Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70251) ViZion válasza Jakuskacsa (#70250) üzenetére


ViZion
félisten

Mivel az userek 99%-a (nem a PH!-n) csak a frekit nézi, nem az időzítéseket is vele, így jobban megéri nekik 2400-ként árulni. Próbálj az időzítéseken is faragni, de IRL sokat nem jelent, volt erről teszt, játékban hibahatáron belüli (nem mérhető) még az 1600 vs. 1866 sem. Helyedben 1866/2133-on keresnék jobb időzítést, de ha 1,5 V-vel boldog az 1866, akkor nem is piszkálnám.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70252) Jakuskacsa válasza ViZion (#70251) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Itt az érdekes az az egészben, hogy csak és kizárólag fsb növeléssel lehet belőle valamit kihozni. Érts jól ha fsb-vel hozom ki belőle a 2133 at akkor közel tudná az elvárt 30e Mb/s-ot, viszont ha csak felpöccintem 2133 ra, ugyanazon az időzítésen csak 27e Mb/s. Szóval ez itt a nagy kérdés, hogy vajon Miért??? Amúgy csak emiatt a kis fsb szórakozás miatt a Fire Strike 500 pöttyel többet hoz. Tudom játék alatt shemmi, de szeretek maximalista lenni, ami benne van ki kéne facsarni, még akkor is ha csak placebo.

2133-on bepróbáltam a 9-10-11-30-at, viszont ott meg az ibt dobál ki. Szóval nem stabil a rendszer. Ha hazaérek lehet elszórakozom még egy kicsit az fsb-vel, 220x22-es szorzóval. Ott viszont most nem számolgatom, de lehet a ht, meg az nb lesz túl magas/alacsony, attól függően, hogy mit állítok be.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70253) Leon77 válasza ViZion (#70240) üzenetére


Leon77
őstag

Tegnap ibt-t toltam, közben takarítottam és rányitottam a gépre az ajtót. Kint ugye sok a mínusz.

Nemsokára véletlenül ránéztem a hőmérőre és látom, hogy 3 fokos a víz. Megfogtam a plexi vízcsövet és majdnem odafagyott a kezem.

4,9 GHZ-n fx 8320-asom very high ibt alatt 37 fokos volt :D A ventik szépen kapkodták a -10 körüli levegőt és pillanat alatt lehűtötték a vizet.

De azonnal becsuktam az ajtót, hogy ne párásodjon, de érdekes volt.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#70254) ViZion válasza Leon77 (#70253) üzenetére


ViZion
félisten

:D
Írtam, h eldiablo kivitte télen. Párától ne tarts, ilyenkor a páratartalom alacsony, gyakorlatilag "kifagy" a levegőből. Lehet így bencselni, csak ha lefagyasztod a családot és/vagy a virágokat, akkor az az életedbe kerülhet ;]

Nekünk télen elég párás a lakás (2 gyerek, sok mosás, hiába szárítógép meg minden), mérem a párát folyamatosan. 50-70% csukott ajtóval, szellőztetés után 35-50% (olcsó digit higrométer, nem tudom milyen pontos)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70255) Zsocó válasza Jakuskacsa (#70252) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Az fsb novelessel a memoria vezerlo is gyorsul, azert lehet jobb a mert ertek.

(#70256) Zsocó válasza Jakuskacsa (#70243) üzenetére


Zsocó
aktív tag

A pci-t fixald 100-ra.

(#70257) #42706048 válasza ViZion (#70254) üzenetére


#42706048
törölt tag

Ki is lehet rakni a gépet én úgy oldottam meg, hogy mindenből vettem 10-15 m kábelt.Semmi baja a gépnek.Erkélyen van kint , de az erkély burkolt,de elég hideg azért :)

(#70258) Jakuskacsa válasza Zsocó (#70256) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

az mindig azon van...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70259) ViZion válasza #42706048 (#70257) üzenetére


ViZion
félisten

Ha felénk reggel kirakod, mire a betöltene a winDOS, már nincs gép :D
OK, ennyire nem durva a helyzet, de nem merném kirakni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70260) mester1102


mester1102
tag

Üdv. ma kipróbálom ezt, amit ViZion írt, szerintem ez az utolsó próba, hogy megpróbálom az 5 GHz-et, aztán annyi.

Egyet viszont nem értek ViZion, ezeken az értékeken miért kell vízhűtés? Olyan léghűtés nem lenne elég ami nekem van? Nálam ugyanilyen értékeken 4.9-en nem volt nagy hőmérséklet emelkedés HWInfo szerint, ha jól mér.

Csakmert AI Suite is fenn van a gépen és az hajlandó 10 fokkal többet mutatni a HWInfo-ra, de csak terhelés alatt, ha nincs terhelés ugyanannyi a hőfok, megmondom a frankót vadászom is egy olyan programra ami valósat mér, mert ez csak összezavarja az embert, hogy most melyik is a pontos. Nyilván a BIOS lenne a legpontosabb, de azt nem tudod megnézni mikor terhelés alatt van a gép.

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#70261) Jakuskacsa válasza mester1102 (#70260) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Azért is félremérhet, mert egyszerre a két progi próbálja kinyerni az adatokat ugyanazon szenzortól. Amugy nálam az AI suite-s jól mér, de ha közben kapcsolok egy aida, vagy egy hw monitort, akkor összeomlik még a ventivezérlés is, nem csak a hőfokok.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70262) mester1102 válasza Jakuskacsa (#70261) üzenetére


mester1102
tag

És ha csak a HWInfo-t használom a másikat kikapcsolom, mérhet jól a HWInfo?

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#70263) Jakuskacsa válasza mester1102 (#70262) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Persze, kettőt egyszerre futtatni viszont okozhat fals adatokat. HW monitor még mindenkinek jól mért, szóval azt ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70264) mester1102 válasza Jakuskacsa (#70263) üzenetére


mester1102
tag

Na majd kipróbálom a HWInfo-t és az AI Suite-t is külön-külön, úgy hogy csak az egyik lesz bekapcsolva egyidőben, kiváncsi vagyok lesz-e eltérés. Esetleg kipróbálnék én egy harmadikat is, csak nem ismerek már ezeken kívül olyat, ami megbízható még max talán az AIDA, amit sokan használnak.

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#70265) hundai


hundai
aktív tag

Sziasztok! Az mitől lehet , hogy IBT alatt fagy a gép és elmegy a kép úgy , hogy a biosban csak a tdp limit van kikalcsolva?
Valamint észrevettem játékokban hogy nem használja rendesen a kártyát , 60 % usage 40 fps, amikor eddig egyik játékkal sem volt gond így kegyetlenül laggolok... Futtattam cinebenchet, itt is fagyogat valamit úgy veszem észre hogy 2 mag nagyon be van lassulva..

-Wake up Neo!

(#70266) Habugi válasza Jakuskacsa (#70243) üzenetére


Habugi
addikt

Egyszerű az válasz vala', CPU-NB.. :K

Ugye nekem anno 4.9 fölött valami nyűgje volt a lapnak a pusztán szorzós OC-val így kezdtem el játszani az FSB-vel, ami persze vitte magával a dolgokat. Elkezdtem olvasgatni ezügyben, elég sokszor futottam bele abba az urban legendbe hogy a CPU-NB OC-val lehet javítani valamelyest az egyszálas erőt. Na.., gondolhatod, nekem sem kellett több.. ;]

Mielőtt nekiesel tudd.., sosem sikerült kiderítenem valóban ér-e bármit ezen a téren, viszont a RAM-okat szépen megdobja, az csinálja a kontrasztot amit nem értesz.
Azt is írták jópár helyen h okosan mert a feszelése megdobja az egész CPU hőmérsékletét, na többek között ez sem nyert nálam bizonyosságot, 1.36V körül adtam neki asszem a 24/7.. FSB 230, CPU-NB 2530 mellé, egy árva fokott nem dobott a procin az alapfeszéhez képest.

(#70265) hundai:

Ez elég kevés info sajnos.. :(
Kéne egy Turbo Offos tesztelés is, közben monitorozva a hőmérsékleteket.

A "kihajcsa-e" kérdéskör pedig elég sokszor volt kitárgyalva mostanság, érdemes visszaolvasnod pár oldalt.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70267) hundai válasza Habugi (#70266) üzenetére


hundai
aktív tag

Természetesen a Turbo core is ki van kapcsolva a tdp limittel együtt , mást nem állítottam, mert még így is befagy itb és cine alatt. Idáig vsync off ban fullon ment a kártya witcher, the crew, fc primal közben , most kb 75%os kihasználtsággal.

-Wake up Neo!

(#70268) Habugi válasza hundai (#70267) üzenetére


Habugi
addikt

Ájszí, ott valami nagyon nem smakkol, a Witcher 3 képes még 1080p-ben is elég masszív GPU limitet csinálni. Felbontás? :B

Kéne tudni az "idáig" és a "most" közötti difit/változásokat, csak az APM és a Turbo került kikapcsolásra?!
Órajel mennyi, 4Ghz vagy emeltél rajta kicsit?

Az hogy R15 & IBT alatt eldobja magát lehet hőmérséleti gond (bár D14-el.., sanszosan alapfeszen elég kicsi az esélye..), táp, de ami a legvalószínűbb, kevés fesz eredménye.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70269) hundai válasza Habugi (#70268) üzenetére


hundai
aktív tag

Nemrégiben vettem az m5a99 evo-t, azóta fagy ibt és cine alatt,m5a97 le R2.0 val nem csinálta. Nemsokára feltöltődik róla a videó.tegnap harmadjára sikerült egy kör ibt, 36 gflops-al az órajel nem esett, csak a fesz egy minimálisat. A képtörés miatt vsync-et használtam, 80-90%al megvolt a crew 60 fps, most még vsync offban is 45 vagy alatta van 60%-al.Az órajel 4ghz, a noctua ventik900-on mennek , így volt 54fok a maximum.

-Wake up Neo!

(#70270) Jakuskacsa válasza Habugi (#70266) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Délután kicsit rápróbáltam. 235 FSB-vel toltam így jött ki a 2200Mh-s memória órajel. A memóriák szárnyakat kaptak, 29800 környékét is mértem vele. Stabilnak is stabil, márcsak annyi lenne a kérdésem, hogy okoz e bármilyen hátrányt, az, hogy fsb-t növelek, és nem szorzót. Valami perifériának árt e ez?

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70271) ViZion válasza hundai (#70265) üzenetére


ViZion
félisten

bios képeket rakj fel. Az ilyen droppok oka többnyire a fesz és a melegedés. Ahogy melegszik, le-leveszi a magokat pillanatokra.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70272) hundai válasza Habugi (#70268) üzenetére


hundai
aktív tag

Cinebench
GTA5: régebben 50-70pfs, most 30-50

kör IBT alatt 2 kékhalál,
-irql not less or equal
-kmode exception not handled
-harmadjára sikeresen lement az egy kör fagyásokkal gazdagon 37 gflops-al

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#70273) hundai válasza ViZion (#70271) üzenetére


hundai
aktív tag


Pár másodperc IBT alatt jön a fagyás, esetlegesen elmegy a kép is mint a videóban.HWinfoval néztem közben , az órajel nem esik le.

-Wake up Neo!

(#70275) rovtiv3 válasza Jakuskacsa (#70270) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Egy ideig én is 240-es FSB-vel toltam a 4.8Ghz-et. Ment is minden rendesen, idővel viszont azt vettem észre, hogy a c & q érdekesen viselkedik, amennyiben a 7x240= 1680Mhz -terheletlen állapot, és a 4.8Ghz Load közötti teljesítményszinteken a proci nem modulál. A köztes frekvencialépcsők egyszerűen eltűntek.
Ezért álltam vissza 204,xx Mhz-es alapórajelre, 23.5-es szorzóval, így tökéletesen működik.
Szerintem érdemes ilyen szempontból is meglesned. Persze, ha a fenti jelenség nem zavar, akkor egyébként semmi baj a 235Mhz-es FSB-vel.

Már bocsánat...

(#70276) Habugi válasza Jakuskacsa (#70270) üzenetére


Habugi
addikt

Kellemetlenség jön vele max, az is ideiglenes mert ugye mindent visz magával és újra sasszézhatod ki a szorzókat de tudomásom szerint ártani nem árt shemminek. :N
Nálam legalábbis két év alatt nem sikerült semminek belehalnia, weeee, a szokásos poénnal pls ne büntessetek most rám.. ;] :P

Főleg a memóriákon tud bekavarni, illetve a CPU-NBnél, a HT-nak gyak. mindegy, ha 2600on vagy alatta tartod shemmit nem számít.

PCI-E frekit említetted korábban, na azt ne babráld, az maradjon 100Mhz.. :K

Ezek voltak a beállításaim..

A roppant hasznos kül. energiatakarékos funkciók pedig így nem voltak beállítva.. :D

Mindjárt korrigálnám is magam a CPU-NB fesz kapcsán, rosszul emlékeztem, nem 1.36V volt az hanem 1.38V..
Ezeket a képeket/beállításokat egyébként most kacsacsőrUrunk kivételével lehetőség szherint mindenki ignorálja akinek nem hiányzik a "fájás".. :)

(#70272) hundai:

Nekem ezek az üzenetek elég memória gyanúsak.. :U

(#70273) hundai:

Aham, 1.4V..., sztem meg is van az egyik fő ok. :K
A RAM kited gyári speckóit lesd le a gyártói oldalról ha nem szerepelne rajtuk és aszerint állíts be nekik 1.5 - 1.65V-ot..!

Egyéb beállítások tekintetében innen érdemes lehet puskáznod: [link]

Ugye ahány CPU annyi féle.., kvázi az órajel/fesz kombót ne kopizd mert nem sok értelme van, azt ki kell tesztelni. Mea culpa ha számodra egyértelmű de volt már aki ilyesmivel próbálkozott. :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70277) lee56 válasza Jakuskacsa (#70270) üzenetére


lee56
őstag

Elvileg ha mindent fixálsz amit tudsz, mondjuk én eddig sima PCI frekvenciát nem láttam egyik modern BIOS-ban sem, szóval most én sem tudom pontosan, hogy PCI-E freki fixálásával (ezzel a VGA-dat mentesíted) ez is alapra áll-é vagy sem, ha nem, akkor veszélyben lehet minden elavult bővítőkártyád, ami sima PCI-os.

(#70275) rovtiv3 : Hmm ez gyakorlatilag a HPC mód működése, engedélyezés esetén, nem lehet hogy ez volt nálad aktív a kérdéses időszakban!? :)

No Comment

(#70278) rovtiv3 válasza lee56 (#70277) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Én is meglepődtem miatta, de nem változtattam rajta, semelyik beállítás alatt sem.

Már bocsánat...

(#70279) ViZion válasza hundai (#70273) üzenetére


ViZion
félisten

Szokásos SZAR beállítások, amit HETENTE leírunk, hogy hogyan kellene jobban csinálni. Vagy Te egy ember vagy és hetente jössz? Mert az nem vicces! ;]
Összefoglalóban van link a beállításokra, de az elmúlt két hétben is volt itt több TELJES beállítós hsz.
HT link szar így, minden autón ->SZAR. Gyk. mindent állítani kell, kivéve az utolsó képen az energia gazdálkodást, az meglepő módon jó.

lee56: de, azt max tesztre beindítod, h mégis auto-n milyen értékeket mutat, de sztem stabilat az még nem tudott hozni senkinek.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70280) lee56 válasza ViZion (#70279) üzenetére


lee56
őstag

AI overclok tuner is rossz hogy auto-n van nem? Vagy ez nem az amelyik ilyenkor nekiáll állítgatni mindent agyba-főbe? De Lehet keverem valami mással. :)

Egyszer szívtam én is ezzel mikor valakinek segítettem (volna) EVO R2-s lapját beállítgatni, vegyes sikerrel. :D

(#70278) rovtiv3 : Lehet bugos BIOS? :F Nézz körül lapod oldalán hétha van frissebb, és talán írnak arról is mit javítottak.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#70281) Habugi válasza ViZion (#70279) üzenetére


Habugi
addikt

Nyugalom, a hosszú élet ritka..

..mint a szájasorrú szitka!

Btw.., már linkeltem neki az összefoglalóból az idevonatkozó részt.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70282) hundai válasza ViZion (#70279) üzenetére


hundai
aktív tag

Eddig JÓ VOLT alap beálításokkal!Régebben beállítottam , ugyanúgy rossz mint most . Ugyanúgy fagy IBT alatt és a kép is elmegy.
Ráadásnak a wasd és a kurzormozgató gombok felcserélődtek a billentyűzeten.

-Wake up Neo!

(#70283) Askformore válasza hundai (#70282) üzenetére


Askformore
senior tag

Valami vírust kaphattál be, ha már a billentyűd is meghülyült.. format C?

(#70284) ViZion válasza hundai (#70282) üzenetére


ViZion
félisten

Alakul, ezt kellene tesztelni, lássunk hőfokot, etc. Utána lehet feljebb/lejjebb, ha stabil.
WASD csere? ehhh... másik bill-el próba, de lehet vicces progi is, etc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70285) Beretvás válasza Habugi (#70276) üzenetére


Beretvás
addikt

"Ezeket a képeket/beállításokat egyébként most kacsacsőrUrunk kivételével lehetőség szherint mindenki ignorálja akinek nem hiányzik a "fájás".. :)"

ne legyél már szenya, épp rá akartam probálni.. :(((

(#70286) hundai válasza ViZion (#70284) üzenetére


hundai
aktív tag

A stabilba beleférnek a 6mp es fagyások ? :O
26 fokos szobában 68 fok volt a max ULNA-val.
Órajel és fesz marad stabilan, BIOSban 1,404 HW-ban 1,416

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#70287) ViZion válasza hundai (#70286) üzenetére


ViZion
félisten

LLC-t vedd egyel lejjebb, meg akkor feszt is csökkents (4 GHz-hoz kevesebb elég kell legyen, 1,35V-re próbálj rá). Hűtő rendben van? :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70288) Habugi válasza hundai (#70282) üzenetére


Habugi
addikt

"Ráadásnak a wasd és a kurzormozgató gombok felcserélődtek a billentyűzeten."

:F :DDD

Van testvéred? Nekem ez nagymesteri trollkodásnak tűnik.. ;]

(#70284 & 87) ViZion:

Ezeken felül..

Most elég jól be van már nála állítva de megkockáztatom Auto extravaganzával (APM & Turbo nélkül) sem kellett volna már hanyatvágódnia 1.4V mellett, pl R15-ben.
Valami ott nagyon nem kerek, terhelésre insta borul, látszólag a beállításoktól már függetlenül.

Lapcseréje volt ugye.., esetleg 8pin betáp és/vagy ATX kontakthiba? :F

(#70285) Beretvás:

Magadshága csinálhatja, elsősorban az újakra gondoltam meg aztán mancika is bírja.., sőt egyenesen szereti. :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70289) hundai válasza Habugi (#70288) üzenetére


hundai
aktív tag

Nincs testvérem, egy billentyűze ki-be megoldotta...
Rendesen be van dugva minden, a legjobban az alaplapi usb3.0 amit kihúzni se tudok , jönne foglalattan együtt...nem tudom hogy jött össze
Eddig az alaplapot tartom ludasnak, de ha felmegy a pumpám, beviszem vizeseknek hadd szórakozzanak el vele...

-Wake up Neo!

(#70290) ViZion válasza Habugi (#70288) üzenetére


ViZion
félisten

hűtő, pasztázás vastag, etc... fene tudja. De a tápot is lehet ilyenkor gyanúsítani... fura.
Próbára megfelel a 400-as is, de előbb nézd meg alacsonyabb fesszel, és hogy a hűtő meleg-e egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70291) hundai válasza ViZion (#70290) üzenetére


hundai
aktív tag

400-as hexával ki merjem próbálni? Csak 4 pines CPU tápcsati van rajta.Valamint a gpuhoz is 8as kellene de csak 6 os van rajta.

-Wake up Neo!

(#70292) Habugi válasza hundai (#70289) üzenetére


Habugi
addikt

Érdekes az biztos de nyüstöld még egy kicsit..

Ha nem lapcserén lennél túl azt mondanám még hogy esetleg ennyire gyenge 8350es h az 1.4 kevés neki 4Ghz mellé vagy pl táp.. :U

BIOS-t frissítettél-e rajta, utána kapott-e resetet?
Apropó, egy cmos resettel is megpróbálkoznék a helyedben.

Szerk.:

Nézegetem a régebbi/korábbi postjaidat:[link]

A #69487-ban terhelés nélküli 72°C-ra panaszkodtál, aztán a kövi, #69490-ra látszólag minden rendbejött és elég jó órajel/fesz kombóval ment is az IBT, aztán a következő 3post/10nap (#69499, #69505, #69690) leforgása alatt látszólag minden felborult és már akkor is kísértetiesen hasonló tüneteket produkált az előző lapoddal is mint most, feltételezem ezért néztél helyette újat.

Ez viszont megint visszatereli a figyelmem a CPU vagy a tápod irányába.. :U

Esetleg az egészet egybemosva egy alattomos D14-es hiba, minek hatására stresszteszt közben néha váratlanul spikeol a hőmérséklet és emiatt kakukkoltat a lap, önvédelemből.

(#70293) ViZion:

Na ez egy jó kérdés! :K

+1 ehhez is.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70293) ViZion válasza Habugi (#70292) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm... az egy moduláris táp, ott is jól állnak a csatik? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70294) hundai válasza Habugi (#70292) üzenetére


hundai
aktív tag

A #69487-nál már az új lap volt, elfelejtettem kikapcsolni a hpc-t és ki volt kapcsolva a c1e.
ViZion leírása alapján kezdtem neki a tuningnak , ezért is vettem a lapot és rá a noctua-t.
Minden esteben volt vagyás, és sokszor ment el a kép.
Szerintem visszaviszem a lapot.

-Wake up Neo!

(#70295) hundai válasza ViZion (#70293) üzenetére


hundai
aktív tag

Az alaplapi atx és a 8pinex táp az nem moduláris, a többi igen. Minden tökéletesen van csatlakoztatva.

-Wake up Neo!

(#70296) ViZion válasza hundai (#70295) üzenetére


ViZion
félisten

biost frissítsd, akkor is, ha legfrissebb van fent. Utána cmos reset, load defaults. Utána belőni, 1,35 V körül keresni frekit, amivel mérhető. RAM időzítéseket is lesd meg, ram ki-be, néha ennyi a baj. De a hűtő lefogatást is lesd meg, nem ferde, nem lötyög?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70297) rovtiv3 válasza lee56 (#70280) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Nem hinném, hogy BIOS bug volna. 240-es FSB mellett, bekapcsolt HPC-vel a Windows Energiagazdálkodása sem engedi, hogy a CPU-hoz bármilyen % értéket rendeljek. (Inaktiválódik a fül.)
Ha másnál nem így van, sorry.

Már bocsánat...

(#70298) Jakuskacsa válasza hundai (#70295) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Öhhh... senki szemét nem szúrja az ultra high llc???? Nálam még a very high is fűt, azért állítottam be high-re csak. szerintem kezd azzal, hogy leveszed very high-re, (ezzel sajna azt is eléred, hogy a beállított cpu fesz lejjebb fog menni, ), majd állítsd vissza a cpu voltage-t a kitesztelt beállításra. Szerintem itt lesz a gond.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70299) ViZion válasza Jakuskacsa (#70298) üzenetére


ViZion
félisten

Én írtam is, h vegye lejjebb...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70300) Jakuskacsa válasza ViZion (#70299) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

sorry... most látom. Pedig végigolvastam mindent, hogy ne írjak 2x le semmit. :R

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.