Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50151) tjb007 válasza Lipton (#50137) üzenetére


tjb007
nagyúr

Esetleg még a Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1-re lehet érdemes ránézni.

(#50139) Mancsy

Vega Q7108

(#50140) Maestrohun

ASUS Transformer Pad TF701T

(#50142) Garada

Lista nincs, de létezik jó pár ilyen (pl. WayteQ xTAB-79qci, ConCorde Tab AMAZON,NAVON Predator 7 stb.).

(#50144) bodiiren

WayteQ xTAB 7x

(#50145) mastodon

Lenovo Yoga Tablet 8

(#50146) AxBattler

Nem létezik.

(#50147) sagesz93

Vega Q7108

(#50150) PapB18

Itt érdeklődj: [link]

(#50152) Zeki


Zeki
nagyúr

R70DC 7" IPS 1024*600 8GB Dual Core 4.2 Children Kid Tablet PC Bluetooth HDMI Camera Red UK review:

A gyerektabletet angol raktárból kértem, drágább volt így, de egyrészt volt raktáron, másrészt 6 munkanap után meg is jött. És így a hazai vámolás is elmaradt.
Az IPS kijelzője nagyon baba (még nem láttam más IPS kijelzős tabletet, nincs mihez képest).
A piros borítása olyan szilikonos szerű anyag. De az nem leszedhető.
A gép nagyon lassú. Egyszerű játékok úgy ahogy elmennek rajta, a lego duplo train már néha megakasztja, megfagy pár másodpercre. A Beach Buggy Blitz játékkal ne is próbálkozzon az ember. Kidob.
A wifije olyan szar, hogy hihetetlen.
A 720p-s filmeket viszi gond nélkül, ha ott ülsz a wifi router mellett, akkor a youtube is mehet teljes képernyőn, de van hogy azt sem tudja folyamatosan lejátszani, mert nem tudja elég gyorsan letölteni menet közben.
Elöl vannak a hangszórók, azok jól szólnak. A kamerák semmire sem jók, max kisgyereknek bohóckodni.
A 16GB-os micro SD kártyát viszi, onnan megy a mese.
Eredetileg a 9 éve lányomnak ment volna, de a lassúsága idegesítette, így most egy nem gyerektablet rendelésben vagyok. Ez meg maradt a 2 kicsinek otthon. A hal fingatós játék szép is, egyszerű is. :)

(#50153) fezsoo válasza #56064768 (#50122) üzenetére


fezsoo
aktív tag

ASUS MeMO Pad HD 7 [ASUS MeMO Pad HD 7] 8Gb memóriával 29k !
A különbözeten meg lehet bele venni memó karit.
Csak egy ötlet.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#50154) oldmoj


oldmoj
csendes tag

Sziasztok!
Ma vettem egy ALCOR ZEST 741i tablet,es nem tudom,hibas-e,vagy ez ilyen.
Kijelzo,memoria,RAM,akku jo,vagy elmegy,de az,hogy az ANTUTU 7000 ponttal
jutalmazza,az gyanus.Akad is rendesen,mindenhol,mindenben.
Ilyen sz@r proci lenne benne?

(#50155) Csori72 válasza Katanac (#50149) üzenetére


Csori72
aktív tag

Samsungokhoz van a többfájlos rom (3-4-5 készüléke válogatja) úgynevezett repartos rom. ezt kellene beszerezned, az mindent visz mint PC-n a format-C :)

..:: 1+TTTTT ::..

(#50156) Lipton válasza tjb007 (#50151) üzenetére


Lipton
őstag

Ismét köszönöm! Érzésre marad a lenovo 6000-es de azért megnézem valahol élőben.

(#50157) bodiiren válasza tjb007 (#50151) üzenetére


bodiiren
csendes tag

:R

(#50158) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

Valaki segítene?
Van egy MOTOROLA XOOM tabletem (WiFi+GPS).
Elkezdett újra meg újra indulgatni. :O
Vagyis: ha elindítok pl. egy akármilyen progit, egy idő múlva a gép újra indul folyamatosan, míg le nem merül.
Vagy ha lemerül és feltöltöm, elindítom, akkor is egy lemerülésig tartó újraindulási ciklusba kezd.

Talán megoldás lenne egy új rendszer feltétele rá.
Valaki tudna ebben segíteni? :F
(A tablet tökéletes állapotban van ezen kívül+hangszórós dokkoló)

Köszönöm! :R

UI.: vagy ha más nincs, egy jó 50 000 ft alatti tablet kellene. Melyik érné meg?

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#50159) tjb007 válasza oldmoj (#50154) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, ez ennyit tud.

(#50158) KisApám

Gyári ROM (4.1.2): [link]
Custom ROM (4.4.2) : [link]

(#50160) KisApám válasza tjb007 (#50159) üzenetére


KisApám
addikt

Köszi.
Kicsit "KÍNAI"...
remélem nem vágom propára vele a tabletet, mármint hogy nem úgy csinálom, ahogy kellene (amit nem igazán tudok... :F )

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#50161) szakalinho


szakalinho
tag

Sziasztok !
A segítségeteket szeretném kérni. A páromnak készülünk tablet-et venni. A 7" kicsinek találja a 10" nagynak.
Tehát ezeket a 8 körülieket nézegetjük. SK-ból lenne megvéve. Kettőt néztünk ki:
Első : Asus memo pad 8 [link] 144 euro.
Második: LG G PAD 8.3 [link] 239 euro.
A kérdés az lenne, hogy megéri-e a körülbelül 100 euros felárat az LG ? Esetleg valami más versenyző ebben az árkategóriában ?
Köszönöm.
u.i Nálunk használatban van egy Asus memo pad 7 HD. Teljesen meg vagyunk elégedve vele...

[ Szerkesztve ]

(#50162) AxBattler válasza szakalinho (#50161) üzenetére


AxBattler
félisten

Attól függ, mire használná?
Vannak olcsóbb 8'-os tabletek is a Gpad-nál.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50163) szakalinho válasza AxBattler (#50162) üzenetére


szakalinho
tag

Bocsi tényleg felejtettem ki lényeges dolgokat. Nagyrészt böngészésre, de fontos szempont még hogy GPS legyen bent. IGO-val lenne néha használva. Nem igen jönnek be ezek az olcsóbb márkák. Lehetőség szerint minőségibb darabot keresünk. Köszi

(#50164) Szputnyik


Szputnyik
csendes tag

Sziasztok.
8" tablet-en mennyire jo képregényt olvasni ?
Elvezhető vagy inkább 10" ?

[ Szerkesztve ]

(#50165) AxBattler válasza szakalinho (#50163) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor a szokásos WayteQ xTAB-79qci.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50166) szakalinho válasza AxBattler (#50165) üzenetére


szakalinho
tag

Köszi. De tudomásom szerint ebben nincs GPS vevő. Mint már írtam szükség lenne rá néha, navigációs célokra. Amúgy tetszene is....

(#50167) Csori72 válasza Szputnyik (#50164) üzenetére


Csori72
aktív tag

szerintem képregényolvasáshoz nem a coll-okon kellene gondolkozni. szerintem a ppi fontosabb lehet mint a +-5cm átló.
ahogy elnézegettem a magas pixelsűrűségű tabok nem az olcsó kategóriákba találhatóak, így el kellene döntened az összeget amit rászánsz és úgy nézelődni, h mennyi coll jön ki élvezhető képpel.

..:: 1+TTTTT ::..

(#50168) Szputnyik válasza Csori72 (#50167) üzenetére


Szputnyik
csendes tag

Lenovo miix 2 8 vagy toshiba encoore ezek közül kellene választanom.
Üdv

(#50169) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Sziasztok

Vonino tabletekről mit lehet tudni ? Konkrétan ez a modell keltette fel az érdeklődésemet.

Köszi

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#50170) AxBattler válasza szakalinho (#50166) üzenetére


AxBattler
félisten

Igaz. Akkor esetleg egy Prestigio Multipad 4 Diamond-ot mondanék.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50171) sagesz93 válasza tjb007 (#50151) üzenetére


sagesz93
addikt

Köszi, be is lett szerezve akciósan ez a Vega tablet, nagyon kellemes csalódás nekem is!! :K :R

(#50172) Richter36 válasza Bluerainbow (#50169) üzenetére


Richter36
őstag

Az 1024x768-as felbontás a 8 colos tabomon is pixeles közelről, 9,7 colon még zavaróbb lehet.
Persze kérdés, hogy milyen kompromisszumot akarsz kötni egy jó árért cserébe.

(#50173) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Üdv! Olyan kérdés fordult meg a fejemben, hogy a Galaxy Tab 3 10.1 3G tabomra OTG kábelen keresztül tudnék varázsolni valamilyen technikával USB-s DVB-t sticket? Már nemcsak fizikailag, hanem, hogy működjön is a TV vétel...

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#50174) Bluerainbow válasza Richter36 (#50172) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Hát igen. Ez igaz. A helyzet az hogy picit fentebb kérdezgettem egy noname román tabletről , de végül mégsem merem megvenni. Most két versenyző van. Teljesen egy árban (kb 55000 ft) Az egyik ez a Vonino , a másik a Prestigio multipad 4 quantum 9,7
A vonino azért tetszik mert van benne Gps
A prestigio pedig mert retina kijelzős. Nincs tapasztalatom a retina kijelzővel kapcsolatban , viszonyitási alapom sincs ezáltal. De a tablet olvasásra is kell és ugy halottam a szemnek jobb a nagy felbontásu retinakijelzős képernyő.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#50175) oncsi válasza Sgt. Chris (#50173) üzenetére


oncsi
őstag

[link]

Biztosan van más is de ez jött ki elsőre. Tehát biztató :)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#50176) oncsi válasza oncsi (#50175) üzenetére


oncsi
őstag

[link]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#50177) atee


atee
őstag

Sziasztok!

Extrém helyzetben vagyok. A magamfajtának ez kész kínzás, de kényszer helyzetbe hozott a család :)
Sosem vásárolok semmi műszaki cikket utána olvasás nélkül, de most az idő hiányában gyors segítséget kérnék! A Tablet számomra egy vak folt. Nekem eddig és ez után se lesz tabletre szükségem.
Viszont a kislányomnak MA kell mindenképpen megvenni egyet. Valószínűleg a Mediában mert más lehetőség nincsen.

Leginkább játékra és filmekre lenne használva.
40 ezer van rá kb. Szeretném a maximumot kihozni belőle. Mi jöhet szóba
7 colos elegendő. Android rendszer természetesen és az űbergagyi kategóriát kizárnám!
Ha ez nem lehetséges akkor bármi áron lemondom a mai vetelt!

WayteQ xTAB-79qci ez talán megfelelhet, de a GPS hiánya engem bosszant. Tudom nem nekem lesz, de mi van, ha mégis kell majd.... jobb lenne ha lenne benne ez is.

Köszönöm és Üdv!

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#50178) NoMagix válasza atee (#50177) üzenetére


NoMagix
addikt

Nemrég valamelyik fórumon olvastam, hogy ha van a telefonodban GPS, akkor egy programmal a tabon keresztül is tolhatod GPS-t.
Így már nem akadály a WayteQ!

(#50179) mm89


mm89
őstag

Sziasztok!
Kollégámnak keresek többletet, kb ezek az igényei:
- hány hüvelykes legyen a kijelző? 7-8
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? Új
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? Itthon
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) Főleg internet, de a film is benne lehet a pakliban.
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? Kb 30e ft
- főleg nagyobb márkák érdekelnék(samsung, asus, lg, lenovo, acer)
Előre is köszönöm!

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#50180) Zeki válasza mm89 (#50179) üzenetére


Zeki
nagyúr

30-ba márkás amivel jáccani is lehet, nem fér bele.
Azért pár oldalt megnézhetnél, hogy lásd a választékot, meg árakat.
LG nincs is 7-esben.

(#50181) canniball válasza atee (#50177) üzenetére


canniball
nagyúr

Az Asus Memopad HD7-ben van GPS (OTG viszont nincs!), az ára is ennyi a MM-ban, viszont a játékokra kérdezz rá a topikjában mert arra nem tudom mennyire felel meg nektek.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50182) mm89 válasza Zeki (#50180) üzenetére


mm89
őstag

Játék alatt nem csak az asphalt legújabb részét lehet érteni. Nem ez lesz a fő szempont. A leírásban 7-8 col van, tehát az lg is játszik :) (van itthon gpad 8.3, de az ugye nem fér a keretbe)
A kollégám kinézett magának Galaxy tabokat, meg asus gépeket, ezek közül melyik lenne a legjobb?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#50183) Zeki válasza mm89 (#50182) üzenetére


Zeki
nagyúr

Értem én, de a kollegád az árakat NEM NÉZTE MEG?
40 ezer Ft-tól indul az Asus. NEM 30!
A Samsungok is 35-től, de elég alap dual kórosak.
Az asus legalább 4 magos 40-ért.
IPS.es Lenovo szintén 35, de legalább 4 magos.

[ Szerkesztve ]

(#50184) tjb007 válasza Szputnyik (#50168) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Lenovo kijelzője picivel jobb, szóval olvasás szempontjából jobb választás lehet.

(#50169) Bluerainbow

Itthon nem egy ismert márka, nem is tudom forgalmazza-e egyáltalán valaki, szóval az oldalukon leírtakon felül nem hiszem, hogy bárki is tud bővebb információval szolgálni.

(#50173) Sgt. Chris

Létezik erre már egyszerűbb megoldás is: [link]
Amúgy megoldható az is, amit te írtál, csak épp nem a Galaxy Tab 3 10.1 esetében (meg amúgy is az a százszor bonyolultabb és százszor macerásabb megoldás).

(#50177) atee

Ha a Media Markton (gondolom az a Medián ezt takarja) kívül más lehetőség nincsen, akkor az ASUS MeMO Pad HD 7 (amúgy meg a Lenovo IdeaTab A3500L-t ajánlanám inkább).

(#50179) mm89

Ami maximum 30 ezer forintba kerül és nagyobb márka terméke is, az a Lenovo IdeaTab A1000L és az Acer Iconia Tab B1-710, de ezeket én inkább már hanyagolnám (TN panel, gyenge SoC, nulla támogatás). Ezeket az ezeknél klasszisokkal jobb Lenovo IdeaTab A3500L követi a 35 ezer forintos árával, én inkább ezt ajánlanám megvételre.

(#50180) CineDOG1

[link]

[ Szerkesztve ]

(#50185) Zeki válasza tjb007 (#50184) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi, tehát már van. Kapható is? Gondolom húzós lesz az ára.

(#50186) tjb007 válasza Zeki (#50185) üzenetére


tjb007
nagyúr

Még nem, de hamarosan az lesz. Az ára meg annyira nem lesz húzós, megfizethetőbb lesz a Samsung Galaxy Tab 4-es szériájánál.

(#50187) Zeki válasza tjb007 (#50186) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az olcsóbb tab3 el van cseszve azzal, hogy skype-ra nem alkalmas. Remélem ilyen hülyeséget nem csinálnak a gyártók.

(#50188) atee


atee
őstag

Köszönöm mindenkinek a gyors segítséget!
Sajnos igen csak a Mediamarkt volt mint gyors alternatíva.
(ezt nem bírom megszokni vidéken) :)
Általában rendelek, de most arra nem volt idő.

WayteQ xTAB-79qci lett végül mégis.

Tulajdonképp megerőszakoltam magam. Nem nekem kell, hanem egy gyereknek. Neki talán még ez is sok.
Szóval a választható ár teljesítmény ésszerűség alapján ezt vettük meg.
Egyébként jól öszerakott minőségi benyomást keltő darab ami elég pörgősen is működik!
Aki tudja a GPS-t nélkülözni annak érdemes elgondolkoznia rajta.

D-day 2002-01-04 01:54

(#50189) Bluerainbow válasza tjb007 (#50184) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Köszi
Közben lehetőségem nyilt személyesen megnézni és kicsit használni a voninot. NAGYON gyenge a fényereje , a 4k-s youtube videók akadoznak rajta és laggol az egész. Most ott tartok hogy nem tudok dönteni két prestigio között. A quantum 10,1 és a quantum 9,7 között. A helyzet az, hogy az egyik üzletben most kapott a 10,1-es egy komoly árengedményt , igy kb 40000 ft-ért megkaphatnám , de egyszerüen nem tudom mit gondoljak a widescreem formával. Valahogy inkább a 4/3 jön be nekem , viszont a 9,7-es az meg 55000 ft (igaz most adnak mellé egy 8000 mah-ás külső akkut).
Nem tudom mitévő legyek , nagyon tégla alkunak tünnek a 16/9-es tabletek , nem tudom mennyire tetszene.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#50190) oncsi válasza tjb007 (#50184) üzenetére


oncsi
őstag

"Galaxy Tab 3 10.1 esetében (meg amúgy is az a százszor bonyolultabb és százszor macerásabb megoldás)."

Ezt picit bövebben kifejtenéd?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#50191) tjb007 válasza oncsi (#50190) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azt, hogy miért is nem oldható meg a Galaxy Tab 3 10.1nél, vagy azt, hogy miért macerásabb ?

(#50192) oncsi válasza tjb007 (#50191) üzenetére


oncsi
őstag

Mindkettő érdekelne :R

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#50193) Szputnyik válasza tjb007 (#50184) üzenetére


Szputnyik
csendes tag

Köszönöm a tippet. Közben jött egy ilyen lehetőség Fujitsu Stylistic ST5112. Valakinek tapasztalat vélemény ?

(#50194) Csori72 válasza Szputnyik (#50193) üzenetére


Csori72
aktív tag

távol álljon tőlem, h elkergesselek, de nem lehet, h a wines tablet topicban ezekről több a tapasztalat mint a droidosban?
Windowsos tablet topic ;)

..:: 1+TTTTT ::..

(#50195) Szputnyik válasza Csori72 (#50194) üzenetére


Szputnyik
csendes tag

Upsz valóban, bocsi :DDD

(#50196) mormota


mormota
senior tag

valakinek megoldása erre a problémára?
eddig eljutok vele, de tovább nem

Illusztrálok, tehát vagyok

(#50197) oncsi


oncsi
őstag

Colorovo City tab 10.1 Wifi problémájára volt végülis valami megoldás? Nagyon gyenge az érzékenysége. Kb 1 hónap múlva jár le a garija, de reménykedem benne, hogy csak valami soft probléma az oka.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#50198) anonym1s válasza tjb007 (#50110) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Megjott a toshiba excite write. Elso dolgom volt a kamera proba.
A fenykepezessel nincs bajom, de meglepve tapasztaltam, hogy ez nem kepes 16:9 aranyu videot csinalni. Amikor 480p-re van allitva a video minoseg, akkor normal 4:3 aranyu videot csinal. Amikor HD-ra allitom (720p vagy 1080p) akkor is 4:3 aranyu videot csinal, csak ilyenkor egyszeruen ra zoom-ol a 4:3 aranyu kepre es levagja az aljat es tetejet hogy 16:9 aranyu legyen, de igy a zoom, es az alul/felul levagott reszek miatt a latoszog rendesen lecsokken, szerintem legalabb 40%-al de az 50%-os csokkenest sem tartom kizartnak.
Auto fokusz sem mukodik video kozben.
Ez ilyen szemet gyarilag, vagy hibas a kamera az enyemben?

[ Szerkesztve ]

(#50199) Halfer


Halfer
tag

Sziasztok!
Egy 8 colos/közel 8 colos (nem 7) tabletet szeretnék venni. Újonnan, itthon és olcsón szeretnék ilyenhez hozzájutni: 30 ezer ft körül, esetleg 35, ha _nagyon_ nincs alatta "jó" választás. Ami számítana nekem az a tapasztalatotok velük kapcsolatban, melyik ment már tönkre nálatok, milyen ismert hibáik vannak, stb. tehát amivel gond volt többeknél, azokat kilőném a listámról. Hátlapi kamera kellene, gps nem fontos, wifi alap, memória lévén hogy droid legalább 1gb, kb ennyi a fontos.

Például amit kinéztem: Concorde vivo 7.85 colos 26 ezerért. Ha mást szoktatok mondani ilyen árban, akkor légyszi mondjátok. Köszi előre is :)

[ Szerkesztve ]

(#50200) mm89 válasza tjb007 (#50184) üzenetére


mm89
őstag

Köszönöm szépen neked és CineDOG1 !
Akkor mondom neki, hogy emeljen a kereten ha jót akar :D
Meg ezt a lenovot ajánlom neki. Köszönöm!

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.