Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) Old Gyfland válasza tjb007 (#50339) üzenetére


Old Gyfland
tag

Köszönöm szépen.

(#50352) scales válasza tjb007 (#50339) üzenetére


scales
csendes tag

Szervusz !

(#50339) tjb007
Nos megoldódott a VEGA Q7108 probléma, be volt kapcsolva a Beállítások---> Fejlesztői lehetőségek --> USB hibakeresés
Miután ezt kikapcsoltam, egyből láthatóvá vált Windows XP alatt is !
Ami a memóriát illeti 1.97GB + 3.26GB áll rendelkezésre. Egyébként első benyomásom elég kellemes a készülékkel kapcsolatban, talán egyetlen észrevételem az akkumulátor kapacitás karcsúnak tűnik. Több video formátumot is kipróbáltam , gond nélkül vitte nem akadozott. Tovább ismerkedem vele, tapasztalataimat majd közzéteszem. Köszönöm a segítséged !

(#50337) amate

Ahogy írtam fentebb valóban karcsúnak tűnik az akkumulátor, de szerintem nem elég korrekt a töltöttség kijelzés, mert az elején valóban úgy jelzi , hogy gyorsan merül az akksi , de az alsó tartományban azért már lassabban csökken az akksi töltöttsége. Holnap kipróbálom Wifi mellett is , majd megírom mennyit bír !

(#50353) aliens69


aliens69
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy az Acer Iconia A1 tabletemre, hogy tudok játékot vagy más egyéb programokat, appokat telepíteni.

Néhány játékot letöltöttem már, de nem jeleníti meg a tablet. Beállítások - alkalmazások közt, mutatja, hogy le van töltve, viszont a tabletnek az asztalán nem jeleníti meg.

Szinkronizálva van a google-val, mivel jelzi. Nem értem mi lehet a probléma.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#50354) Csori72 válasza szimla65 (#50349) üzenetére


Csori72
aktív tag

háááát ez a "találd ki mit hiszel" kategóriának látszik. ha a képekre támaszkodunk akkor IPS, és 1024*768, a leírás szerint viszont, 1024*600. az teljesen biztos, h a képen nem 1024*600 bontású képernyő van, hanem ránézésre is látszik, h 1024*768! a 1024*768 az 4:3 képarány, míg az 1024*600 16:9 ... és a kettő közti különbség ránézésre is észrevehető. valamint a képernyőmentés is azt támasztja alá, h a leírásban szereplő a rossz!

..:: 1+TTTTT ::..

(#50355) hubalaci


hubalaci
újonc

Sziasztok!
Ha nem jó helyre írok,úgy elnézést kérek. A tabletemmel kapcsolatos problémával kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.
Vettem egy Alcatel Onetouch tab7-et nyaraláshoz szótárnak+ filmnézéshez. Az volna a problémám,hogy amikor ráteszek 8 filmet a 32Gb-os micro sd kártyára abból lejátszik 3 at, a többire azt írja,hogy nem lehet lejátszani. A filmek mind AVI formátumúak, próbáltam KMPlayert, MXPlayert,DICE playert, VLC playert, de egyik sem jó. Töltöttem le kodeket is, de úgy sem működik. Segítségeteket előre is köszönöm.Üdv

(#50356) donjohnson válasza hubalaci (#50355) üzenetére


donjohnson
addikt

ha ennyi lejátszó elhasal, akkor a videókkal lesz a gond. próbálkozz másik formátummal.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#50357) Mik_i válasza hubalaci (#50355) üzenetére


Mik_i
tag

Esetleg még a RockPlayert megpróbálhatod. Nem egy vállogatós fajta és saját kodekkel dolgozik,de ha az sem viszi akkor tényleg a filmekkel van gond.

(#50358) Mankó válasza aliens69 (#50353) üzenetére


Mankó
veterán

Ha apk kiterjesztésben töltötted le, akkor azt még telepítened kell. Egy fájlkezelő majd látni fogja, (pl. ES File explorer) onnan tudod majd telepíteni.
Ha Play-ből telepítetted akkor a menüben keresd a progikat, játékokat!

(#50359) Kismaccs


Kismaccs
újonc

Sziasztok!

MyAudio 7 704O táblagépre lehet szövegszerkesztő alkalmazást letölteni?
Ha igen, honnan? Köszönöm a segítséget!

(#50360) tjb007 válasza Kismaccs (#50359) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Play Áruházból.

(#50361) this is life válasza aliens69 (#50353) üzenetére


this is life
Ármester

Playbol telepitesz ! Az asztalra nem feltetlenul kell hogy kirakja , a programok kozt keresd, esetleg nem custom launchert hasznalsz?
Ha nagyon nem megy a dolog egy full wipe a recovery menuben , hatha az kisse gatyaba razza....

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#50362) Mik_i


Mik_i
tag

A3500L-ben van GPS vevő? Nem egy értelmű a leírásokból. Köszi.

(#50363) tjb007 válasza Mik_i (#50362) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, van benne.

(#50364) Yany válasza Rick4 (#50347) üzenetére


Yany
addikt

Ez 3G nélküli.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#50365) ANT válasza Mik_i (#50341) üzenetére


ANT
őstag

Szia.

Akkor egy kis összefoglaló a Predator 8-ról, öt napos használat alapján.
Mivel konkrétan az akkuról kérdeztél, azzal kezdem. Tegnap volt az első csutkára lemerítés, ebbe belefért kb. 2x2 óra játék (fiam "engribördszözött" :D ), plusz még 2x2 óra netezés, mp3 lejátszással kombinálva, egy kis pdf nézegetés OfficeSuite-tel. Ezzel sikerült 2%-ig meríteni az akkut. Természetesen legjobban a wifi és a játék meríti, ilyenkor azért melegszik is rendesen a masina. Viszont érdekes, hogy nem egyforma a %-os merülés mértéke különböző töltöttségek esetén. Másképpen, jobban feltöltött akkunál gyorsabban merül. Lehet, hogy csak pontatlan a kijelzés kalibrálás?
A wifi atomstabil, vásárlás napján kora délutántól estig csatlakozva volt a gép, végig egyforma jelerősséggel, leszakadás nélkül. (WR1043ND router)
1080p (és minden egyéb) video, feliratok, hangsávok lejátszása problémamentes (Archos Video Player + külső kodek csomagot használok).
Úgy összességében elég gördülékeny a tablet működése, böngészőnek Dolphin + Jetpack-et használok.

HDMI-t és a fotós képességeket még nem próbáltam. Amit mondhatok, 5MP-s a kamera (2592x1936), de még vaku sincs a gépben. (Én különben úgy vagyok vele, hogy fényképezni fényképezőgéppel kell.)

Az Edigital adott a tablethez egy ajándék tokot, ami kb. semmit sem ér. Egyrészt elég vacak, puha anyagból van, másrészt 4:3-as képarányhoz való "kocka", a Predator lötyög benne össze-vissza.
Ezért ma vettem egy ilyen billentyűzetes tokot.
[link]
[link]

A legnagyobb problémám a tárhely, ezzel kapcsolatban van egy (számomra) rejtélyes dolog is.
8GB belső memóriából 5 látszik. Ez ketté van osztva 1 + 4 GB-ra, ami mind belső tárhely néven fut. Az 1GB területre lehet appokat telepíteni, elvileg át lehet pakolni a 4GB-os tárhelyre is. De azt tapasztaltam, hogy a 4GB-ra átrakott appok a külső 32GB-os SD kártya újra-mountolása után többet nem indulnak el, újra kell telepíteni őket a Playről.
Nem igazán értem, mi köze a kettőnek egymáshoz? Ezt a rootolás vajon megoldaná? :F

üdv

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#50366) hubalaci válasza Mik_i (#50357) üzenetére


hubalaci
újonc

Köszi a segítséget. Megpróbáltam átkonvertálni WMV-be, MKV-be, sőt format factoryval mobilkompatibilis Avi-ba is. Ezeket a formátumokat elvileg tudja mindegyik lejátszó. Semmi. :W Mellékelten feltöltök egy képet a két videó tulajdonságairól, hátha ez mond neked valamit. A fogságban címűt játsza le.

(#50367) Fabor


Fabor
csendes tag

Sziasztok! Olvasgatom a fórumot, és ahogy nézem 35 ezres kategóriában a "NAVON Predator 8" és a "Lenovo IdeaTab A3500L" került legtöbbször szóba. Ha ezek közül kellene választani (a tulajdonságait én is összehasonlítottam), melyik ajánlanátok inkább? (Nő lesz a tulajdonos, könyvek olvasására, és egykét áruházas játék futtatására, plusz internetezésre fogja használni) Ma este lesz a rendelés. Köszönöm.

(#50368) satz18


satz18
őstag

Helló!

Ajándékba szeretnék tabletet, a keret 15k, a sebesség nem túl fontos és a felbontás sem, de nem ártana egy 4.2-es OS és esetleg IPS kijelző, ha lehet ennyiért szerezni. Méret az nagyjából mindegy de gondolom a 7 colosak a legolcsóbbak.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#50369) zka67 válasza satz18 (#50368) üzenetére


zka67
őstag

Szia, én ugyan nem vagyok egy tablet guru, csak pont láttam a mediamarkt hirdetését, ha esetleg ez szóba jöhet nálad.

BEEX S1 7" tablet teszt

Ha IPS panellel szeretnél nem túl drága tabletet, én most épp ezzel szemezgetek: 7" Quad-Core CUBE-7X Android 4.2 3G Dual-Sim GPS Phablet HD 8GB IPS Tablet PC.

(#50370) Zeki válasza zka67 (#50369) üzenetére


Zeki
nagyúr

A BestBuy valóban az amit ajánlasz, de nem ebay, hanem a legnagyobb belpiacos kínai webshopban kell megvenni. 75 dollár, ingyen postával.

(#50371) myk74 válasza zka67 (#50369) üzenetére


myk74
senior tag

Én most rendeltem 2 db ilyen cube-t.(100$-cakk-pakk)
Remélem 3-4 hét és megjön.
Ma nézegettem a MM-ban a tableteket ,minőségre a lenovo az ami bejön nekem az olcsóbb(35k) ár kategóriában.Érdemes vásárlás előtt ilyen helyeken kicsit masszírozni a tableteket,azonnal kiderül melyiket kívánja meg az ember!

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#50372) Zeki válasza myk74 (#50371) üzenetére


Zeki
nagyúr

2db volt 100usd? Honnan?

(#50373) myk74 válasza Zeki (#50372) üzenetére


myk74
senior tag

Jaj nem!Félre érthető volt.
Rosszul írtam.100-100/db :DDD

Annyiért jó lett volna!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#50374) Zeki válasza myk74 (#50373) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja, vámmal (27% Áfa) együtt a 75 dolláros tablet is épp 100 alatt marad abból a webshopból.
És megbízható jó bolt.

(#50375) myk74 válasza Zeki (#50374) üzenetére


myk74
senior tag

Eddig nem ismertem,jó kis boltnak tűnik!
Köszi!
Legközelebb ilyet veszek:
[link]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#50376) Zeki válasza myk74 (#50375) üzenetére


Zeki
nagyúr

Novemberig még esik az ára, Karácsonyra kell megvenni. :D
Brutál egy 7"-os.

[ Szerkesztve ]

(#50377) tauhiri


tauhiri
csendes tag

Sziasztok kedves Hozzáértők!
Nagy segítségre volna szükségem. Az anyu sajnos kórházba készül és gondoltuk vigyen magával egy tabletet. Tehát olyant, amivel lehet netezni és nagyon (NAGYON) olcsó :)
Vett is szépen egyet, de az nem megy a net stick-kel. Ezért most keresünk egy másikat. Ami van: UPC net Huawei E3131. Tényleg a legalapabb, legolcsóbb készülékre volna szüksége, de olyan, ami megy ezzel. Tudnátok segíteni, mert én sem értek hozzá jobban :N
Köszönöm szépen!

(#50378) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

A 2 közül melyiket ajánlanátok, és miért ? :R

Alcatel Tab 8 HD vs Navon Raptor 8

Esetleg ebben az árkategóriában /30k/ jobbat ?

[ Szerkesztve ]

(#50379) this is life válasza sith7 (#50378) üzenetére


this is life
Ármester

Alcatel , nem egy noname atcimkezett sz....

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#50380) sith7 válasza this is life (#50379) üzenetére


sith7
nagyúr

ok, köszi a tippet :R

(#50381) Zeki válasza sith7 (#50378) üzenetére


Zeki
nagyúr

czanga alcateles írását olvasd el.

Amúgy ajánlom MINDENKINEK, jobbra fent van a "gyorskeresés itt" !!
Tablet márkája beír, és olvas. Nem lusta, hanem olvas.

Szerintem nincs olyan hazai gép, ami még nem volt megkérdezve.
Nem kell ezredszerre is megkérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#50382) Yany


Yany
addikt

Akik szintén a Lenovo A8 A5500-as tabletjével szemeznek, itt egy frankó kis review: [A5500 @ notebookcheck.net]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#50383) tjb007 válasza Yany (#50382) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egy kis plusz infó az A8-50 (A5500) processzorával kapcsolatban.
Három verzió létezik az A5500-ból, az A5500-F (Wi-Fi only), az A5500-H (3G, csak adat), és az A5500-HV (3G, adat és hanghívás). Előbbiben van a régebbi MT8121, utóbbi kettőben pedig az újabb és némileg erősebb MT8382.

(#50384) Yany válasza tjb007 (#50383) üzenetére


Yany
addikt

Igen, köszi az infót, valóban így van, viszont hiába kerestem összevetéseket, nem igazán találtam, legfeljebb más tabletekben. Szóval azonos körülmények között lenne jó látni a kettő közti különbséget.

Amit kiszűrtem még (lehet, hogy tévesen), hogy a 8382-es az Mali 400-as GPU-val fut, míg a 8121-es PowerVR SGX 544-gyel.

Különbség még, hogy a 3G-s 16 GB-os tárhellyel érkezik, illetve azon sztereo hangszórók ülnek a WiFi-s monojával szemben.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#50385) zsolti1985 válasza laszlohu (#49973) üzenetére


zsolti1985
csendes tag

de nem tudok belépni a recovery-be nem jön elő.

(#50386) tjb007 válasza Yany (#50384) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szabad szemmel nem fogsz látni semmi különbséget :)
Igen, a 8121-ben SGX544(MP1) van, a 8382-ben pedig Mali-400MP2. Utóbbi körülbelül 10%-kal erősebb előbbinél, gyakorlatilag ennyi a különbség köztük.

(#50387) sith7 válasza Zeki (#50381) üzenetére


sith7
nagyúr

elolvastam, tehát akkor nem ajánlott egyik sem
az egyik névtelen, a másiknak van neve, de csalódtak benne

(#50388) scales


scales
csendes tag

Szervusztok !

Nos, tovább teszteltem a VEGA Q7108 tabletet.
Ami az akkumulátort illeti, valaki kérdezte , hogy mennyit bír.
100% feltöltöttségi állapotról 5 óra folyamatos filmnézés, minimál fényerővel , maximálisra állított hanggal. Ekkor 8% -ra merült le az akkumulátor.14 %nál jelezte, hogy töltőre kellene tenni, de kivártam az 5 órát, továbbra is gond nélkül játszotta tovább a filmet. Egyébként szépen játszik mindeféle formátumot és felbontást, jó kijelzője van, akadozás nem tapasztalható. Ma wifivel tesztelem, majd írok a fejleményekről.
Egyébként a Lenovo 3500 jobb annyival, hogy plussz 12 ezer forintot megérjen? Tulajdonképpen internetes vásárlás volt az edigitalnál, elvileg 14 napig visszaküldhetem. Volt már valakinek tapasztalata ilyen visszaküldés , csere drágábbra, az edigitalnál? Köszönöm

(#50389) this is life válasza scales (#50388) üzenetére


this is life
Ármester

En a lenovot valasztanam , de ez csak szemelyes velemenyem, mert volt B brandes tabom , hala penz vissza fizetes lett es vettem inkabb egy markas darabot, na azota nem szivok ,nincs ideg... de mindenkinek maganak kell eldontenie . Nexus 7 nem johet szoba ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#50390) synar válasza scales (#50388) üzenetére


synar
őstag

Én személyesen intéztem az Edigial-nál, amikor visszavittem VEGA Q7108 tabletet és kifizettem azt a 12 ezrest a Lenovo A3500-ra, de minden simán ment, nem is nagyon kellett magyaráznom a hibákat. Hogy megérte-e? Azóta nincs hajtépés, csak nyugi van, de neked kell eldöntened.

[ Szerkesztve ]

(#50391) Mylow-11


Mylow-11
csendes tag

Sziasztok!

A Lenovo A3000 és a A3500L között csak a 3G a különbség, vagy van valami más szignifikáns előnye is a drágábbnak?

Most nincs nagy különbség árban köztük, megéri a drágább?

A3000

A3500L

Válaszokat köszi!!! :R

(#50392) tjb007 válasza Mylow-11 (#50391) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 3G-n kívül van még különbség (nagyobb felbontású kijelző, dupla akkora belső tárhely, erősebb SoC), csak épp az A3500(-F) javára.
Ha szükséged van a 3G modemere, akkor értelem szerűen azt érdemes kettejük közül választani, ha viszont nincs, akkor inkább a másikat.

[ Szerkesztve ]

(#50393) Mylow-11 válasza tjb007 (#50392) üzenetére


Mylow-11
csendes tag

Örök hála! Köszi! :C

(#50394) Chereiose


Chereiose
addikt

LG G PAD 8.3-hoz hasonló tablet nincs, amiben 3G is van? Tehát kb ugyanilyen tudással rendelkező, kijelzője se legyen kisebb mint 8 col, kb. ugyanebben az árban. Ami 80e Ft körül van, azok közül szerintem az lg a legjobb. (ha van kb 80-90K körül még ami ajánlott, azt légyszi mondjátok :D :)

[ Szerkesztve ]

(#50395) tjb007 válasza Chereiose (#50394) üzenetére


tjb007
nagyúr

Még nincs :N

[ Szerkesztve ]

(#50396) Chereiose válasza tjb007 (#50395) üzenetére


Chereiose
addikt

Értem, hát akkor vagy lg g pad lesz vagy alma pad, csak ugye az +40K, szóval majd eldől :)

(#50397) tjb007 válasza Chereiose (#50396) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pontosítok.
Létezik hasonló (pl. Teclast P89 3G), csak épp itthon nem érhető el. Bár gondolom te inkább A brandes modellt szeretnél, ha már egyszer ezt a kettőt nézted ki.

(#50398) Chereiose válasza tjb007 (#50397) üzenetére


Chereiose
addikt

Először valami olcsóbbat kerestem, de rájöttem, hogy az olcsók azok mindig max 7 colosak, s a minőségük se túl jó....Aztán rátaláltam a G Pad-ra, az lett a favorit az Ipad mellett. Ha már veszek, akkor minőségit, nem akarok több tízezret elverni egy olyanra, amit megbánok...

(#50399) M4rko97


M4rko97
csendes tag

hello
milyen tabletet vegyek 50-60k ból?
Válaszokat előre köszönöm.
üdv:Marko

(#50400) laszlohu válasza Chereiose (#50398) üzenetére


laszlohu
addikt

Wayteq - ék ezt szánták a GPAD ellenfelének :

[link]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.