Köszi mégegyszer. :K

(#50566) bandus válasza monti0222w (#50555) üzenetére


bandus
veterán

itthon hol lehet ezt esetelgesen megvásárolni?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50567) tjb007 válasza bandus (#50566) üzenetére


tjb007
nagyúr

Itt: [link]

(#50568) penge111 válasza Zeki (#50564) üzenetére


penge111
addikt

Szia köszi a segítséget, találtam 60k-ért galaxy tab 2 10.1 3gst, szerinted akkor melyik? Ezt a vonino márkát nem ismerem, a samsubg meg mégis jó márka, ahogy olvason teljesen jó ez a samu tablet,h csak szar képeket csinál, de az a haveromnak nem is annyira fontos.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#50569) Zeki


Zeki
nagyúr

Nyilván Samsung.

Akinek gyerek tablete van, nagyon tudom ezt a szilikon tokot ajánlani!! Mondjuk majdnem 1 hónap mire megjön.

(#50570) dragonfx válasza tjb007 (#50554) üzenetére


dragonfx
veterán

Markakent te melyikre szavaznal?melyiket venned?
A felbontás jelent valamit?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#50571) sitotomi


sitotomi
tag

Sziasztok!

Útbaigazítást kérnék!
Szeretnék vásárolni egy tabletet, anyukának lesz, külföldi vásárlás nem probléma, a keret ~42000 Huf.
Paraméterek:
- Új
- 7"+ kijelző (IPS panel nem lenne rossz, sőt...)
- Netezés, fényképezés, sorozat nézés (De mindez olyan "anyukásan", nem hiszem hogy ~50 körüli korban sokat számít a HD nem HD, 5 vagy 10 mpx kamera ebben az esetben.)

Bőség zavarában nem tudok dönteni, Ti mit ajánlanátok, ami ár érték arányban közelít a legjobbhoz?

Előre is köszi a segítséget!

Szerk: Én ezt néztem egyenlőre http://www.radium.hu/tablet/asus-memo-pad-hd-7-me173x-1b073a-me173x-1b073a.html, de kicsinek találom a 7" kijelzőt, és nem vagyok túl magabiztos. :) Erről esetleg van pro/contra véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#50572) Mcleod


Mcleod
tag

Szervusztok!
Egy barátomnak keresek tabletet. Jelenleg egy régi notebook-ot használ de ki akarja váltani mert unja, hogy nehéz. Arra gondolt, hogy vesz egy jobbacska tabletet és hozzá egy billentyűzetet és azzal jó lesz...
Nézegettem a cuccokat, de nem annyira vagyok benne otthon. A kínai telefonokról már sokat olvastam de Tablet fronton nem ismerem se a SOC-okat se a vállalható márkákat. Itt el is árultam, hogy a külföldi rendelés is játszik.
- hány hüvelykes legyen a kijelző? Mivel egy 14"-os laptopot akar kiváltani így minél nagyobb, szerintem inkább a 9-10" körüliek lennének jók.
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? újat
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? mindkettő jó megoldás
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) Ami fontos: Legyen 3G képes, GPS legyen benne (bár ahogy olvasom sokszor ez a gyenge pont, de legfeljebb megtoldja egy küldső vevővel) nem árt ha van hdmi kimenet, hogy tv-vel össze tudja kötni. Nyilván fölösleges mondani, de megbízható legyen a működése mert részben munkára kell.
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? Szerintem 50-70k körül de ha picit több az sem baj.

Köszönöm a segítségeteket.

Csak egy maradhat!!

(#50573) zka67 válasza sitotomi (#50571) üzenetére


zka67
őstag

Szia, 7"-os tabletek között mindenki ezt tartja a BEST BUY-nak:

Cube Talk7X 7" Quad core DUAL SIM Cameras Android 4.2 8GB GPS 3G Phone Tablet PC

IPS kijelzője van, 1024x600-as, telefon, GPS, 3G, G-Sensor, 4 magos proci, stb, stb, gyakorlatilag minden van benne ezért a pénzért.

A következő sem néz ki rossz vételnek, de nincs benne SIM kártyahely, nem tudsz vele telefonálni és 3G sincs benne:

Cube U25GT-C4W 7" Quad Core 1GB/8GB Android 4.4 GPS HDMI WIFI Tablet PC Camera

[ Szerkesztve ]

(#50574) Lui76


Lui76
őstag

Egy kis help kellene , vagy ötletelés...
Kolléganőm tabletjét leverte a kutyája , tehát nem túl magasról.
két lapjára szétesett, azóta az érintő képernyő nem érzékel, szemre nemlátszik
semmi , a nyák vagy ilyenek nem törtek,
az egyik kérdés, hogy kuka é ?
a másik meg hogy esetleg ilyen állapotban (tehát bill. zárból nem todod kihozni)
lehet esetleg vmilyen billenytyűzetet hozzá ismertetni amivel még használható lenne?

www.kezmuveskeramia.hu

(#50575) Kapanyél válasza Lui76 (#50574) üzenetére


Kapanyél
őstag

USB-OTG kábel, egeret rá.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#50576) Lui76 válasza Kapanyél (#50575) üzenetére


Lui76
őstag

Egyszerre csek egy usb eszközt lehet rádugni gondolom ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#50577) Kapanyél válasza Lui76 (#50576) üzenetére


Kapanyél
őstag

Ha vezeték nélküli szet vevőjét dugod rá, akkor lesz egér és bill is. De elvileg működnek az USB hubok is.

MÁS:
A tabletem órája késik 10 percet. Automatikusan állítja, jó az időzóna is, többi eszköz helyesen mutatja. Ez tíz perccel szopat. Találkozott már valaki ilyesmivel? :F
(V975M)

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#50578) tjb007 válasza Lui76 (#50576) üzenetére


tjb007
nagyúr

USB hub közbeiktatásával akár többet is (de ha csak billentyűzetről és egérről van szó, akkor elég lehet egy Y kábel is).

[ Szerkesztve ]

(#50579) mm89 válasza monti0222w (#50565) üzenetére


mm89
őstag

Hát ez király cucc! 50-60e körül én is vennék egyet, de 100 ért már nem...

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#50580) tjb007 válasza mm89 (#50579) üzenetére


tjb007
nagyúr

Annyiért pedig -ha csak nem Kínában élsz- bizony nem fogod megkapni. Mindenki úgy próbál nyerészkedni rajta ahogyan csak tud, épp az előbb láttam egy példányt 500 dollárért, és akkor ezen még csak nettó ennyi.

(#50581) mm89 válasza tjb007 (#50580) üzenetére


mm89
őstag

jaja, én is körbenéztem gyorsan aliexpressen... 3-400 dolcsikért vannak :(
na mindegy, úgysem akartam tabletet venni :D de 60ért vennék egyet még így is :DD

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#50582) amigo8519


amigo8519
csendes tag

Helló!
Szerintetek melyik jobb játékra?
Alcatel OT Tab 8HD B
Vs
Vega q 7108

[ Szerkesztve ]

Bubu

(#50583) Mcleod


Mcleod
tag

Melyik (akár kínai) webshopból érdemes most tabletet rendelni?

Köszi.

Csak egy maradhat!!

(#50584) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Hali!

Létezik univerzális multi window tool vagy teljesen ROM-függő?
Ti mit haszáltok?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#50585) megadeath


megadeath
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tablet ügyben. Szerintetek melyik lenne a legjobb ár/érték arányú gép úgy 25k-ig bezáróan?

A Concorde draco-t néztem ki ami teljesítményre viszonylag jónak tűnik. Szerintetek jól gondolom? Van ennél jobb ilyesmi kategóriában ezen áron ami elkerülte a figyelmem? Itthon akarom venni az egyszerűbb gari miatt.
Lánynak lesz ajándékba szóval nem hátrány ha tudtok olyant ami gyors is és szép is egyben.
GPS,GSM nem szempont.

Előre is köszi a segítséget!

(#50586) 1697


1697
tag

Sziasztok!Most rendeltem 4g Note pro 12.2 -öt,akcióban itt (spanyol) nagyon levitték az árát!Wifis tab pro-t használtam most 2 hónapig,de ezt 4 g vel olcsobban kaptam meg!Valaki használ ilyet itt? Vélemények? Köszönöm.

(#50587) sitotomi válasza zka67 (#50573) üzenetére


sitotomi
tag

Köszi a választ!
Ez tényleg nagyon jó ár érték arányban.
Ha 40 ezret kellene elköltened tabletre, mit választanál? :-)

sito

(#50588) tjb007 válasza Kapanyél (#50584) üzenetére


tjb007
nagyúr

Létezik: [link] (előbb ezt kell felrakni hozzá: [link] )

(#50585) megadeath

Pont az, amelyiket te is kinézted :)

[ Szerkesztve ]

(#50589) Zeki válasza zka67 (#50573) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#50590) Kapanyél válasza tjb007 (#50588) üzenetére


Kapanyél
őstag

Köszönöm!
Xposed-ban kerestem először, de nem dobott találatot.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#50591) zka67 válasza sitotomi (#50587) üzenetére


zka67
őstag

Ha 40 ezret kellene elköltened tabletre, mit választanál?

Szia, én vennék kettőt belőle, és az egyiket megtartanám :)

Ízlések és pofonok, de nekem pl. nem tetszenek a nagyobb kijelzőjű tabletek. Szerintem - de itt hangsúlyozom, hogy ez csakis az én magánvéleményem -, a 7" az a méret, amit még kényelmesen lehet kezelni. Se nem túl kicsi, se nem túl nagy, nem túl nehéz. Az enyémhez vettem még egy tokot:

Micro OTG USB Keyboard PU Leather Cover Case Bag For 7" Tablet

Az első nap, amikor megjött, a billentyűzetet bedugva hagytam, kb. 2 óra alatt teljesen leszopta az aksit, úgyhogy azt azóta nem használtam. Viszont arra tökéletes, hogy megnézzem az esti sorozatot, ha épp lemaradtam róla, ha el akarom vinni valahova, akkor is jó dolognak tartom, és egy mozdulat kivenni belőle a tabletet, ha épp úgy van rá szükségem.

Egyébként ahogy CineDOG1 írta, itt valóban olcsóbb, de én még nem rendeltem innen:

75 dollár az en.jd.com oldalon ingyen postával!

[ Szerkesztve ]

(#50592) monti0222w válasza mm89 (#50579) üzenetére


monti0222w
addikt

Fog még lejjebb menni az ára, ne aggódj és ha nézegeted a kinai bazárokat akkor tudod, hogy szoktak elég jó akcióik lenni! :K

(#50593) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

Sziasztok! Egy barátom hozott egy tabletet , amit a 11 éves kislánya sikeresen lezárt és nem tud belépni. Túl sok minta rajzolás lépjen be Google fiókjával. Így indul az android. Nem fogadja el az email címét sem és a jelszavát sem valamiért. Webes felületen be tud lépni. Gondoltam egy master reset segít majd, de nem tudom hogyan lépjek be. Általában hangerő le fel vagy együtt a kettő és bekapcsoló gomb szokott lenni. Ritkán a próbálkozásokra megjelenik egy fekvő android robot nyitott ajtóval és benne egy piros felkiáltójel. De még erre sem jöttem rá hogyan jön elő. Szinte semmit nem tudunk a gépről, mert a fiától kapta aki Torontóban lakik és ott kapta egy USAGC nevü hivataltól. Amire rájöttem hogy egy rockpad d8 nevü tablet [link] De sem a gyártóját sem manualt nem találok hozzá. valószínűnek tartom, hogy az android sérült mert indítás után sok hiba üzenetet is kiír. Van 5letetek hogyan és milyen romot tudnák feltölteni rá, vagy esetleg hogyan lehet resetelni a gépet?

[ Szerkesztve ]

(#50594) nyisziati válasza Zeki (#50589) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez nem ugyanaz a készülék. A Cube-ban Mali-400 a GPU, ebben meg valami Immerson.16. Nem hangzik túl bíztatóan. Míg a Mali bevált és márkás készülékben is alkalmazott grafikai processzor.

(#50595) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy Vega Q7108 -at és szeretném root-olni, de sehol nem találtam hozzá semmit. Van valami egyszerű root-olási megoldás?

Megvenni és megszerelni...

(#50596) dragonfx válasza Zeki (#50589) üzenetére


dragonfx
veterán

jo de ez megbízható oldal?

ehhez már illene a 2gb ram nem?

a wayteq xtab 7x nek van valami jo kihivoja?
esetleg ebayen emnnyi?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#50597) St3ven


St3ven
addikt

Ár/érték arányban szerintetek a Lenovo S6000L vagy az ASUS MemoPad HD 10 a jobb választás?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#50598) kelzsoca válasza dragonfx (#50596) üzenetére


kelzsoca
félisten

a wayteq xtab 7x nek van valami jo kihivoja?

Lesz majd olyan is.

(#50599) dragonfx válasza kelzsoca (#50598) üzenetére


dragonfx
veterán

nem akarok brutálul játszani.

[link]
erről vélemény a címben szereplő ellenfeleként? +1 pont a 8nak.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#50600) Tálydi


Tálydi
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy tabletet vásárolni 25-35k között, mérete nagyjából mindegy, innen ph-ról vagy külföldről az teljesen mindegy, használt is jöhet. A kikötés, hogy HDMI csatlakozó legyen rajta. Internetezésre, olvasásra, és filmnézésre kellene főként. Aminek igazán örülnék egy nexus 7 lenne, de arról hiányzik a HDMI, és nem tudom az MHL mennyire működőképes, illetve a +költség teszi kevésbé vonzóvá. A cél a megbízható működés volna, ágyban netezésre és egyszerű hdmi-vel való tv-re kötésre kellene,meg egy kis olvasásra is.

Előre is köszi!:R

Eeeeh, what’s up, doc?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.