Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50801) sb


sb
veterán

Sziasztok!

10"-ból mit ajánlotok ill. kb. milyen ársávra számítsak ilyen igények mellett?
- Főleg netezés, néha egy kis film. 4:3 kicsit jobb lenne, de 16:9 sem kizárt.
- 3G nem kell, GPS jó lenne, de nem létszükséglet. Jó wifi kellene.
- Kisebb felbontás is elég, de FHD talán jó lenne, afeletti teljesen felesleges.
- Sebességre valami korrekt, nem laggoló cucc kellene, ez gyanítom inkább SW függő, akárcsak a telefonoknál (Galaxy S3-at használok, ezzel jó sw-vel nincs sebességproblémám). 4 mag és gpu, ami meg tudja hajtani az FHD kijelzőt. Igényesebb játékokat nem kell, hogy vigyen. (RK3288 mikor jön?)
- Ne essen szét, gari sem ártana. :)

(#50802) Kapanyél válasza minek?:S (#50800) üzenetére


Kapanyél
őstag

Az OS-t döntse el mindenki magának, az nem gépfüggő. Legalábbis Android és Windows esetén. Ha iOS kell, mert az tetszik és elegendő a tudása is, akkor könnyű helyzetben vagy, mert alig van belőle választék.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#50803) Kapanyél válasza sb (#50801) üzenetére


Kapanyél
őstag

Onda v975M 50e körül kijön ($169+vám+áfa). Ennél csak kedvezőbbeket találhatsz.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#50804) tjb007 válasza Bferibörs (#50796) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lenovo IdeaTab A5500,

(#50800) minek?:S

Egy egészen rövid ideig ez volt az, aztán szét lett darabolva, mert hogy úgy mennyire jó lesz majd, de aztán nem lett az.
Amúgy meg mindhárom általad kinézett modell remek választás, mellényúlni egyikkel sem fogsz. Azt kell csak eldönteni, hogy Android vagy iOS, valamint, hogy a Samsung plusz funkcióira (S Pen) mennyire van szükség, mert ha semennyire, akkor felesleges a Note-okat nézegetni.

(#50798) .:P:.

100e forint alatt nem létezik ilyen. A legolcsóbb, az elvárásaidnak megfelelő modell az ASUS MeMO Pad FHD 10 LTE 115e forintért.

(#50801) sb

Itthonról kell, vagy Kínából is jó ?

[ Szerkesztve ]

(#50805) Bferibörs válasza tjb007 (#50804) üzenetére


Bferibörs
addikt

Köszönöm szépen!

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#50806) trialboj


trialboj
őstag

Van valakinek tapasztalata/véleménye a Lenovo Yoga Tablet 8-ról?

Most hogy sikerült elhitetnem magammal, hogy nem is olyan fontos az az FHD kijelző, igen szépnek találom. A fogása jónak tűnik habár még nem tudtam kipróbálni, és a 6000 mAh-es akksi is biztató.

Bármi hiba érdekelne ami felmerülhet vele kapcsolatban, pl a legjobban attól félek, hogy a láb pár hónap nyitogatás után magától fog kinyílni vagy lötyögni kezd, illetve hogy bármi tervezésbeli hiba miatt hamar elkezd akadni, stb.

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#50807) tjb007 válasza trialboj (#50806) üzenetére


tjb007
nagyúr

Itt olvashatsz tapasztalatokat: [link]

(#50808) sb válasza tjb007 (#50804) üzenetére


sb
veterán

Hát ezt nem tudom...
Írtam, hogy gari jó lenne. Gondolom kintről hozatva ez problémás. Vagy gariztatható emberi időben és költséggel Kínából is?
Ill. mennyire jellemző ezekre, hogy szétesnek? (Itthon Wayteq és hasonlókról azt olvastam, hogy többet vannak garanciában mint használatban.)

Ha meg 40-50k-ért egy levélnehezéket kapok akkor hiába volt olcsó. :(

Kapanyél, köszi az ajánlatot. A fentiekre érdekel minden vélemény/tapasztalat aztán eldől a dolog...

szerk: Még egy kérdés.
Sw-ben hogy állnak ezek a táblagépek? Telefonnál nyitott bootloader, kernelek, custom romok sokasága... stb.
Itt mennyire elérhető ill. mennyire ajánlott? Vagy a gyártói romok sem bughalmazok amiktől menekülni kéne?

[ Szerkesztve ]

(#50809) minek?:S válasza Kapanyél (#50802) üzenetére


minek?:S
őstag

és tjb007

OS azért mind1, mert aki veszi, az egy gazdag ember, legalább is nem sajnálja költeni a pénzt. Én szívem szerint kapásból iPad-et mondanám.. nem azért mert "húdemenővagyokezzel", hanem mert nem tudom, tabon milyen a droid, ha olyan mint telón(laggos, lassú).. akkor tuti nem mondom neki azt. WP nem játszik neki, mert a csempe túl monoton neki. iPad-ből is mit ajánlanátok? Abból is annyi van már -.-''.. illetve droidből nem hiszem, hogy hiányozna neki az S-Pen, de SGS4-e van, gondolom azért akarja a samut, én Lenovot is ajánlottam neki, esetleg 1-1(iOS-droid) gépet tudtok mondani? Nagyon hálás lennék, mivel telefonokhoz még értek, de tabot nem sokat fogtam a kezemben.

Üdv.:M.

(#50810) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Első tabletnek szeretnék az asszonynak valamit.
Netezés az elsődleges, de mindenből egy kicsi (videó, képnézegetés, (játék ha hozzám kerül tuti kipróbálom)).
Ami fontos lenne, hogy a pénzhez mérten szépen fusson a böngésző. (nézegettem videókat és van ami érdekesen lassú)
Totál fogalmam sincs a tablet hardverekről, mikre van szükség a "sima" működéshez, ezért csak keresgélek olvasgatok.
80-90k tól többet nem szeretnék érte adni, számlával újonnan.
Néztem LG G PAD-et, 10"-t néztünk eddig, de a 8" is elégnek tűnik.
Lenovo Miix 2-t is néztem, mert minden telefonunk és rendszerünk 8.1-es, érdemes lehet ezt választani?
Jó lenne még HDMI USB meg csatlakozók hada, de van ennek értelme tableten?

(#50811) koncsik válasza minek?:S (#50809) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ha pénz mindegy és nincsen spec igény, iPad Air minnél több GB-tal... Wifis vagy mobilnetes igény szerint. Androidból egy tuti működésű is majd ennyi. Az iOS nagyon zárt hivatalosan, az Android szabadabb, buherálósabb.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#50812) mulatosdj


mulatosdj
tag

30-50 ezer között keresek tabletet! Kijelző kb 8' legyen és ips! Elő és hátlapi kamera skypehoz! Proci minél jobb legyen benne! Netezésre,filmnézésre,olvasásra,némi kis játékra lenne használva! Mi ajánlott ebbe az árba?

(#50813) atesz999 válasza tjb007 (#50784) üzenetére


atesz999
tag

Szia!

Hát nekem ez kicsit fura, ez az internet USB stickkel, mármint hogy ez működik android tablettel. Szerintem a Vodafonnál, vagy bármely más szolgáltatónál ha ilyenre fizet elő az ember biztos kell valamit feltelepíteni a gépre, ami tuti egy exe fájl, ami meg biztosan x86-os program.

Milyen nehéz dönteni windows 8 és android táblagép között...

(#50814) minek?:S válasza koncsik (#50811) üzenetére


minek?:S
őstag

Úgynézki iPad lesz. Köszi :R

Üdv.:M.

(#50815) Szatura


Szatura
tag

Hahó szakik
Többen azt mondják hiába költök többet androidos tabra, a jelenlegi részemről kifogásolt böngészés nem lesz annyival gyorsabb mint amennyivel drágább a készülék.
Van valaki aki hasonló cipőben járt mint én? egy-egy oldal betöltése közben kiborulok a jelenlegi galaxy tab3 8.0 esetében, néha beáll mint a klinikai halál, én pedig úgy szeretnék a neten szörfözni mint az asztali gépem esetében (ami több mint 7éves, katt és ott az oldal)

Xiaomi mipad valóban szép számokat mutat, ennél jobbat szinte nem is találni, az ára 8× ezer forint sem lenne vészes, de csak azért nem szeretném megrendelni, hogy majd utána húzzam a számat.

Ha van tapasztalatod légyszi szólj hozzá a témához, van értelme a cserének vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#50816) g@bo


g@bo
nagyúr

urak,

a PowerVR SGX544 és a mali400mp2 teljesitményben hogy viszonyul egymáshoz? :R

(#50817) Zeki válasza Szatura (#50815) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem lehet hogy böngészés közben épp frissítés van, és azért áll be?

(#50818) Szatura válasza Zeki (#50817) üzenetére


Szatura
tag

Az is lehet, de akkor jó sokat frissít ez az izé :)
Lassú, ez a fő problem....

(#50819) GZoli7 válasza g@bo (#50816) üzenetére


GZoli7
senior tag

(#50820) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!Van olyan tablet ami 7" van bluetooth, gps, fm radio, és av in bemenet? :R

(#50821) Lovi24 válasza Szatura (#50815) üzenetére


Lovi24
senior tag

Volt egy Chuwi v88-am . Nem olyan drága cucc,rk3188,2gb ram. Operánál idegbajt kaptam,olyan lassú volt. Viszont a gyári böngészőjével nem volt semmi problémám,azon rögtön szaladt minden.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#50822) ventorbe


ventorbe
csendes tag

Sziasztok!

Táblagépet szeretnék venni maximum 50000 Ft körül.

A főbb szempontok: legyen legalább 8" kijelzője, a kijelzőn való gépelés legyen nagyon pontos, lehetőleg hosszú üzemidő. Külföldről nem igazán szeretnék rendelni.
(Ha lenne rajta HDMI kimenet az még jobb lenne, de nem tudom ebben a kategóriában ez mennyire jellemző.)

Előre is köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#50823) g@bo válasza GZoli7 (#50819) üzenetére


g@bo
nagyúr

okos. :R gondolod nem kerestem rá? az első 50 találat kb semmit mondó. a több is. :D

(#50824) majorgent


majorgent
tag

Alcor q787-ről mi a véleményetek?

(#50825) Kapanyél válasza sb (#50808) üzenetére


Kapanyél
őstag

sb
Csak ahhoz a tabhoz van 3rdparty support meg házibarkács fejlesztés, ami nagyon elterjedt. Ha ilyesmire vágysz, akkor vagy Samsung, vagy a leggyakoribb olcsóbbak. Nekem az ONDA-ra egyetlen custom ROM érhető el, csak egy srác heggesztett rá valamit.
Egyébként az a tapasztalatom, hogy a gyári ROM-ok mindenhol kritikán aluliak. A kínai csodákon általában szűz android van meg mellé egy rakás kínai hülyeséggel. Ezeke kigyomlálása után sem használható a rendszer, mert egyszerűen optimalizálatlan a kernel. És ilyenkor csak szívás van. Egy egy alkalmazás rendesen fut, mert a nyers erő elég hozzá, de ha csak a launcher-ben szöszmötölsz, vagy netezel, esetleg standby figyel a gép az asztalon, akkor tapasztalhatsz furcsaságokat. Pl. wifi szakadozik, bekapcsoló gombra csak több másodperc után éled föl, szaggat a felület, néha megfagy másodpercekre az egész, stb. Típusa válogatja.
Aki nem geek, annak csak márkásat ajánlok vagy iPad-et...

minek?:S
Lásd fent: másnak csak problémamentes gépet ajánlanék én is. Ha nincs szükség a NAS-ról történő lejátszásra, vagy úgy általában helyi hálózat kezelésére, akkor az iOS tökéletes választás. Ahogy látom, az is lett.

Szatura
Ez ilyen. Néha megakad, instabil, flash össze-vissza van... Néhány Samsung-hoz elérhető a kernel source, azokra van fejlesztés, rendes CM port vagy stabil ROM. Azokkal nagyságrendekkel jobb a felhasználói élmény. Minden másra ott az iPad és a Win8.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#50826) Szatura válasza Kapanyél (#50825) üzenetére


Szatura
tag

Tehát akkor felesleges a komolyabb kizárólag böngészés miatt?
Win tabok abszolut gyorsak ezen a téren?

(#50827) GZoli7 válasza g@bo (#50823) üzenetére


GZoli7
senior tag

A kb. negyedik találat mutatott szép színes grafikont, ha az nem elég, nem tudom mit vársz?

[ Szerkesztve ]

(#50828) St3ven


St3ven
addikt

Szerintetek ez a Prestigio tok jó egy 16:9-es képarányú 10"-os tabletre is? ASUS MeMO Pad HD 10

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#50829) Kapanyél válasza Szatura (#50826) üzenetére


Kapanyél
őstag

Az tény, hogy a böngészés viszi a RAM-ot és a CPU-t is. Nagyon sokat számít maga a szoftver is. Én Boat Browser-t, Firefox-ot és Dolphin-t használok felváltva Androidon, ezek elég gyorsak, kompatibilisek és jól kezelhetők. Elvileg a mostani Amlogic S802 gyorsabb, mint a Snapdragon 600, ami az S4-emben van, mégis sokkal-sokkal gyorsabb a Galaxy... minden téren.
A Windows az windows, bongészésre csak azt vennék, az az "eredeti" platform. Szaros Atom-mal is hasít minden. Persze, a 2GB RAM és a CPU is el tud fogyni, ha Firefox-ban megnyitsz 15 tabot és mindenhol pörög a flash meg valami nyomi jscript. De egy-két ablak gördülékenyen megy teljesen, ami droid alatt nem mindig igaz.
Persze, kinek mi a fontos. Nekem azért kell Android tablet, mert így olcsón (<50k) van egy gyorsan hadra fogható eszközöm, amin meg tudom nézni ami éppen eszembe jut, fut rajta a FB, néha tudok rajta valami gyökérséggel játszani, kényelmesebb olvasni rajta, tehát ezekre a feladatokra jobb és gyorsabb, mintha bekapcsolnám a notebook-omat. Ennél többet nem adnék érte, mert nem nyújt számomra értékelhető pluszt már ez a platform. 150-200e-ért nagyon tetszik a Note Pro, mert 12-es a kijelzője, de alapjában ugyanazok a korlátai, mint a 40e-esnek, csak éppen gyorsabb, nagyobb szebb... Egy Lenovo Miix2 8-as gép pedig ugyanazt az élményt nyújtja a csempés felületével, mint a droid, de ha kell egy teljes értékű Win8.1 van rajta. Természetesen nem mindenki akar AutoCAD-ben rajzolni vész esetén, vagy éppen tűzjelző/riasztó központot felprogramozni vele, de nem csak ennyiben merül ki a Win előnye.
Ha többet akarsz rá áldozni, de nem kell a Windows összetettsége és adott esetben a lassúsága, akkor ott az iPad, az tökéletes böngészésre, legalábbis azt simán tudja, amit a droidos browserek.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#50830) sb válasza Kapanyél (#50825) üzenetére


sb
veterán

Köszi. Pont erre voltam kíváncsi.
A nevesebb gyártók is mind az sw-n véreznek el. Szinte csak ezen múlik, hogy egy gyors, gördülékeny rendszere van valakinek vagy egy akadós használhatatlan sz*r.

Szóval emiatt tartok tőlük. (Elsősorban a noname modellektől, de igazából bármelyiktől)
A romolgatást kihagynám ha lehet, mert van jobb dolgom is, de ha jönnek tisztességes gyári frissítések esetleg 1-2 jobbféle főzött rom elérhető akkor nyilván a sima működés érdekében azért rááldoznám az időt.

A kérdés, hogy melyik szegmensben jut az ember használható géphez.
De akkor fordítsuk meg így a kérdést: mi kell ahhoz, hogy egy vajsima, gördülékeny rendszert kapjak?
Neves gyártó, noname? Szűz rendszer, gyárilag átalakított, custom?

Újra csak a telefonos élményeim tudom felhozni.
- Galaxy S-re ha szétromoltam akkor se volt olyan gyári vagy custom rom, ami ne lassult volna be 1-2 hónap alatt.
- ZTE Blade-re viszont szuper custom romok voltak.
- Most S3-ra meg a gyári 4.1-eshez hozzá se nyúltam és szélvészgyors, lagmentes, bugmentes. (Kis csúsztatással, mert azóta frissítettem 4.3-ra, szar is lett tőle... de a lényeg, hogy ha nem is minden gyári rom sikerül jól, már talán vannak használhatóak gyárilag is.)

[ Szerkesztve ]

(#50831) monalala


monalala
aktív tag

Sziasztok.
Van egy Orion Tab 700 DC táblagépem, de nem tudok belépni recoverybe. A gyerek elfelejtette a feloldó kódot és recoból tudnék csinálni wipe data factory reset-et. Esetleg valaki nem tudna segíteni :F
Előre is köszi.

Üdv, Lala

(#50832) Kapanyél válasza sb (#50830) üzenetére


Kapanyél
őstag

Szerencse. :)
Egy jó konstrukció. Pár éves tapasztalatom az, hogy ha a kernel jól van megírva, akkor nincs gond a vassal. Emiatt leginkább Galaxy S telefonjaim voltak, vannak. Azokra mindig van használható konfiguráció.
Értelemszerűen egy szűz android kigyomlálva mindig jobb lesz, mint egy saját keretrendszert is futtató gyári felület (pl. Touchwiz). Tehát ha van ilyen jellegű támogatás a készülékre, azt kell választani. A neves gyártóknál is van probléma, lásd LG gpad 8.3.

monalala

Ezt találtam rá, hátha:

1. Kikapcsolt állapotban rá kell dugni a számítógépre, megvárni míg jelzi a töltést.
2. Ha ilyenkor röviden nyomkodjuk a Power gombot akkor csak USB deviceként ismeri fel a gép. ez nem a megfelelő állapota ezért Resetelnünk kell.
3. Újra töltést kell mutasson a tab.
4. USB kihúz, de legyen készenlétben a lyuknál. :)
5. Tartsuk lenyomva a power gombot kb. 4 másodpercig, majd engedjük el.
6. Mielőtt az ORION felirat megjelenne vagy legalábbis nagyjából azzal egy időben be kell dugnunk az USB-t, majd nyomkodni a power gombot és ekkor megjelenik a Recovery menü és a PC is adb módban érzékeli.

A menübe belépés pontosítása:
1. töltés jelzés megvan.
2. power gomb nyomva tart 3s.-ig közbe USB kihúz
3. power gombni elengedni gyorsan vele egy időben USB visszadug
4. power gomb 4x megnyom és várni hogy bejön e a menü.

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#50833) monalala válasza Kapanyél (#50832) üzenetére


monalala
aktív tag

Köszönöm, ez QC verzióhoz van , de nem müxik nálam. :R

Üdv, Lala

(#50834) mm89 válasza Kapanyél (#50832) üzenetére


mm89
őstag

Nálunk van egy gPad 8.3. Öcsém és anyum használják. Öcsém főleg fb, messenger, instagramm (mai tinibaromságok), anya meg böngészés, logikai játékok, fb.
Nagyon ritkán én is nyomkorászom. Azt vettem észre, hogy általában szépen működik, jó a multitasking is (2gb rammal illik is). DE! Néha képes alapvető feladatok közben megakadni egy-egy pillanatra. Pl képernyőzár feloldásakor is sokszor látszik, hogy nem folyamatos az animáció. Tuti, hogy egy főzött rom megoldaná, nade, "mi közöm van nekem ahhoz a tabhoz?!" :D :D

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#50835) sb válasza Kapanyél (#50832) üzenetére


sb
veterán

És tudtok akkor ilyen "noname" tabot konkrétan is ajánlani a korábbi paramétereket is figyelembe véve? :)
Vagy ezt olcsón nem fogom megúszni...?

Tehát:
10", 4 mag, 2GB ram
Lagmentes, gyors. (akármilyen rommal, kernellel, gyárival, custommal...)
Jó wifi
Főleg netezni

Opcionálisan, lehetőleg:
4:3
FHD
GPS

[ Szerkesztve ]

(#50836) Szatura válasza Kapanyél (#50829) üzenetére


Szatura
tag

Mit értesz a csempés felület alatt? pont nézegettem ezt a tabot...

(#50837) tjb007 válasza sb (#50808) üzenetére


tjb007
nagyúr

Valamivel problémásabb és költségesebb is mintha itthon vennéd, de ugye nem törvényszerű, hogy el is fog romlani és vissza kell majd küldeni.
Amúgy mennyit szánnál rá maximum ?

(#50810) Gerisz

A sima működéshez legfőképp egy jól megírt szoftver kell, a hardver csak másodlagos.
Ebben az árkategóriában az LG G Pad 8.3 a legjobb választás, szóval ha elég a 8 hüvelykes kijelző és az Android is megfelel, akkor emellett tegyétek le a voksotokat.
Windows 8.1-tabletben is érdemes gondolkodni, de ezt már nektek kell eldönteni.

(#50812) mulatosdj

ConCorde Tab AMAZON, Alcatel One Touch POP 8, Lenovo IdeaTab A5500

(#50813) atesz999

Az Android nem Windows.
Lehet, hogy neked ez fura (mert nem ismered az Androidot), de ettől még így van. Ha az ehhez szükséges driverek bele vannak forgatva kernelbe, akkor csak annyi a teendő, hogy hozzácsatlakoztatod a készülékhez, ha szükség van rá beállítod a szolgáltatónak megfelelően az APN-t, és már használhatod is.

(#50820) xigris

Az FM rádióig igen, utána már nincs.

(#50822) ventorbe

Alcatel One Touch POP 8, Lenovo IdeaTab A5500
Van olyan is, amin van HDMI kimenet, de azokkal nem nagyon fogsz hosszú üzemidőt kapni.

(#50816) g@bo

Mivel két konkrét MediaTek SoC-re vonatkozik a kérdés, ezért órajelekkel:

SGX544 (@357MHz) < Mali-400MP2 (@500MHz) Különbség: ~ 10%

(#50824) majorgent

Nem ajánlott, ha ilyen képességű modellre vársz várd meg inkább a WayteQ xTAB-7X Quadot.

(#50828) St3ven

Azt írják, hogy jó a 10.1-esekhez is, bár nekem ez inkább 4:3-as toknak tűnik.

(#50829) Kapanyél

„Elvileg a mostani Amlogic S802 gyorsabb, mint a Snapdragon 600”

Ez nem csak elvileg, hanem gyakorlatilag is elég érdekes lenne.

(#50834) mm89

Erre mindegyik Androidos tablet képes, csak az olcsóbb modelleknél az ember azért elnézőbb mint a több tízezer forinttal többe kerülőknél. Nekem is akadt már be egy-két alkalommal a Samsung Galaxy Tab S 8.4, pedig ez az egyik legerősebb modell a piacon.

(#50836) Szatura

[ Szerkesztve ]

(#50838) sb válasza tjb007 (#50837) üzenetére


sb
veterán

Ár/érték arány érdekelne most első körben. Aztán dönteném el mennyit ér meg nekem. Az elromlás se törvényszerű, de írtam, hogy rövid visszaolvasás után azért azt láttam, hogy simán vannak modellek, amik gariban töltik a fél életük vagy ránézel és szétesnek. Ha van olyan modell, amivel alig vannak negatív tapasztalatok az jöhet külföldről is. Ha 10-ből 8-an panaszkodnak rá akkor nyilván nem.

A használhatóságot tekintve ugyanez a helyzet: ár/érték arányban. Ha 30k-ért kapok egy lagos levélnehezéket akkor inkább veszek 60k-ért. Vagy ha egy márkás annyival lagmentesebb/megbízhatóbb esetleg drágábban...
De ha pl. egy gyári Samsung rom+kernel is lagos szar és 3 hétig flashelhetem a 20 féle custom cuccot rá, mire használható lesz akkor az megintcsak nem éri meg a plussz pénzt. Lehet, hogy ugyanezt pár custom rommal egy noname is hozni fogja.

Nyilván minél olcsóbban lenne jó, mert csak netezésre, szórakozásra lesz, de egy bizonyos szint alatt nem éri meg bármennyire is olcsó legyen valami. Akkor úgyis benyomom inkább a laptopot.

Ahogy régen... Galaxy S-en szenvedés volt bármit megnézni: laptop és 5 perc alatt megkerestem amit akartam. Most az S3-on meg fordítva van: ha elég rá a kijelző méret akkor megnézek bármit mire elindul a laptop.

[ Szerkesztve ]

(#50839) Szatura válasza tjb007 (#50837) üzenetére


Szatura
tag

Csempe :) ok
Nagy a baj
Gondoltam lesek egy komoly droidos tabot, Xiaomi mitab 85környékén beszerezhető, de ha már ennyit áldozok, akkor miért ne legyen Win tab? most 100e környékén járok, de amint látom a valamire való csak itt kezdődik...

(#50840) St3ven válasza tjb007 (#50837) üzenetére


St3ven
addikt

Köszi, kicsit nagynak tűnik, viszont egy 4:3-as tabletnek még inkább.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#50841) AxBattler válasza St3ven (#50840) üzenetére


AxBattler
félisten

Nézd meg, hogy melyik modellekhez ajánlják közvetlenül, majd hasonlítsd azok méretét a Te gépedéhez. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50842) majorgent válasza tjb007 (#50837) üzenetére


majorgent
tag

Köszi
Amugy miért nem ajánlott? Néztem a modellt amit irtál, szimpatikus is, csak épp idő nincs várni a megjelenésre.... Igy is nyakamon van egy alcor d786 amit szervizbe kell eljuttatni utána meg valószinű elafás lesz a sorsa.

(#50843) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm nek akadt gondja a Concorde Tábla Rokee-jával. Vettek USB-s mobilnetet, valamint micro USB — USB anya átalakítót, de sehogy sem tudják használni a mobilnetet. Működhet így a dolog, kell valami program, vagy beállítás szükséges?

Előre is koszonom!

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#50844) Zeki válasza chester91 (#50843) üzenetére


Zeki
nagyúr

A tabletek sajnos nem kompatibilisek akármelyik usb-s 3G modemmel.
Ezt előbb mindig ki kell deríteni.

(#50845) chester91 válasza Zeki (#50844) üzenetére


chester91
senior tag

imádom az automatikus javítást, főleg, ha nem veszem észre... :DD

Rendben, koszonom. Sajnos nem kérdeztek meg, mielőtt megvettek.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#50846) St3ven válasza AxBattler (#50841) üzenetére


St3ven
addikt

A 9,7"-os és 10,1"-oshoz is, szóval egyikre szélességben nagy, a másikra meg magasságban. :DDD

De majd kiderül. Ha nem lötyög benne, már az nagyon jó, márpedig a 10,1"-os a szélessege miatt nem hiszem, hogy fog.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#50847) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Tablet... 8-10" eddig amit találtam megfizethető árban:

(9,4") pipo m8pro RK3188 quad core 2GB RAM 16GB ROM dual camera HDMI OTG with Bluetooth 3G
$197.59

(10,1") Ainol Numy 3g AX10 MTK8389 Quad Core 3G Tablet PC 10.1 inch IPS Screen 1GB 16GB Android 4.2 Bluetooth HDMI WCDMA 5.0MP Camera
$201.80

(8") Cube Talk 8 U27GT 3G Android 4.4 3G Tablet PC Quad Core MTK8382 1.3Ghz 8" IPS 1280*800 1GB RAM 8GB ROM GPS Bluetooth FM
$139.99 (fehér)

Az elsőben a 2GB Ram a vonzó, de a chipseteket nem ismerem... főleg böngészés, youtube, időnként 1-1 játék lenne rajta... 200 dollár a felső lélektani határ..

Egyéb javaslatok?
Előre is köszönöm!

(#50848) Gerisz válasza tjb007 (#50837) üzenetére


Gerisz
addikt

Köszönöm, ezt gondoltam, hogy az optimalizáció fontos, de akkor meg nézzek inkább iPad-et erre a feladatra?
A 16 Gigás elég ha 90%-ban böngészésre kell?
Van a "sima" Ipad mini 1024 x 768-as felbontással, akkor az is jó lehet igaz?

[ Szerkesztve ]

(#50849) szakadtka válasza szimla65 (#50451) üzenetére


szakadtka
újonc

tessék ez jó ár kerek harminc és tartozékok is olcsók hozzá:

AUCHENben van a héten . 1év gari plusz még egy 4000ft-ért.

gps tartó 2500-
autós töltő:2000-ajándék plüss tablet zsákkal.

Alcor Access Q787I Táblagép

Négymagos Cortex A7 SOC, magonként 1.2 GHz órajellel
7” kapacitív IPS multitouch érintőkijelző 1024 × 600 képpontos felbontással
1 GB DDR3 memória
8 GB beépített tárhely (felhasználható kb. 6 GB)
Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g/n)
Beépített 3G modem (WCDMA 2100 MHz)
Dupla SIM kártya foglalat (GSM 850/900/1800/1900 MHz)
Beépített GPS
Bluetooth 4.0
Beépített FM rádió
Micro SD kártya olvasó (akár 32 GB támogatott kártyaméret)
Előlapi kamera (0.3mpixel)
Hátlapi kamera (2mpixel)
USB OTG funkció
2800 mAh akkumulátor
Beépített G-szenzor
Beépített mikrofon és hangszóró
Android 4.2 (Jelly Bean) operációs rendszer
Teljes magyar lokalizáció

[ Szerkesztve ]

(#50850) Crytek


Crytek
veterán

Aki Xiaomi MiPadal rendelkezik azoktól kérdezem a játékok hogy futnak rajta?

Mi Pad-ba kár hogy nincs 3G :(

Amúgy most a mtk soc-ra is 40+ k antutu mondanak kíváncsi leszek rá mit mutat majd fel.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.