Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39901) ztsoft válasza dugesz77 (#39899) üzenetére


ztsoft
őstag

Annyit hozzá kell tenni, hogy a már említett hibák (itt a fórumon sokat írtunk róla), amit az LE 8 és az S912 közösen produkál (nincs rendes hardveres támogatás, csak az Android-ból vett hibrid), az ebben is benne van, itt "csak" a sebesség változott meg (gyorsult, de azt radikálisan, még class 4-es kártya ellenére is). Még azt is megmerném kockáztatni, hogy most egy szinten van az eredeti LE-vel, aminek már a belső tárhelyen vannak az adatai (persze, nem az írási sebességről beszélek, hanem a kezelhetőségről, gördülékenységről).

Az előző hozzászólásomhoz fűznék még hozzá, mert Csicsókával folytatott "beszélgetés" során jobban kifejtettem a tapasztalataimat, de arra kért, hogy ide is tegyem be, fontos infók vannak benne. Így a teljes írásomat bemásolom ide is.

Nos, ahogy sejtettem, a class 4-es kártya megteszi a hatását (gondolom iszonyat kicsi az írási sebessége, még 2013-ban vásároltam a tab-bal együtt), A szkennelés nem gyorsabb, mint a class 10-es kártyán lévő eredeti LE produkált a filmekkel, sorozatokkal, a zenéket már el sem merem indítani.

De, hogy pozitív is legyen, nagyon gördülékeny az összes animáció, filmek között gyorsan lépkedve még akkor sem akad meg, ha a borító nem látszik, csak egy kicsit később tölti be (mintha teljesen külön szálon működne az a folyamat), összehasonlítva az előzővel, ilyen esetben igencsak megakad, még az utasításokat sem fogadja (persze, később behozza a lemaradást :D ).

Nem gondoltam volna, hogy ennyit számít. Hoppá! Várjunk csak egy kicsit, nem kell messzire menni. Csak nézzük meg a Live és a telepített Linux-ot, ott is van sebességbeli különbség az utóbbi javára.

Ha minden úgy megy, mint eddig (hiba nélkül), ez a változat fog teljesen beköltözni a belső tárhelyre.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#39902) Technoman válasza Cold5 (#39850) üzenetére


Technoman
őstag

Próbáltad már más LE-vel is, pld a számomra atom stabil 8.2.3.1.*-el? Ez engem is érdekelne, mivelhogy a közeljövőben egy 8 vagy 10 terkás USB-s megoldáson gondolkoznék.
Mivel nem írtad, feltételezem, hogy USB-ről és nem hálózatról hajtanád meg az 5 terkás WD-t.

* A nagy öröm után visszaálltam legutolsó LE 7-esről, a szeretett "régi" LE8.2.3.1.-ra
Az ok roppant egyszerű -bár akadás nélkül játssza a legkeményebb 50fps-es filmeket, amikbe a 8.2.3.1. bicskája is beletört-, de könnyű volt lefagyasztanom (?) Ilyenkor csak a "konnektorhozodacammogomés kihúzomadugót" megoldás játszott :( A 20. fagyás után elegem lett.

(#39903) Beni2360 válasza Csicsóka (#39900) üzenetére


Beni2360
félisten

Na végre sikerült, vagyis lett egy ki időm és felírtam egy 8/10 Gb sd-re. Igaz én már nem erőltetem a 4-s kártyát mert nem az igazi. Az OMSC sem az ext nem igazán futott flottúl rajta.
Nagyon gyorsan települt és gyorsan pörög.
Egyelőre a beállításokkal dolgozom de nem találom a feliratok méretét hol lehet megváltoztatni. Hiányzik a szokott helyén. :F
Meg nem akarja felismerni a légegeremet amit eddig mindegyik felismert.
Egyenlőre nálam ennyi. Most töltöm be a filmeket.
Ja meg közben a R.G. megy. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#39904) ztsoft válasza Beni2360 (#39903) üzenetére


ztsoft
őstag

Nekem minden a felirattal kapcsolatos beállítás a Beállítások->Lejátszó->Nyelv alatt van, közte a méret is.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#39905) dugesz77 válasza Csicsóka (#39900) üzenetére


dugesz77
őstag

Nálam is nagyon jó a sebességérzet ,nem gondolkodik visz eddig mindent ami nálam megtalálható (4k HDR-ig bezárólag). Első indításra nem ismerte fel ,hogy benne van az SD kártya a droid indult el. Mecool BB2-n próbáltam itt indításnál a boxon lévő gombot nyomva indításkor belép a recovery-be innen indítva egy restartot ,szépen feltelepült. Köszönöm a munkádat megint jót tettél a rendszerrel/velünk. :R

[ Szerkesztve ]

(#39906) Beni2360 válasza ztsoft (#39904) üzenetére


Beni2360
félisten

Azt én tudom de itt most nálam hiányzik az a sor.
Hun
Kinyerés
Rögzített
3D
Feli. betűtípusa
-itt kellene lennie a méretnek.
karakter készlet

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#39907) ztsoft válasza Beni2360 (#39906) üzenetére


ztsoft
őstag

Igen, pont ahogy írod. Akkor most én kérdezek, milyen skin-t használsz? Mert ha mind a ketten ugyan azt a rendszert használjuk, ugyan azzal a kinézettel, és Nálad nincs meg, akkor nagy a baj. :))

Sajnos erre csak egy megoldást tudok, szólni kell Danna Scully-nak meg Fox Mulder-nek, hogy van egy ügyünk számukra. ;]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#39908) Beni2360 válasza ztsoft (#39907) üzenetére


Beni2360
félisten

Azt amivel jött: Estuary, csak színt váltottam.
Egyébként mindig ezt használom ahol lehet az OMSC-n is ez van és ott meg van a méret választék. meg a többin is.
Az a baj, hogy a mostani X-akták már nálam kuka.
Nálad akkor megvan, utána néztél?
Ez hogyan lehetséges?
Csicsóka meg nem reagál semmit. :((

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#39909) ztsoft válasza Beni2360 (#39908) üzenetére


ztsoft
őstag

Próbáld meg vissza tenni a eredeti színre, lehet a készítője nézett el valamit és annál a színnél pont nem jelenik meg. Most vissza álltam én is arra a kinézetre. Az összes színvariáción ott van a felirat méret állítása. Milyen színre, témára állítottad?

Én mos megnézem, hogy hol az a határ, ahol össze omlik a rendszer. Kinézet: Aeon Nox Silvo (tele van jobbnál jobb animációkkal), a háttérben megy a zenék szkennelése, közben próbálgatom a beállításokat, tesztelem az animációkat, képeket másolok a box-ra. Eddig nem sikerült megfektetni, pedig mindent megteszek, láthatóan lassult, kicsit darabos az animáció, de komolyabb akadás nincs! :Y Mindenre azonnal reagál. Ráadásul nem is melegszik a box, most 63 fokos. :C

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#39910) Beni2360 válasza ztsoft (#39909) üzenetére


Beni2360
félisten

Pirosra és mást nem állítottam el. Téma maradt. Háttért változtattam 1- re de vissza raktam és semmi.
Felraktam a Confluencét és abban sincs méretválasztási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#39911) Csicsóka válasza Beni2360 (#39908) üzenetére


Csicsóka
őstag

Danna Scully-t szívesen megfogdosnám, kicsit. De X aktás problémára nem tudok még most gyógyírt. Lehet egyszer oda fejlődök majd. :D :)

Ha nem hibás az SD, akkor ilyesmi egyszerűen nem fordulhat elő.

[ Szerkesztve ]

(#39912) Beni2360 válasza Csicsóka (#39911) üzenetére


Beni2360
félisten


Ezen volt rajta előtte ugyan itt a 8.90.4-s és azon minden működött. :F
max sikálok és telepítek újból. :W

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#39913) ztsoft válasza Beni2360 (#39910) üzenetére


ztsoft
őstag

Valami nagyon nem gömbölyű, szín: piros, azaz maroon, háttérminta: Típus1 (ez az alap), ezen a kinézeten (Estuary) semmit nem állítottam korábban, csak most.
Még egy kérdés, ugye mind a ketten az új Ext4-es verziót használjuk (LibreELEC-S912.arm-8.2-8.2.2.3_ext4)?
Ha igen, akkor már tényleg szólni kell nekik. ;]

Nálam is van egy érdekes dolog, még az alap kinézetet használom, a box felmegy 67 fokra, de ha a másikat (feljebb írtam), akkor lemegy 63 fokra és ott is marad. :F Mindez úgy, hogy a háttérben megy a zene szkennelés.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#39914) Beni2360 válasza ztsoft (#39913) üzenetére


Beni2360
félisten

Persze nekem még privibe küldte reggel.
LibreELEC-S912.arm-8.2-8.2.2.3_ext4
Csak most értem rá.
De már jelzett, hogy sérült kártya lehet.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#39915) ztsoft


ztsoft
őstag

Most jól látszik a class 4-es kártya hátránya, 2 óra 45 perce megy a szkennelés és most tart 50 %-nál.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#39916) Beni2360 válasza ztsoft (#39915) üzenetére


Beni2360
félisten

Én ezért nem erőltetem.
mosta : gxm_q200_3g.dtb vagy a 201 kell?
próbáltam cserélni a másik kártyáról ami működik .dtb fájlt de avval nem is indult el.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#39917) Beni2360 válasza ztsoft (#39913) üzenetére


Beni2360
félisten

Na újból felírtam és semmihez nem nyúltam hiányzik alapból a sor. :W
Most újból letöltöm.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#39918) tothantal27 válasza snpetit (#39893) üzenetére


tothantal27
csendes tag

Szia.

Kipróbáltam ezt a lehetőséget is,win10 és win7 alatt is.Sajnos egyik sem látja.
Kipróbáltam minden USB portot minden variációban a boxon és a laptopon is .
A windows nem is jelzi,hogy eszköz lett rádugva. :((

Nem vagyok új csak elhagytam a régi e-mail címem emlékeztető válaszát!:-)

(#39919) ztsoft válasza Beni2360 (#39916) üzenetére


ztsoft
őstag

Ezzel én is bajba voltam először, de kszaq ügyesen megoldotta a letöltésnél [link], ha megnézed egyből világos lesz.

gxm_q200_3g.dtb: 1 Gbps net, 3 GB RAM (nekem ez kell).
gxm_q201_3g.dtb: 100 Mbps net, 3 GB RAM.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#39920) Beni2360 válasza ztsoft (#39913) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát újbóli letöltés 7 zipp kibontás, Aeon Nox felszin, és ott is hiányzok mint az eredetinél is. :W
Ez mát tényleg X akták. :DD
Itt már nem ír net sebességet mert csak 1 Gb-sak a 912 boxok

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#39921) blakey válasza Beni2360 (#39920) üzenetére


blakey
titán

Van 100M-es S912-es box is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39922) Beni2360 válasza blakey (#39921) üzenetére


Beni2360
félisten

Attól még nekem nincs srt méret állítási lehetőségem. :W nekem 3 gb/ 1gb Az 5.-t választottam
Itt ebből lehet válogatni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#39923) ztsoft válasza Beni2360 (#39920) üzenetére


ztsoft
őstag

Most megnéztem azt a linket, amit kaptam, meg amit itt linkelt Csicsóka, ugyan az, gz-vel tömörítve. Gondolom Windows-t használsz (a 7 zip-ből következtetve), lehet a kibontással, vagy a felírással van gond. Én a felíráshoz a LibreELEC USB-SD Creator-t (ver.: 1.3) Linux-os változatát használom, eddig nem volt vele gondom.

Ha jól rémlik, akkor talán a 7 zip-ben van valamilyen "sértetlenségi ellenőrző", amivel ellenőrizni lehet a tömörített fájlt (olyan rég használtam már, hogy nem is emlékszem rá pontosan, még az is lehet, hogy keverem valami mással, régi szép idők, kék halál meg egyebek :) ).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#39924) Csicsóka válasza ztsoft (#39923) üzenetére


Csicsóka
őstag

Mindig leellenőrzöm a feltöltött fájlt. Letöltöm és Linux alatt parancssorból gunzip-el kibontom.
A gunzip a hibás fájlt ki sem bontja, hibára fut, és persze dd-vel írom az SD-t.
Tehetnék fel md5 ellenőrző fájlt minden feltöltésemhez, de az megint bekavarna sokaknak.

(#39925) ztsoft válasza Csicsóka (#39924) üzenetére


ztsoft
őstag

Itt én arra gondoltam, hogy nála van a hiba forrása, mivel nálam tökéletesen működik. Három hiba forrás lehet, egy, letöltés, kettő, kibontás, három, kiírás.
Mondjuk az md5-öt (ha jól emlékszem) megeszi a TotalCommander (kedvencem volt), tudom, ezt is csak az "elvetemültebbek" használják. :DDD

Más, mi van most a Win10-zel, hogy Linux (Ubuntu) konzol is fut rajta, ezek a kicsomagolások nem mennének rajta? Ja, hogy pont jótól kérdezem. Most nem néztem utána, hogy Beni2360 mit használ, de talán Ő tud rá válaszolni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#39926) dugesz77 válasza Beni2360 (#39922) üzenetére


dugesz77
őstag

A 201 végű a 100 Mbit-es a 200 az a gigabites. A tied a q200 3g tehát jól választottál.

[ Szerkesztve ]

(#39927) korcsi válasza Csicsóka (#39485) üzenetére


korcsi
veterán

Egy röpke kérdés:

A /dev/data-t, miért nem a /storage/.kodi alá mountoljuk direktbe? Miért van szükség a linkelésre?

A csatolás systemd alól is működne? Most az nfs megosztást azon keresztül csatolom fel, mint eddig, és probléma mentes.

Amúgy nagyon gyorsnak tűnik ez a ext4-es kibontott megoldás, root jelszó így már módosítható, nem?

Köszönöm tevékenységed!

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#39928) hunaqua válasza Csicsóka (#39900) üzenetére


hunaqua
addikt

Ez alatt milyen kernel van?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#39929) ztsoft válasza ztsoft (#39909) üzenetére


ztsoft
őstag

Nos, úgy néz ki, hogy részben sikerült megfektetni a rendszert (már régóta nem mozdul a 90 %-ról). A háttér képek nem elérhetők, a rendszerinfónál elég sok mindenre azt írja, hogy "Foglalt". Lehet ennyi volt a kártya. Ennek ellenére az LE köszöni szépen, jól van, teszi a dolgát tovább, a memóriában lévő dolgok megvannak.

Nem tudom, hogy mi halt le, de újraindítás után sikeresen felállt a rendszer. A zenék egy része is bekerült az adatbázisba (9389 db).

A log-ot átnézve, hát nem tudom, hogy mit csinált. Nem létező fájlokat akart megnyitni a NAS-on, persze hibára futott, tele van még nem létező url címekkel is, persze 404-es hiba kóddal (20:49-kor volt az utolsó hiba bejegyzés, utána már csak az újraindítás szerepel benne). A netem is jó volt, mert netes rádió szólt végig. X akta! :DDD

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#39930) korcsi válasza Beni2360 (#39922) üzenetére


korcsi
veterán

Beállítási szint: profi, valamiért sztenderd re állt vissza

Csicsóka: "A /dev/data-t, miért nem a /storage/.kodi alá mountoljuk direktbe? Miért van szükség a linkelésre?" próbáltam, leesett miért jó ez így.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#39931) Beni2360 válasza korcsi (#39930) üzenetére


Beni2360
félisten

Most már igen. :R - korcsi
Ez elmúlt 2-3 évben win alatt, 7 zippel, sd formaterrel és win disk32imagerrel írtam ki a kártyákat.
Eddig sosem volt gondom vele.
Elbatytam :U az egész délutánomat meg részben a tieteket egy apró hiba miatt. Az pedig a haladó és a profi szint végett. Nem vettem észre, hogy nem profi módra állítottam és haladó módban nem jön be ez a beállítási lehetőség. Most raktam vissza a kártyát éppen törölni akartam, de megnézem, hát igen ott az a fránya sor. :U Igaz egy kicsit lejjebb de ott van. Ilyen bakit még nem sikerült elővetnem.
Hát még 1000x köszönöm a sok segítséget és a türelmet. :R :R :R
Na kezdek mindent elölről mert még csak a progi van fent és indul a tesz.

Ui: Mindenkinek külön is köszönöm a dtb-re való hsz-ket.
Az X akták befejeződtek. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#39932) DoItYourself válasza Beni2360 (#39931) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A lényeg, hogy megoldódott, örüljünk. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#39933) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Ötlet vagy segitség kellene.
Adott egy Beelink Mini MXIII rátelepített LibreELEC-el és egy Excelvan CL720D projektor, plusz egy Yamaha RXV-475 erősítő.

Box - HDMI - erősítő - HDMI elosztó -
- tv
- projektor

Na most ez így szépen működik, van 5.1 hang, kép, CEC, ...
Csak van egy csúnya része, a projihoz megy egy tápkábel és 5m-es hdmi kábel, kábelcsatornába, amit meg szeretnék szüntetni.
A proji a mennyezeti lámpánál van, amit nem kapcsolóval kapcsolgatok, így onnan tervezem adni neki a tápot.

Viszont szeretném megszüntetni a hdmi kábelt, ez lenne a kérdés, hogyan?
Ehhez kellenének ötletek. Ugye nekem valami Wireless Display megoldás kellene.
Nézegettem sokmindent, miracast hdmi okosító, Raspberry, másik box (de ez csak úgy hogy képenyő tükrözésre, mert kell az 5.1), ... nem tudom melyik lenne jó.

A lényeg, hogy legyen 5.1 hangom és fullhd kép.
Tervben van egy Xiaomi Mi Box 3, ha azzal egyszerübb lenne.

Ötleteket előre is köszönöm! :R

Láttam wireless hdmi eszközöket, de iszonyat drágák, remélem lehet olcsobban is... :B

[ Szerkesztve ]

(#39934) Hyena válasza sepsi0 (#39933) üzenetére


Hyena
senior tag

Chromecast :)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#39935) hunaqua válasza Csicsóka (#39911) üzenetére


hunaqua
addikt

Én nagyon szívesen beáldoznék egy boxot Nas-nak.Esetleg nem lehetne csinálni egy rendszert csak transmissionnak? Az OMV szerintem erre sok,és vannak problémáim is vele a próba alatt.A lényeg csak a Tr. lenn,de az erősen, és stabilan.Csak SMB-n el lehessen érni.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#39936) sepsi0 válasza Hyena (#39934) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Eredeti Chromecast fog kelleni?
És tutira megy LE alatt? Ilyenkor a box az erősítőnek atküldi az 5.1 hangot?
Szóval tuti lesz? :B
Bocs a sok kérdésért, de nem szeretnék potyára vásárolni.

(#39937) Hyena válasza sepsi0 (#39936) üzenetére


Hyena
senior tag

A chromecast termesztesen nem megy LE alatt, mivel alapjaban veve a kodi nem streamelesre van kitalalva.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#39938) blakey válasza sepsi0 (#39933) üzenetére


blakey
titán

Kábelnél nincs jobb és stabilabb, ha kell a jó hang és a jó kép akkor maradj a kábelnél és keress olyan megoldást amivel láthatatlan a kábel. Egy jóminőségű vezetéknélküli átvitel vagyonokba kerülne és nem garantált a felhőtlen szórakozás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39939) snpetit válasza tothantal27 (#39918) üzenetére


snpetit
aktív tag

Tápot ne adj neki, úgy is próbáltad? Bocs, ha már túl vagy rajta.
Ennyire ritkán szoktak meghalni. Ez még az a gép ami tavaly szeptemberben halt meg, akkor már egyszer felismerte valamelyik géped ezek szerint, amikor gallyra ment? Amit ráraktál firmware Amlogic burning tools-sal azt pontosan honnan töltötted le?

(#39940) darvinya válasza sepsi0 (#39933) üzenetére


darvinya
titán

Vezeték nélküli kép átvitel olcsó megoldása nincs, vagy létrehozol.helyileg DVB-T2 rendszert, ami kicsivel olcsóbb, de ennek is eszköz hátránya.

Helyedben a hangot vinném vezeték.nélkülire, s képre box-ot raknám.protektorhoz rövid HDMI kábelen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39941) sepsi0 válasza blakey (#39938) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Igen ezzel tisztában vagyok, pl az összes eszközöm lan kábelen lóg csak telefonok, tabletek wifin. Van nekem egy ipari Samsung kijelzőm, azon próbáltam a vezeték nélküli képtovábbítást és nagyon jól működik, de oda is vettem boxot a végén.

(#39940) darvinya
Igen ez volt a gondom, hogy vagy a kép, vagy a hang, de kell hdmi.
Viszont nem találtam vezeték nélküli rendszert amit be tudnék illeszteni és adna hangot az erősítőnek. Tudnál valami támpontot adni?
A legegyszerübb az lenne, ha vennék egy boxot a projektorhoz, ez nem is lenne gond, de akkor is le kell vinnem a hangot.
Gondoltam a fal vésésében is (beton), de azt első körben kihagynám.
Reménykedtem, hogy van erre valami technológia, amiről még nem tudok, de ezek szerint nincs.

Ha nincs más, akkor veszek valamilyen lapkábelt hdmi-ből, aztán lesz ami lesz...

[ Szerkesztve ]

(#39942) Upo válasza sepsi0 (#39933) üzenetére


Upo
addikt

Én biztos nem dobnám el a kábel stabilitását, előbb alakítanám át bevésett csövezésre hogy a kábelcsatorna eltűnjön (mondjuk én már eleve fel se raktam volna), minthogy vezeték nélküli cuccokkal kelljen szopózni. Hiába működik eleinte jól, azért előfordul hogy ledobja a láncot, és persze a legalkalmatlanabb időpontokban. Ráadásul a környezeti zavarokra is érzékenyek lehetnek, tud az is boldog pillanatokat okozni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#39943) Csicsóka válasza korcsi (#39927) üzenetére


Csicsóka
őstag

Látom már észrevetted hogy az egész data mountolása miért nem jó.
passwd parancs nincs az LE-ben, helyette egy sima szkript infót dob fel.
Másik gépről hozhatod a jelszót, a shadow fájlból kimásolod a root sort, és kicseréled az LE-ben lévő sort a hozottra. Üres jelszóval az LE nem enged be!

(#39944) Csicsóka válasza hunaqua (#39928) üzenetére


Csicsóka
őstag

Eredeti, ami egyébként is benne van.

(#39945) Vodike


Vodike
tag

Sziasztok! Mostanában egyre több sorozat/film jelenik meg Dolby Digital Plus hanggal amit már a régi WD TV HD lejátszóm nem tud értelmezni. Ha veszek egy X96-ot S905X-el és felteszem rá a vagy LibreElec vagy OpenElec-et, akkor egyrészt működni fog-e (ahogyan olvasom igen), másrészt így továbbítja majd a jelet az erősítőm felé vagy erősítő oldalon is ismernie kell a DDP-t?

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#39946) Csicsóka válasza hunaqua (#39935) üzenetére


Csicsóka
őstag

Olyan hogy Transmission OS nem létezik, de van Debian minimal server, arra telepíthető a TR, + egy SMB + NFS server, és semmi más. Nem lesz webui, csak parancsor, de a beállítása nekem nem több 10 percnél.

(#39947) Pelican válasza Vodike (#39945) üzenetére


Pelican
őstag

Ha csak továbbítod, akkor az erősítőnek is tudnia kell, de ha beállítod, hogy az erősítőd nem tudja, akkor sima dolbyként is ki tud menni.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#39948) hunaqua válasza Csicsóka (#39946) üzenetére


hunaqua
addikt

Az OMV-t tesztelgetem,le-fel tölt rendesen,nincs gond vele.Felcsatolom a a másik box alá,látja semmi gond.Viszont lejátszás indítás után 5-10 perccel leáll a lejátszás.,és vissza is dob a menübe.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#39949) 8zabi válasza hunaqua (#39948) üzenetére


8zabi
őstag

ajánlom az armbiant, hónapokig használtam az Ubuntu server verziót, mindent tud, amire szükséged lehet egy NAS-hoz

(#39950) Vodike válasza Pelican (#39947) üzenetére


Vodike
tag

Köszönöm, erre gondoltam továbbítás alatt. Magyarán a Libre/Open értelmezze és "kódolja" át DD-re. Akkor rendelem is az itt ajánlott Vontar X96-ot, mert kell a dedikált optikai.

exTiga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.